See on külalise postitus, mille autor on Jeff Richardson saidilt Breadnbeyond.com.

Vaatamata oma populaarsusele pole seletajavideo tööriist, mida kõik saavad ära kasutada. Ettevõtlus on karm – peate konkurentsist eespool hoidma. Selgitajate videod on tõhus vahend võistlusest eristumiseks, kuna see on üks inimene, kelle veebisaidil on fantastiline video.

Videoteenuste seletamisest kaugemale

Kuid mitte iga ettevõtja ei saa selgitaja videost maksimaalseid tulemusi. See sõltub paljudest teguritest, näiteks teie nišist, eelarvest, sihtrühmast ja paljudest muudest. Olen sõnastanud kolm küsimust, millele peate vastama, et paremini otsustada, kas peaksite oma ressursid investeerima videote selgitajasse või mitte.

1. Kas teil on veebisait või kasutate oma teenuste reklaamimiseks sotsiaalmeediat??

Kuna tohutu muutus inimeste harjumuses otsida tooteid ja teenuseid veebist, peate kindlasti oma turundusstrateegia muutma digitaalsemaks. Tegelikult on üle 95% ameeriklastest vähemalt korra elus midagi veebist ostnud. See tähendab, et kui kasutate juba oma toodete ja teenuste reklaamimiseks mõnda veebiplatvormi, siis konkureerite endiselt.

Kui teie veebisaidil on selgitaja video, aitab see külastajatel lühemalt ja meelelahutuslikumalt paremini mõista, mida pakute. Selgitaja video paigutamine maandumislehele võib aidata külastajate tähelepanu kohe, kui nad saabuvad.

Selgitaja video maandumislehel

Sotsiaalmeedia sarnaneb selles osas veebisaidiga. Peamine erinevus on see, et enamik sotsiaalmeediaplatvorme on mobiilikasutajatele paremini juurdepääsetavad ja optimeeritud. Sotsiaalmeedial võib toodete või teenuste reklaamimisel olla raske mänguväljak, seda peamiselt seetõttu, et inimesed kerivad ajakavades asju varem.

Siin aitab visuaalne sisu, näiteks videote selgitajad, aidata teil oma sihtrühma tähelepanu köita. Tugeva avanemisvõimaluse ja pilkupüüdva animatsiooniga saate jõuda enamiku oma jälgijateni.

Kuigi mitte kõik sotsiaalmeedia platvormid pole spetsiaalselt visuaalse sisu jaoks loodud, saate siiski kasutada seletajavideot. Siin on mõned viisid, kuidas:

 • Facebooki lehel oli video
 • Instagrami postitus
 • Tasuline videoreklaam Facebookis, YouTube’is ja Instagramis

Võimalik, et füüsilist kauplust ei saa ööpäevaringselt juhtida, kui teil pole palju töötajaid, kes töötavad vahetustega. Veebisaidi või sotsiaalmeedia seadistamine kõrvaldab selle probleemi.

Ära võtma : 

Kui kasutate oma teenuste reklaamimiseks sotsiaalmeediat ja / või veebisaiti, saate selgitaja videost maksimaalseid tulemusi.

2. Milliseid tooteid või teenuseid te müüte?

Teie pakutavate toodete või teenuste tüüp mõjutab ka seda, kas saate seletajavideo eelise ära kasutada või mitte. Ma jagasin selle neljaks suureks kategooriaks:

 1. Esmased vajadused Kui pakute tooteid, mis kuuluvad esmaste vajaduste kategooriasse, näiteks toitu & jookide, rõivaste või eluaseme jaoks, ei vaja te videote selgitajat. Inimesed juba teavad, et neil on neid vaja – seega peaksite kulutama oma ressursid oma kaubamärgi kasvatamiseks.
 2. Tarkvara Kui olete tarkvara kui teenuse (SaaS) arendaja või turustaja, müüte kindlasti midagi keerulist. Kõigil pole tehnoloogia ja arvutite osas sama teadlikkust. Just seal saab selgitajavideo lihtsamate sõnade ja visuaalsete abivahendite abil aidata teie sihtostjal teie tarkvara paremini mõista. Samuti on lihtsam võrreldes teistega esile tuua teie tarkvara põhifunktsioone ja ainulaadsust. Siin on näide selgitajavideost Pinteresti kohta (kõik teavad Pinteresti nüüd – saan aru, aga see video on tehtud 2012. aastal).

 3. Ainulaadne & Eriomadustega tooted peavad olema võimalikult selgelt lahti seletatud, et meelitada ligi võimalikult palju ostjaid. Selgitajate videod aitavad teil paremini mõista, mis eripärad on ja kuidas neid funktsioone väärt on.

