OnPay Review – 9 kladov a 4 zápory mzdy OnPay

OnPay


OnPay

https://onpay.com/

tl; dr

OnPay je dobrá mzdová služba. Má spravodlivý podiel na výhodách a nevýhodách, ale vďaka cenovému bodu je dobrým uchádzačom v tomto odvetví. Uč sa viac.

OnPay Review – 9 profesionálov & 4 nevýhody mzdy OnPay

Nikdy som sa nestretol s majiteľom malej firmy, ktorý má rád mzdový týždeň. Ak si môžu dovoliť niekoho najať, aby za nich bežal mzdy, potom nezdieľajú rovnaký druh pohŕdania. Ak si vzali na seba vedenie miezd, potom môžem zaručiť, že všetci to absolútne pohŕdajú …

Dobrá vec je, že v súčasnosti žijeme v budúcnosti a so vzostupom internetu sa vždy zdá, že existuje niečo na aplikáciu.

Učíte sa variť? Na to existuje aplikácia.

Nenávidíte sledovanie obchodných výdavkov ručne? Na to existuje aplikácia.

Dread payroll? Je tu OnPay!

Pri výskume pre našu sériu prehľadov o mzdách sme sa stretli s programom OnPay a mysleli sme si, že dostatočne dobre vyriešia bod bolesti miezd (whoa, twister jazyka), aby bolo možné vykonať kontrolu.

Ale predtým, ako sa dostaneme k tomu, ako dobre softvér funguje, sme si mysleli, že je najlepšie dať vám trochu nahliadnuť za históriu spoločnosti..

Malý príbeh spoločnosti OnPay

Povedať, že OnPay je podobná ako pri iných startupoch, znášaných z konferenčných sál exkluzívnych spoločností s rizikovým kapitálom, by bola pre spoločnosť SaaS (Software-as-a-Service) nespravodlivosťou..

V skutočnosti je OnPay už niekoľko rokov v mzdovom priemysle.

Malý rodinný podnik začal pred mnohými mesiacmi, skôr ako vznikol internet. Keď spoločnosť v roku 2007 najala generálneho riaditeľa Jesseho Burgessa, musel nájsť spôsoby, ako zvýšiť efektivitu 6 úradníkov spoločnosti pri rokovaniach s viac ako 200 malými podnikmi.

Ako si viete predstaviť, ukázalo sa, že to bola náročná úloha a novo razený generálny riaditeľ sa musel rýchlo prispôsobiť.

Mal žiarovku, keď si uvedomil, že mzdové podnikanie sa dá ľahko automatizovať a presunúť online, takže urobil skok viery, rebranding spoločnosti a tak sa narodil OnPay.

Spoločnosť OnPay využila svoje skúsenosti z takého dlhoročného pôsobenia v mzdovom priemysle a skombinovala ju s najnovšími technologickými inováciami, aby svojim zákazníkom poskytla mzdový softvér, ktorý je spoľahlivý, jednoduchý na používanie a pohodlný a uvoľňuje svojich klientov, aby sa mohli sústrediť o tom, čo robia najlepšie – vedú svoje príslušné podniky.

Nedávno si najali spoločnosť CPA Katelyn Sullivan od spoločnosti Ernst & Young, aby pomohol viesť vývoj účtovníkov a účtovných partnerov v USA.

K dnešnému dňu spracováva spoločnosť OnPay v mzdách ročne viac ako 2 miliardy dolárov v 50 štátoch Ameriky.

Pôsobivé to nie je?

Je OnPay to pravé pre vaše podnikanie?

Z nášho výskumu sa zdá, že OnPay je rockovou hviezdou mzdových spoločností SaaS.

Majú skúsenosti, majú technológiu, majú správnych ľudí a nie sú závislí od financovania rizikovým kapitálom (čo znamená, že dokážu robiť, čo chcú, bez obáv z toho, že sa vzdajú kontroly)..

