Kas teie e-posti turundus töötab? 14 olulist mõõdetavat mõõdikut (lõpliku e-posti turunduse juhend, 6. osa)

Andmete, statistika ja numbrite osas olen ma tüür.


Ma armastan oma Google Analyticsi arvandmeid läbi kammida. Olen kinnisideeks oma e-posti turunduskampaaniate mõõtmise üle. Armastan graafikuid, tabeleid ja numbreid.

E-posti turunduse mõõdikute abil näen kohe, kes minu uudiskirju avab. Näen oma parimaid kliente ja suudan aru saada, millised õppeained toimivad kõige paremini.

E-posti turunduse mõõdikud

(pildi allikas)

Saate järele meie lõplikust e-posti turunduse juhendist

 • 1. osa: 11 kõige paremini konverteerivat registreerumisvormi
 • 2. osa: sisu uuendamine – kiireim viis rohkemate tellijate juurde
 • 3. osa: Suurendada seotust & tulu e-posti tervitussarjaga
 • 4. osa: 19 lihtsat nippi 40% e-posti avatud määra saamiseks
 • 5. osa: täiuslik õppeaine: 18 nippi selle naelutamiseks
 • 6. osa: kas teie e-posti turundus töötab? 14 olulist mõõdikut

Ma näen ka seda, mis ei tööta. Mida saaksin järgmisel korral paremini teha?

Seetõttu on statistika ja andmed nii olulised. Need pole lihtsalt huvitavad, vaid ka teie ettevõtte parendamiseks hädavajalikud.

On veel üks põhjus, miks veedan nii palju aega ka e-posti analüüsi vaatamiseks:

Inimesed, kes teie e-kirju avavad, on teie kõige aktiivsemad ja olulisemad jälgijad. Nad hindavad teie ettevõtet. Nad tegelevad teiega ja suhtlevad teiega.

Miks ei tahaksite neist rohkem teada saada??

e-posti kampaania andmed

E-posti mõõdikute terminite kiire sõnastik

Kõigepealt veendugem, et oleme kõik samal lehel. Selles postituses räägin erinevatest e-posti turundustingimustest, sealhulgas:

Avatud kurss – teie e-posti avanud abonentide protsent.

Klõpsamissagedus – teie tellijate protsent, kes klõpsasid e-posti lingil.

Tellimata – Mitu inimest pärast e-posti kampaaniat teie loendist tellimuse tühistas.

Kui olete seni jälginud meie e-turunduse seeriat, siis olete oma veebisaidil seadistanud e-posti teel registreerumise vormi, loonud e-posti tervitussarja ja naelutanud teemarea.

Kuid kuidas me täpselt mõõdame, kui hästi teie e-posti turundus töötab?

Vastus on meilianalüüs. Ja palju neid!

Kogu selle e-posti seeria jooksul oleme esitlusena kasutanud MailChimpit. Täna pole vahet, kuna MailChimp pakub teie kampaaniate jaoks suures valikus statistikat ja arvandmeid.

Oma juurdepääsu saamiseks logige sisse MailChimpisse ja minge aruannete juurde.

mailchimp aruanded

Kas olete valmis? Võimaldab sukelduda oluliste mõõdikute juurde.

1. Edusamme oma üldiste ärieesmärkide suhtes

Enne kui vaatame avatud intressimäärasid ja klikkimäärasid, tahan, et te mõtleksite oma laiemate ärieesmärkide üle.

Statistika ja numbrid on üliolulised, kuid kui need ei vii teid suurema eesmärgi poole, on tegemist lihtsalt edevusmõõdikutega. Teisisõnu, need võivad tunduda head, kuid kas need aitavad teil midagi saavutada?

Mõelge sellele, kas teie e-posti turundus suurendab lojaalsust, suurendab müüki ja viib teie ettevõtte järgmisele tasemele.

Mis tahes e-turunduse kampaania edu tõeline mõõdupuu on see, kui see tõukab teie ettevõtet veelgi kaugemale.

