SiteGround VS HostGator – Kto je lepší hostiteľ pre váš web?

SiteGround


proti

Hostgator

SiteGround VS HostGator – Kto je lepším hostiteľom pre vaše webové stránky?

zhrnutie

Človek by si myslel, že keď bojujú dvaja titáni, bude to zhoda, ale v recenziách sa zhoduje veľa premenných a výsledky by mohli byť trochu prekvapujúce. SiteGround a HostGator sú dvaja osvedčení členovia komunity webhostingov a obaja tiež platili svoje príspevky. Napriek tomu, aj keď s tým bojujú, majte na pamäti, že každá spoločnosť môže mať svoje špecializované oblasti, na ktoré sa špecializujú. Majte otvorenú myseľ nie je prekvapená niektorými výsledkami.

SiteGround a HostGator sú dve väčšie mená v dnešnom webhostingu. Ak je k dispozícii toľko recenzií, mohlo by byť ešte trochu skľučujúce urobiť tento krok vpred a skutočne zvoliť vášho budúceho hostiteľa. Chápeme to a aby sme vám pomohli trochu viac, poďme veci ďalej a nechajme ich, aby to vytrhli.

Majte na pamäti, že je veľmi ľahké zobrať vlastnosti a špecifikácie každého z nich a postaviť ich proti sebe. Namiesto toho sa chystáme posunúť kľúčové oblasti, v ktorých záleží aj malý nepatrný rozdiel.

Pri kontrole nezabudnite, že to, čo hľadáme, nie je iba výkon, ale aj všeobecný prístup poskytovateľov hostingu k podnikaniu, ako aj to, ako pristupuje k zákazníkom a ako s nimi zaobchádza..

Celkovo sa budeme konkrétne zaoberať;

 • Pozadie
 • Výkon (rýchlosť a prevádzka)
 • stanovenie ceny
 • Zákaznícka podpora

Poznámka

Všetky testovacie stránky použité v tejto kontrole sú vlastníctvom a správou spoločnosti Bitcatcha, okrem stránky ShiphraShepherds.com.

História

Program SiteGround a HostGator, ktoré začali za pár rokov od seba, majú dlhú históriu na zálohovanie svojej hry. Každý z týchto gigantov, ktorý má v tomto odvetví približne 15 rokov, vyrástol a vyvinul portfólio produktov, ktoré siahajú od zdieľaného hostingu až po ponuky v podnikovom meradle..

História spoločnosti HostGator nie je taká čistá ako história SiteGround, pretože ju kúpila spoločnosť Endurance International Group (NASDAQ: EIGI) v roku 2012. Nasledoval útok hackerskej skupiny na databázu poskytovateľa fakturačného softvéru spoločnosti HostGator. Výsledkom bolo únik informácií o používateľovi a 500 000 kreditných kariet zákazníkov, súborov webových stránok a záznamov o konfigurácii cPanel.

Bohužiaľ, po akvizícii by spoločnosť EIG v roku 2013 čelila niekoľkým kritickým incidentom výpadkov serverov. Pre poskytovateľa hostingu je to niečo smrteľné, čo hostiteľa na slabom začiatku spustilo. Chápeme, že niektoré veci jednoducho nemôžu byť chybou poskytovateľa, ale aj tak – stalo sa.

SiteGround1

HostGator0

výkon

Aj keď každý poskytovateľ hostingu nepochybne ponúkne plány hostenia založené na svojich silných stránkach, uvážme dve hlavné kategórie plánov hostenia; Zdieľaný a cloudový hosting. To sú primárne tie, o ktoré by mala väčšina majiteľov stránok záujem.

SiteGround cloud hosting

USA (Z)
US (E)
Londýn
Singapore
Sao Paulo

56 ms3 ms98 ms229 ms138 ms

Bangalore
Sydney
Japonsko
Kanada
Nemecko

307 ms222 ms141 ms1 ms103 ms

Priemerná rýchlosť: 129,8 ms – Zobraziť úplný výsledok

Hostingový cloud hosting

USA (Z)
US (E)
Londýn
Singapore
Sao Paulo

32 ms40 ms128 ms323 ms161 ms

Bangalore
Sydney
Japonsko
Kanada
Nemecko

574 ms203 ms159 ms46 ms140 ms

Priemerná rýchlosť: 180,6 ms – Zobraziť úplný výsledok

* Poznámka: Testy rýchlosti cloudu SiteGround Cloud a HostGator Cloud boli vykonané na oboch webových stránkach hostených v Severnej Amerike.

Pokiaľ ide o cloud, obidva servery sa darili relatívne dobre a udržiavali sa pod rýchlosťou odporúčanou spoločnosťou Google 200 ms pre rýchlosť odozvy servera. Z dôvodu umiestnenia dátového centra zostali rýchlosti na americkom kontinente dobré predtým, ako mierne klesli na ďalší východ, z ktorého testujeme.

