Kui soovite oma B2B ettevõtte jaoks säilitada oma kohalolek igal sotsiaalmeedia saidil, kulutate oma aega. Tõenäoliselt on teie publik koondunud ühele või kahele saidile ja ülejäänud on teie jaoks lihtsalt lisatöö. Keskendudes oma jõupingutustele järgmistele sotsiaalsetele kanalitele, pakite suurema punni ja kaasate potentsiaalseid kliente.

Rääkisin B2B turundajatega, et saada teada, millistel saitidel on kõige suurem löök, ja varastasin isegi nende saladused, kuidas maksimeerida pingutusi igas suhtluskanalis.

LinkedIn: võitja, võitja, kanaõhtusöök

Ülekaalukalt oli B2B turunduse kõige populaarsem sotsiaalmeedia tööriist LinkedIn. Kuna LinkedIn meelitab kasside videoid jagama rohkem spetsialiste kui teismelised, on see veebivõrkude loomulik valik. Siin on näpunäited, mis ma sain.

Liituge ja astuge gruppidesse

LinkedIni grupid

LinkedIni kohta on olemas grupp kõigi võimalike tööstusharude, nišide või töökohtade jaoks, alates sisuturundusest kuni tuletõrjepumpade spetsialistideni.

Pole seisukohtade turunduse sotsiaalse sisu sidepidaja Julie Graff ütleb, et parim viis gruppide kasutamiseks õnnestub leida need, kus teie sihtrühma liikmed on aktiivsed, ja kaaluda hoolikalt teie aktsiaid.

Julie Graff ettevõttest Pole Position Marketing

Olge ettevaatlik, et te ei tegutseks nendes gruppides liiga palju. Peaksite osalema vestlustes, pakkudes asjatundlikke nõuandeid ja vastates küsimustele.

Ta ütleb, et kui grupp lubab, peaksite postitama linke oma sisule, kuid tehke seda ettevaatlikult:

Veenduge, et sisu, mida linkite, on väga väärtuslik. Proovige sellega arutelu alustada. Näiteks postitasin hiljuti ajaveebi postituse ideaalse pikkuse kohta, nii et küsisin grupilt, milline oli nende arvates ideaalne pikkus. Jällegi veenduge, et teete enamat kui lihtsalt linkide postitamist. Osalege rühma teiste vestluste juures.

LinkedIn müügivihjete jaoks

Päeva jooksul peaksite otsustajani jõudmiseks tegema palju numbreid ja külmasid helistamisi. Kuid nüüd on ühendus vaid ühe hiireklõpsu kaugusel. JC Social Media Limited tegevdirektor Jodie Cook, kes on ka raamatu #Winning at Social Media: autor on kõik koostoimimises, ütleb, et LinkedIini plii genereerimine on võimas taktika B2B ärile.

Jodie Cook

Kui teate ettevõttes otsustaja tüüpilist ametinimetust, võib-olla on tegemist näiteks vanema ostja, turundusjuhi või finantsdirektoriga, LinkedIni otsingud aitavad teil koostada loendi potentsiaalsetest isikutest, kellega ühendust võtta. Meil on olnud suur edu töötada haljastusele kivi tarniva kliendi heaks – meie ülesanne on leida maastikuarhitektid kogu maailmast ja alustada vestlust.

Ta ütleb, et on oluline mitte saata tühje ühendusetaotlusi, kuna neid ignoreeritakse. Selle asemel:

Looge mallisõnum, mida saate reprodutseerida sadade inimeste jaoks, kellega ühendust võtate, kuid veenduge, et see rõhutaks nende jaoks mõeldud sisu – näiteks tasuta voldik teie auhinnatud toodetest. Proovige kindlasti kaks või kolm korda kontakti kohta, ja teie püsivus tasub end ära.

Ettevõtte leht võib SEO-d edendada

Ettevõtte LinkedIn leht

Kes teadsid, et LinkedInis oma ettevõtte lehe leidmine võib aidata sind otsingumootorites leida? Randy Mitchelson, APR, kes on müügi asepresident & IPartnerMedia turundus ütleb, et LinkedIni ärilehti indekseeritakse otsimootorite poolt, muutes selle otsingumootori paremaks optimeerimiseks jahtimisel väärtuslikuks tööriistaks.

