HideMyAss Recenzie: 4 výhody a 4 nevýhody používania HMA VPN

HideMyAss HMA VPN


HideMyAss VPN

https://www.hidemyass.com/

tl; dr

HideMyAss má skvelé meno a celkom jedinečné logo, ale z hľadiska ochrany osobných údajov táto VPN vyvoláva niekoľko obáv. Je vlastnená ako dcérska spoločnosť Avast, ale so sídlom v Spojenom kráľovstve. Výkon tiež zanecháva trochu túžby, ale určite to nie je najhoršie v tejto oblasti. Celkovo je to služba, ktorú musíte starostlivo zvážiť pred nákupom.

HideMyAss Recenzie: 4 Pros & 4 Nevýhody používania HMA VPN

HideMyAss (HMA), ktorú založil 16-ročný v roku 2005, má dlhú a preslávenú históriu. Prvýkrát bol postavený na obchádzanie sieťových obmedzení v relatívne obmedzenom kontexte. Jeho vývojár sa v priebehu rokov neustále rozširoval a rástol.

V roku 2015, len desať rokov po prvom spustení základnej koncepcie, bol HMA predaný spoločnosti AVG Technologies za neuveriteľných 40 miliónov dolárov. Na druhej strane AVG získal spoločnosť Avast, kde dnes HMA sedí.

Napriek svojmu pôvodnému zámeru pomôcť používateľom obísť bloky, HMA sa dostal do centra pozornosti ešte pred jeho predajom. V roku 2012 spoločnosť dodržala súdne príkazy vo Veľkej Británii na odovzdanie informácií o činnostiach používateľa.

Zásady a správanie spoločnosti ho oddeľujú od väčšiny poskytovateľov služieb VPN, ktorí sa snažia, ako je to najlepšie, zabrániť úradom v prístupe k informáciám o ich používateľoch.

4 veci, ktoré sa mi páčia na HideMyAss VPN

1. Silné bezpečnostné možnosti

Čokoľvek si myslím na HMA, ich bezpečnosť je stále celkom dobrá. Tu je to, čo majú na sklade;

1.1 Podporuje viacero protokolov

Poskytujú pevné vysoké rýchlosti šifrovania pri 256-bitových kódoch. V predvolenom nastavení všetci používatelia Windows a Android dostanú OpenVPN, zatiaľ čo používatelia MacOS a iOS budú na IKEv2.

Predvolený protokol hidemyass pre Windows je openvpn

Predvolená aplikácia systému Windows povoľuje iba OpenVPN.

Existuje tiež možnosť použiť PPTP, ak naozaj chcete, ale to nie je zahrnuté v základnej aplikácii HMA. Je známe, že PPTP je menej bezpečný ako OpenVPN, ale ak ho naozaj chcete používať, môžete sa spojiť so zákazníckym servisom.

Nasmerujú vás na odkaz pre inú aplikáciu, kde si môžete vybrať medzi OpenVPN a PPTP. Odporúčam vám, aby ste sa držali OpenVPN aj keď je to oveľa bezpečnejšia možnosť.

1.2 Chráni až 5 zariadení

Dnešnou normou je, že každý z nás má často viac inteligentných zariadení. HMA to chápe a vy môžete k ich službám pripojiť naraz až päť zariadení. Pomáha to chrániť všetky vaše zariadenia v rovnakom čase.

All in, existujú aplikácie, ktoré podporujú všetky bežné platformy plus niekoľko ďalších, vrátane AppleTV a vybraného počtu smerovačov. Bohužiaľ, pre smerovače je tiež háčik. Nemôžete ho nainštalovať sami, musíte ho však vopred nakonfigurovať prostredníctvom tretej strany, napríklad Flashrouters.

1.3 Zabíjač je prítomný

Ako ďalšia funkcia obsahuje táto VPN prepínač zabíjania, ktorý zastaví prenos údajov do alebo z vášho zariadenia, ak zistí akékoľvek problémy s tunelom VPN..

hidemyass má prepínač inteligentného zabíjania

Má tiež možnosť rozdeleného tunelovania, takže si môžete skutočne vybrať, či povoliť niektorým aplikáciám obísť službu VPN.

