SiteGround İncelemesi – 10 Artıları ve 2 Eksileri (Sunucu Hızı Test Edildi!)

SiteGround


SiteGround

https://www.siteground.com/

tl; Dr.

SiteGround, etkileyici özellikleri, mükemmel performansı ve sürekli yüksek hızları ile sağlam bir ev sahipliği yapmaktadır. % 60 tanıtım fiyat indirimleri, mükemmel hizmet ve tescilli özelliklerle Siteground’ı kesinlikle SEVDİĞİMİZİ söylemeliyiz.

SiteGround İncelemesi – 10 Artıları & 2 Eksileri (Sunucu Hızı Test Edildi!)

COVID-19 Güncellemesi

SiteGround, işletmelerin ciddi zorluklarla baş etmelerine yardımcı olmak için bir COVID-19 Yanıt Teklifi başlattı! Tüm detaylar için buraya tıklayın.

Bitcatcha’ya aşina olanlar SiteGround’a biraz önyargılı olduğumuzu fark edebilir ve ne biliyorsunuz?

Kesinlikle haklısın.

Çok fazla test yaptıysanız ve bizim kadar çok karşılaştırma yaptıysanız, muhtemelen sizin de önyargılı olursunuz.

Bitcatcha kurulduğundan beri çok sayıda web sunucusunu test ettik ve şimdiye kadar yaptığımız her testle SiteGround, hız ve değer açısından rekabeti en iyi şekilde değerlendirdi. Şirketin, 2004 yılında Bulgaristan’daki üniversite yurt odalarında çalışan birkaç arkadaş tarafından kurulduğu düşünüldüğünde, endüstri devleriyle rekabet etmek için yükselmeleri çok harika..

SiteGround Yorumları

Bugün, SiteGround’un 5 ülkede veri merkezi var, dünya çapında 800.000’den fazla alana hizmet veriyor ve istihdamları altında 400’den fazla (ve büyüyen) kişi var.

Pek çok övgü topladılar ve çeşitli siteler onlar hakkında övgüler söylediler, ancak bugüne kadarki başarılarının en büyük tanınmasının bağlı ve WordPress tarafından onaylandı. WordPress’in kendi sözleriyle, SiteGround “ev sahibi dünyanın en büyük ve en parlaklarından biri”.

Ancak Web Hosting, SiteGround’un kurucularının tutkulu olduğu tek şey değil.

En üstteki insanlar mutlu çalışanların mutlu müşterilere yol açtığına inanıyorlar (bunu kanıtlayabilirim – canlı sohbetlerini idare eden mükemmel insanlar var), bu yüzden işyerini mutlu etmek için sürekli çalışıyorlar ve gösteriyor – insanlar çalışmayı seviyor Glassdoor’daki eleştirilerinde kanıtlandığı gibi onlar için.

Personeli, ürünleri ve müşterileri hakkında eşit derecede tutkulu bir şirket!

Veriler ne olacak? Çalışma süresi nasıl? Rakiplerle nasıl karşılaştırıyorlar??!

Evet, burada ne için olduğunuzu biliyoruz ve sizi ele geçirdik. Ama tüm bu sulu detaylara ulaşmadan önce konuşalım…

feragat

SiteGround’a biraz önyargılı olduğumuzu söylemeye meyilli hissediyorum. Onlarla Bitcatcha.com’u ağırlıyoruz, SitegroundSGHosted.com gibi test sitelerimiz hızlarını test etmek için özel olarak oluşturuldu ve SiteGround’a o kadar çok güveniyoruz ki tüm sitelerimizi onlara taşıdık. SiteGround’u ziyaret edin.

10 Neden SiteGround Mükemmel Bir Web Host Olduğunu!

1. SiteGround sitenizi 4 kat daha hızlı yükleyebilir!

Web barındırma konusunda yeniyseniz, şunu anlamanız gerekir: hız kraldır.

Amazon gibi alışveriş devlerinin, siteleri sadece 1 saniye yavaşlatılmışsa yılda 1,6 milyar dolara kadar kaybetmesi çok önemlidir, bu yüzden neden öncelikler listemizde bir numara olduğunu görebilirsiniz..

SiteGround bunu çok iyi anlıyor ve sitelerini hafif ve hızlı tutmak için hızlı bir yazılım ve donanım kombinasyonu kullanarak ödevlerini yaptılar!

