Súkromný prístup k internetu vs Torguard (porovnanie VPN)

Súkromný prístup k internetu vs Torguard

Súkromný prístup na internet a Torguard sú dve z najobľúbenejších možností pre používateľov BitTorrent, ktorí chcú anonymizovať svoje torrenty a bezpečne sťahovať torrent..


Ak chcete zachovať svoju činnosť v oblasti torrentu v súkromí alebo hľadáte vysoko anonymnú službu VPN, obidve sú vynikajúcou voľbou (obidve sa stali našimi zoznamami najlepších služieb bez protokolovania VPN). – do hlavy, aby si zistil, ktorý z nich vyjde na vrchol.

Porovnávacie kritériá

Pri tomto porovnaní sme brali do úvahy všeobecné bezpečnostné funkcie, ako aj funkcie špecifické pre torrent, rýchlosť, zákaznícku podporu a ďalšie.

Pozrime sa na:

 • Bezpečnosť / Šifrovanie
 • rýchlosť
 • Torrent priateľskosť
 • Softvér / Vlastnosti
 • podpora
 • cena

Zhrnutie porovnania HEAD s hlavou

obrázok

 • So sídlom v USA
 • Žiadne protokoly aktivity, žiadne protokoly pripojenia.
 • 256-bitové šifrovanie AES (vlastné možnosti šifrovania)
 • 4096-bitové šifrovacie kľúče (veľmi bezpečné)
 • Neobmedzený prenos / prenos dát
 • Zabezpečenie zabitia
 • Vrátane služby VPN + Torrent Proxy
 • Žiadne ďalšie funkcie špecifické pre torrent

Cenové ponuky /
Mesačná cena: 6,95 $ / m
Najvýhodnejšia cena: 3,33 $ mesačne (Predplatné na 1 rok)

Naše obľúbené funkcie
Súkromný prístup na internet poskytuje viac funkcií za nižšiu cenu ako ktorákoľvek iná sieť VPN. Milujeme ich odhodlanie zachovávať dôvernosť (skutočná zásada „nulových záznamov“), rýchlosť, prívetivosť a vynikajúci softvér (s vlastnou kontrolou sily šifrovania a použitého algoritmu).

Každé predplatné služby PIA zahŕňa aj neobmedzené použitie ich holandského servera proxy socks5 (ideálne pre torrenty)..

obrázok

 • So sídlom v USA
 • Žiadne protokoly aktivity, žiadne protokoly pripojenia.
 • 256-bitové šifrovanie Blowfish
 • 2048-bitové kľúče (priemyselný štandard)
 • Neobmedzený prenos / prenos dát
 • Zabezpečenie zabitia
 • VPN & Torrent proxy služba sa predáva samostatne
 • p2p optimalizované servery, vlastný torrent proxy inštalátor

Cenové ponuky /
Mesačná cena: 10 USD / m
Najvýhodnejšia cena: 4,99 $ mesačne (Predplatné na 1 rok)

Naše obľúbené funkcie
Torguard je viac zameraný na torrent ako väčšina VPN. Ponúkajú samostatnú službu „Torrent Proxy“ pre rýchle a anonymné sťahovanie torrentov. Majú tiež vlastný softvér na inštaláciu proxy, ktorý automaticky nakonfiguruje vášho obľúbeného torrent klienta so správnymi nastaveniami. Majú tiež servery VPN optimalizované na p2p (torrent) a servery VPN stealth, ktoré pomáhajú prechádzať cez brány firewall blokujúce torrent..

Navštívte súkromný prístup na internet >

Navštívte Torguard >

Bezpečnosť / Ochrana súkromia

Súkromný prístup na internet
 • Žiadne záznamy. perióda.
 • 256-bitové šifrovanie AES w / 4096-bitové kľúče
 • Spínač zabíjania (úroveň systému)
 • Anonymné platby bitcoínmi, darčekové karty
Torguard
 • Žiadne záznamy. perióda.
 • 256-bitové šifrovanie Blowfish w / 2048-bitové kľúče
 • Kill-switch (na úrovni aplikácie)
 • Anonymné platby bez bitcoínu

PIA aj Torguard sú poskytovatelia VPN bez protokolovania (zatiaľ dobré). Obaja tiež akceptujú anonymnú platbu prostredníctvom šifrovania bitcoínov. To je do značnej miery miesto, kde podobnosť končí.

