Siteground

SiteGround

https://www.siteground.com/

tl; dr

SiteGround është një host i qëndrueshëm me karakteristika mbresëlënëse, performancë të shkëlqyeshme dhe shpejtësi të vazhdueshme. Me 60% ulje çmimesh hyrëse, shërbim yjor dhe veçori të pronarit, do të duhet të themi se ne duam absolutisht DUAJ sitin e faqes.

SiteGround Review – Të 10 Pro & 2 kundër (Shpejtësia e serverit të testuar!)

Përditësimi COVID-19

SiteGround sapo ka lançuar një Ofertë të Përgjigjes COVID-19 për të ndihmuar bizneset të kalojnë në sfidën serioze! Klikoni këtu për detaje të plota.

Ata nga ju të njohur me Bitcatcha mund të vërejnë që ne duket pak të njëanshëm drejt SiteGround, dhe ju e dini se çfarë?

Ti ke absolutisht te drejtë.

Nëse keni provuar sa më shumë prova dhe keni bërë sa më shumë krahasime si ne, me siguri do të jeni gjithashtu të njëanshëm.

Ne kemi testuar shumë pritës në internet që nga formimi i Bitcatcha, dhe me çdo provë që kemi vrarë deri më tani, SiteGround më së miri konkurrencën për sa i përket shpejtësisë dhe vlerës. Shtë shumë e mrekullueshme që ata janë rritur për të garuar me gjigandët e industrisë, duke marrë parasysh që kompania u themelua nga disa miq që punojnë jashtë dhomave të konvikteve të tyre universitare në Bullgari gjatë vitit 2004.

Shqyrtime SiteGround

Sot, SiteGround ka të dhëna në 5 vende, shërbime më shumë se 800,000 fusha në të gjithë botën dhe ka mbi 400 (dhe në rritje) njerëz nën punësimin e tyre.

Ata kanë grumbulluar shumë akordime dhe site të ndryshme kanë kënduar lavdërime për ta, por unë do të thoja që njohja e tyre më e madhe e arritjeve deri më tani është që të jenë të lidhur dhe miratuar nga WordPress. Sipas fjalëve të tyre të WordPress, SiteGround është “një nga më të mëdhatë dhe më të ndritshmet e botës pritëse”.

Por, mbajtja në internet nuk është e vetmja gjë për themeluesit e SiteGround që janë pasionantë.

Njerëzit në krye besojnë se punonjësit e lumtur çojnë në klientë të lumtur (unë mund ta dëshmoj këtë – ata kanë njerëz të shkëlqyeshëm që kryejnë bisedën e tyre live), kështu që ata vazhdimisht përpiqen ta mbajnë vendin e punës të lumtur, dhe kjo tregon – njerëzit e duan punën për ta, siç dëshmohet nga rishikimet e tyre të vrullshme në Glassdoor.

Ashtë një kompani që është po aq e apasionuar pas stafit, produkteve dhe klientëve të tyre!

Po në lidhje me të dhënat? Si duket koha e duhur? Si i krahasojnë ata krahas konkurrencës?!

Po, ne e dimë se për çfarë jeni këtu, dhe ju kemi mbuluar. Por, para se të arrijmë në të gjitha ato detaje me lëng, le të flasim …

mohim

Ndihem i prirur të them se jemi pak të njëanshëm drejt SiteGround. Ne presim Bitcatcha.com me ta, faqet tona të testimit siç janë SitegroundSGHosted.com janë krijuar posaçërisht për të provuar shpejtësitë e tyre, dhe ne kemi besim në SiteGround aq shumë sa kemi shpërndarë të gjitha faqet tona tek ata. Vizitoni SiteGround.

10 arsyet pse SiteGround është një host i shkëlqyeshëm në internet!

1. SiteGround mund ta ngarkojë faqen tuaj 4x më shpejt!

Nëse jeni i ri në web hosting, duhet ta kuptoni këtë: shpejtësia është mbret.

Shtë kaq e rëndësishme që behemot e blerjeve si Amazon do të humbasin deri në 1.6 miliard dollarë në vit nëse faqja e tyre u ngadalësua me vetëm 1 sekondë, kështu që mund të shihni pse është numri një në listën tonë të përparësive.

SiteGround e kupton shumë mirë këtë dhe ata kanë bërë detyrat e tyre të shtëpisë, duke përdorur një kombinim të shkëlqyeshëm të softuerit dhe pajisjeve për t’i mbajtur faqet të lehta dhe të shpejta!

Ata e menaxhojnë këtë duke përdorur SSD në të gjithë serverët e tyre. Nëse nuk jeni të njohur me SSD, ata janë në thelb disqe që mund të japin të dhëna me të vërtetë të shpejtë – deri në 30% më shpejt se HDD-të e rregullta.

