Veebisaidi lingil klõpsamine tundub nii lihtne asi.

Kuid kulisside taga kuvatakse kogu maailmas sadu taotlusi, et teile pilte ja teksti tuua. Selle mõne lühikese sekundi jooksul toimub palju ja võib ka valesti minna.

Asjad võivad hakata aeglustuma, võttes teie veebisaidi kaasa.

Kui olete kursis minu praeguse veebisaidi laadimiskiirusega seeriaga, siis teate, et aeglased veebisaidid on halvad uudised! Tegelikult võib laisk sait maksta teile tuhandeid külastajaid ja konversioone.

Seda silmas pidades lähen kulisside taha, et näha, mis toimub. Suumutame need paar sekundit ja vaatame, mis asju takistab!

Pro näpunäide

Aeglane saidi müük! Laadige oma WordPressi kiirus nende 8 häkki abil üle.

1. Serveri jõudlus

Teie veebisait laaditakse maast madalast. Kui keegi teie saidil klõpsab, on see nagu võtme keeramine auto mootorisse. Külastaja küsib teie mootori käivitamist.

Esimene asi, mis juhtub, on see: teie brauser (Firefox, Safari jne) saadab teie serverisse pingi. See nõuab kogu teavet ja andmeid, nii et see võib teie veebisaidi laadida.

Kui teie serveri jõudlus on halb, võtab reageerimine kauem aega. Pole tähtis, kui kiire kõik muu on, aeglane server annab teile alati aeglase käivituse.

Halb serveri jõudlus jääb peaaegu alati teie veebi alla. Odav veebimajutaja annab teile tavaliselt ühise serveri, mis tähendab, et jagate ruumi ja ressursse lugematute teiste veebisaitidega. Kui teie sait on aeglane, siis sellepärast, et olete järjekorras paljude teiste saitidega!

2. Serveri asukoht

Kui olete kunagi teinud kaugekõne, siis teate, et ühenduse loomine võtab kauem aega. Seda seetõttu, et sinna jõudmiseks peab teave füüsiliselt rändama. Andmed lähevad kaablite kaudu ja neid edastatakse satelliitide kaudu.

Sarnane asi juhtub ka siis, kui klõpsate veebisaidil. Veebisaidil klõpsates saadate serverile sõnumi. Te palute seda laadida.

Oletame, et teie server asub Ameerikas. Kui Jaapani külastaja klõpsab teie veebisaidil, peab teave liikuma kogu Vaikse ookeani ulatuses. See peab taotlema juurdepääsu serverile. Seejärel tuleb selle ekraanile laadimiseks kogu ookean tagasi tagasi reisida.

Andmed on kiired. Kuid see pole maagia!

3. Palju liiklust

Kui teil on palju liiklust, põhjustab see teie veebisaidi aeglustumist.

Praegusel tasemel saab teie veebiserver korraga teenindada ainult teatud arvu inimesi. See on natuke nagu järjekord poodides. Mida rohkem inimesi poodi tuleb, seda aeglasemalt teenindatakse.

Mitte ainult, vaid ka kauplus peab abistamiseks lisaressursse lohistama. Kõigi teenindamiseks peavad nad tagantpoolt lisapersonali kutsuma. Kuid nüüd aeglustub ka taustaprogrammi värk.

Sama asi juhtub ka teie veebisaidil. Teie server proovib kogu lisaliiklust hallata, kuid see aeglustub kuskil.

4. Eriti suured pildid (ja keeruline failivorming)

Kas mäletate sissehelistamisega Interneti vanu aegu? Suure pildi laadimine võib võtta kuni minut, üks väike korraga! See oli piinlik!

Pärast lairibaühendust on olukord paranenud, kuid üldreegel kehtib endiselt.

Pärast serveri pingimist hakkab see veebisaidi iga bitti oma brauseri ekraanile kandma. Server kannab sisu, teksti ja pilte. See on nagu meie poodnik toob teie lao tagant välja.

Nii mõeldes on see lihtne. Suurte, raskete esemete väljatoomine võtab kauem aega.

Suure pildi laadimine võtab kaua aega. Kui teie veebisaidil on mitu suurt pilti, lisate iga pildi jaoks täiendava laadimisaja.

