See on Maggie Alandi külalise postitus ettevõttest Fit Small Business.

Kokku on Facebookis, Instagramis ja Twitteris igakuiselt aktiivseid kasutajaid üle 3 miljardi. Sotsiaalmeedia populaarsus ja sotsiaalmeedias reklaami tasuvus muudavad selle atraktiivseks turundusplatvormiks igat tüüpi ettevõtetele. Selle tulemusel kasvab USA-s sotsiaalmeedia haldamise töökohtade arv eeldatavasti järgmise kümne aasta jooksul 9 protsenti. Kui soovite palgata parima vabakutselise sotsiaalmeedia juhi, siis on teil konkurents.

Seetõttu koostasime selle põhjaliku juhendi vabakutselise sotsiaalmeedia juhi palkamiseks.

Selles artiklis käsitleme järgmist:

 1. Koostage vapustava sotsiaalmeedia juhi meelitamiseks vapustav töökuulutus
 2. Töötage välja vabakutselise sõelumisintervjuu
 3. Õige inimese valimiseks korraldage võistlus või prooviperiood
 4. Vältige pettusi
 5. Kirjuta vabakutselise leping

Alustame.

5 juhist vabakutselise sotsiaalmeediahalduri palkamiseks

1. Looge vapustav töökuulutus

Töölevõtmise juhid ei tea alati, kuidas koostada parimat ametijuhendit või kuhu seda postitada. Töökuulutuse optimeerimine ja selle postitamine saidile, mis tõepoolest suurendab tööotsijate liiklust, suurendab tõenäosust, et kandidaadid reageerivad teie postitusele teise asemel.

Töökuulutuste merest väljumine. Järgige allolevaid näpunäiteid ja meelitage ligi kvaliteetseid sotsiaalmeedia vabakutselisi.

Jagage huvitavaid näpunäiteid oma ettevõtte või meeskonna kohta

Teie tööpositsioon välistel vabakutselistel töötahvlitel toimib mitte ainult töö, vaid teie ettevõtte kaubamärgi reklaamina. Kasutage võimalust oma ettevõtet müüa. Pidage vastu soovile lisada ainult põhiteavet, nagu asukoht, nimi ja tegevusala. Selle asemel tutvustage oma ettevõtet viisil, mis kandidaate erutab. Mõni sait, näiteks Monster, lubab teil isegi pilte postitada, et näidata oma töökohta, meeskonnaliikmeid ja lõbusaid meeskonna tegevusi. Vaatame näidet AirBnB-st.

AirBnB ettevõtte ülevaade

(AirBnB sissejuhatus sotsiaalmeedia halduri töökuulutuses)
Allikas: puhvervõrgustik

Nagu ka ülaltoodud töökuulutus, lisage oma töökuulutuses üksikasjad selle kohta, mis muudab teie ettevõtte lõbusaks või huvitavaks töökohaks, mida teete maailma paremaks muutmiseks või klientide elu lihtsamaks ning millised on teie ettevõtte väärtused. Teie kirjeldus peaks vähemalt kandma kandidaatide huvi ja sellest võib piisata, et sundida neid ülejäänud töökohta lugema ja kandideerima

Hoidke ametinimetus lihtne

Ehkki paljud ettevõtted proovivad asju huvitavaks muuta, pakkudes välja loomingulisi ametinimetusi, näiteks “Rockstar Social Media Manager”, soovitame teil hoida pealkiri selgesõnalisena, et teie töökuulutus oleks leitav. Näiteks on töökoha pealkiri Sotsiaalmeedia haldur tavalisem ja tööotsijad leiavad suurema tõenäosusega teie töökuulutuse, kui sellel on ühine pealkiri.

Pealkiri “Sotsiaalmeedia juht” toob esile tõepoolest üle 2000 töökuulutuse. “Social Media Rockstar” toob seevastu üles tõepoolest 18 töökuulutust.

