Surfshark

Surfshark

https://surfshark.com/

tl; dr

Surfshark on turul suhteliselt uus ja ilmus alles mõni aeg tagasi 2018. aastal. Ometi on selle lähedal olnud aja jooksul juba loodud üsna muljetavaldav serverite võrk. Mis kõige parem, see on praegu turul pakutavate tippkoertega võrreldes väga hea hinnaga saadaval. Lisateave.

Surfsharki ülevaade: 9 plussi & 3 Surfsharki kasutamise miinused

Surfshark on tegutsenud umbes aasta ja kuigi uued tegijad on alati populaarsetesse tööstusharudesse sisenemas, on see olnud huvitav kogemus. Nende tarbijahinnad on muljetavaldavad, kuid mida Surfsharkil funktsioonide osas pakkuda on ja kas nende jõudlus võib ületada madala hinna? Vaatame sügavamalt.

9 asja, mis meile Surfsharki kohta meeldib

1. Ohutu & privaatne ühendus

surfshark on turvaline ja privaatne

Nagu enamus tänapäevaseid VPN-teenuse pakkujaid, pakub Surfshark tarbijatele privaatsuse ja turvalisuse osas sammu. See saavutatakse tavalise spetsiaalse teenuse abil – turvaline, krüptitud tunnel, mis võimaldab kasutajatel oma liiklust uudishimulike pilkude eest varjata..

 • Suurepärane protokollivalik
 • Selle saavutamiseks kasutab Surfshark mõnda võtmeprotokolli – nii proovitud ja testitud OpenVPN kui ka IKEv2. OpenVPN on üldiselt aktsepteeritud kui suure kiiruse ja turvalisusega de facto standard. IKEv2 on ka päris hea ja töötab hästi mobiilsidevõrkudega.

  Sellele segule lisades pakub Surfshark ka Shadowsocksit, mis on rohkem tuntud kui krüptitud puhverserver. Selle peamine põhjus on tõenäoliselt see, et Shadowsocks töötab hästi Hiinas – VPN-ide puudutusturul, mis tuleneb Pekingi selliste teenuste mahasurumisest..

  On olnud kasutaja teateid, et Surfshark töötab Hiinas asuvate kasutajate jaoks, kuid kahjuks ei saa ma seda praegusel hetkel kontrollida.

 • Tugev krüptimine
 • Lisaks turvalisele käepigistusele VPN-serveritega on Surfsharkil ka väga tugev VPN-tunneli kaudu edastatavate andmete krüptimine. Kui mõned pakkujad lubavad kasutajatel parema jõudluse jaoks krüptimiskiirust kohandada, töötab Surfshark AES-256 biti abil täielikku kallutamist.

  See töötab paralleelselt tapmislülitussüsteemiga, mida saate kasutada Interneti-ühenduse automaatseks katkestamiseks, kui VPN-ühendusega peaks tekkima probleeme.

 • Logisid ei peeta
 • Interneti-tegevust jälgitakse tavaliselt logide abil, mida peavad teie ühendatud serverid. Kogutud teave sisaldab tavaliselt IP-aadressi, sirvimisajalugu, võrguliiklust ja palju muud. Lühidalt – just see võimaldab kasutajat jälgida ja tuvastada.

  Surfshark on pühendunud logimiseta teenuse pakkumisele, mis tähendab, et teie Interneti-tegevust hoitakse anonüümsena. Testisin ka teenust DNS lekete ja WebRTC lekete jaoks, mis mõlemad näitasid negatiivseid.

2. Mitme hüppe ühendus on saadaval

surfshark multihop

Surfshark pakub praegu mitmeid nn multi-hop ühendusi. See tähendab, et Surfsharki võrku ühendavatel kasutajatel on võimalus marsruutida järjest läbi kahe VPN-serveri. See suurendab meelevabaduse suurendamiseks anonüümsuse tegurit.

Peale selle hõlmab põhivõrk enam kui 61 riiki kogu maailmas, võrguga üle 1000 serveri. See on tulevase teenusepakkuja jaoks üsna hea.

3. Saadaval paljudel platvormidel

ristplatvorm surfshark

Nagu enamiku heade teenusepakkujate puhul, on Surfshark teinud oma teenuse kättesaadavaks mitmele platvormile, nii et saate seda kasutada peaaegu kõigi olemasolevate seadmetega. Nende põhirakendus hõlmab tavapäraseid platvorme, nagu Windows ja iOS.

Teise võimalusena saate selle installida ka mänguseadmetesse või nutiseadmetesse, näiteks nutiteleritesse.

