Je CyberGhost dobrou voľbou pre torrenty / P2P?

Je server Cyberghost VPN vhodný na torrent?

Je Cyberghost dobrá VPN pre anonymné sťahovanie torrentov? Prostredníctvom svojich krokov sme prešli Cyberghostom a preskúmali najlepšie (a najhoršie) veci týkajúce sa služby, aby sme sa rozhodli, či je to dobrá voľba pre torrenty / p2p / zdieľanie súborov, aby ich história sťahovania zostala súkromná..


Stručný pohľad na Cyberghosta

Cyberghost je spoločnosť VPN založená v Rumunsku. Ich popularita naďalej rastie (najmä vďaka ponuke bezplatnej možnosti VPN). Ich služby sa predávajú predovšetkým na základe ich súkromia, zabezpečenia a softvéru. Ich prémiové plány sú za primeranú cenu (aj keď nie tak lacné ako niektoré siete VPN).

Väčšina ich účastníkov si pravdepodobne vyberie bezplatný plán, ale toto nie je možnosť pre používateľov p2p / torrent, pretože aktivita p2p bola na všetkých serveroch zadarmo od roku 2014 úplne blokovaná. Bohužiaľ, bezplatné VPN nie sú skutočne životaschopnou možnosťou pre zdieľanie súborov, ako je uvedené v našom sprievodcovi VPN zadarmo.

Poznámka: Spoločnosť Cyberghost ukončila svoju „bezplatnú“ úroveň od decembra 2017. Teraz namiesto nej ponúka 30-dňovú 100% lehotu na vrátenie platby..

Plány začínajú už od 2,75 dolárov mesačne.

Cyberghost VPN

Funkcie VPN servera Cyberghost

Všetky predplatné Cyberghost (vrátane bezplatných) prichádzajú s prístupom k ich vlastnému softvéru VPN. Ich softvér má veľa zabudovaných funkcií. Mnohé z týchto funkcií sú veľmi užitočné a zvyšujú bezpečnosť vašej siete VPN.

Iné funkcie (napríklad blokovanie reklám) môžu zlepšiť vaše prehliadanie webu, ale niektorí používatelia nemusia mať radi, aby ich poskytovateľ VPN prevzal tak aktívnu úlohu pri zlepšovaní svojej online aktivity..

Pozrime sa na vynikajúce funkcie Cyberghostu v hĺbke nižšie. Tu je rýchly zoznam:

 • Ochrana pred únikom IP / DNS
 • Malware / Ad-Blokovanie
 • Firewall NAT
 • 256-bit AES Encrypted VPN Tunnel
 • Zvýšené zabezpečenie webu vynútením Https, ak je k dispozícii
 • Zdieľané adresy IP
 • Žiadne protokoly aktivity

Zabezpečenie VPN Cyberghost

Cyberghost začiarkava všetky políčka, pokiaľ ide o nevyhnutné bezpečnostné funkcie pre používateľov bittorrentov.

Zatiaľ čo väčšina poskytovateľov VPN obsahuje niektoré z týchto funkcií, Cyberghost má všetkých 6 vrátane NAT-Firewall za ktoré niektoré siete VPN skutočne účtujú poplatok navyše.

Bezpečnostné funkcie Cyberghost

Hlavné bezpečnostné funkcie (z lokality Cyberghostvpn.com)

256-bitové šifrovanie OpenVPN AES:
Toto je priemyselný štandard šifrovania vysokej bezpečnosti. Zabalí všetky prichádzajúce / odchádzajúce údaje do šifrovacej vrstvy, ktorá sa považuje za dostatočne bezpečnú aj na vojenské a vládne použitie.

Ak nepotrebujete takúto úroveň zabezpečenia, môžete si tiež vybrať z protokolov VPN PPTP alebo L2TP / IPSec VPN, čo môže priniesť mierne vyššiu rýchlosť sťahovania..

Ochrana pred únikom IP:
Váš operačný systém alebo webový prehľadávač môže za určitých okolností alebo konfigurácií spôsobiť, že sieť VPN úniku vašej skutočnej adresy IP. Softvér Cyberghost má zabudovanú ochranu, ktorá rieši najbežnejšie typy únikov, vrátane:

 • VPN Kill-Switch (chráni pred náhodným odpojením)
 • Ochrana pred únikom DNS (nasmerujte svoje webové stránky na súkromné ​​servery namiesto serverov vášho poskytovateľa internetových služieb)
 • Ochrana protokolu IPv6 (zabezpečte, aby sieť VPN nevracala adresu IPv6 vášho zariadenia (na rozdiel od protokolu IPv4)).