Dorëzimi i përmbajtjes mund të jetë mjaft i skicuar në internet. Nëse nuk është bërë asnjë optimizim, faqja që po shikoni do të ngarkohet me të vërtetë ngadalë, duke dalë si joprofesionale dhe jo e besueshme.

Kjo është arsyeja pse SiteGround përdor Cloudflare; dihet që kanë numrin më të madh të lidhjeve në pikat e shkëmbimit të internetit në të gjithë botën. Farë do të thotë për ne? Dorëzimi i përmbajtjes së butë me gjalpë.

SiteGround SuperCacher

Ata gjithashtu kanë optimizuar sistemet e tyre të ruajtjes me SuperCacher të tyre shumë të veçantë.

Ajo që bën kjo është se ruan të dhënat në RAM-in e sistemit, duke i lejuar ata të përdorin informacionin e kërkuar në një mënyrë më të shpejtë dhe duke dërguar atë informacion në ekranet duke përdorur rrugën më efikase të mundshme.

Nëse paragrafi i mëparshëm është humbur plotësisht nga ju, mos u shqetësoni për të – gjithçka që duhet të dini është se kjo mund të përmirësojë shpejtësinë tuaj deri në 40%.

Së fundmi, ata mbajnë të azhurnuar të gjithë softverin e tyre. Si ndikon kjo në shpejtësinë?

Softveri i vjetëruar rrezikon të mos jetë në përputhje me kolegët e tyre të azhurnuar, duke shkaktuar ngadalësime dhe çështje të panevojshme. Duke mbajtur çdo gjë të azhurnuar, SiteGround mban gjithçka duke funksionuar si ora, duke ndihmuar serverët të funksionojnë më shpejt.

2. Herë të shpejtë të reagimit të serverit në të gjithë botën!

Koha e përgjigjes së serverit është fjalë për fjalë është një masë se sa kohë merr një server për t’iu përgjigjur një kërkese para se të fillojë të japë përmbajtje në ekranet. Koha e rekomanduar e reagimit të serverit të Google është nën 200ms, çdo gjë më e gjatë se sa njerëzit do të fillojnë ta vërejnë vonesën.

Ne kemi përdorur kontrolluesin e shpejtësisë së serverit tonë pronar (i vetmi dhe i vetmi kontrollues i shpejtësisë në botë që nga kjo datë #shamelessplug) për të kontrolluar kohën e përgjigjes së serverit të faqes sonë.

Prova?

Koha e rekomanduar e Google për 200ms.

SHBA (W)
SH.B.A. (E)
Londër
Singapore
Sao Paulo

56 ms3 ms98 ms229 ms138 ms

Bangalore
Sydney
Japoni
Kanadë
Gjermani

307 ms222 ms141 ms1 ms103 ms

Shpejtësia mesatare: 129.8 ms – Shihni rezultatin e plotë

Ky është rezultat i faqes në të cilën jeni aktualisht (www.bitcatcha.com) të organizuar me SiteGround Cloud me databazën në inikago.

Duke parë grafikun, është shumë e qartë se vendet më të afërta me vendndodhjen e serverit (US West, US East East, London, Sao Paulo, Kanada, Gjermani) korrën përfitimet më të mëdha, ndërsa Australia dhe vendet aziatike ishin pak më të ngadalta.

Me një Mesatarja në mbarë botën prej 129.8 ms, SiteGround Cloud performoi shumë përtej pritjeve tona! Vetëm sigurohuni që të zgjidhni databazën më të afërt me tregun tuaj të synuar për ndikim maksimal.

Si për shpejtësinë për nënshkrimin e tyre të përbashkët opsionet e hostit?

Ne kemi marrë shpinën tuaj.

Ne kemi kryer teste të shpejtësisë edhe në planet e përbashkëta të SiteGround, dhe ato janë jashtëzakonisht të shpejta me një Mesatarja në mbarë botën prej 138 ms. Kontrolloni atë në seksionin SiteGround vs HostGator këtu.

3. 100% Uptime që nga viti 2014

Me SiteGround, ju garantojmë një 99,99% në kohë.

Ne kemi ndjekur kohën e duhur të SiteGround që nga viti 2014 për ta vënë atë garanci në provë, duke përdorur UptimeRobot për të kontrolluar në faqen tonë çdo 5 minuta. Deri më sot, banaku tregon akoma një kohë të qëndrueshme 100%!

