Sprievodca anonymnými torrentmi (pre počítače Mac)

Zdá sa, že väčšina torrent-tutoriálov je napísaná pre používateľov PC, ale nikdy sa nebojí milencov Macu. Máme tu praktického sprievodcu Mac Torrentom.

Dozviete sa: Ako sťahovať torrenty anonymne do vášho počítača Mac (s VPN alebo SOCKS5 Proxy).

Dokonca sme dostali špecializovaných sprievodcov nastavením Macu pre populárnych klientov torrent (napríklad uTorrent!)

Contents

Obsah článku

 1. Anonymné torrenty?
 2. Dve možnosti: VPN alebo Proxy
 3. Odporúčané anonymné VPN pre Mac Torrents
 4. Ako používať VPN na torrenting (jednoduchá voľba jedným kliknutím)
 5. Ako používať proxy server SOCKS5 pre torrenty (príručka manuálneho nastavenia)
 6. Skontrolujte, či vaša sieť VPN / Proxy funguje

Ak by ste anonymizovali svoje torrenty?

Odpoveď na túto otázku už pravdepodobne poznáte, ak ste tento tutoriál našli na stránkach Google. V roku 2011 15% používateľov bittorrentu používalo anonymizačný nástroj na udržanie svojich tokov v súkromí. O 5 rokov neskôr sa percento pravdepodobne strojnásobilo.

Jednou slabinou protokolu bittorrent (a sietí p2p všeobecne) je to, že každý torrent peer môže vidieť vašu IP adresu a umiestnenie.

Čo sa naučíte:
Ak budete postupovať podľa tejto príručky, budete mať možnosť zabrániť všetkým, aby videli vašu skutočnú adresu IP (a namiesto toho im ukázať nevysledovateľnú adresu IP). Budete tiež môcť šifrovať vaše internetové pripojenie, takže snoopers alebo sprostredkovatelia (ako váš poskytovateľ internetu) nebudú môcť zobraziť svoju webovú históriu alebo stiahnuť histoyr.

uTorrent zoznam rovesníkov

IP adresa každého partnera je viditeľná pre každého, kto zdieľa torrent súbor.

VPN vs PRoxy (dva nástroje pre anonymné torrenty)

Na anonymizáciu vašich torrentov môžete použiť dva nástroje – VPN alebo proxy. To, čo si vyberiete, je úplne osobná preferencia, alebo môžete použiť obe možnosti na zvýšenie bezpečnosti.

Tu je základný prehľad každej možnosti:

VPN / virtuálna súkromná sieť

Toto je najjednoduchšia možnosť nastavenia. Stiahnete si vlastný softvér VPN poskytovaný zvolenou službou VPN. Zašifruje celé vaše pripojenie na internet a nasmeruje všetky údaje prostredníctvom svojich serverov VPN (čím sa skryje vaša skutočná adresa IP pred inými používateľmi).

Softvér VPN bude obsahovať aj užitočné bezpečnostné funkcie, ako je napríklad kill-switch (zabránenie únikom IP, ak sa VPN odpojí) a ľahké prepínanie serverov (vyberte si z 20 až 100 rôznych serverov).

VPN nevyžaduje žiadnu manuálnu konfiguráciu vo vašom klientovi / softvéri torrent. Stačí sa pripojiť k serveru a ste anonymný. Je to skutočne také ľahké.

Socks5 Proxy

Proxy je ako VPN na jedno použitie (bez šifrovania). Trasa premávky pre 1 program cez proxy server (skrytie vašej IP adresy). Výhodou servera proxy je, že je zvyčajne rýchlejší ako VPN (bez šifrovania) a umožňuje, aby sa adresa IP vášho webového prehliadača odlišovala od adresy IP torrentu..

Svojho torrent klienta môžete spustiť aj prostredníctvom proxy servera, vo vnútri tunela VPN, kde môžete vykonať dvojnásobnú zmenu adresy IP, samostatné adresy IP (prehliadač a torrent klient) a dobrú rýchlosť. Ukážeme vám, ako to urobiť ďalej v článku.

Viac informácií nájdete na: VPN vs proxy (čo je lepšie pre torrenting?)

A nebojte sa, môžete ich používať spoločne bez toho, aby ste si museli predplatiť 2 samostatné služby. Existuje niekoľko poskytovateľov VPN, ktorí ponúkajú SOCKS5 proxy prístup zadarmo s každým plánom VPN! Ukážeme vám však, ako to funguje neskôr v tomto návode.

Odporúčané Mac VPN – (niektoré zahŕňajú aj proxy SOCKs5!)

