Kui ma oma esimese Shopify poe asutasin, kaotasin päris palju raha.

See algas hea (vähemalt, ma arvasin nii!), Käivitasin poe Shopifyga hõlpsalt, mul tuli tonni tellimusi ja olin rahul sellega, kuidas kõik kulges.

Alles pärast kõigi tellimuste saatmist mõistsin oma viga: arvutasin saatmiskulud valesti.

(pildi allikas)

Mis läks valesti?

Asi on selles, et ma lugesin sadu artikleid vankrist loobumise kohta ja see valmistas mulle muret. Näiteks loobub oma ostukorvist 68% kõigist klientidest ja suurimaks põhjuseks on ootamatu saatmiskulude hüppamine viimasel sekundil.

Nii otsustasin pakkuda kõigile oma toodetele tasuta saatmist ja reklaamida seda tihedalt. See oli parim viis inimesi kassast läbi saada. (Ja see töötas – minu loobumismäär oli tunduvalt alla 40%).

Probleem on selles, et ma ei teeninud kasumit. Kui olin operaatorile kohaletoimetamise eest tasunud, kaotasin tegelikult raha. Argh!

Lõpuks leidsin ühe magusa koha. Leidsin saatmiskulud, mis ei hirmutanud kliente, kuid teenisid kasumit. Niisiis, siin on võimalused ja kuidas seda õigesti saada.

1. samm: kaaluge oma tooteid ja hankige täpsed saatmispakkumised

Enne kui hakkate tariife muutma või Shopify kuludega segama, hankige skaala ja kaaluge kõiki tooteid. Viige kaal ja mõõtmed käputäiele kohalikele kulleritele ja saate keskmise hinnapakkumise saatmiseks.

Samuti saate tehingu sõlmimiseks või ühekordse hinna saamiseks pöörduda USPSi, FedExi ja teiste operaatorite poole. Mõlemal juhul veenduge, et teate täpset saatekulu ja kui palju pakend maksab.

Nüüd, kui teate, kui palju maksab pakkimine ja saatmine, saate valida tarneviisi:

Paku tasuta saatmist

Vaatamata minu õudusjutule saate tasuta saatmisega kasumit teenida. Peate lihtsalt matemaatikaga väga ettevaatlik olema!

1. võimalus: löögi enda võtmine

Esimene võimalus on ise kohaletoimetamiskulude tabamine, nagu ma algselt tegin. Müüte oma tooteid tavalise hinnaga ja netate oma kasumist saatekulud.

  • Pro: klient saab palju. Odav toode ja tasuta saatmine.
  • Con: saate ainult väga väikese kasumimarginaali (või üldse mitte, nagu mina!)

See meetod töötab juhul, kui teie tooted on väga kallid või nende kasumimarginaal on suur. Kallimad ja luksustooted sobivad selles kategoorias sageli hästi.

2. võimalus: toodete hinna tõus

Teine võimalus tõstab teie toodete hinda postikulude katmiseks. Selle asemel, et müüa särki 8 dollari eest ja võtta lisatasu 2 dollari eest, võtate t-särgi eest 10 dollarit ja pakute tasuta saatmist.

Paku tasuta saatmist, kallutades toote hinda

Ehkki toode on nüüd kallim, on „tasuta saatmise” meelitamine ostmiseks suur psühholoogiline stiimul. See eemaldab natuke kõhklusi. Miinused? Noh, klient võib leida sama toote kuskilt mujalt odavamalt.

3. võimalus: kohtuge keskel

Kuskil keskel kohtumine on viimane võimalus. Võib-olla müüte t-särgi 9 dollari eest ja neelate 1 dollari maksumuse ise. See on meetod, mida ma praegu kasutan. Minu kliendid näevad vaeva, et leida sama toode mujalt odavamalt ja tasuta saatmine aitab kokkuleppe sõlmida.

