Me kõik armastame Super Mario Brosit, eks? Või oled sa rohkem Candy Crush inimene …

Kuid kas mängudel (või mängimisel) on teie ettevõttes koht?

Super Mario

Noh, kui küsida Nike’ilt – kelle fitnessirakendus on hasartmängude meistriteos -, on vastus kõlav jah.

Hasartmängimine on viimastel aastatel muutunud pisut keeruliseks. Vaadake lihtsalt seda Google’i trendigraafikut, et näha, kuidas see on kasvanud alates 2011. aastast:

gamifikatsiooni graafik

Kuid see pole lihtsalt trikk. Mängimine toimib, kuna see käivitab tõelised, võimsad inimese emotsioonid.

Õnn, intriig, põnevus…

Need on positiivsed kasutajakogemused. Ja positiivne kasutajakogemus toob kaasa parema seotuse, lojaalsuse ja suurema müügi.

Mis on gamification?

Vaatame sekundi tagasi. Mängimine on protsess, mille käigus kasutatakse mängulaadseid elemente äri- ja turundusstrateegiates.

Üks lihtsamaid hasartmängu vorme on templi saamine iga kord, kui kohvi ostate. Koguge kümme marki ja saate tasuta jooki. See on nagu taseme saavutamine ja tasu saamine.

Veebis võib see olla mänguelementide, näiteks edetabelite, edenemisribade ja lojaalsuspunktide kasutamine. Need nipid puudutavad meie loomulikke instinkte: konkurentsi, uurimist, uudishimu.

Tegelikult on see psühholoogia väga nutikas kasutamine.

Kes kasutab mängimist??

Noh, peaaegu kõigile. Tegelikult väitis 50% hiljuti küsitlusega alustavatest ettevõtetest, et nad integreerivad mänguelemente oma selleaastasesse strateegiasse. Kuid kellel läheb paremini?

Nike+

nike pluss gamification

Nike jooksev rakendus, Nike + on üks maailma silmapaistvamaid tooteid.

Miks? See haarab meie loomulikku võistlusvaimu. Rakendus jälgib meie jooksvat statistikat ja mõõdab meie edusamme eesmärkide saavutamisel. See sunnib meid välja minema ja järgmisel korral oma rekordit ületama.

Mitte ainult, vaid see haarab end ka sotsiaalmeediasse, et saaksime oma sõpradega võistelda (või neile näidata). Nike eeliseks on see, et rohkem inimesi saab välja ja töötab, mis lõppkokkuvõttes suurendab Nike müüki.

Codecademy

Mängimine toimib eriti hästi, kui teie sisu on tihe või keeruline. Koodi õppimine on eriti keeruline, nii et Codecademy kasutab mängimist, et muuta see lõbusaks ja tekitada sõltuvust.

Vaadake seda juhtpaneeli allpool. See näeb rohkem välja nagu Legend of Zelda armatuurlaud kui juhendaja veebisait.

codecademy gamification

Armatuurlaud kaardistab kogu raja koos premeerimismärkidega selle purustamiseks. On selgeid „tasemeid“, kuhu edasi jõuda. Te saate kätte märgid kui autasusid. See hoiab isegi teie parimate punktide ja kuumade triipude jooksuskoori, et hoida teid konkurentsivõimelisena.

Duolingo

Duolingo teeb sarnast asja vaid keeleõppe jaoks.

duolingo

Nagu näete, kasutab rakendus kasutajate huvides hoidmiseks valikvastustega küsimusi ja kaardistab etapid. Samuti saate eesmärke seada, märke koguda ja punkte koguda, et kogu aeg elektrivarustust osta.

Rahapaja rahajuht

See ei muutu teie raha haldamisest palju tuhmimaks. Mint üritab seda mõne lihtsa mänguelemendi abil pisut lihtsamaks muuta.

Rahapaja gamification

Rakendus jälgib teie kulutusi ja mõõdab teie edusamme isiklike rahanduse eesmärkide saavutamisel.

Starbucks

Starbucks juhib seal ühte edukaimat mängu- ja lojaalsusprogrammi.