Títo poskytovatelia VPN sú vyberaní ručne na základe nasledujúcich kritických kritérií:

 • Zero log & torrent-friendly (Neuchovávajú žiadne informácie o vašej histórii pripojenia. Veľmi dôležité!)
 • Vysoké rýchlosti & Neviazané servery
 • Lacné (všetko pod 10 dolárov mesačne, niektoré lacnejšie ako 3,33 USD mesačne)

Nemusíte si vyberať žiadneho z nižšie uvedených poskytovateľov (hoci ich považujeme za najlepšie možnosti), ale ubezpečte sa, že ktorýkoľvek z VPN, ktorý si vyberiete, neuchováva žiadne protokoly VPN. Anonymita je prioritou č. 1

Bez ďalších prieťahov tu sú naše najlepšie tipy. Máme tiež odkazy na hĺbkové kontroly pre každú (s najrýchlejšími testami).

IPVanish (6,49 dolárov + / mesiac)

IPVanish je najrýchlejšia VPN pre Mac torrentov

IPVanish je ľahko najlepšou voľbou pre používateľov počítačov Mac, ak plánujete časté sťahovanie torrentov. Už sú stále medzi najrýchlejšími službami VPN, ale za posledné 2 roky pridali aj veľa funkcií špecifických pre torrent..

Tu sú hlavné body:

 • pravdivý Zásady ochrany údajov Zero-Log (maximálne súkromie)
 • Vrátane služby Socks5 Proxy (úplne nová funkcia!)
 • IPVanish má vynikajúci softvérový klient pre Mac

Proxy Socks5 sú veľkým prielomom, pretože to bola jediná výhoda, ktorú PIA (v ďalšom) mala oproti IPVanish. Proxy Socks5 proxy je možné nakonfigurovať vo vašom obľúbenom torrent klientovi (s VPN alebo bez VPN), aby ste mohli ľahko zmeniť IP torrentu bez ovplyvnenia zvyšku vášho internetového pripojenia..

Ak chcete, Deluge, uTorrent a QBittorrent.

Softvérový klient IPVanish Mac

obrázok

Softvér Mac od spoločnosti IPVanish vám poskytuje plný prístup k všetkým 100 serverovým umiestneniam pomocou všetkých 3 protokolov VPN (OpenVPN, PPTP alebo L2TP).
Máte tiež niekoľko pokročilých bezpečnostných funkcií (ochrana proti úniku IPv6, ochrana proti úniku DNS a prepínač kill-switch). Prepínač kill zabraňuje úniku akýchkoľvek citlivých údajov v nezašifrovanom prípade, ak dôjde k neúmyselnému výpadku siete VPN.

K dispozícii je tiež funkcia exkluzívna pre Mac: Zoznam „obľúbených serverov“, ktorý vám umožní ručne vybrať obľúbené servery pre ľahký prístup jedným kliknutím.

stanovenie ceny & náhrady

Všetky balíky IPVanish majú rovnaké vlastnosti, jediným rozdielom je dĺžka predplatného. Dlhšie predplatné je lacnejšie (mesačne).

Ceny sú:

 • 1 mesiac – $ 10 / month
 • 3 mesiac – $ 8,99 / mesiac
 • 1 rok – 6,49 dolárov / mesiac (najlepší obchod)

Všetky programy prichádzajú so 7-dňovou zárukou 100% bezproblémového vrátenia, takže stojí za to získať dlhšie predplatné (s úsporou 35%) a ak to nie je to, čo ste očakávali, môžete ho kedykoľvek zrušiť. Podľa našich skúseností však spoločnosť IPVanish dodáva na všetkých frontoch.

Súkromný prístup k internetu (3,33 $ / mesiac)

Súkromný prístup na internet (alebo „PIA“ pre ich miliónov + predplatiteľov) je jednou z pôvodných služieb VPN podporujúcich torrent. Priekopníci v kategórii nulová logaritmická a FBI svoju súdnu politiku dokonca otestovala na súde.

PIA je nepochybne jedným z najlepších torrentov v slove a ich obrovská popularita sa dá do značnej miery zhrnúť do jednej vety…

$ 3,33 — (to je mesačná cena jednoročného predplatného PIA).

Každé predplatné zahŕňa aj prístup k proxy serveru Socks5 (Holandský server), neobmedzený prenos šírky pásma a 5 súčasne pripojených zariadení.