1.4 Ochrana pred únikom

Testy na HMA na úniky DNS a WebRTC boli v poriadku. Napriek vyskúšaniu niekoľkých odlišných pripojení k serveru nedošlo k úniku našej pôvodnej adresy IP. Testy DNS a WebRTC sa dajú pomerne ľahko spustiť. Existuje veľa preddefinovaných nástrojov online a tieto stránky jednoducho navštevujete a ich spustenie vám oznámi, či váš server DNS presakuje s aktívnou sieťou VPN..

2. Široká sieť serverov

Celkovo má HMA sieť viac ako 1 000 serverov pokrývajúcich 298 miest.

hidemyass má široké pokrytie serverov

Toto je pravdepodobne najširšie pokrytie, aké som kedy videl z hľadiska jednotlivých miest. Väčšina ďalších najlepších sietí VPN sa pohybuje od 90 do 100 krajín mimo.

2.1 Špecializované P2P & Streamingové servery

HMA má niekoľko vybraných serverov, cez ktoré sa musíte pripojiť, ak chcete streamovať filmy alebo spúšťať torrent. Úprimne povedané, aj keď mnohí poskytovatelia služieb VPN to využívajú ako výhodu a tieto servery špecializujú, mám pochybnosti.

hidemyass vpn má optimalizované servery p2p

Napriek tomu podľa môjho názoru HMA doladila päť serverov na streamovanie médií a osem na P2P. Niektoré kľúčové umiestnenia, napríklad New York, sa započítavajú dvakrát, pretože na obidvoch serveroch môžete robiť oboje.

2.2 Funguje s kľúčovými regiónmi Netflix

Mojím zameraním na Netflix bolo vždy oblasť ich USA, odkiaľ sú takmer všetky dobré filmy. Má tiež najväčšiu knižnicu zo všetkých oblastí Netflix a pomocou HMA ju môžete sledovať odkiaľkoľvek z celého sveta.

Môj test horenia Netflixom (t. J. Binge watch v priebehu dvoch dní) ukázal, že streamovanie zostalo počas celého dňa hladké. Niekedy došlo k prerušeniu pripojenia k sieti VPN, ale ani raz som nedostal varované upozornenie servera Netflix proxy.

Napriek nevýrazným rýchlostiam na serveroch v USA mi stačilo užiť si plynulý zážitok zo siete Netflix. Nepozoroval som nadmerné ukladanie do vyrovnávacej pamäte, aj keď som vo filmoch preskočil kúsky minút.

2.3 Spustí BBC iPlayer

Aj keď si uvedomujem, že aplikácia BBC iPlayer nie je na vrchole zoznamu „povinných sledovaní“ väčšiny ľudí, rád ju používam ako test schopností VPN. IPlayer má niektoré veľmi prísne obmedzenia týkajúce sa jeho používania – takmer také zlé ako Netflix.

hidemyass je schopný streamovať bbc iplayer

Určite by som chcel vedieť, či v Spojenom kráľovstve skutočne existuje Donkey Town.

Byť schopný obísť je to určite plus. Keďže HMA je službou založenou vo Veľkej Británii, nemýlil som sa v tom, že to bude fungovať dobre. Pripájanie do mesta Donkey, Veľká Británia, bolo streamovanie skutočne prekvapivo rýchle.

2.4 Môže vykonávať IP Shuffles

Nie to isté ako Melbourne Shuffle, IP shuffle je niečo, čo som doteraz videl iba na HMA. Majú veľmi pohodlné tlačidlo v aplikácii, ktoré vám umožňuje „zamiešať“ alebo rýchlo zmeniť adresu IP.