Uptime që nga 14 Dhjetori 2016

100%

* Ky banak po azhurnohet vazhdimisht

Tani, nëse nuk doni të futeni në magjistarin teknik të SiteGround, mund të kaloni në # 4: Siteground ashtu si menaxhues i menaxhuar i WordPress. Sidoqoftë, nëse dëshironi të zbuloni se si ata janë në gjendje të marrin këto lloj rezultatesh, ja çfarë zbuluam:

SiteGround përdor teknologjinë e tyre dhe zgjidhjet e bëra me dorë për të parashikuar, shmangur dhe zvogëluar kohëzgjatjen, siç janë:

 • Përdorimi i kontejnerëve Linux
  SiteGround ndërtoi platformën e tyre ekzistuese duke përdorur teknologjinë shumë të pasur me burime Linux Containers Technology (LXC), e cila është e qëndrueshme si shkëmb edhe gjatë rritjeve të papritura të trafikut.
 • Duke përdorur sistemin e tyre Pro-Active Server Monitorimi
  Shefat e zgjuar të kokës në SiteGround kishin që ekipi DevOps të krijonte një sistem monitorimi të brendshëm të serverëve, i cili jo vetëm që zbulon dhe rregullon çështjet aktuale, por ka aftësinë të parashikojë komplikime të ardhshme dhe të marrë masa për t’i shmangur ato.
 • Anti-Bot AI
  Për të trajtuar sulmet brutale të forcave nga bots, ekipi i talentuar DevOps krijoi një zgjidhje të Inteligjencës Artificiale e cila është aq efektive, ajo ndalon midis 500,000 deri në 2,000,000 sulme brutale të forcës në orë në të gjithë serverët e tyre, vetëm për të mbrojtur faqet dhe të dhënat tuaja.
 • Përdorimi i teknologjisë së izolimit të llogarive të sigurta
  Aty ku shumica e kompanive të mbajtura në internet shohin pamundësi, SiteGround sheh mundësi. Ata gjetën një mënyrë për të izoluar në mënyrë efektive llogaritë CHROOT në serverat e përbashkët (diçka për të cilën hostet e tjerë të internetit mendonin se ishte e kotë), në mënyrë që çdo llogari të funksionojë vetëm në shembullin e tyre, duke rritur stabilitetin e serverit.

Për më shumë në lidhje me këto, vazhdoni këtu.

4. Vendi i sitit është një host i menaxhuar i WordPress-it

SiteGround rekomanduar nga WordPress

Siç u përmend në hyrje, SiteGround është një nga hostet e menaxhuar shumë të WordPress-it të menaxhuar. Ky çmim nuk është i lehtë për tu arritur; atyre u duhej të kalonin me mijëra teste mbështetjeje, sigurie dhe shpejtësie për ta fituar atë njohje.

Me atë njohje vijnë disa privilegje për të cilat pritësit e tjerë nuk janë privatë, siç janë:

 • Mbështetje Ekskluzive për WordPress
  Specialistët e WordPress të SiteGround do t’ju ndihmojnë për problemet që mund të keni. Ata do të kujdesen për copat teknike.
 • Aktivizohet WP-CLI
  Kjo ju lejon të menaxhoni faqet tuaja të WordPress duke përdorur komandën e shpejtë. Përditësimet e sitit mund të kryhen, rezervimet mund të ekzekutohen, postimet e reja mund të publikohen dhe veprimet më të rregullta administrative mund të bëhen vetëm me një grup komandash.
 • 1-Klikoni në Skenë
  Përditësimet e faqeve të faqeve mund të duken joprofesionale. Mundësia për të azhurnuar plotësisht faqen e tërë me vetëm një klik është e paçmueshme për ne.
 • Aktiviteti i aktivizuar
  Ju mund të përdorni platformën git të zgjedhjes suaj, duke ju lejuar të punoni me kodues të ndryshëm. Lehtësia e kësaj veçorie është arsyeja pse njerëzit janë duke kërkuar posaçërisht për hostet e menaxhuar të WordPress!
 • Azhurnime automatike
  SiteGround aktualizon automatikisht softuerin që përdor për të azhurnuar më të fundit dhe më të mëdhenjtë në shpërndarjen e të dhënave, kështu që kurrë nuk duhet të shqetësoheni për shpejtësinë apo çështjet e sigurisë!

Fakt gazmor

SiteGround renditet në vendin e parë në listën tonë të Menaxhuar të WordPress!

5. Ndihma për klientët që funksionon

Mbështetja e shkëlqyeshme e klientëve është një dëshmi për besueshmërinë e një host-faqesh, dhe ekipi mbështetës i SiteGround sigurisht i tejkalon pritjet.

Le të shohim se çfarë shërbimi i tyre ndaj klientit duhet të ofrojë.

 • 24/7 Bisedë live, mbështetje telefonike dhe biletat
  Tipari i bisedës live është ajo që ne përdorim më shumë. Ytdo herë që hasim një problem, ne së pari kontrollojmë me ekipin e tyre live chat. Pritja nuk është kurrë e gjatë, dhe problemet tona zakonisht zgjidhen shpejt.

