Contents

Súkromný prístup k internetu vs. ExpressVPN

Súkromný prístup na internet a ExpressVPN sú dve populárne voľby VPN medzi používateľmi bittorrentov. Obaja z týchto poskytovateľov sú dobrými možnosťami, ako skryť svoju IP adresu torrentu a šifrovať vaše stiahnutia torrentov.

Každý z nich má však svoje zreteľné výhody…

Tento článok hodnotí výhody a nevýhody siete PIA verzus Express VPN, pričom sa osobitná pozornosť venuje potrebám ochrany osobných údajov používateľov bittorrentov.

Súkromný prístup k internetu vs. ExpressVPN: Zhrnutie

Súkromný prístup na internet

obrázok

Webové stránky: Privateinternetaccess.com

 • So sídlom v USA
 • Žiadne záznamy. Bodka. (viac informácií o protokoloch VPN)
 • Zahrnutý SOCKS proxy (funguje s väčšinou klientov torrentu)
 • 256-bitové šifrovanie (prispôsobiteľné)
 • Zahrnuté je zabíjač
 • Na všetkých serveroch sú povolené torrenty
 • Mesačná cena: $ 6,95
 • Najlepšia cena: 3,33 $ / mesiac (1-ročný plán)

ExpressVPN

obrázok

Webové stránky:Expressvpn.com

 • So sídlom na Britských Panenských ostrovoch
 • Žiadne denníky aktivity. Niektoré denníky pripojenia (žiadne protokoly IP)
 • Nie je zahrnutý žiadny proxy
 • 256-bitové šifrovanie
 • Vrátane zabíjača
 • Torrenty na konkrétnych serveroch
 • Mesačná cena: $ 12,95
 • Najlepšia cena: 8,32 $ / mesiac (1-ročný plán)
Naše obľúbené funkcie PIA:
PIA je najlepšia hodnota akejkoľvek služby VPN, ktorú sme testovali, najmä medzi VPN priateľskými na torrent.

Ich bezpečnosť je vynikajúca, sú skutočným poskytovateľom VPN typu „No-Logs“ a umožňujú bittorrent na všetkých serveroch.

Súčasťou PIA je aj holandský proxy server SOCKS so všetkými predplatnými VPN. Môžete ho použiť s akýmkoľvek hlavným klientom torrent. Máme sprievodcov nastavením pre programy uTorrent, Deluge, Flud a Vuze.

Naše obľúbené funkcie ExpressVPN:
ExpressVPN je prémiová služba VPN (s prémiovou cenou).

Veľmi sa nám páči ich softvér VPN, ktorý obsahuje užitočné funkcie, ako napríklad „zoznam obľúbených serverov“, aby vám poskytol rýchly / ľahký prístup k vašim najpoužívanejším serverom. ExpressVPN má servery vo viac ako 70 krajinách.

Mobilné aplikácie ExpressVPN sú jedny z najlepších v odbore. Majú aplikácie pre systémy iOS a Android a na každej z nich sú hodnotené 4 a viac hviezdičiek.

Porovnávacie témy

Porovnávame prístupy ExpressVPN a súkromný prístup na internet pre každú z nižšie uvedených tém. Kliknutím na odkaz preskočíte dopredu na ktorúkoľvek časť tohto porovnania.

 1. zabezpečenia
 2. Zásady ochrany osobných údajov / protokolovania
 3. Softvér / Vlastnosti
 4. rýchlosť
 5. Torrent-priateľskosť a Torrent-funkcie

zabezpečenia

šifrovanie
PIA aj ExpressVPN berú bezpečnosť vážne. Každý ponúka šifrovanie OpenVPN alebo L2TP / IPSEC s 256-bitovými kľúčmi relácie. Je to rovnaká šifrovacia sila, akú používa americká armáda a vláda na vysoko bezpečnú komunikáciu.

Súkromný prístup na internet má miernu výhodu v šifrovaní tým, že vám umožňuje prispôsobiť silu a algoritmus šifrovania, ktorý sa používa v klientskom počítači VPN..