Ainulaadsed ametinimetused asuvad kõige tõenäolisemalt nende pealkirjade all, mis vastavad täpselt otsitud märksõnadele. Seetõttu kasutage sirgjoonelist ametinimetust nagu „Social Media Manager”, et suurendada oma tõenäosust, et kvaliteetsed vabakutselised leiavad. Kandidaadid kasutavad veebipõhistel töötahvlitel konkreetse töö otsimisel sageli tavaliste märksõnade komplekti. Nii et neil oleks teie reklaami lihtne leida.

Kirjeldage lõbusaid meeskonnaliikmeid, kellega nad koos töötavad

Lisage lühidalt teavet oma meeskonna kohta. Paljud sotsiaalmeedia spetsialistid on väga seltskondlikud. Tegelikult võisid nad selle töösuuna valida, kuna neile meeldib inimestega suhelda. Teadmine, et nad moodustavad osa meeskonnast ja ei tööta üksi, võib teie vabakutselise töökuulutuse atraktiivsust veelgi suurendada.

Tehke selgeks, kus tööd tehakse

Oluline on selgelt öelda, kas töö nõuab ümberpaigutamist või tuleb tööd teha konkreetses kohas. Ümberpaigutamine võib olla paljudele kvalifitseeritud taotlejatele, eriti perekonnaliikmetele, paljuks. Teisest küljest, kui töö on kauge, reklaamige seda. 100 protsenti kaugel olevad töökohad meelitavad kohale palju rohkem taotlejaid, nii et andke neile teada, kas töötamine väljaspool ettevõtteid on võimalus.

Esitage ülevaade positsioonist

Ainuüksi pikk igav töökohustuste ja igapäevaste tööülesannete loetelu võib äratada teie poolt tekitatud põnevuse. Selle asemel pakkuge linnu silmilt seda, mida sotsiaalmeedia haldurilt oodatakse. Määratlege positsiooni eesmärk ja kuidas see aitab ettevõttel eesmärke saavutada. Parimad kandidaadid on piisavalt asjatundlikud, et teha järeldusi igapäevaste ülesannete ja ka ainult ülevaate põhjal kasutatavate tööriistade kohta. Hea näide töökoha ülevaate kohta on toodud allpool.

Töökoha näidisülevaade

(Töökoha näidisülevaade)
Allikas: Lõtv

Teie töökuulutus peaks tagama ülesannete kiire ümbersuunamise, kasutades tegevussõnu, näiteks:

 • Odaotsad sotsiaalmeedia turunduskampaaniad ja strateegiad
 • Säilib brändisõnum sotsiaalmeedia platvormidel
 • Loob sisu erinevates meediumivormingutes, et edendada kaasamist ja konversiooni
 • Kasutab mõõdikud ja analüütilised tööriistad kampaaniate täiustamiseks ja maksimeerimiseks
 • Dirigeerib konkurentide uuringud
 • Töötab kogu organisatsioonis brändijuhtide, graafiliste disainerite ja muude sisuloojatega

Siinkohal on oluline hoida täppide nimekiri lühikeseks, et vältida kandidaatide üleküllust. Saate sõelumisvestluse käigus arutada kõigi nende töökohustuste spetsiifikat.

Määratlege selgelt töökoha nõuded

Selgelt määratletud nõuete komplekt aitab kandidaatidel täpselt hinnata, kas neil on edu saavutamiseks vajalik. Kas nõuate näiteks, et vabakutselisel oleks turunduskraad? Selged nõuded aitavad kvalifitseerimata tööotsijatelt välja rookida ja vähendavad ebaolulisi rakendusi, mida muidu peaksite läbi vaatama. Selle tulemusel saate kvalifitseeritud taotlejate tervisliku kogumi. Vaadake allpool näidet selgete töönõuete kohta.

