Surfshark

Surfshark

https://surfshark.com/

tl; dr

Surfshark je na trhu relativně nový a objevil se teprve v roce 2018. Přesto se mu v krátké době podařilo vytvořit poměrně působivou síť serverů. Nejlepší ze všeho je nyní dostupná za skvělou cenu ve srovnání se současnými špičkovými psy na trhu. Další informace.

Surfshark Recenze: 9 Pros & 3 Nevýhody používání surfshark

Surfshark už existuje zhruba rok a zatímco noví hráči stále vstupují do populárních průmyslových odvětví, byl to zajímavý zážitek. Jejich spotřebitelské ceny jsou působivé, ale co může Surfshark nabídnout z hlediska funkcí a může jejich výkon překonat jejich nízké ceny? Pojďme se hlouběji podívat.

9 věcí, které se nám na surfsharku líbí

1. bezpečné & soukromé připojení

surfshark je bezpečný a soukromý

Surfshark, stejně jako většina předních poskytovatelů služeb VPN v tomto odvětví, nabízí spotřebitelům krok v oblasti ochrany osobních údajů a zabezpečení. Toho je dosaženo prostřednictvím obvyklé vyhrazené služby – bezpečného šifrovaného tunelu, který uživatelům umožňuje skrýt jejich provoz před zvědavýma očima.

 • Vynikající výběr protokolu
 • Aby toho bylo dosaženo, využívá Surfshark několik klíčových protokolů – osvědčené OpenVPN a IKEv2. OpenVPN je obecně přijímán jako de-facto standard s vysokými rychlostmi a bezpečností. IKEv2 je také docela dobrý a dobře funguje s mobilními sítěmi.

  Po přidání této kombinace nabízí Surfshark také Shadowsocks, který je známý jako šifrovaný proxy. Klíčovým důvodem je pravděpodobně to, že Shadowsocks funguje dobře v Číně, na dotekovém trhu pro VPN kvůli zásahu Pekingu do takových služeb..

  Existují uživatelské zprávy o tom, že Surfshark funguje pro uživatele z Číny, bohužel to v současné době bohužel nemůžu ověřit..

 • Silné šifrování
 • Kromě bezpečného handshake s VPN servery má Surfshark také velmi silné šifrování dat přenášených prostřednictvím VPN tunelu. Tam, kde někteří poskytovatelé umožňují uživatelům upravovat rychlost šifrování pro lepší výkon, Surfshark běží s plným náklonem pomocí AES-256 bitů.

  Funguje to společně s přepínačem kill, který můžete použít k automatickému přerušení internetového připojení, pokud by se vyskytly nějaké problémy s připojením VPN.

 • Žádné záznamy Kept
 • Internetová aktivita je obvykle sledována pomocí protokolů, které jsou uchovávány na serverech, ke kterým se připojujete. Shromážděné informace obvykle zahrnují IP adresu, historii prohlížení, síťový provoz a další. Stručně řečeno, to umožňuje uživateli sledovat a identifikovat.

  Surfshark se zaměřuje na poskytování služby bez protokolů, což znamená, že vaše internetová aktivita je udržována v anonymitě. Také jsem testoval službu na úniky DNS a úniky WebRTC, které se ukázaly jako negativní.

2. K dispozici je připojení multi-hop

surfshark multihop

Surfshark v současné době nabízí několik spojení nazývaných „multi-hop“. To znamená, že uživatelé připojující se k síti Surfshark mají možnost směrování postupně přes dva servery VPN. To zvyšuje faktor anonymity pro větší snadnost mysli.

Kromě toho základní síť pokrývá přes 61 zemí po celém světě sítí více než 1 000 serverů. To je docela dobré pro začínajícího poskytovatele služeb.

3. K dispozici na mnoha platformách

crossshark cross platform

Stejně jako většina ostatních poskytovatelů služeb, společnost Surfshark zpřístupnila své služby pro několik platforem, takže je můžete používat s téměř jakýmkoli existujícím zařízením. Jejich základní aplikace pokrývá mainstreamové platformy jako Windows a iOS.

Můžete ji také nainstalovat do svých herních zařízení nebo chytrých zařízení, jako jsou chytré televizory.

