Wix

Contents

Wix

https://www.wix.com

tl; dr

Můj osobní pocit je, že Wix je velmi Mercedes stavitelů stránek. Je solidní a přichází s nabitým funkcemi, přesto je o některé ze svých technologií značně chráněn. Zkrátka se zde zaregistrujete na dobrou věc, ale pohybující se značky později budou skutečnou bolestí a v dlouhodobém horizontu vás budou stát dražší..

Recenze Wix: Objeveno 7 výhod a 5 nevýhod!

Tvůrci stránek byli už dlouho. Pro ty z vás, kteří jsou dostatečně staří na to, aby si vzpomněli, to všechno začalo s geocity už v 90. letech a to bylo Jurassic období, pokud jde o internet.

Rychlý posun vpřed k současnému datu a schopnosti tvůrců webů vzrostly o skoky a meze – Wix mezi nimi. Společnost Wix, založená v roce 2006, se dnes rozrostla a obsluhuje více než 110 milionů uživatelů a je jedním z největších v oboru.

V průběhu let to také pokračovalo v rozšiřování funkcí, jak jsem si uvědomil po jejich nedávné revizi. Podívejme se blíže na to, jaké výhody má používání Wix k rychlému vytváření vlastních webů.

Co se nám na Wixu líbí

1. Dobrá rychlost webu

Vím, že je pravděpodobné, že většina lidí, kteří se dívají na Wix, bude s největší pravděpodobností mít zájem o jeho schopnosti rychlého budování stránek, ale bez ohledu na to, jak se na to díváte, v konečném důsledku je rychlost velkým faktorem. Koneckonců, nechtěli byste web, který je postaven rychle, ale funguje jako šnek?

US (W)
US (E)
Londýn
Singapur

10 ms 26 ms 49 ms 186 ms

Sao Paulo
Bangalore
Sydney
Japonsko

127 ms 312 ms 158 ms 125 ms

Průměrná rychlost: 124,1 ms – Zobrazit úplný výsledek

Naštěstí se weby Wix zdají být rychlé – neuvěřitelně ano. Můj testovací web, spartan, protože byl hodnocen celkem velmi dobře, a vydělával si známkou A + v testu rychlosti Bitcatchy. Přesto jsem obvykle docela důkladný, takže jsem to musel provést také pomocí testu rychlosti WebPage.

Test rychlosti Wix - USA

Test rychlosti ze serveru Dallas

Wix Speed ​​Test - Asia

Test rychlosti ze serveru Singapur

Pokud se podíváte na výsledky rychlosti z těchto testů, všimnete si nejen vynikajícího času na první byte (TTFB), ale také, že jsou stránky ve výchozím nastavení správně optimalizovány. Statický obsah je ukládán do mezipaměti a je použita i síť pro distribuci obsahu.

To znamená, že hostování webu s Wixem by nemělo být problém. Rychlý TTFB je důležitý, protože ukazuje, že servery Wix fungují dobře, a pokud se web později zapadne, je to pravděpodobně kvůli něčemu, co jsem udělal, a nemá nic společného s reakcí serveru.

2. Masivní kolekce šablon

Téměř každý zdroj pro vytváření stránek, se kterým jsem se dosud setkal, má obvykle k dispozici nějakou formu šablon. To pomáhá nejen jako zdroj pro ty, kteří nechtějí potíže s budováním webu od nuly, ale někdy to také slouží jako zdroj inspirace pro ty, kteří.

Wix je mimořádně velkorysý díky svým šablonám a nabízí uživatelům více než 500 z čeho vybírat. To je obrovské množství podle jakýchkoli norem. Viděl jsem nějakého tvůrce stránek, který nabízí tolik šablon, že hraničí s směšným.

Šablony Wix

Mají na výběr z široké škály kategorií, od podnikových společností na celém světě až po cestování a cestovní ruch. Pro každého je tu opravdu něco! Tyto šablony mají také základní předdefinovaný obsah, takže si můžete vybrat, zda na tom budovat, nebo jej jednoduše vymazat.

Pro zájemce mají také šablony pro internetové obchody, takže si můžete rychle vytvořit svůj vlastní eCommerce web.

3. Intuitivní rozhraní Drag and Drop

Hlavní editor Wix

Nyní se dostáváme k jádru Wix, což je jeho rozhraní drag and drop. Nebudu však v této oblasti příliš vysvětlovat, i když to je důvod, proč sem přichází většina lidí. Důležitější pro mě v rozhraní je jeho snadné použití.

