Surfshark

Surfshark

https://surfshark.com/

tl; dr

Surfshark jest stosunkowo nowy na rynku i pojawił się dopiero w 2018 roku. Jednak w tak krótkim czasie udało mu się stworzyć dość imponującą sieć serwerów. Co najlepsze, jest on teraz dostępny w atrakcyjnej cenie w porównaniu do obecnych najlepszych psów na rynku. Ucz się więcej.

Recenzja Surfshark: 9 zalet & 3 Wady korzystania z Surfshark

Surfshark istnieje już od około roku i chociaż nowi gracze zawsze wkraczają w popularne branże, było to interesujące doświadczenie. Ich ceny dla konsumentów są imponujące, ale co Surfshark ma do zaoferowania pod względem funkcji i czy ich wydajność może przewyższyć ich niskie ceny? Przyjrzyjmy się głębiej.

9 rzeczy, które lubimy w Surfshark

1. Bezpieczny & prywatne połączenie

surfshark jest bezpieczny i prywatny

Podobnie jak większość wiodących dostawców usług VPN w branży, Surfshark oferuje konsumentom dużą prywatność i bezpieczeństwo. Odbywa się to poprzez zwykłą dedykowaną usługę – bezpieczny, szyfrowany tunel, który pozwala użytkownikom ukryć ruch przed ciekawskimi oczami.

 • Doskonały wybór protokołu
 • Aby to osiągnąć, Surfshark wykorzystuje kilka kluczowych protokołów – wypróbowany i przetestowany OpenVPN oraz IKEv2. OpenVPN jest ogólnie akceptowany jako de facto standard o dużych prędkościach i bezpieczeństwie. IKEv2 jest również całkiem dobry i działa dobrze z sieciami mobilnymi.

  Dodając do tego miksu, Surfshark oferuje również Shadowsocks, który jest bardziej znany jako zaszyfrowany serwer proxy. Głównym powodem tego jest prawdopodobnie to, że Shadowsocks działa dobrze w Chinach, rynku dotykowym dla sieci VPN z powodu rozpadu Pekinu na takie usługi.

  Pojawiły się zgłoszenia użytkowników, że Surfshark działa dla użytkowników z Chin, ale niestety nie jestem w stanie tego zweryfikować w chwili obecnej.

 • Silne szyfrowanie
 • Oprócz bezpiecznego uzgadniania z serwerami VPN, Surfshark ma również bardzo silne szyfrowanie danych przesyłanych przez tunel VPN. Tam, gdzie niektórzy dostawcy pozwalają użytkownikom dostosować szybkość szyfrowania w celu uzyskania lepszej wydajności, Surfshark działa w pełnym zakresie z bitem AES-256.

  Działa to w połączeniu z systemem przełącznika zabicia, którego można użyć do automatycznego przerywania połączenia z Internetem, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z połączeniem VPN.

 • Brak zachowanych dzienników
 • Aktywność w Internecie jest zwykle śledzona za pomocą dzienników przechowywanych przez serwery, z którymi się łączysz. Gromadzone informacje zwykle obejmują adres IP, historię przeglądania, ruch sieciowy i inne. Krótko mówiąc, to pozwala śledzić i identyfikować użytkownika.

  Surfshark ma na celu oferowanie usługi bez dzienników, co oznacza, że ​​Twoja aktywność w Internecie jest anonimowa. Przetestowałem również usługę pod kątem wycieków DNS i wycieków WebRTC, które wykazały negatywność.

2. Dostępne połączenie Multi-hop

surfshark multihop

Surfshark oferuje obecnie kilka połączeń nazywanych „multi-hop”. Oznacza to, że użytkownicy łączący się z siecią Surfshark mają opcję routingu przez dwa serwery VPN kolejno. Zwiększa to współczynnik anonimowości dla większej wygody umysłu.

Oprócz tego podstawowa sieć obejmuje ponad 61 krajów na całym świecie z siecią ponad 1000 serwerów. To jest całkiem dobre dla przyszłego dostawcy usług.

3. Dostępne na wielu platformach

platforma crossshark

Podobnie jak większość dobrych dostawców usług, Surfshark udostępnia swoje usługi na kilku platformach, dzięki czemu można z nich korzystać na prawie każdym istniejącym urządzeniu. Ich podstawowa aplikacja obejmuje platformy głównego nurtu, takie jak Windows i iOS.

Możesz również zainstalować go na urządzeniach do gier lub urządzeniach inteligentnych, takich jak telewizory smart.