Pro uživatele, kterým nevadí pomalejší připojení, lze Surfshark použít také na směrovačích (informace o tom, jak nainstalovat Surfshark na router zde).

Vezměte však na vědomí, že služby VPN nainstalované v routeru mohou být kvůli šifrování mnohem pomalejší. Zpracování šifrování vyžaduje zpracovatelský výkon a většina směrovačů je v této oblasti slabá, a tudíž pomalejší připojení.

Poznámka

Rozšíření prohlížeče Surfshark bylo auditováno společností Cure53 a bylo zjištěno, že je zabezpečená. Více se o tom dočtete zde.

4. Dobrá rychlost

Jako vždy jsem testoval rychlost Surfsharku na několika klíčových místech po celém světě. Abych to udržel v kontextu, moje fyzické umístění je v Malajsii a jako takové bude pro mě PING (latence) vyšší v závislosti na mé fyzické vzdálenosti k serveru VPN. To je fakt bez ohledu na poskytovatele služeb VPN.

Pro měření rychlosti Surfshark jsem nejprve provedl základní měření, protože rychlosti internetu se čas od času liší;

základní test rychlosti surfování po startu

Základní rychlostní test z Malajsie (není aktivní VPN).

Vzhledem k tomu jsou zde uvedeny výsledky mých testů na jiných místech s Surfsharkem a používajícím protokol OpenVPN (UDP);

test rychlosti surfování po Austrálii

Rychlostní test surfshark z Austrálie.

rychlostní test rychlosti surfování v Kanadě

Rychlostní test rychlosti surfařů z Kanady.

rychlostní test rychlosti surfařů Indonésie

Rychlostní test rychlosti surfařů z Indonésie.

rychlostní test rychlosti surfování po Indii

Test rychlosti surfování z Indie.

test rychlosti surfařského praporu Malajsie

Test rychlosti surfování z Malajsie.

test rychlosti surfování na Novém Zélandu

Rychlostní test rychlosti surfařů z Nového Zélandu.

rychlostní test rychlosti surfařů Singapur

Test rychlosti surfování ze Singapuru.

rychlostní test rychlosti surfování po Velké Británii

Test rychlosti surfování ze Spojeného království.

rychlostní test rychlosti surfařů US

Surfshark test rychlosti z USA.

VPN obvykle klade větší důraz na výkon v některých zemích před ostatními jednoduše kvůli popularitě. První věc, kterou je třeba vzít na vědomí, je, že na téměř všech testovaných místech, zatímco nenabízí nejrychlejší rychlosti, jaké jsem dosud viděl, je Surfshark schopen udržet si velmi konzistentní rychlosti.

Toto je obvykle více vyprávění o službě VPN, než o službě, která má fantastické rychlosti na jednom nebo dvou místech a nepoužitelné připojení v jiných. Byl jsem ohromen, že se Surfsharku podařilo udržet výkon i v oblastech, jako je Indie a Indonésie, což jsou oblasti, kde obvykle vidím pokles výkonu.

Nezapomeňte také, že těchto rychlostí bylo dosaženo pevným standardem 256bitového šifrování společnosti Surfshark. Celkově lze říci, vynikající výsledky, nejpůsobivější je důslednost.

5. Silná přítomnost globálního serveru

Nyní, když jsme se podívali na rychlosti, které můžete získat přes připojení Surfshark, přináší další oblast pod ještě větší kontrolu – oblast pokrytí. Surfshark má více než 1 000 serverů ve více než 61 zemích. Pro relativně nového poskytovatele služeb je to velmi velká síť a něco, čeho mnoho poskytovatelů služeb VPN nedosáhlo ani po letech v podnikání.

Téměř všechny jejich servery jsou skutečné fyzické servery s hrstkou virtuálních umístění. Virtuální umístění jsou případy, kdy poskytovatel VPN v zemi nemá skutečnou službu, ale vaši polohu mohu zkazit z oblasti.

Jejich servery jsou také velmi schopné a zvládají všechny protokoly a funkce, které Surfshark nabízí.