Randy Mitchelson

Tegelikult tuli üks meie klient meie juurde, kuna nad olid pettunud, et nende veebisaiti ei järjestatud. Irooniline, et nende LinkedIn-i ärileht oli Google’i esimesel lehel, kuid nende veebisaiti polnud kuskilt leida.

Samuti soovitab ta kõigil ettevõtte töötajatel, kellel on isiklikud LinkedIni profiilid, linkida oma isiklik profiil ettevõtte lehega.

Muutke LinkedIn ajaveebiks (tohutu lugejaskonnaga)

LinkedIn pakub palju enamat kui lihtsalt suurepäraseid võrgundusvõimalusi. Samuti toimib see impulsi kaudu sisu avaldamise platvormina. Graff of Pole Position Marketing ütles, et tema ettevõtte veebisaidil avaldatud ajaveebi postituste sündikaat Pulse’is on toonud suurt edu:

Meie protsess on postitada osa artiklist LinkedInis lingiga “Jätka lugemist”, mis viib nad meie ajaveebisse. Selle tulemuseks on meie saidi liikluse dramaatiline suurenemine LinkedIni kaudu.

Ole piiluv Tom

Kes on teie profiili vaadanud?

LinkedInil on huvitav funktsioon, mis annab kasutajatele teada, et inimesed on nende profiili vaadanud. Tasulised liikmed, väidab LendUp.com vanemkasvujuht Austen Allred, näeb kõigi loendit, kes neid kontrollivad.

Austen Allred

Meil on loomulikult seda teha. Selgub, et saate luua skripti, et teha midagi muud, kui klõpsata profiililt profiilile, saades oma nime ja näo kümnete tuhandete inimeste ette. Tegin seda üks kord, keegi nägi mu profiili ja soovitas tööd, mis mul nüüd on.

Tehke LinkedIn jätk

Kui kohtute inimestega messidel või äriüritustel, võib pärast kontorisse naasmist olla keeruline meelde jätta. Kuid LinkedIn’i kaasamine oma järelprotsessi on võimas viis ühenduse hoidmiseks.

Mitchelson (iPartnerMedia) kasutab seda strateegiat pärast iga üritust, kus ta osaleb:

Näiteks pärast visiitkaartide kogumist sündmusel võtan 24 tunni jooksul ühendust nende inimestega LinkedInis ja kasutan seda ühendustaotlust, et anda neile teada, et hindan nende kohtumist. Just täna lõin ma ühendust 5 uue inimesega vahetult pärast nendega kvaliteetseid vestlusi.

Veebiühenduse loomisega tugevdate seda suhet palju tõenäolisemalt kui e-posti või telefoni teel.

Twitter: suurepärane ükshaaval kaasamiseks

LinkedIn pole ainus vahend, mida B2B turundajad võimendavad. Twitter on suurepärane reaalajas kaasalöömiseks, eriti selleks, et sukelduda üks-ühele vestlustesse. Siin on mõned näpunäited ekspertidelt.

Kasutage otsimist targalt

Twitteri voog TweetDeckis

Kui kasutate sotsiaalmeedia juhtpaneeli, nagu Hootsuite või TweetDeck, saate hõlpsalt voogesituse seadistada säutsu jälgimiseks, kasutades konkreetseid märksõnu või otsingutermineid. Unerežiimi turundusdirektor Mary Cochran kasutab seda strateegiat hõlpsalt oma sihtrühma valdkonnas tegutsevate inimestega suhtlemiseks:

Mary Cochran

Mul on olnud õnne äri arendamisel, kasutades Hootsuite’i, et luua selles valdkonnas otsitermin ja pingutada väljavaade Twitterisse.

Kõrvalmärkus: ka mina kasutan seda strateegiat. Kuna paljud minu kliendid on tarkvaraettevõtted, jälgin ma termineid “tarkvara” ja “väikeettevõte”. Olen isegi saanud kliendi, jälgides neid märksõnu ja reageerides asjakohaselt!

