FastestVPN

FastestVPN

https://fastestvpn.com/

tl; dr

FastestVPN prvýkrát prišiel na môj radar v polovici roku 2019 a vtedy som zistil, že jeho výkon je prinajlepšom priemerný. Keď som bol požiadaný, aby som ho tentokrát prehodnotil, musím povedať, že som bol skeptický. Avšak s rozšírenou sieťou a oveľa vyššími rýchlosťami sa tento smoliar určite pohybuje na svete.

NajrýchlejšiaVPN recenzia: 6 prof & 3 Nevýhody použitia FastestVPN

FastestVPN sídli na Kajmanských ostrovoch a je autonómnym britským zámorským územím. Podniky so sídlom v týchto lokalitách podliehajú miestnej zákonnej jurisdikcii a nepodliehajú korunovým pravidlám.

Toto plus skutočnosť, že v krajine sa výrazne zlepšili zákony na ochranu osobných údajov, znamená, že prostredie je pre poskytovateľov služieb VPN ideálne. FastestVPN to využila a snaží sa zákazníkom sľúbiť maximálne úsilie, aby im pomohla zabezpečiť súkromie a bezpečnosť na internete.

6 úžasných vecí, ktoré sa mi páčia na FastestVPN

1. Spoľahlivá bezpečnosť & súkromia

FastestVPN sa zaviazala k svojim zákazníkom a otvorene uviedla, že bude uprednostňovať práva svojich zákazníkov z hľadiska ochrany súkromia a bezpečnosti. Najdôležitejšie je, že sa zaviazal, že nebude zdieľať údaje (ak existujú) s tretími stranami, čo je úprimné, čo by sme od služby VPN očakávali..

fastestvpn má dobrú bezpečnosť a súkromie

Na rozdiel od niektorých väčších mien sa zatiaľ neobjavili žiadne sťažnosti týkajúce sa úniku údajov FastestVPN alebo poskytovania informácií orgánom. Toto je určite niečo, čo by si mali používatelia s vedomím súkromia vziať na vedomie.

1,1 256-bitová vysoká rýchlosť šifrovania

Pripojenia uskutočňované prostredníctvom klienta FastestVPN sú chránené najvyššou rýchlosťou šifrovania, ktorá je dnes zákazníkom k dispozícii. 256-bitové šifrovanie je de facto štandardom, na ktorý sa dnes spoliehajú profesionáli v oblasti bezpečnosti.

Používa sa tiež v mnohých vojenských systémoch a úprimne povedané, je takmer nemožné rozlúsknuť. Pravdepodobnosť, že by ste svoje 256-bitové dáta prelomili, by bola oveľa menej pravdepodobná ako vytečenie údajov sami, nechtiac.

1.2 Správny výber protokolov

Mnoho poskytovateľov služieb VPN sa dnes veľmi prikláňa k protokolu OpenVPN kvôli svojej povesti vysoko zabezpečenej a stabilnej. Bohužiaľ to viedlo k tomu, že mnohí z nich ignorovali ostatné protokoly VPN a nedali svojim používateľom na výber.

Aj keď nie som za niektoré protokoly ako L2TP a PPTP, rád používam IKEv2, pretože je celkom bezpečný a mnohokrát prevyšuje OpenVPN. FastestVPN poskytuje svojim užívateľom široký výber, umožňuje IKEv2, L2TP, PPTP, ako aj OpenVPN (TCP aj UDP).

To poskytuje používateľom veľkú flexibilitu, ktorá je dôležitá z viacerých dôvodov, ktoré sú iba rýchlosti. Niektorí používatelia môžu mať niekedy problémy s kompatibilitou s aplikáciami, ktoré sa snažia získať prístup na sieť cez VPN. Tým, že používateľom umožňuje prepínať protokoly VPN, uľahčuje to namáhanie a kompatibilitu.

1.3 Zabudovaná brána NAT Firewall

FastestVPN obsahuje zabudovaný NAT firewall, ktorý je pre vás dobrý, pretože pomáha zvyšovať bezpečnosť vašich zariadení. Firewall NAT považujte za poštára, ktorý triedi prichádzajúce dátové pakety do vášho zariadenia.

Doručí vám iba pakety údajov, ktoré ste osobitne požadovali, a odmietne čokoľvek iné. Uvedomte si však, že aj keď to pomáha zvyšovať bezpečnosť, brána NAT by sa nemala považovať za náhradu za vyhradenú aplikáciu Internet Security.