Kromě toho má Surfshark také několik serverů, které nabízejí uživatelům pevnou IP adresu. I když je jejich počet omezený, může se hodit, protože většina poskytovatelů ISP nabízí běžným zákazníkům pouze dynamické IP adresy a za pevné IP adresy účtuje příplatek.

A konečně máme také připojení multi-hop. Jedná se o pevné trasy, pomocí nichž Surfshark spouští připojení VPN prostřednictvím dvojic zabezpečených serverů, což zvyšuje bezpečnost připojení pro jeho uživatele. Zajímavé výsledky rychlých testů byly také docela dobré u multi-hopu;

test rychlosti vícenásobného skokového surfování

Test rychlosti surfování na Multi-Hopu (Nizozemsko přes Singapur).

6. Hladké streamování geograficky blokovaného obsahu

Jednou z klíčových věcí, které v VPN hledám, je jejich schopnost překonat obsah blokovaný geobloky, zejména pokud jde o streamování médií. Přihlašuji se k odběru Netflixu a kde jsem, regionální mediální knihovna je hrozná – takže používám VPN ke sledování obsahu Netflix v USA.

Vyzkoušel jsem tolik VPN, které tvrdí, že umožňují streamování Netflixu, ale kromě špičkových hráčů, jako jsou ExpressVPN, NordVPN a hrstka dalších, je připojení přinejlepším skvrnité a neustále dostávám obávanou zprávu PROXY DETECTED..

Naštěstí mi Surfshark nikdy nezpůsobil žádné problémy se streamováním. Za poslední tři měsíce jsem provozoval Netflix přes Surfshark a zatím jsem neměl problémy s Netflixem nebo iPlayerem BBC..

V porovnání s tím jsem nedávno také testoval jiného poskytovatele služeb a zážitek Netflixu byl pod optimálním. Dovolte mi zahrát si scénář; VPN A (Surfshark!) Vám umožňuje streamovat Netflix snadno a stabilně kdykoli. VPN B má dobrou rychlost a minimální ukládání do vyrovnávací paměti, ale musíte pracovat neustále a odpojovat, aby Netflix fungoval. Což byste si vybrali??

7. Skvělé ceny

MěsíčněRokálně dvakrát za rok
Cena / mnoc11.95$5.99$1.99
Celkový účet 11,95 $ 71,88 $ 47,76
Fakturační cyklus 1 měsíc 12 měsíc 24 měsíc

S cenou 1,99 $ měsíčně na dvouleté předplatné je cena společnosti Surfshark úžasná. Vážně. Abychom to mohli vzít v úvahu, ExpressVPN účtuje diskontní sazbu zhruba 8 $ + měsíčně, zatímco NordVPN nedávno zvýšila své ceny na 3,49 $ měsíčně.

U služby, která nabízí takový konzistentní výkon a solidní funkce, je to naprosto ukradené a řekl bych, solidní možnost „koupit“..

8. Hladký uživatelský dojem

Jedna věc, kterou požaduji od všech VPN, které se mi líbí, je to, že přicházejí bez problémů. To platí nejen pro připojení, ale také hledám bezproblémové přihlášení, snadný přístup k aplikacím, které musím stáhnout, snadné použití v aplikacích a v případě potřeby rychlou pomoc..

Ze všech VPN, které jsem použil, považuji Surfshark za jednu z prvních deseti, kterou jsem vyzkoušel tam, kde jsem se na něco nedíval a řekl; “to je divné”. To je pro mě důležitý bod, který je odlišuje od konkurence.

My, jako platící zákazníci, bychom neměli mít potíže s používáním služby, za kterou jsme zaplatili, a způsob, jakým společnost Surfshark vybudovala svůj model zákaznické zkušenosti, je plynulý. Od chvíle, kdy kliknete na tlačítko „zaregistrovat“, do okamžiku, kdy zařízení vypnete, to prostě funguje.

9. Šikovný další funkce

Mnoho služeb VPN dnes přichází s integrovanými funkcemi s přidanou hodnotou a Surfshark není výjimkou. Namísto pokusu o převzetí role hlavního poskytovatele bezpečnostních řešení se však zaměřil na funkce, které zvyšují jeho primární účel.