To môže byť veľmi užitočné, ak zistíte, že jedna zo streamingových služieb nebude fungovať pre server, ku ktorému ste pripojení. Stačí kliknúť na tlačidlo náhodného výberu a zamení sa tak vaša adresa IP, takže môžete skúsiť službu streamovania znova.

Väčšina serverov HMA má viac IP adries, z ktorých môžete prepínať, najmä na ich streamovacích serveroch. Napríklad ich server v New Yorku, ktorý umožňuje P2P aj streamovanie, má k dispozícii 56 adries IP.

3. Dobrý zákaznícky servis

Aj keď HMA nemusí byť vo všetkom najlepší, jednou z oblastí, v ktorej vyniká, je podpora zákazníkov. Bola to nápadná situácia, pretože som mal na ich položenie niekoľko otázok, a to všeobecne, ako aj technickej povahy.

hidemyass má skvelý zákaznícky servis

Zákaznícka podpora HMA bola rýchla & účinný.

Pomocou ich live chatu sa mi podarilo získať odpoveď veľmi rýchlo. Verte mi, toto nie je normou, pokiaľ ide o služby Live Chat a zistil som, že dostávam odpoveď takmer ihneď po odoslaní dotazu..

Neexistovalo absolútne žiadne nezmysly o nadmernom zaraďovaní do frontu alebo o čakaní na e-mailovú odpoveď. Chatovací agent bol zdvorilý a informovaný a bol schopný mi poskytnúť presné informácie a informácie, ktoré som hľadal.

Niektorí z vás si môžu myslieť, že to nie je presne toľko, ale vážne. Skúsil som dlhé čakanie a veľmi obťažujúcich agentov podpory zákazníkov, predtým, ako by sa ich úroveň snažila obviňovať vybavenie zákazníka alebo konanie a odmietla odpovedať na priame otázky relevantným spôsobom.

To nebola moja skúsenosť s HMA a úprimne dúfam, že si tieto vynikajúce štandardy budú udržiavať vpred. Kudos za tím.

4. 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Považujte to za skúšobnú prevádzku alebo predĺženú záruku vrátenia peňazí, je to absolútne niečo, na čo treba dávať pozor pri investovaní do produktu, ktorý budete používať dlhodobo (napríklad pri mojom trojročnom predplatení HMA).

Vyskytli sa prípady, keď niektorí poskytovatelia VPN majú prísne zásady bez náhrady a aby som bol úprimný, vždy som bol pred nimi veľmi opatrný. Ak máte dobrý produkt, prečo sa obávať, že používatelia budú nešťastní a budú požadovať svoje peniaze späť v celých húfoch?

Záruka vrátenia peňazí je spoľahlivým ubezpečením o viere spoločnosti v svoje vlastné výrobky a je dôležité, aby bola jasne uvedená pre používateľov. Jedna vec, ktorú však musím spomenúť, je to, že registrácia pomocou služby HMA sa otvára automatickým obnoveniam, takže ju na konci svojho plánu vypnite, aby ste sa vyhli prekvapeniu..

4 veci, ktoré sa mi nepáčia na HideMyAss VPN

1. Obmedzené súkromie používateľa

Upozorňujeme, že toto bude možno najväčší kus mojej recenzie a že mnohí z vás budú pravdepodobne pri čítaní pravdepodobne veľmi nešťastní. Ochrana osobných údajov používateľov je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré by služba VPN mala chrániť, a podľa môjho názoru HMA vyvolá toľko červených vlajok, že by mala byť v priemysle zakázaná..

1.1 Vlastníkom Avast

Cloud vlastníctva, ktorý visí nad HMA ako albatros, je temný a pochmúrny. Celkovo je to pod hlavičkou Avast a je priamo riadená a prevádzkovaná spoločnosťou Privax Limited so sídlom vo Veľkej Británii.

Česká republika je skutočne veľmi priateľská k súkromiu, ale parkovanie HMA pod spoločnosťou Privax Limited je absolútnou červenou vlajkou. Spojené kráľovstvo je jedna krajina v pôvodnej dohode UKUSA, inak známa ako „päť očí“..

