Wix

Wix

https://www.wix.com

tl; dr

Môj osobný pocit je, že Wix je do značnej miery Mercedes staviteľov stránok. Je solídny a vybavený funkciami, napriek tomu je dosť patentovaný na niektoré jeho technológie. Stručne povedané, tu sa zaregistrujete pre dobrú vec, ale pohybujúce sa značky neskôr budú skutočnou bolesťou a z dlhodobého hľadiska vás budú stáť viac..

Wix Recenzia: Objavených 7 výhod a 5 nevýhod!

Tvorcovia stránok boli už dlho. Pre tých z vás, ktorí sú dosť starí na to, aby ste si pamätali, to všetko začalo s geocitami už v 90. rokoch, a to bolo Jurassické obdobie, pokiaľ ide o internet..

Rýchly posun vpred k dnešnému dňu a schopnosti tvorcov webov vzrástli míľovými krokmi – medzi nimi Wix. Spoločnosť Wix, založená v roku 2006, sa dnes rozrástla a slúži viac ako 110 miliónom používateľov a je jedným z najväčších v odbore.

V priebehu rokov to tiež pokračovalo v rozširovaní funkcií, ktoré som si uvedomil po nedávnej revízii. Pozrime sa bližšie na výhody, ktoré prináša Wix na rýchle vytváranie vlastných webových stránok.

Čo sa nám na Wixe páči

1. Dobrá rýchlosť stránok

Viem, že je pravdepodobné, že väčšina ľudí, ktorí sa pozerajú na Wix, sa pravdepodobne bude zaujímať o jeho schopnosti rýchleho budovania stránok, ale bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte, v konečnom dôsledku je rýchlosť veľkým faktorom. Koniec koncov, nechceli by ste stránky, ktoré sa rýchlo stavajú, ale fungujú ako slimák?

USA (Z)
US (E)
Londýn
Singapore

10 ms26 ms49 ms186 ms

Sao Paulo
Bangalore
Sydney
Japonsko

127 ms312 ms158 ms125 ms

Priemerná rýchlosť: 124,1 ms – Zobraziť úplný výsledok

Našťastie sa stránky Wix zdajú byť rýchle – neuveriteľne. Moje testovacie miesto, spartan, pretože bolo hodnotené pomerne vysoko, v teste Bitcatcha v rýchlostnej skúške získal známku A +. Napriek tomu som zvyčajne dosť dôkladný, takže som to musel absolvovať aj prostredníctvom testu rýchlosti webovej stránky.

Wix Speed ​​Test - USA

Test rýchlosti zo servera Dallas

Wix Speed ​​Test - Asia

Test rýchlosti zo servera Singapur

Ak sa pozriete na výsledky rýchlosti z týchto testov, všimnete si nielen vynikajúci čas na prvý bajt (TTFB), ale aj to, že stránky sú v predvolenom nastavení správne optimalizované. Statický obsah sa ukladá do vyrovnávacej pamäte a používa sa dokonca aj sieť na distribúciu obsahu.

To znamená, že hosťovanie stránok so serverom Wix by nemalo byť problémom. Rýchly TTFB je dôležitý, pretože ukazuje, že servery Wix fungujú dobre, a ak sa stránka neskôr zapadne, je to pravdepodobne kvôli niečomu, čo som urobil, a nemá nič spoločné s reakciou servera..

2. Masívna kolekcia šablón

Takmer každý zdroj na vytváranie stránok, s ktorým som sa doteraz stretol, má zvyčajne nejakú formu šablón na použitie. To pomáha nielen ako zdroj pre tých, ktorí nechcú bezproblémové budovanie stránok od nuly, ale niekedy slúži aj ako zdroj inšpirácie pre tých, ktorí.

Wix je mimoriadne štedrý so svojimi šablónami a ponúka používateľom viac ako 500 na výber. To je obrovské množstvo podľa akýchkoľvek noriem. Videl som nejakého tvorcu stránok, ktorý ponúka toľko šablón, že hraničí so smiešnym.