2. Ava kurss

Keskmine e-poe avatud intressimäär – 16,71%

Avatud intressimäär on sageli näitaja, millele turundajad keskenduvad. See näitab, mitu inimest teie e-posti avas.

Loomulikult otsime siin võimalikult suurt arvu. Mida rohkem inimesi teie e-kirju avab, seda suurem on võimalus neid teisendada või tagasi oma veebisaidile juhtida.

avatud kurss

Kõrge avatud kurss viitab ka teatud lojaalsusele. See tähendab, et teie tellijad soovivad teie e-kirju avada ja näha, mis seal on.

E-kaubandusettevõtte keskmine avatud intressimäär on 16,71%, nii et kui lööte sellest kõrgemale, on hea töö!

BUT, ärge lootke ainult avatud intressimäärale. Peame põhjalikumalt kaevama, et näha, kas need tellijad tegutsevad.

Kas soovite näpunäiteid avatud kursi parandamiseks? Lugege meie lõpliku e-posti turunduse juhendi 4. osa.

3. Klõpsake Hinda

Keskmine klikkimise määr e-kaubandusettevõttes – 2,3%

Klikkimise määr on sageli teie kampaania edukuse palju parem näitaja. Kõrge klikkimise määr tähendab, et inimesed ei ava lihtsalt teie e-kirju, vaid tegelikult klikivad nad teie veebisaidil.

klikkimise määr

See tähendab, et nad on teie meili sisust huvitatud ja huvitatud. See tähendab ka, et teie üleskutse toimib ja kaasate õiget vaatajaskonda.

Keskmine klõpsamissagedus on üsna madal, nii et ärge heitke tähelepanu. Kuid võtke arvesse neid, mis klikivad läbi. Nad on teie kõige aktiivsemad kliendid.

4. Konversioonimäär teie sihtlehel

Paljude arvates tähendab hea klõpsamissagedus, et nende töö on tehtud. Kuid hea e-posti kampaania tõeline proovikivi on see, kas see klikk põhjustab konversiooni või müüki.

Oletame, et juhite veebiturunduse kursust. Saadate kursuse reklaamijatele e-kirja ja suunate nad maandumislehele.

Viis protsenti teie tellijatest klõpsab sihtlehel, kuid kui paljud neist inimestest registreeruvad teie kursusele?

Konversioonimäär

(pildi allikas)

See on teie kampaania edukuse tõeline mõõdupuu.

E-posti konversioonide jälgimiseks saate luua Google Analyticsist jälgimis-URL-i ja paigutada selle lingi oma infolehtedesse.

5. Põrke määr oma sihtlehel

Lisaks konversioonimäärale meeldib mulle mõõta ka põrkemäära. Teisisõnu, mitu inimest maandus sellele lehele ja kadus ilma midagi tegemata?

Kõrge põrkeprotsent tähendab siin seda, et olen veennud inimesi sellel lehel klõpsama, kuid ma pole teinud piisavalt, et panna nad teisendama.

Kõige tähtsam on leida need väikesed puudused reisil ja nuputada, mida saaksite paremini teha. Minu jaoks ütleb põrkemäär, et pean midagi pingutama.

6. Tulude ja müügimäärad

See sarnaneb konversioonimääraga, kuid on mõeldud spetsiaalselt veebitellimuste ja müügitulu saamiseks. MailChimpil on nutikas viis selle arvutamiseks. See ütleb teile täpselt, mitu tellimust olete e-posti kampaaniast genereerinud.

Samuti jaotatakse see tuludeks tellimuse kohta ja kampaania kogutuluks.

Selle seadistamiseks peate linkima oma e-kaubanduse saidi MailChimpiga (mis on tasuline funktsioon). Kui olete oma poe MailChimpiga ühendanud, kuvatakse tulemused järgmiselt:

mailchimp e-posti kampaania

E-kaubanduse veebisaitidel on ideaalne näha, kas e-posti kampaania suurendab reaalset müüki.