PIA používa 256-bitové šifrovanie AES (priemyselný štandard) so 4096-bitovými kľúčmi na šifrovanie handshake (výrazne silnejšie ako štandardné štandardné 2048-bitové kľúče). Torguard na druhej strane používa 256-bitové šifrovanie so starším (ale stále veľmi solídnym) šifrovacím algoritmom Blowfish. Používajú 2048-bitové kľúče, ktoré sú priemyselným štandardom, ale podľa môjho názoru je vždy silnejší.

Súkromný prístup na internet vám tiež poskytuje úplnú vlastnú kontrolu nad šifrovacou silou, použitým algoritmom a metódou autentifikácie údajov (zabraňuje útokom človek v strede). Desktopová aplikácia Torguardu vám nedáva žiadnu vlastnú kontrolu, okrem toho, aký typ servera vyberiete (rôzne servery používajú rôzne šifrovanie)

Nastavenia zabezpečenia a šifrovania súkromného prístupu na internet

Rozšírené nastavenia šifrovania PIA

Na obrázku vyššie je nastavenie vysoko bezpečné, ale používa rýchle šifrovanie AES-128 bit namiesto 256 bitov pre vyššie rýchlosti (vždy existuje kompromis, pokiaľ ide o rýchlosť verzus sila šifrovania). Môžete vyskúšať rôzne nastavenia, kým nenájdete ideálnu kombináciu pre svoje vlastné potreby. Väčšinou používam AES-256 bit, pretože rýchlosť pre mňa nie je hlavným faktorom.

Hlavný vypínač

Torguard aj PIA zabudovali do svojho softvéru prepínač zabíjania, hoci každý implementoval túto funkciu iným spôsobom.

Torguard používa vypínač na úrovni aplikácie
To znamená, že si môžete vybrať konkrétne aplikácie, ktoré budú zabité (zatvorené) v prípade neúmyselného prerušenia pripojenia VPN. Výber aplikácií, ktoré chcete zahrnúť, je rovnako jednoduché ako ich pridanie do zoznamu v softvérových nastaveniach Torguardu.

Samozrejme, ak kupujete torguard pre torrenty, mali by ste pridať torrent klienta do zoznamu, aby sa vaša skutočná IP náhodne nevypustila..

Súkromný prístup na internet používa prepínač zabíjania na úrovni systému
To znamená, že keď je aktivovaná (zaškrtnutím políčka kill-switch v softvérových nastaveniach), PIA úplne zastaví všetku internetovú aktivitu v prípade neúmyselného prerušeného pripojenia. Jediným spôsobom, ako obnoviť prístup na internet, je buď:

 1. Znova sa pripojte k serveru VPN
 2. Obnovte svoj DCHP spustením nástroja na riešenie problémov so systémom Windows (alebo to môžete urobiť ručne).

Ani metóda kill-switch nie je nevyhnutne lepšia alebo horšia. Záleží to na osobných preferenciách.

Anonymné platby

PIA aj Torguard umožňujú používateľom uskutočňovať anonymné platby. Na vytvorenie účtu sú potrebné iba minimálne informácie. Potrebujete iba e-mailovú adresu a spôsob platby.

Torguard prijíma platby za bitcoiny (najobľúbenejšia kryptomena na svete).

PIA akceptuje bitcoíny, ako aj anonymné platby prostredníctvom elektronického obchodovania so zostatkami darčekových kariet z populárnych obchodov (ako napríklad Starbucks, Red Lobster, Target, Best-buy, atď …). Je to dômyselné low-tech riešenie, ktoré vám umožňuje platiť anonymne bez toho, aby ste sa museli učiť kupovať, mixovať, ukladať a prevádzať bitcoiny.

Naučte sa, ako platiť pomocou darčekových kariet v našom sprievodcovi, ako anonymne platiť za sieť VPN.

Výherca: Súkromný prístup na internet
PIA zviazala alebo vyhrala každú časť bezpečnostného zúčtovania. Ak potrebujete najlepšiu možnú bezpečnosť (alebo máte radi možnosti prispôsobenia PIA), mali by ste ich určite vyskúšať ako prvé. Ušetrite viac ako 50% pri zakúpení predplatného na 1 rok.

Špecifické vlastnosti torrentu

Súkromný prístup na internet:
 • Na všetkých serveroch sú povolené torrenty
 • Server Socks5 zahrnutý zadarmo (Holandsko)
Torguard
 • Torrenty povolené na konkrétnych serveroch (mimo USA, mimo Veľkej Británie)
 • Proxy služba Socks5 sa predáva samostatne (5 krajín)
 • Softvér na automatickú inštaláciu servera proxy

Súkromný prístup na internet
Jednou z najlepších funkcií PIA je skutočnosť, že všetky predplatné VPN zahŕňajú prístup k holandskému proxy serveru SOCKS bez protokolovania. Nemajú silne inzerovať túto funkciu, ale je to ideálne pre torrenting a pomocou svojho proxy servera môžete ľahko nakonfigurovať svoj obľúbený torrent softvér tak, aby skryl vašu IP adresu..