Nastavenia súkromného prístupu na internet

Prispôsobte si šifrovanie dát, autentifikáciu a silu nadviazania spojenia pomocou softvéru PIA

Ďalšie bezpečnostné funkcie
PIA aj ExpressVPN obsahujú VPN kill-switch. Túto funkciu máme radi a vždy odporúčame zvoliť si poskytovateľa, ktorý do svojho softvéru zabuduje jedného. Prepínač zabíjania zaisťuje, že vaše pripojenie na internet nikdy nevyteká nezašifrované údaje (alebo vašu skutočnú adresu IP), ak sa sieť VPN neočakávane odpojí..

Zhrnutie zabezpečenia:
PIA získava extra body za nastaviteľné nastavenia šifrovania (dokonca môžete úplne zakázať šifrovanie pre VPN, ktoré používajú VPN s nízkou úrovňou zabezpečenia, ako je napríklad geodblokovanie stránok na streamovanie videa). PIA tiež používa 4096-bitové šifrovanie handshake (oveľa silnejšie ako 2048-bitové šifrovanie používané väčšinou VPN).
VÍŤAZ: Súkromný prístup na internet

Zásady ochrany osobných údajov / protokolovania

Politika protokolovania je jedným z najdôležitejších kritérií pre výber VPN, najmä pre používateľov bittorrentov. Výberom jedného z týchto skutočných poskytovateľov VPN bez protokolovania zabezpečíte, že je takmer nemožná činnosť torrentu na váš účet VPN (alebo osobnú adresu IP)..

Súkromný prístup na internet: Ochrana osobných údajov

PIA to verejne zaručuje neuchovávajú si denníky aktivít ani relácií vášho používania VPN. To znamená, že nezaznamenávajú ani nezaznamenávajú vašu webovú históriu, stiahnuté súbory ani prichádzajúcu / odchádzajúcu IP adresu. Sú schopní udržiavať politiku bez protokolov, pretože spoločnosť PIA má sídlo v USA (kde sa na služby VPN nevzťahujú zákony o uchovávaní údajov)..

Súkromný prístup na internet vyžaduje na vytvorenie účtu minimálne informácie. Potrebujete iba e-mailovú adresu (fungujú aj jednorazové e-maily) a platobné podmienky. Anonymné platby sa prijímajú vo forme bitcoínov alebo darčekových kariet. Podľa nášho názoru nie je potrebné platiť anonymne, ale ak chcete viac súkromia, môžete to urobiť pokojne.

ExpressVPN: Ochrana osobných údajov

ExpressVPN neponúka úplne rovnakú úroveň ochrany osobných údajov ako PIA, pokiaľ ide o ich pravidlá protokolovania. Neprihlásia sa k žiadnej aktivite VPN (navštívené webové stránky, stiahnuté súbory atď.), Ale vykonajú metadáta relácie protokolov (KB prenesených údajov, použitý server VPN, trvanie pripojenia). našťastie, ExpressVPN nezahŕňa vašu IP adresu do protokolov ich pripojení (od 1. januára 2016).

Platby za bitcoíny sa prijímajú, ak chcete platiť anonymne.

Zhrnutie ochrany osobných údajov / protokolovania

Aj keď ExpressVPN neprihlási vašu IP adresu, stále nie je skutočným poskytovateľom VPN bez protokolov. PIA je jednou z prvých neprihlásených VPN a stále jednou z najlepších.
VÍŤAZ: Súkromný prístup na internet

Softvér / funkcie

Aj keď sú obe siete VPN bohaté na funkcie, v tejto oblasti ExpressVPN skutočne svieti. Ich softvér je stabilný, intuitívny a ponúka ďalšie funkcie, ktoré PIA nemá. ExpressVPN má tiež viac ako 3x viac umiestnení serverov ako PIA.

Softvér súkromného prístupu na internet

Softvér Private Internet Access má vynikajúce bezpečnostné funkcie a nastavenia šifrovania, aj keď ich nástroj na výber servera je trochu nepríjemný, keď majú 30 a viac serverových umiestnení. Toto je hlavné softvérové ​​rozhranie:

Ponuka nastavení softvéru

Karta „Rozšírené“ nastavenia PIA (zobrazená vpravo) vám ponúka niekoľko možností: Môžete si vybrať automatické spustenie / automatické pripojenie, výber pripojenia UDP verzus TCP, nastavenie presmerovania portov alebo povolenie funkcií ochrany proti úniku..

