Ako používať QBittorrent anonymne

QBittorrent je jedným z najlepších dostupných torrentových klientov opensource. Je mimoriadne populárny a je mimoriadne funkčný, ale ľahký (sotva používa akékoľvek systémové prostriedky). Ukážeme vám, ako používať QBittorrent anonymne, takže si môžete sťahovať torrenty súkromne.

Rovnako ako všetci hlavní klienti torrentu, aj QBittorrent je zraniteľný voči bezpečnostným rizikám, ktoré sú zabudované do protokolu bittorrent:
Vaše stiahnuté súbory sú verejne viditeľné a nezašifrované

To znamená, že celú históriu sťahovania môžu potenciálne monitorovať nielen poskytovatelia internetových služieb, ale aj spoločnosti zaoberajúce sa sledovaním torrentov od tretích strán.

Tento článok vás naučí krok za krokom:

Najlepší a najjednoduchší spôsob úplnej anonymizácie stiahnutí torrentov pomocou QBittorrentu. (Máme tiež sprievodcov pre programy uTorrent, Vuze a Deluge).

Prečo by ste chceli mať anonymné torrenty?

Bittorrent je úžasne efektívny spôsob rýchlej distribúcie veľkých súborov, má však rozsiahle vstavané úniky do súkromia, ktoré môžu ľahko odhaliť celú históriu sťahovania, ak ich nepripájate..

Existujú dve hlavné bezpečnostné chyby:

 1. Vaša IP adresa je verejne viditeľná v každom roji
 2. Súbory na stiahnutie nie sú šifrované (váš poskytovateľ internetových služieb vidí / zaznamenáva / obmedzuje vaše sťahovania torrentov)

Pozrime sa na tieto úniky 1-k-1…

Únik č. 1: Adresa IP je viditeľná pre všetkých

Toto je najnebezpečnejší únik a najväčšia hrozba pre vaše súkromie pri sťahovaní torrentov.

Aby sa mohli kolegovia vzájomne spojiť, sledovač poskytuje zoznam všetkých IP adries, ktoré nasadzujú / sťahujú tento konkrétny torrent. Ak neurobíte kroky na skrytie svojej adresy IP torrentu, vaša skutočná sledovateľná adresa IP bude viditeľná pre kohokoľvek.

Takto je ľahké zobraziť adresy IP kohokoľvek, kto s vami zdieľa torrent:

Únik IP pre torrent rovesníkov

Kolegovia zdieľajúci linuxový torrent. (IP je čiastočne rozmazané kvôli ochrane súkromia)

Nielenže vidíte úplnú IP adresu všetkých pripojených rovesníkov, ale tiež vidíte, aký port # ich použitie, torrent klienta a koľko už stiahnutého súboru.

Ešte desivejšie je, že existujú doslova desiatky spoločností a organizácií, ktoré monitorujú a získavajú údaje IP z veľkého počtu torrentových rojov. Niektorí vám dokonca ukážu, akú aktivitu torrentu sledovali na vašu IP adresu.

Našťastie môžete skryť svoju „skutočnú“ adresu IP v torrentových rojoch a nahradiť ju nevysledovateľnou dočasnou IP.
To sa dá ľahko dosiahnuť pomocou služby VPN bez protokolovania (a priaznivej pre torrent).

Presne vám ukážeme, ako to urobiť ďalej v tejto príručke. Pokračuj v čítaní…

Únik č. 2: Stiahnuté súbory si môže zobraziť váš poskytovateľ internetu (ISP) & história webu

Bittorrentové dáta sa štandardne prenášajú v obyčajnom texte (nešifrované). To znamená, že váš poskytovateľ internetových služieb môže:

 • Uvidíte, že navštevujete torrent stránky
 • Zistite, ktoré súbory sťahujete / zdieľate
 • Zrýchlenie (spomalenie) alebo zablokovanie šírky pásma vášho torrentu.

Riešenie: Použitím šifrovania torrentov môžete zabrániť poskytovateľovi internetových služieb v monitorovaní alebo spomalení sťahovania torrentov. V skutočnosti, ak používate silné šifrovanie VPN, váš poskytovateľ internetových služieb nebude mať tušenie, čo robíte online alebo aké súbory sťahujete..

Ukážeme vám, ako používať VPN s QBittorrent neskôr v príručke. Môžete tiež použiť vstavané šifrovanie QBittorrent, čo je bezplatná metóda na šifrovanie vašich stiahnutí torrentov, hoci ochrana, ktorú poskytuje, nie je taká výkonná alebo komplexná ako ochrana, ktorú získate z VPN.