Pokyny na nastavenie sú uvedené v našich príručkách pre:

 • uTorrent
 • Vuze
 • potopa

Súkromný prístup na internet umožňuje torrent na všetkých serveroch, hoci by pravdepodobne uprednostnili obmedzovanie vašej aktivity v oblasti torrentu na servery v krajinách priateľských k torrentu, ako je Holandsko, Kanada alebo Švajčiarsko..

Torguard
Torguard tiež ponúka proxy službu SOCKS 5, ale predáva ju osobitne od svojej služby VPN, takže ak chcete, aby proxy a VPN spoločne hľadali na $ 80 + / rok, na rozdiel od 39,95 dolárov s PIA. Aby sme boli spravodliví, ich služba Torrent Proxy je veľmi solídna a poskytuje vám viac možností umiestnenia na serveri.

Majú tiež elegantný nástroj na inštaláciu proxy, ktorý automaticky nakonfiguruje váš obľúbený torrent softvér (uTorrent, bitTorrent, Vuze, Deluge) s optimálnymi bezpečnostnými nastaveniami na bezpečné a anonymné používanie proxy služby.

To vám pomôže vyhnúť sa bolestiam hlavy alebo zmätku manuálneho nastavenia, ktoré by bolo potrebné použiť na proxy server SIAKS servera PIA. (Aj keď máme sprievodcov prepojených vyššie)

Torguard obmedzuje činnosť torrentu na konkrétne servery p2p (na optimalizáciu rýchlosti siete a zabránenie možným legálnym bolestiam hlavy).

Víťaz: TIE
Ak ste ochotní zaplatiť za získanie služby VPN + Proxy, potom služba Torguard proxy a automatická inštalácia sú určite lepšie ako server PIA SOCKS5 (vyžaduje manuálne nastavenie).

Samozrejme PIA je doslova polovičná cena, teda 39,95 dolárov / rok…

Test rýchlosti: PIA vs. Torguard

Torguard aj PIA v posledných rokoch dramaticky rozšírili svoje serverové siete. To znamená, že na jedného používateľa je k dispozícii viac umiestnení na serveri a väčšia šírka pásma.

Zrýchlenie až 50+ Mb / s je určite možné u oboch poskytovateľov (za predpokladu, že vaše bežné pripojenie je aspoň také rýchle).

Súkromný prístup na internet

PIA Holandsko rýchlostná skúška

Holandský server (PIA)

Súkromný prístup na internet Kanada najrýchlejší

Canada Server (PIA)

Testy rýchlosti torguardu

Torguard Holandsko rýchlostná skúška

Holandský server (Torguard)

Torguard Kanada Najrýchlejší

Canada Server (Torguard)

Ako vidíte, výsledky testu rýchlosti sú veľmi podobné. PIA získava miernu rýchlosť pri sťahovaní a Torguard má vyššie rýchlosti. Vaše výsledky budú samozrejme závisieť od rýchlosti pripojenia, vzdialenosti servera, zaťaženia servera, denného času atď…

Ale sú dosť blízko na to, aby sme to nazvali na TIE

stanovenie ceny & Pravidlá vrátenia platby

PIA aj Torguard sú v porovnaní s priemernými cenami v priemysle pomerne prijateľné. Každý tiež ponúka a 7-dňová politika vrátenia peňazí.

Súkromný prístup na internet je lepšou celkovou hodnotou.
Iba za 39,95 USD / rok (to je 3,33 $ mesačne). Zahrnutá služba VPN + Proxy je nižšia ako cena samotnej služby VPN pre Torguard.

Cena PIA:

Ceny VPN pre súkromné ​​pripojenie k internetu a možnosti plánovania

Stránka s cenami súkromného prístupu na internet

Torguardova cena
Torguard má pre svoje VPN samostatné ceny & Proxy služba (aj keď pri kúpe oboch získate zľavu vo zväzku).

