Kontrola súkromného prístupu na internet: Prečo je PIA kráľom ochrany súkromia bez protokolovania

Kontrola VPN v súkromnom prístupe na internet

Súkromný prístup na internet je už medzi používateľmi torrentov legendárna VPN. Boli jednou z prvých VPN spoločností na svete, ktoré zaviedli pravú politiku „no-logs“ a ich popularita sa odvtedy rýchlo rozširovala..


V roku 2016 má spoločnosť PIA v súčasnosti najmenej 10 konkurentov, ktorí tvrdia, že sú tiež „neprihlásenými“ VPN, ale len málo (ak vôbec) môže ponúknuť rovnakú úroveň bezpečnosti, prívetivosti a ceny, za ktorú je súkromný prístup na internet známy. Zistite, prečo nie sú všetky „prihlásené“ kupóny rovnaké.

Ak to znie trochu skreslene kvôli recenzii, je to tak. Odoberám PIA od roku 2013 a ich služby osobne využívam a milujem. Odporúčam, aby si takmer každý používateľ bittorrent najskôr vyskúšal súkromný prístup na internet, a to pred testovaním drahších sietí VPN, pretože PIA poskytuje 90% funkcií a 100% súkromia za 1/2 ceny konkurenčných služieb..

Každé predplatné PIA obsahuje 7-dňovú politiku 100% vrátenia platby.

Profil spoločnosti

Kontrola súkromného prístupu na internet

Webové stránky: www.privateinternetaccess.com
centrála: So sídlom v USA
Pravidlá protokolovania: Žiadne záznamy. perióda.
Normálna cena: 6,95 dolárov / mesiac

Najlepšia ponuka: 3,33 USD / mesiac (získajte túto ponuku)

Súkromný prístup na internet: Špecifikácie

Súkromný prístup na internet zodpovedá alebo prekračuje priemyselný štandard takmer vo všetkých štandardoch šifrovania, zabezpečenia a ochrany osobných údajov. Niet divu, že boli vymenovaní za „najlepší torrent vpn“ roku 2014 & 2015.

Dokonca sme vytvorili sprievodcu krok za krokom, ktorý vás naučí najlepšie techniky / tipy na stiahnutie torrentov pomocou PIA.

 • 256-bitové šifrovanie AES
 • 4096-bitové šifrovanie handshake (bije priemyselný štandard)
 • Žiadne denníky aktivít, denníky pripojenia alebo metadáta (uč sa viac)
 • Torrenty povolené na všetkých serveroch (zriedkavé)
 • Aplikácie pre PC / Mac / Android / iPhone
 • Prijali sa anonymné platby (naučiť sa ako)
 • Zahŕňa holandskú proxy službu SOCKS5 (Skvelé pre torrenty)
 • 5 súčasných pripojení povolených (chráňte všetky svoje zariadenia)

Kontrola súkromného prístupu na internet: Naše obľúbené funkcie

Predtým, ako sa dostaneme k mäsu z našej recenzie, chcem len zdôrazniť moje obľúbené vlastnosti týkajúce sa PIA, čo je kombinácia, ktorá je dôvodom, prečo je PIA na tomto webe najlepšie odporúčanou sieťou VPN (a získala 10/10) TorrentScore)

V žiadnom konkrétnom poradí:

Zásady protokolovania
PIA neuchováva žiadne záznamy. Žiadny. V tomto bode boli veľmi dôslední (a na rozdiel od iných sietí VPN nebol doteraz žiadny dôvod pochybovať o nich). Keďže sú založené v USA, nie je potrebné, aby uchovávali alebo zaznamenávali akékoľvek údaje o reláciách používateľov. Vždy odporúčame používateľom torrentu vybrať si skutočnú bez protokolovanú sieť VPN, aby sa zabezpečilo maximálne súkromie / bezpečnosť.

torrent prívetivosť
Na rozdiel od väčšiny VPN umožňuje PIA torrentovanie na VŠETKÝCH serveroch VPN. Dokážu to prostredníctvom jedinečného riešenia, v rámci ktorého budú presmerovávať tok torrentov (a iba tok torrentov) prostredníctvom sekundárnej siete VPN, ak prechádzate na určitých vysoko rizikových serveroch (USA, Spojené kráľovstvo, Austrália atď.). Je to šikovné riešenie (a úplne v zákulisí, takže väčšina používateľov si ani neuvedomuje, že sa to deje).

