Weebly

Contents

Weebly

https://www.weebly.com/

tl; Dr.

Weebly, e-ticaret sitesi alanına giren çok temiz bir sitebuilder. Büyük e-Ticaret siteleri için uygun olmasa da, daha küçük oyunculara bu arenaya girmek için çok uygun maliyetli bir yol sağlar. Ayrıca kişisel web siteleri için ve daha az ölçüde harika – ücretsiz bir plan olduğundan bloglar.

Weebly Review – 7 Artıları ve 4 Eksileri Açığa Çıktı!

Her ne kadar teknik olarak bir web barındırma olarak markalaşma olsa da, Weebly bundan daha fazlasıdır. Web siteleri için hızlı oluşturma özellikleri sunarken Wix gibi en iyi site yapımcılarına katılıyor. Aslında, Weebly sitelerine oluşturabileceğiniz genişletilmiş işlevsellik miktarı e-Ticaret için uygundur.

Deneyimsiz kullanıcılar için, sitebuilders kullanıcılara genellikle bir web sitesini görsel olarak oluşturmak için kullanabilecekleri yapı taşları gibi bir dizi araç sunar. Yine de Weebly’yi biraz daha özel yapan şey, bu harika özelliklerle bile, bir web sitesi isteyen herkesin onu kullanabilmesi ve hatta sitelerini ücretsiz olarak yayınlamasıdır. Tabii ki birkaç uyarı ile.

Bu web sitesi oluşturmak için giderek daha yaygın hale geliyor, birçok site oluşturucu net genelinde filizlenir. Bazıları iyi, bazıları harika – öyleyse Weebly’yi özel yapan nedir? 2007’den başlayarak Weebly, 2018 yılında bir ödeme işleme şirketi olan Square tarafından 365 milyon dolar karşılığında satın alınmadan önce dünya çapında yaklaşık 50 milyon siteye ev sahipliği yapacak şekilde büyüdü..

Bu bana iki şeyi gösterdi – Weebly’nin başarılı olduğunu ve e-Ticaret’in platformda daha da büyüyeceğini söyledi. Tabii ki, satın alma aynı zamanda Square’in küresel e-Ticaret iş dünyasında da bir bacak kazanabileceği anlamına geliyordu..

Weebly’nin bazı artılarını ve eksilerini bugün olduğu gibi keşfedelim.

Weebly Hakkında Neler Seviyoruz

1. Katı Site Hızları

Weebly, BitCatcha hız testine katı bir A derecesi kaydeder. E-Ticaret sitelerini barındırması amaçlandığı için beklenmedik değil. Yanıt oranları ABD’de harika ancak bu bölgeden daha fazla uzaklaşıyor.

Sunucularının ABD’de olması muhtemel olduğu göz önüne alındığında bu oldukça normal olmasına rağmen, Japonya sunucusundan alınan sonuçların belirttiği gibi Asya’dan gelen yanıt oranı biraz rahatsız ediciydi.

Weebly WebPageTest Sonuçları

Weebly: Site 3.912 saniyede yüklendi – Tüm sonucu görün

WebPageTest sonuçlarında iyi bir İlk Bayt Zamanı (TTFB) gösterilmesine rağmen, görüntü sıkıştırma ve içerik önbelleğe almada bazı sunuculardan gelen zayıf yanıta katkıda bulunmuş olabilecek bazı zayıflıklar ortaya çıktı.

Bununla birlikte, genel olarak, bunlar yine de oldukça iyi sonuçlardır.

2. Başlangıç ​​Şablonları

Birçok ay önce, Weebly’nin seçebileceğiniz bir ton şablonu var, ancak bir nedenden dolayı daha yönetilebilir bir 35’e indirdiler. Burada dürüst olacağım ve tüm ‘sayı hakkında biraz çitte olduğumu söyleyeceğim şablonların işi.

Bir yandan, sayıdaki bir azalma bir şekilde maliyeti düşürüyor gibi geliyor. Muhtemelen mobil duyarlılığa uygun olmayan eski şablonların budanması gerekliliğinden kaynaklanmaktadır.

Genel olarak, sunulan şablonların, kullanıcılara, tek bir siteye uyan herkesi umursamayan akılsız zombilere dönüştürmeden kendi sitelerini tasarlamaya bir başlangıç ​​pedi gibi davranacak kadar geniş bir spektrum verdiğini hissediyorum..

3. Editör Basit ve Kullanımı Kolay

Weebly Sürükle ve Bırak Web Sitesi Oluşturucu

Şablonunuzu seçtikten sonra sürükleyip bırakma düzenleyicisine geçebilirsiniz. Bazı hızlı site yapımcılarında, ‘sürükle ve bırak’ terimi mecazi, ancak Weebly ile tam anlamıyla bir sürükle ve bırak editörü.

