Blogija või veebisaidi omaniku jaoks on oluline omada mitmeid turvaprotokolle, kui teie veebisaidiga juhtub midagi halba. Isegi kui teile pakutakse parimat turvalisust, juhtub siiski õnnetusi ja võite sattuda rikutud või häkkinud saidile.

Kui soovite vältida oma WordPressi ajaveebi ja kogu oma töö kaotamist, peaksite alati (ja ma mõtlen seda alati) oma veebisaidile regulaarselt varukoopiaid tegema. Nii saate ka oma veebisaidi alati tagasi tuua, isegi kui teil on teatavaid seisakuid.

Nüüd on WordPressi ajaveebi varundamiseks mitu võimalust. Selles artiklis keskendume ühele neist, st plugina või teenuste kasutamisele, mis varundab teie ajaveebi automaatselt teie jaoks.

Nende pistikprogrammide suurepärane asi on see, et saate neid kasutada ka saidi migratsiooni teostamiseks. Mis on suurepärane, kui soovite liikuda parema veebimajutaja juurde, kus on paremad funktsioonid ja serveri jõudlus.

Teades, millal ja kui sageli varundada

Enne kui asume WordPressi varundamiste pistikprogrammide loendisse, räägime lihtsalt kiiresti sellest, millal peaksite oma veebisaiti varundama ja kui sageli. Vahetult nahkhiirelt on alati soovitatav varundada regulaarselt, kuna see vähendab teie kaotust, kuna teie varukoopiaid tehakse üsna hiljuti.

Asi, mida peate arvestama, on see, kuidas soovite varundamist ajastada. Nüüd on erinevatel veebisaitidel erinevad ajastamise vajadused.

Kui teie ajaveeb avaldab igal nädalal mitu uut sisu ja saab iga päev uusi kommentaare, siis on ilmselt hea mõte varundamiste vahel lühem vaheaeg teha. Sama kehtib ka siis, kui teie ajaveebile on lisatud veebipood, kus on tehinguid kliendi andmete jälgimiseks.

Vastupidises spektris: kui veebisait või ajaveeb on enamasti staatiline ja seda uuendatakse kord kvartalis uue sisuga, võiksite selle asemel pääseda iganädalase varundamisega.

Alumine rida: varukoopiate kavandamiseks pole ideaalset ajakava ja lõppkokkuvõttes jääb teile ülesandeks koostada parim ajakava, mis annab teile kõige vähem kahju, kui asjad valesti lähevad. Samuti on hea rusikareegel alati varundamine enne WordPressi ajaveebi massiivsete muudatuste tegemist.

Asjad, mida tuleks WordPressi varunduslahenduse jaoks kaaluda

WordPressis on saadaval palju varundamise pistikprogramme, kuid on oluline meeles pidada, et mitte kõik varundamise / migreerimise pistikprogrammid pole võrdsed. Mõnel neist on erinevad omadused või keskendutakse teatud valdkondadele rohkem kui teistele.

Nii et enne pistikprogrammi kasuks otsustamist võiksite kaaluda järgmist:

 • Automatiseeritud varukoopiad
  Üks suurimaid tegureid, mida tuleb arvestada, on see, kas WordPressi varukoopia võimaldab teil protsessi automatiseerida. Automaatika abil saate pistikprogrammil hõlpsasti kõik tööd teha, selle asemel et iga kord varundada.
 • Varundamiste sagedus
  Me mainisime natuke teie varundamiste sageduse kavandamist. Enne pistikprogrammi juurde asumist võiksite kontrollida, kui sageli see varundada võimaldab ja kas see on teie vajadustele piisav.
 • Varundamise asukoht / salvestusruum
  Kui pistikprogramm salvestab teie varukoopia teie saidiga samasse serverisse, on see omamoodi mõttetu. Kontrollige, millist salvestusruumi pistikprogramm või teenus pakub. Oskavad kasutada muid salvestusruume, näiteks Google Drive, Dropbox või pilvesalvestusruum?
 • Võimalus varundada / taastada
  Kui olete oma veebisaidi varundanud, kas seda on lihtne taastada või taastada? Kas peate protsessi käsitsi tegema või saab seda automatiseerida? Kuna erinevatel pistikprogrammidel on erinev lähenemisviis, on kõige parem kontrollida.
 • Osalised või täielikud varukoopiad
  Mõned pistikprogrammid varundavad kogu saidi, teised aga ainult osa sellest (st andmebaas). Oluline on valida oma saidile õige tüüpi varukoopia.