Pretože PIA neuchováva protokoly, identita používateľov sťahujúcich torrent, ktorí využívajú ich služby, je vždy utajená a vaša skutočná adresa IP sa neobjaví v úprimných rojoch (pokiaľ máte aktívne pripojenie k sieti VPN). Máme úplné návody, ako anonymne používať programy uTorrent, Vuze a Qbittorrent.

Spoločnosť PIA bola na prvom mieste v zozname „VPN s najväčšou možnou príťažlivosťou“

zabezpečenia
PIA používa 256-bitové šifrovanie AES (čo je považované za nerozbitné útokmi hrubou silou a je to štandardná šifrovacia sila. Okrem toho poskytuje PIA používateľom vlastnú kontrolu nad šifrovacou silou, dĺžkou kľúča a použitým algoritmom).

Do svojho softvéru tiež zabudovali dodatočnú ochranu proti úniku adries IP s ochranou pred únikmi DNS, únikmi IP (kill-switch) a únikmi WebRTC..

cena
O PIA nemôžete hovoriť bez uvedenia ceny. Ak využijete ich jednoročné ocenenie, môžete získať PIA za 3,33 $ / mesiac (39,95 $ / rok). Vzhľadom na to, že väčšina spoločností s porovnateľnou sieťou VPN, ktoré sa pohybujú v rozmedzí 8 – 12 dolárov mesačne, považuje PIA za neuveriteľnú hodnotu. Všetky programy zahŕňajú neobmedzenú šírku pásma, všetok softvér, záruku „bez protokolov“ a politiku vrátenia platby za 7 dní.

Súkromný prístup na internet: softvér

Po registrácii do služby PIA dostanete e-mail s informáciami o prihlásení a hesle, ako aj odkaz na stiahnutie softvéru VPN. Ich inštalácia trvá menej ako 2 minúty. Potom sa jednoducho prihláste pomocou poskytnutej kombinácie prihlasovacieho mena a hesla a môžete sa pripojiť k serveru VPN.

Softvérové ​​nastavenia PIA

Pri prvom spustení softvéru vám odporúčame otvoriť kartu Rozšírené nastavenia kliknutím na tlačidlo „Advanced“ v dolnej časti. Zobrazí sa obrazovka, ktorá vyzerá takto:

Menu rozšírených nastavení

Menu rozšírených nastavení

Na ľavej strane okna sa stále zobrazuje obsah ponuky jednoduchých nastavení. Môžete si vybrať, či sa chcete pri štarte automaticky spustiť a automaticky pripojiť k sieti VPN. Pri automatickom pripojení môžete zvoliť aj preferovaný server VPN.

Pokročilé nastavenia (napravo) poskytujú väčšiu kontrolu nad niektorými pokročilými funkciami, ako sú presmerovanie portov, typ pripojenia a ochrana proti úniku IP. Ak si nie ste istí, ktoré nastavenia zvoliť, zobrazené nastavenia sú vysoko bezpečné a užívateľsky príjemné.

Tu je stručný prehľad vašich možností:

 • Typ pripojenia (TCP alebo UDP) – UDP je vo všeobecnosti rýchlejšia a najlepšia voľba pre torrenting / streaming
 • Vzdialený port – Vyberte, na ktorom porte # OpenVPN sa spustí. Auto je pre väčšinu používateľov v poriadku.
 • Preposielanie portov – Ak potrebujete prejsť cez smerovač, povoľte preposielanie portov. Pokročilá funkcia.
 • Hlavný vypínač – Toto je bezpečnostná funkcia, ktorá v prípade odpojenia VPN znemožní vaše pripojenie k internetu. Viac informácií tu.
 • Ochrana pred únikom DNS – Vynútite počítač, aby namiesto DNS vášho poskytovateľa internetu používal DNS PIA. odporúča.
 • Ochrana pred únikom IPv6 – Uistite sa, že vaša sieť VPN nevracia vašu adresu IPv6 (na rozdiel od protokolu IPv4). Vyskúšajte to.