Kasutajatele, kes ei arvesta aeglasema ühenduse loomisega, saab Surfsharki kasutada ka ruuterites (vaadake siit, kuidas Surfsharki ruuterisse installida).

Võtke siiski arvesse, et ruuterisse installitud VPN-teenused võivad krüptimise tõttu olla palju aeglasemad. Krüpteerimiseks on vaja töötlemisvõimsust ja enamus ruuterid on selles piirkonnas nõrgad, seega aeglasem ühendus.

Märge

Cure53 auditeeris Surfsharki brauserilaiendit ja leiti, et see on turvaline. Selle kohta saate rohkem lugeda siit.

4. Hea kiirus

Nagu alati, katsetasin Surfsharki kiirust mitme võtmekohaga kogu maailmas. Konteksti hoidmiseks on minu füüsiline asukoht Malaisia ​​ja sellisena on PING-id (latentsusaeg) minu jaoks kõrgemad, sõltuvalt minu füüsilisest kaugusest VPN-serverini. See on fakt sõltumata VPN-teenuse pakkujast.

Surfsharki kiiruse mõõtmiseks võtsin kõigepealt algtaseme mõõtmise, kuna Interneti kiirus varieerub aeg-ajalt;

surfsharki kiiruse testi lähtejoon

Baaskiiruse test Malaisiast (VPN pole aktiivne).

Pidades seda meeles, on siin minu muudes asukohtades tehtud testide tulemused, kus Surfshark on sisse lülitatud ja kasutab OpenVPN (UDP) protokolli;

surfsharki kiiruskatse Austraalias

Surfsharki kiiruskatse Austraaliast.

surfsharki kiiruskatse Kanada

Surfsharki kiiruskatse Kanadast.

surfsharki kiiruskatse Indoneesias

Surfsharki kiiruskatse Indoneesiast.

surfsharki kiiruskatse Indias

Indiast pärit Surfsharki kiiruskatse.

surfsharki kiiruskatse Malaisias

Surfsharki kiiruskatse Malaisiast.

surfsharki kiiruskatse Uus-Meremaa

Uus-Meremaalt pärit Surfsharki kiiruskatse.

surfsharki kiiruskatse Singapur

Surfsharki kiiruskatse Singapurist.

surfsharki kiiruskatse Suurbritannias

Surfsharki kiiruskatse Suurbritanniast.

surfsharki kiiruskatse USA-s

Surfsharki kiiruskatse USA-st.

Tavaliselt panevad VPN-id suurema populaarsuse tõttu mõnedes riikides toimivusele suuremat rõhku. Esimene asi, mida siinjuures tähele panna, on see, et peaaegu kõigis testitud kohtades, kuni Surfshark ei paku seni kõige kiiremat kiirust, suudab ta hoida väga ühtlast kiirust.

Tavaliselt räägib see VPN-teenusest rohkem kui see, mis pakub fantastilisi kiirusi ühes või kahes kohas ja kasutamiskõlbmatuid ühendusi teistes. Mulle avaldas muljet, et Surfshark suutis hoida tulemusi ka sellistes piirkondades nagu India ja Indoneesia, kus tavaliselt näen, et jõudlus langeb märkimisväärselt.

Pidage ka meeles, et need kiirused saavutati Surfsharki 256-bitise krüptimise kindla standardiga. Üldiselt ütleksin suurepäraseid tulemusi, kõige muljetavaldavam on järjepidevus.

5. Tugev globaalse serveri olemasolu

Nüüd, kui oleme vaadanud kiirusi, millega saate Surfsharki ühendusest üle saada, toob see järgmise ala veelgi põhjalikuma kontrolli alla – leviala. Surfsharkil on üle 1000 serveri enam kui 61 riigis. Suhteliselt uue teenusepakkuja jaoks on see väga suur võrk ja midagi sellist, mida paljud VPN-teenuse pakkujad pole isegi aastate pärast ettevõttes saavutanud..

Peaaegu kõik nende serverid on tegelikud füüsilised serverid, kus on käputäis virtuaalseid asukohti. Virtuaalsed asukohad on juhtumid, kus VPN-i pakkujal pole riigis tegelikult teenust, kuid ma saan teie asukohta piirkonnast rikkuda.

Nende serverid on samuti väga võimekad ja saavad hakkama kõigi protokollide ja funktsioonidega, mida Surfshark pakub.