  Nëse biseda live nuk funksionon ose nëse thjesht preferoni të flisni përmes telefonit, thjesht telefononi. Kurrë nuk duhet të prisni më shumë se 5 minuta për t’u lidhur me dikë, dhe do të merrni një përgjigje brenda 10 minutave nga lëshimi i një bilete.

 • Mbështetje Prioritare 30 ditore
  Me planin GrowBig të GrosBig dhe më lart, ju merrni mundësinë e mbështetjes së tyre për përparësi 30-ditore, ku ekipi i tyre i shpejtë i Ndihmës së Prioritetit ndihmon në zgjidhjen e çfarëdo çështje që mund të keni. Biletat do të përgjigjen brenda disa minutave (në krahasim me orët).

  Nëse u jepni atyre leje, Ata madje mund të hyjnë në sistemin tuaj dhe t’ju ndihmojnë nga distanca!

 • Artikuj të bazuar në njohuri
  Për t’ju ndihmuar t’ju ndihmojnë për çdo çështje që mund të hasni, ekipi i shkëlqyeshëm i Mbështetjes së SiteGround ka shkruar mijëra artikuj të bazuar në njohuri. Ju mund të përdorni këto artikuj në bazën e tyre të njohurive.

Përvoja jonë me mbështetjen e klientit të SiteGround ka qenë gjithmonë e këndshme dhe efektive. Asnjëherë nuk kemi përfunduar një seancë bisede live të pakënaqur ose me një problem të pazgjidhur! Shikoni historinë e migracionit të faqes sonë në pikën 9.

6. Rikthim ditor falas

Mundësitë e pritjes në Cloud dhe Shared të SiteGround vijnë me kopje rezervë të përditshme, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për fillimin nga e para për shkak të humbjes së të dhënave.

Rikthimet ditore bëhen automatikisht, kështu që ne mund të shkojmë në biznesin tonë pa qenë e nevojshme të harxhojmë kohën për të mbështetur të dhënat vetë.

Zgjidh një kopje rezervë për të rivendosur

Me opsionin Hosting Shared, do të kënaqeni kopjimi i të dhënave për 30 ditët e kaluara. Nëse dëshironi t’i riktheheni një ndryshimi që keni bërë 23 ditë më parë, mund ta bëni me lehtësi brenda disa minutave përmes cPanel.

Rikthimi i të dhënave nga një llogari pritjeje në cloud është dukshëm më e vështirë, me shumë hostë në internet që paraprijnë plotësisht nga shërbimi. SiteGround me guxim ofron rikthim të llogarisë deri në 7 ditë. Për ne, kjo është mjaft e gabuar mbresëlënëse!

Rikthimet ditore mund të përdoren gjithashtu një mundësi për rikuperimin e fatkeqësive, dhe procesi i rivendosjes është absolutisht falas!

Nëse paraqisni një biletë, ata do t’ju ndihmojnë të zgjidhni gjërat dhe faqja juaj duhet të rikthehet brenda 15 minutave nëse nuk ka komplikime drastike.

7. Softuer i Optimizuar & Azhurnime automatike

Kur softveri i një serveri azhurnohet në versionin e fundit, ai siguron pajtueshmëri me njëri-tjetrin, duke ulur gabimet dhe do të rrisë efikasitetin e serverit, i cili nga ana e tij drejtpërdrejt përkthehet në shpejtësi më të shpejtë për ju.

Sistemi i SiteGround është vendosur për të shkarkuar dhe zbatuar automatikisht versionet e fundit të softuerit të tyre thelbësor, pa ndikuar ose ndërprerë serverët.

Ata janë gjithmonë duke punuar prapa skenave për ta mbajtur faqen tuaj të optimizuar, ndërsa jeni i zënë me mendjen e aspektit të biznesit të gjërave!

Ata gjithashtu përdorin një shumëllojshmëri të programeve për optimizimin e shpejtësisë për të shpejtuar shpërndarjen e të dhënave nga serverët në ekranet, siç është ngritja e serverit NGIX, një teknologji e përparuar e serverëve në internet që rrit shpejtësinë e ngarkimit të përmbajtjes statike duke i thjeshtuar të dhënat, gjë që ndihmon për të rritur ndjeshëm performancën.

Ne jemi të kënaqur të zbulojmë se ata kanë zbatuar gjithashtu mbështetje PHP7.

Tashmë është provuar të jetë shumë më e shpejtë se cilindo nga lëshimet ekzistuese të PHP, dhe për ta plotësuar atë, ju gjithashtu keni mundësinë të aktivizoni HHVM (opsioni i pritjes në Cloud & vetëm më lart), e cila u zhvillua nga Facebook për të arritur shpejtësi të shpejtë flakëruese kur merren me skriptet PHP.