Starbucks premeerib

Kasutades funktsiooni „My Starbucks Rewards”, saavad kasutajad kuldtähe iga kord, kui nad maksavad oma kohvi eest mobiilirakenduse abil. Viis kuldtähte annab teile rohelise staatuse, mis annab teile õiguse tasuta tankimiseks.

Kui jõuate 30 tärnini, avate kuldsed liikmed ja saate kohandatud kullakaardi. See on geniaalne mänguline samm ainuõiguse ja kõrgendatud staatuse loomiseks. Ilmselt tahame kõik kuldkaarti!

Psühholoogia: miks mängimine toimib??

Olgu, nii näitavad need näited, kuidas gamifikatsioon reaalses maailmas välja näeb. Kuid mis teeb selle nii võimsaks?

Lihtsalt käivitab see emotsioonid, mis on seotud positiivse kasutajakogemusega. Ja kui te järgisite meie kasutajakogemuse sarja, siis teate, et need emotsioonid on tõesti väga olulised.

1. See annab kasutajale kontrolli

Oleme juba varem rääkinud teie külastaja suunamisest punktist A punkti B.

Potentsiaalse kliendi juhtimine soovitud eesmärgi poole on osa kasutaja teekonnast.

Lihtne psühholoogia ütleb meile, et inimestele ei meeldi, kui neid sunnitakse või lohistatakse sihtkohta. Neile meeldib olla oma saatuse peremees. Enamikule meeldib tunda end kontrolli all.

Nii et tundub, nagu oleksid nad juhiistmel. See on mängimise tuum.

See on nagu raamat “vali ise-seiklus” või vali, millisel tasemel mängu mängida.

Veebikursused teevad seda väga hästi, nagu Codeacademy, nagu me varem vaatasime. Teine näide on Udemy – sait, mis korraldab kursusi kõikvõimalikel teemadel.

udeemia gamification

Nende mängitud süsteem annab kasutajale kogu aeg kontrolli. Võite valida loenguid (paigutatud sarnaselt tasanditele) ja klõpsata nupul „Järgmine loeng“. See on lihtne trikk, kuid me saame oma otsuste tegemisel lüüa.

2. Kaardid aitavad meil teada saada, kus oleme ja kuhu läheme

See on jällegi lihtne psühholoogia. Meile meeldib teada, kuhu me läheme. Meile meeldib teada, kus me praegu oleme.

Muidu on kasutajad pimedas üha ettevaatlikumad.

On üks põhjus, miks saate kaardi kaartidest World of Warcraft, Zelda ja Mario! Võite kasutada seda kaardistamissüsteemi ja rakendada seda oma rakenduse või veebisaidi erinevates aspektides.

edenemisriba

Midagi nii lihtsat kui edenemisriba toimib teie kasutajatele mõeldud kaardina. Nad teavad, kus nad on protsessis. Nad teavad, kui kaugele nad on jõudnud minna.

Kui veelgi paremini kaasata saavutuse verstapostid, siis veelgi parem.

edenemisriba

See purustab teekonna ja muudab selle paremini juhitavaks. See on jällegi suurepärane kasutajakogemus.

3. Hea käitumise tugevdamine

Redutseeriva näite saamiseks premeerite koeri kohtlemisega, kui teda treenite. Kui ta käitub hästi, saab koer maiuspala. See hoiab jätkuvalt head käitumist, sest saab selle eest tasu.

Sama asi juhtub gamificationiga. Taseme läbimisel saate tasu – näiteks uue tähemärgi või sisse lülitamise. Nii et teete seda uuesti ja uuesti. See tugevdab harjumust või käitumist.

Mänguasjade veebisaidid ja rakendused teevad sama asja. Ja parim veebisait selle tegemiseks?

Facebook.

Facebook meeldib

Facebook on peent mängimist sisaldav fantastiline. Näiteks staatuse või pildi postitamisel premeeritakse teid (loodetavasti) kohe meeldimistega. Pöidlad üles on Facebooki psühholoogiline tasu.

