Aj keď sa všeobecne považuje za bojovníka za slobodu, a teda za demokratickú krajinu, pre niektorých môže byť prekvapením, že v krajine existuje niekoľko rozsiahlych obmedzení týkajúcich sa slobody internetu a že vykonáva svoje činnosti hromadného dohľadu proti svojim vlastným ľuďom..

Pri výskume tohto článku som úprimne chcel veriť, že Spojené kráľovstvo by bolo lepšie ako iné krajiny ako India alebo Indonézia, pokiaľ ide o slobodu internetu. Bohužiaľ to vyzerá ako rovnaké staré, iba odlišné miesto.

Od vládneho dohľadu po svojvoľné rozhodovanie o správaní sa, zdá sa, že obyvatelia Spojeného kráľovstva nie sú na internete oveľa slobodnejší ako na iných miestach. Ukážem vám, prečo potrebujete VPN.

Contents

Spojené kráľovstvo reguluje prístup k obsahu na internete

Rovnako ako v mnohých krajinách na celom svete som zistil, že Spojené kráľovstvo má spravodlivý podiel na blokovaní obsahu od používateľov v krajine. Ich poskytovatelia internetových služieb (ISP) majú zakázaný prístup na celý rad webových stránok..

Uskutočňuje sa to pomocou filtračného programu, ktorý bežne používajú všetci poskytovatelia internetových služieb v krajine. Existuje však možnosť odhlásiť sa z filtrovania, čo výrazne odlišuje blokovanie lokalít vo Veľkej Británii od ostatných krajín.

Ak si prajete pristupovať k obsahu, ktorý je z akéhokoľvek dôvodu predvolene blokovaný, môžete sa rozhodnúť pre filtrovanie obsahu. Aj keď to môže znieť perfektne, všimli sme si, že odstránenie tohto filtra môže viesť k zvýšeným zraniteľnostiam zabezpečenia údajov.

V tomto okamihu obsahuje blokovaný obsah; pornografia, drogy, hazardné hry, kyberšikana a sakra oveľa viac kategórií. V skutočnosti to viedlo k javu známym ako „blokovanie“, ktorý viedol k zablokovaniu legitímnych webových stránok – napríklad vzdelávacích miest pre charitatívne účely pre deti.!

Tu je niekoľko príkladov, ktoré vám pomôžu uvedomiť si, aký obsah spadá do kategórie blokovaných reklám.

 • Sexuálna výchova & zdravie
 • Podporné služby pre znásilnenie & domáce násilie
 • Prevencia samovrážd
 • Drogové poradenstvo

Niekoľko obmedzení právomocí v oblasti dohľadu

Ďalší z dlhého zoznamu vládnych priestupkov odhalených v spisoch Snowden bolo, že Spojené kráľovstvo vykonáva nezákonný dohľad. Od zverejnenia súborov v roku 2013 je známe, že Spojené kráľovstvo má niekoľko hromadných monitorovacích programov, ktoré pomohli zhromažďovať, filtrovať a analyzovať internetový prenos.

Zahŕňalo to monitorovanie činností spoločnosti, čo je situácia, ktorú nedávno Európsky súd pre ľudské práva (EDĽP) považoval za nezákonnú. Veľkým problémom pri rozhodovaní bolo, že vláda Spojeného kráľovstva nezaviedla záruky týkajúce sa metód používaných na zhromažďovanie takýchto údajov.

Napriek rozsudku Európskeho súdu pre ľudské práva sa britská vláda zdala neochotná, keď hovorkyňa hovorila, že vláda rozsudok dôkladne zváži. Toto vyhlásenie možno interpretovať skôr ako právne „myslíme na to“ ako na pevný dopyt po konaní na základe rozhodnutia právneho orgánu..

Veľký brat stále sleduje.

Po týchto incidentoch Spojené kráľovstvo prijalo v roku 2016 právne predpisy, ktoré mu umožňujú zákonne vykonávať dozorné činnosti. Známy ako zákon o vyšetrovacích právomociach (zákon o duševnom vlastníctve), čo znamená, že vláda má teraz zákon na svojej strane, keď chce zhromažďovať akékoľvek informácie.

Telcoci si musia zachovať históriu používania

Okrem zákona o duševnom vlastníctve by sa malo poznamenať, že poskytovatelia internetových služieb v krajine musia tiež dodržiavať zákony o uchovávaní údajov. To znamená, že musia zhromažďovať a uchovávať informácie o aktivite používateľov vrátane histórie prehliadača po dobu až 12 mesiacov.