1.4 Zahŕňa súčasť Anti-Malware & Blokovanie reklám

Normálne nie som príliš nadšený službami, ktoré sa snažia ponúkať používateľom všetko v aplikácii, ktorá je špeciálne navrhnutá pre niečo iné. Avšak v prípade funkcií Antiestwaru a blokovania reklám FastestVPN sú neatraktívne a ľahké, že si ich len ťažko myslia..

fastestvpn má anti malware a blokovanie reklám

Je to dobré, pretože určite neprispievajú k nafúknutiu aplikácie a zároveň poskytujú službu s pridanou hodnotou. Dôvodom je to, že FastestVPN spúšťa niektoré funkcie na svojich vlastných serveroch, takže znižuje akékoľvek potenciálne zaťaženie vašich zariadení a zároveň vám ponúka bonus..

2. Spravodlivé rýchlosti

Keď som prvýkrát hodnotil FastestVPN, rýchlosti boli celkom úprimne dosť zlé. Toto bolo umocnené odvážnosťou tvrdenia, ktoré robí názov tejto VPN. Asi po roku som však zistil, že skutočne venovali pozornosť spätnej väzbe a zvyšovaniu výkonnosti služieb.

Ako východiskový bod je moja neobmedzená rýchlosť internetu, keď sa pripájam priamo cez môj smerovač k sieti, čo najbližšie k inzerovanej reklame – z väčšej časti. Pravidelne dokážem dosiahnuť rýchlosť 400 Mb / s na linke 500 Mb / s.

najrýchlejšia základná rýchlosť bez aktívneho vpn

Test rýchlosti na lokálny server bez aktívnej VPN
(Pozri úplný výsledok základnej línie)

Než začneme s výsledkami testov, uvedomte si, že som testoval FastestVPN na protokole OpenVPN, pretože to je štandard, ktorý väčšina poskytovateľov VPN ponúka. IKEv2 je tiež k dispozícii na FastestVPN a pomocou tohto protokolu pravdepodobne dosiahnete omnoho lepšie rýchlosti ako na OpenVPN, takže výsledky vezmite so štipkou soli.

Najrýchlejší test rýchlosti VPN – USA

Rýchlosti na server FastestVPN v USA boli približne také rýchle, ako sa dalo očakávať.

Najrýchlejšia rýchlosť v USA

Najrýchlejší test rýchlosti VPN v USA – VPN vypnutá
(Pozri úplný výsledok)

najrýchlejšia rýchlosť v USA

Najrýchlejší test rýchlosti VPN v USA – VPN zapnutý
(Pozri úplný výsledok)

Rýchlosť 25 Mb / s nie je presne taká strašná rýchlosť, ani nie je o čom písať domov. Latencia bola trochu na vyššej strane, ale USA sú prakticky z celého sveta z môjho fyzického umiestnenia.

Najrýchlejší test rýchlosti VPN – Eurozóna

Vo väčšine prípadov zistím, že moje rýchlosti VPN pre servery založené v eurozóne sa veľmi nelíšia od mojich testov rýchlosti serverov v USA..

najrýchlejšia rýchlosť v Európe

Najrýchlejší test rýchlosti VPN v Európe – VPN vypnutá
(Pozri úplný výsledok)

najrýchlejšia rýchlosť v Európe

Najrýchlejší test rýchlosti VPN v Európe – VPN je zapnutá
(Pozri úplný výsledok)

Aj keď ide o latenciu, ide o afektívny kontakt. Napriek tomu sú tieto rýchlosti dosť slušné na streamovanie médií.

Najrýchlejší test rýchlosti VPN – Blízky východ

Pri absencii serverov založených na africkom kontinente som pre tieto počty neplánoval niekde na Blízkom východe.

Najrýchlejšia rýchlosť na Blízkom východe

Najrýchlejší test rýchlosti VPN na Blízkom východe – VPN vypnutá
(Pozri úplný výsledok)

najrýchlejšia rýchlosť na Blízkom východe

Najrýchlejší test rýchlosti VPN na Blízkom východe – VPN zapnutá
(Pozri úplný výsledok)

Nie je prekvapením, že rýchlosť v tejto oblasti bola dosť hrozná. Dôvod je pravdepodobnejší kvôli nižšiemu zameraniu na región ME prostredníctvom FastestVPN, spojené s ich obmedzenejším počtom serverov.

Najrýchlejší test rýchlosti VPN – Ázia

Podľa očakávaní boli rýchlosť a latencia pre mňa najlepšie na serveroch FastestVPN so sídlom v Singapure.

najrýchlejšia asia vpn off

Najrýchlejší test rýchlosti VPN v Ázii – VPN vypnutá
(Pozri úplný výsledok)

najrýchlejšia rýchlosť v Ázii

Najrýchlejší test rýchlosti VPN v Ázii – VPN je zapnutá
(Pozri úplný výsledok)

Táto poloha je veľmi silná vďaka svojej geografickej polohe a vynikajúcej domácej infraštruktúre.