Někteří mohou argumentovat, že Wix nemá sílu ve svém drag and drop rozhraní, které někteří tvůrci stránek dělají, ale myslím, že má perfektní rovnováhu. Udržuje věci snadno použitelné pro začátečníky a přesto má dostatek možností k tomu, aby se váš web rozšířil o skutečný powerhouse.

Co se mi ale nejvíce líbí na editoru Wix, je to, že má mobilní editor. Díky tomu si můžete prohlížet a upravovat své stránky přesně tak, jak by se zobrazovaly na mobilním zařízení. Lze jej spravovat zcela mimo hlavní editor, takže si můžete mobilní zážitek opravdu přizpůsobit, než se spoléhat na responzivní šablonu.

Wix Mobile Site Editor

To vše samozřejmě můžete doplnit kódováním, pokud si to přejete. Zdá se však, že se to v poslední době mírně mění a Wix zjevně přizpůsobuje funkci kódování ještě více. Nyní je zaměřen více na vývojáře a je v beta verzi.

4. Rozšiřte funkce svého webu o Wix App Market

Důvod, proč jsem se příliš nezaměřoval na rozhraní drag and drop výše, je právě z tohoto důvodu – trh aplikací Wix. Spíše než vám dá pár hraček k rozšíření dílčích funkcí v editoru, Wix má celý ekosystém toho, co nazývá „Aplikace“..

Jsou to jako pluginy, které můžete použít k provádění konkrétních úkolů na vašem webu Wix. Například – potřebujete sekci blogu? Violo, jen to aktivuj, uprav některá nastavení a je tam. Pokud vás zajímá, jak rozsáhlé mohou být tyto aplikace, ráda bych se podělila o některé oblasti, které zde pokrývají;

Wix App Market

 • ChatPřidávání této aplikace vám umožní live chat se zákazníky na vašem webu. To vám umožní rozšířit zákaznický servis a přivést věci na zcela novou úroveň.
 • FórumPokud jste více zaměřeni na obsah nebo chcete otevřít cestu pro své zákazníky, aby s vámi nebo jinými uživateli diskutovali o vašich produktech, vytvořte rychlé fórum. Žádné kódování, žádná databáze, stačí na ni kliknout.
 • UdálostiPro aktivní společnosti, které pořádají mnoho událostí, vám aplikace Wix Events pomůže vytvořit a předvést více událostí. Spravuje vše od prodeje vstupenek po systém RSVP, takže se můžete soustředit na svou hlavní činnost.
 • eCommerce Pokud máte něco k prodeji, získejte Wix a budete prodávat v mžiku oka. Vše, co potřebujete, je aplikace Online Store, která vám umožní nejen prodávat prostřednictvím vašeho webu, ale může ji rozšířit i na jiné platformy, jako jsou Amazon a Facebook.!

5. Trh své stránky snadno

Integrovaná správa SEO

Kde je obsah tělem vašeho webu, SEO je jeho krev. Tyto techniky jsou nezbytné, pokud je chcete najít kdekoli na Googlu (nebo jiných vyhledávačích). SEO vám pomůže „prodat“ své stránky vyhledávacím strojům a povzbudit je, aby vás ve výsledcích vyhledávání dále uvedli.

Wix vám to ve výchozím nastavení pomůže a vše, co musíte udělat, je poskytnout vám malou pomoc. Například, dejte vědět více o vašem webu a na co se zaměřujete, pak to může udělat těžké zvedání za vás. To se provádí tak, že vám umožní vyplnit klíčová slova a další metadata.

Jakmile pomůžete přidat tyto věci do záhlaví, fotografií a dalších prvků na stránce, Google je prohledá pokaždé, když roboti projdou vaším webem. Čím podrobnější a přesnější jsou vaše metadata, tím lepší bude při vyhledávání.

Dalším aspektem SEO je formát URL (adresa), který Google bere v úvahu také z hlediska relevance. Wix vám umožní upravit URL každé stránky tak, aby co nejlépe odpovídala tomu, co potřebujete, aby Google věděl.

Vím, že SEO je něco, čeho se mnoho lidí trochu bojí, a domnívám se, že je nepravděpodobné, že by automatizovaný SEO dokázal hodně udělat, takže si to prostě neberte, podívejte se na jejich Wix SEO Wiz.

