Predtým, ako sa dostaneme do článku, dovoľte mi predsúdiť, že rozumieme tomu, ako môžu technické články byť dosť mätúce (a možno trochu nudné) so všetkými zúčastnenými žargónmi a technickými problémami..

Preto sme sa rozhodli napísať to spôsobom, ktorý je čo najpriamejší, aby vám pomohol, koncovému používateľovi, porozumieť viac o programe SiteGround SuperCacher (Poznámka: SiteGround je najlepší webhosting tu v Bitcatche.) A optimalizoval vaše stránky bez všetkých mätúci technický rozhovor.

Čo je ukladanie do pamäte cache & ako to zrýchľuje webové stránky

Čo presne je ukladanie do vyrovnávacej pamäte?

Viete, ako vy niektorí ľudia optimalizujú svoje pracovné stoly alebo kuchyne tým, že svoje najpoužívanejšie nástroje udržiavajú na ľahko prístupných alebo pohodlných miestach, aby ste vytvorili rýchlejší pracovný tok.?

Caching to robí presne.

Ukladá údaje do pamäte RAM, aby pri najbližšej návšteve tej istej webovej stránky získaval informácie z uložených údajov vo vašej pamäti, optimalizoval proces zobrazovania stránok a umožnil vám prejsť na miesto, kam potrebujete ísť a zistiť, čo hľadáte musíte vidieť oveľa rýchlejšie ako obvykle.

Ako nás ovplyvňuje ukladanie do pamäte cache?

Väčšina stránok, ktoré denne navštevujeme, optimalizuje svoje stránky pomocou ukladania do vyrovnávacej pamäte, ale všetci sme si na to zvykli, dokonca ani nevieme, že sú tam.

Napríklad choďte do toho a otvorte novú kartu a potom načítajte svoju obľúbenú stránku. Pravdepodobne sa načíta za menej ako 5 sekúnd, a to všetko vďaka všetkým údajom uloženým v pamäti.

Teraz si predstavte, či musíme na načítanie stránky počkať viac ako 12 sekúnd. Je to malá nepríjemnosť, ale v tomto veku okamžitého uspokojenia je to DLHÝ čas.

Ako rýchlosť môže ovplyvniť vaše podnikanie

Priemerný používateľ očakáva, že sa stránka úplne načíta za menej ako 2 sekundy. 3 sekundy a budú si myslieť, že je príliš pomalý. Niečo viac ako 4? Ľudia s najväčšou pravdepodobnosťou stratia záujem a prejdú na nové stránky.

Rýchlosť je pre internetové obchody taká dôležitá, že ak by sa nákupné giganty ako Amazon spomalili o 1 sekundu, stratili by približne 11 000 000 USD za minútu! Teraz premýšľajte o tom, koľko potenciálneho predaja ste stratili v dôsledku nedostatočnej rýchlosti. Potraviny na zamyslenie eh?

SiteGround SuperCacher 101

Vysvetlená lokalita SiteGround SuperCacher

Tvrdenia SuperCacher lokality Siteground výrazne zvyšujú čas načítania stránok 4x. Taktiež zvyšuje počet prístupov, ktoré môže váš web zvládnuť až stokrát, pomocou 3 rôznych metód ukladania do vyrovnávacej pamäte na optimalizáciu vášho webu, ktoré sa dajú ľahko použiť.

Rôzne možnosti ukladania do vyrovnávacej pamäte fungujú odlišne pri optimalizácii rôznych druhov stránok. Pozrime sa teda podrobne na možnosti, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorá je pre vás najvhodnejšia.!

Statická vyrovnávacia pamäť

TL; DR

Statická vyrovnávacia pamäť stránky:

 1. Optimalizuje doručovanie obsahu koncovému používateľovi
 2. Dáva pomalým stránkam výrazné zvýšenie rýchlosti
 3. Zvyšuje schopnosť stránok zvládnuť viac prístupov
 4. Je perfektný všestranný prostriedok pre všetky druhy webov.

Statická vyrovnávacia pamäť servera Siteground ukladá všetky statické údaje vašej stránky (vrátane obrázkov, súborov CSS a súborov Javascript) do pamäte RAM servera namiesto SSD, takže návštevníci načítajú váš obsah priamo z vyrovnávacej pamäte.

Váš obsah bude doručený omnoho rýchlejšie a poskytne návštevníkom bezproblémový zážitok pri prehliadaní vašich stránok vďaka vynikajúcim časom načítania z pamäte RAM v porovnaní s SSD..

Statická vyrovnávacia pamäť tiež automaticky vyprázdňuje a obnovuje vaše údaje každé 3 hodiny, takže ak sa na vašom webe vykonajú nejaké zmeny, automaticky sa aktualizujú bez akýchkoľvek problémov..

Dynamická vyrovnávacia pamäť

TL; DR

Dynamická vyrovnávacia pamäť:

 1. Je ideálny pre webové stránky založené na Joomle, WordPress a Drupal
 2. Povolenie dynamickej vyrovnávacej pamäte automaticky povolí statickú vyrovnávaciu pamäť.
 3. Pracuje ruka v ruke so statickou vyrovnávacou pamäťou.
 4. Výrazne zlepšuje výkon a rýchlosť stránok

Rovnako ako názov napovedá, dynamická vyrovnávacia pamäť v podstate vytvára viac kópií dynamického obsahu vašich stránok. Dáta sa potom uložia do pamäte RAM servera a spolupracujú so serverom Static Cache.

