Kas kasutate Facebooki kuulutusi?

Need on veebipoodide omanike jaoks fantastiline viis oma toodete tutvustamiseks suurema publiku ees. Kõige tähtsam on see, et nad suunavad teie tooted õige publiku ette.

Poodide omanike jaoks annab Facebook teile hõlpsa viisi väga konkreetse kliendi sihtimiseks ja nende tagasitoomiseks oma veebisaidile.

Teatud nippe ja näpunäiteid kasutades saate neist veelgi suurema väärtuse välja pigistada. Saate rohkem klikke, rohkem sihitud kliente ja rohkem müüki.

1. Kasutage mitme toote karusellit

Facebook võimaldab teil nüüd valida mitme tootega karussellireklaami. On palju põhjusi, miks see konkreetne reklaamitüüp suurendab klikkimise määra ja vähendab teie kulusid.

karussellireklaamid

Esiteks on see intrigeeriv ja interaktiivne. Kliendid soovivad sirvida ja näha rohkem tooteid. Meie loomulik intriig paneb meid klõpsama ja sellega mängima. See tõmbab teie brändi rohkem inimesi ja köidab neid.

Teiseks näitate tootegruppi, mis töötavad koos. Selle valiku abil saate rääkida loo või selgitada, kuidas mitmed tooted üksteisega suhtlevad.

Kolmandaks, kasutage seda laiema tootevaliku kuvamiseks. Oletame, et müüte lumelauavarustust. Kliendid ei pruugi kohe lumelauda osta, kuid karusselli abil saate neile näidata odavamaid tooteid, nagu saapad või vaha. See annab neile klõpsamiseks palju suurema põhjuse.

2. Kasutage videoreklaami

Facebooki algoritm tähtsustab aktiivselt videosisu. Video kasutamisel on teie reklaam tõenäoliselt inimeste kanalitesse jõudmiseks. Mitte ainult seda, vaid see on formaadina köitvam. Statistika näitab, et enam kui pooled Facebooki igapäevastest kasutajatest vaatavad platvormil videoid iga päev.

Teie kliendid peatuvad palju tõenäolisemalt ja vaatavad videot, kuna selle kerimisel hakatakse seda kohe mängima.

Saate seda kasutada ka oma toodete tegevuses kuvamiseks. Näiteks Asos teeb seda selleks, et näidata oma rõivavalikut. Kui teil on moepood, saate sarnase asja ise teha. Kuulutuse loomisel valige video vorming.

Asos

(Kuigi uue “vihase näo” emotikoni järgi otsustades ei armasta kõik Asose uut sortimenti!)

3. Kasutage Facebooki pakkumisi

Kõik armastavad müüki ja teie kliendid klikivad palju tõenäolisemalt, kui pakute allahindlust.

Kui olete oma tooteid müünud, saate luua spetsiaalselt müügi või pakkumise kuulutuse. Miks mitte luua sissejuhatav pakkumine inimeste meelitamiseks? Vaadake, kuidas Macy pakub 25% allahindlust kõikidele toodetele, mis ületavad 100 dollarit.

Macys pakuvad

Parim asi selle kuulutuse juures on see, et teie potentsiaalsed kliendid ei pea selle lunastamiseks isegi Facebookist lahkuma. Hõõrdumist on vähem ja see välistab müügi vahelise tühimiku. Reklaamil klõpsates antakse neile kordumatu kood, mida nad saavad teie veebisaidil kasutada. See konkreetne meetod kasutab ka sotsiaalset tõendit, näidates teistele, et 14, 991 inimest on selle juba väitnud. Kokkuvõttes on see suurepärane võimalus meelitada uusi ja olemasolevaid kliente oma veebisaidile.

4. Parandage olemasolevat populaarset postitust

Mõnikord oleme reklaamide avaldamise suhtes ettevaatlikud, sest me ei tea kunagi, kui hästi see reageerib. Kas keegi klõpsab läbi? Kas see on raha raiskamine? Seetõttu on olemasoleva postituse suurendamine suurepärane idee. Saate valida postituse, mis on juba tekitanud tonni jagamist, klikkide arvu ja interaktsioone. Teisisõnu, teate, et see töötab. Nüüd lihtsalt suurendage seda tuhandete uute inimesteni jõudmiseks.