Vytvářejte příspěvky v sociálních médiích

Dalším úšklebkem, na který se můžete s Wixem spolehnout, je jít přes sociální média. Wix vám poskytuje nástroje, které vám mohou pomoci vytvořit obsah sociálních médií. Je to podobné jako základní editor fotografií a není strašně rozsáhlé.

Je to však užitečné ve špetce, zejména pro někoho, kdo chce pracovat pouze na jednom místě a nemusí se spoléhat na více programů, a jen na udržování svých webových stránek a sociálních médií. Pro ty z vás, kteří znají Canvu, je to podobné.

Vše, co musíte udělat, je v zásadě vybrat obrázek a upravit text tak, aby s ním byl spojen, takže můžete sdílet něco, co je rychlé, hezké (nebo nepředvídatelné) v závislosti na cílovém publiku.

Použijte e-mailový marketing

Wix Email Marketing

Možná by to bylo více pro obchodní weby, ale e-mailový marketing je jedním z nástrojů, který může pomoci při vytváření potenciálních zákazníků. Spíše než čekat na zákazníky, kteří k vám přicházejí, poté, co si vytvoříte seznam odběratelů, můžete jim posílat obsah přímo!

Existuje spousta nástrojů pro e-mailový marketing, některé dobré, jiné ne tak dobré, ale zahrnutí jednoho do aspektu Wix je z jejich strany úderem brilantnosti. Pro weby malých podniků je zvláště užitečné mít tuto schopnost integrovanou do systému, který používají pro své webové stránky.

Na druhou stranu, Bitcatcha obsahuje celou řadu článků věnovaných efektivnímu e-mailovému marketingu, takže si je můžete prohlédnout a pomoci vám také.

6. Tun extra funkcí

Kromě svého jádra, což je tvůrce stránek, který pomáhá lidem rychle rozvíjet webové stránky, jde Wix daleko dále než míle navíc. Postavil celý ekosystém nástrojů a produktů zaměřených na pomoc lidem při vytváření webů, které uspějí.

Kromě trhu s aplikacemi má několik dalších interních nástrojů, které majitelé webů prostě skvěle mají a používají – a to vše přichází ve stejném balíčku.

Zdarma HTTPS

Pro ty, kteří si to ještě neuvědomují, Google nyní dělá svůj kousek pro bezpečnější internet tím, že podporuje majitele stránek, aby používali SSL. I když je pravda, že většina webů poskytujících hosting webových stránek to dnes nabízí v té či oné podobě, přesto je dobré vidět, jak to nabízejí i tvůrci webů, jako je Wix..

HTTPS zajišťuje, že interakce návštěvníků s vaším webem jsou bezpečné a že připravují cestu pro další věci, jako jsou online nákupy, výměna soukromých informací atd. Weby, které nejsou kompatibilní s HTTPS, nyní obdrží varovnou zprávu.

HTTPS weby také získávají příznivější hodnocení ve vyhledávání Google.

Vytvářejte nabídky pro zákazníky

Wix Citace zákazníků

To je něco, co je více pro firemní zákazníky, ale zejména pro malé a střední podniky. Wix má nástroj, který vám umožní vytvářet nabídky pro vaše služby pro zákazníky. Nástroj je k dispozici s šablonou, vše, co musíte udělat, je přidat zákazníka, podmínky a datum vypršení platnosti vaší nabídky.

Abych byl upřímný, nebylo to něco, co jsem očekával od tvůrce webu, zejména ten, který nabízí bezplatný účet. Není to něco, co by přineslo nebo přerušilo obchod, ale pouze ukazuje, jak moc si Wix myslel do procesu budování webu a potřeb svých zákazníků..

K dispozici je dokonce i výrobce loga!

To opět spadá do stejné kategorie nástrojů jako výše uvedený generátor nabídek. Logo, jednoduché, jak to může být, je něco, co by prakticky každý web potřeboval. Tak proč ne jen vytvořit jednoduchý a dokončit sadu webových doplňků?

Velký bratr Wixovi za zahrnutí těchto dvou nástrojů. Vážně.

Integrujte platby

Další položkou, která spadá do obchodní kategorie, Wix umožňuje webům provádějícím činnosti elektronického obchodování přístup k několika platebním metodám. Hlavní možnosti jsou trochu omezené – můžete použít PayPal nebo jinou formu manuální platby, jako je hotovost (něco jako bankomat v bankomatu) nebo šek.

Toto je však pouze výchozí. Pokud potřebujete více možností, můžete využít některé z aplikací na trhu Wix. Například jedna z jejich aplikací pro online platby vám umožňuje přijímat i platby kreditními kartami, doplněné o připomenutí plateb a fakturaci.