Nii et teete seda uuesti. Ja jälle. Ja tegelik võitja on Facebook, kes hoiab seotust ja kasutajate arvu kõrgel.

Premeerige kasutajaid igal reisi etapil ja see tugevdab seda, mida soovite, et nad teeksid.

4. Saavutustunne

Saavutamine on inimese käitumise üks võimsamaid psühholoogilisi edasiviivaid tegureid. Kõik, mida teeme, teeme millegi saavutamiseks.

Kui keegi on teie veebisaidil või kasutab teie rakendust, üritavad nad midagi saavutada. Näiteks koodide õppimine, raha haldamine või sobivaks saamine.

Kui saate panna oma kasutaja tundma, nagu oleks ta midagi saavutanud, tulevad nad tagasi. Midagi nii lihtsat kui öeldes „hea töö!”, Kui kasutaja ülesande täidab, aitab see luua verstaposti ja luua taseme täitmise tunde.

Me kõik teame, et midagi sellist, nagu õpikood, on tohutu ettevõtmine. Nii et peate selle lagundama ja looma selle saavutustunde regulaarsete ajavahemike tagant.

Naastes näiteks Duolingo juurde, värskendavad nad teid regulaarselt sujuvusprotsendiga:

duolingo gamification

5. Armastame eesmärkide seadmist ja iseendaga konkureerimist

Inimesed on loomult konkurentsivõimelised. Enamik meist soovib end veelgi kaugemale lükata.

Kasutades ‘isiklikke bestseete’ ja ‘eelmisi kirjeid’, saate veenda oma kasutajaid tagasi tulema ja uuesti proovima. See on jällegi Nike + rakenduse populaarsuse tõukejõuks.

Näidake meile oma statistikat ja me tahame sellest peaaegu alati läbi lüüa.

Jillian Michaels haldab eesmärkide jälgimise veebisaiti, mis jälgib teie söömis- ja liikumisharjumusi iga päev. Pidevalt kuvades eelmise nädala statistikat (ja teie edusamme seatud eesmärkide suhtes), on kasutajad sunnitud järgmisel korral seda ületama. Lihtne, kuid tõhus.

gamifikatsioon

6. Kuid see pole midagi võrreldes teistega konkureerimisega!

Kui arvate, et oleme iseendaga konkureerivad, tõmbame teistega konkureerides tõepoolest punkti.

Arvan jälle, kes on selles parim? Jep, Facebook. Ja Twitter, Pinterest, Instagram. Kõik sotsiaalsed võrgustikud arenevad sellest mängitud konkurentsi ideest.

Kes saab rohkem meeldimisi? Kes saab rohkem jälgijaid, rohkem tihvte, rohkem südant. See kõik on üks suur mäng. Avatud mänguväli.

Muidugi on selle kohta ka selgemaid näiteid. Iga veebisait, mis kasutab edetabelit ja edetabelit, käivitab selle loomuliku vaistu konkureerimiseks koheselt!

Mõni aeg tagasi lubas BBC kasutajatel kasutajatel luua jalgpalliturniiri tulemuste ennustamiseks inimestele väikesed liigad. See oli kogu minu pere haakunud, kontrollides BBC veebisaiti mitu korda päevas, et näha, kas meil on hinded korras, ja kontrollida, kas olen liiga liigas inimesi alistanud.

BBC gamification

7. Inimesed armastavad uurida ja põgeneda

Videomängude armastamine on nende eskapismi põhjus. Mängumaailmas eksimine ja muutunud oleku uurimine on sellised mängud nagu Final Fantasy ja World of Warcraft nii populaarsed.

Kui annate oma kasutajatele vabaduse uurida, tekitab see intriige ja põnevust. Kaks väga võimsat emotsiooni. Ja positiivne kasutajakogemus.

Muidugi peaks see uurimine olema hoolikalt üles ehitatud, et kasutajad ei eksiks.