Presmerovanie portov:
Je to pokročilá funkcia a PIA je jednou z mála sietí VPN, ktorá ju ponúka. Malo by sa použiť iba v prípade, že sa cez bránu firewall nemôžete dostať iným spôsobom (pretože môže vytvoriť bezpečnostné diery).

Ochrana proti úniku IP: Kill-Switch, ochrana proti úniku DNS a ochrana proti úniku IPv6 pomáhajú zabrániť 3 najbežnejším typom únikov identity VPN. Môžete ich vypnúť / zapnúť jediným kliknutím.

obrázok

Nastavenia softvéru súkromného prístupu na internet

Nástroj na výber servera PIA

Namiesto výberu umiestnenia servera z hlavného okna softvéru VPN má PIA iný prístup.

Jediným spôsobom, ako si vybrať nový server, je kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu PIA na paneli úloh. Týmto sa otvorí dialógové okno výberu servera. Potom jednoducho kliknite na akékoľvek miesto v zozname a VPN sa začne pripájať.

Táto metóda poskytuje rýchly a ľahký prístup pre rýchle zmeny servera, ale je trochu trápne prehľadávať zoznam požadovaných serverov. Ak nemáte monitor s vysokým rozlíšením, bude zoznam vyšší ako obrazovka, čo vás núti prechádzať zoznamom..

Je to menšie obťažovanie, ale určite by sa mohlo zlepšiť.

Zobrazenie servera súkromného prístupu na internet

Zobrazenie výberu servera PIA (spustenie sa uskutoční kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu panela)

Softvér ExpressVPN

ExpressVPN zabudoval do svojho softvéru pre stolné počítače množstvo funkcií vrátane:

 • Ochrana pred únikom DNS
 • Zobrazenie výberu miest / obľúbených serverov
 • Výber protokolu (vyberte si z protokolov OpenVPN, PPTP, L2TP alebo SSTP)
 • Speed ​​Tester

Ochrana pred únikom DNS

Táto funkcia (ak je povolená v ponuke možností) zaisťuje, že všetky vyhľadávania DNS (keď do prehliadača napíšete www.websitename.com) budú smerované cez vlastné zabezpečené servery DNS ExpressVPN. Toto bráni vášmu poskytovateľovi internetových služieb v histórii prehľadávania webu.

Výber miesta / obľúbené servery

Výber preferovaného umiestnenia servera je rýchly a jednoduchý. V softvéri je viacero zoznamov rezervácií serverov.

Servery môžete zoradiť podľa názvu, umiestnenia alebo zvoliť konkrétne servery, ktoré chcete pridať do zoznamu obľúbených serverov.

ExpressVPN vám tiež ukáže najnovšie používané servery, ak sa chcete rýchlo pripojiť.

Obľúbené servery
Ak chcete pridať ľubovoľný server do svojho zoznamu obľúbených položiek, jednoducho kliknite na hviezdičku vedľa tohto umiestnenia servera.

Keď je hviezdička žltá, server sa zobrazí vo vašom zozname obľúbených serverov, ku ktorému sa dostanete kliknutím na kartu Hviezda označenú červenou farbou v ľavom hornom rohu..

Zobrazenie softvérových serverov ExpressVPN

Servery ExpressVPN

Možnosti protokolu VPN

Na rozdiel od PIA vám ExpressVPN umožňuje vybrať si z ktoréhokoľvek z 5 dostupných protokolov VPN v rámci softvérových možností.

Pomôže vám to ľahko prepínať medzi protokolmi a dá sa použiť na doladenie potrieb zabezpečenia (alebo rýchlosti).

Dostupné protokoly ExpressVPN sú:

 • OpenVPN UDP (Secure + Fast)
 • OpenVPN TCP (Bezpečné a spoľahlivé)
 • L2TP (Secure + Fast)
 • PPTP (Rýchly, ale nie príliš bezpečný)
 • SSTP (Spoľahlivé + tajnosť)

Ak si nie ste istí, ktorý protokol použiť, odporúčame vám držať sa OpenVPN. Je to najbezpečnejší protokol VPN a je stále pomerne rýchly.