Zákon o nástroji predvstupovej pomoci bol vypracovaný na základe zákona DRIPA, ktorý sa už vo Veľkej Británii, ako aj vo zvyšku EÚ považoval za nezákonný. Tieto prípady ukazujú, že vláda Spojeného kráľovstva nie je ochotná rešpektovať súkromie používateľov a že každý pokus o zablokovanie zhromažďovania údajov bude splnený novou legislatívou – legálne alebo nelegálne..

Vedľajšou poznámkou by sa mohlo zdať, že šifrovanie by bolo dobrým spôsobom riešenia týchto problémov z hľadiska koncového používateľa. Vláda, bohužiaľ, o tom tiež premýšľala a toto ustanovenie sa týka zákona o duševnom vlastníctve. Podľa zákona môže vláda prinútiť spoločnosti, aby obsah dešifrovali!

Našťastie je to jedna z hlavných oblastí, v ktorej boli siete VPN navrhnuté, aby vynikali, ale o to viac neskôr.

Poskytovatelia internetových služieb aktívne odosielajú varovania týkajúce sa činností P2P

V odvetví, ktoré má hodnotu takmer 300 miliárd dolárov a ktoré stúpa, je zrejmé, že filmový priemysel myslí vážne na ochranu svojich autorských práv a práv duševného vlastníctva. Aj keď sa ukázalo, že torrenty skutočne neovplyvňujú predaj vstupeniek, iba odstraňujú kontrolu z rúk autorov.

Bez ohľadu na ich dôvody však filmové a hudobné spoločnosti prešli globálnym hnevom a fackovali jednotlivcov súdnymi spormi po celom svete. Vo Veľkej Británii im teraz pomáhajú poskytovatelia internetových služieb, ktorí v posledných rokoch začali varovné kampane proti pirátstvu.

Poskytovatelia internetových služieb vo Veľkej Británii teraz posielajú e-mailové upozornenia tým používateľom, ktorí údajne používajú svoje pripojenie na pirátsky obsah. To samozrejme znamená, že sledujú všetko, čo používatelia online robia, ak ich nedokážu chytiť.

Hoci je tento systém upozornení teoreticky určený iba pre konkrétnych používateľov, Spojené kráľovstvo nemá šterlinkové záznamy o správnom používaní filtrov a akékoľvek problémy, ktoré z toho vyplývajú, prinesú bremeno dôkazu, že to neurobili pre používateľov..

Systém sa rozšíri aj na aplikácie, napríklad Popcorn Time. Teraz je tento výstražný systém určený len na varovanie používateľov. Neexistujú žiadne súčasné donucovacie opatrenia alebo inak, ale nebolo by zložité pokročiť od súčasného stavu k súdnym sporom.

VPN sú vo Veľkej Británii stále legálne

Rovnako ako v mnohých iných krajinách je používanie VPN vo Veľkej Británii legálne. V súčasnosti neexistuje žiadny výslovný spor, ktorý by výslovne tvrdil, že v krajine nemôžete používať sieť VPN. Opäť, ako zvyčajne, uvedomte si, že používanie VPN a používanie VPN na nezákonné účely sú samostatnými problémami.

Ak používate sieť VPN na legitímne prostriedky, ako je maskovanie identity alebo zabezpečenie z dôvodu potreby zvýšenej bezpečnosti, je to v poriadku. Používanie siete VPN na maskovanie nezákonných alebo nezákonných činností je stále trestné podľa všetkých platných zákonov. Ak vás chytia.

Čo hľadáme v sieti VPN pre Spojené kráľovstvo?

Nižšie je uvedených 5 kritérií, ktoré používame pri hodnotení najlepších VPN pre čitateľov vo Veľkej Británii;

 1. súkromia & anonymita
 2. zabezpečenia
 3. Geolokácia Spoofing
 4. Podpora P2P
 5. rýchlosť & stabilita

1. Ochrana osobných údajov & anonymita

Ako ste si už teraz mohli uvedomiť, Spojené kráľovstvo naozaj nie je miestom, na ktorom chcete surfovať po sieti bez použitia siete VPN, či už ste štátnym príslušníkom alebo návštevníkom krajiny. Z dôvodu vyššie uvedených faktorov a závažnosti dôsledkov porušenia týchto predpisov je vhodné zamerať sa na aspekty ochrany súkromia a anonymity, ktoré VPN ponúka používateľom vo Veľkej Británii..

