4 najlepší weboví hostitelia pre webové stránky v Nigérii (a 4, ktorým sa treba vyhnúť) – aktualizované 2019

Uvažujete o vytvorení webovej stránky v Nigérii?

Ak áno, budete potrebovať rýchly a spoľahlivý webhosting – nadáciu, ktorá ovláda vaše stránky. Hostenie vašej nigerijskej webovej stránky má dve hlavné možnosti:

 1. Vyberte si malého miestneho hostiteľa so sídlom v Nigérii
 2. Vyberte si väčšieho a uznávaného medzinárodného hostiteľa.

Ako uvidíte v tomto príspevku, odporúčame zvoliť možnosť 2: etablovaný medzinárodný hostiteľ. Aj keď existuje veľa miestnych nigérijských hostiteľov, ich výkon je jednoducho príliš pomalý. V skutočnosti sme objavili iba jedného lokálneho hostiteľa, ktorý produkoval prijateľný výkon.

Namiesto toho odporúčame vynikajúce rýchlosti a ultra-spoľahlivosť medzinárodných hostiteľov, ako je SiteGround. Dokonca aj v Afrike je ich výkon vynikajúci.

Contents

Na čo sa zamerať pri dobrom hostovaní

Najlepšie webhosting pre webové stránky v Nigérii

Predtým, ako sa dostaneme do detailov, musíme pochopiť, čo robí najlepší webhosting.

Webový hostiteľ určuje rýchlosť, spoľahlivosť a stabilitu vášho webu, preto je dôležité správne sa rozhodnúť. Čo presne teda hľadáme?

1. Rýchlosť

Všetci vieme dôležitosť rýchlosti webových stránok. A rýchlosť všetko začína rýchlym webhostingom. Webový hostiteľ by mal odpovedať do 200 ms (podľa spoločnosti Google), preto vyhľadajte hostiteľa, ktorý rýchlo reaguje vo vašej oblasti a na celom svete..

2. Uptime

„Prevádzková doba“ je mierou spoľahlivosti. Inými slovami, ide o percento času, počas ktorého je váš web online. Dokonca aj 98% dostupnosť môže znamenať, že vaše stránky prestanú fungovať šesť dní v roku (!). Vyhľadajte uptime 99,8% alebo viac.

3. Bezpečnosť

Nie je nič horšie ako hackovanie. Čo by ste urobili, keby ste stratili všetok svoj obsah a tvrdú prácu? Preto je bezpečnosť webhostingu taká dôležitá. Dobrý hostiteľ by mal mať automatické aktualizácie a skenovanie škodlivého softvéru. Niektorí dokonca prichádzajú s bezplatným certifikátom SSL.

4. Zálohy

Ako dodatočná bezpečnosť a praktická funkcia, mnoho hostiteľov teraz prichádza s pravidelnými automatickými zálohami.

5. Zákaznícky servis

V ideálnom prípade by váš webový hostiteľ mal mať zákaznícky servis 24/7/365. Väčšina počítačov má teraz možnosti služieb zákazníkom vrátane telefónu, systémov lístkov a online rozhovoru. Upozorňujeme, že niektorí hostitelia si účtujú príplatok za prémiovú podporu.

6. Skladovanie a šírka pásma

„Ukladací priestor“ označuje, koľko obsahu, obrázkov a údajov môžete uložiť na serveroch hostiteľa. A „šírka pásma“ je to, koľko dát môže zo servera pretekať. To má vplyv na rýchlosť a počet návštevníkov. Chceme, samozrejme, najvyššiu úložnú kapacitu a šírku pásma.

7. Cena

Neuspokojte sa vždy s najlacnejším webhostingom. Môže to skončiť príčinou problémov s rýchlosťou a spoľahlivosťou. Ak sa vaše webové stránky začnú rozširovať, môže vás to dokonca zadržať. Zároveň nemusíte tráviť šťastie! Vyhľadajte cenovo dostupného hostiteľa so všetkými funkciami, ktoré potrebujete.

Miestny nigérijský alebo medzinárodný hostiteľ?

Ako som už spomenul, máte dve hlavné možnosti, pokiaľ ide o hosťovanie webovej stránky v Nigérii.