Nastavenia šifrovania

Súkromný prístup na internet poskytuje používateľom vlastnú kontrolu nad šifrovacím algoritmom a silu, ktorú softvér používa. To môže byť vyladené nájsť optimálnu zmes rýchlosti a bezpečnosti pre vaše potreby. Ak si nie ste istí, čo si vybrať, PIA odporúča ponechať predvolené nastavenia, ktoré sú:
 • Šifrovanie dát – AES 128
 • Autentifikácia údajov – SHA1
 • Handshake Encryption – RSA 2048
Ak chcete najsilnejšie možné šifrovanie (rýchlosti budú pomalšie), zmeňte svoje nastavenia na tu uvedené:

Najvyššie nastavenie šifrovania PIA

Najvyššie nastavenia šifrovania

Pripája sa k serveru VPN

Pripojenie k serveru VPN sa vykonáva pomocou ikony na paneli úloh PIA zobrazenej červenou farbou:

obrázok

Ikona zásobníka PIA

Ak sa táto ikona na systémovej lište nezobrazuje (a softvér je spustený), musíte kliknúť na malú šípku nahor a prispôsobiť nastavenia systémovej lišty tak, aby sa vždy zobrazovala ikona PIA panela.

Ak sa chcete pripojiť k serveru, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu PIA tray a zobrazí sa úplný zoznam serverov. Na obrazovkách s nízkym rozlíšením je rolovanie v zozname trochu nepríjemné, pretože celý zoznam sa nehodí na veľkosti displeja pod 1920 x 1080..

Keď kliknete na umiestnenie servera, VPN okamžite začne proces pripojenia. Keď ikona PIA try zmení farbu na zelenú, budete vedieť, že pripojenie bolo úspešné.

Môžete tiež použiť bezplatnú stránku, ako je ipmonkey.com alebo iplocation.net, aby ste si overili, či VPN funguje správne.

Zoznam serverov PIA

Spustite zoznam serverov zo systémovej lišty

Po pripojení sa ikona zásobníka zmení na zelenú

Indikátor „aktívneho pripojenia“

Výsledky testu rýchlosti

Súkromný prístup na internet fungoval v našich rýchlych testoch veľmi dobre (na rozdiel od väčšiny cenovo dostupných VPN, ktoré majú tendenciu byť preplnené)..

Na väčšine serverov sa nám podarilo získať hodnotenie rýchlosti „A“, čo znamená, že ste prekonali 90% používateľov v tej istej krajine!

Najrýchlejší test typu B bol v Holandsku (mimoriadne populárne umiestnenie servera pre sťahovače torrentov), ​​takže má tendenciu byť viac preplnené. Stále sme v tejto krajine zvládli rýchlosti vyššie ako 65% používateľov.

Na streamovanie videa vo vysokom rozlíšení potrebujete iba 5 až 7 Mbps

Ako porovnávací bod sa obsah Netflix HD streamuje rýchlosťou približne 5 – 7 Mbps. Boli sme schopní dosiahnuť rýchlosti 7-16x, že benchmark. PIA bol dokonca schopný streamovať 4k obsahu z väčšiny testovaných umiestnení servera.

IPVanish je jedna z mála VPN, ktorá je neustále rýchlejšia ako PIA. Ak je vašou prioritou číslo 1 rýchlosť, mali by ste využiť ich 7-dňovú zásadu 100% vrátenia platby.

Urobili sme tiež úplné porovnanie PIA verzus IPVanish.

PIA Speedtest, USA

Texas, USA

PIA najrýchlejší Kanada

Toronto, Kanada

PIA Speedtest, Holandsko P2P

Holandsko

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Súkromný prístup na internet zodpovedá alebo prekračuje štandardné bezpečnostné opatrenie pre takmer všetky aspekty ich služieb. Okrem toho boli veľmi aktívni v reakcii na bezpečnostné úniky VPN a ich opravu, keď sa našli, zatiaľ čo menej populárne siete VPN často ignorujú správy o zraniteľnosti alebo opravy oneskorenia..

Boli tiež jednou z prvých spoločností VPN, ktoré prijali požiadavku typu „nepýtajte sa“, nehovorte o skutočných zásadách bez protokolovania a sú najobľúbenejšou sieťou bez protokolovania VPN na svete (najmä medzi návštevníkmi tejto webovej stránky)..