Inteligentní spotrebitelia ako vy však vedia, že pre spoločnosť je ľahké povýšiť sa prostredníctvom tlačových správ a nehanebných propagácií. Jedna otázka, ktorú si inteligentný koncový užívateľ položí, je veľmi jednoduchá:

“Je to SaaS tým pravým pre moju spoločnosť?”

Zvonku môžu vyzerať pekne, leštene a leskle, ale ak to nefunguje dobre, skončíte frustrovaní, obťažovaní a nepohodlní.

Zadajte Bitcatcha, najlepší zdroj pre malé online podniky dostupné na internete #shamelessselfplug #sorrynotsorry.

Urobíme dôkladnú kontrolu systému OnPay a uvedieme jeho výhody & nevýhody, takže môžete urobiť vypočítané rozhodnutie, či softvér bude pre vás dobre fungovať. V podstate budeme mať problém s testovaním softvéru a jeho podrobným uvedením, aby ste nemuseli – šetrí vám čas a možno aj drahé peniaze.

Môžete nám poďakovať neskôr :)

9 spôsobov OnPay Rocks!

1. Profesionálne vyzerajúce používateľské rozhranie!

Neexistuje lepší spôsob, ako to povedať – rozhranie služby OnPay vyzerá profesionálne!

Keď sme sa prvýkrát prihlásili do programu a nastavili všetko, naše prvé myšlienky boli „huh, to je naozaj základné“.

Ale základné neznamená, že je to zlé. Základné znamená, že to robí veci bez potreby všetkého vzruchu.

priebežná mzda má jednoduché používateľské rozhranie

Prístrojová doska je jednoduchá a zobrazuje 4 hlavné prvky, ktoré sú „Posledné spustenia“, „Ďalšie naplánované priebehy platenia“, „Dôležité dátumy“ a „Ponuky zamestnancov“..

Vľavo je miesto, kde nájdete karty na navigáciu po webe.

Ukazuje vám vašich „pracovníkov“ (do ktorých musíte zadať pri registrácii), „mzdy“ (mäso a zemiaky softvéru), „správy“, „HR funkcie“ a „nastavenia“ – všetko oblečené v upokojujúci modrý odtieň.

Je to rozhranie, ktoré by mohol preferovať vyspelý profesionálny dav firiem, pretože je čistý a robí svoju prácu bez rozptyľovania..

2. Ľahko nastupujú nových zamestnancov

OnPay vám uľahčí uvedenie nových zamestnancov do systému, ktorý je poslaný do neba, pretože poslednou vecou, ​​ktorú chcete so mzdovým programom, je bojovať so systémom o pridanie nových zamestnancov.

priebežná mzda ľahko pridávať zamestnancov

Jediné, čo musíte urobiť, je zamieriť na kartu „Pracovníci“, kliknúť na „Zamestnanci“ a potom sa vpravo pozrieť na obrovské tlačidlo „Zamestnávať“. Naozaj to nemôžete nechať ujsť.

Kliknite na to a dostanete sa na stránku, na ktorej budete mať 3 možnosti – „Poslať ponuku“, „Pridať zamestnanca“, „Pridať dodávateľa“.

priebežná mzda má možnosti na zamestnanie nového zamestnanca

Po kliknutí na „Pridať zamestnanca“ sa zobrazí výzva na vyplnenie základných údajov o zamestnancovi.

informácie o vstupe do mzdy pre platiteľa

Jedna vec, ktorú si skutočne vážim, je schopnosť vyzvať zamestnancov, aby sami zadali svoje osobné údaje. To vám ušetrí veľa času, pretože sa nemusíte obávať všetkých informácií, ktoré o sebe majú. Nevýhodou je, že si môžu zaplniť svoj vlastný sladký čas, takže to môže byť celkom dvojsečný meč.

Po vyplnení požadovaných informácií stačí kliknúť na „Pokračovať“, riaďte sa pokynmi na obrazovke a OnPay automaticky pošle e-mail s pozvánkou na novú výpožičku, aby vyplnil ich údaje – rýchle, ľahké a pohodlné!

Milujeme to!