İstediğiniz sayfaları oluşturmak için tek yapmanız gereken, ekranın solundaki araç çubuğundan nesneleri sürüklemek ve istediğiniz yerde sayfa alanına bırakmaktır. Düz metin kutularından karmaşık ürün listeleme bloklarına kadar ekleyebileceğiniz birçok şey var..

Düzenleyiciye vurduğunuz andan itibaren sağa gitmeye hazırsınız – ek indirme işlemlerine, gülünç yükleme sürelerine veya ek adımlara gerek yok. Temel bir site istiyorsanız, her şey başlangıçtan itibaren orada.

Düzenin basitliği ve kullanım kolaylığı göz önüne alındığında, düzenli siteler oluşturmak için Weebly editörünü kullanamamanın zor olacağını söyleyebilirim. Bu, mutlak yeni başlayanlar için web sitesi oluşturma için mükemmel bir seçimdir.

  รีวิว Weebly - 7 ข้อดี & 4 ข้อเสียของการใช้ Weebly เปิดเผย!

Ek Editör Özellikleri

 • Özelleştirilmiş Kod
  Daha ileri düzey kullanıcılar için, kendi HTML ve CSS dosyalarınızla işleri daha da özelleştirebilirsiniz. Bu, Weebly’nin web sitelerinin düzeni üzerinde daha fazla kontrole ihtiyaç duyan geliştiriciler için de uygun olduğu anlamına gelir..
 • SEO Entegrasyonu
  Çok kapsamlı olmasa da, Weebly’nin sisteme yerleştirdiği SEO özellikleri, üstbilgi ve altbilgi kodunun, Arama Motoru Dizine Ekleme kontrolünün yanı sıra yönlendirmelerin girilmesine izin verir. Bu, birçok durumda gördüğümden daha fazla.
 • Katkıda Bulunanlar
  Ayarlar sayfasından, kullanıcıları web sitenizde sizinle ortak çalışmaya davet edebilirsiniz. Bir tasarımcının, yazarın veya farklı bir alanda uzmanlaşmış birisinin girişini istiyorsanız bu iyi olabilir.

4. Weebly Mobil Uygulaması (Artık Sürüm 5.0’da)

Weebly Mobil Uygulaması

Weebly Mobil Uygulaması’nda çok fazla ayrıntı var, bu yüzden sadece “mobil” terimi nedeniyle indirim yapmayın

Bu, Weebly’den başka, henüz görmediğim bir şey. “Mobil” terimine aldanmayın. Weebly Mobil Uygulaması tam olarak tüm terimin anlamıdır – Weebly’nin mobil cihazınızda çalışacak ve sitenizi orada düzenlemenize izin veren bir uygulaması vardır.

Dünya mobil ortama kayıyor ve hatta kendi web sitelerimde mobil kullanıcıların masaüstü bilgisayarlardan gelen ziyaretçi sayısını çok aştığını görüyorum. Peki neden geliştirme deneyimini mobil ortama kaydırmıyorsunuz??

Weebly Mobil Uygulaması her iki popüler platformda da mevcuttur – iOS ve Android. Bu, iPhone, iPad, Android telefonunuzda veya Android tabletinizde kullanabileceğiniz anlamına gelir. Yalnızca site istatistiklerinizi ve diğer verilerinizi kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda web sitenizi de düzenleyebilirsiniz.

Kullanıcılara yalnızca temel bilgilerle çalışmayan, aynı zamanda sipariş işleme, yerine getirme, envanter kontrolü, ödemelerin kabulü gibi karmaşık arka uç görevlerini yönetmenize izin veren gerçek bir dokunmatik ekran sürükle ve bırak editörü sunar..

İsterseniz çevrimdışı olarak çalışabilir ve İnternet’e tekrar bağlandığınızda yaptığınız değişiklikleri senkronize edebilirsiniz. Bu gerçekten güçlü bir uygulama ve Weebly’nin yeteneklerini ciddi şekilde genişletiyor.

Web sitesi oluşturma dışında, Weebly Mobil Uygulaması’nda başka neler yapabilirsiniz;

 • Verileri Takip Et
  Site istatistiklerinizi inceleyin ve istediğiniz zaman, istediğiniz yerde nasıl performans gösterdiğini görün.
 • Analizlerden Kaldıraç
  Bu sekme aracılığıyla, trafiğinizin çoğunun nereden geldiği, ne tür ürünlerin en iyi satış yaptığı vb. Gibi iş zekası konuları hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz..
 • Siteye Genel Bakış
  Birden fazla siteyi yönetiyorsanız, Web Siteleri Sekmesinden kuş bakışı görüntüleyebilirsiniz. Veya yeni alan adları satın alarak ve doğrudan uygulamaya daha fazla site ekleyerek ağınızı büyütün.