Dla użytkowników, którzy nie mają nic przeciwko wolniejszemu połączeniu, Surfshark może być również używany na routerach (zobacz, jak zainstalować Surfshark na routerze tutaj).

Należy jednak pamiętać, że usługi VPN zainstalowane na routerze mogą być znacznie wolniejsze z powodu szyfrowania. Do obsługi szyfrowania potrzeba mocy obliczeniowej, a większość routerów jest słaba w tym obszarze, dlatego połączenie jest wolniejsze.

Uwaga

Rozszerzenie przeglądarki Surfshark zostało skontrolowane przez Cure53 i zostało uznane za bezpieczne. Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj.

4. Dobra prędkość

Jak zawsze testowałem prędkość Surfshark w kilku kluczowych lokalizacjach na całym świecie. Aby utrzymać to w kontekście, moja fizyczna lokalizacja znajduje się w Malezji i jako taka, PING (opóźnienie) będzie dla mnie wyższe w zależności od mojej fizycznej odległości do serwera VPN. Jest to fakt niezależnie od dostawcy usług VPN.

Aby zmierzyć prędkość Surfshark, najpierw wykonałem pomiar bazowy, ponieważ prędkości Internetu zmieniają się od czasu do czasu;

linia bazowa testu prędkości surfshark

Test prędkości bazowej z Malezji (brak aktywnej sieci VPN).

Mając to na uwadze, oto wyniki moich testów w innych lokalizacjach z Surfshark na protokole OpenVPN (UDP);

test prędkości surfshark Australia

Test prędkości Surfshark z Australii.

test prędkości surfshark Kanada

Test prędkości Surfshark z Kanady.

test prędkości surfshark Indonezja

Test prędkości Surfshark z Indonezji.

test prędkości surfshark Indie

Test prędkości Surfshark z Indii.

test prędkości surfshark Malezja

Test prędkości surfshark z Malezji.

test prędkości surfshark Nowa Zelandia

Test prędkości Surfshark z Nowej Zelandii.

test prędkości surfshark Singapur

Test prędkości Surfshark z Singapuru.

test prędkości surfshark UK

Test prędkości Surfshark z Wielkiej Brytanii.

test prędkości surfshark US

Test prędkości Surfshark z USA.

Zwykle VPN kładą większy nacisk na wydajność w niektórych krajach niż w innych krajach ze względu na popularność. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że w prawie wszystkich testowanych lokalizacjach, nie oferując najszybszych prędkości, jakie widziałem do tej pory, Surfshark jest w stanie utrzymać bardzo stałe prędkości.

Zazwyczaj bardziej mówi to o usłudze VPN niż o tej, która ma fantastyczne prędkości w jednej lub dwóch lokalizacjach i nieużywalne połączenia w innych. Byłem pod wrażeniem, że Surfshark udało się utrzymać wydajność również w takich obszarach jak Indie i Indonezja, które to obszary zwykle zauważają znaczny spadek wydajności.

Pamiętaj również, że prędkości te zostały osiągnięte przy stałym standardzie 256-bitowego szyfrowania Surfshark. Ogólnie rzecz biorąc, powiedziałbym, że doskonałe wyniki, najbardziej imponująca jest konsekwencja.

5. Silna globalna obecność serwera

Teraz, gdy spojrzeliśmy na prędkości, które można uzyskać przez połączenie Surfshark, to jeszcze bardziej analizuje kolejny obszar – obszar zasięgu. Surfshark ma ponad 1000 serwerów w ponad 61 krajach. Dla stosunkowo nowego usługodawcy jest to bardzo duża sieć i coś, czego wielu dostawców usług VPN nie osiągnęło nawet po latach działalności..

Prawie wszystkie ich serwery to rzeczywiste serwery fizyczne z kilkoma wirtualnymi lokalizacjami. Lokalizacje wirtualne to przypadki, w których dostawca VPN nie ma faktycznej usługi w kraju, ale mogę sfałszować Twoją lokalizację z tego obszaru.

Ich serwery są również bardzo zdolne i mogą obsługiwać wszystkie protokoły i funkcje, które ma do zaoferowania Surfshark.

Oprócz tego Surfshark ma również kilka serwerów, które oferują użytkownikom stały adres IP. Chociaż ich liczba jest ograniczona, mogą się przydać, ponieważ większość dostawców usług internetowych oferuje zwykłym klientom tylko dynamiczne adresy IP i pobiera dodatkową opłatę za stały adres IP.