2 nástroje pre anonymné sťahovanie súborov Qbittorrent

Existujú dva nástroje, pomocou ktorých môžete účinne skryť svoju činnosť torrentu QBittorrent. Sú to tieto:

 1. Virtuálna súkromná sieť bez protokolovania
 2. Proxy server bez protokolovania

Každá technológia má svoje výhody a pri použití spolu sú ešte silnejšie. Viac informácií nájdete tu:

 • 3 kroky k úplne anonymným torrentom
 • Proxy alebo VPN (Ktorý z nich najlepšie funguje pre súkromné ​​torrenty?)

Ďalej vám ukážeme použitie oboch metód s Qbittorrentom (buď samostatne alebo spolu). Ukážeme vám tiež naše obľúbené VPN na stiahnutie torrentov.

Ešte lepšie je, že niekoľko sietí VPN priateľských na torrent skutočne obsahuje službu SOCKS Proxy bez ďalších poplatkov, takže môžete získať to najlepšie z oboch svetov bez platenia za 2 rôzne služby..

Existujú nejaké bezplatné možnosti?
Krátka odpoveď je NIE pre VPN a „Áno, ale …“ pre proxy servery. Tu je obchod…

Existujú nejaké bezplatné VPN, dokonca 1, ktoré tvrdia, že sú bezplatné a neprihlásené, ale tu je úlovok. Všetky tieto bezplatné siete VPN špecificky blokujú torrenty vo svojej sieti. Povoľujú torrenty iba vtedy, ak upgradujete na platený plán. Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi bezplatnými torrentmi VPN.

Pokiaľ ide o proxy služby, určite nájdete na internete nejaké proxy proxy SOCKS, ktoré je možné v skutočnosti použiť s Qbittorrentom pomocou pokynov uvedených ďalej v tejto príručke..

Bezplatné servery proxy však budú mať niekoľko obmedzení:

 1. Takmer 100% z nich vedie denníky (to znamená, že vaše stiahnuté súbory nie sú anonymné)
 2. Dajte si pozor na priehľadné servery proxy (to znamená, že vaša skutočná adresa IP sa prenáša prostredníctvom servera proxy a je stále viditeľná)
 3. Pomalé rýchlosti / nespoľahlivé (Väčšina bezplatných proxy serverov je preplnená, čo znamená, že rýchlosť bude nízka. Servery sa často znižujú a doba prevádzky pod 50% nie je neobvyklá.
 4. Torrenty blokované – A nakoniec by vás nemalo prekvapiť, keď sa dozviete, že veľa bezplatných proxy serverov aktívne blokuje bežne používané porty torrentu.

HOw používať VPN s Qbittorrent

Použitie VPN s Qbittorrentom je najjednoduchší spôsob, ako rýchlo anonymizovať vaše torrenty. Registrácia, sťahovanie a pripojenie k sieti VPN trvá menej ako 5 minút. Odporúčame vždy používať VPN priateľskú na torrent, ktorá neuchováva žiadne protokoly.

VPN zašifruje 100% dát prenesených do / z vášho počítača, vrátane webového prehliadača a softvéru Qbittorrent. Webové stránky a torrent peer nepoznajú vašu skutočnú IP adresu, uvidia dočasnú IP adresu, ktorú vám pridelil server VPN.

Postupujte takto:

Krok č. 1: Zaregistrujte sa na službu VPN bez protokolovania
Existuje asi 10 rôznych možností. Bolo by ťažké nájsť lepšiu hodnotu ako Súkromný prístup na internet (pomenovaná naša najlepšia torrent VPN roku 2015)

Krok č. 2: Stiahnite, nainštalujte a pripojte sa k serveru VPN
Inštalácia trvá menej ako 1 minútu. Ak sa chcete pripojiť k serveru (pomocou PIA), kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu panela a vyberte umiestnenie servera. Odporúčame vám vybrať si lokalitu, ktorá nie je nami (Holandsko funguje dobre).

Ikona panela PIA

Ikona zásobníka PIA (označená zelenou bodkou)

Servery VPN PIA

Zoznam serverov PIA (prístup kliknutím pravým tlačidlom)

Krok č. 3: Skontrolujte, či sa vaša adresa IP zmenila
Ako ďalšie bezpečnostné opatrenie môžete pred spustením Qbittorrentu pomocou bezplatného nástroja, ako je IPleak.net, overiť, či sa vaša adresa IP zmenila. Po pripojení k holandskému serveru VPN:

obrázok

Áno, je to vážne také ľahké. Všetky aktivity torrentu budú teraz smerované prostredníctvom vašej novej adresy IP.