Softvérový klient PIA Mac

Softvér Mac pre súkromný prístup na internet

Softvér Mac VPN spoločnosti PIA (zobrazenie rozšírených nastavení)

Mac VPN klient PIA je veľmi intuitívny a ľahko použiteľný. Môžete sa rýchlo pripojiť k akémukoľvek umiestneniu servera jednoducho kliknutím na ikonu PIA, ktorá sa objaví na paneli úloh v hornej časti obrazovky. Môžete tiež upraviť nastavenia softvéru (zobrazené vyššie) a nastavenia šifrovania pre maximálnu kontrolu.
Získajte PIA za 3,33 USD mesačne »

HOw použitie vášho Mac VPN pre Torrenting

Používanie VPN je najjednoduchšia možnosť a nastavenie je neuveriteľne ľahké. Po nainštalovaní zvoleného softvéru VPN sa môžete pripojiť k umiestneniu servera priateľského k torrentu a vaše torrenty budú úplne anonymizované.

Tip: Vo vašom klientovi torrent nie sú potrebné žiadne ďalšie nastavenia. Stačí sa pripojiť k sieti VPN…

Softvér VPN vykonáva všetku prácu. Zmení sa šifrovanie celého internetového pripojenia a zmena adresy IP torrentu, aby používatelia videli iba adresu IP servera VPN (namiesto vašej vlastnej).

Možno však budete chcieť urobiť ďalší krok, aby ste zvýšili bezpečnosť. Aktivujte váš VPN kill-switch.

Ako používať VPN Kill-Switch

Všetci poskytovatelia VPN, ktoré sme odporúčali vyššie, zabudovali do svojho softvéru funkciu kill-switch. Toto je možnosť, ktorá v prípade zlyhania VPN okamžite zabije všetky pripojenia na internet. Spojí vaše internetové pripojenie s rozhraním VPN a váš klient torrent nebude mať prístup na internet, kým sa znova nepripojíte k sieti VPN.

Ak chcete aktivovať prepínač kill-switch, stačí zaškrtnúť políčko v nastaveniach softvéru, aby ste túto možnosť povolili. Pozrite si naše príklady na obrázkoch nižšie.

Nastavenia prepínača IPVanish kill (Mac client)

V nastaveniach softvéru IPVanish aktivujte možnosť „Kill Network“

Možnosť prepínača zabíjania súkromného prístupu na internet (softvér Mac)

V ponuke rozšírených nastavení začiarknite políčko Prepínač zabíjania VPN

Pridanie servera SOCKS5 Proxy do klienta torrentu (voliteľné)

Spúšťanie torrentov pomocou proxy servera Socks5 je úplne voliteľné. Používanie bez protokolovania VPN už samo úplne anonymizuje vaše torrenty.

Niektorí ľudia majú radi proxy svoje torrenty, pretože to umožňuje vášmu klientovi torrent a webovému prehliadaču mať samostatné adresy IP.

Server proxy môžete tiež spustiť s aktívnym VPN (alebo bez) VPN. Ak ho použijete v sieti VPN, vaše zmeny adresy IP budú mať 2 vrstvy (a silné šifrovanie VPN). Ak proxy spúšťate sám, rýchlosti budú rýchlejšie ako pri použití VPN a vaša IP adresa torrentu sa zmení, ale vaše pripojenie nebude šifrované..

Väčšina hlavných klientov torrentov má vstavanú podporu proxy servera Socks5. 1 pozoruhodná výnimka (bohužiaľ) je Prenos, populárny Mac torrent klient.

Ukážeme vám, ako nastaviť proxy server vnútri uTorrentu nižšie.

Ak používate iný klient torrent než uTorrent, máme ďalších sprievodcov nastavením pre:

 • Vuze
 • potopa
 • qBittorrent

Nebojte sa, že vyššie uvedené príručky sa vykonávajú pomocou počítačovej verzie softvéru. Kroky sú na počítačoch Mac rovnaké.

Krok č. 1 – Získajte prihlasovacie údaje proxy servera Socks5

IPVanish a Súkromný prístup na internet zahŕňajú proxy službu Socks5 s nulovým protokolom pri každom prihlásení na odber, ale je postavená na inom systéme ako servery VPN, takže pre proxy musíte vygenerovať samostatné kombináciu používateľského mena a hesla.

Podrobné pokyny pre PIA nájdete tu.

Ak ste zvolili IPVanish (náš výber č. 1), kroky sú uvedené nižšie:

1. Prihláste sa (alebo sa zaregistrujte) na svoj účet IPVanish tu.

Prihláste sa na účet IPVanish

2. Prejdite na kartu Socks5 Proxy na paneli svojho účtu a nájdete svoje používateľské meno / heslo

obrázok

3. Ponechajte túto kartu otvorenú, aby ste v nasledujúcom kroku mohli jednoducho skopírovať / vložiť svoje poverenia.

Krok č. 2 – Konfigurácia servera proxy v programe uTorrent / bittorrent

Otvorte uTorrent / Bittorrent a choďte na: Ponuka > Preferencie > sieť

Potom zadajte informácie, ako je uvedené nižšie. Zadané hodnoty budú závisieť od toho, ktorý poskytovateľ Socks5 používate. Nezabudnite nahradiť kombináciu prihlasovacieho mena a hesla, ktorú ste vygenerovali v kroku č. 1.