Bunu tüm sunucularında SSD kullanarak yönetirler. SSD’lere aşina değilseniz, temel olarak verileri gerçekten hızlı bir şekilde sunabilen sabit disklerdir – normal HDD’lerden% 30’a kadar daha hızlı.

İçerik dağıtımı çevrimiçi olarak oldukça kabataslak olabilir. Hiçbir optimizasyon yapılmazsa, baktığınız site profesyonelce ve güvenilmez olarak çıkıyor, gerçekten yavaş yükleniyor.

SiteGround’un Cloudflare kullanmasının nedeni budur; dünya çapındaki internet değişim noktalarına en fazla bağlantıya sahip oldukları bilinmektedir. Bizim için ne anlama geliyor? Tereyağlı pürüzsüz içerik dağıtımı.

SiteGround SuperCacher

Ayrıca önbellek sistemlerini kendi SuperCacher’leriyle optimize ettiler.

Bunun yaptığı, verileri sistemin RAM’inde depolaması, istenen bilgilere daha hızlı bir şekilde erişmelerine izin vermesi ve bu bilgileri mümkün olan en verimli yolu kullanarak ekranlara göndermesidir..

Önceki paragrafı tamamen kaybolduysanız, endişelenmeyin – bilmeniz gereken tek şey bunun hızınızı% 40’a kadar artırabileceğidir..

Son olarak, tüm yazılımlarını güncel tutarlar. Bu hızı nasıl etkiler??

Güncel olmayan yazılımlar, yeni güncellenen yaşıtlarıyla uyumsuz olma riski taşıyarak gereksiz yavaşlamalara ve sorunlara neden olur. Her şeyi güncel tutarak SiteGround her şeyin saat gibi çalışmasını sağlayarak sunucuların daha hızlı çalışmasına yardımcı olur.

2. tüm dünyada Hızlı sunucu yanıt süreleri!

Sunucu yanıt süresi, kelimenin tam anlamıyla bir sunucunun ekranlara içerik göndermeye başlamadan önce bir isteği yanıtlamak için ne kadar zaman aldığını gösterir. Google’ın önerilen sunucu yanıt süresi 200 ms’nin altında, insanların gecikmeyi fark edeceğinden daha uzun bir şey.

Sitemizin sunucu yanıt süresini kontrol etmek için tescilli sunucu hız denetleyicimizi (bu tarih itibariyle dünyadaki tek ve tek hız denetleyicisi) kullandık..

Kıyaslamak?

Google’ın önerilen 200 ms yanıt süresi.

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo

56 ms3 ms98 ms229 ms138 ms

Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya

307 ms222 ms141 ms1 ms103 ms

Ortalama Hız: 129.8 ms – Tüm sonucu göster

Bu, şu anda bulunduğunuz sitenin (www.bitcatcha.com), Chicago’daki veri merkeziyle SiteGround Cloud ile barındırıldığı sonuçtur.

Grafiğe bakıldığında, sunucunun konumuna en yakın ülkelerin (ABD Batı, ABD Doğu, Londra, Sao Paulo, Kanada, Almanya) en çok fayda sağladığı, Avustralya ve Asya ülkelerinin biraz daha yavaş olduğu açıktır.

Birlikte dünya çapında ortalama 129,8 ms, SiteGround Cloud, beklentilerimizin çok üzerinde bir performans sergiledi! Maksimum etki için hedef pazarınıza en yakın veri merkezini seçtiğinizden emin olun..

İmza paylaşımlı ana makine seçeneklerinin hızı nasıl olur??

Biz senin arkandayız.

SiteGround’un paylaşılan planlarında da hız testleri yaptık ve bunlar, dünya çapında ortalama 138 ms. SiteGround’a karşı HostGator bölümüne bakın.

3. 2014’ten bu yana% 100 Çalışma Süresi

SiteGround ile% 99,99 çalışma süresi garantisi veriyoruz.

Sitemizi 5 dakikada bir kontrol etmek için UptimeRobot’u kullanarak bu garantiyi test etmek için 2014’ten beri SiteGround’un çalışma süresini izliyoruz. Bugüne kadar, sayaç hala% 100 sağlam bir çalışma süresi gösteriyor!