Úkoly a připomenutí

Wix úkoly a připomenutí

Při vytváření webu využívejte nástroj Wixs pro úkoly a připomenutí, abyste měli vždy přehled o tom, co ještě musíte udělat, abyste svůj web dokončili. Ve skutečnosti mi to připadalo užitečné i poté, co spravuji několik webových stránek.

Pokaždé, když se přihlásíte ke svému účtu, stačí přejít a můžete procházet seznamem, přidávat nové věci nebo označovat věci, jakmile je dokončíte..

Pozvěte přispěvatele

Tématem dne je spolupráce a zde vám Wix umožňuje pozvat lidi, aby s vámi na vašem webu vedli dialog. To může být užitečné mnoha způsoby. Pokud jste například vývojáři vytvářeli web pro zákazníka, můžete je pozvat do pracovní verze a nechat je komentovat nebo požadovat změny.

Pokud pracujete s copywriterem, můžete je pozvat, aby vyplnili mezery, na kterých necháte zástupné symboly. Nebo možná, pokud podnikáte a chcete jen zpětnou vazbu od několika kolegů – mohlo by to fungovat mnoha způsoby.

Automatizovaní respondenti

Automatizace Wix

Pokud jste v poslední době používali zasílání zpráv na Facebooku, možná jste si všimli, že mnoho firem používá chatovací roboty, aby reagovaly na zprávy od uživatelů. Některé webové stránky to také nabízejí ve formě živých chatovacích služeb.

S Wix máte také možnost „automatizovat“ vaše stránky! To se může stát několika způsoby. Pokud vám například návštěvník odešle e-mail z vašeho webu, můžete nakonfigurovat Wix tak, aby mu byl ihned zaslán potvrzení.

Opět je to další obchodní funkce, která je skvělá.

7. Spousta pomoci a podpory

Jádrem každé služby je jako vždy úroveň zákaznické podpory a pomoci, které jste dostali. V tom musím sundat klobouk Wixovi. Zjistil jsem, že bez ohledu na to, co dělám, existuje buď položka s informacemi, která pomůže, nebo někdy dokonce i video tutoriál!

Nejde jen o technické záležitosti, například „Jak povolit HTTPS“, ale o pozoruhodné jsou také nehmotné věci. Například existuje velké množství toho, co ráda nazývám videa s přidanou hodnotou od společnosti Wix, kterou můžete sledovat, například toto video o základech Wix SEO Basics.

Snad základní, ale každý trochu pomůže!

Co se nám na Wixovi nelíbilo

1. Šablony nejsou zaměnitelné

Může to být jen ten, kdo mě vybírá, ale je mi trochu nepříjemné, že nemůžete přenášet obsah z jedné šablony do druhé. Uvědomuji si, že se jedná o tvůrce webových stránek a ne o Microsoft Powerpoint, ale jen mi dovolte vidět, jak to vypadá na několika pozadí.

Tady nic vážného, ​​kromě slova opatrnosti – Vyberte si šablonu pečlivě! Pokud změníte názor později, budete muset ručně přesunout veškerý obsah, který jste vytvořili na svém originálu!

2. Zdarma plán síly Wix Branding

Tento bod by mohl jen ukázat, co někteří říkají o tom, že v životě není nic svobodného, ​​ale pro ty z vás, kteří si vyberou Wix a rozhodnou se zůstat na svém plánu zdarma – je tu háček. Bezplatné stránky hostované na Wixu jsou nuceny nést značku Wix.

Není to nic nepříjemného, ​​ale bohužel je to zřejmé, protože se zdá, že se v horní části stránky zobrazuje pravý úder, a to i před hlavičkou vašeho webu.

Wix Branding

3. Sledování a Analytics vyžadují placený plán

Majitelé webových stránek obvykle rádi sledují, jak dobře fungují jejich stránky, a nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je pomocí Google Analytics nebo několika dalších podobných nástrojů. Bohužel, abyste je mohli používat s Wix, musíte svůj plán upgradovat.

To nepřichází jako freebie a občas to může být neuvěřitelně nepříjemné, protože je to něco tak jednoduchého jako připojení Google API!

4. Váš web nelze převést

Pokud jde o mě, jedná se o největší nevýhodu používání Wix a připomíná mi to … nechuť k vlastní technologii. I když jsem si jistý, že Wix je oprávněný v tom, že nechce, aby lidé exportovali webové stránky vytvořené pomocí jejich technologie, pro mnoho lidí to představuje velký problém..