4 WordPressi varundamise ja migreerimise pistikprogrammid

Kuna võrgus on saadaval nii palju pistikprogramme ja varundamise / migreerimise lahendusi, on raske ideaalset valida. Allpool loetletud 4 ei pruugi olla täiuslikud lahendused, kuid kindlasti on need kindlasti parimad pluginad, mida kasutada.

1. BackupGuard

BackupGuard

BackupGuard

BackupGuard on laialt tuntud selle poolest, et see on WordPressi varukoopiate loomiseks usaldusväärne pistikprogramm. Selle üks peamisi eeliseid on see, et nende liides integreerub dünaamiliselt teie WordPressi armatuurlauaga.

Kui olete pistikprogrammi installinud, saate varundamise alustada, klõpsates pistikprogrammi avalehel asuvat nuppu Varundamine. Kui olete sellel klõpsanud, saate teha täieliku varundamise või kohandatud varukoopia, kus saate valida, milliseid osi soovite salvestada.

Kui olete oma varukoopia edukalt teinud, peaks see ilmuma BackupGuardi loendisse, kus saate selle klõpsates taastada, kustutada või alla laadida..

Varundamisfaili saate ka BackupGuardisse üles laadida, kasutades nuppu „Import”. Pidage ainult meeles, et seal võib olla 128 MB. Midagi enamat ja peate selle FTP kaudu käsitsi üles laadima.

BackupGuard’i tasuta versioon võimaldab teil teha põhilisi varukoopiaid ja rännet, kuid kui soovite automaatseid varukoopiaid, ööpäevaringset tuge, e-posti teatisi ja isegi täielikke muudatusi saidil, saate valida nende tasulise profiversiooni..

2. VaultPress

VaultPress

VaultPress

VaultPress, mille on loonud WordPress.com ja osa JetPacki pistikprogrammist, pakub hulgaliselt funktsioone, näiteks reaalajas varukoopiaid, ühe klõpsuga taastamist, 30-päevast pilvesalvestust ja isegi võimalust oma veebisaiti rännata.

Pistikprogramm oli ka mõeldud lihtsaks ja hõlpsaks kasutamiseks, põhimõtteliselt saate selle lihtsalt sättida ja unustada. Peate vaid ühe korra konfigureerima ja siis teeb VaultPress kogu töö, sealhulgas hoiab teie saiti varundatud nende pilvehoidlas. Ja kui soovite oma saidi taastada, on see sama lihtne kui ühe klõpsuga.

Kahjuks pole neil ühtegi tasuta versiooni, nii et kui soovite VaultPressi kasutada, peate nende põhiplaani jaoks välja maksma vähemalt 39 dollarit aastas. Kui soovite kõiki väljamõeldud funktsioone, nagu automaatne failiparandus, reaalajas varundamine ja palju muud, peate valima nende kõrgemad plaanid.

3. Kõik-ühes WP migratsioon

Kõik-ühes wp-ränne

Kõik-ühes WP migratsioon

WordPressi varundamis- ja migreerimisloend poleks kindlasti täielik, kui sellel pole mitmekülgset WP-migratsiooni. WordPressi kõrgelt hinnatud pistikprogramm All-In-One WP võimaldab teil WordPressi saidiandmetest koopiaid luua, mida saate siis varukoopiana või rände jaoks salvestada.