Määratlege selgelt töökoha nõuded

(Selgete nõuetega ametijuhend)
Allikas: LinkedIn

See aitab ka siis, kui teil on selge, milliseid nõudeid tegelikult nõutakse ja millised on lihtsalt eelistatud või toredad. Te ei soovi, et taotlejad arvaksid, et on vaja toredaid oskusi, nagu näiteks Hootsuite tundmine, kuna nad ei pruugi seda taotleda, kui neil seda pole. Eelistatud oskuste jaotise lisamine kutsub teie ideaalsed kandidaadid esile ja annab neile rohkem põhjuseid, et vajutada rakendamisnuppu, kuid see ei peleta muidu hästi kvalifitseeritud vabakutselisi.

Reklaamige palka ja hüvitisi

Tõepoolest, palgatööriist näitab, et sotsiaalmeedia juhid teenivad umbes 17,84 dollarit tunnis. Kuid soovite reklaamida tunnitasu, kuna see on vabakutselistega töötades tavalisem.

Üle 50 protsendi USA ettevõtetest ei esita töökuulutustes palga üksikasju. Kui soovite aga taotlejate arvu parandada, siis kaaluge palgateabe avaldamist vabakutselise reklaami osana. Uuringud näitavad, et palgadetailide lisamine töökuulutustesse suurendab kandidaatide arvu 30 protsenti.

Reklaamige palka ja perks

(Keskmine sotsiaalmeedia juhi tunnitasu)
Allikas: Tõepoolest.com

Lisaks kaaluge mõne hüvitise lisamist oma üldisesse hüvituspaketti. A
Glassoorsi uuringust selgus, et ligi 60 protsenti vastanutest väidab, et nad arvestavad pakkumise vastuvõtmisel tugevalt eelisõigustega. Peamised eelised ja eelised tunduvad vabakutseliste jaoks eriti atraktiivsed, sest nad teavad, et seaduse järgi ei pea te soodustusi pakkuma. See jätab mulje, et olete helde tööandja.

Kui teie eelarve seda võimaldab, on siin vabakutselistele töötajatele antud tüüpilised eelised:

 • Rahaline tulemustasu projekti varase lõpuleviimise või projekti eesmärkide ületamise eest
 • Tasuline vaba aeg pärast töötamist kindla ajavahemiku jooksul, näiteks 90 või 120 päeva
 • Tasuta piletid, väljasõidud, söögid ja / või kohalikud majutuskohad

Postitage oma töö

Kui soovite töökuulutuse jaoks võimalikult palju ekspositsiooni saada, postitage see mitmesse kohta. See hõlmab suuremaid töökuulutuste saite, näiteks Tõepoolest, Monster ja CareerBuilder. Samuti on teile kasulik, kui postitate oma tööd vabakutselistele mõeldud saitidele, näiteks Upwork, Freelancer.com ja PeoplePerHour..

2. Töötage välja efektiivne vabakutseliste sõelumisintervjuu

Intervjuu on teie võimalus hinnata potentsiaalseid vabakutselisi, samuti saada rohkem teavet oma ettevõtte ja töökoha kohta. Tüüpilises töötajate intervjuus küsib küsitleja küsimusi, mis hindavad kandidaadi teadmisi ettevõtte kohta. Intervjuus vabakutselisega juhtub seda aga harva. Kui te pole tuntud ettevõte, millel on mitu asukohta, pidage kinni küsimustele, mis hindavad kandidaadi tausta ja tehnilisi oskusi.

Siin on neli küsimust, mida saate kasutada või muuta. Need annavad hea pildi kandidaadi kogemusest ja kompetentsist sotsiaalmeedia haldamisel.

1. Millist strateegiat kasutate jälgijate meelitamiseks sotsiaalmeedias?

Kui küsite kandidaadi viimaste saavutuste kohta sotsiaalmeedias, saate tõenäoliselt vastuseid, mis hõlmavad mitmete peamiste mõõdikute, näiteks meeldimiste, jälgijate ja katvuse parandamist. Brändijuhtimise ekspert Emad Abou Elgheit kirjutab, et numbrid üksi ei kajasta tegelikku oskuste taset, sest kasv võib olla tingitud paljudest muudest teguritest, sealhulgas tugev PR, suured reklaamieelarved ja tugev isiklik kaubamärk.