Määrake oma tariifid

Ehkki tasuta saatmine on kena viis klientide meelitamiseks, on saatmismäära määramine Internetis endiselt tavapärane tava. Shopify’is ei saa te iga toote jaoks saatekulusid seada, seega peate kasutama ühte järgmistest kolmest võimalusest:

Kaalupõhine saatmine

Sel juhul peate tarnekulud arvestama vastavalt kliendi tellimuse kaalule. Kui nende ostukorv kokku kaalub vahemikus 0–1 kg, võidakse teilt saatmise eest küsida 10 dollarit. Kui see on vahemikus 1-2 kg, võite võtta 20 dollarit. Selle seadistamiseks peate teadma oma toodete täpset kaalu.

Tea oma toodete täpset kaalu

Hinnapõhine saatmine

Selle valiku kasutamisel võtate tarnekulusid, mis põhinevad ostukorvi kogumaksumusel. Kui klient kulutab vahemikus 0–20 dollarit, võite te tasuda saatmise eest 5 dollarit. Kui nad kulutavad 20–50 dollarit, võite küsida 10 dollarit.

Pro-näpunäide: selle meetodi abil saab teie kasum ära kuluda, kui teil on palju odavaid, kuid raskeid esemeid.

Pakkuge kindlat hinda

Kolmas võimalus on pakkuda kõigile tellimustele lihtsat kindlat määra. See on suurepärane võimalus, kui kõik teie tooted on sarnase suuruse ja kaaluga. Näiteks kui müüte lihtsalt päikeseprille, ei pea te tõenäoliselt arvestama erinevate raskustega.

Märkus. Kõigil juhtudel räägin ma kodumaisest laevandusest. Kui soovite vedada rahvusvaheliselt, siis peate kindlasti küsima piirkondliku lisatasu, mille leiate oma Shopify hinnaseadetest.

Arvutage reaalajas saatmiskulud

See kolmas võimalus on kõige arenenum, kuid tõenäoliselt kõige täpsem. Reaalajas kohaletoimetamine arvutab iga toote saatmiskulud automaatselt kliendi asukoha ja kohaletoimetamise eelistuste põhjal.

Vaadake, kuidas see pood arvutab iga kliendi täpsed saatmiskulud:

See tähendab, et iga klient saab täiesti täpse ja hetkega kohandatud saatmiskulud. Poodistage täpse tariifi arvutamiseks FedExi või USPS-i hinnad.

See sobib teile, kuna te ei alahinda kunagi oma saatmiskulusid. See on alati täpselt õige. Ja see on kliendile hea, sest nad teavad, et nad ei vabane liigsetest transporditasudest.

Ainus negatiivne külg on see, et vajate Shopify „täpsemat” versiooni, mis tuleb lisatasu eest.

Las keegi teine ​​vastutab teie eest

Muidugi on viimane võimalus lasta professionaalsel logistikaettevõttel teie heaks kõik rasked tööd teha.

Selle eest hoolitsemiseks on Shopify teinud käputäie täitmisteenuseid, sealhulgas Amazoni. Selle valiku korral hoiate oma kaupu ühes Amazoni laos ja nad hoolitsevad teie saatmise eest. See maksab teile natuke ekstra, kuid võtab ära kõik rasked tööd ja äraarvamised.

Kui valite selle valiku, võite lihtsalt võtta Amazoni saatmiskulud ja rakendada need oma Shopify poodi.

Lõplikud mõtted

Nagu raske tee teada sain, võivad saatekulud teie kasumimarginaali muuta või lõhkuda! See on erinevus eduka poe ja hädas oleva poe vahel.

Olen sellest tabelist (mille on loonud Shopify) alati olnud väga kasulik, kui on vaja teie tooteid hinnastada ja veenduda, et olete alati kasumi paremal poolel:

Arvutage oma toote hind

Loodetavasti ei tee see lukustatud teabe korral sama viga, mida tegin, ja viite oma Shopify kaupluse au sisse!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me