Šablóny Wix

Majú na výber širokú škálu kategórií, od korporátnych spoločností až po cestovanie a cestovný ruch. Pre každého je tu skutočne niečo! Tieto šablóny sú dodávané aj s niektorým základným vopred zadaným obsahom, takže si môžete vybrať, či na tom budete stavať, alebo ho jednoducho vymažte.

Pre záujemcov majú tiež šablóny pre internetové obchody, takže si môžete rýchlo vytvoriť svoju vlastnú stránku elektronického obchodu.

3. Intuitívne rozhranie drag and drop

Wix Hlavný editor

Teraz prichádzame k srdcu Wix, čo je jeho rozhranie drag and drop. V tejto oblasti sa však nebudem venovať príliš veľkému množstvu, aj keď to je dôvod, prečo sem prichádza väčšina ľudí. Dôležitejšie pre mňa v rozhraní je jeho ľahké použitie.

Niektorí môžu tvrdiť, že Wix nemá moc vo svojom drag and drop rozhraní, ktoré niektorí tvorcovia stránok robia, ale myslím si, že má perfektnú rovnováhu. Udržiava veci ľahko použiteľné pre začiatočníkov a napriek tomu má dostatok možností na to, aby z vašich stránok urobila rozšírený prostriedok na skutočný powerhouse.

Čo je pre mňa najpozoruhodnejšie, pokiaľ ide o editor Wix, je to, že má mobilný editor. To vám umožní zobraziť a upraviť stránku presne tak, ako by sa zobrazovala na mobilnom zariadení. Môže byť spravovaný úplne mimo hlavného editora, takže si môžete skutočne prispôsobiť mobilný zážitok, nielen sa spoliehať na responzívnu šablónu..

Wix Mobile Site Editor

To všetko samozrejme môžete doplniť kódovaním, ak si to želáte. Zdá sa však, že sa to v poslednom čase mierne mení a Wix zjavne upravuje funkciu kódovania ešte viac. Teraz sa zameriava viac na vývojárov a je v verzii Beta.

4. Rozšírte funkcie svojich stránok o Wix App Market

Dôvod, prečo som sa príliš nezaujímal o rozhranie drag and drop vyššie, je presne z tohto dôvodu – trhu aplikácií Wix. Namiesto toho, aby ste vám v editori ponúkli pár hračiek na rozšírenie čiastkových funkcií, má Wix celý ekosystém toho, čo nazýva „Aplikácie“..

Sú to ako doplnky, ktoré môžete použiť na vykonávanie konkrétnych úloh na vašom webe Wix. Napríklad – potrebujete sekciu blogu? Viola, jednoducho ju aktivuj, uprav niektoré nastavenia a je tam. Ak vás zaujíma, aké rozsiahle môžu byť tieto aplikácie, rád by som zdieľal niektoré oblasti, ktoré tu pokrývajú;

Wix App Market

 • ChatPridanie tejto aplikácie vám umožní živý rozhovor so zákazníkmi na vašom webe. To vám umožní rozšíriť služby zákazníkom a vziať veci na úplne novú úroveň.
 • Fórum Ak ste viac zameraní na obsah alebo chcete otvoriť cestu pre svojich zákazníkov, aby s vami alebo s ostatnými používateľmi diskutovali o vašich produktoch, vytvorte okamžité fórum. Žiadne kódovanie, žiadna databáza, stačí naň kliknúť.
 • UdalostiAk aktívne spoločnosti, ktoré organizujú veľa udalostí, vám aplikácia Wix Events pomôže vytvoriť a predviesť viac udalostí. Spravuje všetko od predaja lístkov po systém RSVP, takže sa môžete zamerať na svoje hlavné podnikanie.
 • eCommerceAk máte niečo na predaj, získajte Wix a budete predávať v mžiku. Potrebujete iba aplikáciu Online Store, ktorá vám umožní nielen predávať prostredníctvom vášho webu, ale môže ju rozšíriť aj na ďalšie platformy, ako sú Amazon a Facebook.!