Keďže vláda aj súkromný priemysel spolupracujú spolu s nezávislými subjektmi na monitorovaní a riadení prenosu, VPN musí byť schopná zabezpečiť, aby vaše údaje a aktivity mohli byť uchované presne tak, ako by mali byť – súkromné.

Jedným z najlepších spôsobov, ako to zabezpečiť, je dávať pozor na VPN, ktoré nielenže majú prísne zásady bez protokolovania, ale sú tiež založené na krajinách, ktoré sú vo svojich zákonoch o uchovávaní údajov laxnejšie. Toto určite vylučuje krajiny s jurisdikciou piatich očí a štrnástich očí.

2. Bezpečnosť

Okruh zabezpečenia na VPN je rovnaký pre používateľov zo Spojeného kráľovstva ako všade inde. Ideálna rovnováha je známa iba vám, ako používateľovi. Rozhodli ste sa pre 256-bitové šifrovanie s rizikom nižšej rýchlosti VPN alebo ste ochotní znížiť túto lištu pre vyššiu rýchlosť?

Osobne si myslím, že na britskom trhu by bolo najlepšie pokúsiť sa udržať vysokú úroveň šifrovania z dvoch hlavných dôvodov. Prvým je, že jedným z protagonistov v prípade, o ktorom diskutujeme, je vláda Spojeného kráľovstva, ktorá bude pravdepodobne mať viac zdrojov venovaných pokusu o prelomenie šifrovania, s ktorým sa stretávame..

Druhá je, že z dôvodu nižšej priemernej rýchlosti internetu v krajine môžete bezpečne udržiavať najvyššiu možnú úroveň šifrovania bez toho, aby ste znížili celkovú dosiahnuteľnú maximálnu rýchlosť..

3. Geolokácia Spoofing

Normálne, keď hovoríme o spoofingu v geolokácii, by to malo za cieľ získať prístup k alternatívnemu obsahu od bežných poskytovateľov, ako je Netflix USA. Používatelia zo Spojeného kráľovstva sa však môžu oveľa viac tešiť na spoofing v geolokácii, pretože existuje doslova veľa stránok, ku ktorým nemajú prístup..

4. Podpora P2P

Zdá sa, že jednou z kategórií webových stránok, ktoré sú blokované v Spojenom kráľovstve, sú torrentové stránky. Toto je opäť oblasť, v ktorej by VPN skutočne pomohla. Vyhľadajte siete VPN, ktoré majú v podmienkach poskytovania služieb jasne stanovené pokyny pre prenos P2P, ako napríklad NordVPN alebo TorGuard..

5. Rýchlosť & stabilita

Pri priemernej rýchlosti širokopásmového pevného pripojenia vo Veľkej Británii len 55,88 Mb / s vo Veľkej Británii by väčšina sietí VPN mala mať nulové problémy, ktoré zodpovedajú potrebám tamojších používateľov. Mobilné rýchlosti sú dokonca nižšie v priemere 29,72 Mb / s, takže hlavným problémom VPN v Spojenom kráľovstve určite nebude rýchlosť.

Hodnotenie: 7 najlepších VPN pre Veľkú Britániu

Ako pri všetkých mojich testoch VPN, aj pred posúdením ich rýchlosti vždy posudzujem svoje vlastné. Toto je moja skutočná rýchlosť širokopásmového pripojenia založená na servisnej linke 500 Mbps, bez aktívneho pripojenia VPN:

východisková rýchlosť pri Malajzii so serverom Spojeného kráľovstva

(Tu nájdete celkový výsledok základnej rýchlosti tu)

Keď sídlim v Malajzii, moje rýchlosti budú mať tendenciu byť vysoké pripojenie k serverom VPN v Ázii a pomalšie, keď sa pripájam k serverom v USA alebo Európe. Pre tento test som sa pripojil k britskému serveru testov rýchlosti, aby som vám dal predstavu relatívnej rýchlosti na vzdialenosť.

Ako vidíte, pripojenie k miestnemu serveru bez pripojenia VPN mi poskytuje slušnú rýchlosť 290 Mbps. Rýchlosti sa samozrejme budú občas líšiť, takže si to vezmite so štipkou soli.

Poznámka

Používame výmenný kurz 1 GBP až 1,25 USD pre všetky uvedené ceny.

1. NordVPN

https://nordvpn.com/

NordVPN

rýchlosť

vynikajúci

zabezpečenia & súkromia

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

Cena (GBP)

5,60 £ / mesiac

Hlavné funkcie

 • Žiadne protokolovanie
 • Hlavný vypínač
 • Podporuje 6 zariadení
 • 5 600+ serverov
 • Dvojité DNS

"Priemerný britský domov má 7 aktívnych pripojených zariadení – s NordVPN môžete na jeden účet pripojiť až 6 zariadení."