Zásady ochrany osobných údajov a protokolovania

Takmer všetky spoločnosti VPN vedú záznamy a záznamy histórie relácií a účtov VPN po dobu 6 mesiacov. Súkromný prístup k internetu NIE JE. Nezaznamenávajú žiadne metadáta histórie relácie (KB prenesených údajov, pridelená adresa IP, čas pripojenia atď.). Sú jednou z mála sietí VPN, ktoré ponúkajú túto úroveň súkromia.

Sú schopní tak urobiť, pretože majú ústredie v USA, ktoré nemajú povinné zákony o uchovávaní údajov týkajúce sa služieb VPN. V mnohých ďalších krajinách sú VPN klasifikované ako poskytovatelia internetových služieb a sú povinní viesť záznamy.

Pretože PIA neuchováva protokoly, je schopná ponúknuť používateľom torrentu extrémne vysoké súkromie a vaša IP adresa torrentu bude prakticky nemožné sledovať na váš PIA účet alebo skutočnú IP adresu.

Anonymné platby
PIA vyžaduje na vytvorenie účtu iba minimálne informácie. Potrebuješ:

 • Platná e-mailová adresa (na získanie vašich prihlasovacích informácií)
 • Spôsob platby (akceptované platby bitcoinovými / anonymnými darčekovými kartami).

Ak platíte kreditnou kartou, spoločnosť PIA vyžaduje informácie o fakturácii, aby ste zabránili podvodom. Ak však používate niektorý z anonymných spôsobov platby, nevyžadujú sa žiadne osobné údaje. Napísali sme príručku, ako anonymne platiť za službu VPN, alebo sme len hľadali ďalšie podrobnosti na ich webových stránkach.

zabezpečenia & šifrovanie

PIA používa priemyselný štandard 256-bit AES Encryption (Advanced Encryption Standard). Ich dĺžka kľúča handshake je až 4096 bitov (prispôsobiteľné), čo je 2 až 2 048-krát silnejšie ako väčšina sietí VPN (áno, to je veľmi veľké číslo). Do svojho softvéru tiež zabudovali 3 vrstvy ochrany proti úniku IP.

256-bitové šifrovanie AES:
Toto je priemyselný štandard pre vysoké zabezpečenie šifrovania. Je považovaný za nerozbitný útokmi hrubou silou a je to ten istý šifrovací algoritmus, aký používa americká armáda na vysoko tajné komunikácie.

Vlastná kontrola šifrovania:
Ako je uvedené v časti softvéru vyššie, PIA vám umožňuje prispôsobiť použitú silu / algoritmus šifrovania. Ak si želáte anonymnú IP adresu s čo najrýchlejšími rýchlosťami, môžete si dokonca zvoliť šifrovanie. Pozrite si vlastnú príručku PIA k prispôsobeniu šifrovania.

Ochrana pred únikom DNS

Zakaždým, keď do prehliadača zadáte webovú adresu, táto požiadavka sa odošle na server DNS, aby sa názov domény (napríklad „google.com“) preložil na adresu IP, na ktorej je webová stránka hostená. Váš počítač zvyčajne používa servery DNS patriace vášmu poskytovateľovi internetu. To im umožňuje sledovať a zaznamenávať históriu prehliadania webu (a väčšina z nich).

PIA má svoje vlastné zabezpečené servery bez protokolovania DNS. Ak povolíte ochranu pred únikom DNS, softvér vynúti počítač, aby namiesto predvolenej možnosti používal servery DNS PIA. Odporúčame vám, aby ste túto možnosť vždy nechali povolenú.

Hlavný vypínač

Toto je voliteľná bezpečnostná funkcia, ktorá v prípade zlyhania pripojenia VPN okamžite zabije celé vaše internetové pripojenie. Odporúčame vám povoliť túto voľbu, ak budete torrentovať často a nepoužívate proxy spolu s VPN.

Odporúčané: Prečítajte si našu príručku o tom, ako používať PIA pre torrenty s VPN a / alebo proxy.

Uvedomte si, že táto metóda zabije vaše internetové pripojenie na úrovni adaptéra. Výsledkom je, že ste skutočne spustili nástroj na riešenie problémov so sieťou Windows, aby ste obnovili prístup na internet alebo sa znova pripojili k serveru VPN. Kým to neurobíte, nebudete mať prístup na internet. Výsledkom je, že niektorí začínajúci používatelia považujú túto funkciu za frustrujúcu.