14 Aralık 2016’dan beri çalışma süresi

100%

* Bu sayaç sürekli güncelleniyor

Şimdi, SiteGround’un teknik sihirbazına girmek istemiyorsanız, yönetilen WordPress ana bilgisayarı olarak # 4: Siteground’a atlayabilirsiniz. Ancak, bu tür sonuçları nasıl elde edebileceklerini öğrenmeye hevesliyseniz, öğrendiklerimiz:

SiteGround, kesinti sürelerini tahmin etmek, önlemek ve azaltmak için kendi teknolojilerini ve el işi çözümlerini kullanır, örneğin:

 • Linux Kapsayıcılarını Kullanma
  SiteGround, mevcut platformlarını, beklenmedik trafik dalgalanmaları sırasında bile kaya gibi stabil olan yüksek kaynak verimli Linux Konteyner Teknolojisi (LXC) kullanarak oluşturdu.
 • Kendi Pro-Active Server İzleme sistemlerini kullanma
  SiteGround’daki ustaca kafa honchoları, DevOps ekibinin sadece mevcut sorunları tespit etmek ve düzeltmekle kalmayıp aynı zamanda gelecekteki komplikasyonları öngörme ve bunları önlemek için önlemler alma yeteneğine sahip bir şirket içi sunucu izleme sistemi oluşturdu..
 • Anti-Bot AI
  Botların kaba kuvvet saldırılarıyla mücadele etmek için yetenekli DevOps ekibi, çok etkili olan bir Yapay Zeka çözümü yarattı, sadece sitelerinizi ve verilerinizi korumak için TÜM sunucularında saatte 500.000 ila 2.000.000 kaba kuvvet saldırısı durduruyor.
 • Güvenli Hesap Yalıtım Teknolojisini Kullanma
  Çoğu web barındırma şirketlerinin imkansızlık gördüğü yerde, SiteGround fırsat görür. Paylaşılan sunuculardaki CHROOT hesaplarını etkili bir şekilde izole etmenin bir yolunu buldular (diğer web sunucularının boşuna olduğunu düşündüğü bir şey), böylece her hesap yalnızca kendi durumunda çalışır ve sunucu istikrarını artırır.

Bunlar hakkında daha fazla bilgi için buraya devam edin.

4. Siteground Yönetilen bir WordPress Sunucusu

WordPress tarafından önerilen SiteGround

Girişte belirtildiği gibi, SiteGround, WordPress’in şiddetle tavsiye edilen yönetilen web barındırıcılarından biridir. Bu ödülü almak kolay değil; bu tanınırlığı kazanmak için binlerce destek, güvenlik ve hız testinden geçmek zorunda kaldılar.

Bu tanıma ile diğer ana bilgisayarların özel olmadığı bazı ayrıcalıklar gelir, örneğin:

 • Özel WordPress Desteği
  SiteGround’un WordPress uzmanları, karşılaşabileceğiniz sorunlarda size yardımcı olacaktır. Teknik parçalarla ilgilenecekler.
 • WP-CLI Etkin
  Bu, komut istemini kullanarak WordPress sitelerinizi yönetmenizi sağlar. Site yükseltmeleri gerçekleştirilebilir, yedeklemeler çalıştırılabilir, yeni yayınlar yayınlanabilir ve çoğu düzenli yönetim işlemi yalnızca bir dizi komutla yapılabilir.
 • Tek Tıkla Evreleme
  Kesitli site güncellemeleri profesyonel görünmeyebilir. Tüm siteyi sadece tek bir tıklama ile tamamen güncelleme yeteneği bizim için paha biçilemez.
 • Git Etkin
  İstediğiniz git platformunu kullanarak farklı kodlayıcılarla çalışmanıza olanak tanır. Bu özelliğin kolaylığı, insanların özellikle Yönetilen WordPress ana bilgisayarlarını aramasının nedenidir.!
 • Otomatik Güncellemeler
  SiteGround, veri dağıtımındaki en son ve en güncel bilgileri almak için kullandığı yazılımı otomatik olarak günceller, böylece asla hız veya güvenlik sorunları hakkında endişelenmenize gerek kalmaz!

Eğlenceli Gerçek

SiteGround, Yönetilen WordPress Ana Bilgisayarları listemizde 1. sırada!

5. Çalışan Müşteri Desteği

Mükemmel müşteri desteği, bir web barındırıcısının güvenilirliğinin bir kanıtıdır ve SiteGround’un destek ekibi kesinlikle beklentileri aşmaktadır.

Müşteri hizmetlerinin neler sunduğuna bir göz atalım.

 • 7/24 Canlı Sohbet, Telefon desteği ve Biletler
  Canlı sohbet özelliği en çok kullandığımız özelliktir. Bir sorunla karşılaştığımızda, önce canlı sohbet ekibiyle görüşürüz. Bekleme asla uzun sürmez ve sorunlarımız genellikle hızlı bir şekilde çözülür.