5. Ľahko predajte svoje stránky

Zabudovaná je správa SEO

Ak je vaším obsahom telo vašej webovej stránky, SEO je jeho krv. Tieto techniky sú potrebné, ak ich chcete nájsť kdekoľvek na stránkach Google (alebo iných vyhľadávacích nástrojov). SEO vám pomôže „predať“ svoje stránky vyhľadávacím nástrojom a povzbudiť ich, aby vás vo výsledkoch vyhľadávania ďalej uvádzali.

V predvolenom nastavení vám to Wix pomôže a všetko, čo musíte urobiť, je dať trochu usmernenia. Napríklad, dajte mu vedieť viac o vašom webe a na čo sa zameriavate, potom to môže urobiť ťažké zdvíhanie za vás. Urobí to tak, že vám umožní vyplniť značky kľúčových slov a ďalšie metaúdaje.

Keď pomôžete pridať tieto položky do hlavičiek, fotografií a ďalších prvkov na vašej stránke, spoločnosť Google ich naskenuje zakaždým, keď roboti prejdú vašim webom. Čím podrobnejšie a presnejšie sú vaše metadáta, tým lepšie bude pri vyhľadávaní.

Ďalším aspektom SEO je formát URL (adresy), ktorý spoločnosť Google považuje za relevantný aj z hľadiska relevantnosti. Wix vám umožňuje upraviť adresu URL každej stránky tak, aby čo najlepšie zodpovedala informáciám, ktoré potrebujete, aby spoločnosť Google vedela.

Viem, že SEO je niečo, z čoho sa veľa ľudí bojí, a je nepravdepodobné, že by automatizovaný SEO dokázal urobiť veľa, takže si za to nenechajte len slovo, pozrite sa na ich Wix SEO Wiz.

Vytvárajte príspevky v sociálnych médiách

Ďalší uhol pohľadu, na ktorý sa môžete s Wixom spoľahnúť, je ísť cez sociálne médiá. Wix vám poskytuje nástroje, ktoré vám môžu pomôcť pri vytváraní obsahu sociálnych médií. Je podobný základnému editoru fotografií a nie je strašne rozsiahly.

Je to však užitočné v štipku, najmä pre niekoho, kto chce pracovať iba na jednom mieste a nemusí sa spoliehať na viac programov a len na udržiavanie svojich webových stránok a sociálnych médií. Pre tých z vás, ktorí sú oboznámení s Canvou, je to podobné.

Všetko, čo musíte urobiť, je v zásade vybrať obrázok a potom upraviť text tak, aby s ním išlo, takže môžete zdieľať niečo, čo je rýchle, pekné (alebo nepredvídateľné) v závislosti od publika na vašom webe.

Použite e-mailový marketing

Wix Email Marketing

Možno by to bolo viac pre obchodné weby, ale e-mailový marketing je jedným z nástrojov, ktorý môže pomôcť pri vytváraní potenciálnych zákazníkov. Namiesto čakania na zákazníkov, ktorí prídu k vám, potom, čo si vytvoríte zoznam odberateľov, môžete im posielať obsah priamo!

Existuje veľa nástrojov na e-mailový marketing, niektoré dobré, iné nie také dobré, ale zahrnutie jedného do aspektu Wix je z ich strany zdanie brilantnosti. Pre webové stránky malých firiem je obzvlášť užitočné mať túto schopnosť integrovanú do systému, ktorý používajú pre svoju webovú stránku.

Vedľajšou poznámkou je, že Bitcatcha obsahuje celý rad minisérií článkov venovaných efektívnemu e-mailovému marketingu, takže si ich môžete pozrieť, aby ste im pomohli..

6. Tony extra funkcií

Okrem svojho jadra, ktoré je tvorcom webových stránok a ktoré pomáha ľuďom rýchlo rozvíjať webové stránky, sa Wix zdieľa oveľa viac, ako je míľa navyše. Vybudoval celý ekosystém nástrojov a produktov zameraných na pomoc ľuďom pri vytváraní webových stránok, ktoré uspejú.

Okrem trhu s aplikáciami má niekoľko ďalších interných nástrojov, ktoré majitelia stránok jednoducho skvele majú a používajú – a to všetko v rovnakom balení..