Selle asemel küsige kandidaadi üldist strateegiat. Tahad, et keegi, kes teab, kuidas:

 • Uurige ja leidke sobivad märksõnad
 • Võtke ühendust mõjutajatega
 • Tuvastage ja kasutage suundumusi
 • Tulge välja asjakohaste hashtagidega

Need on teie fännibaasi kasvatamise põhialused.

2. Milliseid mõõdikuid kasutate teie kampaaniate õnnestumise kindlakstegemiseks?

Ideaalne kandidaat keskendub kaasamisega seotud mõõdikutele, näiteks aktsiate arvule, kommentaaridele ja mainimistele. Samuti vaatab inimene veebisaidi liiklust sotsiaalmeedia kanalitest.

Lisaks peaks ideaalne kandidaat mainima lõplikku mõõdikut: ümberarvestuskurssi. Pärast seda suunate sotsiaalmeediaturundusele raha, et edendada oma lõpptulemust. Seetõttu aitab see küsimus algajaid eraldada tegelikest plussidest. Pidage meeles, et investeerite sotsiaalmeedia haldurisse, et kliente kaasata ja konversioone suurendada. Hea vabakutseline pakub teile tuhandeid jälgijaid ja sadu meeldimisi, kuid suurepärane meelitab kliente ja teisendab need klientideks.

3. Kuidas jõuaksite meie domeeni mõjutajateni??

Kogenud kandidaadid teavad, kui oluline on ühenduse loomine tööstuse mõjutajatega, et meelitada rohkem jälgijaid. Nad on võimelised kiiresti tuvastama teie vaatajaskonnale väärtuslikke sotsiaalse meedia isiksusi. Strateegia on ka lihtne:

 • järgige mõjutajat
 • jagage aeg-ajalt mõjutaja postitusi
 • ärge unustage, et mainite mõjutajat igal postitusel
 • oodake, et mõjutaja avaldaks jagamise eest tänu
 • saata otseteade või e-kiri
 • pakkuda välja ühiseid jõupingutusi

Kui kandidaat pakub vastust enam-vähem sama strateegiaga, siis räägite kellegagi, kes sobib sellele positsioonile. See näitab, et inimene saab sotsiaalmeediat nullist üles kasvatada.

Kui kandidaadid, kellel puuduvad kogemused sotsiaalmeedia juhtimises, näevad sellele küsimusele kindlasti vastuseid. Mõte mõjutajatega ühenduse loomiseks oma publiku kasvatamiseks pole võib-olla nende meelt ületanud, sest see nõuab keerukamaid oskusi kui tavaline ajakava koostamine, kommentaaridele vastamine ja sisu postitamine.

4. Kirjeldage, kuidas olete aidanud brändil oma sotsiaalmeedias paremini kohaneda?

See küsimus võimaldab kandidaadil kajastada ja laiendada oma vastuseid ülaltoodud küsimustele. Soovite, et vabakutseline taotleja räägiks oma kogemusest, et saaksite kindlaks teha, kas nad on neid oskusi tegelikult professionaalses keskkonnas rakendanud või loeb neist lihtsalt veebis. See küsimus peaks ajendama kandidaate rääkima jälgijate meelitamisest, mõjutajatega ühendamisest ja õigete KPI-de analüüsimisest.

3. Võistluse korraldamine või tasulise katseperioodi läbiviimine

Paljud vabakutseliste veebisaidid, näiteks Freelancer ja PeoplePerHour, pakuvad võimalust korraldada konkurss kindla rahasumma eest. Pakute auhinda ja maksate selle välja ainult vabakutselisele, kes “võidab” parima töö ära tehes. See on suurepärane viis testida paljude vabakutseliste oskusi enne ühe inimese palkamist.

Või kaaluge tasulise 30–90-päevase prooviperioodi kasutamist, eriti kui palkate vabakutselist vabakutselist. Katseaeg, mille suhtes töötaja ja tööandja suhetes võidakse kulmu kortsutada, on vabakutselises maailmas üldiselt aktsepteeritud. Ehkki vabakutseliste intervjuuküsimused võivad anda teile hea ettekujutuse kandidaadi võimalustest, ei saa te teada, kas kandidaat sobib teie ja teie meeskonnaga ideaalselt, kuni töötate nendega.