Použite UDP na činnosti s veľkou šírkou pásma, ako je torrenting a streamovanie videa v HD. Použite TCP, ak je spoľahlivosť údajov dôležitejšia ako rýchlosť (e-mail, prehliadanie webu, prenos súborov http).

Protokoly ExpressVPN

Vyberte OpenVPN, PPTP, SSTP, L2TP alebo ‘Auto’

Softvérový záver a verdikt

Určite sa nám páčia možnosti nastaviteľného šifrovania zabudované do softvéru PIA (uvedené v časti Zabezpečenie). Páči sa nám tiež trojitá ochrana pred únikom IP.

ExpressVPN má toľko jedinečných funkcií, ktoré robia z ich softvéru radosť z používania. Okrem toho získate prístup ku všetkým 5 ich protokolom VPN (zatiaľ čo softvér spoločnosti PIA povoľuje iba protokol OpenVPN TCP alebo UDP). Výber servera PIA je tiež trochu nepríjemný. Ak budú naďalej pridávať umiestnenia serverov, budú čoskoro potrebovať nové rozhranie pre výber servera.
VÍŤAZ: ExpressVPN

PIA vs. ExpressVPN: Najrýchlejší

Rýchlosť je určite jedným z troch hlavných faktorov, ktoré ľudia zvažujú pri výbere siete VPN. Nechcete, aby rýchlosť vášho pripojenia dramaticky klesla jednoducho preto, že svoju bezpečnosť beriete vážne.

Našťastie, PIA a ExpressVPN v našich najrýchlejších výkonoch dosiahli celkom dobre. V porovnaní so zvyškom odvetvia VPN sú obidve výrazne nadpriemerné. Obe dokážu zvládnuť rýchlosti 50+ Mb / s (za predpokladu, že vaše pripojenie ISP je minimálne také rýchle).

Tu sú najrýchlejšie výsledky…

Rýchlosť súkromného prístupu na internet

Kanada rýchlostný test PIA

PIA Speedtest (Toronto, Kanada)

Holandsko rýchlostná skúška

PIA Speedtest (Holandsko)

Rýchlosť ExpressVPN

Test rýchlosti ExpressVPN (Londýn, Spojené kráľovstvo)

Test rýchlosti ExpressVPN (Londýn, Spojené kráľovstvo)

Rýchlostný test ExpressVPN (Holandsko)

Rýchlostný test ExpressVPN (Holandsko)

Analýza rýchlosti / verdikt:
Ako vidíte, obidve VPN priviedli solídnu rýchlosť na medzinárodné umiestnenia serverov (všetky rýchle testy sa uskutočnili z USA).

Je však jasné, že ExpressVPN je o niečo viac konzistentný s rýchlosťami vo všetkých smeroch. Okrem toho ExpressVPN rozdrvil PIA pri rýchlostiach proti smeru prúdenia. Ak je pre vás dôležitá rýchlosť nahrávania, služba ExpressVPN by vám mala slúžiť dobre.

VÍŤAZ: ExpressVPN (s malou rezervou)

Torrent priateľskosť / Torrent funkcie

Ak ste hlavným dôvodom pre nákup VPN, je stiahnutie torrentov anonymne, potom je táto časť mimoriadne dôležitá. Ak nie, môžete to preskočiť.

V tejto časti sa zameriame na prístup jednotlivých poskytovateľov k používateľom bittorrentov. Preskúmame tiež, aké užitočné funkcie (ak vôbec nejaké) obsahujú, ktoré poskytujú pre sťahovateľov torrent / p2p ďalšiu hodnotu.

Súkromný prístup na internet Torrent priateľskosť: 10/10

Súkromný prístup na internet dosiahol dokonalý výsledok 10/10 na našej mape prívetivosti torrentov, ktorá umiestnila 21 poskytovateľov VPN. Tu sú dôvody, prečo PIA obsadila náš zoznam ako najlepší torrent VPN v roku 2015…

Zásady protokolovania
PIA berie svoju politiku „nulových záznamov“ veľmi vážne. Obhajovali ho dokonca pred súdom proti FBI. Nie je to trik alebo marketingový trik, je to v jadre identity PIA. Ochrana osobných údajov je najvyššou prioritou.