Tüm bu özellikler tek bir mobil uygulamada Weebly’yi gerçekten rakiplerinden ayırıyor. Onların tekliflerinden, daha küçük e-Ticaret sitelerine büyük bir odak gördüm ve bu uygulama sadece inancımı sağlamlaştırıyor. Hareket halindeyken çok fazla çalışacak küçük ölçekli girişimciler için ideal olurdu.

5. Weebly Uygulama Merkezi

Weebly Uygulama Merkezi

Weebly Mobile Uygulaması ile karıştırılmamak için App Center, web sitenizin yeteneklerini artırmak için size ek seçenekler sunar. Bu, her site inşaatçısının sahip olması gerektiğine inandığım bir şeydir, çünkü temel işi ve genişletilmiş işlevleri ayrı tutar.

Bu şekilde, yalnızca temel işlevlere ihtiyaç duyan kullanıcılar, asla kullanamayacakları tonlarca ekstrala dolup taşan bir arayüz elde etmezler. Aynı zamanda, ekstra özelliklere ihtiyaç duyan kullanıcılar, ihtiyaçlarına uygun bir seçim yapabilir.

Weebly Uygulama Merkezi beş ana uygulama kategorisini kapsar – e-Ticaret, İletişim, Pazarlama, Sosyal ve Site Araçları. Hem ücretsiz, hem de ücretsiz veya premium bir karışımla gelirler, bu nedenle her genişletilmiş özellik paraya mal olmaz.

Fiyatlar çok farklı olsa da, bunlardan herhangi birini kullanmayı düşünüyorsanız dikkat edin. Hangi uygulamaya seçtiğinize bağlı olarak ayda 3 ABD doları veya daha düşük bir fiyata başlayabilir veya ayda 100 ABD dolarından daha yüksek bir maliyete sahip olabilirler..

İşte bazı e-ticaret sitelerinin çok az maliyetle öne çıkmasına yardımcı olabileceğini düşündüğüm uygulamalardan bazıları;

 • Tanıtım Çubuğu
  Bu araç, sitenizdeki belirli satışları veya öne çıkan ürünleri vurgulamak için kullanabileceğiniz duyarlı ve özelleştirilebilir bir tanıtım çubuğunu düzeltir. İndirim kodlarını veya dikkat çekmek istediğiniz diğer bilgileri bile sunabilirsiniz.
 • MarketGoo
  Weebly’nin SEO analiz özelliğini kullanmaya karar verirseniz yüklemeniz gereken Uygulamalardan biri. Sitenizde bir kontrol yapmanıza yardımcı olabilir ve SEO’nuzu optimize etmek için neye ihtiyacınız olduğunu size bildirir, bu da e-Ticaret siteleri için şiddetle gereklidir..
  Weebly Review - ¡7 ventajas y 4 desventajas de usar Weebly Revealed!

Üçüncü taraflardan gelen çok sayıda uygulama olsa da, Weebly’nin kendi geliştirdiği bazı uygulamalar da var. Kod Bloğu uygulaması gibi bazıları ilginç. Bu uygulama, kullanıcılara biçimlendirilmiş kod göstermenizi sağlar – belki de bir programlama eğitim sitesi çalıştırıyorsanız.

Tablolar ve sekmeler gibi daha gelişmiş site özellikleri oluşturmanıza yardımcı olacak uygulamalar bile var!

6. Bonus Ekstraları

Ücretsiz bir sitebuilder olan ana özelliklerinin yanı sıra, Weebly birkaç bonus ekstra ile birlikte gelir;

 • Ücretsiz alan adı
  Bu, her plan, hatta ücretsiz plan için geçerlidir. Tabii ki, ücretli planlar size gerçek bir alan adı kazandırır, ancak kendi alanlarınızı almaya karar vermedikçe ücretsiz planlar Weebly alt alan adlarında barındırılabilir.
 • Ücretsiz SEO Raporu
  MarketGoo Uygulamasını yüklerseniz, yayınlarsanız sitenizde ücretsiz bir SEO analiz raporu alabilirsiniz. Bu, yeni kullanıcıların daha iyi optimizasyon için SEO ayarlarını değiştirmesine yardımcı olabilir.
 • Yükseltmesi Kolay
  Weebly’nin tüm planları ölçeklendirilebilir. Kullanışlıdır ve sistemi, hangi düzeyde rahat olursanız olun test etmenize olanak tanır.