Spoločnosť NordVPN zaujala na prvom mieste v zozname Best VPN for the UK list z mnohých dôvodov. Jedným z prvých je, že sídlia v Paname, čo je tiež dobré miesto pre VPN. Okrem toho má NordVPN vynikajúcu povesť a je ďalším poskytovateľom VPN, ktorý má v mnohých krajinách obrovské množstvo serverov..

Ich prísna politika bez protokolovania sa kombinuje s 256-bitovým šifrovaním na vojenskej úrovni a skvelými cenovými plánmi, ktoré ponúkajú takmer každému dohodu, ktorej je ťažké odolať..

nordvpn výsledok testu rýchlosti uk

NordVPN Speed ​​Test UK – London Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti tu)

V tomto kole testov NordVPN s rýchlosťou 34 Mb / s downstream preukázal veľmi stabilný výkon na svojich britských serveroch. Čo ich robí ešte atraktívnejšími, je to, že sú umožňujú nielen prenos P2P, ale majú špeciálne optimalizované servery pre prenos P2P!

Pozrite si našu úplnú recenziu spoločnosti NordVPN a zistite, prečo je to naša # 1 VPN!

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com/

ExpressVPN

rýchlosť

vynikajúci

zabezpečenia & súkromia

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

Cena (GBP)

6,70 GBP / mesiac

Hlavné funkcie

 • Ochrana súkromia
 • 256-bitové šifrovanie
 • 148 Lokality VPN
 • 3 000+ serverov
 • Viacnásobný protokol

"ExpressVPN má intuitívne, natívne VPN aplikácie, vďaka ktorým sú všetci z Veľkej Británie v bezpečí online."

Kvôli mnohým obmedzeniam, ktoré tu existujú, by nemalo byť žiadnym prekvapením, že sa zdá, že ExpressVPN stanovil pre Spojené kráľovstvo rozsiahle kvóty na infraštruktúru. Spoločnosť má kľúčové servery v niekoľkých oblastiach po celom Spojenom kráľovstve, od Berkshire po Londýn.

Táto služba VPN ponúka v priemere vynikajúcu všestrannú službu od špičkových rýchlostí až po komplexné aplikácie a protokoly – ideálne pre bezpečnosť, súkromie a anonymitu. Jeho bezpečnostné protokoly sú tiež najlepšou vo svojej triede pre súčasné spotrebiteľské použitie.

Službu som komplexne testoval a nemám váhanie s odporúčaním ako najlepšieho poskytovateľa služieb VPN pre používateľov vo Veľkej Británii. ExpressVPN je stabilný a umožňuje prístup aj na dobrú škálu zariadení.

výsledky testu rýchlosti expresvpn uk

ExpressVPN Speed ​​Test UK – London Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti tu)

Ako predstavu o tom, ako dobre to bude, som porovnal svoju predvolenú rýchlosť linky bez VPN s testom ExpressVPN na rovnakom mieste. Keď bol ExpressVPN zapnutý a pripojený k serveru vo Veľkej Británii, podarilo sa mi ukázať slušnú rýchlosť 74 Mbps po prúde.

Ďalšie informácie nájdete v našej úplnej recenzii ExpressVPN!

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

rýchlosť

vynikajúci

zabezpečenia & súkromia

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

Cena (GBP)

1,59 GBP / mesiac

Hlavné funkcie

 • CleanWeb
 • reklama & Sledovanie trasy
 • Neobmedzené zariadenie
 • Whitelister
 • 1040+ serverov

"Keby to nebolo pre ich obmedzené výsledky, Surfshark by bol v našich rebríčkoch oveľa vážnejším konkurentom."

Napriek churavým kurzom britskej libry zostáva po celom svete relatívne silnou menou. Toto je obzvlášť významné v prípade Surfshark, pretože už nízka cena sa zníži na ešte atraktívnejšiu cenu.

Surfshark doteraz ukázal očividné výkonnostné kritériá a je náš najobľúbenejší. Bohužiaľ, na trhu sú stále relatívne nové, čo nás núti tlačiť ich ďalej.

Cesta je však stále dlhá a konkurenčná. Je to vzdorne, na čo treba dávať pozor, najmä ak naďalej rastú pri súčasných krokoch.