Võite reklaamida seda inimestele, kellele teie leht juba meeldib, või pöörduda uute inimesteni. (Ma näitan teile veel mõnda sihtimisnippi allpool). Uuendatud postituse ilu seisneb selles, et teate juba, et see annab tulemusi. Parandage seda ja teile on peaaegu garanteeritud suurem müük ja tähelepanu.

Reklaamige postitust

5. Lõpetage müük!

Mitte iga reklaam ei pea müügile keskenduma. Tegelikult näitavad uuringud, et kipume jultunud kuulutusi häälestama. Oleme veebis kuulutusi nii harjunud nägema, et ignoreerime neid automaatselt. Selle asemel otsige teisi võimalusi, kuidas oma reklaamilt väärtust saada.

Üks võimalus on ürituse reklaamimine. E-kaubanduse omanikuna on üritused fantastiline viis bränditeadlikkuse suurendamiseks. Võib-olla võiksite oma piirkonnas korraldada toote lansseerimise ürituse. Kui teil on moepood, võiksite korraldada catwalki ürituse või sponsoreerida rõivaüritust. Juveelipoe pidamisel võiksite oma piirkonnas korraldada töökoja. Seejärel kasutage selle teadlikkuse suurendamiseks Facebooki sündmust.

Üritus

Vaadake, kuidas Jasperi turg kasutab üritust oma toodete tutvustamiseks. Nad ei müü aktiivselt midagi, kuid see kõik aitab kaasa müügile.

6. Tugevdage selle asemel oma brändi identiteeti

See on veel üks suurepärane viis reklaamimiseks ilma midagi tegelikult müümata. Võtke näiteks North Face. Nad on väli- ja seikluskauplus. Kuid nende kuulutused keskenduvad pigem kaubamärgi identiteedi tugevdamisele kui otseturustamisele.

Põhja nägu

Nad mõistavad, et Facebooki reklaamid toimivad kõige paremini siis, kui need on visuaalsed, inspireerivad ja viirusliku iseloomuga. Pikas perspektiivis loovad nad oma kliendibaasi ja tugevdavad selle reklaamivormiga oma kaubamärgi lojaalsust.

7. Looge kohandatud tegevusele kutsumine

Kui te minult küsite, on see üks Facebooki parimatest uutest funktsioonidest. Lihtsa kasti vormingu asemel lubab Facebook teil nüüd luua isikliku üleskutse tegevusele. Brändid ja poodmüüjad on seda endiselt tohutult ära kasutanud. Kuid see suurendab järsult teie klikkimise määra.

Looge kohandatud tegevusele kutsumine

Kuulutuse seadistamisel minge jaotisse ‘tekst ja lingid’. See võimaldab teil valida mõne rippmenüüst, näiteks „osta kohe”, „lisateave”, „registreerumine” jne. Võite sisestada ka oma kohandatud kutse tegevusele. See ajendab teie kliente aktiivselt klikkima ja suurendab teie potentsiaalset müüki.

kohandatud tegevusele kutsumine

Sihtimine

Facebookil on ainulaadne võimalus pakkuda nišireklaami. See registreerib enamiku oma kasutajate demograafilisi ja asukoha andmeid. Samuti kogub see nende huvisid, hobisid ja töökohti. Kõik need on poodide omanikele ülitähtsad. Siiski on mõned veelgi võimsamad viisid oma reklaamide sihtimiseks. Siin on mõned lihtsad ideed.

8. Sihtige oma veebisaidi külastajaid

Paljud poeomanikud kasutavad instinktiivselt Facebooki reklaame, et jõuda uute klientideni. Kuid tegelikult on palju tõhusam suunata inimesi, kes on juba teie veebisaiti külastanud. Nad on teie kaubamärgiga juba tuttavad. Nad on teie tooteid juba sirvinud. Seal on juba ühendus olemas, nii et nad ostavad tõenäolisemalt sinult. Peate neid lihtsalt meelde tuletama! Facebooki kuulutusi kasutades saate neile meelde tuletada oma veebisaidi kohta ja tugevdada nende meeles oma brändi identiteeti.