Siin on oluline ka failivorming. Brauserid saavad JPG-, PNG- ja GIF-pilte kenasti ja kiiresti laadida. Kuid sellised rasked formaadid nagu TIFF ja BMP söövad teie laadimisaega tohutuid tükke. Vältige neid!

5. Kooditihedus

Võib-olla tunnete siin juba mõnda teemat. Suured, tihedad elemendid aeglustavad teie veebisaidi toimimist. Teie saidi üks tihedamaid elemente on kood, mis selle loob.

Kui tunnete CSS-i, HTML-i ja Javascripti, siis teate, et teie veebisaidi kujunduse taga on tohutult palju koodi.

Näiteks on olemas 60 miljonit koodirida Facebookis üksi.

Miljonid rida koodi

(Vaata kogu pilti)

(See on midagi enamat kui Hadron Collider)

((Kuid siiski vähem kui Google!)).

Kui teie saidi taust on ummistunud liigse kodeerimise ja javascriptiga, kulub selle lohistamiseks kauem aega.

6. Tekstigraafika

Paljud veebisaidid kasutavad endiselt teksti kuvamiseks pilte.

Võib-olla kasutate näiteks oma logo kuvamiseks pilti. Või võib-olla on teie kodulehel suure pildi osana seletaja tekst.

Nagu võite ette kujutada, võtab selline graafika laadimine tavalise fondi alternatiivi korral palju kauem aega.

7. Liiga palju failitaotlusi (RTT)

Olen juba selgitanud, kui suurte ja raskete elementide laadimine võtab palju kauem aega. Noh, see ei puuduta ainult nende suurust. See näitab, kui palju neid on.

Iga saidi väikese elemendi laadimiseks on vaja erinevat failitaotlust. Iga CSS-fail, iga pilt, iga ühisvaatamise nupp ja Javascripti tükk on uus failitaotlus.

Teie server saab sekundis käsitleda ainult teatud arvu taotlusi.

Oletame, et teie veebisait kasutab 50 faili taotlust iga kord, kui see laaditakse. Kui teie saidile pääseb korraga juurde 100 inimest, tähendab see 5000 faili taotlust ühe sekundiga. Kui olete väikeses serveris, aeglustab see asja tõsiselt.

Pidage meeles, et failide teenindamiseks on ainult nii palju ressursse.

8. Liiga palju pistikprogramme

Kui kasutate WordPressi, on teil tõenäoliselt kulisside taga hulgaliselt pistikprogramme. Noh, igaüks neist esitab oma failitaotluse. Igal neist on CSS-fail ja mõni javascript, mida laadida.

See tähendab, et kaasas on rohkem kaalu ja rohkem failitaotlusi. Kui teil on palju pistikprogramme, aeglustab see toiminguid. Küsige endalt, millised neist on tingimata vajalikud.

9. Tarbetud ümbersuunamised

Kujutage ette, et küsite juhiseid rongijaama. Siis jõuate sinna ja saate teada, et see on suletud. See koliti teisele poole linna ja nüüd peate kõndima üle linna.

Teeb vanuseks, eks ole?

Sama asi juhtub ümbersuunamistega. See on nagu lehe kaks korda laadimine. Kui teil pole selleks fantastilist põhjust, vältige oma saidil ümbersuunamisi.

10. Vananenud CMS

Kui kasutate oma veebisaidi haldamiseks WordPressi, Drupali või Wixit, siis märkate tavalist hüpikakent. See palub teil installida tarkvara värskendused või uued versioonid.

Värskendus tähendab üldiselt, et need on kõrvaldatud kõik näpunäited ja probleemid, eriti kiiruse osas. Installige tarkvara ja pistikprogrammide uusimad versioonid, et saaksite oma saiti kiiremini ja sujuvamalt laadida.

Täname, et lugesite! Jälgige mind, sest järgmisel nädalal jälgin seda postitust põhjaliku juhendiga kõigi nende probleemide lahendamiseks. [Uuendatud: 14 valgustusnõuannet veebisaidi kiirendamiseks]

Tegelikult julgustan oma e-raamatut kontrollima täpselt nende sammude kohta, mis ma Bitcatcha.com-i 3 sekundi laadimiseks laadisin.

Andke mulle teada, kui teil on allolevates kommentaarides küsimusi saidi kiiruse kohta.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me