Firewall NAT:
Firewall NAT je paketový filter, ktorý zaisťuje, aby sa škodlivé údaje alebo pokusy o prienik nemohli dostať do vášho počítača cez tunel VPN. Zaisťuje, že každý bajt údajov, ktoré vám boli zaslané, je ten, ktorý váš počítač požaduje priamo z webovej stránky alebo aplikácie.

Zásady protokolovania servera Cyberghost & Nastavenia ochrany osobných údajov

Cyberghost je služba bez protokolovania VPN. Je to jasne uvedené na ich webových stránkach, v ich zásadách ochrany osobných údajov a boli mi písomne ​​potvrdené (e-mailom) členmi tímu Cyberghost. Nevideli sme žiadne správy ani súdne spory týkajúce sa ochrany súkromia spoločnosti Cyberghost, ktoré by boli znepokojujúce (na rozdiel od iných sietí VPN, ktoré sa nedávno vyskytli)..

Jedna vec, ktorú treba mať na pamäti … Cyberghost existuje už takmer desať rokov a predtým sme preskúmali oveľa staršiu (a trochu temnú) verziu ich politiky ochrany osobných údajov. Ich súčasná politika je podstatne jasnejšia a priamejšia. Zachovali sme starú verziu našej kontroly, aby ste videli, aký veľký pokrok sa dosiahol.

Zásady protokolovania spoločnosti Cyberghost (z pravidiel ochrany osobných údajov)

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Cyberghost sú rozdelené do 2 hlavných častí. Prvá sa zaoberá súkromím týkajúcim sa návštevníkov ich webových stránok. Je dôležité nezamieňať si technológie sledovania na webe cyberghost.com (ktoré používa takmer každý poskytovateľ VPN) s ničím, čo súvisí so sledovaním vašej aktivity VPN. Cyberghost je „Služba VPN bez protokolovania“ a nesledujú žiadne informácie o vašej aktivite VPN, využití ani histórii pripojenia.
Prostredníctvom našej prísnej politiky bez protokolov zabezpečujeme, aby sme NEZOBRAZOVALI prenos používateľov vykonávaný vo vnútri tunela CyberGhost VPN, napríklad: históriu prehľadávania, cieľ prenosu, preferencie vyhľadávania, dátový obsah, adresy IP alebo dotazy DNS..
– Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Cyberghost
Cyberghost ďalej špecifikuje, čo táto politika v praxi znamená:

obrázok

 • Nevedia, ktorí používatelia navštívili konkrétnu webovú stránku alebo službu
 • Nemajú protokoly, ktoré používatelia sa pripojili / odpojili v konkrétnom čase
 • Nevedia, aká IP adresa vám bola pridelená (alebo pripojená)
 • Nepoznajú vašu „skutočnú“ adresu IP

Objasnenie: To znamená, že nemôžu obnoviť tieto informácie z denníkov (keďže neexistujú). To neznamená, že Cyberghost (alebo akákoľvek iná VPN) nemohla získať prístup k týmto informáciám v reálnom čase. Každý poskytovateľ VPN bude vedieť, ktoré účty sú aktuálne pripojené a ktoré adresy IP sa používajú (ak sa tak rozhodnú). Cyberghost sľubuje, že po odpojení tieto informácie neukladá ani nezaznamená.

Existujú nejaké červené vlajky / Dôvody na pochybnosti?
V zásadách ochrany osobných údajov nie sú výrazné medzery a záruka sa vzťahuje na všetky najdôležitejšie funkcie, ktoré neuvidíme v pravidlách ochrany súkromia poskytovateľov, ktorí sa neprihlásili. Neprihlásia sa žiadne aktivity online, história vyhľadávania ani využitie siete VPN. Nezaznamenávajú vašu prichádzajúcu / odchádzajúcu IP adresu.

Inými slovami, činnosť torrentu by mala byť (v praktických podmienkach) nemožná pre tretiu stranu sledovať na základe vašej adresy IP po pripojení k serveru Cyberghost..

Okrem toho sme nevideli ani nečítali žiadne správy, ktoré by naznačovali, že spoločnosť Cyberghost zdieľa alebo zaznamenáva používateľské údaje. Aj keď v poslednej dobe došlo k niekoľkým (1) odlišným (2) škandálom s protokolom VPN, reputácia spoločnosti Cyberghost je čistá.