Ak chcete spustiť nástroj na riešenie problémov, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu siete na paneli úloh a kliknite na položku „riešenie problémov“.

Ochrana pred únikom IPv6

PIA je jednou z mála sietí VPN, ktorá túto funkciu zahŕňa do svojho softvéru. V zásade existujú dve skupiny IP adries, IPv6 (staršie a menej dostupných adries) a IPv6 (novšie a oveľa viac IP adries). Váš počítač má skutočne adresu IPv4 aj IPv6, takže táto funkcia zabráni náhodnému úniku adresy IPv6..

Odporúčame vám, aby ste ho vždy nechali začiarknuté, aj keď si nie ste istí, či počítač používa protokol IPv6 alebo nie.

Je súkromný prístup na internet vhodný pre torrent?

Jedným slovom, ÁNO.Tu je dôvod…

Dôvod č. 1 – Zásady protokolovania: Najdôležitejším kritériom pri výbere VPN na torrenting je jeho protokolovacia politika. Chcete VPN, ktorá nezaznamená žiadne protokoly o pripojení, aktivite alebo metaúdajoch. PIA vyhovuje návrhu zákona.

Dôvod č. 2 – Povolené torrenty na všetkých serveroch: Väčšina sietí VPN (aj tie, ktoré sú priateľské k torrentu) obmedzí torrent na konkrétne geografické umiestnenia servera. To minimalizuje bolesti hlavy servera a udržiava sťahovače torrentov s veľkou šírkou pásma iba na niekoľkých serveroch.

PIA umožňuje torrent na všetkých serveroch a používa jedinečné riešenie na presmerovanie bittorrentovej prevádzky (iba na konkrétnych vysokorizikových serveroch) pomocou sekundárnej VPN za scénami. Je to bezproblémové riešenie a väčšina používateľov si toho ani nevšimne.

Dôvod č. 3 – Zahrnutá služba proxy SOCKS: Každé predplatné služby PIA zahŕňa prístup k ich proxy serveru SOCKS v Holandsku. Tento server proxy môžete použiť vo svojom obľúbenom klientovi torrent (pokyny na nastavenie tu). Proxy môže byť použitý namiesto VPN, alebo dokonca použiť oboje súčasne pre duálnu ochranu.

Dôvod č. 4 – Rýchlosť: Nenašli sme rýchlejšiu VPN za nižšiu cenu ako PIA. Ich serverová sieť je celosvetová (24 krajín) a majú dostatok šírky pásma. Neexistuje žiadne mesačné obmedzenie šírky pásma alebo limit prenosu.

Dôvod č. 5 – Cena:
$ 3.33 / mesiac. To je menej ako latte v Starbucks. Na čo čakáš?

Zhrnutie prehľadu

Súkromný prístup na internet je vynikajúcou hodnotou, ak hľadáte neprihlásenú, torrent priateľskú službu VPN za dostupnú cenu. Boli menovaní našou obľúbenou torrentovou sieťou VPN a v roku 2016 tiež získali skóre 10/10 za prívetivosť k torrentom.

Ich sada funkcií je viac ako dostatočná pre 90 +% používateľov a sme radi, že zahŕňajú proxy službu SOCKS bez ďalších poplatkov (naučte sa, ako ju používať pre programy uTorrent, Vuze alebo Deluge)..

Obľúbené funkcie:

 • Žiadne záznamy. Vážne, žiadne.
 • 256-bitové šifrovanie
 • Vrátane SOCKS Proxy (dá sa použiť s akýmkoľvek hlavným torrent softvérom)
 • Ľahko použiteľný softvér
 • Neobmedzená šírka pásma
 • Low-cost / cenovo

Alternatíva k súkromnému prístupu na internet

Existuje niekoľko ďalších možností VPN, ktoré stoja za zváženie, ak ste ochotní minúť viac $$ za trochu viac výkonu / funkcií.

IPVanish je najrýchlejšia VPN, ktorú sme testovali, a povoľuje torrent. Torguard sa tiež darí extrémne dobre v rýchlostných testoch, má optimalizované servery p2p a torrent proxy službu s 5 umiestneniami serverov.

Porovnať prístup k súkromnému internetu

 • PIA vs. Torguard
 • PIA vs. IPVanish
 • PIA vs Hidemyass
 • PIA vs. Proxy.sh
 • PIA vs. BTGuard

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map