Weebly

Weebly

https://www.weebly.com/

tl; dr

Weebly je velmi čistý řezaný webbuilder, který hraničí s prostorem eCommerce. Přestože není vhodný pro velké weby elektronického obchodu, dává menším hráčům velmi nákladově efektivní způsob, jak vstoupit do této arény. Skvělé také pro osobní webové stránky a v menší míře – blogy, protože je k dispozici bezplatný plán.

Weebly Review – 7 kladů a 4 zápory odhaleno!

Přestože se technicky označuje jako webhosting, Weebly je víc než to. Spojuje se s řadou předních webbuilderů, jako je Wix, a nabízí tak možnosti rychlého sestavování webových stránek. Ve skutečnosti je množství rozšířených funkcí, které můžete zabudovat na weby Weebly, vhodné pro eCommerce.

Pro nezasvěcené, webbuilders nabízejí uživatelům sadu nástrojů, obvykle jako stavební bloky, které mohou použít k vizuální sestavení webové stránky. Co však dělá Weeblyho trochu zvláštnějším, je skutečnost, že i s takovými skvělými funkcemi ho může kdokoli, kdo chce web, použít a dokonce i publikovat své stránky zdarma. Samozřejmě s několika námitkami.

Tento způsob vytváření webových stránek je stále běžnější a mnoho tvůrců webů vyrůstá po síti. Některé jsou dobré, jiné skvělé – takže co dělá Weebly zvláštním, pokud je? Společnost Weebly, která byla spuštěna v roce 2007, celosvětově hostila zhruba 50 milionů webů, než byla získána za neuvěřitelných 365 milionů dolarů v roce 2018 společností Square, společností zpracovávající platby..

To mi naznačovalo dvě věci – že Weebly prosperoval a eCommerce se na platformě ještě zvětšil. Nákup samozřejmě také znamenal, že Square bude schopen získat i nohu na globální obchodní scéně elektronického obchodování.

Pojďme prozkoumat některé klady a zápory Weebly, jak je tomu dnes.

Co se nám na Weebly líbí

1. Rychlosti pevných stránek

Weebly registruje v testu rychlosti BitCatcha solidní hodnocení A. Není to neočekávané vzhledem k tomu, že je určen k hostování webů elektronického obchodu. Míra odezvy je ve Spojených státech fantastická, ale mají tendenci táhnout se dále, protože jsou z této zóny.

Ačkoli je to docela normální, vzhledem k tomu, že jejich servery budou pravděpodobně sídlit v USA, míra odezvy z Asie, jak ukazují výsledky z japonského serveru, byla trochu znepokojivá.

Výsledky Weebly WebPageTest

Weebly: Načítání webu za 3,912 sekund – Zobrazit úplný výsledek

Přestože se ve výsledcích WebPageTest zobrazuje dobrý čas do prvního bajtu (TTFB), byla odhalena určitá slabost ve kompresi obrazu a ukládání obsahu do mezipaměti, což mohlo přispět ke špatné reakci některých serverů..

Celkově se však jedná o velmi dobré výsledky, nicméně.

2. Šablony pro začátek

Před mnoha měsíci má Weebly na výběr spoustu šablon, ale z nějakého důvodu je omezili na zvládnutelnější 35. Budu zde upřímný a řeknu, že jsem trochu na plotě o celém počtu věc šablon.

Na jedné straně to vypadá, jako by snížení počtu nějakým způsobem snížilo náklady. Pravděpodobně je to způsobeno nutností ořezávání starších šablon, které by se nehodily pro mobilní odezvu.

Celkově mám pocit, že nabízené šablony poskytují uživatelům dostatečně široké spektrum, aby fungovaly jako odrazový můstek při navrhování vlastních webů, aniž by se z nich staly bezduché zombie, kteří doufají v univerzální řešení pro všechny.