Analýza zásad ochrany súkromia OLD Cyberghost (z dôvodu transparentnosti)

Dôležitá poznámka: Analýza uvedená nižšie je STARÁ a vychádza z predchádzajúcej verzie zásad ochrany osobných údajov spoločnosti Cyberghost. Nové zásady ochrany osobných údajov sa výrazne zlepšujú z hľadiska prehľadnosti, organizácie a transparentnosti. Naša analýza súčasných zásad ochrany osobných údajov je uvedená v časti vyššie. Udržiavali sme náš starý komentár za účelom prehľadnosti a tiež preto, aby sme vám ukázali, ako sa Cyberghost rozrástol ako spoločnosť.
Tu je miesto, kde sa výhody Cyberghostu začínajú trochu šotovať. Aj keď Cyberghost používa zdieľané ip adresy (takže 1 IP sa nerovná 1 osobe), ich ochrana osobných údajov ponecháva veľa na želanie.

Zdieľané adresy IP:
Cyberghost používa zdieľané IP adresy, takže viac (možno aj stovky) používateľov bude zdieľať tú istú IP adresu súčasne. Výhoda tejto stratégie spočíva v tom, že žiadneho používateľa nemožno ľahko identifikovať iba na základe jeho adresy IP pridelenej VPN.

Protokoly a protokolovanie protokolu Cyberghost:
Cyberghost predtým na svojej domovskej stránke zreteľne zobrazoval nárok „Žiadne záznamy“. Toto tvrdenie už neexistuje a je nahradené prísľubom technológie proti odtlačkom prsta. Ak si nie sme istí, čo to znamená, prešli sme do ich pravidiel ochrany osobných údajov, aby sme preskúmali:

Z politiky ochrany osobných údajov spoločnosti cyberghost…

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Cyberghost, časť 1

Zdá sa, že vyššie uvedené vyhlásenie naznačuje, že Cyberghost analyzuje využitie servera, ale neuchováva žiadne štatistické údaje o tom, kto použil ktorý server. Pojem „môže byť spojený s používateľským účtom“ je však do istej miery nejasný.

O troch protokoloch diskutujú aj o protokoloch VPN neskôr…

Zásady protokolovania servera Cyberghost

Táto časť je tiež trochu mätúca. Fráza "…žiadne protokoly, ktoré umožňujú rušenie vašej adresy IP…" je veľmi vágne a neznamená, či skutočne zaznamenáva vašu IP adresu alebo nie.

Zdá sa však, že Cyberghost to priamo uvádza neuchovávajú si denníky aktivít keď uvedú „… nezaznamenávame do protokolov obsah komunikácie alebo údaje týkajúce sa prístupných webových stránok alebo IP adries …“. Pravdepodobne v tomto prípade použitie „IP adries“ odkazuje na IP webovej stránky alebo servera, a nie na vašu vlastnú IP.

Nasledujú ďalšie nejasné sľuby:
V žiadnom momente nepredstavujeme nebezpečenstvo pre vašu anonymitu…
Čo je síce pekná myšlienka, je dosť vágne a stále ešte nezdôrazňuje presne to, ktoré metadáta cyberghost robí a neprihlási.

IS Cyberghost je dobrou voľbou pre TOrrenty?

Na základe našej analýzy je Cyberghost nadpriemerným poskytovateľom VPN na sťahovanie torrentov. Sú poskytovateľom nulového záznamu a umožňujú sieťovú prevádzku bittorrentu (a iného p2p). Želáme si však, aby k vášmu odberu obsahovali proxy server SOCKS5. Je to užitočný nástroj na pridanie druhého IP-hopu pre váš tok torrentov a dá sa ľahko nakonfigurovať v programoch uTorrent, Vuze alebo QBittorrent..

Tu je naša úplná analýza:

Prosí Cyberghost

Cyberghost má vynikajúcu ochranu proti úniku IP prostredníctvom zabudovaných funkcií, ako je ochrana proti úniku IPv6 a ich technológia kill-switch.

Desktopový klient Cyberghost má zabudovaný „Anonymný režim torrentu“, ktorý vás automaticky pripojí k umiestneniu servera optimalizovaného na p2p. Voliteľne tiež automaticky spustím váš obľúbený torrent klient (alebo inú aplikáciu).

Plne umožňujú aj torrentovanie vo všetkých prémiových programoch (ale nie bezplatných). Spojte to so svojim 256-bitovým šifrovaním a širokou škálou umiestnení serverov (vrátane krajín priateľských k torrentu) a Cyberghost je solídna voľba.

V roku 2018 sa ich politika zaznamenávania a transparentnosť výrazne zlepšila a obsahuje všetky ingrediencie, ktoré chcete skutočne súkromných torrentov.