7. Weebly’den uzaklaşabilirsiniz

Bir hizmet sağlayıcıdan uzaklaşmak istemenizin birçok nedeni vardır – fiyatları artırmak, başka yerlerde daha iyi fırsatlar sunmak, platforma uyum sağlayamamak ya da WordPress gibi yeni bir platforma geçmeye karar vermek. Sebep ne olursa olsun, bir seçeneğe sahip olmak her zaman iyidir.

Bu, Wix hakkında gerçekçi olmayan bulduğum bir şeydi, çünkü kullanıcılarını kilitliyor ve platformla “yapmalarını veya ölmelerini” gerektiriyor.

Neyse ki, Weebly daha gerçekçi ve kullanıcılarının sitelerini dışa aktarmasına izin veriyor ve hatta bunu nasıl yapacağınızı öğretmek için bir eğiticiye sahip.

Çoğu web sitesi üreticisi sizi ekosistemlerine kilitler ve taşınmanıza izin vermez. Tek yol sitenizi silmek ve baştan başlamaktır. Weebly’den memnunsanız bunu asla yapmanıza gerek olmayabilir, ancak en azından isterseniz.

Weebly Hakkında Sevmediğimiz Şeyler

1. Freeloaderlar Weebly Alanında Kalıyor

Weebly Alan Adı Sorunları

Tabii ki, Weebly’yi bunun için gerçekten suçlayamam çünkü etki alanlarını vermek için paraya mal oluyor (ve neden onları ücretsiz olarak vermeli ?!). Bununla birlikte, gerçekler gerçeklerdir ve ücretsiz plan kullanıcılarının sitelerinin www.something.weebly.com olarak adlandırılması için içerik olması gerekir..

Ücretsiz bir plan kullanıcısıysanız ve kendi alan adınıza sahip olsanız bile temelde Weebly alt alan adında takılı kalıyorsanız başka bir küçük teknik sorun da vardır. Weebly yalnızca satın alma işlemini onlar üzerinden yaptıysanız veya ücretli bir plan kullanıcısıysanız özel alanlara izin verir.

Bu arada, sitelerinizde Weebly marka bilinci oluşturmaya da devam edersiniz.

2. Sınırlı Bloglama Araçları

Weebly Bloglama Araçları

Weebly’de bir blog bölümüne sahip olmanıza rağmen, içeriğe daha fazla adanmış ve burada genişletilmiş işlevsellik sağlayan WordPress’e göre biraz farklı. Weebly’nin blog gönderileri, bitleri ve parçaları bir tuval üzerine sürükleyip bıraktığınız site oluşturucuları gibi bir şekilde oluşturulmuştur.

Deneyim biraz garip, ama WordPress ortamına alışkın olduğumdan beri bu ben olabilirim. Her blog gönderisini nasıl oluşturabileceğiniz konusunda sınırlamalar vardır – başlık ve içerikte olduğu gibi biçim sabittir.

Web’de yüzen çok sayıda blogcu ve Weebly’nin nasıl özgür bir plana sahip olduğu düşünüldüğünde, bunun çok daha fazla odaklanabilecekleri bir alan olduğunu hissettim. Sonuçta, sanki kendilerini sadece e-Ticaret siteleriyle kısıtlıyorlar gibi değil.

3. Çevrimdışı Fotoğraf Düzenlemeye Alışmanız Daha İyi

Bunu düzgün bir şekilde koymanın herhangi bir yolu yoktur, bu yüzden onu ortaya koyacağım – Weebly’nin yerleşik fotoğraf düzenleyicisi olan Yakınlaştırma, Bulanıklaştırma, Karartma veya renk filtresi uygulamak gibi birkaç şey yapabilirsiniz. Neden olduğundan emin değilim ama sadece bir resmi kırpmanıza izin vermeyecek bir resim düzenleyici hakkında çok garip bir his var.

  Weebly Review - 7 fordele og 4 ulemper ved at bruge Weebly Revealed!

Bu çok basit bir şey ve Weebly’nin başardığı şeyin kapsamı göz önüne alındığında, görüntü düzenlemeyi neden bu şekilde sakatladıklarını açıklamakta gerçekten kayboluyorum.

4. Daha Fazla Yardım İçin Ödeme Yapın

Müşterileri desteklemenin paraya mal olduğunu anlıyorum, ancak Weebly bunu gereğinden biraz daha ileri götürüyor. Yardım / destek düzeyiniz hangi planı satın aldığınıza bağlıdır. Doğal olarak, herkesin kullanabileceği temel şeyler var. Bu bir bilgi tabanı, FAKS ve hatta bazı video eğitimlerini içerir.