Esiteks peate kasutama väikest kooditükki, mida nimetatakse „Facebooki piksliks”. Panite selle oma veebisaidile, nii et Facebook saab koguda teavet teie saidi külastajate kohta. Nüüd klõpsake oma reklaami seadistamisel suvandil „Kohandatud vaatajaskond”.

Taregti veebisaidi liiklus

Nüüd näete seda valikut. Nüüd on Facebook suunatud kasutajatele, kes on juba teie veebisaidil olnud. Selle tehnika abil on tõenäolisem, et saate läbi klikkimise ja müügi.

9. Sihi oma e-posti tellijaid

Jällegi kasutatakse sama meetodit ülalpool. Ainult sel korral on teie sihtrühm teiega veelgi tihedamalt seotud. Nad on registreerunud teie e-posti loendisse, mis tähendab, et nad tunnevad teie toodete vastu juba suurt huvi. Mõni hoolikas Facebooki reklaam suurendab teie bränditeadlikkust veelgi ja veenab neid ostma.

Sihtmeilide loend

10. Sihi inimesi, kes on midagi ostmas

Facebook on hiljuti käivitanud oma sihtimisalgoritmi uue jaotise. Seda nimetatakse käitumiseks, mille ring on allpool.

Sihi ostukäitumine

Rippmenüüst ostes „ostukäitumine” saate valida, kas sihtida inimesi, kes on konkreetse toote ostmisel. Oletame, et olete sirvinud veebisaite, mis soovivad uut mängukonsooli osta. Kasutades oma brauseris küpsiseid, teab Facebook, millal te uut konsooli otsisite, nii et see hakkab teile mängude jaoks kohandatud reklaame esitama. Tõenäoliselt olete seda ka ise kogenud.

E-kaubanduse müüjana saate tabeleid pöörata. Nüüd saate sihtida inimesi, kellel on konsooli ostmine pooleli. Ideaalne, kui müüte mänge või tarvikuid. Saate seda teha ükskõik mille jaoks: ehted, mood, päikeseprillid jne.

11. Sihige inimesi sissetuleku põhjal (või keskmisest suuremad veebikulutused)

Kui teil on laos kalleid tooteid, raisatakse teie reklaami tavaliselt õppinud õpilasele! Oletame, et müüte luksuslikku vanniseepi hinnaga 100 dollarit seebibaari või esmaklassilisi päikeseprille hinnaga 500 dollarit paar. Teil on selgelt meeles konkreetne ja luksuslik turg. Ma pole kunagi näinud, et mõni tudeng tilgaks 100 dollarit seebiribale, nii et kui reklaamite oma toodet sellele laiale sihtrühmale, viskate lihtsalt reklaamraha õhku.

Sihttulu

Kui sihite inimesi, kellel on ainult kõrge netoväärtus või kõrge keskmine sissetulek, siis lööte suurema tõenäosusega oma sihtrühma.

Facebook liigitab kategooriasse ka need, kes veedavad veebis keskmiselt rohkem. Loomulikult saavad need Facebooki kasutajad rõõmuga oma krediitkaardid välja ja armastavad vähe veebipoodide ostmist! Need on täiuslikud kasutajad, kellele sihtida, eriti kui neid on huvide ja demograafiliste näitajatega kitsendatud.

12. Sihige vanemaid nende laste vanuse järgi (või oodake emasid!)

See sobib suurepäraselt kõigile, kes müüvad imikutooteid, lasterõivaid või vanematele mõeldud tooteid. Kuid lastega vanemate vanusevahe on ilmselgelt suur. „Vanemate” sihtimine võib tähendada neid, kellel on teismeline. Päris mõttetu, kui müüte beebitarvikuid. Nii jagab Facebook selle vanemate vanuse järgi.

Sihivad vanemad

Selle all on ka suurepärane kategooria “lapseootel emad”. See on tohutu turg, mida kasutada siis, kui müüte beebiriideid, ja Facebook võimaldab teil reklaamida otse kõigile rasedatele emadele kogu maailmas!