3. Editor je jednoduchý a snadno použitelný

Weebly Drag and Drop Web Builder

Jakmile vyberete šablonu, můžete se přesunout do editoru drag and drop. U některých rychlých webbuilderů je termín „drag and drop“ obrazový, ale u Weebly je to doslova drag and drop editor.

Chcete-li vytvořit stránky, které chcete, vše, co musíte udělat, je přetáhnout objekty z panelu nástrojů v levé části obrazovky a umístit je do oblasti stránky v požadovaném umístění. Existuje mnoho věcí, které můžete přidat, od jednoduchých textových polí až po složité seznamy produktů.

Jste připraveni jít správným způsobem v okamžiku, kdy narazíte do editoru – není třeba další stahování, žádné směšné doby načítání ani žádné další kroky. Pokud chcete základní web, vše je hned od začátku.

Vzhledem k jednoduchosti rozvržení a snadnosti použití bych řekl, že by nebylo těžké použít editor Weebly k vytváření pravidelných webů. Díky tomu je skvělou volbou pro absolutní začátečníky při vytváření webových stránek.

Další funkce editoru

 • Přizpůsobený kód
  Pro pokročilejší uživatele můžete věci ještě více přizpůsobit pomocí vlastních souborů HTML a CSS. To znamená, že Weebly je také vhodný pro vývojáře, kteří potřebují větší kontrolu nad rozvržením svých webových stránek.
 • Integrace SEO
  Ačkoli to není příliš rozsáhlé, funkce SEO, které Weebly zabudoval do systému, umožňují zadávání kódu záhlaví a zápatí, kontroly indexování vyhledávače a přesměrování. To je v mnoha případech více než to, co jsem dosud viděl.
 • Umožňuje přispěvatelům
  Na stránce nastavení můžete také pozvat lidi, aby s vámi spolupracovali na vašem webu. To by mohlo být dobré, pokud byste chtěli vstup návrháře, spisovatele nebo někoho, kdo se specializuje na jiné pole.

4. Weebly Mobile App (nyní ve verzi 5.0)

Weebly Mobile App

O aplikaci Weebly Mobile App je mnoho podrobností, takže ji nesnižujte jen kvůli výrazu „mobile“.

To je něco, co jsem ještě neviděl, kromě Weeblyho. Nenechte se zmást termínem „mobilní“. Weebly Mobile App je přesně to, co celý termín znamená – Weebly má aplikaci, která bude fungovat na vašem mobilním zařízení a umožní vám tam upravit váš web.

Svět se přesouvá na mobily a dokonce i na mých vlastních webech vidím mobilní uživatele daleko převyšující počet návštěvníků, kteří přicházejí z počítačů. Tak proč nepřesunout vývojovou zkušenost na mobilní?

Aplikace Weebly Mobile je k dispozici na obou populárních platformách – iOS i Android. To znamená, že jej můžete použít na svém iPhone, iPadu, telefonu Android nebo tabletu Android. Můžete nejen kontrolovat statistiky svých stránek a další data, ale také můžete svůj web upravovat.

Nabízí uživatelům opravdový dotykový editor drag and drop, který nejenže pracuje se základy, ale dokonce vám umožňuje spravovat složité úkoly typu backend, jako je zpracování objednávek, plnění, kontrola inventáře, přijímání plateb atd..

Pokud se rozhodnete, můžete pracovat offline a být schopni synchronizovat všechny změny provedené po připojení zpět k Internetu. Jedná se o opravdu výkonnou aplikaci a vážně rozšiřuje možnosti Weebly.

Kromě vytváření webových stránek můžete v aplikaci Weebly Mobile App dělat i další možnosti;

 • Sledování dat
  Prohlédněte si statistiky svých stránek a podívejte se, jak se daří kdykoli a kdekoli.
 • Využijte Insights
  Na této kartě můžete mít podrobné informace o záležitostech podnikové inteligence, například o tom, odkud pochází většina vašeho provozu, jaké produkty se nejlépe prodávají atd..
 • Přehledy webu
  V případě, že spravujete více než jeden web, můžete na kartě Webové stránky zobrazit ptačí pohled na všechny z nich. Nebo rozšiřte svou síť nákupem nových domén a přidáním dalších webů přímo do aplikace.