Peale selle on Surfsharkil ka mitu serverit, mis pakuvad kasutajatele fikseeritud IP-aadressi. Ehkki nende arv on piiratud, võib neist abi olla, kuna enamik Interneti-teenuse pakkujaid pakuvad tavaklientidele ainult dünaamilisi IP-sid ja maksavad fikseeritud IP-aadresside eest lisatasu.

Lõpuks on meil ka multi-hop ühendused. Need on fikseeritud marsruudid, mille kaudu Surfshark käivitab VPN-ühendusi turvaliste serverite paaridena, suurendades ühenduse kasutajate turvalisust. Huvitaval kombel olid kiirhüppe tulemused ka mitmehüppes üsna head;

surfsharki kiiruskatse multi hop

Surfsharki kiiruskatse Multi-Hopil (Holland Singapuri kaudu).

6. Geograafiliselt blokeeritud sisu sujuv voogesitus

Üks peamisi asju, millele VPN-is tähelepanu pööran, on nende võime geograafiliselt blokeeritud sisust üle saada, eriti kui tegemist on meediumivoogesitusega. Ma tellin Netflixi ja seal, kus ma olen, on piirkondlik meediumikogu kohutav – seega kasutan VPN-i Netflixi USA sisu vaatamiseks.

Olen proovinud nii mõndagi VPN-i, mis väidavad lubavat Netflixi voogesitust, kuid lisaks tippmängijatele nagu ExpressVPN, NordVPN ja veel käputäis teisi on ühendus parimal juhul täpiline ja saan pidevalt kartlikku sõnumit „PROXY DETECTED”.

Õnneks pole Surfshark kunagi mingeid mingeid voogesituse probleeme tekitanud. Mul on viimase kolme kuu jooksul olnud Netflix Surfsharki üle ja mul pole seni olnud ühtegi probleemi Netflixi või BBC iPlayeriga.

Selle võrdluseks testisin hiljuti ka mõnda teist teenusepakkujat ja sealne Netflixi kogemus oli alaoptimaalne. Las ma mängin sulle stsenaariumi; VPN A (Surfshark!) Võimaldab teil igal ajal hõlpsalt ja ühtlaselt Netflixi voogesitada. VPN B-l on hea kiirus ja minimaalne puhverdamine, kuid Netflixi töö tagamiseks peate pidevalt ühenduse looma ja lahti ühendama. Millise valiksite?

7. Suurepärased hinnad

Igakuine kord kuus
Hind / kuu $ 11,95 $ 5,99 $ 1,99
Arve kokku 11,95 dollarit, 71,88 dollarit, 47,76 dollarit
Arveldustsükkel1-kuu12-kuu24-kuu

Surfsharki hinnakujundus on fantastiline, kuna kaheaastase tellimuse hind on 1,99 dollarit kuus. Tõsiselt. Selle perspektiivi arvestamiseks võtab ExpressVPN diskontomäära umbes 8 dollarit + kuus, hiljuti tõstis NordVPN nende hindu 3,49 dollarini kuus.

Sellise ühtlase jõudluse ja kindlate funktsioonidega teenuse jaoks on see täiesti varastamine ja ma ütleksin, et kindel ostmisvõimalus.

8. Sujuv kasutajakogemus

Üks asi, mida ma nõuan kõigilt VPN-idelt, mis mulle meeldivad, on see, et need on probleemivabad. See on rakendatav mitte ainult ühenduse jaoks, vaid ootan ka sujuvat registreerimiskogemust, hõlpsat juurdepääsu allalaaditavatele rakendustele, hõlpsat kasutamist rakendustes ja vajadusel kiiret abi.

Kõigist VPNidest, mida olen kasutanud, pean Surfsharki üheks kümnest, mida olen proovinud, kus ma midagi ei vaadanud ja ütlesin; “see on imelik”. Minu jaoks on see oluline punkt, mis eristab neid võistlusest.

Meie, kui tasuvad kliendid, ei peaks meil olema vaeva teenuse eest, mille eest oleme tasunud, ja see, kuidas Surfshark on nende kliendikogemuse mudeli ehitanud, on sujuv. Alates hetkest, kui klõpsate nupul „registreeru”, kuni seadme väljalülitamiseni, see lihtsalt töötab.

9. Toredad lisafunktsioonid

Paljude VPN-teenuste jaoks on täna sisseehitatud lisaväärtusega funktsioone ja Surfshark pole erand. Selle asemel, et proovida võtta üle peamise turvalahenduste pakkuja roll, on ta keskendunud funktsioonidele, mis täiendavad selle peamist eesmärki.