 1. Vyberte si miestneho hostiteľa so servermi v Nigérii. Lokálny hostiteľ sa môže postarať o africké publikum, ale vo zvyšku sveta je spravidla pomalší..
 2. Vyberte si globálneho hostiteľa, ktorý pokrýva Nigériu Globálny hostiteľ vám poskytne vysoké rýchlosti po celom svete. Veľkí medzinárodní hostitelia môžu mať tiež lepšiu technológiu, zákaznícku podporu a bezpečnosť.

Ďalšie úvahy o nigérijskom webhostingu

Nákup webhostingu pre nigérijskú stránku predstavuje ďalšie dva aspekty.

 1. Podporované spôsoby platby Pretože veľa ľudí v Nigérii nepoužíva kreditnú kartu (z dôvodu vysokej úrovne podvodnej činnosti), možno budete potrebovať web hostiteľa, ktorý akceptuje priamy bankový prevod. Lokálni hostitelia to s väčšou pravdepodobnosťou prijmú.
 2. .Názov domény NG Možno budete chcieť názov domény .ng. Väčšina medzinárodných hostiteľov bohužiaľ nepodporuje registráciu domény .ng. Doménu .ng si však môžete zaregistrovať u doménovej spoločnosti druhej strany (pozri zoznam akreditovaných registrátorov) a potom jednoducho nasmerovať nameserverov na váš hosting. (Vo všeobecnosti vám odporúčame urobiť to, pretože poskytuje dodatočnú ochranu, ak by ste niekedy chceli zmeniť svoj hosting).

Naše odporúčanie

Odporúčame vám zvoliť si zavedeného medzinárodného hostiteľa. (SiteGround je náš výber číslo jedna). Testovali sme všetkých päť najväčších miestnych nigérijských hostiteľov a boli sme sklamaní výsledkami. Nižšie uvádzame žiadneho z našich odporúčaných hostiteľov.

Testy sme opakovali v rôznych denných dobách a neustále sme videli zlé výsledky.

RANKED: Najlepšie webhosting pre nigerijské stránky

Poznámka

Použitý výmenný kurz je 1 USD = 361,73 NGN

1.Rozsah stránok

https://www.siteground.com

SiteGround

Celosvetová rýchlosť

+

Avg. Doba odozvy

175 ms

Cena (NGN)

17 145 * / rok

Kľúčové vlastnosti

 • 10 GB úložný priestor SSD
 • 10 000 návštev / mesiac
 • cPanel & SSH
 • Bezplatná oblačnosť
 • Denné zálohovanie

"Vynikajúca všestranná voľba webhostingu!"

Ak hľadáte výkon a cenovú dostupnosť, SiteGround by mala byť vaša prvá voľba. Ich vstupná cena je super konkurencieschopná, zatiaľ čo rýchlosť ich servera je vynikajúca a na celom planéte boduje A +.

SiteGround tiež prichádza s bezplatnou službou CDN (content network delivery), čo znamená, že vaše stránky budú doručené zo servera v blízkosti Nigérie pre rýchlejšie regionálne rýchlosti..

SiteGround zaručuje 99,9% dostupnosti a ponúka veľkorysé funkcie (vrátane denných záloh). Najlepšie zo všetkého je, že sa poskytuje s 30-dňovou zárukou, len v prípade, že nie ste šťastní.

Čo nie je dobré pre službu SiteGround

 • Cena za obnovenie pre nasledujúci rok je vysoká a niektorých používateľov môže upútať. Uistite sa, že rozumiete cene druhého roka.
 • SiteGround akceptuje iba platby kreditnou kartou.

Poznámka

Pri hostovaní stránok Bitcatcha.com sme pozorne sledovali funkciu SiteGround. Vyskúšajte hĺbkovú analýzu všetkého, čo potrebujete vedieť o hostiteľovi (naše testovacie stránky, test rýchlosti servera, termín atď.). Prečítajte si recenziu SiteGround.

2. Hostinger

https://www.hostinger.com/

Hostinger

Celosvetová rýchlosť

+

Avg. Doba odozvy

163 ms

Cena (NGN)

16278 / rok

Kľúčové vlastnosti

 • Neobmedzený SSD
 • 1 bezplatná doména
 • hPanel
 • Vynikajúca podpora
 • Nízka uvádzacia cena

"Jeden z najlepších webových hostiteľov pre začiatočníkov."

Hostinger je webhostingová spoločnosť priateľská pre začiatočníkov s vynikajúcim systémom podpory navrhnutým tak, aby poskytoval sprievodcov krok za krokom ľuďom, ktorí nepoznajú vytváranie webových stránok..