Zadarmo HTTPS

Pre tých, ktorí si to ešte neuvedomujú, spoločnosť Google teraz robí niečo pre bezpečnejší internet povzbudzovaním vlastníkov stránok, aby používali SSL. Aj keď je pravda, že väčšina webových stránok poskytujúcich webhosting to dnes ponúka v tej či onej podobe, je dobré vidieť, ako to ponúkajú aj tvorcovia webových stránok, ako je Wix..

HTTPS zaisťuje, že interakcie, ktoré majú návštevníci s vašimi webovými stránkami, sú bezpečné a že pripravujú pôdu pre ďalšie veci, ako sú online nákupy, výmena súkromných informácií atď. Stránky, ktoré nie sú kompatibilné s HTTPS, teraz dostanú varovnú správu.

HTTPS stránky majú tiež lepšie hodnotenie vo vyhľadávaní Google.

Vytvárajte ponuky pre zákazníkov

Wix Citácie zákazníkov

Je to niečo, čo je viac pre podnikových zákazníkov, ale najmä pre malé a stredné podniky. Wix má nástroj, ktorý vám umožňuje vytvárať cenové ponuky pre vaše služby pre zákazníkov. Tento nástroj je k dispozícii spolu so šablónou. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať zákazníka, podmienky a dátum vypršania platnosti vašej ponuky.

Úprimne povedané, toto nebolo niečo, čo som očakával od tvorcu webových stránok, najmä ten, ktorý ponúka bezplatný účet. Nie je to niečo, čo by prinieslo alebo prerušilo obchod, ale len ukazuje, ako veľmi si Wix myslel v procese budovania stránok a potrebách svojich zákazníkov..

K dispozícii je dokonca aj výrobca loga!

Opäť to patrí do rovnakej kategórie nástrojov ako vyššie uvedený generátor ponúk. Logo, také jednoduché, aké to môže byť, je niečo, čo by prakticky každá webová stránka potrebovala. Tak prečo nie len vytvoriť jednoduchý a kompletný balík webových doplnkov?

Veľký brat Wix pre zahrnutie týchto dvoch nástrojov. vážne.

Integrujte platby

Ďalšou položkou, ktorá patrí do kategórie podnikania, Wix umožňuje webovým stránkam vykonávajúcim činnosti elektronického obchodu prístup k niekoľkým platobným metódam. Hlavné možnosti sú trochu obmedzené – môžete použiť PayPal alebo nejaký iný spôsob manuálnej platby, napríklad hotovosť (niečo ako bankomat v bankomate) alebo šek..

Toto je však iba predvolené nastavenie. Ak potrebujete viac možností, môžete využiť niektoré z aplikácií na trhu Wix. Napríklad jedna z ich aplikácií pre online platby vám umožňuje prijímať aj platby kreditnými kartami, doplnená o pripomenutia a fakturáciu platieb.

Úlohy a pripomienky

Wix Úlohy a pripomenutia

Pri vytváraní svojich webových stránok využívajte nástroj na úlohy a pripomenutia spoločnosti Wixs, aby ste si boli vždy vedomí toho, čo ešte musíte urobiť, aby ste dokončili svoju stránku. V skutočnosti som to považoval za užitočné aj po tom, čo spravujem niekoľko webových stránok.

Zakaždým, keď sa prihlásite do svojho účtu, jednoducho sa presuňte a môžete prejsť zoznamom, pridávať nové veci alebo označovať veci hneď po dokončení..

Pozvite prispievateľov

Témou dňa je spolupráca a tu vám Wix umožňuje pozývať ľudí, aby s vami viedli dialóg na vašich webových stránkach. To môže byť užitočné mnohými spôsobmi. Ak ste napríklad vyvíjali webové stránky pre zákazníka, môžete ich pozvať do konceptu a nechať ich komentovať alebo požadovať zmeny.

Ak pracujete s copywriterom, môžete ich pozvať, aby vyplnili medzery, na ktorých necháte zástupné symboly. Alebo možno, ak podnikáte a chcete spätnú väzbu od niekoľkých kolegov – mohlo by to fungovať mnohými spôsobmi.