  Võtame näitena Fuel Baby, imiku piimapudeli kaubamärgi, millel on valemi vabastamismehhanism. Nüüd on seda üsna raske ette kujutada ilma korraliku visualiseerimiseta, eks? Visuaalse abiga on ainulaadsete toodete kontseptsioon palju lihtsam seedida.

 4. Nišiteenuste ettevõtlus on tohutu universum. Ettevõtjale, kes pakub nišiteenuseid, nagu teiste ettevõtete ärimudeli kujundamine, Tiibeti mastifite jaoks koerte majade ehitamine, väikelaste massaaž või muud üliväikesed valdkonnad, on seletajavideod võimas tööriist. Las ma selgitan.

  Kui teie või mõni teine ​​ettevõtja otsustab neid teenuseid kasutada, peab selle põhjus olema, eks?

  Mõnikord võib inimeste veenmine, miks nad vajavad teie teenust sõnadega, olla keeruline ülesanne inimestele, kes pole head jutumehed. Selgitaja videod aitavad teil oma pakutavat paremini suhelda, et jõuda kindla grupini inimesteni, kes ostavad tõenäolisemalt teie teenust. See viib meid viimase küsimuseni.

3. Kes on teie sihttarbija?

Õige sihttarbija tundmine on eduka ettevõtja üks peamisi jooni. Kui pakute oma tooteid või teenuseid teistele ettevõtetele, on suur tõenäosus, et selgitaja videod on teile kasulikud.

B2B (ettevõttelt ettevõttele) puhul on oluline tehnilisus. Selgitajavideo aitab seda probleemi lahendada, koondades keeruka ja tehnilise teabe hõlpsasti omastatavaks videoks, mida teie ettevõte saab kasutada potentsiaalsetele klientidele lähenemiseks.

Kuid kui sihite lõppkasutajaid ja üksiktarbijaid, peate oma sihtimise täpsustama.

Selgitajavideo on digitaalne investeering, mis tähendab, et puudub füüsiline vorm ja see nõuab, et teie sihttarbijatel oleks võimalus kasutada Internetti & tehnoloogia üldiselt. Jagage need neljaks erinevaks vanuserühmaks:

 • 18–29-aastased on Interneti-kasutajate ja sotsiaalmeedia narkarite peamine vanus. Pew Interneti uuringu põhjal on 99% selle vanuserühma USA kodanikest Interneti-ühendus. Neil on ka teiste vanuserühmadega võrreldes kõige rohkem igapäevast ekraaniaega. Kui sihite seda vanuserühma, on selgitajavideo (ja videosisu üldiselt) mõttetu.
 • 30–49-aastased Sarnaselt eelmisele vanuserühmale kasutavad 96% selle vanusevahemiku USA kodanikest aktiivselt Internetti – ehkki mitte nii palju ekraaniaega. On tõestatud, et videod suurendavad veebis ostmise tõenäosust 181%.
 • 50–64-aastased Sellesse vanusevahemikku kuulub 10 kümnest USA kodanikust, kes ei piirdu enam füüsilise teabeallika, näiteks ajalehtede ja ajakirjade lugemisega. Suur osa sellest grupist on arvutikasutajad. Võite investeerida selgitajavideosse, kuid on ka suur võimalus, et nende kirjaoskus piirdub põhitegevustega, näiteks nende Facebooki uudisvoogude kerimine ja YouTube’i videote vaatamine.
 • Vanus alates 65 eluaastast on tehnoloogia jõudnud kõigisse vanuserühmadesse, kuid selle ulatus vanemaealiste (65+ ja vanemad) elanike seas on oluliselt madalam. Selles vanuses inimesed vajavad isikupärasemat suhtluskanalit. Paremate tulemuste saamiseks on tõestatud, et nendega kontakteerumine tavapäraste meetodite abil ja nende näost näkku lähenemiseks rohkem pingutusi kulutades. Nii, EI, Ma ei soovita teha selgitavat videot, kui teie eesmärk on see konkreetne vanuserühm.

Kohtuotsus: kas teil on vaja seletavat videot?

Neile kolmele küsimusele vastamine aitab teil otsustada, kas peaksite investeerima selgitaja videot või mitte, kuid pidage meeles, et on ka palju muid tegureid, näiteks eelarved. Mõned premium-videofilmide tootmisega tegelevad ettevõtted nõuavad videofilmide eest kuni 50 000 dollarit, kuid on ka väikeseid ja keskmise suurusega tooteid tootvaid maju, mis pakuvad palju odavamaid tehinguid mõnevõrra korraliku kvaliteediga lõpptulemustega.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me