Sú tiež veľmi rýchle a bodujú A + v našich celosvetových rýchlostných testoch.

Za vstupnú cenu vraha, ktorá predstavuje iba 16 278 NGN ročne, sú služby spoločnosti Hostinger skutočne hodnotné za peniaze, najmä pre tých, ktorí začínajú.

Čo nie je dobré s Hostingerom

 • Pretože ich ceny sú také nízke, neposkytujú bezplatné SSL ani denné zálohovanie. Dobrá vec je, že tieto služby si môžete kúpiť, ak máte pocit, že je to potrebné.

Poznámka

S Hostingerom máme celkom 3 účty. Prečítajte si podrobnú recenziu spoločnosti Hostinger, kde nájdete úplné informácie o pokrytí.

3. A2 Hosting

https://www.a2hosting.com

Hosting A2

Celosvetová rýchlosť

+

Avg. Doba odozvy

169,5 ms

Cena (NGN)

17 015 * / rok

Kľúčové vlastnosti

 • 20x rýchlejšie servery Turbo
 • Neobmedzené webové stránky
 • Dátové centrá v USA, EÚ & Ázie
 • Bezplatný ukladací priestor SSD
 • Podpora 24 × 7 v USA

"Cenovo dostupný webhosting s neobmedzenými zdrojmi. Skvelý výber pre všetky typy webových stránok!"

Aj keď web hosting A2 je v tomto zozname na treťom mieste, bolo to pre nás ťažké rozhodnutie. Ako medzinárodný hostiteľ s vynikajúcimi rýchlosťami A + a dátovými centrami po celom svete boli tak blízko k 2. miestu, najmä svojimi neobmedzenými zdrojmi.

Majú tiež vynikajúce funkcie šetriace čas, napríklad softvér optimalizovaný pre A2 a nastavenie jedným kliknutím. Spárujte ich s možnosťou upgrade na ich plán Turbo, ktorý je dodávaný s ich servermi Turbo (20x rýchlejšie ako bežné servery), a A2 je skutočne sila, s ktorou je potrebné počítať.

Čo nie je dobré s A2 Hosting

 • Live Chat je trochu nekonzistentný. Niekedy na vás budú reagovať v priebehu niekoľkých sekúnd, ale ak budete mať smolu, možno budete musieť počkať trochu dlhšie ako obvykle..

4. Inmotion Host

https://www.inmotionhosting.com/

Inmotion Hosting

Celosvetová rýchlosť

+

Avg. Doba odozvy

156,9 ms

Cena (NGN)

17 320 * / rok

Kľúčové vlastnosti

 • Zadarmo doménové meno
 • Zóny maximálnej rýchlosti ™
 • Neobmedzený prevod
 • Prístup SSH
 • Podpora 24 × 7 v USA

"Na hosťovanie svojich stránok používam technológiu Inmotion. Preto im veľmi verím."

Inmotion je medzinárodný hostiteľ s rýchlosťou A + po celom svete. Inmotion tiež prichádza s neobmedzeným úložným priestorom a šírkou pásma, dennými zálohami a 99,9% prevádzkou.

Ako existujúci zákazník sa môžem zaručiť za vynikajúci zákaznícky servis spoločnosti Inmotion a jednoduchosť použitia.

Čo nie je dobré s Inmotion

 • Inmotion nepovoľuje platby prostredníctvom služby PayPal. Budete potrebovať kreditnú kartu alebo americkú objednávku.

✘ Nigérijskí weboví hostitelia sa neodporúčajú

Môžete byť v pokušení zvoliť si miestneho nigérijského hostiteľa pre svoju polohu, jednoduchosť platby a dostupnosť doménového mena. Prosíme vás, aby ste neobetovali rýchlosť a výkon, najmä ak máte globálne publikum.

Testovali sme nasledujúcich štyroch nigérijských webových hostiteľov a zistili sme, že ich rýchlosť a výkon klesli výrazne pod naše štandardy.

Ak chcete miestneho nigerijského hostiteľa, vyberte službu QServers a vyhnite sa nasledujúcim hostiteľom:

&# 128078; Whogohost

https://www.whogohost.com/

Whogohost

Celosvetová rýchlosť

C

Avg. Doba odozvy

315,9 ms

Cena (NGN)

21,500 / rok

Kľúčové vlastnosti

 • 25 GB úložného priestoru
 • Šírka pásma 75 GB
 • Zadarmo doména .ng
 • Neobmedzený SQL
 • FTP účty

Jedná sa o hostiteľa v Nigérii zaradeného do kategórie 1 podľa popularity. Nerobte si to však kvôli výkonu. V skutočnosti sme zistili, že výkon WhoGoHost bol dosť slabý.