Keďže Spojené kráľovstvo opustilo súdnu právomoc v oblasti eura, podniky v tejto krajine už nie sú povinné chrániť súkromie používateľov podľa zastrešujúcich štandardov. HMA má v skutočnosti hroznú históriu ochrany súkromia svojich používateľov.

Niekoľkokrát sa to zameralo na jednoduché odovzdanie používateľských údajov na žiadosť orgánov, raz s Veľkou Britániou a raz s USA..

1.2 HideMyAss zaznamenáva niektoré informácie

Ako sme už uviedli, HMA spolupracuje s orgánmi na požiadanie, samozrejme môžeme povedať, že nejde o VPN, ktorá ponúka službu „No Logging“. HMA v skutočnosti výslovne uvádza, že zaznamenáva informácie o používateľovi, hoci tvrdí, že neprihlási aktivity.

hidemyass zaznamenáva informácie o pripojení

(Zdroj)

Z odsúdení, ku ktorým došlo v prípadoch, keď odovzdal, čo robí, sa stále stačí, aby si úrady nechali nabiť. Ak chcete VPN, ktorá vás chráni, nie je to služba, do ktorej sa chcete zaregistrovať.

1.3 Spolupráca s vyšetrovaniami porušenia zákona DMCA

Je známe, že okrem odovzdávania protokolov spolupracuje HMA aj pri riešení porušení zákona DMCA. Používatelia sa v skutočnosti sťažovali, že samotná služba rozdáva oznámenia o porušení zákona DMCA, podobne ako v minulosti poskytovatelia internetových služieb..

2. Rýchlosti na HideMyAss nie sú veľké

Testy rýchlosti pripojenia VPN spúšťam zakaždým z toho istého zariadenia a linky ISP, čo je optické pripojenie 500 Mb / s cez Ethernet. To mi zvyčajne dáva plnú inzerovanú rýchlosť, pokiaľ je pripojenie čisté.

základná rýchlosť testu hidemyass

(Pozri úplný výsledok)

Pri mojich skúškach sa každé vzdialené miesto podrobuje sérii testov, každý v páre. Raz so zapnutou a vypnutou sieťou VPN. To vám umožní pozorovať zhodnú latenciu a rýchlosti v oboch scenároch.

Poznámka

Neskôr, vďaka smerniciam z práce z domu, bol internet napätý. Preto je vhodné vziať tieto výsledky testov so štipkou soli, až kým sa zemegule opäť v určitom čase nevráti do rovnováhy. Pravidelne kontrolujem rýchlosť av prípade potreby upravujem.

HideMyAss Speed ​​Test – USA

Rýchlosti s VPN alebo bez VPN na amerických serveroch boli počas vykonávania testov trochu nevýrazné. Keďže však USA sú doslova na celom svete, odkiaľ sa nachádzam, bariéra s VPN aj bez nej zostáva rovnaká.

hidemyass vpn speed test US off

HMA VPN test rýchlosti USA – VPN vypnutá
(Pozri úplný výsledok)

hidemyass vpn speed test US on

HMA VPN test rýchlosti USA – VPN zapnuté
(Pozri úplný výsledok)

Rýchlosti sú použiteľné a určite dostatočné na streamovanie, ale sťahovanie je hit alebo miss a P2P určite nebude taký užitočný.

HideMyAss Speed ​​Test – Europe

Pokiaľ ide o eurozónu, nedávno som napríklad testoval bližšie k mojej polohe – s nemeckými servermi. S HMA som však dúfal, že mimo britskej služby dôjde k solídnemu výkonu, pretože v podstate je to domáca základňa tohto poskytovateľa.

Rýchly test hidemyass vpn EU off

Test rýchlosti pripojenia HMA VPN v EÚ – VPN vypnutá
(Pozri úplný výsledok)

hidemyass vpn test rýchlosti EÚ zapnutý

HMA VPN test rýchlosti EÚ – VPN zapnuté
(Pozri úplný výsledok)

Smutne povedané, rýchlosť po prúde klesla na jeho tvár sotva použiteľnou rýchlosťou 13 Mbps. Napodiv bolo dosť dobré, čo je úprimné, že sa pre väčšinu ľudí nevyužíva.