Automatizovaní respondenti

Automatizácia Wix

Ak ste v poslednom čase používali zasielanie správ na Facebooku, možno ste si všimli, že mnoho firiem používa chatovníkov ako odpoveď na správy od používateľov. Niektoré webové stránky to ponúkajú aj vo forme živých chatovacích služieb.

S Wix máte tiež možnosť „automatizovať“ svoje stránky! Môže sa to stať niekoľkými spôsobmi. Napríklad, ak vám návštevník pošle e-mail z vášho webu, môžete nakonfigurovať Wix tak, aby sa mu okamžite poslalo potvrdenie..

Toto je opäť ďalšia funkcia priaznivá pre podnikanie, ktorú je skvelé mať.

7. Veľa pomoci a podpory

Jadrom každej služby je ako vždy úroveň zákazníckej podpory a pomoci, ktorú ste dostali. V tejto súvislosti musím skutočne odložiť klobúk Wixovi. Zistil som, že bez ohľadu na to, čo robím, je k dispozícii buď položka s informáciami, ktorá vám pomôže, alebo niekedy aj videonávod.!

Je to nielen v technických záležitostiach, napríklad „Ako povoliť HTTPS“, ale sú to aj nehmotné veci, ktoré sú pozoruhodné. Napríklad existuje veľké množstvo videí, ktoré by som rád nazval „videá s pridanou hodnotou“ od spoločnosti Wix, ktoré si môžete pozrieť, napríklad toto video o základoch spoločnosti Wix SEO.

Možno základné, ale každý kúsok pomôže!

Čo sa nám na Wixovi nepáčilo

1. Šablóny nie sú zameniteľné

Môže to byť len pre mňa, kto vyberie nit, ale je mi trochu nepríjemné, že nemôžete prenášať obsah z jednej šablóny do druhej. Uvedomujem si, že ide o tvorcu stránok a nie Microsoft Powerpoint, ale len mi dovoľte, aby som zistil, ako to vyzerá na niekoľkých pozadí..

Takže tu nie je nič vážne, len slovo opatrne – Šablónu si vyberte opatrne! Ak neskôr zmeníte názor, budete musieť ručne presunúť všetok obsah, ktorý ste vytvorili na svojom pôvodnom!

2. Zadarmo budovanie značky Wix

Tento bod by mohol len dokázať, čo niektorí hovoria o tom, že v živote nie je nič zadarmo, ale pre tých z vás, ktorí sa rozhodli pre Wix a rozhodli sa zostať na svojom bezplatnom pláne – je tu háčik. Bezplatné stránky hostené na serveri Wix sú nútené niesť značku Wix.

Nie je to nič príliš nepríjemné, ale bohužiaľ je to zrejmé, pretože sa zdá, že v hornej časti stránky sa zobrazuje pravá búrka, dokonca aj pred hlavičkou vášho webu..

Wix Branding

3. Sledovanie a Analytics vyžadujú platený plán

Majitelia webových stránok obyčajne radi vidia výkonnosť svojich stránok a najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je pomocou nástroja Google Analytics alebo niekoľkých ďalších podobných nástrojov. Bohužiaľ, aby ste ich mohli používať s Wixom, musíte svoj plán aktualizovať.

Toto nie je freebie a niekedy to môže byť neuveriteľne nepríjemné, pretože je to také jednoduché ako pripojenie Google API.!

4. Váš web nie je prenosný

Pokiaľ ide o mňa, ide o najväčšiu nevýhodu pri používaní Wix a pripomína mi to … nechuť k vlastnej technológii. Aj keď som si istý, že spoločnosť Wix je oprávnená v tom, že nechce, aby ľudia vyvážali webové stránky vytvorené pomocou ich technológie, pre mnoho ľudí to predstavuje veľký problém..

Povedzme napríklad, že ste vlastníkom firmy a vyrastali ste z možností, ktoré môže Wix z nejakého dôvodu podporovať. To znamená, že budete musieť zaplatiť vážne peniaze, aby ste znova vytvorili a preniesli svoje webové stránky mimo Wix!

Určite to nemusím vysvetľovať, ale v podstate, ak sa prihlásite na Wix, majú vás na celý život.

