Intervjuu – kas Joomla või WordPress on parim e-poe saidile?

Leiate Internetist palju artikleid WordPressi näpunäidete, näpunäidete ja tehnikate kohta, kuid Joomla pole nii populaarne. Kuid Joomla on paljude veebisaitide jaoks endiselt väga elujõuline võimalus.


Et uurida nende kahe erinevusi ja seda, miks valiksite üksteise asemel, võtsime ühendust David Attardiga, ajaveebide erakorralise ajavedaja ja informatiivse veebidisaini ajaveebi Dart Creations omanikuga, et jagada Joomla !, väikeettevõtte turundus WordPress, otsimootori optimeerimine ja palju muid kasulikke näpunäiteid veebidisaineritele ning väikeste ja lootustandvate veebisaitide omanikele. Ta on päevast päeva digitaalse turunduse agentuuri tootejuht, veebidisaini harrastaja. David on kirglik paljude asjade vastu, entusiastlik turunduse, SEO ja veebisaidi liikluse suurendamise võimaluste vastu.

Kas Joomla või WordPress on teie e-poe saidi jaoks parim?

Tere, David ja tere tulemast Bitcatchasse! Teil on fantastiline sait, mis on täis suurepäraseid veebikujunduse nõuandeid ja palju teavet seal pakutavate kahe kõige populaarsema CMS-i valiku kohta: WordPress ja Joomla. Teil on muljetavaldavad volikirjad, kuid loodan, et saate meile oma veebisaidi kujundamise taustast natuke lähemalt rääkida.

David Attard

Olen olnud veebidisainer / arendaja nii kaua, kui ma seda mäletada tahan. Kasvasin üles 90ndatel, kui Internet koges oma esimest buumi (ja büsti), on täiesti loomulik, et mind huvitab kogu veebitegevus. Pärast IT-eriala lõpetamist oli minu esimene töö veebiarenduses, nii et oli loomulik, et veebidisain on asi, mille vastu ma kirglikult osalen. Sellest ajast alates olen saite kujundanud professionaalselt ja hobina.

Võtke ühendust Davidiga: 

Võtke ühendust Davidiga Facebooki kaudu Võtke Davidiga ühendust Twitteri kaudu Võtke ühendust Davidiga Google+ kaudu

Kuidas on teie kogemustega Joomla ja WordPressiga? Pakute Dart Creations kohta palju häid nõuandeid, nii et olete nende blogimisplatvormidega ilmselt palju aega veetnud.

Mõni kuu pärast Joomla asutamist sattusin selle juurde ja sain kohe aru, kui lihtne on kogu saiti üles seada ja seda hooldada. Tagantjärele võin öelda, et CMSi kontseptsioon pani mind haarama. Kummaline, et umbes samal ajal puutusin kokku WordPressiga, kuid see ei olnud nii rafineeritud kui praegu, ja ma ignoreerisin mõnda aega.

Olen paar aastat tagasi kujundanud saite enamasti Joomlaga. Viimasel ajal saan WordPressiga palju rohkem kogemusi ja mul on tõesti väga hea meel selle CMS-i ja selle suurepärasuse taasavastamise üle.

FYI, inimesed, Joomla loodi 2005. aastal, seega on Davidil selle vöö all palju aastaid CMS-iga töötanud. Värske statistika kohaselt on WordPressi turuosa kõigis sisuhaldussüsteemides 59,3%, seega on selge võitja Joomla üle 6,1% -ga, aga ka teiste CMS-ide, nagu Drupal ja Blogger. Aga mis saab sinust, David? Milline neist oleks teie arvates täna teie lemmik?

Lemmikut on raske päriselt valida. Ma tean Joomlat väga hästi ja minu ulatuslikud kogemused muudavad minu jaoks hõlpsa töötamise. Ja jälle, WordPressiga on muutunud nii lihtne töötada. Täna on mul raske nende kahe vahel valida.

See sobib, me ei pane teid valima! Mis on WordPressi ja Joomla vahel, millel on teie saidi kohandamise parimad omadused nii disaini kui ka funktsionaalsuse seisukohast?