  Canlı sohbet işe yaramazsa veya yalnızca telefonla konuşmayı tercih ediyorsanız, onları arayın. Birisine bağlanmak için asla 5 dakikadan fazla beklemek zorunda kalmayacaksınız ve bilet çıktıktan sonra 10 dakika içinde yanıt alacaksınız.

 • 30 Gün Öncelikli Destek
  SiteGround’un GrowBig planı ve üstü ile, hızlı Öncelikli Destek ekibinin sahip olabileceğiniz sorunları çözmenize yardımcı olduğu 30 günlük öncelikli desteklerine erişebilirsiniz. Biletler dakikalar içinde cevaplandırılacaktır (saatlerin aksine).

  Onlara izin verirseniz, sisteminize erişebilir ve uzaktan size yardımcı olabilirler!

 • Bilgi Tabanlı Makaleler
  Karşılaşabileceğiniz sorunlarda size yardımcı olmak için SiteGround’un mükemmel destek ekibi binlerce bilgiye dayalı makale yazmıştır. Bu makalelere bilgi tabanlarından erişebilirsiniz.

SiteGround’un müşteri desteği konusundaki deneyimimiz her zaman hoş ve etkili olmuştur. Canlı sohbet oturumunu hiç mutsuz veya çözülmemiş bir sorunla hiç bitirmedik! 9. noktadaki site taşıma hikayemize göz atın.

6. Günlük Yedekleme ücretsiz

SiteGround’un Bulut ve Paylaşılan barındırma seçenekleri günlük yedekleme ile birlikte gelir, bu nedenle veri kaybı nedeniyle sıfırdan başlamak konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Günlük yedeklemeler otomatik olarak yapılır, böylece verileri kendimiz yedeklemek için zaman harcamadan işimize devam edebiliriz.

Geri yüklemek için bir yedek seçin

Paylaşılan Barındırma seçeneğiyle, son 30 güne ait veri yedekleme. 23 gün önce yaptığınız bir değişikliğe geri dönmek isterseniz, bunu cPanel aracılığıyla birkaç dakika içinde kolayca yapabilirsiniz..

Bir bulut barındırma hesabından veri yedeklemek, birçok web barındırma hizmeti tamamen ön planda olan, oldukça daha zordur. SiteGround cesurca 7 güne kadar hesap geri sarma sunar. Bizim için bu çok etkileyici!

Günlük yedeklemeler felaket kurtarma için de kullanılabilir ve geri yükleme işlemi tamamen ücretsizdir.!

Bir bilet gönderirseniz, işleri halletmenize yardımcı olurlar ve ciddi komplikasyonlar yoksa sitenizin 15 dakika içinde geri yüklenmesi gerekir.

7. Optimize Edilmiş Yazılım & Otomatik Güncellemeler

Bir sunucunun yazılımı en son sürüme güncellendiğinde, birbirleriyle uyumluluk sağlar, hataları azaltır ve sunucunun verimliliğini artırır, bu da doğrudan sizin için daha yüksek hızlara dönüşür.

SiteGround’un sistemi, sunucuları etkilemeden veya kesintiye uğratmadan çekirdek yazılımlarının en son sürümlerini otomatik olarak indirecek ve uygulayacak şekilde ayarlanmıştır.

Her şeyin iş yönünü düşünürken, sitenizi optimize etmek için her zaman perde arkasında çalışıyorlar!

Ayrıca, sunuculardan ekranlara veri dağıtımını hızlandırmak için çeşitli hız optimizasyon yazılımları kullanırlar; örneğin, verileri düzene sokarak statik içeriğin yükleme hızını artıran ve performansı önemli ölçüde artırmaya yardımcı olan gelişmiş bir web sunucusu teknolojisi olan NGIX Server kurulumu gibi.

PHP7 desteğini de uyguladıklarını öğrenmekten memnuniyet duyuyoruz.

Mevcut PHP sürümlerinden daha hızlı olduğu ve HHVM’yi (Bulut barındırma seçeneği) etkinleştirme seçeneğiniz olduğunu tamamlamak için zaten kanıtlanmıştır. & sadece yukarıda)), PHP komut dosyaları ile çalışırken yüksek hızlar elde etmek için Facebook tarafından geliştirilmiştir..

8. 3 Kıtada 5 Veri Merkezi (SiteGround Hindistan’da Hızlı!)