Všechny tyto funkce v jedné mobilní aplikaci dělají Weeblymu opravdu vyniknout před konkurencí. Z jejich nabídek jsem viděl velké zaměření na menší weby elektronického obchodu a tato aplikace jen posiluje mé přesvědčení. Bylo by ideální pro drobného podnikatele, který by pravděpodobně pracoval mnohokrát na cestách.

5. Weebly App Center

Weebly App Center

Aby nedošlo k záměně s aplikací Weebly Mobile, App Center vám nabízí možnosti rozšíření, které zvyšují možnosti vašeho webu. Věřím, že by to měl mít každý webový tvůrce, protože to odděluje hlavní činnosti a rozšířené funkce.

Uživatelé, kteří potřebují pouze základní funkce, tak nedostanou rozhraní, které je zabaleno s tunami doplňků, které nikdy pravděpodobně nebudou používat. Uživatelé, kteří potřebují další funkce, mohou mít zároveň výběr z nich podle svých potřeb.

Centrum Weebly App Center zahrnuje pět hlavních kategorií aplikací – eCommerce, Komunikace, Marketing, Sociální sítě a Nástroje pro web. Přicházejí ve směsi buď zdarma, zdarma k vyzkoušení nebo prémii, takže ne každá rozšířená funkce bude stát peníze.

Ceny se však velmi liší, takže pokud máte v úmyslu některou z nich použít, věnujte pozornost. Mohou začít již od 3 $ + za měsíc nebo náklady až přes 100 $ za měsíc v závislosti na vybrané aplikaci.

Zde jsou některé z aplikací, o kterých si myslím, že mohou pomoci některým webovým stránkám elektronického obchodu vyniknout jen velmi malými náklady;

 • Promo Bar
  Tento nástroj opravuje citlivý a přizpůsobitelný promo panel na vašem webu, který můžete použít ke zvýraznění určitých prodejů nebo vybraných produktů. Můžete dokonce nabídnout kódy slev nebo jakékoli jiné informace, na které byste rádi upozornili.
 • MarketGoo
  Jedna z aplikací, které budete muset nainstalovat, pokud se rozhodnete použít Weeblyho funkci SEO analýzy. Může vám pomoci provést kontrolu na vašem webu a dát vám vědět, co je třeba opravit, aby se optimalizoval váš SEO, což je pro webové stránky elektronického obchodu velmi potřebné..

I když existuje spousta aplikací, které pocházejí od třetích stran, Weebly má také některé, které si vybudovala sama. Některé z nich jsou zajímavé, například aplikace Code Block. Tato aplikace vám umožní ukázat uživatelům formátovaný kód – skvělé, pokud provozujete programovací programovací web.

Existují dokonce aplikace, které vám pomohou vytvořit pokročilejší funkce webu, jako jsou tabulky a karty!

6. Bonusové doplňky

Kromě jejich hlavního rysu, který je zdarma stavitel stránek, přichází Weebly s pár bonusovými doplňky;

 • Doména zdarma
  To platí pro každý plán, i pro plán zdarma. Placené plány vám samozřejmě poskytnou skutečnou doménu, ale bezplatné plány lze hostit na weebských subdoménách, pokud se nerozhodnete získat vlastní.
 • Zdarma SEO Report
  Pokud nainstalujete aplikaci MarketGoo, můžete na svůj web získat zdarma zprávu o analýze SEO, pokud ji publikujete. To může pomoci novým uživatelům vylepšit jejich nastavení SEO pro lepší optimalizaci.
 • Snadná aktualizace
  Všechny plány Weebly jsou škálovatelné, což znamená, že pokud si koupíte plán a zjistíte, že potřebujete lepší, můžete jej kdykoli rozšířit. Je to pohodlné a umožňuje vám otestovat systém od úrovně, na které vám vyhovuje.

