“Unë bëj 1000 dollarë në kohën e lirë”: Shihni Si e bën ajo …

Farë do të bënit me një $ shtesë shtesë çdo muaj?


Më mirë akoma, po sikur t’i fitonit ato para për të bërë diçka që e doni? Në kohën tuaj të lirë!

Unë fola me dikë duke bërë pikërisht atë.

Kalen është një mik i mirë i faqes dhe drejton një dyqan shumë të njohur të modës në internet në Malajzi. Kur ajo filloi, nuk ishte asgjë më shumë se një hobi. Tani është një biznes i mrekullueshëm dhe fitimprurës.

Shtë provë që ju të mund të ndiqni pasionin tuaj, të zhyteni në prani të 9-5 dhe të krijoni diçka për të cilën jeni krenar!

Realisticshtë realiste, e arritshme dhe shumë më e lehtë nga sa mendoni.

Kalen e bëri. Dhe doja të zbuloja më shumë.

Bon Bon Boutique – E gjitha filloi me një ëndërr…

"Gjithmonë kam dashur të jem një stilist i modës"

Me seli në Kuala Lumpur, Kalen filloi BonBon Boutique në Facebook.

“Ishte një mënyrë për mua që të fitoja para xhepi dhe të vazhdoja të rritja pasionin tim për modën.”

Kalen - Themeluesi i Bon Bon Boutique

Në vetëm dy vjet, ajo tani është pronare e një kompanie të regjistruar dhe ka përfunduar një lëvizje të madhe në karrierë në modë.

Ajo dëshmon se fillimi i një projekti të vogël pasioni në Facebook mund të jetë çelësi i thjeshtë për punën tuaj në ëndërr.

"Unë mesatarisht 1000 dollarë në muaj, duke punuar 4 orë në ditë"

Kalen punon orë me orar të pjesshëm në dyqan, duke bërë 1000 dollarë të shëndetshëm në muaj.

Kjo është një pagë mesatare në SH.B.A. (pro rata) dhe ka shumë hapësirë ​​për të rritur këto të ardhura.

“Në muajt e festivalit, shitjet janë shumë më e lartë “.

Ju nuk keni nevojë të drejtoni një emër të rrugës së lartë ose markë të famshme për të siguruar jetesën nga dyqani juaj në internet. Të gjitha që ju nevojiten janë disa produkte të shkëlqyera, një audiencë e synuar dhe një lidhje interneti!

Por, nuk mund të jetë vetëm për para. Duhet të ketë disa pengesa të tjera të mahnitshme për të drejtuar një dyqan të modës?

… Dhe Karburuar nga Njohja e Konsumatorëve & mbështetje

"Gjëja ime e preferuar është marrja e emailave inkurajuese nga klientët tanë"

Gjëja e preferuar e Kalen në lidhje me drejtimin e dyqanit është marrja e reagimeve pozitive nga klientët. Zotërimi i dyqanit të modës është një mënyrë e mahnitshme për të bashkëvepruar me klientët tuaj, dhe dashnorët e modës me të njëjtën mendje.

“Disa prej tyre ndajnë me mua fotot e bukura që kanë realizuar me produktet tona!”

Një foto e postuar nga BBB.We rrobat e rrobave Tulle (@bon_bonboutique) më 21 Tetor 2015 në 5:23 am PDT

Si pronar i një dyqani, të shohësh njerëz që veshin produktet e tua është një ndjenjë me të vërtetë e veçantë.

Shtë një lloj ndjenje e ngrohtë, e paqartë që nuk e merrni në punën tuaj të mërzitshme. Dhe kjo ia bën të gjitha punët e vështira ia vlen.

"Klienti im i parë ishte shoku im më i mirë"

Pjesa më e vështirë e çdo biznesi është gjetja e atyre klientëve të parë. Por nuk keni nevojë për një buxhet të madh për marketing apo kontakte profesionale. Gjithçka që ju nevojitet është një mik më i mirë!

Shitjet e para të Kalen erdhën nga miqtë e saj dhe të gjitha binin borën nga atje. Fjala e gojës është një gjë e fuqishme. Dhe nëse keni një profil në Facebook plot miq të dashur për modën, atëherë do të filloni me kokë!

“Unë i thashë shoqes time më të mirë për biznesin tim të ri, dhe ajo ishte shumë mbështetëse për idenë time.”

Miqtë dhe familja juaj do të jenë gjithmonë të lumtur t’ju ndihmojnë. Këto janë shitjet e para që do t’i lëvizin gjërat. Në ato ditë të para, gjithçka ka të bëjë me gojën, dhe ndërtimin e klientëve dhe tifozëve një për një.

E ndërtuar në WordPress & WooCommerce

"Dyqani ishte shumë i thjeshtë për tu ngritur"

Nëse e keni këtë deri tani, jeni vërtet të interesuar për këtë ide, a nuk jeni ju? Ju me të vërtetë dëshironi të filloni një dyqan në internet! Por nuk jeni thjesht i sigurt se si ta vendosni.