Siteground, dünyanın dört bir yanında 5 Londra, Chicago, Amsterdam, Milano ve Singapur’da son teknoloji ürünü veri merkezlerine sahiptir.

Doğal olarak, veri merkezlerine daha yakın olan ülkeler, tüm ihtişamıyla SiteGround’un hızının tadını çıkarır.

Hedef müşterilerinize en yakın veri merkezini buradan kontrol edebilirsiniz. Ancak hepsi bu kadar değil – bir veri merkezi konumuna tıkladığınızda ping / izleme yolunu ve IP adresini gösteren bir açılır kutu görünür.

Dünyanın dört bir yanındaki SiteGround veri merkezleri

Herkes bu IP adresini SiteGround’un sunucularının ne kadar hızlı olduğunu test etmek ve kontrol etmek için kullanabilir. IP’lerini ortaya çıkaran bu eylem, sunucularına olan güvenleri hakkında çok şey anlatıyor ve bu da onlara olan güvenimizi artırıyor.

Ancak hedef pazarınız, veri merkezi bulunmayan Hindistan gibi bir ülkedeyse?

Teorik olarak, müşterileriniz yavaş tepki süreleriyle uğraşan, iş için iyi olmayan ideal deneyimden daha az deneyime sahip olacaktı.

Üzülme.

SiteGround tarafından barındırılan siteler Hindistan’da hala süper hızlı!

Singapur’da barındırılan test sitemizle bir sunucu hız testi gerçekleştirdik ve 68 ms Bangalore, Hindistan’dan ping attığında (Google’ın önerilen sunucu hızı 200 ms’dir)!

Şu sonuçlara bir göz atın:

SiteGround Hindistan'da hızlı

Sunucu Yanıt Süresi (Bangalore): 66 ms – Tüm sonucu görün

SiteGround’un Hindistan’da herhangi bir veri merkezi olmayabilir, ancak bunların SuperCacher, php7, HHVM, NGIX gibi gecikme azaltma araçlarını ve yazılımlarını kullanmaları, sitenizin yüksek yük hızlarına katkıda bulunur.

Avustralya ve Japonya gibi (veri merkezi bulunmayan) ülkelerden pinglenen sonuçlar da iyi test edildi ve SiteGround’un hızının dünya genelinde sürekli olarak hızlı olduğunu kanıtladı.

Unutmayın ki 3 kıtaya yayılmış 5 mükemmel veri merkezi var.

Hızını tam olarak kullanabilmeleri için hedef müşterilerinize en yakın veri merkezini seçtiğinizden emin olun (Singapur veri merkezini seç Malezya, Hindistan veya Avustralya’daki müşterileri hedefleyecekseniz)!

9. Ücretsiz Site Geçişi

Her yeni hesap için bir ÜCRETSİZ web sitesi transferi elde edersiniz! (Yalnızca GrowBig ve üstü planlar için)

Not

Ücretsiz site geçişi yalnızca GowBig ve daha yüksek planlara kaydolduğunuzda kullanılabilir. GrowBig $ 5.95 / ay’dan başlıyor ve 20GB SSD depolama alanı ile geliyor. .

Tek yapmanız gereken taşıma talep formunu doldurmak, SiteGround ekibine cPanel hesabınıza erişim sağlamak ve 24 saat içinde her şeyi halledecek!

Site geçiş hizmetlerini Bitcatcha.com ile kullandığımızda kullandık ve süreç gerçekten göründüğü kadar basit.

Onlara cPanel’imize erişim verdik, eski sunucumuza giriş yaptık, her şeyi yedeklediler, sonra yedeklemeyi SiteGround’un cPanel’inden dağıttık.

Aslında bu noktada sunucu hızı test aracımız nedeniyle oldukça endişeliydik – daha önce hiç böyle bir şey yapmadık! Ya kırılırsa? İşte o aylar süren gelişim anında oldu!

Neyse ki, site geçişi sorunsuz bir şekilde gitti, her şey hazırdı ve açılış sayfamızdan görebileceğiniz gibi mükemmel bir şekilde çalışıyor.

SiteGround'a Bitcatcha sitesi geçişi

* Olgumuza toplam 6 destek personeli katılmıştır. Herkese teşekkürler!

Deneyimlediğimiz öncelikli destek mükemmeldi.

Bizim biletler dakika içinde cevaplandı ve biz asla biz hiç bekleyen tutuldu gibi hissettim. (Aslında, ilerlemenin darboğazı gibi görünüyoruz!)

Düzeltilmesi zaman alan komplikasyonlar olsaydı, personeli sabırla bize yol gösterecektir..