Selle kasutamine on üsna lihtne. Installige pistikprogramm ja minge WordPressi vahekaardile „Kõik-ühes WP-migratsioon” ja alustamiseks klõpsake nuppu „Ekspordi”..

Plugina juures on lahe asi see, et saate kohandada eksportitavate andmete tüüpi, minnes jaotisse „Täpsemad seaded” ja eemaldades lihtsalt nende andmed, mida te ei soovi. Saate välistada sellised andmed nagu rämpsposti kommentaarid, teemafailid, pistikprogrammid, paranduste postitused ja palju muud.

Oluline on märkida, et universaalse WP-migratsiooni tasuta versioon võimaldab teil oma saidi varukoopia eksportida ainult kohalikku faili. Kui soovite eksportida teistesse kohtadesse, näiteks Dropboxi või Google Drive’i, peate ostma laienduse.

Kui teie saidi andmed on eksportitud, saate varukoopia otse alla laadida või lasta oma veebiserverisse salvestada. Mõistagi on küberrünnakute või serveriprobleemide vältimiseks alati soovitatav hoida varukoopia asukohas, mis erineb teie veebisaidi serverist.

4. UpDraftPlus

updraftplus

UpDraftPlus

Paljusid siin loetletud pistikprogramme saab kasutada oma WordPressi veebisaidi kiirete varukoopiate loomiseks, kuid mitte kõik neist ei võimalda teil automatiseeritud varukoopiaid ajastada, ilma et peaksite tasuliste versioonide eest lisaraha välja otsima..

UpDraftPlus paistab teiste seas silma sellega, et annab teile tasuta täielikult automatiseeritud varukoopiaid! Ja see ei tee haiget, et nad on selle loonud nii, et seda oleks lihtne kasutada nii algajatele kui ka algajatele.

Pärast pistikprogrammi installimist saate selle aktiveerida, minnes WordPressi vahekaardilt “Seaded” ja klõpsates “UpdraftPlus Backups”. Seal saate täita selliseid toiminguid nagu saidi varundamine, saidi taastamine ja isegi saidi migratsioon.

UpdraftPlus’i kasutamisel pidage meeles, et määrake menüüst „Seaded” esmalt varukoopia jaoks kaugmäluseade ja valige mõni ikoon, mille jaoks soovite, et teie salvestuskoht oleks.

Samal lehel „Seaded” saate seada varukoopia ajakava nii oma saidi failide kui ka andmebaasi enda jaoks. Ajastuse määramiseks klõpsake lihtsalt rippmenüüdel „Failide varundamise ajakava” ja „Andmebaasi varundamise ajakava”..

Pärast seda kerige alla, et täpsustada WordPressi saidiandmed, mida soovite varukoopiasse lisada. Valige jaotises „Kaasa failidesse varukoopia” ruudud, et lisada selliseid andmeid nagu pistikprogrammid, teemad ja meediumifailid.

Kui olete lõpetanud, klõpsake lihtsalt nuppu Salvesta ja teie varundamine peaks olema täielikult automatiseeritud. Kui soovite rohkem funktsioone, näiteks FTP-krüptimist, nutikaid varukoopiaid ja andmebaaside krüptimist, võite valida nende lisatasu versiooni, mis annab kõik ülaltoodud ja palju muud.

Tõmba otsad kokku

Kui teil on WordPressi veebisait, ei piisa teie ettevõtte turvalisuse tagamiseks ainult uusimate turbe pluginate või SSL-sertifikaatide olemasolust. Varundamine on teie viimane kaitseliin ja enamasti võib see teid päästemaailmast päästa, kui peaks midagi valesti minema.

Ülaltoodud pistikprogrammide korral ei pea te kindlasti muretsema, kui teie sait järgmisel korral kokku jookseb või häkkerid või viirused ründavad, kuna teil on varukoopia valmis!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me