Shtë ky aspekt teknik i ndërlikuar që largon shumicën e njerëzve. Kështu që, ne e pyetëm Kalen për tërë procesin.

Ajo drejton faqen e saj të internetit, të ndërtuar në WordPress – platforma më e popullarizuar për krijimin e faqeve të internetit në internet.

Ju thjesht zgjidhni temën tuaj të preferuar (ose modelin) dhe e dekoroni atë si dëshironi.

“Unë jam duke përdorur temën e MayaShop. Është shumë e lehtë.”

Po në lidhje me biznesin e ndërlikuar të shitjeve, blerjeve dhe të gjitha sendeve të dyqaneve?

"E tëra çfarë duhet të bëj është të shkarkoni shtojcën WooCommerce dhe ta aktivizoni atë!"

Kalen përdor një shtojcë ose një mjet mjetesh, të quajtur WooCommerce.

Pasi të keni instaluar, nuk keni pse të shqetësoheni për asgjë.

“Së pari, klienti shton sendin në karrocë dhe kryen pagesën. Pasi pagesa të jetë e suksesshme, unë mund të shoh që urdhri i ri të shfaqet në pultin tim. “

Pjesa më e mirë është se është pothuajse plotësisht e lirë.

“E vetmja gjë për të cilën unë paguaj është Gateway iPay88 për të përpunuar pagesa në Singapor dhe Malajzi.”

[Mëso më shumë: Një udhëzues hap pas hapi për krijimin e një dyqani me WordPress & WooCommerce]

Gjeni një furnizues të besueshëm

"Gjetja e një furnizuesi është hapi i parë"

Gjëja e mrekullueshme në lidhje me një dyqan online është se nuk keni nevojë të krijoni produktet tuaja.

Ju nuk keni nevojë për një linjë prodhimi fabrike, apo edhe ndonjë aftësi dinake! Thjesht duhet të arrini tek furnizuesit. Do të thotë që ju mund të zgjidhni dhe zgjidhni produktet që ju pëlqejnë më së miri, dhe t’i vendosni ato në shitje.

Tutu pantallona të gjera @ Bon Bon Boutique

“Duhet të gjesh një furnizues të besueshëm i cili mund të prodhojë rroba me cilësi të lartë.”

Shtë si të kurosh produktet e tua të preferuara dhe t’i shesësh ato.

Përdorni Media Sociale në Përparësinë tuaj & Bëhuni Ndikuesi

"Fjalë për gojë, media sociale dhe blogerët nxisin shitjet tona"

Falë internetit, ju mund të drejtoni një biznes të suksesshëm me asgjë përveç disa llogari të mediave sociale!

Kalen ka dhjetëra mijëra ndjekës të mediave sociale, të gjithë të krijuar përmes mbështetjes nga fjala për gojë dhe blog. Thjesht tregon se biznesi juaj mund të lulëzojë përmes rritjes organike shoqërore dhe fjalës për gojë. (Shikoni llogarinë e saj në Instagram dhe Facebook)

“Unë kam filluar gjithashtu të përdor reklama në Facebook për të drejtuar trafikun në faqen time”.

Kohët e fundit Kalen ka filluar të paguajë për reklamat në internet. Tani që ajo po i rikthen disa nga fitimet në biznes, ajo pret edhe më shumë shitje dhe një hap të madh për kompaninë e saj!

[Mëso më shumë: Plani juaj 5 hap për të ndërtuar një Perandori Instagram për Dyqanin tuaj Online]

"Bëni vetes modën!"

Para se ta linim Kalen të kthehej në biznes, e pyetëm se çfarë këshille dhe inkurajim do t’u jepte pronarëve të dyqaneve me shpresë. Ajo kishte disa fjalë të mençura për të gjithë ju.

“Gjeni burimin e ideve dhe frymëzimeve të reja të modës. Bëni vetë Moda, dhe njerëzit do t’ju ndjekin dhe do të blejnë nga ju. “

Ju mund ta aplikoni këtë në çdo industri. Vazhdoni të kërkoni burime të reja frymëzimi. Drejtoni industrinë tuaj me ide të reja, dhe ju mund të shesë ndonjë gjë!

Fillimi i dyqanit tuaj online është më i lehtë nga sa mendoni! Shtë një mënyrë realiste për të fituar para në internet, madje edhe në kohën tuaj të lirë. Siç tregon Kalen, ju mund ta shndërroni shpejt në një kompani fitimprurëse.

Më e mira nga të gjitha, është e dobishme, sfiduese dhe emocionuese. Do të fitoni para duke bërë diçka që doni!

Fillimi është i thjeshtë, dhe unë kam një udhëzues të plotë për ju.

[Mëso më shumë: Një udhëzues dhjetë minutash për krijimin e një dyqani online & Duke e kthyer atë në një biznes të suksesshëm]

Kalen, ju falënderoj shumë që na folët, dhe fat të mirë me Bon Bon Boutique!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map