8. 5 Qendrat e të dhënave në 3 kontinente (SiteGround është i shpejtë në Indi!)

Vendi i site-it ka 5 të dhëna më të artit në të gjithë botën, përkatësisht në Londër, agoikago, Amsterdam, Milano dhe Singapor.

Natyrisht, vendet që janë më afër të dhënave do të shijojnë shpejtësinë e SiteGround në gjithë lavdinë e saj.

Ju mund të shikoni se cili qendër e të dhënave është më e afërt me klientët tuaj të synuar këtu. Por kjo nuk është e gjitha – klikoni në një vendndodhje të një qendre të të dhënave dhe një kuti që shfaqet zbulon rrugën e ping / gjurmës dhe adresën IP.

Qendrat e të dhënave të SiteGround në të gjithë botën

Dokush mund ta përdorë këtë adresë IP për të provuar dhe parë se sa të shpejtë janë serverët e SiteGround. Ky akt i zbulimit të IP të tyre flet vëllime për besimin e tyre në serverat e tyre, gjë që rrit besimin tonë edhe tek ata.

Po sikur tregu juaj i synuar të jetë në një vend si India, i cili nuk ka praninë e të dhënave?

Teorikisht, klientët tuaj do të kishin një përvojë më pak se ideale, duke u marrë me kohë të ngadaltë të përgjigjes, gjë që nuk është e mirë për biznesin.

Mos u shqetëso.

Faqet e pritura të SiteGround janë akoma super të shpejta në Indi!

Ne zhvilluam një test të shpejtësisë së serverit me sitin tonë të testimit të pritur në Singapor dhe testuam një dajak 68 ms kur zbulohet nga Bangalore, India (shpejtësia e rekomanduar e serverit të Google është 200 ms)!

Shikoni këto rezultate:

SiteGround është i shpejtë në Indi

Koha e reagimit të serverit (Bangalore): 66 ms – Shihni rezultatin e plotë

SiteGround mund të mos ketë ndonjë databazë në Indi, por përdorimi i tyre i mjeteve dhe softverëve për zvogëlimin e latencës si SuperCacher, php7, HHVM, NGIX, të gjithë kontribuojnë në shpejtësinë e shpejtë të ngarkesës së faqes tuaj..

Rezultatet e marra nga vende si Australia dhe Japonia (që nuk ka praninë e të dhënave) gjithashtu testuan mirë, duke dëshmuar se shpejtësia e SiteGround është vazhdimisht e shpejtë në të gjithë globin.

Mos harroni se ata kanë 5 shpërndarës të shkëlqyeshëm të të dhënave në 3 kontinente.

Sigurohuni që të zgjidhni një qendër të dhënash që është më e afërt me klientët tuaj të synuar që ata të përdorin plotësisht shpejtësinë e saj (Zgjidhni databazën e Singaporit nëse do të synoni klientët në Malajzi, Indi ose Australi)!

9. Migrim falas në sit

Ju merrni një transferim FALAS në internet me çdo llogari të re! (Vetëm për GrowBig dhe plane më të larta)

shënim

Migrimi falas i faqeve është i disponueshëm vetëm kur regjistroheni në GowBig dhe plane më të larta. GrowBig fillon nga 5,95 $ / muaj dhe vjen me 20 GB depozitë SSD. .

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të plotësoni formularin e kërkesës për migracionin, t’i siguroni ekipit SiteGround mundësinë e hyrjes në llogarinë tuaj cPanel dhe ata do të rendisin gjithçka në 24 orë!

Ne kemi përdorur shërbimin e tyre të migracionit të faqes me Bitcatcha.com kur ua kaluam atyre, dhe procesi është me të vërtetë po aq i thjeshtë sa tingëllon.

Ne u dhamë atyre qasje në cPanel tonë, ata u futën në hostin tonë të vjetër, mbështesin gjithçka, pastaj vendosëm kopjen rezervë nga cPanel i SiteGround.

Ne në fakt ishim të shqetësuar në këtë pikë për shkak të mjetit tonë të testit të shpejtësisë së serverit – kurrë nuk kemi bërë diçka të tillë më parë! Po sikur të prishet? Ky muaj zhvillimi kaloi në çast!

Për fat të mirë, migracioni i sitit shkoi pa probleme, gjithçka ishte në vend dhe funksiononte në mënyrë të përsosur siç mund ta shihni nga faqja jonë e uljes.

Migrimi i faqes Bitcatcha në SiteGround

* Gjithsej 6 shtab mbështetës morën pjesë në çështjen tonë. Faleminderit të gjithëve!

Mbështetja prioritare që kemi përjetuar ishte e shkëlqyeshme.