7. Tühista tellimuse määr

Keskmine tellijate arv e-kaubandusettevõttes – 0,23%

On loomulik, et mõni inimene loobub teie uudiskirjadest või värskendustest. Sellel on igasuguseid põhjuseid. Võib-olla unustasid nad end registreerunuks või äkki lahendasid nad juba oma probleemi.

Pole probleemi.

BUT, kui märkate, et teie tellimusest loobumise määr tõuseb keskmisest kõrgemale, võib olla midagi valesti. Võimalik, et lükkate infolehti ja värskendusi liiga sageli välja. Teie sisu võib olla vaatajaskonna jaoks ebaoluline.

Kui teie tellijate arv hakkab hiilima, võtke mõni aeg oma strateegia ümberhindamiseks.

8. Mitteseotud abonendid

Aktiivsuseta abonendid on sama olulised kui tellijad. Need on inimesed, kes jäävad teie loendisse, kuid ei ava kunagi teie e-kirju ega teiega suhelda.

Oletame näiteks, et teil on 10 000 tellijat, kuid 5000 pole kunagi isegi e-kirja avanud. Need on „liitumata” abonendid. Te maksate e-kirjade saatmise eest inimestele, kes neid kunagi ei ava.

Parim, mida siin teha saate, on eemaldada need oma loendist. Muidugi võib abonentide numbrite poolega kärpimine osutuda valeks, kuid see on kõige parem.

HubSpot eemaldas sel põhjusel hiljuti oma loendist 250 000 abonenti!

9. Põrkemäär

Keskmine nn pehme põrge e-kaubandusettevõttes: 0,3%
Keskmine „kõva” põrumine e-kaubandusettevõttes: 0,24%

E-posti põrgatamine on e-post, mida ei saa kätte toimetada. Põrkumisi on kahte tüüpi: „kõva põrkumine“ ja „pehme põrge“..

põrkemäär

Pehme põrge on e-kiri, mida ei saa edastada ainult ajutiselt. Võib-olla on abonendil mõni serveriprobleem või on tema postkast täis.

Kõva põrumine tähendab tavaliselt seda, et e-posti aadressi pole olemas. See on võlts, sisestatud valesti või kustutatud.

Pehmed põrkumised on korras, kuid soovite eemaldada kõik kõva põrkega e-posti aadressid. Miks? Kuna need näevad välja nagu rämpspost ja see kajastub halvasti teie e-posti loendis. Teie nimekiri võidakse lõpuks musta nimekirja lisada.

Pärast iga kampaaniat puhastage kõik raskelt põrgatavad e-kirjad, eriti kui teie protsent on keskmisest kõrgem.

10. 24-tunnine etendus

MailChimpi 24-tunnine jõudlusdiagramm on ühtaegu lõbus ja kasulik. See on lõbus, sest saate vaadata reaalajas, kuidas tellijad teie e-kirju avavad ja nendega suhelda saavad.

24-tunnine e-posti jõudlus

Enamik tellijaid avab teie e-kirjad esimese tunni jooksul, nii et esialgne vastus näitab hästi teie e-posti loendi tervist.

Ülejäänud ajaperiood on samuti kasulik. See näitab aktiivsuse tippe teatud kellaaegadel. Näiteks võib see teile näidata, et suur osa teie tellijatest avas e-posti kell 22.00.

Kui see on teie kampaaniates tavaline muster, siis teate, et teie publik on üldiselt hilisõhtul hõivatud. See on mugav teave teie klientide kohta teada saamiseks.

11. Enim avatud tellijad

See tabel näitab teile, mitu korda teie tellijad teie e-posti avasid, ja reastab nad. Nagu allpool näete, avas üks tellija minu e-posti 73 korda.

e-post avaneb

See on üsna tavapärane, nii et ma tean, et see on minu jaoks võtmeklient. Nad on minu infolehest nii huvitatud, et on seda juba 73 korda avanud! See inimene on energiakasutaja. Tulevikus võiksin sellele abonendile saata erisoodustuse või pakkumisega e-kirja.