Najrýchlejší test rýchlosti VPN – Austrália

Úprimne povedané, rýchlosť a latencia serverov FastestVPN so sídlom v Austrálii boli trochu skľúčené.

Najrýchlejšia rýchlosť v Austrálii

Najrýchlejší test rýchlosti VPN Austrália – VPN vypnutá
(Pozri úplný výsledok)

najrýchlejšia rýchlosť v Austrálii

Najrýchlejší test rýchlosti VPN Austrália – VPN zapnutá
(Pozri úplný výsledok)

Tento región, aj keď nie vždy pre mňa najlepší, ukázal určitým poskytovateľom určité rýchlosti. Neexistuje žiadny skutočný dôvod pre zlý výkon FastestVPN.

Záver – Myšlienky na najrýchlejšiu rýchlosť VPN

Skôr než začnete daviť o tom, ako sa tieto rýchlosti môžu zdať celkovo, chcel by som vás upozorniť na zodpovedajúce rýchlosti, ktoré som ukázal, ktoré boli smerované na miestne servery v krajinách bez aktívnej VPN.

Dôležitá poznámka

Súčasné globálne spomalenie internetu spôsobilo nestabilitu rýchlosti pre takmer všetkých používateľov. V tomto prípade je riadenie týchto rýchlostí v čase veľkého globálneho načítania údajov stále pôsobivé, takže dočasne dajte FastestVPN prestávku, áno?

3. Vynikajúca cena

Práve keď zabalíme výsledky rýchlostných testov, je pre mňa pravdepodobne najlepším miestom na zadanie týchto informácií. FastestVPN prichádza s ohromujúcou cenou tak nízkou ako 1,11 dolárov mesačne o ich trojročnom pláne!

MonthlyYearlyTriennially
Cena / nocľah10,00$2,49$1.11
Celková suma 10,00 $ 29,95 $ 39,95 USD
Fakturačný cyklus 1 mesiac 12 mesiac 36 mesiac

Toto je fantastická škála cien a robí z tejto služby solídny návrh pre výhodných lovcov, ktorí hľadajú nejakú formu ochrany súkromia a online. Samozrejme, ak máte hotovosť, prémiovú službu nájdete u iných poskytovateľov – určite to však nie je za tieto ceny.

Za 1,11 dolárov mesačne získate službu prakticky zadarmo. Poskytovatelia bezplatných služieb VPN sa vo všeobecnosti neodporúčajú a dokonca aj tí dobrí, ako je napríklad Windscribe, sa budú snažiť presadiť, aby ste platili ich plány, kde je to možné – za oveľa vyššiu cenu ako je táto.

Ako vedľajšiu poznámku buďte vždy opatrní voči poskytovateľom VPN, ktorí ponúkajú bezplatné služby a ponúkajú neobmedzené služby. Tieto VPN častejšie berú vaše údaje a predávajú ich tretím stranám za účelom zisku. To je jediný spôsob, ako sú schopní udržať operácie. Niektorí to urobia jemne, zatiaľ čo iní využívajú reklamy v aplikácii.

4. Podpora Anywhere-Streaming & P2P

Ako u väčšiny dobrých poskytovateľov služieb VPN, aj FastestVPN vám pomôže prekonať geograficky blokované služby a umožní vám streamovať z rôznych zdrojov médií. V tomto prípade sme ich testovali s Netflixom a zistili sme, že ich obsah v USA sa môže dobre prenášať. Bohužiaľ, toto je zatiaľ jediný región, ktorý v súčasnosti podporujú.

fastestvpn má rôzne užitočné funkcie pre zábavu

Vo väčšej miere podporuje FastestVPN P2P na všetkých svojich serveroch a môžete spúšťať svoje torrenty, keď ste pripojení k ľubovoľným umiestneniam servera. Existuje samozrejme nevýhoda, pretože rýchlosť P2P je viazaná na celkový výkon VPN.

Ak sa napríklad pripájate k serveru Netflix a z nejakého dôvodu sa stáva, že bude pre vás pomalší – vaše rýchlosti P2P budú tiež trpieť, pokiaľ neprejdete na iný server. Keď som sledoval Netflix a snažil som sa ho stiahnuť aj na BitTorrent, ocitol som sa pred touto dilemou.