Biletat tona u përgjigjën brenda disa minutash, dhe asnjëherë nuk u ndjeam sikur të ishim duke pritur shumë gjatë. (Në fakt, duket se jemi pengesa e përparimit!)

Nëse do të kishte komplikime që duheshin kohë për të zgjidhur, stafi i tyre do të na udhëzonte me durim gjatë gjithë rrugës.

Kur postuam përgjigje për biletat në orë të çuditshme, një personel tjetër mbështetës do të ishte i gatshëm të na ndihmonte pa pasur nevojë të rishpjegonim problemet që hasëm gjatë rrugës.

Lessshtë e panevojshme të thuhet, ne ishim më shumë se të kënaqur me shërbimin e tyre të migracionit në sit!

10. Pricemimi hyrës i SiteGround @ 60% Zbritje

SiteGround është një host në internet që krenohet me shërbimin dhe cilësinë e tyre, dhe ata njihen për shumë gjëra … Megjithatë, zbritjet dhe uljet e çmimeve nuk janë njëra prej tyre.

Edhe gjatë Black Friday, SiteGround nuk ofron shumë për sa i përket zbritjeve.

Kjo është arsyeja pse ne mendojmë se çmimi i tyre hyrës me 60% ulje është një marrëveshje e mahnitshme, duke marrë parasysh shërbimet që do të kënaqeni.

SiteGround oducmimi hyrës: 60% Ulje

Nëse jeni serioz në lidhje me mbajtjen e faqes tuaj të internetit me SiteGround, ju rekomandojmë të regjistroheni për 3 vjet për të optimizuar çmimin e tyre prezantues, duke maksimizuar kursimet tuaja.

Në fund të fundit, nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin e tyre për ndonjë arsye çfarëdo, ju lejohet të anuloni pajtimin tuaj dhe t’i merrni paratë tuaja brenda 30 ditësh, kështu që është plotësisht pa rrezik!

Tani që kemi kaluar nëpër atë listë gjithëpërfshirëse të pro- faqeve të SiteGround, mendoj se është vetëm e drejtë që të kemi një vështrim …

Disavantazhet e faqes në faqen e internetit

1. Burime të kufizuara

Sa mahnitëse janë tiparet dhe shërbimet e SiteGround, host-i i internetit nuk është pa të metat e tij. Për shembull, opsionet e tyre të përbashkëta të pritjes janë të kufizuara, kështu që do të merrni vetëm një hapësirë ​​të caktuar për planin për të cilin keni regjistruar, siç janë:

 • 10 GB për planin StartUp
 • 20 GB për planin GrowBig
 • 30 GB për planin GoGeek

Gjë është se, ky disavantazh në të vërtetë nuk është aq i keq; i sjell dobi përdoruesit për sa i përket shpejtësisë dhe stabilitetit.

si?

Llogaritë e përbashkëta të pritjes do të thotë që të gjithë mbajtësit e llogarive do të ndajnë burimet ndërmjet tyre.

Nëse një përdorues përjeton një rritje të papritur në trafik ose po përdor një hapësirë ​​të pazakontë, kjo do të ndikojë në pjesën tjetër të mbajtësve të llogarisë në të njëjtin server.

Duke kufizuar sasinë e hapësirës që një pronar i llogarisë mund ta përdorë, SiteGround siguron që hogging në hapësirë ​​nuk do të ndodhë dhe të gjithë marrin për të shijuar pjesën e duhur të burimeve, duke ruajtur stabilitetin dhe shpejtësinë e serverit.

2. Pricemimi më i lartë për mandatin e dytë

Ju mund të gëzoni 60% ulje nga çmimi si një përdorues i ri, por pasi të mbarojë pajtimi juaj, do të duhet të çmontoni çmimin e plotë (Filloni nga 11,95 $ në 34,95 $ në muaj) për të rinovuar kontratën tuaj.

Kjo është arsyeja pse është e këshillueshme që të shfrytëzoni maksimumin e afatit të pajtimit si një përdorues të ri, kështu që do të merrni në maksimum fitimet tuaja për më shumë kursime!

Planet e SiteGround & Features

SiteGround ka në plan të sigurojë për të gjithë përdoruesit, nga bizneset e vogla te klientët e ndërmarrjeve. Le t’i hedhim një vështrim asaj që ata kanë.

1. Opsionet e përbashkëta të strehimit

StartUpGrowBigGoGeek
Hapësira në disk10GB20GB30 GB
Nr. I faqes1MultipleMultiple
Vizitat e përshtatshme për 10k Vizitat 25k Vizitat100k
Mimi /mo$3.95*$5.95**11.95*

* Specialmimi special hyrës. Regjistrohuni për 1 ose mbi 36 muaj me të njëjtin çmim.