Výsledok testu rýchlosti surfovania na uk

Surfshark Speed ​​Test UK – London Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti tu)

Naša domáca základňa je ďaleko od Veľkej Británie, čo má za následok vyššiu latenciu. To však nezastavilo Surfsharka v tom, aby chrlil niektoré vážne údaje o výkonnosti. Rýchlosti proti smeru prúdenia zostávajú trochu potrebné, ale dôležitá rýchlosť je to, čo prichádza!

Ak chcete zistiť, prečo je to jeden z našich najlepších tipov, prečítajte si podrobnú recenziu lokality Surfshark!

4. TorGuard

https://torguard.net/

TorGuard

rýchlosť

vynikajúci

zabezpečenia & súkromia

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

Cena (GBP)

4,00 GBP / mesiac

Hlavné funkcie

 • Vytvorené pre P2P
 • Stealth Proxy
 • Podporuje 5 zariadení
 • reklama & Blok škodlivého softvéru
 • Neobmedzená šírka pásma

"Používanie TorGuard je vynikajúci zážitok a dáva istotu, že jeho internetové pripojenie je skutočne bezpečné."

Pri prvom stretnutí sa rozhranie TorGuard môže zdať trochu datované, ale niet pochýb o tom, že v okolí je jeden z najbezpečnejších poskytovateľov služieb VPN. Aj keď na strane orientovanej na používateľa nie je veľa vecí, výkon je pozoruhodný.

Medzi TorGuardom a mnohými konkurentmi je jeden zásadný rozdiel v tom, že vám umožňuje zvoliť si, akú úroveň šifrovania uprednostňujete. To znamená, že pre používateľov P2P môžete potlačiť šifrovanie a dosiahnuť vyššiu rýchlosť torrentovania kedykoľvek!

Okrem toho má TorGuard mnoho ďalších možností uplatnenia, ako napríklad stabilné rýchlosti, schopnosť viacerých platforiem a schopnosť obísť blokátory VPN..

Výsledok testu rýchlosti torguardu uk

Test rýchlosti TorGuard UK – London Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti tu)

Ako jedna z troch najlepších VPN vo Veľkej Británii, TorGuard samozrejme splnil určité požiadavky na rýchlosť. Ukázalo sa to v mojom výsledku testu pre server zo servera VPN v Londýne a opäť by sa používatelia v tejto krajine mali zvyčajne dostať k tejto rýchlosti s niekoľkými problémami.

Jedinou nevýhodou je, že pre mladších používateľov, ktorí sú zvyknutí na elegantnosť moderných aplikácií, bude rozhranie TorGuard vyzerať ako niečo z minulosti..

Neváhajte a pozrite si našu podrobnú recenziu TorGuard, kde sa dozviete viac!

5. CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com/

CyberGhost

rýchlosť

Chudobný

zabezpečenia & súkromia

Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

Cena (GBP)

2,80 GBP / mesiac

Hlavné funkcie

 • Kompresia údajov
 • Blokovanie reklám
 • Podporuje 7 zariadení

"CyberGhost sídli v Rumunsku, ale venoval sa potrebám Spojeného kráľovstva zvýšením počtu serverov v krajine."

CyberGhosties sú s nimi spokojní a určite sa vo svojom marketingu pokúsili byť hip a pozitívne. Toto je ďalšie zo známych mien v odvetví VPN, ale osobne mám pocit, že by mohli byť trochu preplnené..

Špecifikácia múdre CyberGhost hovorí dobrú reč, ale po tom, čo prešiel skúškou s nimi, odporúčam malú štipku soli. Nezabúdajte však, že toto je rebríček, takže moje očakávania sú dosť vysoké.

Výsledok testu rýchlosti cyberghost uk

CyberGhost Speed ​​Test UK – London Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti tu)

Používatelia vo Veľkej Británii si musia uvedomiť, že väčšina serverov CyberGhost sa nachádza v zóne EÚ, ale našťastie niektoré z nich majú aj v ázijskom regióne. Zdá sa, že Spojené kráľovstvo je zahrnuté do zóny EÚ podľa očakávania, takže sa zdá, že prešli ďalšou míľou, aby tam stanovili vyšší počet serverov..

Celkovo sa nám podarilo dosiahnuť veľmi použiteľnú rýchlosť 25 Mb / s, ktorá je stále dostatočná na zaparovanie médií.

Viac informácií nájdete v našej dôkladnej analýze na serveri CyberGhost!