 • Whitelister
 • Funkce Whitelister je něco, co umožňuje určitému provozu obejít službu VPN. To je užitečné, protože některé aplikace nebo weby mají problémy s VPN – například Microsoft Office 365 nebo některé konkrétní weby sem a tam.

  Surfshark vám to umožní dvěma způsoby – můžete buď nechat aplikaci ve vašem zařízení zcela obejít službu VPN, nebo můžete přidat do seznamu povolených webových adres některé adresy URL a přímo k nim přistupovat..

 • Kamuflážní režim
 • To je to, co Surfshark nazývá zmatením serveru. Je to další možnost, kterou můžete použít, pokud stále existují weby, ke kterým je třeba přistupovat, ale z nějakého důvodu byl konkrétně blokován provoz VPN. Na vaše připojení se použije zmatek provozu, aby se místo běžného připojení VPN zobrazoval spíše jako běžný internetový provoz.

 • Režim bez okrajů
 • Pro některé, kteří se nacházejí ve vysoce restriktivních oblastech, jako je Čína, nemusí běžný provoz VPN stačit k tomu, aby se obešly extrémně vysoké dozorčí stráže zavedené pro blokování služeb. Zde přichází režim Surfshark bez hranic. Jednoduše přepněte přepínač a nechte aplikaci, aby za vás udělala práci.

 • CleanWeb
 • Jako další služba s přidanou hodnotou vám Surfshark nabízí možnost CleanWebu, která vám umožní blokovat reklamy a sledovače, a zanechá vám tak čistší (prominout slovní hříčku) surfování po webu. Celkově jsem zjistil, že se jedná o smíšený zážitek, protože bych raději nechal svůj software pro zabezpečení Internetu zpracovat.

Co se nám na surfsharku nelíbilo

1. Dodgy zákaznický servis

Za prvé, navzdory záhlaví nabízí Surfshark rychlou podporu první linie prostřednictvím online chatu na webu. Také rychle reagují na e-maily o pomoc. Zjistil jsem však, že v některých případech se zdálo, že jejich odpovědi jsou z hlediska přesnosti trochu sporné.

Jako příklad toho mi jeden z jejich zástupců zákaznických služeb řekl, že IKEv2 bylo výchozí nastavení připojení při instalaci jejich aplikace pro Windows, ale zdálo se, že to není správné. Neříkám, že jejich zákaznický servis je špatný, ale občas jen trochu pochybný (možná důvodná pochybnost?).

2. Slabá přítomnost sociálních médií

Na rozdíl od většiny poskytovatelů služeb VPN, kteří mají velký dosah na sociálních kanálech, účet služby Surfshark Twitter vykazuje téměř žádnou aktivitu. Jejich Facebook stránka také zřídka dostává aktualizace a zdá se, že oba kanály mají jen hrstku sledujících.

I když sám o sobě není černou značkou proti společnosti nebo službě, vyvolává další pochybnosti o tom, co by mělo být populární spotřebitelskou službou. Určitě by měli mít více lidí zájem o jejich činnosti – přinejmenším jejich zákazníky.

3. Umožňuje P2P ze všech serverů

Kromě streamování Netflixu mám další zájem na P2P. Jsem torrent torrent a zatímco Surfshark tvrdí, že podporuje torrenting na většině svých serverů, obecně jsem zjistil, že rychlosti torrentu jsou při surfshark na.

Musel jsem využít jejich seznam povolených aplikací, abych obešel připojení Surfshark, abych znovu získal slušné rychlosti na mém torrent klientovi.

Závěr: Surfshark je skvělý!

Teď znáte všechna vzestupy a pády, které jsem měl s Surfsharkem, a musím dojít k závěru, že je to opravdu velmi dobrá služba. Momentálně pracuji na jejich dvouletém plánu a v posledních měsících to byla moje VPN volba (s několika přestávkami mezi testováním dalších služeb).

Klíčové cesty, které bych rád znovu zdůraznil, jsou velmi stálé rychlosti, které jsem dostal pomocí služby, jejich fantastické ceny a konečně jejich plynulé streamování Netflixu. Někteří z vás mohou mít jiné požadavky, ale věřím, že pokud jde o základní výkon a soukromí, Surfshark se trefí do značky docela dobře.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me