Nevýhody Cyberghost (bez proxy)

Hlavným problémom, ktorý môžeme nájsť, je menší problém. Cyberghost VPN neprichádza so zahrnutou proxy službou SOCKS5. Toto je nástroj, ktorý používa iba malé percento komunity p2p (väčšina používa VPN). Je to však pekná vlastnosť a niekoľko najlepších konkurentov spoločnosti Cyberghost zahŕňa bezplatnú proxy službu Socks.

Ďalšie úvahy

Najlepšie Cyberghost alternatívy

Ak je vaším hlavným dôvodom použitia siete VPN anonymné sťahovanie torrentov, vynikajúci výber ponúka každý z ďalej uvedených poskytovateľov VPN. Každá z nich má politiku „neprihlásených“ a vysoko sa umiestnila na našej hodnotiacej karte Torrent-priateľskosť.

Najlepšie zo všetkého je, že väčšina z týchto možností stojí menej ako prémiový plán spoločnosti Cyberghost.

Súkromný prístup na internet

Súkromný prístup na internet vs Cyberghost

stanovenie ceny

 • 1 mesiac – 6,95 dolárov
 • Najlepšia ponuka – 3,33 dolárov

Navštívte stránku

Súkromný prístup na internet bola naša # 1 odporúčaná torrent VPN 3 roky v rade! Podľa nášho názoru ponúkajú bezkonkurenčnú kombináciu ochrany súkromia, bezpečnosti a ceny.

Našou obľúbenou funkciou (okrem politiky „Zero Logs“) je, že každý balík VPN obsahuje neobmedzený prístup k holandskému serveru SOCKS5 Proxy (ktorý sa dá použiť na ďalšiu anonymizáciu vašich torrentov).

Máme sprievodcu nastavením proxy servera SOCKS5 pre uTorrent, Vuze, Deluge, Qbittorrent a Flud..

Máme tiež špecializovaného sprievodcu, ktorý vám krok za krokom ukáže, ako nastaviť PIA pre maximálne súkromie torrentu.

Prečítajte si našu recenziu súkromného prístupu na internet, kde nájdete úplné informácie o rýchlostných skúškach, podrobnosti o zabezpečení a pravidlá ich zaznamenávania.

NordVPN

Torguard vs Cyberghost

ceny:
1 mesiac – 10 USD / m
1 rok – 6,99 $ / m

Navštívte stránku

NordVPN je najrýchlejšie sa rozvíjajúcou sieťou VPN medzi návštevníkmi týchto stránok. Zaznamenali sme nárast úrokov v roku 2018. Je to preto, že ponúkajú šialené množstvo funkcií (vrátane kompatibility s Netflix) za veľmi konkurenčnú cenu..

Naše obľúbené funkcie sú:

 • p2p optimalizované servery (pre rýchlosť a bezpečnosť)
 • Proxy servery SOCKS5 zahrnuté v 10 lokalitách vhodných pre torrent.
 • Aplikácie VPN pre Windows, Mac, iOS, Android
 • Možno nainštalovať na smerovače kompatibilné s VPN (chrániť celú sieť)
 • Odblokuje US-Netflix a ďalšie 50 streamingové služby (napríklad HBO GO)

Čítať: Naša recenzia NordVPN (a príručka nastavenia torrentu)

Nezabudnite tiež skontrolovať naše podrobné porovnania vrátane: NordVPN vs. PIA a NordVPN vs. IPVanish

Dodatočné zdroje

Na tejto stránke máme veľa sprievodcov, recenzií a zdrojov, ktoré vám pomôžu nájsť perfektnú sieť VPN. Máme tiež návody s podrobnými pokynmi na čo naj anonymnejšie používanie všetkých vašich obľúbených torrent klientov. Ďakujeme za prečítanie a bezpečné torrentovanie!

Guides

 • Ako používať uTorrent s VPN alebo proxy
 • Nastavenie QBittorrent VPN + proxy
 • Vuze nastavenie VPN + Proxy
 • Deluge VPN + Proxy setup
 • Ako sťahovať torrenty anonymne s Androidom
 • Ako platiť za službu VPN pomocou bitcoínov

Porovnania a recenzie VPN

 • VPN vs. proxy: čo je lepšie (a ako používať obidva)
 • Súkromný prístup k internetu vs. Torguard
 • Súkromný prístup k internetu verzus IPVanish
 • Súkromný prístup k internetu vs. ExpressVPN
 • Torguard vs. BTGuard (porovnanie proxy servera SOCKS5)
 • Kontrola súkromného prístupu na internet

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map