Valimine ühe CMS-i vahel on sama, nagu millegi muu vahel valimine.

Te ei vali autot ainult seetõttu, et see viib teid punktist A punkti B – selles on veel palju muud.

Ma leian, et mõlemad CMS-id on tänapäeval väga-väga küpsed, ehkki Joomlal on ikka natuke pikem õppimiskõver ja mõnda asja pole ikkagi Joomla abil nii lihtne saavutada kui WordPressi puhul.

Olen alati väitnud, et CMS-i tugevus tuleneb peamiselt tema toetatavate laienduste, mallide ja muude tootjate komponentide laiusest, mitte ainult selle tuumast. Nii Joomlal kui ka WordPressil on tuhandeid kolmandate osapoolte komponente, ehkki leian, et WordPressil on selles osas eelis. Kindlasti on WordPressi abil palju rohkem pistikprogramme. Samuti on saadaval palju rohkem teavet, nii et selles osas usun, et WordPressil on eelis.

Jah, oleme leidnud, et see vastab tõele. Niisiis, see on väga individuaalne otsus?

Jah. Iga kasutaja peab tegema valiku praeguse projekti põhjal, mille kallal ta töötab. Iga projekti jaoks pole selget valikut. Peate valima Joomla, WordPress (või mõni muu CMS), lähtudes iga konkreetse projekti nõuetest, kus töötate.

Ütleme lihtsalt, et soovite luua veebipõhise veebisaidi. Teate, et nii WordPressi kui Joomla veebipoodides on laiendusi. Samuti teate, et teie pood võib olla teie päästerõngas, seega peate veenduma, et teie rajatav sait on TÄIELIKULT keskendunud e-kaubandusele. Selles osas, isegi kui WordPressil ja Joomlal võib olla lahendusi poodide veebisaidi jaoks, tahaksin pigem kasutada CMS-i, mis on loodud spetsiaalselt poodide jaoks nagu Magento. See vastab tõenäolisemalt pood-veebisaidi kõikidele nõuetele.

Vaatame lihtsamat näidet. Ütleme lihtsalt, et soovite luua lihtsa veebisaidi, kus oleks palju blogimisfunktsioone. Tõenäoliselt leiate, et WordPress sobib ajaveebi jaoks palju paremini kui Joomla. Ehkki Joomlal on blogimisvõimalused, pole see tugev külg ja peate võib-olla otsima ajaveebilaiendi, et saada kõik funktsioonid, mida WordPress peaks pakkuma,.

Joomlal on ka tugevad küljed. See on täielikult mobiilsidevõimeline, kaasa arvatud taustteave. Teil pole juurdepääsu saamiseks ja postitamiseks vaja rakendusi ega midagi muud.

Lõppkokkuvõttes taandub see tõesti iga projekti eripärale.

Kõigi viimaste aastate turvarikkumiste korral kogu maailmas on turvalisus suur probleem. Kas teie arvates on WordPress või Joomla turvalisem?

See on raske.

Ma usun, et WordPressil on olnud sagedamini kõrgetasemelisi turvaauke kui Joomlal, kuid ka Joomlal on olnud piisavalt turvaauke. Joomla ja WordPressi turvalisuse tagamiseks peate võtma mitmeid ennetavaid samme, näiteks:

 • Hoolitsege värskenduste regulaarse installimise eest
 • Võrguturbe kasutamine
 • Keerukate paroolide kasutamine
 • Kasutades ainult usaldusväärseid kolmandate osapoolte laiendusi ja pistikprogramme
 • Regulaarsete varukoopiate tegemine

Lisateave @ Dart-Creations:

 1. 10 parimat Joomla turbeküsimust (ja kuidas neid lahendada)
 2. 17 viisi WordPressi häkkimise vältimiseks: oluline kontrollnimekiri WordPressi turvamiseks

Tõesti ja tõeliselt võib iga CMS olla väga turvaline ja väga haavatav. CMS, mida ei värskendata KÕIGI uusimate parandustega, muutub haavatavaks. See on see tõesti. On ainult aja küsimus, enne kui teie sait muutub haavatavaks, kui sellel pole:

 • Uusimad põhivärskendused
 • Kolmanda osapoole komponendi uusimad värskendused
 • Viimased teemauuendused

Arvesse tuleb võtta ka muid asju, näiteks teie saidi turvalisuse eest hoolitsev hostiettevõte. See on väga oluline.