3. Prispôsobiteľný informačný panel!

V prvom bode sme uviedli, aký jednoduchý je prístrojový panel. Aj keď sme s tým spokojní, môže to byť trochu … vanilka pre ľudí, ktorí dávajú prednosť trochu väčšiemu vzrušeniu v ich živote.

Dobrá vec je, že OnPay prispôsobil svoj informačný panel, takže s ním môžete robiť zmeny, ak sa nudíte s tým, ako vyzerá informačný panel..

Onpay payroll umožňuje prispôsobenie dashboardu

Prejdite úplne nadol a nájdete tlačidlo Prispôsobiť informačný panel. Kliknite naň a uvidíte možnosti, ktoré máte.

možnosti prispôsobenia dashboardu platenia na platenej doske

Aj keď to nie je také podrobné, ako by sme chceli, je pekné mať informačný panel, ktorý môžeme vyladiť podľa našich preferencií. Ak uprednostňujete veci, ktoré sú ešte elegantnejšie, môžete pre tento elegantný vzhľad zenu vypnúť niektoré dlaždice.

4. Máme radi funkciu vyhľadávania zamestnancov!

Menšie spoločnosti s tým nemusia mať veľký problém, ale ak má vaša firma 15 alebo viac ľudí s vysokou mierou fluktuácie, táto funkcia bude jednou z vašich najobľúbenejších funkcií v programe.

Viete, aký je to s vašim starým mzdovým systémom, ak ste chceli vyhľadať alebo vykonať zmeny u určitého zamestnanca, budete musieť listovať až do konca svojho nekonečného zoznamu zamestnancov, aby ste našli toho, ktorého hľadáte?

Tieto dni nekonečného posúvania sú teraz ukončené funkciou vyhľadávania zamestnancov!

priebežná mzda umožňuje vyhľadávanie zamestnancov

Tím v službe OnPay pravdepodobne prišiel na to, akú bolesť je toľko posúvať, aby si našiel konkrétneho zamestnanca, pretože túto funkciu „Nájsť zamestnanca“ sprístupnili prostredníctvom všetkých dostupných kariet..

Ak chcete nájsť zamestnanca, stačí kliknúť na toto tlačidlo a zadať meno zamestnanca.

OnPay vás automaticky nájde a privedie vás na stránku s profilom, kde môžete jednoducho urobiť všetko, čo potrebujete pre jeho profil..

Nejde o obrovskú funkciu, ale určite je použitie programu oveľa pohodlnejšie.

Keďže ide o tému zamestnancov, je tu ďalšia malá, ale veľmi cenená funkcia, ktorú sa nám páčia – profilový obrázok zamestnancov sa v softvéri zreteľne zobrazuje!

Určite sa to nemusí zdať ako veľmi malé tímy, ale ak ste v podnikaní s vysokým obratom s viac ako 15 zamestnancami, tváre a mená sa rýchlo zabudnú, najmä v situáciách s vysokým tlakom..

Doslovné pomenovanie tváre vám pomôže ľahšie spoznať vašich zamestnancov, čo vám pomôže vyhnúť sa potenciálne nepríjemným situáciám, ako je napríklad neúmyselné oslovenie Petra, keď je jeho meno skutočne Horatio..

5. Spúšťanie miezd – už nie je komplikované!

To, čo bývalo časovo náročný proces, ktorý môže trvať celý deň alebo dva, je teraz možné pomocou OnPay ľahko urobiť za pár minút.

Mzdy pomocou služby OnPay sa vykonávajú v 4 jednoduchých krokoch:

 1. Vyberte zamestnanca, pre ktorého chcete spustiť mzdu
 2. Zadajte pracovné hodiny (pre zamestnancov platených za hodinu)
 3. Skontrolujte mzdy
 4. Schváliť mzdy

Je úžasné, že služba OnPay vám umožňuje vybrať zamestnancov, pre ktorých chcete viesť mzdy. To vám umožní usporiadať postupnosť miezd, napr. najprv spustite mzdu pre zamestnancov s odmeňovaním, potom prejdite k hodinovým zamestnancom, potom k zmluvným zamestnancom.

mzdy sa robia ľahko pomocou platby

Pokiaľ ide o zadávanie odpracovaných hodín, je to celkom jednoduché – zadajte hodiny, ktoré odpracoval váš hodinový personál pre beh.

pozrite si podrobnosti o zamestnancovi na jednom pohľade s mzdovou platbou

Všetky podrobnosti môžete vidieť na jednej obrazovke. Všetko, čo musíte urobiť, je zadať príslušné podrobnosti a máte hotovo!