Aynı zamanda başka destek kanalları da var – canlı sohbet, telefon veya e-posta. Ücretsiz veya başlangıç ​​planı dışında herhangi bir şey yapmadığınız sürece, telefon desteklerine veya öncelikli desteklerine erişemezsiniz.

Weebly Topluluğu

Weebly Topluluğu – Tam bir aktivite alanı değil

Bir topluluk forumu olsa da, bölgeye kısaca göz attım ve çok aktif görünmüyordu. Birkaç konu vardı, ama çok az etkileşim vardı. Yardım için Weebly topluluğuna güvenip güvenemeyeceğinizden emin değilim.

Weebly Planları ve Fiyatlandırma

ConnectPro
Storage500MBUnlimited
Ad-freeNoYes
Alışveriş Sepeti
SquareNoYes ile Ödemeleri Kabul Et
Arama Motoru Optimizasyonu Evet
Gelişmiş Site İstatistikleri
Telefon DesteğiHayır
4 $ Maliyet / ay * 12 $ / ay *

* Yıllık faturalandırma yıllık.

Giriş seviyesinde, Weebly’nin birçok kısıtlama ile birlikte gelen ücretsiz bir planı vardır. Ancak bu beklenen bir durumdur ve deneme sürümü yerine tamamen ücretsiz olarak sunmaları şaşırtıcıdır. Bu, bugünlerde pek yapmak istemeyen bir şey ve Weebly’ye sahip olduğum için övüyorum.

Web siteniz hakkında biraz daha ciddiyseniz, planlar ayda 4 ABD dolarından başlayarak ayda 25 ABD dolarına kadar başlar..

Ücretsiz plan size depolama alanı, bir Weebly alt etki alanı ve ücretsiz SSL sağlar, ancak başka bir şey yapmaz. Bu yine de bazı kullanımlar için iyi olurdu – örneğin kişisel bir web sitesi, blog veya portföy. Bunlar basit olabilir ve aşırı derecede gizli olması gerekmez.

Başlangıç ​​Planı ayda 4 ABD Doları daha iyi değildir, ancak Weebly’nin 19 ABD doları değerinde olan ücretsiz bir alan adı içerir (ancak başka bir yerde bir .com sizi daha az geri getirecektir). Bu plan e-Ticaret özelliklerini içermiyor.

Bunların üstüne çıktığınızda, profesyonel ve İş planları iş demek isteyenler içindir. Bu planlar, satılık ürünleri listelemenize ve sitenizi çevrimiçi bir mağazaya dönüştürmenize olanak tanır. Daha fazla ödeme yapmanıza rağmen bir tutar var ve bu, Weebly’nin satışlarınızda kullandığı% 3’lük işlem ücreti.

Tüm dürüstlükte, bu oran makul çünkü ödemeleri ve alışveriş sepeti özelliklerini kullanabilirsiniz. Kendi başınıza gidecekseniz, üçüncü taraflar aracılığıyla çevrimiçi ödemeleri işleme koymak için daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir..

Listeleyebileceğiniz ürün sayısı, hangi planı seçtiğinize bağlıdır ve yalnızca en pahalı İş Planı yazılım lisansları veya bunun gibi dijital ürünler satmanıza olanak tanır. Ayrıca kuponlara ve envanter yönetimine erişmenizi sağlar.

Karar: Weebly İyi Bir Satın Alma mı??

Weebly’yi seviyorum, çünkü zorunlu satın alımlar ve zorlayıcı oranlarla müşterilere baskı yapma ihtiyacı hissetmiyor. Aslında, aylık 25 $ ‘lık İş Planı için bile, bunları başka bir web barındırıcısına uygulamanızdan çok daha pahalıya mal olacak özellikler alıyorsunuz.

Editör hoş ve gösterişli olsa da, bazı kusurları var – ama bunlarla yaşayabilirim. Bunu başka bir e-ticaret odaklı sitebuilder ile karşılaştıracak olsaydım, bazı alanlarda bir şampiyon çıkacağını düşünüyorum..

Bununla birlikte, giriş seviyesi e-Ticaret mağazaları için oluşturulmuş gibi görünüyor ve büyük bir ürün kataloğuna ihtiyaç duyan herkesin başka bir yerde alışveriş yapması gerekebilir. Ne yazık ki, aynı zamanda blogosfer bölgesinde zayıf görünüyorlar.

Nihai sonuç, Weebly’nin yalnızca küçük ve orta ölçekli e-ticaret sitelerinde gerçekten rekabet etmeyi gerçekten bekleyip beklemediğini merak etmeme neden oldu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me