HideMyAss Speed ​​Test – Africa

S takou rozľahlou sieťou, akú má HMA, je to jedna z mála sietí VPN, ktorá skutočne trápi prítomnosť afrického kontinentu. Ešte viac ma prekvapilo, že pre nich existuje v Afrike niekoľko spojovacích miest.

skúška rýchlosti hidemyass vpn SA vypnutá

Test rýchlosti pripojenia HMA VPN SA – VPN vypnutá
(Pozri úplný výsledok)

hidemyass vpn test rýchlosti SA zapnutý

HMA VPN test rýchlosti SA – VPN zapnuté
(Pozri úplný výsledok)

Napriek tomu sa šírenie nerovnalo kvalite služieb a opäť som dostal sotva použiteľné rýchlosti.

HideMyAss Speed ​​Test – Asia

Ako zvyčajne je mojou najobľúbenejšou lokalitou na testovanie siete VPN v ázijskom regióne Singapur – jednak kvôli svojej blízkosti ku mne, ako aj kvôli vynikajúcej infraštruktúre. To sa zreteľne ukázalo v nízkej latencii a silných rýchlostiach smerom nadol i proti prúdu so serverom v republike.

hidemyass vpn speed test asia off

HMA VPN test rýchlosti Ázia – VPN vypnutá
(Pozri úplný výsledok)

hidemyass vpn speed test asia on

HMA VPN test rýchlosti Ázia – VPN zapnuté
(Pozri úplný výsledok)

Napriek tomu sú moje zvyčajné časy Ping na tomto mieste zvyčajne lepšie, preto som presvedčený, že za normálnych okolností by sa rýchlosť na HMA cez Singapur zlepšila ešte viac..

HideMyAss Speed ​​Test – Australia

Územie pod ním nie je až tak ďaleko a v rámci austrálskeho regiónu je z hľadiska rýchlosti pripojenia VPN takmer všetko v poriadku. Napriek tomu je rýchlosť 30 Mb / ss zapnutým HMA – to je celkom smutný výsledok.

hidemyass vpn speed test aus off

Test rýchlosti pripojenia HMA VPN AUS – VPN vypnutá
(Pozri úplný výsledok)

hidemyass vpn speed test aus on

Test rýchlosti pripojenia HMA VPN AUS – VPN zapnutá
(Pozri úplný výsledok)

Celkovo hovorím, že HMA sa musí usilovať o zlepšenie svojej infraštruktúry, a nie o to, aby trávil čas a prostriedky na dohľad nad svojimi používateľmi v mene vlád na celom svete. Skutočne smutný stav.

2.1 Vstavaný test rýchlosti na viacerých miestach

Jednou z vecí, ktorá je predmetom aplikácie HideMyAss, je to, že obsahuje zabudovaný nástroj na testovanie rýchlosti na viacerých miestach. To vám umožní nahlásiť rôzne servery v ich sieti na testovanie a môže byť užitočné – ak to naozaj fungovalo.

hidemyass vpn má nástroj na testovanie rýchlosti

Zistil som, že výsledky, ktoré poskytuje nástroj na testovanie rýchlosti, sa zvyčajne veľmi líšili od výsledkov na veľmi populárnom teste rýchlosti Ookla, ktorý používa väčšina ľudí.

3. Registrácia & Ceny strasti

HMA je k dispozícii pre smerovače Windows, MacOS, iOS, Android, Linus a dokonca aj smerovače. Pri registrácii však treba dávať pozor na niektoré zvláštnosti & oceňovanie;

3.1 Ceny & Spôsoby platby sa líšia podľa regiónov

To nie je niečo, čo by som normálne videl v službách VPN, pretože ich samotná koncepcia je globalizácia služieb. Napriek tomu som navštívil ich stránku vo viacerých regiónoch a zistil som, že ceny sa líšia – v niektorých prípadoch o obrovské množstvo.

hidemyass vpn ceny sa líšia podľa regiónov

Registrácia v USA je oveľa drahšia ako pri rovnakej službe v Malajzii.