Krok č. 4: Otvorte program QBittorrent a stiahnite si torrent
Po overení adresy IP v prehliadači môžete Qbittorrent bezpečne otvoriť a spustiť torrentovanie. Neskôr v tejto príručke vám ukážeme, ako skontrolovať IP adresu vášho softvéru torrent (len pre prípad). Túto príručku si môžete prečítať.

Ako používať proxy s QBittorrent

V tejto časti sa naučíme, ako používať skryť svoju IP adresu torrentu v QBittorrent pomocou proxy, konkrétne proxy servera SOCKS, ktorý je priateľský k torrentu. (Viac informácií o rozdieloch medzi servermi SOCKS a HTTP proxy na torrenting).

Použitie servera proxy s Qbittorrentom má niekoľko výhod oproti VPN:

 • Rýchlosti servera proxy sú zvyčajne o niečo rýchlejšie ako VPN (bez šifrovania)
 • Vaša adresa IP torrentu sa bude líšiť od adresy IP vášho webového prehľadávača (server proxy sa používa iba pre torrenty)

Nevýhodou použitia LEN proxy je, že váš tok torrentov nebude šifrovaný. To by vás mohlo otvoriť na škrtenie vašim ISP. Môžete použiť vstavanú možnosť šifrovania QBittorrent (ďalej v tejto príručke), ale táto možnosť zníži počet dostupných rovesníkov..

Z tohto dôvodu odporúčame používať proxy + VPN spolu, to najlepšie z oboch svetov a STRONG šifrovanie.
Ak to chcete urobiť, jednoducho postupujte podľa tohto sprievodcu nastavením servera proxy a potom sa pred otvorením aplikácie Qbittorrent pripojte k sieti VPN. Viac o tom neskôr.

Nastavenie servera QBittorrent Proxy # 1: Vyberte službu proxy bez protokolovania

Ak chcete nakonfigurovať nastavenia servera proxy QBittorrentu, budete potrebovať proxy-službu priateľskú k torrentu. Tu sú naše najlepšie odporúčania (2 z 3 zahŕňajú službu VPN + Proxy za úplnú cenu. Toto je najlepšie riešenie, najmä ak plánujete používať súčasne VPN a proxy).

Tu sú naše najlepšie možnosti:

 1. Súkromný prístup na internet – Služba VPN + Proxy v každom pláne, vysoké rýchlosti a pomenovaná najlepšia torrentová sieť VPN roka. S cenami začínajúcimi na 3,33 USD mesačne je to bezkonkurenčná hodnota.
 2. Schovaj ma – Služba VPN + Proxy v každom pláne. Viac ako 30 umiestnení proxy servera SOCKS. Žiadne záznamy, priaznivé pre torrent. Nevýhodou je trojnásobok ceny súkromného prístupu na internet
 3. Torguard – Služba VPN + Proxy sa predáva samostatne. Ich služba torrent proxy je najlepšia v okolí, má 5 krajín a automatickú inštaláciu proxy (takže nemusíte konfigurovať nastavenia manuálne). Možnosť automatickej inštalácie však funguje iba pre programy uTorrent, Deluge a Vuze.

Ak si nie ste istí, ktorá možnosť zvoliť: jednoducho choďte na Súkromný prístup na internet. Je to najlepšie riešenie, má vysoké rýchlosti a uspokojí potreby 95% používateľov.

Môžete si tiež pozrieť toto porovnanie Torguardu so súkromným prístupom na internet.

Dobre, teraz, keď už máte proxy, ktorý chcete používať, prejdeme k podrobným pokynom pre nastavenie:

Krok č. 2: Otvorte možnosti servera QBittorrent Proxy

Ak chcete získať prístup k nastaveniam proxy v QBittorrent, musíte prejsť na náradie > možnosti > Pripojenie (karta)
Môžete tiež otvoriť ponuku možností stlačením klávesy Alt + O

Po kliknutí na ikonu „Pripojenie“ na ľavej strane ponuky možností sa zobrazí toto:

Nastavenia pripojenia QBittorrent

náradie > možnosti > prípojka

Nerobte si starosti, ak vaše nastavenia momentálne nevyzerajú presne takto. Aj tak zmeníme nastavenia. Časti, ktoré budeme meniť, sú označené zelenou bodkou.

Na ľavej strane je tiež označená karta „Pripojenie“, takže viete, ako sa dostať do tejto ponuky.