7. Můžete se odtud dostat z Weebly

Existuje mnoho důvodů, proč byste se chtěli odklonit od poskytovatele služeb – zvyšování cen, lepší nabídky jinde, neschopnost aklimatizovat se na platformu nebo dokonce rozhodování o přesunu na novou platformu, jako je WordPress. Bez ohledu na důvod je vždy dobré mít na výběr.

To bylo něco, co jsem zjistil, že je nereálné o Wixovi v tom, že blokuje jeho uživatele a vyžaduje, aby „dělali nebo zemřeli“ s platformou.

Naštěstí je Weebly realističtější a umožňuje svým uživatelům exportovat jejich stránky a dokonce má návod, jak vás naučit, jak to udělat.

Většina tvůrců webových stránek vás zamkne do svého ekosystému a nenechá vás pohnout se. Jediným způsobem je odstranit váš web a začít znovu. Možná to nikdy nebudete muset udělat, pokud budete s Weebly spokojeni, ale alespoň můžete, pokud chcete.

Co se nám na Weebly nelíbilo

1. Freeloaders uvízly na weebly doméně

Problémy s podivným názvem domény

Samozřejmě za to Weeblyho nemůžu skutečně vinit, protože to stojí peníze za rozdávání domén (a proč by je měli rozdávat zdarma ?!). Fakta jsou však fakta a uživatelé bezplatného plánu budou muset být spokojeni, aby jejich web mohl mít název www.something.weebly.com.

Existuje také další malý technický problém, pokud jste uživatelem bezplatného plánu a jste v podstatě přilepeni k subdoméně Weebly, i když vlastníte vlastní doménu. Weebly povoluje vlastní domény pouze v případě, že jste prostřednictvím nich provedli nákup nebo jste uživatelem placeného plánu.

Mimochodem také uvíznete na webových stránkách značky Weebly.

2. Omezené nástroje pro blogování

Weebly Blogging Tools

I když na Weebly můžete mít sekci blogu, je to trochu jiné než WordPress, který se více věnuje obsahu a umožňuje tam rozšířené funkce. Weeblyho blogové příspěvky jsou vytvořeny jako jejich tvůrce webů, ve kterém přetahujete kousky a kousky na plátno.

Tato zkušenost je trochu podivná, ale to bych mohl být jen já, protože jsem zvyklý na prostředí WordPress. Jak můžete sestavit každý příspěvek na blogu, jsou určitá omezení – formát je pevný, jako v názvu a obsahu.

Vzhledem k obrovskému počtu blogerů, kteří se vznášejí po webu a jak má Weebly bezplatný plán, jsem právě cítil, že na tuto oblast by se mohli více zaměřit. Koneckonců, není to, jako by se omezovaly pouze na weby elektronického obchodu.

3. Raději byste byli zvyklí na úpravy fotografií offline

Neexistuje žádný způsob, jak to dát úhledně, takže to prostě rozložím – s Weeblyho vestavěným foto editorem můžete udělat jen pár věcí – Zoom, Blur, Darken nebo použít barevný filtr. Nejsem si jistý, proč, ale mám jen velmi zvláštní pocit o editoru obrázků, který vám to ani nedovolí oříznout.

To je něco, co je velmi základní a vzhledem k rozsahu toho, co Weebly dosáhl, jsem opravdu v rozpacích vysvětlit, proč tímto způsobem zmrzačili úpravy obrázků..

4. Platit za další pomoc

Chápu, že podpora zákazníků stojí peníze, ale Weebly to bere o něco dále, než je nutné. Úroveň vaší pomoci / podpory závisí na tom, do kterého plánu si zakoupíte. Samozřejmě, že má základní věci, které jsou dostupné všem. To zahrnuje znalostní základnu, FAX a dokonce i některé videonávody.