 • Valges nimekirjas
 • Funktsioon Whitelister on midagi, mis võimaldab teil lubada mõnel liiklusel VPN-teenusest mööda minna. See on kasulik, kuna mõnel rakendusel või saidil on probleeme VPN-idega – näiteks Microsoft Office 365 või mõni konkreetne veebisait siin ja seal.

  Surfshark võimaldab teil seda teha kahel viisil – võite kas lubada oma seadme rakendusel VPN-teenusest täielikult mööda minna või võite lisada mõnele veebisaidi URL-i (aadressi) Whitelisterile ja neile otse juurde pääseda.

 • Kamuflaažirežiim
 • Seda nimetab Surfshark serveri häiringuks. See on teie jaoks veel üks võimalus, kui teil on veel saite, millele peate juurde pääsema, kuid mis on mingil põhjusel spetsiaalselt VPN-i liikluse blokeerinud. Teie ühenduse jaoks rakendatakse liikluse segamist, et muuta see VPN-liikluse asemel pigem tavaliseks Interneti-liikluseks.

 • Border-režiimi pole
 • Mõnede jaoks, kes asuvad väga kitsastes piirkondades, näiteks Hiinas, ei pruugi VPN-i regulaarne toimimine olla piisav teenuste tõkestamiseks kehtestatud äärmiselt kõrgete valvekaitsjate jaoks. Siin tuleb sisse Surfsharki režiim No Borders. Lihtsalt libistage lülitit ja laske rakendusel teie heaks tööd teha.

 • CleanWeb
 • Teise lisandväärtusteenusena pakub Surfshark teile valiku CleanWeb, mille abil see blokeerib reklaamid ja jälgimisvõimalused, jättes teile puhtama (pardon the pun) veebis surfamiskogemuse. Üldiselt olen leidnud, et see on veidi segane kogemus, kuna pigem lubaksin oma Interneti-turvatarkvaral sellega hakkama saada.

Mis meile Surfsharki puhul ei meeldinud

1. Dodgy klienditeenindus

Kõigepealt pakub Surfshark vaatamata pealkirjale kiiret esmavalikut tuge oma veebisaidil toimuva vestluse kaudu. Samuti vastavad nad kiiresti abi saamiseks meilidele. Siiski leidsin, et mõnel juhul tundusid nende vastused täpsuse osas pisut küsitavad.

Selle ühe näitena ütles üks nende klienditeenindajatest, et nende Windowsi rakenduse installimisel oli ühenduse vaikeseade IKEv2, kuid see ei tundunud olevat õige. Ma ei ütle, et nende klienditeenindus on halb, vaid kohati lihtsalt pisut küsitav (võib-olla on mõistlik kahtlus?).

2. Nõrk sotsiaalmeedia olemasolu

Erinevalt enamikust VPN-i teenusepakkujatest, kelle suhtluskanalites on suur ulatus, näitab Surfsharki Twitteri konto peaaegu mingit tegevust. Ka nende Facebooki leht saab värskendusi harva ja näib, et mõlemal kanalil on vaid käputäis jälgijaid.

Ehkki see pole ise ettevõtte või teenuse vastu must märk, tekitab see siiski täiendavaid kahtlusi, mis peaks olema populaarne tarbijateenus. Kindlasti peaks neil olema rohkem tegevusi huvitavaid inimesi – vähemalt kliente.

3. Võimaldab P2P-d kõigist serveritest

Peale Netflixi voogesituse on minu järgmine huvipunkt P2P. Olen torrent-nõmm ja kuigi Surfshark väidab, et toetab enamiku nende serverite piinamist, leidsin üldiselt, et torrentkiirused on üsna halvad, kui Surfshark on sisse lülitatud.

Ma pidin kasutama nende rakenduste lubamisloendit, et Surfsharki ühendusest mööda minna, et oma torrentkliendil jälle korralikke kiirusi saada.

Järeldus: Surfshark on suurepärane!

Nüüd teate kõiki tõusud ja mõõnad, mis mul Surfsharkiga on olnud, ja pean järeldama, et see on tõesti väga hea teenus. Olen praegu nende kaheaastase plaani kallal ja viimase paari kuu jooksul on see olnud minu valitud VPN (koos muude teenustega katsetamise vahel vaheaegadega).

Peamised võtmed, mida tahaksin veelkord esile tõsta, on väga püsivad kiirused, mis ma teenuse kasutamisel sain, nende fantastiline hind ja lõpuks Netflixi sujuv voogesitus. Mõnel teist võib olla muid nõudeid, kuid ma usun, et põhilise jõudluse ja privaatsuse osas saavutab Surfshark kaubamärgi üsna hästi.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me