Prejdeme si sekcie 1-k-1…

Krok č. 3: Port pre počúvanie

Toto je port #, ktorý Qbittorrent použije na počúvanie nových partnerských spojení. Ak nepovolíte mapovanie portov uPnP alebo NAT, budete musieť manuálne nastaviť presmerovanie portov na vašom smerovači, aby ste dosiahli dobré partnerské spojenia.

Presmerovanie portov presahuje rámec tohto článku (a môže to byť skutočná bolesť v zadku), takže väčšina používateľov by mala používať odporúčané nastavenie, ktoré je:

 • Číslo portu pre prichádzajúce spojenia: Vyberte ľubovoľný port alebo náhodne stlačte náhodný port
 • Použite uPnp / NAT PMP: Začiarknite toto políčko. Vybratý port automaticky postúpi cez váš smerovač
 • Pri každom štarte použite iný port: Voliteľné. Odporúčame vám to povoliť, pokiaľ všetko funguje hladko.

Ideálne nastavenie teda vyzerá takto:

Port na počúvanie Qbittorrent

Nastavenia portu pre počúvanie (náhodný port)

Krok č. 4: Nastavenia servera proxy

Presné nastavenia servera proxy, ktoré použijete, sa zmenia na základe toho, ktorú službu proxy vyberiete. Táto príručka zobrazí ideálne nastavenie pre Súkromný prístup na internet a Torguard.

Ak vyberiete inú službu proxy, správne nastavenie nájdete v ich tíme dokumentácie / podpory. Nastavenia, ktoré sa zmenia:

 • Hostiteľ: Adresa proxy servera
 • port: Port #, ktorý používa vaša proxy služba
 • Overenie: Povoľte to, ak vaša proxy služba vyžaduje prístup / heslo na prístup (väčšina z nich)
 • Užívateľské meno / heslo: Toto sú prihlasovacie údaje poskytnuté vaším poskytovateľom proxy.

Ďalej vyplňte sprievodcu nastavením servera proxy pre prístup na internet a Torguard…

Nastavenia servera QBittorrent Proxy (súkromný prístup na internet)

Súkromný prístup na internet poskytuje predplatiteľom úplný prístup k vysokorýchlostnému serveru proxy umiestnenému v Holandsku. Je však potrebný jeden ďalší krok. Pre proxy musíte vygenerovať samostatné kombinované užívateľské meno / heslo.

Ak chcete získať svoje proxy prihlásenie / heslo
Po registrácii do služby PIA sa prihláste do svojho ovládacieho panela na svojich webových stránkach. Po prihlásení do účtu posuňte zobrazenie nadol smerom dole a uvidíte sekciu, ktorá vyzerá takto:

Prihlasovacie údaje servera PIA Proxy

Na paneli účtu vygenerujte svoje prihlasovacie meno a heslo k serveru proxy


Ak chcete získať svoje prihlasovacie údaje, stačí kliknúť na tlačidlo „Regenerovať používateľské meno / heslo“. Budeme ich používať o niečo neskôr, takže nechajte okno otvorené pre ľahkú kópiu + vloženie.

Nastavenia QBittorrentu:
Zmeňte svoje nastavenia tak, aby presne zodpovedali týmto:

 • typ: SOCKS5
 • Hostiteľ: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • port: 1080

Úplné nastavenie bude vyzerať ako na obrázku nižšie. Nezabudnite označiť rovnaké políčka ako na obrázku.

Do správnych polí zadajte svoje užívateľské meno / heslo.

Nastavenia proxy servera PIA (QBittorrent)

Nastavenia proxy servera PIA

To je všetko, váš proxy server je nastavený. Aby sa nastavenia prejavili, reštartujte program Qbittorrent.
Ak chcete skontrolovať, či server proxy funguje správne, prečítajte si: Ako skontrolovať svoju torrentovú adresu IP

Nastavenia servera QBittorrent Proxy (Torguard)

Toto sú správne nastavenia servera proxy, ak ste odberateľom Torguardu.

typ: SOCKS5
Hostiteľ: proxy.torguard.org
port: 1080/1085/1090 (môžete použiť ktorúkoľvek z týchto možností. Ak 1080 nefunguje, skúste iné. Niektorí poskytovatelia internetových služieb blokujú 1080.
Užívateľské meno: Poskytuje torguard na paneli vášho účtu
heslo: Poskytuje torguard

takže úplné nastavenia by mali vyzerať takto:

Nastavenia proxy servera Torguard (Qbittorrent)

Nastavenia proxy servera Torguard

To je všetko, vaše nastavenie je dokončené. Uistite sa, že reštartujete QBittorrent, a potom skontrolujte Torrent IP (sprievodca), aby ste sa uistili, že všetko funguje správne.