Má také další kanály podpory – živý chat, telefon nebo e-mail. Pokud nemáte na plánu nic jiného než bezplatný nebo startovací plán, nebudete mít přístup k jejich telefonické podpoře nebo prioritní podpoře.

Weebly Community

The Weebly Community – Ne přesně ohnisko aktivity

I když má komunitní fórum, krátce jsem si prošel oblast a nevypadal moc aktivně. Tam bylo několik témat, ale velmi málo interakce. Nejsem si jistý, zda se můžete na pomoc s komunitou Weebly spolehnout.

Weebly plány a ceny

ConnectPro
Storage500MBUnlimited
Ad-freeNoYes
Nákupní košíkNeAno
Přijímejte platby prostřednictvím SquareNoYes
Optimalizace pro vyhledávačeAnoAno
Pokročilé statistiky stránekNeAno
Telefonická podporaNeAno
Cena $ 4 / mo * $ 12 / mo *

* Cena za měsíc účtovaná ročně.

Na vstupní úrovni má Weebly bezplatný plán, který přichází s mnoha omezeními. Přesto se to očekává a je divu, že to nabízejí jako zcela zdarma namísto soudu. To je něco, co v těchto dnech není mnoho ochotno udělat, a já chválím Weeblyho za to, že to mám.

Pokud jste o svém webu o něco vážnější, začnou se plány počítat od 4 $ za měsíc až po 25 $ za měsíc.

Zdarma plán poskytuje úložný prostor, Weebly subdoménu a SSL zdarma, ale nic víc. To by však bylo pro některé použití dobré – například osobní webové stránky, blog nebo portfolio. Ty mohou být základní a nemusí být příliš lehké.

Startovací plán za 4 $ za měsíc není o moc lepší, ale zahrnuje bezplatné doménové jméno, které Weebly hodnotí za 19 $ (ačkoli .com jinde vás vrátí mnohem méně). Tento plán nezahrnuje funkce elektronického obchodu.

Jakmile jdete nad ty, Pro a Podnikatelské plány jsou pro ty, kteří dobře myslí. Tyto plány vám umožňují vypsat seznam produktů k prodeji a proměnit vaše stránky v internetový obchod. Je tu úlovek, i když platíte více, ačkoli je to transakční poplatek ve výši 3%, který Weebly vybírá z vašeho prodeje.

Celkově je tato sazba přiměřená, protože můžete využít jejich plateb a funkcí nákupního košíku. Pokud byste to chtěli sami, měli byste za zpracování plateb online prostřednictvím třetí strany pravděpodobně platit více.

Počet produktů, které můžete uvést, závisí na zvoleném plánu a pouze nejdražší obchodní plán vám umožňuje prodávat digitální zboží, jako jsou softwarové licence nebo podobné věci. Také vám poskytuje přístup k kupónům a správě inventáře.

Verdikt: Je Weebly dobrý nákup?

Miluji Weeblyho, protože to necítí potřebu utlačovat zákazníky prostřednictvím povinných nákupů a vydírání. Ve skutečnosti, dokonce i v případě obchodního plánu za 25 $ měsíčně, získáte funkce, které by vás stály mnohem víc, než kdybyste je implementovali sami u jiného webového hostitele.

Zatímco editor je pěkný a spiffy, má nějaké nedostatky – ale s nimi můžu žít. Pokud bych to měl porovnat s jiným stavitelem stránek zaměřeným na elektronický obchod, domnívám se, že v určitých oblastech by vyšel šampión.

Zdá se však, že je postaven pro vstupní úrovně obchodů eCommerce, a kdokoli, kdo potřebuje velký katalog produktů, možná bude muset nakupovat jinde. Bohužel se současně jeví jako slabí v zóně blogosféry.

Konečný výsledek mě nechal přemýšlet, jestli Weebly opravdu očekává, že bude soutěžit čistě na malých až středních stránkách elektronického obchodování..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me