Veebimajutusettevõttel on suur roll, nagu me võime siin Bitcatcha juures kinnitada. Kuidas oleks SEOga? Kas leiate, et WordPress või Joomla on SEO-sõbralikumad?

Järjest enam on SEO muutumas lehel leiduvatest teguritest sõltumatuks ning lisateavet tippkvaliteediga sisu ja leheväliste tegurite, näiteks heade autoriteetsete lingide kohta. CMS-i valik SEO jaoks on minu silmis muutunud enamasti ebaoluliseks seni, kuni olete võimeline põhitõdesid tegema.

Teil on vaja SEO pistikprogrammi, sõltumata sellest, millist CMS-i kasutate, et veenduda, et hoolitsete kõigi lehel olevate SEO-tegurite eest. Muuseas, meil on põhjalikke artikleid selle kohta, kuidas Joomla SEO-d teha, ja WordPressi täieliku kontrollnimekirja lehel SEO.

Kas võiksite uurida natuke üksikasjalikumalt iga CMS-i tugevusi ja nõrkusi SEO osas?

Leian, et WordPress on Yoasti SEO pistikprogrammi kaudu kaevandatud SEO-ga tõesti väga kenasti, kuna see juhendab teid sisu kirjutamisel lehel olevatele SEO-teguritele.

Kahjuks ei suuda WordPress üldiselt luua saidi URL-i struktuuri, mida Google eelistab, näiteks sait / teema / alateema / märksõna-pealkiri.html.

Siselingid pole ka midagi sellist, mis välja tuleb.

Mõlemad on väga tugevad signaalid.

Joomla seevastu on võimeline looma Google’i soovitatud saidistruktuuri karbist välja, koos struktuuri saidi / teema / alateema / märksõna-pealkiri.html abil luues kategooriate ja alamkategooriate kaudu. Sisemisi linke on ka väga lihtne luua. Linkige lihtsalt menüüdest kategooriate ja alamkategooriatega. See on minu saidi jaoks siiani väga hästi töötanud.

Joomla SEO pistikprogrammid on tõesti väga head, kuid need pole siiski nii täpsustatud kui WordPressi pluginad.

Nii et SEO pistikprogrammide osas on WordPress võitja! David, kas oskate selgitada lähemalt põhjuseid, miks?

Pidage meeles, et WordPressi pistikprogrammide turg on palju tulusam, nii et võite oodata, et pluginad on WordPressi jaoks üldiselt täpsemad. Ärge unustage otsida tõestatud, populaarseid ja usaldusväärseid pistikprogramme. WordPressi populaarsus toob kaasa ka palju madala kvaliteediga pluginaid.

Pistikprogrammidest rääkides peame mainima, et iga pistikprogrammiga kaasneb kõrgendatud turvarisk (rohkem komponente, mida tuleb värskendada).

Ja kui soovite kiiret veebisaiti, peate pistikprogrammid hoidma absoluutses miinimumis.

Märge : 

Julgustame oma lugejaid kontrollima oma serveri kiirust meie tasuta serveri kiiruse testimise tööriista abil.

Kõik need tegurid, kiirus, SEO, turvalisus on ettevõtte veebisaidi jaoks väga olulised. Millist CMS-i soovitaksite poodide jaoks?

Küsimus, mis tuleb esitada, on järgmine: mis on saidi peamine funktsioon? Kas see on pood või on see muu sisu, näiteks teave ettevõtte kohta, ajaveebid jne.