Zdieľaný hosting SiteGround

USA (Z)
US (E)
Londýn
Singapore
Sao Paulo

211 ms215 ms180 ms3 ms351 ms

Bangalore
Sydney
Japonsko
Kanada
Nemecko

66 ms95 ms70 ms240 ms168 ms

Priemerná rýchlosť: 159,9 ms – Zobraziť úplný výsledok

HostGator zdieľaný hosting

USA (Z)
US (E)
Londýn
Singapore
Sao Paulo

32 ms36 ms221 ms221 ms139 ms

Bangalore
Sydney
Japonsko
Kanada
Nemecko

717 ms205 ms153 ms36 ms140 ms

Priemerná rýchlosť: 190 ms – Zobraziť úplný výsledok

V prípade zdieľaného hostenia je zdieľaná testovacia stránka SiteGround v Singapure, zatiaľ čo hostGator bohužiaľ hostí iba zo Severnej Ameriky. To sa mierne prejavuje pri testoch rýchlosti, pretože server SiteGround’s ponúka lepšiu celosvetovú priemernú rýchlosť 159 ms v porovnaní so 190 ms hostgátora..

Domnievam sa, že hlavným dôvodom bude pravdepodobne Supercacher a softvér, ktorý SiteGround využíva. Všetky sú navrhnuté a optimalizované pre rovnomernú distribúciu doručovania údajov bez ohľadu na vzdialenosť od dátového centra.

Pozrime sa chvíľu na informácie o serveri

Pokiaľ ide o konfiguráciu, SiteGround a HostGator majú rôzne prístupy. Aby to bolo jednoduché, SiteGround úmyselne udržiava nízku záťaž servera, aby bolo možné zvládnuť prípadné prepätia. HostGator na druhej strane značne investuje do vybavenia na zabezpečenie stability.

SiteGround má päť dátových centier umiestnených v mestách po celom svete (Chicago, Londýn, Amsterdam, Miláno, Singapur), takže sú geograficky veľmi dobre rozšírené. Toto je, samozrejme, dobrá vec. HostGator má všetky svoje vajcia v jednom koši, pričom obe dátové centrá sa nachádzajú v Severnej Amerike.

Vzhľadom na to sme ochotní dať obom bodom, pretože hostGator dokáže v Cloud Hosting dokázať prekonať SiteGround, zatiaľ čo Siteground zvíťazí v zdieľanom hostovaní:

SiteGround1

HostGator1

Referenčné hodnoty však nie sú vždy presné, preto sa pozrime na cenové body, ktoré títo dvaja hostitelia prišli;

Záruka prevádzkyschopnosti – Môžu ich udržiavať v chode?

Už nejaký čas som mal oboch týchto hostiteľov na našom radare a zbierali o nich informácie o dostupnosti. Je to jedna z oblastí, v ktorej obidve fungujú veľmi dobre a nemalo by sa to znižovať. S ohľadom na to sa pozrime trochu hlbšie a uvidíme, čo hovoria ich Zmluvné podmienky (ToS):

Prevádzková doba stránok v rámci ToS

„Spoľahlivá hostiteľská služba SiteGround je podporená dohodou o úrovni poskytovaných služieb (SLA). Garantujeme dostupnosť siete 99,9% času počas dvanásťmesačného obdobia, ktoré začína dňom, keď si objednáte svoj účet. Ak klesneme pod túto hodnotu, upozorníme vás e-mailom a my automaticky uhradíme váš účet takto:

 • 100% – 99,9% dostupnosť: Žiadna kompenzácia
 • 99,9% – 99,00% dostupnosti: 1-mesačný bezplatný hosting
 • Ďalší mesiac bezplatného hostenia za každých 1% straty dostupnosti pod 99,00%. “

HostGator uptime v ToS

„Zmluvné podmienky, časť 15, obsahujú presné a aktualizované informácie týkajúce sa záruky prevádzkyschopnosti v úplnom znení. Cieľom tohto článku je iba vysvetliť pravidlá, s ktorými súhlasíte.

 • Ak zdieľaný server alebo server distribútora nedosahuje záruku dostupnosti 99,9% dostupnosti, vy smieť dostanete jeden (1) mesiac kreditu za tento balík na svojom účte.
 • Schválenie akéhokoľvek kreditu je na uvážení hostiteľa a môže závisieť od poskytnutého odôvodnenia. “

Ak sa však na tieto dve sady ponúk pozeráte dostatočne pozorne, všimnete si výrazný rozdiel. Áno, uptime je uvedený a zaručený, ale zatiaľ čo SiteGround výslovne uvádza, že bude kompenzovať prekročenie uvedených prestojov, spoločnosť HostGator sa pokúsila o túto záležitosť štíhlejšia. Snaží sa dostať preč od toho, čo by som rád nazval „nezmyselná záruka“..