Nakoniec najdôležitejšou poznámkou pre streamovanie a P2P je stabilita. Ako vždy, použil som FastestVPN na môj test „vypálenia“ v Netflixe, čo je moja ospravedlnenie, aby som Netflix sledoval pri práci. Podarilo sa mi pozerať dve sezóny „Úradu“ na jednom sedení, pričom v spojení vôbec nebola žiadna závada, tak by som povedal, že je stabilný.

Osobne sa však domnievam, že rýchlosti, ktoré ponúka technológia FastestVPN, nie sú pre P2P skutočne vhodné, a to napriek jeho jasnej použiteľnosti. To, samozrejme, veľmi záleží na tom, ako službu používate. Napríklad, ak zostanete v blízkosti USA, môžete získať výhody dobrej rýchlosti P2P a ľahkého prístupu k extra obsahu netflix..

5. Vyčistite & Ľahká aplikácia

Jednou z lepších vecí na FastestVPN je ich aplikácia pre Windows. Jeho čistý a ľahký dizajn nie je náročný na zdroje a pri behu zaberá iba 5 MB pamäte. Dizajn aplikácie vyzerá moderne a je ľahké si zvyknúť, keď ho niekoľkokrát spustíte.

5.1 Vysoká kompatibilita zariadenia

Táto služba je k dispozícii aj na rôznych platformách.

fastestvpn je široko dostupný na mnohých platformách

Pre mainstream ho môžete nainštalovať na bázy Windows, Mac a Linux. Mobilne podporuje Android a iOS. Pre jedinečnú inštaláciu je možné FastestVPN nasadiť na smerovačoch, PS4 a pomerne málo ďalších..

5.2 Inteligentné tunelovanie & Rýchle pripojenie

V aplikácii FastestVPN nájdete dve možnosti, ktoré by ste mohli skončiť s použitím slušného softvéru – Smart Tunneling a Quick Connect. Prvý vám umožňuje selektívne nechať aplikácie, ktorým dôverujete, aby sa pripojili na internet obchádzaním tunela VPN.

To vám umožní potenciálne znížiť zaťaženie vašej siete VPN a môže to pomôcť ďalej zvýšiť kompatibilitu. Ak zistíte, že niektoré aplikácie nie sú schopné sa pripojiť cez VPN, môžete ich jednoducho pridať do svojho zoznamu tunelov. Nie je to ideálne, ale zvyšuje vaše možnosti.

Quick Connect je funkcia šetriaca čas, ktorá umožňuje aplikácii zvoliť, ku ktorému serveru sa má pripojiť. Toto rozhodnutie urobí na základe najlepších časových oneskorení svojich serverov vo vzťahu k vašej polohe. To však znamená, že je pravdepodobné, že sa nakoniec pripojíte k serveru vo vašej krajine.

Normálne sa v týchto prípadoch nebude veľmi využívať, ale ak sa nachádzate na mieste, kde nemáte server, môže sa vám Quick Connect ukázať ako užitočný, keď pre vás vyhľadá najlepší server v okolí..

6. Slušná zákaznícka podpora

Ako by ste mohli vedieť na obrázku nižšie, podpora FastestVPN sa môže pomaly spustiť. Keď však servisný agent vie, o čom naozaj hovoríte, myslím si, že bude pre vás užitočný aj informovaný o svojich službách a systémoch.

najrýchlejšia podpora zákazníkov je slušná

Zistil som, že neskoro väčšina služieb VPN skutočne vylepšila veci z hľadiska zákazníckej podpory a evidentne FastestVPN nebola výnimkou. Napriek tomu, že som čakal vo fronte za dvoma ďalšími, bol som do piatich minút od odoslania žiadosti o účasť.

FastestVPN tiež ponúka pomoc zákazníkom niekoľkými spôsobmi. Ako prvý riadok kontaktu sa vždy môžete obrátiť na svoju vedomostnú základňu, ktorá má dobrú kombináciu slušne usporiadaných často kladených otázok, príručiek a návodov..

Ak to pre vás nefunguje, je k dispozícii aj podpora živého chatu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Ako vidíte, ich odpoveď na tento kanál je tiež celkom dobrá. Nakoniec máte možnosť poslať e-mail svojmu tímu podpory v prípade, že live chat má príliš veľa ľudí a čas čakania sa stáva problémom.

3 veci, ktoré sa mi nepáčia na FastestVPN

1. Príležitostné chyby v službe

Niektoré z vecí, o ktorých budem v tomto segmente diskutovať, môžu byť trochu subjektívne a vzhľadom na spôsob práce sietí VPN sa niektoré chyby nemusia dať ľahko replikovať. Všimol som si však niektoré závady, ktoré sťažujú prehliadanie v prípade FastestVPN.