2. Rehimi në re

Opsioni i hostimit në Cloud të SiteGround është një shërbim shumë i shpejtë i menaxhuar plotësisht i cili vjen me mbështetje VIP 24/7. Nëse jeni në treg për pritje në cloud, planet e tyre variojnë nga 80 – 240 dollarë në muaj. (Bitcatcha.com pret me planin e tyre cloud.)

3. Përkushtuar, Rishites & Ndërtimi i ndërmarrjeve

Do të merrni gjithashtu kënaqësi në pritjen e pritjes nëse kërkoni për serverë të dedikuar, duke rishitur hapësirën e pritjes ose duke kërkuar posaçërisht për pritjen e ndërmarrjeve. Planet nuk vijnë të lira, por ato vijnë me përfitime ekskluzive që nuk mund t’i merrni askund tjetër. Në thelb, ju merrni atë që paguani!

Edhe pse SiteGround ofron një gamë të gjerë të opsioneve të hostimit për qëllime të ndryshme, ne personalisht mendojmë se opsioni i tyre i përbashkët i pritjes është mjaft i mirë për 85% të faqeve të internetit.

Si funksionon SiteGround Kundër Konkurrencave?

SiteGround VS HostGator

Ne kemi përdorur kontrolluesin e shpejtësisë së serverit tonë për të provuar kohët e reagimit të SiteGround kundër HostGator për të zbuluar se cili host i faqes kryen më shpejt në vende të ndryshme.

Shikoni rezultatet më poshtë.

SiteGround CloudHostGator Cloud
Vendndodhja e serveritChicago, ILHouston, TX
SH.B.A. (W) 56 ms32 ms
SH.B.A. (E) 3 ms40 ms
London98 ms128 ms
Singapore229 ms323 ms
Sao Paulo138 ms161 ms
Bangalore307 ms574 ms
Sydney222 ms203 ms
Japoni141 ms159 ms
Kanada1 ms46 ms
Gjermani103ms140 ms
Mesatarja në të gjithë botën129.8 ms180.6 ms
Rezultatet e plota

* SiteGround Cloud VS HostGator Cloud (Të dy faqet e internetit janë pritur në Amerikë)

Me serverët e të dy vendeve të testimit të vendosura në Amerikë, SiteGround dhe HostGator Cloud bënë në mënyrë të barabartë, me shpejtësinë e tyre mesatare në të gjithë botën shumë poshtë rekomandimit të 200 ms të Google.

Natyrisht, ata ishin më të shpejtë në kontinentin perëndimor (për shkak të vendndodhjes së të dhënave), dhe filluan të humbnin pak vrull në Singapor, Indi, Sidnej dhe Japoni.

Ne gjithashtu kemi kryer teste në opsionet e tyre të përbashkëta të pritjes dhe këtu janë rezultatet:

SiteGround GrowBigHostGator Foshnja
Vendndodhja e serveritChicago, ILHouston, TX
SH.B.A. (W) 55 ms32 ms
SH.B.A. (E) 3 ms36 ms
London92 ms221 ms
Singapore223 ms221 ms
Sao Paulo139 ms139 ms
Bangalore380 ms717 ms
Sydney226 ms205 ms
Japoni148 ms153 ms
Kanada12 ms36 ms
Gjermani103ms140 ms
Mesatarja në të gjithë botën138.1 ms190 ms
Rezultatet e plota

* Shpejtësia mesatare në të gjithë botën e SiteGround Shared është më e mirë se sa rezultatet e HostGator Cloud (181 ms)!

Enoughshtë mjaft interesante, mesatarja në mbarë botën e SiteGround është shumë më e shpejtë se ajo e HostGator.

Në fakt, mesatarja në mbarë botën e SiteGround Shared (138 ms) është e krahasueshme me rezultatet e HostGator Cloud (181 ms)!

Kjo ka shumë të ngjarë për shkak të Supercacher dhe softuerit të SiteGround, të cilat janë optimizuar për të dhënë të dhëna shpejt edhe në vendet më larg nga data e zgjedhur.

Besimi ynë në SiteGround u forcua kur i bëmë këto teste. Përderisa opsioni Cloud i HostGator ka avantazhet e tij, ne jemi një ekip që i jep përparësi shpejtësisë.

Duke folur për sa i përket vlerës dhe shpejtësisë, është mirë të dini se ne kemi një alternativë të përballueshme në SiteGround Shared që rivalët e HostGator’s Cloud Hosting. Për një krahasim më të thelluar, lexoni SiteGround VS HostGator.

SiteGround VS GoDaddy’s Hosted WordPress i Menaxhuar

SiteGround VS GoDaddy Menaxhuar WordPress Host

Ne jemi mësuar kaq shumë me lirinë dhe komoditetin që siguroi cPanel, kështu që ndjeheshim pak të zhgënjyer që nuk ishte i disponueshëm në pritjen e WordPress të menaxhuar të GoDaddy.