Nastavenia servera proxy pre IPVanish:

 • Prichádzajúci port TCP: Vyberte si svoj vlastný alebo „náhodne“
 • Proxy server: SOCKS5
 • adresa: ams.socks.ipvanish.com
 • port: 1080
 • Overenie: povolené
 • Užívateľské meno: vaše používateľské meno
 • heslo: tvoje heslo
Nastavenia servera proxy pre súkromný prístup na internet:

 • Prichádzajúci port TCP: Vyberte si svoj vlastný alebo náhodne
 • Proxy server: SOCKS5
 • adresa: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • port: 1080
 • Overenie: povolené
 • Užívateľské meno: vaše používateľské meno
 • heslo: tvoje heslo

Tiež by ste sa mali uistiť, že sú začiarknuté políčka v spodnej časti 3: (Autentifikácia, proxy pre meno hostiteľa, proxy pre p2p). To zaisťuje, že na použitie tunela proxy sú potrebné všetky pripojenia uTorrent.

Nastavenia proxy servera IPVanish Socks5 (uTorrent Mac)

uTorrent Proxy Settings (IPVanish)

Nastavenia proxy servera PIA Socks5 (uTorrent Mac)

uTorrent Proxy Settings (Private Internet Access)

Krok č. 3 – Overte zmenu adresy IP

Po nakonfigurovaní všetkého môžete skontrolovať svoju IP adresu torrentu a overiť, či všetko funguje správne. Urobíme to pomocou nástroja na kontrolu torrent ip.

Tu je náš podrobný sprievodca, ako skontrolovať svoju IP adresu torrentu.

Ak dokážete nájsť partnerov a sťahovať torrenty, nastavenie servera proxy je pravdepodobne správne. Ak by boli nastavenia nesprávne (ako by ste mali nesprávnu adresu, číslo portu alebo heslo), potom by uTorrent nemal prístup na internet..

Tip: Príjemnou vlastnosťou použitia proxy servera Socks5 je to, že funguje ako kill-switch. Ak pripojenie zlyhá, uTorrent okamžite stratí prístup na internet, pretože všetky pripojenia musia prechádzať tunelom proxy.

Anonymné torrenty Mac: Záverečné tipy

Dúfam, že sa vám páčil náš Mac Torrent Guide. Mal by vám poskytnúť všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli skryť svoju IP adresu pri torrentovaní a aby vaše stiahnutia torrentov boli úplne anonymné.

Ak ste preskočili do konca, tu sú hlavné body:

 1. Použite VPN Zero-Log alebo Proxy: IPVanish, PIA a NordVPN sú dobré možnosti
 2. Počas torrentovania si aktivujte prepínač VPN kill-switch
 3. Nastavenie proxy servera Socks5 je voliteľné: ale pre svojho torrent klienta a webový prehliadač vám umožní mať iné umiestnenie / ip. Je to tiež druhá vrstva zabezpečenia, ak ju spustíte vo vašom tuneli VPN.

Ak narazíte na nejaké problémy počas nastavovania alebo ak potrebujete pomoc s konfiguráciou vášho mac VPN / proxy s iným klientom torrent, nezabudnite si pozrieť nižšie uvedené podrobné príručky:

Šťastné torrentovanie! Ak považujete túto príručku za užitočnú, nezabudnite ju zdieľať s priateľom alebo vašou sociálnou sieťou (môžete použiť Sharebar vľavo!)

Recenzie / porovnania VPN

Sprievodcovia / Návody

 • IPVanish Review
 • Kontrola súkromného prístupu na internet
 • Torguard Review
 • Proxy.sh Recenzia
 • IPvanish vs. súkromný prístup na internet
 • Torguard vs. súkromný prístup na internet
 • Vuze anonymný torrent sprievodca
 • QBittorrent anonymný sprievodca torrentom
 • Získajte anonymného sprievodcu torrentom
 • VPN vs proxy (čo je lepšie pre torrenty?)
 • Ako platiť za VPN s bitcoinmi
 • Skontrolujte svoju IP adresu torrentu

Mac Sprievodca anonymným torrentom

Hodnotené 4,8 / 5 na 4

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me