6. IPVanish

https://www.ipvanish.com/

IPVanish

rýchlosť

Fér

zabezpečenia & súkromia

Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

Cena (GBP)

5,20 GBP / mesiac

Hlavné funkcie

 • 256-bitové šifrovanie
 • Neobmedzený P2P
 • Podporuje 10 zariadení

"Skvelé pre paranoidy, ale možno nebude najlepší výber pre používateľov so sídlom vo Veľkej Británii, IPVanish je vysoko predávaný, ale slabo podporovaný."

IPVanish v poslednej dobe veľmi trpel kvôli jej zapleteniu do určitých … povedzme nešťastných incidentov. Napriek tomu si uvedomte, že sú pod novým vedením a dúfajme, že také veci sa v minulosti stanú iba zrýchlením..

Odhadzujúc tieto incidenty ostávajú VPN oborom a môžu sa pochváliť pôsobivými rýchlosťami. Našťastie za to, pretože ak máte akékoľvek sťažnosti týkajúce sa ich rýchlosti, nemáte čo robiť, pretože vynútia 256-bitové šifrovanie na každého bez výnimky.

Výsledok ipánskeho testu rýchlosti uk

IPVanish Speed ​​Test UK – London Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti tu)

Z hľadiska rýchlosti sa spoločnosti IPVanish podarilo udržať krok s jej obmedzenou prítomnosťou vo Veľkej Británii. Podarilo sa mi ustanoviť rýchlosť na dolnom toku okolo 30 Mb / s, čo je slušné pre infraštruktúru tam. Pre tých, ktorí chcú experimentovať, môžete vždy vyskúšať iné servery v regióne, ktoré môžu priniesť lepšie výsledky. Stále však bolo pripojenie stabilné a viac ako dostatočné na streamovanie médií.

Viac informácií nájdete v našej úplnej recenzii na stránke IPVanish!

7. NajrýchlejšíVPN

https://fastestvpn.com/

FastestVPN

rýchlosť

Fér

zabezpečenia & súkromia

Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

Cena (GBP)

0,70 £ / mesiac

Hlavné funkcie

 • P2P Optimized
 • Server Hopping
 • Podporuje 10 zariadení

"FastestVPN nie je najrýchlejší, ale určite ponúka hodnotný návrh, ktorý je ťažké napadnúť."

FastestVPN nie je najrýchlejší, ktorý som testoval, ale ani najpomalší. Ponúka obmedzenejšie krajiny na spustenie vášho pripojenia v porovnaní s mnohými špičkovými sieťami VPN, ale za ceny od 83 centov za mesiac je to kradnutie. Majú tiež servery optimalizované pre P2P, čo ich robí dobre.

Nízke ceny majú jednu vážnu nevýhodu, a to je obmedzený výkon pri prekonávaní geografického blokovania. Nakoniec sme zistili, že technológia FastestVPN vám neumožňuje prístup k obsahu Netflix v USA – čmuchu!

Ak sa chcete dozvedieť viac, prejdite na našu recenziu FastestVPN!

Záverečné myšlienky: Naozaj potrebujem VPN vo Veľkej Británii?

Súhrnne uvádzame tri najlepšie VPN pre Spojené kráľovstvo:

SPEED

SECURITY & PRIVÁTNE

PRICE (GBP / MO)

NordVPN

vynikajúci

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

£ 5.60

NAVŠTÍVTE VPN

ExpressVPN

vynikajúci

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

£ 6.70

NAVŠTÍVTE VPN

Surfshark

vynikajúci

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

£ 1,59

NAVŠTÍVTE VPN

Podľa môjho názoru je iba jedna vec horšia ako žiť v krajine s represívnou reguláciou internetu, a to žiť v jednej, ktorá to nielenže robí, ale manipuluje so zákonom, aby podporovala jej činnosť. Je prekvapujúce, že Spojené kráľovstvo spadá do druhej kategórie.

Aj keď by som vám nepovedal, je nanajvýš naliehavé, aby ste v súčasnosti využívali službu VPN vo Veľkej Británii, myslím si však, že je rozumné začať s prieskumnými opatreniami. Nájdite si čas na to, aby ste si vybrali tú správnu VPN (dúfam, že tento zoznam pomôže) skôr, ako bude neskoro.

Chcem tým povedať, že príliš neskoro je zrejmé, že vláda Spojeného kráľovstva sa prikláňa k veľmi drakonickým opatreniam dohľadu a kontroly. Život v takýchto podmienkach môže byť stresujúci a dobrá a spoľahlivá služba VPN môže viesť dlhú cestu k zabezpečeniu pokoja.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me