5. Prémiové plány sú iba na jednom mieste

Ak ste si mysleli, že platenie prémiového plánu mesačného poplatku by vám umožnilo neobmedzený prístup k Wix pre všetky vaše stránky, zamyslite sa znova. Prémiové funkcie nie sú prenosné, čo znamená, že si ich kúpite pre jednu stránku a zostane tam!

Predstavte si, aký by bol zmätok, ak by ste chceli iba pripojenie k službe Google Analytics? Ešte jedna vec, na ktorú sa dá žuť.

Wixov plán

Doména eCommerceConnect

NAJLEPŠIE PRE MALÉ PODNIKY
BandwidthUnlimited1GB
Storage20GB500MB
Pripojte svoju doménuAnoAno
Zmeňte hlavičku reklámNieAno
Aplikácia na tvorbu formulárov (48 USD) ÁnoNie
App Booster App (60 USD) ÁnoNie
Cena $ 16.50 / mo $ 4.50 / mo

S piatimi platenými verziami plánu okrem bezplatného plánu sa zdá, že Wix je vhodný pre každého. Napriek tomu, ak ste veľkou firmou a potrebujete niečo významné, odporúčam vám, aby ste sa podrobne venovali drobným výtlačkom pred nákupom v pláne najvyššej úrovne..

Skutočne nemôžem pochopiť, že pre všetky mýty a funkcie, ktoré Wix zahrňuje zadarmo, sa snaží ceniť seba rovnako ako webhosting – podľa úložného priestoru, šírky pásma atď..

Verdikt: Je Wix dobrý nákup?

Myslím si, že v čase, keď ste dosiahli tento bod, možno bude zrejmé, že cítim Wix, že ako tvorca stránok je Wix celkom dobrý. Zaškrtáva veľa správnych začiarkavacích políčok vo svojej primárnej funkcii (editor mobilných stránok je skvelý dotyk) a je možné rýchlo ich rozvíjať..

Okrem toho je tu tiež veľká pridaná hodnota s ďalšími funkciami a marketingovými nástrojmi. Toto by umožnilo novým vlastníkom stránok rozšíriť dosah svojich stránok bez toho, aby museli riešiť príliš veľa technických znalostí alebo dodatočných zdrojov..

S týmto nástrojom na tvorbu stránok však existuje niekoľko veľkých upozornení, ktoré mi bránia, aby som ich bez váhania odporučil. Po prvé, skutočnosť, že ste prilepená na Wix, pretože nemôžete premiestniť svoje stránky, je zásadným vypnutím. Je to niečo, čo má dlhodobé dôsledky a nie je ľahké posúdiť nových (alebo dokonca veteránov!) Vlastníkov stránok..

Po druhé, hoci pripúšťam, že všetky tieto ďalšie funkcie sú dobré, pre niekoho, kto vie, čo robia – nakupujete do spoločnosti Wix za vysoké ceny. Zoberme si napríklad ich najnižší plán na 4,50 dolárov mesačne – to je to, čo by ste zaplatili za webhosting s oveľa viac zdrojov, ako ponúka Wix..

Ako prechádzate zoznamom výhod a nevýhod, je trochu zrejmé, že Wix je krátkodobý zisk – riešenie dlhodobej bolesti. Pre niektorých ľudí to samozrejme nebude záležať, ale myslím si, že ak ste ochotní vynaložiť trochu úsilia pri učení sa napríklad o vlastnom hostovaní WordPress, ušetríte toľko ako dvojnásobok (a pravdepodobne viac) ) z dlhodobého hľadiska.

Kľúčové vlastnosti

 • ✓ Veľká rýchlosť
 • ✓ Ľahký ťah & drop rozhranie
 • ✓ Zahrnuté sú aj nástroje SEO
 • ✓ Rozsiahly trh aplikácií
 • ✓ Prispôsobenie mobilných zariadení
 • ✓ Fantastická informačná báza

Odporúčané pre

 • • Jednotlivé webové stránky
 • • Majitelia malých podnikov
 • • Základné stránky elektronického obchodu
 • • Majitelia webových stránok pre domácich majstrov

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me