Wreszcie mamy również połączenia z wieloma przeskokami. Są to stałe trasy, dzięki którym Surfshark obsługuje połączenia VPN przez pary bezpiecznych serwerów, zwiększając bezpieczeństwo połączenia dla jego użytkowników. Co ciekawe, wyniki testu prędkości były również całkiem dobre w przypadku multi-hopu;

test prędkości surfshark multi hop

Test prędkości Surfshark na Multi-Hop (Holandia przez Singapur).

6. Płynne przesyłanie strumieniowe treści blokowanych geograficznie

Jedną z kluczowych rzeczy, na którą zwracam uwagę w sieci VPN, jest ich zdolność do pokonywania treści blokowanych geograficznie, szczególnie jeśli chodzi o streaming mediów. Subskrybuję Netflix i tam gdzie jestem, regionalna biblioteka mediów jest okropna – więc używam VPN do oglądania treści Netflix w USA.

Próbowałem tak wielu sieci VPN, które twierdzą, że zezwalają na przesyłanie strumieniowe z Netflix, ale oprócz najlepszych graczy, takich jak ExpressVPN, NordVPN i kilku innych, połączenie jest w najlepszym razie nierówne i ciągle otrzymuję przerażający komunikat „PROXY DETECTED”.

Na szczęście Surfshark nigdy nie sprawił mi żadnych problemów z przesyłaniem strumieniowym. Przez ostatnie trzy miesiące korzystałem z Netflix nad Surfshark i nie miałem żadnych problemów z Netflix lub iPlayer BBC.

Dla porównania niedawno przetestowałem również innego dostawcę usług, a wrażenia z Netflix były poniżej optymalnych. Pozwól, że zagram ci scenariusz; VPN A (Surfshark!) Pozwala na łatwe i stabilne strumieniowanie Netflix w dowolnym momencie. VPN B ma dobrą prędkość i minimalne buforowanie, ale musisz ciągle łączyć się i rozłączać, aby Netflix działał. Które byś wybrał?

7. Świetne ceny

Co miesiąc Co rok Co dwa lata
Cena /mo$11.95$5,99$1,99
Rachunek ogółem 11,95 $ 71,88 $ 47,76 $
Cykl rozliczeniowy 1 miesiąc 12 miesięcy 24 miesiące

Przy cenie 1,99 USD miesięcznie za dwuletnią subskrypcję, ceny Surfshark są niesamowite. Poważnie. Aby spojrzeć na to z perspektywy, ExpressVPN pobiera zdyskontowaną stawkę w wysokości około 8 USD + miesięcznie, podczas gdy ostatnio NordVPN podniósł ceny do 3,49 USD miesięcznie.

W przypadku usługi, która oferuje tak stałą wydajność i solidne funkcje, jest to absolutnie kradzież i powiedziałbym, że solidna opcja „kup”.

8. Płynna obsługa użytkownika

Wymagam od wszystkich VPN, które lubię, że są one bezproblemowe. Dotyczy to nie tylko połączenia, ale również oczekuję bezproblemowej rejestracji, łatwego dostępu do aplikacji, które muszę pobrać, łatwości użytkowania w aplikacjach i szybkiej pomocy w razie potrzeby.

Spośród wszystkich sieci VPN, z których korzystałem, uważam Surfshark za jedną z dziesięciu najlepszych, które wypróbowałem tam, gdzie na nic nie patrzyłem i powiedziałem; “to jest dziwne”. Dla mnie jest to ważny punkt, który odróżnia je od konkurencji.

My, jako płacący klienci, nie powinniśmy mieć trudności z korzystaniem z usługi, za którą zapłaciliśmy, a sposób, w jaki Surfshark zbudował model obsługi klienta, jest płynny. Od momentu kliknięcia przycisku „Zarejestruj się” do momentu wyłączenia urządzenia po prostu działa.

9. Fajne dodatkowe funkcje

Wiele usług VPN ma dziś wbudowane dodatkowe funkcje o wartości dodanej, a Surfshark nie jest wyjątkiem. Zamiast jednak przejmować rolę głównego dostawcy rozwiązań bezpieczeństwa, skupił się na funkcjach, które dodatkowo przyczyniają się do jego podstawowego celu.

 • Whitelister
 • Funkcja Whitelister pozwala na ominięcie ruchu VPN przez pewien ruch. Jest to przydatne, ponieważ niektóre aplikacje lub witryny mają problemy z VPNami – na przykład Microsoft Office 365 lub niektóre określone witryny tu i tam.