Kontrolná časť sekvencie sa dostane tam, kde sa stane zaujímavou. Služba OnPay vypracuje podrobnú recenziu mzdy, aby ste na všetko videli vtáčiu perspektívu, čo vám umožní zistiť, kam smeruje každá cent.

onpay payroll má podrobnú kontrolu miezd

Príjemné je, že spoločnosť OnPay integrovala varovný systém, ak zistí nezvyčajné alebo možné chyby vo výplatnej listine.

priebežná mzda bude varovať pred chybou mzdy

Ak sa pokúsite pokračovať s týmito chybami, zobrazí sa vám ďalšie kontextové okno s upozornením. To vám pomôže vyhnúť sa ľudským chybám v mzdovom programe.

varovanie pri výpočte výplaty výplaty

Keď všetko vyriešite a ste spokojní so mzdou, posledným krokom tohto procesu je zasiahnuť „Schváliť mzdu“ na nasledujúcej obrazovke.

priebežné schvaľovanie miezd

OnPay potom pristúpi k automatickému pripísaniu miezd na účty vašich zamestnancov, čo vám ušetrí bolesť hlavy, keď musíte vykonať prevod prostriedkov sami.!

6. Ľahko opravte mzdové chyby!

Niektoré programy nám skutočne sťažujú nápravu chýb, ktoré sa vyskytli v predloženom výplatnom listine. S OnPay je opravenie týchto chýb v skutočnosti celkom jednoduché.

Zamierte na informačný panel a kliknite na položku „Zobraziť všetko“ v časti „Posledné spustenia“..

onpay payroll má denníky miezd

Tam by ste mali vidieť zoznam nedávno odoslaných platobných cyklov. Vyhľadajte ten, ktorý chcete opraviť, a stlačte tlačidlo „Odstrániť“.

priebežná mzda umožňuje odstránenie mzdy

Teraz musíte tieto chyby len opraviť a znova spustiť mzdové prostriedky. Nezabudnite, že ak sa tlačidlo „Odstrániť“ nezobrazuje, znamená to, že beh už bol odoslaný a boli vyplatené platy. Aby ste to opravili, budete musieť napísať svojmu tímu podpory.

7. Spoločnosť OnPay má hlásenia!

Ak ste takí, ktorí sa naozaj tešia z prehľadov, musím povedať, že budete mať viac než potešenie z dlhého zoznamu prehľadov spoločnosti OnPay:

 • Výpis miezd
 • Mzdový register
 • Súhrn miezd
 • Zhrnutie zamestnancov
 • Zhrnutie polohy
 • Zhrnutie oddelenia
 • Zhrnutie pozície
 • Zhrnutie GL
 • Súhrn zárobkov
 • Akruálny výpis
 • Výpis pracovníkov Comp
 • Zhrnutie pracovníkov
 • Výpis 401 kB
 • Zhrnutie 401 kB
 • Export 401 tis

Ak je potrebné niečo zhrnúť a nahlásiť, pravdepodobne to má OnPay.

Majú tiež mapy pre tých z vás, ktorí dávajú prednosť vizuálnym správam.

onpay payroll má prehľady grafov

Všetky ich prehľady sú veľmi komplexné, takže ich môžete rozčesať k obsahu svojho srdca. Budete mať tiež možnosť uložiť prehľady vo formáte Excel alebo PDF – veľmi pohodlné!

onpay payroll má vynikajúci a pdf formát pre správy

Skvelá práca na veľmi užitočnom systéme generovania prehľadov, OnPay!

8. OnPay má HR funkcie!

Povinnosti v oblasti ľudských zdrojov a miezd sa niekedy môžu prekročiť, takže má zmysel, aby OnPay hádzal niektoré funkcie ľudských zdrojov do svojho softvéru..