Nastavenia šifrovania QBittorrent

QBittorrent má zabudovanú podporu pre šifrovanie RC4, ktoré vám môže pomôcť vyhnúť sa formovaniu prenosu (poskytovateľ internetu spomaľuje vaše torrenty). Nevýhodou tejto metódy šifrovania je to, že dramaticky zníži počet dostupných rýchlostí, čo sťaží sťahovanie torrentov s niekoľkými sejačkami..

Preto vám odporúčame používať VPN (s proxy alebo bez proxy), aby ste získali oveľa silnejšie šifrovanie a 100% dostupnosť. Náš sprievodca šifrovaním torrentu vysvetlí prečo.

Ak váš poskytovateľ internetových služieb blokuje / obmedzuje vaše torrenty a chceli by ste vyskúšať vstavané šifrovanie QBittorrentu, tu sú správne nastavenia … (Ak chcete získať prístup k tejto ponuke, prejdite na kartu „Bittorrent“ v ponuke Možnosti (Nástroje) > možnosti > bittorrent).

Režim šifrovania # 1 (voliteľný režim)

Tento režim použije šifrované pripojenia, ak sú k dispozícii, ale stále sa bude pripájať k nevyšifrovaným rovesníkom. Budete mať k dispozícii 100% dostupnosť, ale neposkytuje toľko ochrany pri škrtení.

Voliteľné šifrovanie

Voliteľný režim šifrovania (použite, ak je k dispozícii)

Režim šifrovania # 2: Vyžaduje sa šifrovanie

Tento režim sa pripojí iba k šifrovaným kolegom. 100% vašej aktivity torrentu bude šifrované, ale budete mať prístup k malému% dostupných partnerov (pretože väčšina ľudí šifrovanie nepovoluje).

Vyžaduje sa šifrovanie

Šifrovanie QBittorrent (požadovaný režim)

Používanie VPN & Proxy súčasne

Táto metóda vám poskytne to najlepšie z oboch svetov, ktoré získate:

 • Samostatná adresa IP pre váš webový prehľadávač a QBittorrent
 • prehliadač & torrent IP sa bude líšiť od vašej „skutočnej“ adresy IP
 • Vaše prehliadanie webu bude šifrované (ISP nebude vedieť, že navštevujete torrent stránky alebo sťahujete torrenty).

Ak si predplatíte službu VPN, napríklad súkromný prístup na internet, môžete získať službu VPN + Proxy bez toho, aby ste museli platiť za každú zvlášť. Pre maximálnu ochranu je však optimálne použiť jednu spoločnosť na službu VPN a druhú na proxy službu (takže ani jedna spoločnosť nepozná úplný obraz).

POZNÁMKA: Spoločné používanie VPN + Proxy sa nevyžaduje. Viac ako 90% používateľov bude používať jeden alebo druhý a bude úplne bezpečné, ale ak ste opatrný typ, získate optimálnu bezpečnosť.

Ak chcete skutočne používať obidve súčasne, nezabudnite vykonať dva jednoduché kroky:

 1. Pred otvorením aplikácie Qbittorrent sa pripojte k sieti VPN. (Ak sa pripojíte, keď je Qbittitorrent už pripojený k proxy serveru, spôsobíte chybu proxy, pretože sa zmenila vaša IP adresa).
 2. Otvorte aplikáciu Qbittorrent – Po vytvorení pripojenia VPN môžete teraz otvoriť Qbittorrent a všetko by malo fungovať hladko.

V tomto nastavení bude adresa IP webového prehľadávača vaša adresa IP VPN a vaša adresa IP torrentu bude vaša adresa proxy servera proxy.

Zabalenie a ďalšie zdroje

Ďakujeme za prečítanie tejto príručky. Ak ste postupovali krok za krokom, vaše torrenty by mali byť úplne anonymizované a vaša „skutočná“ adresa IP už nebude viditeľná pre ostatných torrent partnerov..

Ak stále hľadáte ďalšie informácie o sieťach VPN, anonymnom torrentingu, šifrovaní atď., Pozrite si niektoré z týchto ďalších článkov:

Guides

Ako používať uTorrent anonymne
Ako používať anonymne Vuze
Ako si kúpiť VPN s bitcoinmi
Ako skontrolovať svoju torrent IP
Sprievodca šifrovaním Torrentu

Recenzie / Porovnávanie

Kontrola súkromného prístupu na internet
IPVanish Review
Torguard Review
Súkromný prístup k internetu verzus IPVanish
Súkromný prístup k internetu vs. Torguard

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me