  Surfshark pozwala na to na dwa sposoby – możesz pozwolić aplikacji na urządzeniu całkowicie ominąć usługę VPN lub możesz dodać adresy URL (adresy) witryn do Whitelister i uzyskać do nich bezpośredni dostęp.

 • Tryb kamuflażu
 • To właśnie Surfshark nazywa zaciemnieniem serwera. Jest to kolejna opcja, z której możesz skorzystać, jeśli nadal istnieją witryny, do których musisz uzyskać dostęp, ale z jakiegoś powodu specjalnie zablokował ruch VPN. Zaciemnienie ruchu jest stosowane do twojego połączenia, aby wyglądało bardziej jak zwykły ruch internetowy zamiast ruchu VPN.

 • Bez trybu granicznego
 • W przypadku niektórych osób, które znajdują się w bardzo restrykcyjnych obszarach, takich jak Chiny, regularne działanie VPN może nie wystarczyć, aby ominąć niezwykle wysokich strażników nadzorczych ustanowionych w celu blokowania usług. Tutaj pojawia się tryb No Borders w Surfshark. Wystarczy nacisnąć przełącznik i pozwolić aplikacji wykonać pracę za Ciebie.

 • CleanWeb
 • Jako kolejna usługa o wartości dodanej, Surfshark oferuje opcję CleanWeb, która blokuje reklamy i moduły śledzące, pozostawiając czystsze (przepraszam za gra słów) surfowanie po Internecie. Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że jest to trochę mieszane doświadczenie, ponieważ wolę pozwolić, aby moje oprogramowanie zabezpieczające Internet sobie z tym poradziło.

Czego nie lubiliśmy w Surfshark

1. Niepewna obsługa klienta

Po pierwsze, pomimo nagłówka, Surfshark oferuje szybkie wsparcie pierwszej linii za pośrednictwem czatu online na stronie internetowej. Odpowiadają też szybko na e-maile z prośbą o pomoc. Stwierdziłem jednak, że w niektórych przypadkach ich odpowiedzi wydawały się nieco wątpliwe pod względem dokładności.

Na przykład jeden z ich przedstawicieli obsługi klienta powiedział mi, że IKEv2 jest domyślnym ustawieniem połączenia podczas instalowania aplikacji Windows, ale nie wydaje się to poprawne. Nie twierdzę, że ich obsługa klienta jest zła, ale czasami trochę wątpliwa (może uzasadniona wątpliwość?).

2. Słaba obecność w mediach społecznościowych

W przeciwieństwie do większości dostawców usług VPN, którzy mają duży zasięg w kanałach społecznościowych, konto Surfshark na Twitterze nie wykazuje prawie żadnej aktywności. Ich strona na Facebooku również rzadko jest aktualizowana, a oba kanały wydają się mieć tylko garstkę obserwujących.

Choć sama w sobie nie jest czarnym znakiem w stosunku do firmy lub usługi, budzi ona dalsze wątpliwości co do tego, co powinno być popularną usługą konsumencką. Z pewnością powinny mieć więcej osób zainteresowanych ich działalnością – przynajmniej ich klientów.

3. Umożliwia P2P ze wszystkich serwerów

Oprócz streamowania Netflix, moim kolejnym przedmiotem zainteresowania jest P2P. Jestem świnią torrentów i chociaż Surfshark twierdzi, że obsługuje torrenty na większości swoich serwerów, ogólnie stwierdziłem, że prędkości torrentów są dość złe przy Surfshark na.

Musiałem skorzystać z białej listy aplikacji, aby ominąć połączenie Surfshark, aby ponownie uzyskać przyzwoite prędkości na moim kliencie torrent.

Wniosek: Surfshark Is Great!

Teraz znasz wszystkie wzloty i upadki, które miałem z Surfshark i muszę stwierdzić, że to naprawdę bardzo dobra usługa. Obecnie korzystam z dwuletniego planu i od kilku miesięcy wybrałem VPN (z przerwami między testami innych usług).

Najważniejsze rzeczy, które chciałbym jeszcze raz podkreślić, to bardzo spójne prędkości korzystania z usługi, ich fantastyczne ceny i wreszcie płynne przesyłanie strumieniowe Netflix. Niektórzy z was mogą mieć inne wymagania, ale wierzę, że jeśli chodzi o podstawową wydajność i prywatność, Surfshark uderza całkiem dobrze.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me