Prvá osoba, ktorá navštívi novo začervenané stránky s dynamickou vyrovnávacou pamäťou, načíta celý obsah stránky z databázy servera, ale všetci následní návštevníci budú mať svoje údaje načítané z pamäte servera, čo je omnoho rýchlejšie..

Pokiaľ ide o preplachovanie údajov, musíte to urobiť ručne. V skutočnosti je to celkom ľahké, ale je to ešte jeden krok pri aktualizácii vašich stránok.

Dynamickú vyrovnávaciu pamäť môžete používať s Joomla, WordPress & Drupal. (Pre web WordPress je vopred nainštalovaný proprietárny doplnok pre dynamickú vyrovnávaciu pamäť SiteGround. Všetko, čo musíte urobiť, je jeho aktivácia vo vašej administratívnej oblasti WordPress.)

Memcache možnosť

TL; DR

Memcache:

 1. Je najlepšou voľbou, ak prevádzkujete internetový obchod, ktorý závisí od databázových dopytov
 2. Výrazne zvyšuje rýchlosť pomocou uložených dát RAM na odpovedanie na databázové hovory
 3. Pracuje s WordPress, Magento, Mediawiki, Drupal a Joomla!
 4. Žiadne automatické preplachovanie

Memcache je vlastne vlastníkom systému Siteground, ktorý je založený na známom systéme Memcache, ktorý bol vyvinutý na spracovanie webových stránok, ktoré sa veľmi spoliehajú na databázové dotazy. Funguje to ukladaním údajov a objektov do pamäte RAM servera Siteground, zrýchlením databázových požiadaviek, požiadaviek API a vykreslením stránky.

Dlhodobo povedané, informácie odoslané z pamäte RAM sa použijú na uskutočnenie databázových hovorov, čím sa zníži počet dopytov na skutočnú databázu. Ak prevádzkujete internetový obchod, Memcache môže byť pre vás tou najlepšou voľbou.

Po povolení služby sa vytvorí nový proces Memcache, ktorý môžete ovládať v Cpanel.

Neexistuje žiadne automatické preplachovanie údajov pomocou Memcache, takže si musíte pamätať na to, keď urobíte zmeny na svojich stránkach.

Sme hostení!

Vlastne sme hostili naše testovacie stránky s programom SiteGround v rámci ich plánu GrowBig, testovanie rýchlosti so zapnutou funkciou Static Cache, Dynamic Cache a Memcache. Očakávané výsledky sú fenomenálne.

Pre našu testovaciu stránku hostenú v singapurskom dátovom centre SiteGround sme na meranie rýchlosti načítania použili GTmetrix. Oblasť nášho testovacieho servera sme nastavili na Vancouver v Kanade a prehliadač na Chrome. Nastavenie zostáva rovnaké pre oba testy, so zapnutým SuperCacherom aj bez neho.

Recenzia SuperCacher: testovanie webových stránok s alebo bez superchybára

Výsledok

Keď je SuperCacher zapnutý, testovacie miesto sa načíta za 1,8 sekundy; rovnaké miesto sa načíta za 3 sekundy bez. To je 40% rozdiel!

* P / S: Vďaka osvedčenej rýchlosti a spoľahlivosti SiteGround hostíme tento web, bitcatcha.com, tiež v službe SiteGround Cloud.!

Ako povoliť SuperCacher a získať superspeed

Zapnutie SuperCacher pre vaše stránky je vlastne celkom jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť, je uistiť sa, že ste nainštalovali správne doplnky pre váš systém (Siteground má návod pre vás), choďte na svoj Cpanel -> SuperCacher a zapnite požadovanú možnosť ukladania do vyrovnávacej pamäte!

Vyhľadajte SuperCacher v cPaneli

Krok 1: Vyhľadajte SuperCacher v cPanel

Povoliť rôzne ukladanie do vyrovnávacej pamäte otočením prepínača

Krok 2: Povolte rôzne ukladanie do vyrovnávacej pamäte otočením prepínača.

SiteGround SuperCacher je rozhodujúci pre rýchlosť vašich webových stránok

Po preskúmaní aktualizácií výkonu a výrazného zvýšenia rýchlosti pomocou programu SuperCacher mám pocit, že by ich mal vlastník firmy povoliť pre svoje webové stránky..

Online zákazníci sú drsnou partiou, a ak nedokážete uspokojiť ich potreby dostatočne rýchlo, zabudnú na vás a vezmú svoje peniaze niekde inde..

Skôr som spomenul, že giganti ako Amazon strácajú116 000 USD za minútu, ak sa ich stránka spomalí len o sekundu.

Aj keď nemôžeme presne vyčísliť, koľko predaja dosiahnete so zapnutým serverom SiteGround SuperCacher, môžeme s istotou povedať, že s väčšou pravdepodobnosťou budete mať viac zákazníkov so spätnou väzbou, ak je váš web rýchly, spoľahlivý a zvládne to tlak – a na čo je SuperCacher SiteGround vyrobený.

Tak choďte do toho a povoľte SuperCacher pre vaše stránky práve teraz. Nestojí vás to nič navyše, ale budete mať všetko, z čoho budete mať úžitok.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me