Kui pood pole saidi esmane funktsioon, võite kasutada WordPressi koos poodide pistikprogrammidega (nt Woocommerce) või Joomla veebipoe laiendiga.
Pidage meeles, et peaksite valima ka teema, mis sobib täielikult valitud veebipoe pistikprogrammiga, see säästab hiljem palju südamevalu.

Kui teie sait põhineb peamiselt veebipoel, siis julgustaksin väljaspool Joomlat ja WordPressi ning otsiksin poodides midagi tugevamat, näiteks Magento.

Kas on olemas teatud tüüpi veebiettevõtteid, mis sobivad kõige paremini ühele või teisele?

Ma ei usu, et leidub konkreetseid nišše, mis sobivad Joomla või WordPressi jaoks kõige paremini.

Ma ei alusta kunagi projekti CMS-i valikuga, kui selleks pole konkreetset põhjust.

CMS-i valimiseks konkreetset tüüpi veebiettevõtte jaoks pole rangeid ja kiireid reegleid. Igal projektil on oma eripärad ja enamasti saavad nii Joomla kui ka WordPress suurepärase töö ära teha.

Näiteks üks meie hiljutistest projektidest oli IntentMultimedia. Kliendil oli Joomla kasutamist juba mugav, miks siis on klient läbinud kogu WordPressi õppimise kõvera? Neil oli hea meel jätkata Joomla kasutamist, nii et me jsut täiendasime nende saiti, muutisime selle reageerivaks ja nad olid enam kui õnnelikud.

Veel üks kord, töötades Malta ronimisklubi veebisaidil, valisime Joomla. Klient polnud sellest vaimustatud ja disainerid, kellega koos töötasime, vihkasid Joomla kasutamise mõtet WordPressi asemel. Mõni päev tagasi, pöörasime otsuse ümber ja läksime Joomlaga minema. Peate tõesti nägema, mis kõige paremini teenib teie kliente päeva lõpus, mitte teie enda eelistusi. Te ei saa inimeste kõri maha suruda lihtsalt sellepärast, et eelistaksite seda ise. Lõpuks tuleb valesti kaalutud otsus tagasi, et teid kummitama ja teile haiget teha.

Iga nõuanne, mis aitab kellelgi otsustada, mis on tema e-poe saidi jaoks parim?

Valiku tegemiseks soovitan vastata järgmistele küsimustele.

 • Kas teil on kogemusi Joomla või WordPressiga??
 • Kas soovite konkreetselt praegusest CMS-ist loobuda??
 • Kas saate Joomla abil soovitud funktsioone saavutada või peaksite soovitud lõpptulemuse saavutamiseks lootma häkkidele? (Ma kipun koodi häkkimist hoidma minimaalsena, et turvalisuse huvides oleksin kursis kõigi uusimate värskendustega)
 • Kas on konkreetseid põhjuseid, miks Joomla selle veebisaidi jaoks paremini töötab??
 • Kas Joomla jaoks on teemasid, mis sobivad teie kujundusideede jaoks piisavalt hästi??

Kui need vastused on peas selge, saate teha haritud ja uuritud otsuse, millist CMS-i kasutada.

Näiteks kui plaanite luua palju kohandatud lehti, siis leiate, et sellised WordPressi leheehitajad nagu Divi on palju viljakamad ja küpsemad kui Joomlas.

Ma ei ütleks, et WordPressi TULEB kasutada seda tüüpi ettevõtete jaoks. Mõlemaga töötamisel tuleb kaaluda plusse ja miinuseid. Samuti leiate lihtsalt, et mõnel inimesel on konkreetse CMS-iga töötamine mugavam või kallutatud. Kui nad on võimelised oma valitud CMS-iga suurepäraseid tulemusi saavutama, siis on piisavalt aus, kes me oleme, et vaielda ja proovida neid teisiti veenda?

David, olete meie lugejatele tohutult palju abi olnud Joomla või WordPressi kasutamise erinevuste ja eeliste sorteerimisel. Lugejad, selle teema kohta lisateabe ja üksikasjade saamiseks külastage kindlasti Dart Creations lehte.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map