Alustage üks-ühele dialoogi

Kuna Twitter (koos Instagramiga) on kahesuunaline platvorm, kus saate suhelda korraga ühe või mitme inimesega, ütles Dupray digitaalse turunduse juhataja Matthew Mercuri, et avastamist on veelgi rohkem turunduskulda.

Matthew Mercuri

Samuti võimaldab Twitter / Instagram suhelda klientidega viisil, mida Facebook ei tee. Facebook on ühemõõtmeline. Kahesuunalistel platvormidel ei saa te välja minna ja otsida inimesi, et rääkida inimestega individuaalselt, nagu saate. Veel üks eelis on see, et Twitter / Instagram pakub koheseid, kiireid ja vaimukaid vastuseid, mis on teatud miljöös turundajale väga väärtuslikud.

Samuti ütleb ta, et suheldes inimestega, kellega olete juba äri teinud, suurendate teie klientide tõenäosust teid tagasi jälgida, mis teeb nende kaasamise lihtsaks..

Facebook: mitte ainult B2C jaoks

Arvate, et Facebook on mõeldud ainult kasside videote vaatamiseks selle asemel, et töötada? Mõtle uuesti. See on tõeline ärivõimaluse smorgasbord.

Kasutage nutikat reklaami

Facebook on tuntud oma lihtsa ja sihitud reklaamiplatvormi poolest. N2Q Consultingu sisestrateeg Tracy Willis armastab oma reklaamifunktsioone:

Tracy Willis

Minu lemmik viis Facebooki kasutamiseks B2B platvormina on tasuline reklaam. Facebooki reklaami tööriist võimaldab teil valida oma sihtkliendi äärmiselt detailsest valikute loendist.

Võimalus sihtida näiteks tarkvaravaldkonna juhte, kes teenivad vähemalt 200 000 dollarit, aitab teil sihtida täpselt seda, kellele soovite oma reklaamiga jõuda.

Boostige postitust

Boost Postitus

Üks konkreetne reklaamimisvorm Facebookis on funktsioon Boost a Post. Reklaamina ilmumise asemel võite teha tavalise postituse või värskendada ja laiendada seda laiemale vaatajaskonnale. Regpacki tegevjuht Adaf Darash on ajaveebi postituste suurendamise tulemusel näinud müügivihjete arvu suurenemist:

Adaf Darash

Parim vastus on meie ettevõtte lehel postituse suurendamine, eriti kui postitame oma viimase ajaveebivärskenduse kohta. Veedame palju aega sisuturunduse kallal ja Facebooki turundamine on olnud parim viis, mille abil leiame, et mitte ainult ei saa oma sisu paljude inimeste ette, vaid näeme müügivihjete kasvu veidi pärast seda, kui meie blogipostitused asuvad Facebook on hoogustatud!

Liituge Facebooki gruppidega

Nii nagu LinkedIn, pakuvad ka Facebooki grupid suurepärast võimalust oma sihtturuga ühenduse loomiseks. N2Q Consultingi Willise sõnul võib Facebook pakkuda oma gruppide kaudu veelgi rohkem kaasamisvõimalusi kui LinkedIn:

Nendega gruppidega liitumine oma valdkonnas, isegi ainult kuulamiseks, võib anda kasulikku teavet selle kohta, mida teie kliendid oluliseks peavad. Need on sarnased LinkedIni gruppidega, kuid neid võib kasutada sagedamini, kuna Facebooki kasutajaskond on palju suurem..

Muud mainimist väärt sotsiaalsed saidid

Nendel edetabelikohtadel ei pruugi olla LinkedIni, Facebooki ja Twitteri jõudu, kuid need võivad siiski aidata teil oma publikuni jõuda.

Slaidijaotus

Slideshare ei jõua teiste sotsiaalsete tööriistade kasutamiseni (esitluse loomiseks peate ju võtma aega), kuid president Kent Lewis & Anvili asutaja sõnul tasub seda tähele panna.