Řekněme například, že jste vlastníkem firmy a vyrostli jste z možností, které může Wix z nějakého důvodu podporovat. To znamená, že budete muset zaplatit vážné peníze, abyste mohli znovu vytvořit a převést svůj web mimo Wix!

Jsem si jistý, že to nemusím vysvětlovat, ale pokud se přihlásíte ke Wixu, mají vás na celý život.

5. Prémiové plány jsou pouze na jednom místě

Pokud jste si mysleli, že zaplacení prémiového plánu měsíčního poplatku by vám umožnilo neomezený přístup k Wix pro všechny vaše stránky, zamyslete se znovu. Prémiové funkce nejsou přenosné, což znamená, že si je koupíte pro jeden web a zůstane tam!

Představte si, jaký by to byl bummer, pokud byste chtěli pouze propojit Google Analytics? Ještě jedna věc, na kterou se dá žvýkat.

Wixův plán

eCommerceConnect Domain

NEJLEPŠÍ PRO MALÉ PODNIKÁNÍ ZÁKLADNÍ
Šířka pásmaUnlimited1GB
Úložiště20GB500 MB
Připojte svou doménuAnoAno
Záhlaví reklam WixNoYes
Aplikace pro tvorbu formulářů (48 $) AnoNe
App Booster App (60 $) AnoNe
Cena 16,50 $ / měsíc 4,50 $ / měsíc

S pěti placenými verzemi plánu kromě bezplatného plánu se zdá, že Wix je vhodný pro každého. Přesto, pokud jste velký podnik a potřebujete něco významného, ​​navrhuji, abyste se před nákupem do plánu nejvyšší úrovně důkladně podívali na drobný tisk..

To, co opravdu nemohu pochopit, je to, že pro všechny mýtné a funkce, které Wix zahrnuje zdarma, se snaží cenit sebe podobně jako webhosting – úložným prostorem, šířkou pásma atd..

Verdikt: Je Wix dobrý nákup?

Myslím, že v době, kdy jste dosáhli tohoto bodu, bude možná jasné, že cítím Wixe, že jako tvůrce stránek je Wix docela dobrý. Zaškrtává mnoho správných zaškrtávacích políček ve své primární funkci (editor mobilních webů je skvělý dotyk) a je možné použít k rychlému vývoji webů.

Kromě toho je zde také skvělá přidaná hodnota s dalšími funkcemi a marketingovými nástroji. To by umožnilo novým majitelům stránek rozšířit dosah svých stránek, aniž by museli řešit příliš mnoho technických znalostí nebo dodatečných zdrojů..

S tímto tvůrcem stránek však existuje několik velkých námitek, které mi brání v tom, abych ho bez váhání doporučil. Zaprvé, skutečnost, že jste přilepená na Wix, protože nemůžete přesunout své stránky, je velkým vypnutím. To je něco, co má dlouhodobé důsledky a není snadné pro nové (nebo dokonce veteránské) majitele stránek posoudit.

Zadruhé, i když připouštím, že všechny tyto další funkce jsou dobré, pro někoho, kdo ví, co dělají – kupujete Wixu za příznivé ceny. Vezměme si například jejich nejnižší plán na 4,50 $ měsíčně – to je to, co byste za webhosting platili mnohem více zdrojů, než nabízí Wix.

Jak procházíte seznamem kladů a záporů, je trochu zřejmé, že Wix je krátkodobý zisk – řešení dlouhodobé bolesti. Pro některé lidi to samozřejmě nebude záležet, ale moje myšlenky jsou takové, že pokud jste ochotni věnovat trochu úsilí učení se o vlastním hostování WordPress, ušetříte až dvojnásobek (a pravděpodobně více) ) z dlouhodobého hlediska.

Klíčové vlastnosti

 • ✓ Velká rychlost
 • ✓ Snadné přetažení & drop rozhraní
 • ✓ SEO nástroje v ceně
 • ✓ Rozsáhlý trh aplikací
 • ✓ Mobilní přizpůsobení
 • ✓ Fantastická znalostní databáze

Doporučeno pro

 • • Jednotlivé webové stránky
 • • Majitelé malých podniků
 • • Základní stránky elektronického obchodování
 • • Majitelé webových stránek pro kutily

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Wix Review - 7 πλεονεκτήματα και 5 μειονεκτήματα της χρήσης του Wix Website Builder