V našich celosvetových rýchlostných testoch dosiahol bod C, ktorý v Európe klesol pod odporúčanú hodnotu 200 ms od spoločnosti Google.

WhoGoHost tiež účtuje poplatok za spracovanie pri určitých platbách. Napríklad, ak platíte cez PayPal, mohli by ste zaplatiť ďalších 423 poplatkov.

&# 128078; Web4Africa

https://web4africa.ng/

Web4Africa

Celosvetová rýchlosť

D+

Avg. Doba odozvy

408,1 ms

Cena (NGN)

24.000 / rok

Kľúčové vlastnosti

 • 20 GB diskového úložiska
 • Šírka pásma 200 GB
 • Základný webový tvorca
 • SSL certifikát
 • Bezplatné zálohy

Google Trend zaraďuje Web4Africa ako druhého najobľúbenejšieho webhostingu v Nigérii. Tento hostiteľ bohužiaľ tiež nespĺňa očakávania týkajúce sa výkonu.

Web4Africa zaznamenala D + v našich celosvetových rýchlostných testoch, čo je mimo odporúčaných 200 ms v USA. Inými slovami, tento hostiteľ je príliš pomalý pre americké a globálne publikum.

Na druhej strane je výkon v miestnom regióne silný, pretože server Web4Africa vám umožňuje vybrať si medzi servermi v Ghane alebo Nigérii..

&# 128078; DomainKing

http://www.domainking.ng/

DomainKing

Celosvetová rýchlosť

C+

Avg. Doba odozvy

260,4 ms

Cena (NGN)

20000 / rok

Kľúčové vlastnosti

 • 10 GB diskového úložiska
 • Šírka pásma 100 GB
 • Povolených je 10 domén
 • cPanel
 • 99,9% dostupnosti

DomainKing je indický webový hostiteľ so zastúpením v Afrike. V Nigérii je na treťom mieste popularity, takže sa s týmto hostiteľom môžete stretnúť.

Rovnako ako iné miestne nigérijské počítače umožňuje aj bankové prevody a podporuje domény .ng. Jeho rýchlosť a výkon sú však v porovnaní s odporúčanými hostiteľmi pomalé. V našom celosvetovom rýchlostnom teste má C +.

DomainKing poskytuje podporu 24/7 a 99,9% dostupnosť, čo je dobré. Úložný priestor a šírka pásma je však obmedzená a budete musieť platiť vyššie poplatky, aby ste mohli využívať väčšie limity.

&# 128078; Utiware

http://www.utiware.net/

Utiware

Celosvetová rýchlosť

D

Avg. Doba odozvy

716,3 ms

Cena (NGN)

20000 / rok

Kľúčové vlastnosti

 • 15 GB diskového úložiska
 • Šírka pásma 25 GB
 • Neobmedzené subdomény
 • eTextMail v cene
 • 120 e-mailov

Utiware je nigérijský hostiteľ so servermi v USA. Vďaka tomu rýchlo reaguje na americké publikum. Vo väčšine zvyšku sveta však zlyháva.

Celkovo Utiware priniesol najpomalšie výsledky v našich celosvetových rýchlostných testoch a bodoval D.

verdikt

Aj keď existuje veľa možností na hosťovanie nigérijských webových stránok, nemôžeme odporučiť väčšinu miestnych nigérijských hostiteľov. Sú jednoducho príliš pomalé na požiadavky miestneho alebo globálneho publika.

RÝCHLOSŤ RÝCHLOSTÍ

AVG. SPEED

PRICE (NGN / ROK)

SiteGround

+

175 ms

17145

Hostinger

+

163 ms

16278

Hosting A2

+

169,5 ms

17015

Inmotion Hosting

+

156,9 ms

17320

Bitcatcha preto odporúča spoľahlivosť a bezkonkurenčný výkon možností medzinárodného hostenia. SiteGround je zďaleka najspoľahlivejšia a je to naša najlepšia voľba, zatiaľ čo spoločnosť Hostinger ponúka výkonnú a dostupnú alternatívu.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa nigérijského webhostingu, napíšte mi správu a my vám radi odpovieme.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map