Biletlere garip saatlerde yanıt gönderdiğimizde, farklı bir destek personeli yol boyunca karşılaştığımız sorunları yeniden açıklamaya gerek kalmadan bize yardımcı olmaya hazır olacaktı.

Söylemeye gerek yok, site taşıma hizmetinden çok memnun kaldık!

10. SiteGround’un Tanıtım Fiyatı @% 60 İndirim

SiteGround, hizmetlerinden ve kalitesinden gurur duyan bir web barındırıcısıdır ve birçok şeyle bilinir … Ancak, indirimler ve fiyat indirimleri bunlardan biri değil.

Black Friday sırasında bile, SiteGround indirim açısından pek bir şey sunmuyor.

Bu nedenle, beğeneceğiniz hizmetler düşünüldüğünde% 60 indirimli tanıtım fiyatlarının inanılmaz bir anlaşma olduğunu düşünüyoruz..

SiteGround Tanıtım Fiyatı:% 60 İndirim

Web sitenizi SiteGround ile barındırmak konusunda ciddiyseniz, tanıtım fiyatlarını optimize etmek ve tasarruflarınızı en üst düzeye çıkarmak için 3 yıl boyunca abone olmanızı öneririz..

Sonuçta, herhangi bir nedenle hizmetlerinden memnun değilseniz, aboneliğinizi iptal etmenize ve 30 gün içinde paranızı geri almanıza izin verilir, bu yüzden tamamen risksizdir!

Şimdi SiteGround’un profesyonellerinin bu kapsamlı listesini gözden geçirdik, bence bir göz atmamız adil olur…

SiteGround Dezavantajları

1. Sınırlı Kaynaklar

SiteGround’un özellikleri ve hizmetleri kadar şaşırtıcı, web barındırma dezavantajları yok. Örneğin, paylaşılan barındırma seçenekleri sınırlıdır, böylece kaydolduğunuz plan için yalnızca belirli miktarda alan elde edersiniz, örneğin:

 • Başlangıç ​​planı için 10 GB
 • GrowBig planı için 20GB
 • GoGeek planı için 30 GB

Mesele şu ki, bu dezavantaj aslında o kadar da kötü değil; hız ve kararlılık açısından kullanıcıya fayda sağlar.

Nasıl?

Paylaşılan barındırma hesapları genellikle tüm hesap sahiplerinin kaynakları kendi aralarında paylaşacağı anlamına gelir.

Bir kullanıcı trafikte ani bir artış yaşarsa veya olağandışı miktarda alan kullanıyorsa, aynı sunucudaki hesap sahiplerinin geri kalanını etkiler.

Bir hesap sahibinin kullanabileceği alan miktarını sınırlandıran SiteGround, alanın dolaşılmasını ve herkesin kaynaklardan adil bir şekilde yararlanmasını sağlayarak sunucunun kararlılığını ve hızını korur.

2. İkinci Dönem için Yüksek Fiyat

Yeni bir kullanıcı olarak fiyat etiketinde% 60 indirimden faydalanabilirsiniz, ancak aboneliğiniz sona erdiğinde, sözleşmenizi yenilemek için tam fiyatı (ayda 11.95 $ ila 34.95 $ ‘dan başlayan fiyatlarla) çıkarmanız gerekir..

Bu nedenle, abonelik süresini yeni bir kullanıcı olarak maksimize etmeniz önerilir, bu nedenle daha fazla tasarruf için kârınızı en üst düzeye çıkarırsınız!

SiteGround’un Planları & Özellikleri

SiteGround’un küçük işletmelerden kurumsal müşterilere kadar tüm kullanıcılara hitap etmeyi planlıyor. Sahip olduklarına bir göz atalım.

1. Paylaşılan Hosting Seçenekleri

StartUpGrowBigGoGeek
Disk Alanı10GB20GB30GB
Site Sayısı1ÇokluÇoklu
10k Ziyaret için uygun25k Ziyaret100k Ziyaret
Fiyat /mo$3.95*$5.95*$11.95*

* Özel tanıtım fiyatı. 1 ya da 36 aya kadar aynı fiyata kayıt olun.

2. Bulut Barındırma

SiteGround’un Bulut barındırma seçeneği, 7/24 VIP desteğiyle gelen ultra hızlı, tam olarak yönetilen bir hizmettir. Bulut barındırma pazarındaysanız, planları aylık 80 ila 240 dolar arasında değişir. (Bitcatcha.com bulut planlarıyla ev sahipliği yapıyor.)