To znamená, že to jednoducho vystavuje, pretože spoločnosť si vyhradzuje právo nekompenzovať zákazníka, a to bez udania dôvodu. Logicky by to mohlo jednoducho odmietnuť všetky pokusy o náhradu za prestoje. Hanba na vás HostGator!

SiteGround1

HostGator0

Je cena stránok SiteGround alebo HostGator lepšia?

Cloud hosting

V prípade hostingu v cloude sú plány programu SiteGround omnoho drahšie. To, čo ponúkajú, však odráža skutočného ducha prostredia cloudhostingu, ale iba úryvky, ktoré hostGator ponúka s každým plánom.

Povedal by som, že plány Cloud Hosting spoločnosti SiteGround sú určené pre obchodných zákazníkov, zatiaľ čo server HostGator sa zameriava na jednotlivcov, ktorí chcú vyskúšať cloudové prostredie. Tiež oveľa vyššie ceny stránok SiteGround odrážajú skutočné plne spravované účty služby Cloud Hosting.

Cloudová cena za lokality

Cloud služby SiteGround

Cloud Cloud HostGator

HostGator Cloud

Pit týchto dvoch by porovnával jablká a pomaranče. Aj keď server SiteGround ponúka plne spravované možnosti hostingu v cloude, ponuky služby HostGator v cloude sú skôr typom dohody so zdieľaným hostingom, ktorá sa prejavuje v cenách..

SiteGround1

HostGator1

Zdieľaný hosting

Pokiaľ ide o zdieľaný hosting, aj keď existujú rozdiely v cenách, obidvaja hostitelia sa nachádzajú v oblasti rozptýlených webových hostiteľov. Je to pre spotrebiteľa dobré, pretože existuje veľa možností, z ktorých si môžete vybrať v závislosti od vašich presných požiadaviek.

Cena zdieľaného hostiteľa podľa lokality

Zdieľané stránkyGround

Ceny zdieľaného hostiteľa HostGator

HostGator Shared

SiteGround1

HostGator1

Zákaznícka podpora

Aj keď každý poskytovateľ hostingu má nejakú formu technickej podpory, to, čo ponúkajú a ako dobre to robí, je kritickým faktorom. V tomto prípade obaja hostitelia ponúkajú širokú škálu možností podpory, medzi ktoré patrí telefón a live chat.

From SiteGround:

„Neznášam čakanie na ďalšieho dostupného agenta? My tiež.

Prekonávame všetky zmeny, takže vždy existuje niekto, kto si môže vyzdvihnúť telefón alebo online rozhovor, takže na ďalšieho dostupného operátora nemusíte čakať dlhšie ako niekoľko sekúnd. Pravidelne tiež vyhodnocujeme rýchlosť každého zamestnanca, ako aj výkon tímu ako celku. “

SiteGround okrem podpory súvisiacej s problémom tiež podporuje širokú škálu webových problémov (ako sú doplnky a rozšírenia), ako sa uvádza v nasledujúcom videu:

HostGator na druhej strane jednoducho vymieňa všetky možnosti podpory na jednu stránku, ktorá je ľahko dostupná. EIG, súčasný vlastník hostgatora, však mal často sťažnosti týkajúce sa jeho zákazníckej podpory. V skutočnosti si dokonca aj ich zamestnanci sťažujú na postoj spoločnosti, pokiaľ ide o zákaznícku podporu:

„Je to dobrá spoločnosť, do ktorej by ste mali pracovať, ak máte radi prácu s dušou. Nezaujíma vás skutočných zákazníkov? Toto je práca pre vás. Skvelé s nejasnými názvami, meniace sa popisy úloh a nikto, kto nevie, čo sa deje? Prihláste sa ešte dnes! “ (Zdroj)

Na túto stránku musíme skutočne ísť s programom SiteGround:

SiteGround1

HostGator0

Verdikt – SiteGround alebo HostGator?

S tým sme dosiahli konečné skóre 6: 3. Úprimne povedané, predtým, ako som napísal tento prehľad, som mal dojem, že by to bol užší boj. Myslím, že diabol je vždy v detailoch a niektoré veci, ktoré sú zvyčajne prehliadané, vyjdú, keď sú v centre pozornosti.

To však neznamená, že HostGator je zlý hostiteľ, ale možno by konečný výber mohol vychádzať z vašich presných potrieb.

Napriek tomu, kudos tímu SiteGround, im blahoželáme k úspešnému spusteniu tejto rukavice a tlieskajú za ich úsilie pri vedení čestného podnikania zameraného na výkon.

SiteGround

https://www.siteground.com
PREČÍTAJTE SI CELÉ PRESKÚMANIE
6

Hostgator

https://www.hostgator.com
PREČÍTAJTE SI CELÉ PRESKÚMANIE
3

Akcie pre čitateľov Bitcatcha

 • SiteGround: 60% zľava na webhosting (od 3,95 $ / mesiac).
 • HostGator: Použite kupónový kód „bitcatcha“ so zľavou až 60%. (12-mesačná zmluva) Pozri ceny
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map