Põhimõtteliselt saan jälgida oma kõige aktiivsemaid ja aktiivsemaid tellijaid.

12. Asukoht

See kaart näitab teile täpselt, kus inimesed teie e-posti avasid. Nii paljudel põhjustel on oluline teada, kus elavad teie kõige aktiivsemad kliendid ja tellijad.

populaarsemad kohad avatud

Esiteks annab see teile teada, milline on teie e-posti teel uudiskirja saatmise aeg, mis põhineb teie tellijate ajatsoonil.

Kuid see teeb midagi enamat. See ütleb teile, kus teie ettevõte ja tooted on kõige populaarsemad. See annab teile selge demograafilise teabe, mida saate kasutada edasiste reklaamide ja reklaamide tegemiseks näiteks Facebookis.

See annab teile teada, kuidas kohandada oma turundust ja kohalikku SEO-d.

Kasulikud on ka muud analüüsikaardid (nt Facebook Insightsis või Google Analyticsis). Kuid teie e-posti kaart on palju täpsem, kuna need on teie kõige aktiivsemad jälgijad.

13. Edastamine

Me ei pea sageli meilisõnumite jagamise olulisust sama oluliseks kui ajaveebi postitust või veebilehte. Kuid see võib olla uskumatult võimas.

Näiteks kui sõber saadab teile e-kirja, siis loete peaaegu 100% seda, eks? See on isiklik soovitus. Sellepärast pööran üsna palju tähelepanu oma “tuleviku” määrale.

Esiteks tähendab see, et minu sisu jõuab uue lugejani, kellest võib saada uus klient.

Teiseks tähendab see, et minu tellija leidis e-kirjast midagi tõeliselt kasulikku. Nad viidi seda edasi kellelegi teisele. See tähendab (loodetavasti), et teen midagi õigesti.

Proovige selgesõnaliselt oma tellijatel edastada meilisõber sõbrale järgmine kord, kui saadate uudiskirja.

14. Investeeringutasuvus

Nagu ma selle artikli alguses mainisin, ei tähenda statistika midagi, kui teie e-posti strateegia ei lükka teie ettevõtet edasi.

Investeeringutasuvus

(pildi allikas)

Üks kõige arusaadavamaid viise selle mõõtmiseks on investeeringutasuvus ehk ROI. See on see, kui palju raha teenite võrreldes tehtud investeeringuga.

Oletame näiteks, et teil on 5000 tellijat, mis maksab MailChimpiga 50 dollarit kuus. Samuti kulutate 50 dollarit kuus Facebooki reklaamimisele, et panna inimesi oma e-posti loendisse registreeruma.

Kokku kulutate e-turundusele kuus 100 dollarit. Kulude katmiseks peate iga kuu teenima 100 dollarit otse e-kirjadest.

Kui teenite e-turunduse kaudu müügist tagasi 200 dollarit, kahekordistate oma investeeringutasuvust. Kui teenite 500 dollarit, on teil 5-kordne investeeringutasuvus. Kui soovite teada oma ROI-d, saate kasutada Sleeknote’i ROI-kalkulaatorit.

Kui see on suuremahuline, võib e-posti turundus pakkuda kuni 4300-kordset investeeringutasuvust.

Andmed, arvud ja analüütika räägivad teile kõike, mida peate oma e-posti kampaaniate kohta teadma. Kas nad töötavad? Kes on teie parimad kliendid? Mida saaksite paremini teha??

Kuid ärge keskenduge ainult “edevusmõõdikutele”. Veenduge, et kaevaksite tõeliselt oluliste arvude juurde.

Milliseid mõõdikuid peate oma e-kampaaniate puhul kõige olulisemaks??

See postitus viib mind meie kuueosalise e-turunduse sarja lõppu. Loodan, et olete leidnud selle kasuliku! Kas soovite veel ühte põhjalikku sarja turunduse või veebiarenduse konkreetsest aspektist? Andke mulle kommentaarides teada.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map