Kuid mõelge, kuidas Netflix võimaldab kasutajatel enda kontrolli all kontrolli ja uurida. Lastes inimestel küüliku auke avastada, toidab nende uudishimu. Põnev on tunne, et võite midagi uut komistada. Julgustage seda.

Netflixi uurimine

8. Me armastame preemiaid

See peaaegu ei vaja selgitamist.

Kõik armastavad auhindu. Oleme juba rääkinud saavutuste tunde loomisest. Kuid miks mitte astuda üks samm edasi ja pakkuda reaalset, käegakatsutavat tasu?

Ilmne näide on Starbucks, kes pakuvad teatud arvu ostude järel preemiaid. Teine näide on Recyclebank, kes pakuvad oma liikmetele ringlussevõtu eest preemiaid. Liikmed saavad punkte koguda tehingute ja kohalike allahindluste vahetamiseks.

Enamik inimesi läheb ära, et saada kätte tasu.

Kohvitempel on klassikaline näide. Tõenäoliselt ei kulutaks te Caffe Neros peaaegu nii palju, kui tasuta kohvi poleks meelitatud.

kohviku nero templikaart

Tasub sõidu eest.

9. Inimesed teevad ainuõiguse nimel peaaegu kõike!

Sellel põhjusel maksavad inimesed esimese klassi lennukipileti eest tuhandeid dollareid. Muidugi, saate voodi ja klaasi šampanjat. Kuid te ei maksa funktsioonide eest. Maksate oleku eest.

Ainuõiguslikkus tekitab intriige, armukadedust ja uudishimu. Inimesed teevad selle staatuse saavutamiseks kõvasti tööd. Starbucks (jällegi) saab tasakaalu täiuslikuks tänu püsiklientide staatusele „kuld”.

See on nagu videomängu salajase taseme avamine. See annab teile tohutu dopamiini tabamuse ja laseb teid kulisside taha.

10. Meeskonnatöö ja koostöö

Teine oluline psühholoogiline tõukejõud on kogukond ja koostöö. Oleme seltskondlikud loomad, mistõttu armastame mitme mängijaga mänge (ja karjume kõrvaklappe kõigile inimestele üle kogu maailma).

See tähendab hästi gamifikatsiooni. Kui saate panna kasutajad tundma oma teekonnal meeskonda või kogukonda, loote lojaalsuse ja positiivse kasutajakogemuse.

Kickstarter õitseb sellest kogukonnamängust. Esiteks on neil mängitud eduribad, eksklusiivsed preemiad kõrge pakkumisega pakkujatele, tähtaeg ja suur eesmärk. Tegelikult on see üks Internetis kõige mängulisemaid veebisaite.

kickstarteri mängimine

Kuid nende kogukonna- ja koostöövaim tähistab selle edu. Kui projekt lõpuks oma rahastamise eesmärgi saavutab, on see nagu ühine saavutus.

Proovige leida viise, kuidas inimesi oma rakenduses või veebisaidil ühise eesmärgi või saavutuse saavutamiseks kokku viia.

11. Dopamiin ja sõltuvus

Gamifikatsioon vallandab dopamiini.

See on nii lihtne. Tasandamine, autasu saamine, tagasiside saamine või millegi saavutamiseks kõik annab teile selle väikese kiirustamise.

See on dopamiin teie ajus. See on teie mõte, mis käsib teil seda uuesti teha, sest see tundub hea! Ja see on siis, kui sõltuvus lööb sisse.

Mõnel põhjusel oleme mängusõltlastest sõltuvuses. Ja sellel on põhjus, miks mängimist kasutavad veebisaidid ja rakendused säilitavad oma kasutajad. Tulete tagasi selle dopamiini tabamuse pärast.

——

Mängimine pole pelgalt võlusõna või trikk. Õigesti tehtud, see käivitab tõelised, võimsad inimese emotsioonid.

See loob positiivseid kasutajakogemusi, suurendab seotust ja lojaalsust.

Kas kasutate oma veebisaidil või rakenduses mingeid mängude trikke? Mulle meeldiks kuulda, kuidas teie eeliseid kasutate! Palun jätke oma kommentaarid allpool.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me