Ako príklad toho možno uviesť, že ich trojročný plán v USA stojí 143,64 USD po strmej registračnej zľave, ale rovnaký plán stojí pre tých, ktorí sa zaregistrujú z Malajzie, RM252 (približne 58 dolárov). Aj keď nie som nad cenou za zacielenie na región, tento rozdiel je dosť veľký.

V niektorých regiónoch sa tiež môžete zaregistrovať pomocou služby PayPal, zatiaľ čo v iných nie je k dispozícii. To v kombinácii s ich komplexným registračným procesom skutočne ohromuje službu, ktorá má viac ako desať rokov na zefektívnenie svojich obchodných procesov..

3.2 Plány sa obnovujú automaticky

Ako som už spomínal, ak sa zaregistrujete v službe HMA, automaticky sa im poskytne právo obnoviť váš plán po uplynutí jeho platnosti. Mali by ste si uvedomiť, že plán sa obnovuje za plnú cenu, nie za zníženú sadzbu, za ktorú ste sa prihlásili.

predplatné automatického obnovenia systému hidemyass

Ak to nie je to, čo chcete, nezabudnite čo najskôr deaktivovať automatické obnovenie.

4. Dizajn aplikácií nie je najlepší

S niečím takým komplexným ako VPN (pre niektorých ľudí) sa poskytovateľom služieb povoľuje zabezpečiť čo najjednoduchší dojem používateľa. Toto je ďalšia zvláštnosť HMA a mám podozrenie, že VPN sa v priebehu rokov pravdepodobne nezmenila v základnom dizajne.

4.1 Kontextové okná

Pri pokuse o navigáciu medzi možnosťami v aplikácii má tendencia vytvárať vyskakovacie okná, a nie prechod v jedinom hlavnom rozhraní aplikácie. Táto metóda dizajnu je veľmi stará škola a privádza ma späť do počiatočných dní systému Windows. Je prinajmenšom nepríjemné a rušivé.

4.2 Značka má krízu identity

Jednou z vecí, ktoré som si všimol o HMA predtým, ako som sa prihlásil, bolo to super cool, no, somár (alebo somár?). To, čo vidíte, však nie je vždy to, čo dostanete, a kultové logo, nakoniec to nakoniec nie je také ikonické..

Ikona značky hidemyass nie je konzistentná

Vľavo – podľa inzerátu; napravo, ako sa zobrazuje v aplikácii

Morfuje v závislosti od toho, kde to vidíte, av niektorých prípadoch sa ukazuje úplne hrozne.

Zrátané a podčiarknuté: Budem platiť za HideMyAss VPN?

Toto je možno najjednoduchšia otázka, na ktorú som musel dlho odpovedať. Nie len “žiadny“, ale “Dopekla nie!“. Myšlienka, že poskytovateľ služieb VPN by aktívne pracoval proti záujmom svojich zákazníkov, je jednoducho mylná.

Spárujte to so všetkými nedostatkami z toho ako služba a máte určitý recept na katastrofu. Toto je jedna VPN, ktorú by som odporučil potenciálnym zákazníkom, aby sa vyhýbali!

V skutočnosti prejdite na náš zoznam najlepších sietí VPN a môžete nájsť lepšie alternatívy!

Kľúčové vlastnosti

 • ✓ Split Tunneling
 • ✓ Dobrá bezpečnosť
 • ✓ Používajte až 5 zariadení
 • ✓ Prepínač inteligentného zabíjania
 • ✓ Vyhradené P2P & Streaming

Odporúčané pre

 • • Vedomý používateľ zabezpečenia
 • • Prekonanie cenzúry
 • • Bypass Geo-Block

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map