Ata kanë krijuar pultin e tyre personal, në mënyrë që përdoruesit të mund të bëjnë ndryshime nga atje, por ne akoma ndjehemi se është pak kufizues në krahasim me cPanel.

Duke folur për kufizime, ne i duam shtojcat tona.

Ne përdorim shtojca si W3 Total Cache për të ndihmuar në rritjen e performancës së faqes, por natyra kufizuese e mbajtjes së WordPress-it të Menaxhuar të Godaddy do të thotë që ne nuk mund t’i përdorim ato, prandaj preferimi ynë për SiteGround.

Kjo nuk është gjithçka keq, sidoqoftë, kufizimet e GoDaddy kanë përfitimet e saj; ju e dini që faqja juaj nuk do të ketë shumë probleme, është plotësisht pa probleme, dhe do të gëzoni mbështetje të madhe nga ekipi i tyre i përkushtuar për mbështetje.

Shtë vetëm se ju do të duhet të sakrifikoni personalizimin për lehtësi.

Një avantazh tjetër që SiteGround ka mbi GoDaddy është disponueshmëria e Email-it.

GoDaddy vjen me një pajtim falas të Office 365, kështu që ju të mund të presë adresën tuaj të emailit atje, por ju mund të krijoni vetëm një llogari.

Për më tepër, abonimi zgjat vetëm për një vit; Sapo të skadojë, ju ose duhet të shpenzoni para për të rinovuar nënfushën tuaj ose të kërkoni diku tjetër për hosting email.

Kutia postare e Microsoft 365 falas vetëm për vitin e parë

Kur e krahasojmë me SiteGround ku hosti i postës elektronike është përfshirë në plan (për të mos përmendur ne duhet të krijojmë sa më shumë adresa emaili që duam) nuk është për t’u habitur se cilin host preferojmë.

Duke thënë të gjitha këto, unë mendoj se është vetëm e drejtë të themi se kjo zbret në preferencë. Ne në të vërtetë i duam të dy hostet. Menaxhimi i menaxhuar i WordPress-it patjetër ka avantazhet e tij (shpejtësi e shkëlqyer, mbështetje e madhe, sherr falas).

Shtë thjesht që ne preferojmë SiteGround sepse ato kanë të gjitha avantazhet e mbajtjes së WordPress-it të Menaxhuar të GoDaddy, me përfitimin e shtuar të pritjes së përfshirë të postës elektronike dhe aftësinë për të përdorur GIT, pritjen me 1 klik dhe për rritjen e programeve të tjera.

Aktgjykim: SiteGround është shumë i rekomanduar!

Unë mendoj se është e qartë se tani SiteGround është larg nga hosti ynë i preferuar i uebit.

Shpejtësia është gjëja më e rëndësishme për ne sepse lidhet drejtpërdrejt me shitjet, dhe SiteGround ka tejkaluar vazhdimisht pritjet.

Ata kanë krijuar mjete dhe kanë optimizuar serverët e tyre për të rritur kohën e reagimit të serverit dhe për të ulur shpejtësinë e ngarkimit.

Falë karakteristikave të tyre si Supercacher (i cili mund të rrisë shpejtësinë e ngarkimit me 40%), zbatimin e PHP7 dhe pajisjen e fortë, ata janë në gjendje të japin në mënyrë efikase të dhëna në ekrane në të gjithë globin.

Ekipi i tyre mbështetës është në krye të klasës së tij, dhe ata punojnë shumë mirë me WordPress si një pritës i menaxhuar i wordpress.

Në Bitcatcha.com, SiteGround renditet në vendin e parë në listën tonë të gjatë të ushtrive të rishikuara dhe është nikoqirët kryesorë në disa vende si India, Malajzia, Singapori, Australia dhe Shtetet e Bashkuara për të përmendur disa.

Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për një gjë kur të presë me SiteGround. Thjesht zgjidhni një vendndodhje pritëse më të afërt me tregun tuaj të synuar dhe lërini që ata të trajtojnë pjesën tjetër. Ata madje do të migrojnë tërë faqen tuaj për ju falas!

Karakteristikat kryesore

 • Spe Shpejtësi e shkëlqyeshme
 • Resources Burime të mjaftueshme
 • ✓ 99.9% Uptime Guar.
 • CPanel & Qasja në SSH
 • Back Rezervim falas ditor
 • It Git & Skenari me 1 klik
 • ✓ Server në 3 kontinente
 • Support Mbështetje Premium

Rekomanduar Për

 • • WooCommerce
 • • Magento, PrestaShop
 • • WordPress
 • • Joomla, Drupal
 • • Uebfaqe me madhësi të vogël
 • • Uebfaqja e Biznesit

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me