Kent Lewis

Mitte paljud brändid ei investeeri SlideShare’i aega, kuid pärast seda, kui LinkedIn selle omandas, on selle tähtsus (ja pingeread Google’is) ainult suurenenud. See on suurepärane uurimis- ja turundusplatvorm B2B ettevõtetele ning seal on palju vähem konkurentsi kui teistel platvormidel, näiteks Twitteril.

Youtube

Lewis ütleb, et see üllatab teda sellega, et ainult ülemaailmsed B2B kaubamärgid on maailma suuruselt teise otsingumootori YouTube’i jõud piisavalt ära kasutanud..

Samal põhjusel võite soovitada Google+, Facebooki või Instagrami B2B väljavaadete sihtimiseks, YouTube on loogiline erinevatel põhjustel. Video meeldetuletus on viis korda suurem kui kirjutatud sõna, nii et miks rääkida lugu tekstis, kui saate seda videote abil öelda??

B2B turunduse parimate võimaluste kasutamine sotsiaalmeedias

Pole tähtis, milliseid sotsiaalseid saite kasutate oma B2B ettevõtte müügivihjete ja klientide leidmiseks, vajate heade tulemuste saamiseks õiget strateegiat. See tähendab, et peate oma värskendustes olema järjepidev, jagama asjakohast sisu ja sihtrühma oma sihtrühmale. Siin on täiendavad näpunäited, mis aitavad teil Web3 Solutionsi majanduskasvu häkkimise spetsialist Sandip Banerjee.

Sandip Banerjee

1. Ajastus on kõik
Postitamine on peaaegu sama oluline kui see, mida postitate. Võib kuluda mõni katsetamine, et teada saada, millal teie vaatajaskond teie jagamisele kõige paremini reageerib. Planeerimistarkvara võimaldab teil värskendused ette kirjutada ja seada need ideaalsel hetkel aktiivseks.

2. Vaatajaskonna tundmine on hädavajalik
Ükskõik, kas investeerite Facebooki või LinkedIni reklaamidesse või leiate uusi asjakohaseid inimesi, keda Twitteris jälgida, kulutate oma aega valedele inimestele sõnumi saatmiseks, kui te oma vaatajaskonda ei filtreeri. Kes kasutab teie demograafiliste andmete jaoks asjakohaseid märksõnu? Kes võistlusest räägib? Need on tõenäoliselt head kandidaadid, kellega ühendust saada.

3. Ühendage punktid asjakohasuses
Kui kirjutate sotsiaalse värskenduse, mis räägib ühest asjast ja sisaldab linki, ei tohiks see link puudutada midagi muud. Inimesed soovivad järjepidevust ja tagades, et see, mida teie jagate, on teie postitatava lingi jaoks asjakohane, tõestate oma väärtust ja usaldusväärsust oma jälgijatele.

4. Leidke õige kadents
Iga sotsiaalne kanal töötab erineval kiirusel. Twitter liigub valguse kiirusel; seda, mida teie praegu postitate, ei näe kõik lihtsalt seetõttu, et teie jälgijate tähelepanu nimel on rohkem kasutajaid. Nii et peate võib-olla sagedamini postitama. LinkedIni gruppides võib tegevust siiski vähe olla, nii et ole ettevaatlik pommitama rühma igapäevase värskendusega, kui olete ainus, kes seda jagab.

5. Ole järjekindel
Sotsiaalmeedia juhtimine nõuab pühendumist ja järjekindlust. Inimesed ei taha näha, et teie viimane värskendus oli kuus kuud tagasi. Kui teil pole aega ega energiat, et pühendada oma kontodele iganädalane tähelepanu (kui mitte iga päev), palgake teile abiks sotsiaalmeedia konsultant. Parema tulemuse saate siis, kui inimesed teavad, et saavad teile tavalise ja kasuliku sisu lootuses tugineda.

Kui koondate oma B2B sotsiaalmeedia turundustegevused neisse kanalitesse, saate paremini kaasata õige sihtrühma, luua nendega usalduse ja jääda nende mõtetes meelde, kui nad on valmis ostma.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me