Služba VPN:

 • 9,99 $ mesačne (1 mesačné predplatné)
 • 4,99 $ / mesiac (predplatné na 1 rok)

Torrent proxy služba

 • 5,95 $ / mesiac (1 mesačné predplatné)
 • 3,91 $ / mesiac (predplatné na 1 rok)

Porovnanie cien Torguard VPN

Torguardove VPN ceny

záver

jasne Lepší je súkromný prístup na internet ale to neznamená, že sú ideálnou voľbou pre každého. Rýchlo zosumarizujeme výhody a nevýhody každého z nich, takže máte lepšiu predstavu o tom, ktorá VPN je pre vás najvhodnejšia.

obrázok

PROS

 • Lacnejšie (od 3,33 $ mesačne)
 • Vrátane proxy služby Socks5
 • Vynikajúci softvér
 • Vlastná kontrola nad možnosťami šifrovania
 • Vynikajúca reputácia v rámci komunity p2p
 • Na všetkých serveroch sú povolené torrenty
 • Ochrana pred únikom DNS a ochrana pred únikom IPv6

obrázok

PROS

 • Veľmi vysoké rýchlosti
 • Samostatná služba Torrent Proxy (5 krajín)
 • Softvér na automatickú inštaláciu servera proxy
 • Servery optimalizované na torrent
 • K dispozícii je protokol VPN „Stealth“
 • Ochrana pred únikom DNS a ochrana pred únikom IPv6
CONS
 • Proxy služba je obmedzená na 1 miesto
 • Musíte nastaviť torrent proxy manuálne
 • Menej umiestnení VPN servera ako Torguard
ZÁPORY
 • Za VPN musíte platiť zvlášť & zastupovanie
 • Torrenty sú povolené iba na konkrétnych serveroch
 • Žiadna kontrola nad šifrovacou silou / algoritmom
 • Torguard VPN je drahšia ako služba PIA

Takže, ktorú VPN by ste si mali zvoliť?

Pravda je, že veľká väčšina ľudí bude pravdepodobne mať lepší prístup k súkromnému prístupu na internet (za predpokladu, že cena je jedným z vašich hlavných výberových kritérií. PIA vám dáva viac peňazí za vaše peniaze ako Torguard a ich softvér je určite o krok vpred). Drvivá väčšina ľudí bude pravdepodobne mať lepší prístup k súkromnému prístupu na internet…

Mali by ste zvoliť Torguarda, ak…

 • Chcete najlepšiu proxy službu pre torrenty (Torguard je určite najlepší torrent proxy)
 • Nechcete, aby ste manuálne nakonfigurovali svoj torrent softvér na používanie servera proxy
 • Ste ochotní zaplatiť trochu viac za mierne zvýšenie rýchlosti VPN
 • Nezáleží na tom, či máte vlastnú kontrolu nad šifrovaním VPN

Mali by ste zvoliť súkromný prístup na internet, ak…

 • Chcete najlepšiu cenu / hodnotu
 • Chcete najlepšiu službu VPN / bezpečnosť / softvér
 • Nepotrebujete viac ako jedno umiestnenie servera proxy

Spodný riadok: Súkromný prístup na internet bude pre väčšinu používateľov tou najlepšou voľbou
Osobne sa prihlasujem na odber PIA, aj keď môžem ako recenzent bezplatne získať prakticky akúkoľvek službu VPN. Ich bezpečnosť je vysoká, takmer som nikdy neprerušil spojenie a bezplatná proxy služba SOCKS5 je pekný bonus. To je len niekoľko dôvodov, prečo sme v roku 2015 vymenovali PIA za najlepšiu VPN pre Torrenting.

Ešte stále nenájdem inú službu VPN, ktorá ponúka viac funkcií, súkromie a výkon ako PIA za menej ako 40 dolárov ročne. Najmä pokiaľ ide o náročné potreby súkromia bittorrentov v oblasti ochrany osobných údajov.

Môžete vyskúšať PIA prakticky bez rizika (vďaka svojej 7-dňovej záruke na peniaze).
Som si istý, že sa vám bude páčiť.
Získajte súkromný prístup na internet »

Ďalšie odkazy / zdroje

Tu je niekoľko ďalších článkov, ktoré vám môžu pomôcť:

Recenzie VPN
Torguard
Súkromný prístup na internet
Proxy.sh
IPVanish
ibVPN
Pokyny na nastavenie servera proxy pre server
uTorrent
Vuze
potopa
qBittorrent
Guides / Rankings
Úplne anonymné torrenty v 3 krokoch
HTTP vs SOCKS Proxy (pre torrenty)
Najlepšie VPN služby pre Torrenting
Ako anonymne platiť za VPN
Ako šifrovať svoje torrenty
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map