Prooviperioodiga saate teha järgmist:

 • järgige vabakutselise tööeetikat ja väärtusi
 • hinnata vabakutselise oskust õppida teie protsesse ja süsteeme
 • hinnake, kas vabakutseline töötab hästi teie ja teie meeskonnaga koos
 • hinnata vabakutselise tehnilisi, loomingulisi ja otsustusoskusi
 • hinnake vabakutselise üldist sobivust selle töö tegemiseks

Nende eelistega tasub vaeva näha, et pakkumine oma parimatele kandidaatidele müüa. Andke neile teada, et võistlus või prooviperiood pakub eeliseid mõlemale poolele. Omalt poolt saavad nad edendada oma oskusi ja hinnata, kas teie ettevõte, meeskond ja võimalused aitavad neil saavutada oma karjääri eesmärke. Ja teile on kasu sellest, kui saate proovida enne ostmist.

Prooviperioodid kestavad tavaliselt 30–90 päeva. Teil on enam kui piisav võimalus eduka kandidaadiga sel ajal isiklikult ja ametialaselt tutvuda.

4. Pettuste vältimine

Ettevaatust, kui otsite vabakutselist. Vabakutselistel veebisaitidel on sageli väike protsent pettureid, kellel näivad olevat head hinnad ja portfellid. Kuid mõned “töötavad süsteemi”, nõudes ettemaksu tasumist ja mitte tarnimist.

Näiteks võib vabakutseline Guru veebisaidil väita, et projekt on lõpetatud, ja esitada arve, mis tasutakse automaatselt. Kui te pole ettevaatlik, saab vabakutseline palka, isegi kui te pole tema tööd heaks kiitnud. Jah, seda saab enamasti parandada, kuid selleks, et mitte petta, peaksid kliendid taotlema viiteid, vaatama portfooliot ja lugema teiste klientide ülevaateid. Isegi viie tärni hinnangud on lollikindlad, kuid need on hea algus.

Seetõttu kasutage pettuse vältimiseks 5. sammus toodud näpunäiteid ja kontrollige enne vabakutseliste eelnevaid kliente ja klientide hinnanguid, enne kui nõustute tegema koostööd eriti kellegagi.

5. Pärast vabakutselise töötaja valimist koostage leping

Kui olete valinud oma ettevõtte jaoks parima sotsiaalmeediahalduri vabakutselise töö tegija, veenduge, et kaitseksite end sõltumata sellest, millist vabakutselise veebisaidi või maksetarkvara te kasutate. Mõelge:

 • lepingu koostamine peamiste tulemuste ja täpsustatud verstapostide / mõõdikutega
 • maksete ühendamine projekti verstapostide või saavutustega
 • deponeerimiskonto kasutamine (seda võimalust pakuvad parimad vabakutselised veebisaidid)

Nii on teil kui kliendil paremad võimalused saada töö valmis, õigeaegselt tehtud ja mitte petta. Ja kui teil on vabakutselisega vaidlusi, on teil põhjalikku dokumentatsiooni, kui vajate abi töötoote või makseprobleemi lahendamisel.

Järeldus

Sotsiaalmeedia kasvav populaarsus ja kulutõhusus muudavad selle atraktiivseks turunduskanaliks väikestele, keskmistele ja suurtele ettevõtetele. Paljud ettevõtted kasutavad vabakutseliste sotsiaalmeediumiressursside teenuseid, et aidata neil suurendada bränditeadlikkust, suurendada kaasatust ja kütuse müüki. Kui soovite teha sama, alustage suure töökuulutuse kirjutamisest, tulemusliku vestluse läbiviimisest, konkursi või prooviperioodi pakkumisest ja usaldusväärse lepingu väljatöötamisest. Ja igal juhul ärge petke.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me