13. Sihi keegi pikaajalistes suhetes

Paarid, kes on üksteisest poole maailma kaugusel, armastavad kingitusi saata. Saate neid aidata, kui sihite neid otse. Facebook kasutab oma erinevaid analüüse paaride tuvastamiseks, kes on pikamaa suhetes.

Suunatud suhteid

Nagu pildilt näete, saate sihtida inimesi ka siis, kui neil on käes mõni aastapäev. Need inimesed otsivad alati lähiajal kingitust. Võite sihtida ka sõpru, kellel on uus töökoht, või hiljuti kihlatud paari sõpru. Need on inimesed, kes tõenäoliselt soovivad midagi osta.

Kujutise optimeerimine

Facebook tähtsustab pilte ja videoid muude sisuvormide ees, nii et peate neid lihtsalt korrastama. Peate inimeste pilkupüüdva fotoga nende teele jääma. Siin on paar nippi, mis aitavad.

14. Kasutage valget tausta

Reklaamieksperdid on teinud tuhandeid teste ja järeldanud, et valge taust suurendab klikkide arvu. Miks? Sest üldiselt tõmbab see silma. Veebidisainerid kasutavad regulaarselt tühikut, et põhiobjekt rohkem silma paista.

Valge ruum

Vaadake sellel pildil, kuidas oranž ekraanilt välja hüppab. Seda suurendab selle taga olev valge ekraan. Kliendi silm tõmmatakse automaatselt selle poole ja nad klõpsavad palju tõenäolisemalt linki. Proovige seda ise oma kuulutustega.

15. Kasutage reeglit Kolmandad

Kolmandike reegel on kujunduspõhimõte, mis aitab luua pildi tasakaalutunnet. Selle põhimõtte rakendamine on lihtne; Jagage oma pilt 9 võrdse suurusega kasti, joonistades kaks horisontaalselt ja kaks vertikaalselt. Reklaami põhiobjekti paigutamine joonistatud joonte ristlõigetesse annab tasakaalustatud tunde. Siin on reklaam, mis rakendas seda reeglit:

Kolmandike reegel

Need tüübid saavad siin täiesti aru. Erksad värvid hüppavad välja, samas kui tunda on ühtlust ja tasakaalu – seda kõike tänu käepärasele igavale „kolmandike reeglile“. Pange tähele, kui objektiivsed on proportsioonid; kaks kolmandikku kuulutusest on kingad (esmane objekt) ja viimane kolmandik bränd (sekundaarne objekt). See annab visuaalse hierarhia, kus kõigepealt tõmmatakse teid nende ilusate dokumentide juurde, seejärel tutvustatakse teile kaubamärki. Need annavad tootele ja logole ka tonni hingamisruumi, andes sellele klanitud ja tasakaalustatud puudutuse. Loe lähemalt Facebooki reklaamide kujunduspõhimõtetest.

16. Pange oma toode alati paremasse kätte

See trikk võib tunduda kummaline, kuid statistika näitab, et tooteid müüakse paremini, kui neid reklaamitakse inimese paremas käes. Hull! Aga tõsi. Kõik see põhineb vanade turundusteadmistel. Näiteks poes asetatakse regulaarselt ostetud asjad allapoole liikudes parempoolsele küljele.

Koks parem käsi

Saate seda sama trikki veebis kasutada. Meie silmad tõmmatakse kohe parema käe poole. Enamiku jaoks on see loomulikum.

Veebiturunduse ja -reklaami kasutamisel saate kasutada igasuguseid jedi-mõtteid.

BONUSTRIKK! 17. Kasutage hinnakujunduses täpset arvu

Teie mõistus töötleb lihtsat kuju palju kiiremini kui penniga. Seega, selle asemel, et reklaamida päikeseprille paari hinnaga 14,95 dollarit, reklaamige neid hinnaga 15 dollarit. Parema klikkimise määra saavutamiseks ärge kartke ümardada üles või alla.

Neid nippe kasutades saate nii lühi- kui ka pikaajaliselt palju rohkem müüki teenida.

Nagu alati, olen siin selleks, et vastata kõigile küsimustele, mis teil on Facebooki reklaami või turunduse kohta üldiselt. Täname, et lugesite!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me