Po kliknutí na kartu HR sa používateľské rozhranie zmení na osviežujúcu zelenú! Možno by to malo pôsobiť dojmom, že HR je bezpečný priestor. Bez ohľadu na to, či je alebo nie je to pravda, sa nám to páči!

onpay payroll má HR funkcie

HR systém spoločnosti OnPay je celkom jednoduchý, ale robí to, čo potrebuje. Má rovnaké funkcie ako konkurenčné mzdové / personálne programy, ako napríklad portál pre zákazníkov, ktorý môže požadovať dovolenku, a organizačná schéma.

Personálne funkcie spoločnosti OnPay v zásade nie sú priekopnícke, ale fungujú!

9. OnPay má fantastickú podporu!

Vždy sme cítili, že spoločnosť je taká silná ako tím podpory. Sú skutočnými hrdinami odvetvia, vždy pomáhajú zákazníkom, ktorí to potrebujú, a vždy sú prvou obrannou líniou, keď nahnevaní používatelia nereálne požadujú a hrozia.

S potešením sme zistili, že tím podpory spoločnosti OnPay sa práve stal veľmi informovaným a užitočným. Ale byť znalý a užitočný často nestačí a tím musí rýchlo reagovať na požiadavky alebo frustrovaní zákazníci môžu skončiť ako nahnevaní zákazníci..

Keďže ich živé hodiny rozhovoru sú iba 9:00 – 20:00, nemohli okamžite na naše otázky odpovedať, ALE sa nám ich ráno podarilo kontaktovať prostredníctvom e-mailu. Odtiaľ sme sa presunuli na živý chat, kde odborne odpovedali na všetky otázky, ktoré sme mali.

onpay payroll má vynikajúcu podporu

Sú tiež veľmi priateľskí partia, radi zodpovedia akékoľvek hlúpe otázky, ktoré by mohli mať.

onpay payroll má priateľskú podporu

Kudos tímu podpory OnPay!

4 spôsoby, ako OnPay neurobil Rock

OnPay za nimi chodí veľa dobrých vecí, ale ak by sme povedali, že softvér je dokonalý, mali by sme klamať. Tu je niekoľko vecí, o ktorých sme si mysleli, že OnPay potrebuje zlepšenie, ale všimnite si, že toto sú autorove vlastné skromné ​​názory.

1. OnPay sa necíti rýchlo

Viete, že SaaS je naozaj rýchly, keď si nevšimnete jeho rýchlosť. Je to niečo, čo sa pri jeho používaní cíti správne – plynulé a nepretržité bez prerušenia.

Vďaka službe OnPay nemôžeme povedať, že je pomalá, pretože nie je. Je to len tak, že rýchlosť nie je tak rýchlo ako ostatní poskytovatelia. Zistili sme, že niekedy premýšľame, či je potrebné stránku obnoviť.

Stručne povedané, rýchlosti načítania stránok OnPay sú jednoducho … iba prijateľné, čo je škoda, pretože by to mohlo byť oveľa lepšie.

2. Funkcie kvôli funkciám

OnPay vyzerá nabitý funkciou, pretože je. Problém je v tom, že funkcie sa niekedy cítia vyriešené, akoby tam boli len kvôli tomu, aby tam boli.

Zoberme si napríklad túto funkciu zapojenia. Neslúži na nič iné ako rozbiť ľad. Mohli by s tým urobiť omnoho viac, napríklad spustiť prieskumy verejnej mienky, aby zistili morálku tímu, ale jednoducho to nechali.

priebežná mzda má funkciu zapojenia zamestnancov

Ďalším príkladom by mohli byť šablóny dokumentov spoločnosti OnPay. Keby sa vykonali dobre, mohli by to byť skutočne šetriče času, ktoré nám môžu pomôcť s našou dokumentáciou! Žiaľ, zdá sa, že majú iba 2 šablóny.

onpay payroll má šablóny HR dokumentov

Užitočná? Áno. Iba sme očakávali viac.