3. Adanmış, Bayi & Kurumsal Barındırma

Ayrıca, adanmış sunucular için alışveriş yapıyorsanız, barındırma alanı yeniden satıyorsanız veya özellikle kurumsal barındırma arıyorsanız, ısmarlama barındırma hizmetinin keyfini çıkaracaksınız. Planlar ucuz değildir, ancak başka hiçbir yerde elde edemeyeceğiniz özel avantajlarla birlikte gelir. Temel olarak, sizin için ne ödeme olsun!

SiteGround farklı amaçlar için geniş bir hosting seçenekleri yelpazesi sunsa da, kişisel olarak paylaşılan barındırma seçeneğinin web sitelerinin% 85’i için yeterince iyi olduğunu düşünüyoruz.

SiteGround Müsabakalara Nasıl Dayanıyor??

SiteGround VS HostGator

Hangi web barındırıcısının farklı yerlerde daha hızlı performans gösterdiğini öğrenmek için SiteGround’un HostGator’a karşı yanıt sürelerini test etmek için sunucu hızı denetleyicimizi kullandık.

Aşağıdaki sonuçlara göz atın.

SiteGround CloudHostGator Bulut
Sunucu KonumuChicago, ILHouston, TX
ABD (W) 56 ms32 ms
ABD (E) 3 ms40 ms
Londra98 ms128 ms
Singapur229 ms323 ms
Sao Paulo 138 ms161 ms
Bangalore307 ms574 ms
Sydney 222 ms203 ms
Japonya 145 ms159 ms
Kanada1 ms46 ms
Almanya103ms140 ms
Dünya Çapında Ortalama 129.8 ms180.6 ms
Tüm Sonuçlar

* SiteGround Bulut VS HostGator Bulut (Her iki web sitesi de Amerika’da barındırılmaktadır)

Amerika’da bulunan her iki test sitesinin sunucuları ile SiteGround ve HostGator Cloud, dünya çapında ortalama hızları Google’ın 200 ms önerisinin oldukça altında.

Doğal olarak, batı kıtasında en hızlıydılar (veri merkezi konumu nedeniyle) ve Singapur, Hindistan, Sidney ve Japonya’da biraz ivme kaybetmeye başladılar.

Paylaşılan barındırma seçeneklerinde de testler gerçekleştirdik ve sonuçlar:

SiteGround GrowBigHostGator Bebek
Sunucu KonumuChicago, ILHouston, TX
ABD (W) 55 ms32 ms
ABD (E) 3 ms36 ms
Londra92 ms221 ms
Singapur223 ms221 ms
Sao Paulo 133 ms139 ms
Bangalore380 ms717 ms
Sydney 226 ms205 ms
Japonya 147 ms153 ms
Kanada12 ms36 ms
Almanya103ms140 ms
Dünya Çapında138,1 ms190 ms
Tüm Sonuçlar

* SiteGround Shared’in dünya çapında ortalama hızı HostGator Cloud’un sonuçlarından (181 ms) daha iyi!

İlginçtir, SiteGround’un dünya genelindeki ortalaması HostGator’dan çok daha hızlıdır.

Nitekim, SiteGround Shared’in dünya genelindeki ortalaması (138 ms) HostGator Bulut’unun sonuçları (181 ms) ile karşılaştırılabilir!

Bunun nedeni büyük olasılıkla, seçilen veri merkezinden uzak ülkelerde bile verileri hızlı bir şekilde sunmak için optimize edilmiş olan SiteGround’un Supercacher ve yazılımıdır..

Bu testleri yaptığımızda SiteGround’a olan güvenimiz güçlendi. HostGator’un Cloud seçeneğinin avantajları olsa da, hıza öncelik veren bir ekibiz.

Değer ve hız açısından konuşmak gerekirse, HostGator’un Bulut Barındırma ile rekabet eden SiteGround Shared’de uygun fiyatlı bir alternatifimiz olduğunu bilmek harika. Daha ayrıntılı bir karşılaştırma için SiteGround VS HostGator’ı okuyun.

SiteGround VS GoDaddy’nin Yönetilen WordPress Ana Bilgisayarı

SiteGround VS GoDaddy Yönetilen WordPress Ana Bilgisayarı

CPanel’in sağladığı özgürlüğe ve rahatlığa o kadar alışkınız ki, GoDaddy’nin yönetilen WordPress barındırma hizmetinde bulunmadığı için biraz hayal kırıklığına uğradık.