SOCKS Proxy
Všetci predplatitelia PIA získajú bezplatný prístup k holandskému proxy serveru SOCKS5. V prípade, že nie ste oboznámení s proxy servermi SOCKS, sú ideálnou voľbou na proxy vaše pripojenie k torrentu vo vašom obľúbenom torrent softvéri. Proxy server je veľmi rýchly (v skutočnosti je to klaster serverov) a môže sa používať s aktívnym VPN alebo bez aktívnej VPN.

Máme sprievodcov nastavením, ktorí vám ukážu, ako nakonfigurovať mnoho rôznych torrent klientov, vrátane uTorrent, Vuze, Deluge, QBittorrent a Flud (Android)..

Ak si uvedomíte, že ďalšie spoločnosti (napríklad Torguard a BTGuard) účtujú približne 5 USD mesačne za pridanie proxy služby SOCKS, je zrejmé, aká veľká je táto bonusová funkcia.

Na všetkých serveroch sú povolené torrenty
Väčšina sietí VPN umožňuje p2p / torrenty iba na konkrétnych serveroch / krajinách, pretože niektoré lokality sú príliš riskantné. PIA používa odlišný prístup – Umožňujú prenos p2p na ľubovoľnom serveri, ale používajú vlastnú technológiu na smerovanie prenosu P2P cez druhý VPN tunel, ak ste na vysokorizikovom serveri..

Tento proces sa bez problémov realizuje v zákulisí a väčšina používateľov netuší, že sa to deje. Táto technika môže mierne spomaliť rýchlosť torrentu, ale môžete sa vyhnúť rýchlosti zasiahnutej prilepením na miesta priateľské k p2p. Rada: Vyhnite sa serverom v USA, Spojenom kráľovstve a Austrálii.

ExpressVPN Priateľskosť: 7/10

Skóre 7 je stále slušné a robí z ExpressVPN vhodného kandidáta na anonymné torrenty (pretože nezahŕňajú vašu IP adresu do protokolov servera). Pointa je, že ExpressVPN nie je schopný ponúknuť rovnakú extrémnu záruku ochrany súkromia ako PIA.

ExpressVPN neobsahuje proxy server SOCKS (podobne ako PIA), ale ich softvér má prepínač zabíjania (pekná funkcia p2p) a ich rýchlosti sú dosť rýchle. Ak sú však všetky rovnaké veci, PIA bude zvyčajne lepšou voľbou, ak vaše VPN použitie č.

VÍŤAZ: Súkromný prístup na internet

stanovenie ceny & Pravidlá vrátenia platby

Ceny PIA a ExpressVPN sú ceny na opačných koncoch spektra VPN. ExpressVPN sa zameriava na prémiový trh VPN, pričom jednoročné predplatné stojí 100 dolárov. To je 2,5-násobok ceny jednoročného predplatného PIA. Súkromný prístup na internet účtuje poplatok 39,95 dolárov za jednoročné plány (čo vyjde na špinu lacnú 3,33 dolárov mesačne).

Drahšie neznamená vždy lepšie, pokiaľ ide o VPN. Cennejšie služby VPN však bývajú lepšie v dvoch oblastiach:

 1. rýchlosť (Môžu si dovoliť väčšiu šírku pásma / používateľa)
 2. Zákaznícky servis (Dajte väčší počet zamestnancov technickej podpory)
 3. softvér (Vyšší rozpočet na vývoj softvéru a mobilných aplikácií).

To jednoznačne platí aj pre ExpressVPN a vynikali najviac v sekciách „Speedtests“ a „Software“ nášho porovnania VPN..

Osobná voľba je, či vám mierna rýchlosť a aktualizácia softvéru stoja viac ako dvojnásobok ceny. Neexistuje žiadna správna alebo nesprávna odpoveď, ale podľa mojej skúsenosti je väčšina ľudí úplne spokojná s PIA, ktorú náš editor ocenil za „najlepšiu lacnú VPN“..

Pravidlá vrátenia platby

Obaja títo poskytovatelia ponúkajú 100% záruku na vrátenie, bez akýchkoľvek podmienok alebo obmedzení (pokiaľ požadujete vrátenie prostriedkov v rámci povoleného časového limitu).

Odporúčame využiť tieto zásady vrátenia platby, pretože vám umožňujú vyskúšať niekoľko služieb VPN prakticky bez rizika, kým nenájdete tú najlepšiu..