3. UI vyzerá dobre, ale UX potrebuje prácu

Na prvý pohľad vyzerá používateľské rozhranie OnPay skutočne čisté a pomocou tlačidiel na všetkých správnych miestach. Zaškrtávajú všetky správne políčka používateľského rozhrania, takže navigácia na webe by nemala byť problémom … okrem toho, že je to aspoň v niektorých prípadoch.

Urobili niekoľko pochybných rozhodnutí týkajúcich sa funkčnosti. Napríklad sa pozrieme na to, ako sa rozhodli pre odstránenie miezd.

Najlepšie by bolo, keby na karte „Mzdy“ mohli uviesť výkazy miezd a tlačidlo „Odstrániť mzdu“, takže všetko, čo súvisí s mzdou, nájdete na jednom mieste, ale nie je tomu tak..

Museli sme ísť na informačný panel, kliknúť na „Posledné spustenia“ a odtiaľ spustiť vymazanie. Nie je to intuitívne a niekoľkokrát sme sa cítili stratení pri používaní aplikácie, museli sme sa uchýliť k podpore, aby sme prišli na veci..

Samozrejme, musíte to vziať so štipkou soli, pretože by to veľmi dobre mohol byť problém hlúposti používateľov (Áno, hovorím o sebe).

4. OnPay nemá žiadnu mobilnú aplikáciu

Aby sme boli spravodliví, nikto v skutočnosti nepotrebuje mobilnú aplikáciu na spustenie miezd, nezabudnite však, že OnPay má aj funkcie ľudských zdrojov. Bolo by pohodlnejšie, keby sme mohli jednoducho klepnúť na aplikáciu a schváliť (alebo odmietnuť) žiadosti o dovolenku a spustiť výplatnú listinu.

Vieme, že sa môžeme ľahko prihlásiť do služby OnPay pomocou prehliadača v telefóne, ale špeciálna aplikácia by bola pekná malá úspora času, vďaka čomu by boli veci oveľa pohodlnejšie pre rušných majiteľov firiem..

Plán OnPay & Ceny: Prehľad

Jednoduchosť je stratégia spoločnosti OnPay, ktorá sa zobrazuje v ich cenovom pláne. Majú iba jednu cenu, takže rozhodovanie je pre majiteľov firiem jednoduchšie.

Základná cena 40 dolárov, ďalších 6 dolárov na zamestnanca.

priebežné platové plány a stanovovanie cien

V prípade, že máte 10 zamestnancov, vás to bude stáť iba 76 dolárov mesačne.

Je to spravodlivá cena, ktorú treba zaplatiť vzhľadom na funkcie, ktoré získate!

Verdikt: Mali by ste ísť na OnPay?

Toto bolo pre nás ťažké preskúmať.

Na jednej strane má OnPay potenciál pre veľkosť. Vyzerá to profesionálne, je to jednoduché a plní svoje sľuby. To je presne to, čo chceme v SaaS, ale zdá sa, že s každým krokom vpred berú … dobre nie dva, ale možno len o krok späť..

Používateľské rozhranie je dobré a my by sme nenazvali učiacu sa krivku, ale OnPay má nejaké problémy s navigáciou UX a webom, čo znamená, že na efektívne používanie softvéru budete možno musieť absolvovať školenie. Jednoducho sa necíti dostatočne intuitívne.

Funkcie majú veľa, ale mnohé z nich sa cítia byť zbalené, akoby tam boli kvôli existujúcim. Keby len vynaložili úsilie na zdokonalenie týchto funkcií!

Dostali tiež skutočne podrobné prehľady (ktoré som si celkom istý, že niektorým používateľom sa bude páčiť), ale akonáhle ich prejdete týmito správami, bolí nás to hlava. Čo je zvláštne, pretože sme prešli podrobnými správami s inými programami a boli sme s tým úplne v poriadku.

V skratke, OnPay funguje. Nie je to revolučný. To vám nebude fúkať, ale funguje to.

A s ich nízkou cenou je to veľa. Pamätajte si však, že dostanete to, za čo platíte!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map