Kullanıcıların oradan değişiklik yapabilmeleri için kendi özel gösterge tablolarını oluşturdular, ancak yine de cPanel ile karşılaştırıldığında biraz kısıtlayıcı olduğunu hissettik.

Kısıtlamalardan bahsetmişken, eklentilerimizi seviyoruz.

Site performansını artırmaya yardımcı olmak için W3 Total Cache gibi eklentiler kullanıyoruz, ancak Godaddy’nin Yönetilen WordPress barındırmasının kısıtlayıcı yapısı, onu kullanamayacağımız anlamına geliyor, bu nedenle SiteGround tercihimiz.

Ancak bunların hepsi fena değil, GoDaddy’nin kısıtlamalarının faydaları var; sitenizin fazla sorunla karşılaşmayacağını, tamamen sorunsuz olduğunu ve özel destek ekibinden büyük destek alacağınızı biliyorsunuz.

Sadece kolaylık sağlamak için özelleştirmeyi feda etmeniz gerekir.

SiteGround’un GoDaddy’ye göre bir avantajı da E-postanın kullanılabilirliği.

GoDaddy, Office 365’in ücretsiz bir aboneliği ile birlikte gelir, böylece e-posta adresinizi orada barındırabilirsiniz, ancak yalnızca bir hesap oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, abonelik sadece bir yıl sürer; süresi dolduğunda, alt öğenizi yenilemek için para harcamanız veya e-posta barındırma için başka bir yerde arama yapmanız gerekir.

Microsoft 365 posta kutusu yalnızca ilk yıl için ücretsiz

E-posta barındırma hizmetimizin plana dahil edildiği SiteGround ile karşılaştırıldığında (istediğimiz kadar çok e-posta adresi oluşturacağımızdan bahsetmiyoruz) hangi ana bilgisayarı tercih ettiğimiz sürpriz değil.

Tüm bunları söyledikten sonra, bunun tercih edildiğini söylemenin adil olduğunu düşünüyorum. Aslında her iki ana seviyorum. Yönetilen WordPress barındırma kesinlikle avantajlarına sahiptir (mükemmel hız, mükemmel destek, sorunsuz).

Sadece SiteGround’u tercih ediyoruz, çünkü GoDaddy’nin Yönetilen WordPress barındırma avantajlarına sahipler, ek e-posta barındırma avantajı ve GIT, 1 tıklama barındırma ve diğer performansı artıran eklentileri kullanma yeteneği.

Karar: SiteGround şiddetle tavsiye edilir!

SiteGround’un şimdiye kadar favori web barındırıcımız olduğu açıktır..

Hız bizim için en önemli şeydir, çünkü doğrudan satışlarla ilişkilidir ve SiteGround sürekli olarak beklentileri aşmıştır.

Araçlar oluşturdular ve sunucu yanıt sürelerini artırmak ve yükleme hızını azaltmak için sunucularını optimize ettiler.

Supercacher (yükleme hızlarını% 40 artırabilen), PHP7 uygulaması ve sağlam donanım gibi özellikleri sayesinde dünya genelindeki ekranlara verimli bir şekilde veri sunabiliyorlar.

Destek ekipleri sınıfının en iyisi ve yönetilen bir wordpress sunucusu olarak WordPress ile çok iyi çalışıyorlar.

Bitcatcha.com’da, SiteGround, gözden geçirilen uzun ev sahibi listemizde 1. sırada yer alıyor ve Hindistan, Malezya, Singapur, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri gibi birkaç ülkede en iyi ev sahipleridir..

SiteGround ile ev sahipliği yaptığınızda bir şey hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak. Hedef pazarınıza en yakın barındırma konumunu seçin ve gerisini halletmelerine izin verin. Hatta sitenizin tamamını sizin için ücretsiz olarak taşıyacaklar!

Ana Özellikler

 • Speed ​​Mükemmel Hız
 • ✓ Yeterli Kaynak
 • ✓ 99.9% Çalışma Süresi Guar.
 • P cPanel & SSH Erişimi
 • Daily Ücretsiz Günlük Yedekleme
 • ✓ Git & Tek Tıkla Evreleme
 • 3 3 Kıtada Sunucu
 • ✓ Premium Destek

Şunlar için önerilir

 • • WooCommerce
 • • Magento, Prestashop
 • • WordPress
 • • Joomla, Drupal
 • • Küçük-Büyük Web Sitesi
 • • İşletme Web Sitesi

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map