Keď som prvýkrát platil za FastestVPN, bol som po tom, čo som dostal, stiahnutý ich inštalačný súbor. Pri jeho inštalácii som bol prekvapený, keď som zistil, že sa nemôžem pripojiť k žiadnemu zo svojich serverov, a to aj napriek tomu, že som zmenil protokoly a vyskúšal iné veci, ktoré som zaznamenal vo svojej znalostnej databáze.

Nakoniec som musel hovoriť so zákazníckym servisom, ktorý ma požiadal, aby som urobil niečo divné – stiahnite a nainštalujte klienta GUI OpenVPN a použite ho na pripojenie. Potom som zistil, že aplikácia FastestVPN sa môže spojiť bez problémov aj po inštalácii GUI OpenVPN..

Ďalším problémom, ktorý som si všimol, bolo, že pripojenia k niektorým serverom boli občas trochu riskantné. To znamená, že budete musieť skúsiť pripojenie niekoľkokrát, kým sa spojenie skutočne vytvorí. Zdá sa, že na to nie je žiadny skutočný dôvod, ale po chvíli sa veci vyriešili a problém zmizol.

2. Iba jeden pripájací bod pre Netflix

Aj keď FastestVPN nefunguje s Netflixom, je obmedzený iba na obsah oblasti Netflix v USA. Aj keď je to miesto, kde sa nachádza najväčšia zbierka filmov Netflix, niektorí používatelia môžu chcieť získať prístup k iným oblastiam, aby získali viac lokalizovaný obsah..

Americké pripojenie Netflix je k dispozícii iba prostredníctvom jediného prístupového bodu, aj keď FastestVPN má desať miest na pripojenie v Severnej Amerike. Tento jediný prístupový bod vyvoláva množstvo potenciálnych problémov vrátane; potenciálne preťaženie, pretože všetci používatelia Netflixu budú sledovať toto miesto a čo sa stane pri výskyte zlyhania.

3. Obmedzená sieť & servery

FastestVPN má dosť obmedzené pokrytie neznámym počtom serverov na 39 miestach. Napriek tomu je šírenie týchto miest pomerne slušné. Ide o to, že v prípade, že niektoré z miest, ktoré chcete mať, sú príliš zaťažené, nemusí existovať vhodná alternatíva pre pripojenie.

servery Fastestvpn sú obmedzené

Aj keď som si všimol, že FastestVPN časom zlepšil svoj výkon, mám pocit, že ich rast siete nie je taký, ako som dúfal. Pre mnohých používateľov by to mohla byť dohoda o prerušení alebo zlomení, pretože to vážne obmedzuje ich výber – a to je veľká časť služieb VPN..

Testy rýchlosti, ktoré som vykonal v častiach skôr, ako ste si mohli všimnúť, boli zamerané na husto osídlené oblasti. Toto by mohlo slúžiť na zdôraznenie skutočnosti, že obmedzené financovanie brzdí FastestVPN v zavádzaní ešte väčšieho zlepšenia.

S rastom ich zavádzania môžu používatelia vidieť, ako postupne zvyšujú svoje ceny plošne, aby mohli udržiavať operácie a rozširovať sa.

Zrátané a podčiarknuté: Budem platiť za najrýchlejšíVPN?

Úprimne povedané, naozaj záleží. Keďže siete VPN sú veľkou súčasťou môjho života a práce, zistil som, že ma rozmaznávajú. Samozrejme, moja situácia je celkom jedinečná, takže s mnohými z vás nemusí rezonovať.

Väčšia otázka je – mali by ste platiť za FastestVPN? To je otázka, na ktorú sa dá stále dosť ľahko odpovedať. FastestVPN je dobrá voľba, ak bývate vo vysoko obývanom regióne, alebo ak hľadáte vhodné riešenie rozpočtu, ktoré vám umožní robiť veci.

Prichádza za zabijácke ceny a ak sa teraz nalodíte na palubu, nemusíte byť vystavení zvýšeniu cien neskôr, keď rozširujú svoju servisnú sieť. Ak však máte viac špecializovaných potrieb a môžete si to dovoliť, dôrazne odporúčame, aby ste zvážili jedného z poskytovateľov prémiových služieb, ako je NordVPN..

Kľúčové vlastnosti

  • ✓ Inteligentné tunelovanie
  • ✓ Používajte až 10 zariadení
  • ✓ Funguje s Netflixom
  • ✓ Spustite P2P na všetkých serveroch
  • ✓ Ad & Blokovanie škodlivého softvéru

Odporúčané pre

  • • Výhodní uchádzači
  • • Streamujúci nadšenci
  • • Obchádzanie cenzúry

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me