Zásady expresnej náhrady VPN – 30 dní

ExpressVPN umožňuje používateľom požadovať a získať 100% refundáciu z ceny predplatného počas prvých 30 dní od služby. Vrátenie platby zvážia dokonca aj po 30-dňovom okne, ak dokážete, že ich služba bola neprístupná alebo nefungovala správne.
Môžete zrušiť svoj účet s úplnou refundáciou do 30 dní od počiatočného nákupu … Náhrady po uplynutí 30-dňového okna nákupu sa budú podľa uváženia ExpressVPN posudzovať iba v prípade, ak účastník môže preukázať, že služba nebola k dispozícii alebo použiteľné počas obdobia prihlásenia na odber a že sa vykonali primerané pokusy kontaktovať spoločnosť ExpressVPN s cieľom vyriešiť problém – ExpressVPN TOS

Zásady vrátenia súkromného prístupu k internetu – 7 dní

PIA má 100% záruku na vrátenie platby za prvých 7 dní po registrácii. Zdá sa, že štandardom pre vrátenie platby za 7 dní je priemyselný štandard (aj keď niekoľko spoločností si vyberie záruku 15 alebo 30 dní).
Ak ste spokojní so službou VPN PrivateInternetAccess.com menej ako 100%, radi vám vrátime vašu platbu, ak je vrátenie platby požadované do siedmich (7) dní od dátumu nákupu. Žiadosti podané neskôr ako v 7-dňovom okne nákupu budú zamietnuté – Podmienky služby PIA

Zahrnutie a odporúčania

Či už si vyberiete ExpressVPN verzus súkromný prístup na internet, naozaj príde k niekoľkým faktorom:

 1. Bude torrenting vaším primárnym využitím VPN?
 2. Koľko ste ochotní minúť?

Súkromný prístup na internet

Nenechajte sa zmiasť lacnou cenou, PIA je vynikajúcou všestrannou službou VPN a naša VPN odporúčaná # 1 pre používateľov bittorrentov.

Pros:

 • Pravdivé pravidlá „Protokoly bez prihlásenia“
 • SOCKS Proxy v cene
 • Trojitá ochrana pred únikom IP
 • rýchly

Zápory:

 • Menej serverových umiestnení ako ExpressVPN
 • Softvér umožňuje iba protokol OpenVPN

ExpressVPN

ExpressVPN má vynikajúci softvér a ich mobilné VPN aplikácie (iOS, Android) sú jedny z najlepších, takže ak je zabezpečenie mobilných telefónov prioritou, oplatí sa ich pozerať dlho. ExpressVPN je dosť drahé. IPVanish je ďalšia VPN, ktorú by ste mali zvážiť, pretože má veľmi rýchle rýchlosti a dobrý softvér, ale stále lacnejšia ako ExpressVPN..

Pros:

 • Skvelé desktopové a mobilné VPN aplikácie
 • Mierne rýchlejší ako PIA

Zápory:

 • Vedú protokoly o pripojení (ale nie IP adresa)
 • drahý.

Spodný riadok

_P $ 3,33 / mesiac, PIA je pravdepodobne príliš dobrý obchod na to, aby sme ju mohli odovzdať. Mám viac ako 10 aktívnych predplatení VPN, ale stále používam PIA každý deň. Je to rýchle, spoľahlivé a milujem ich odhodlanie chrániť súkromie. Ste už presvedčení? Prihláste sa na odber PIA!

Viac užitočných článkov & Guides

Guides
Používajte uTorrent anonymne
Používajte QBittorrent anonymne
Anonymné torrentovanie v 3 krokoch
Proxy verzus VPN pre bezpečné torrenty
Sprievodca šifrovaním Torrentu
recenzia
Súkromný prístup na internet
Torguard
Proxy.sh
IPVanish
Porovnania VPN
PIA vs. IPVanish
PIA vs. Torguard
PIA vs. Hidemyass
Torguard vs. BTGuard: Torrent Proxy

Ďakujeme za prečítanie tohto porovnania VPN 🙂

Súkromný prístup na internet

Navštívte stránku

7-dňová politika 100% vrátenia platby

ExpressVPN

Navštívte stránku

30-dňová politika 100% vrátenia platby
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me