Ako používať súkromný prístup na internet pre torrent

Súkromný prístup na internet je jednou z (ak nie najpopulárnejších) služieb VPN na svete a jedna z najlepších možností pre používateľov bittorrentov, ktorí sa snažia o anonymné sťahovanie súborov.

PIA je jednou z najdostupnejších sietí VPN na svete, ktoré sú prístupné z hľadiska torrentov a zabezpečenia. Preto sme ich nazvali našou najvyššou torrentovou sieťou VPN z roku 2015, a preto tiež najvyššou položkou nášho zoznamu najviac priateľských sietí VPN na svete (s dokonalým skóre 10)..

Najlepšie zo všetkého je, že predplatné na súkromný prístup na internet zahŕňa VPN aj neprihlásenú proxy službu SOCKS. Sú jednou z mála spoločností, ktoré zahŕňajú obe. Ako uvidíte, možnosť používať VPN a / alebo proxy pre vaše torrenty vám poskytne tónu flexibility v tom, ako sťahujete torrenty anonymne.

Táto príručka vám krok za krokom ukáže, ako skryť svoju IP adresu torrentu, zašifrovať svoje torrenty a zakryť svoju históriu sťahovania pomocou súkromného prístupu na internet. Začnime…

Contents

Sekcie článkov (Skip Ahead)

V tejto príručke nájdete témy, ktorými sa zaoberáme. Kliknutím na odkazy nižšie preskočíte, ak vás zaujíma iba niekoľko tém a nemusíte si celú záležitosť prečítať.

Všeobecné oddiely:

 1. Úvod do súkromného prístupu na internet
 2. 2 metódy anonymných torrentov (proxy vs. VPN)
 3. Ako používať PIA ako VPN pre torrent
 4. Ako získať vaše prihlasovacie meno / heslo pre proxy server PIA (požadované pre nastavenie proxy)

Nastavenia servera proxy:

 • uTorrent nastavenia pre PIA
 • Vuze nastavenia pre PIA
 • Rozsiahle nastavenia pre PIA
 • Nastavenia QBittorrentu pre PIA
 • Ako používať VPN + Proxy súčasne

Súkromný prístup na internet: rýchly vzhľad / vlastnosti / ceny

obrázok

Vlastnosti:
Žiadne protokoly aktivity. Žiadne metadáta. perióda.
256-bitové šifrovanie AES (priemyselný štandard)
Kontrola sily / algoritmu šifrovania
Torrent Friendly
Zahrnutý proxy server SOCKS5 (bonus!)
Preposielanie portov
Firewall NAT
Záruka vrátenia platby na 7 dní
Prečítajte si našu úplnú recenziu PIA

stanovenie ceny
$ 6,96 / mesiac
Najlepšia ponuka: 3,33 USD / mesiac (1 rok)

Získajte súkromný prístup na internet »

Súkromný prístup na internet je najobľúbenejšou službou VPN medzi návštevníkmi tohto webu. Ich kombináciu ceny / bezpečnosti / funkcií považujeme za bezkonkurenčnú.

Keď ľudia hľadajú svoju prvú sieť VPN, zvyčajne odporúčam každému vyskúšať službu PIA ako prvý (pretože vám ušetrí $$ oproti konkurencii) a v prípade potreby ju inovujem neskôr..

Tu je dôvod, prečo spoločnosť PIA neustále umiestňuje na zozname odporúčaných sietí VPN:

Pravidlá protokolovania: Spoločnosť PIA sídli v USA, ktorá pre služby VPN nevyžaduje žiadne požiadavky na uchovávanie údajov. PIA nemonitoruje ani neeviduje vašu aktivitu VPN, web ani históriu sťahovania.

Okrem toho sú jednou z mála sietí VPN, ktoré neuchovávajú protokoly metadát / pripojení. To dáva používateľom najvyššiu úroveň anonymity (ktorú máme radi).

Torrent priateľskosť: PIA je veľmi prívetivý k torrentu a neobmedzuje torrent na konkrétne servery alebo umiestnenia. V skutočnosti majú neuveriteľne jedinečné riešenie na presmerovanie činnosti torrentu do krajín, ktoré sú priaznivejšie pre torrent.

Bezpečnosť / Software: Softvér spoločnosti PIA sa ľahko používa, ponúka 256-bitové šifrovanie (rovnaká sila ako prísne tajné americké vojenské komunikácie) a poskytuje používateľom vlastnú kontrolu nad použitým typom šifrovania a sily kľúča (ak chcete rýchlejšie a menšie šifrovanie)

Dva spôsoby použitia PIA pre torrenty (Proxy / VPN)

Každé predplatné súkromného prístupu na internet zahŕňa službu VPN aj anonymnú proxy službu SOCKS. To vám dáva veľa flexibility pri výbere anonymizácie stiahnutí torrentov.

Najlepšie zo všetkého je, že keďže PIA umožňuje 5 súčasných pripojení, môžete používať súčasne VPN + Proxy s niekoľkými vážnymi výhodami.

Ak chcete získať podrobnú analýzu, prečítajte si našu príručku o výbere VPN verzus proxy pre torrent.

Tu je stručné zhrnutie…

Používajte iba proxy
Zvyčajne rýchlejšie ako pri použití siete VPN, ale jedinou možnosťou šifrovania je použitie vstavaného šifrovania klienta torrent. Môže to byť problém, ak váš poskytovateľ internetových služieb škrtí alebo zablokuje vaše torrenty.

Pri serveri proxy bude vaša adresa IP torrentu iná ako adresa IP webového prehľadávača (ktorá sa nám páči).

Používajte iba sieť VPN
Sieť VPN vám poskytuje mimoriadne silné šifrovanie (zabránenie škrteniu / monitorovaniu poskytovateľom internetu) a poskytuje viac umiestnení na serveri / krajine. Sťahovanie môže byť pomalšie. Vaša adresa IP torrentu bude rovnaká ako adresa IP vášho prehliadača.

Spoločné používanie siete VPN + Proxy
Podľa môjho názoru je to to najlepšie z oboch svetov. Získate mimoriadne silné šifrovanie, dvojitú anonymitu (vaša IP sa zmení dvakrát) a vaša IP adresa torrentu sa stále líši od IP vášho internetového prehliadača..

Optimálne by ste použili 1 spoločnosť ako službu VPN a inú pre svoju anonymnú proxy službu SOCKS, ale veľká väčšina používateľov bude s používaním PIA spokojná (a ušetrí pri tom veľa $$$). Ak si myslíte, že budete chcieť mať samostatného poskytovateľa proxy servera torrent, odporúčame vám použiť Torguard alebo BTGuard (a ako svoju VPN používať PIA).

Používanie privátneho internetového prístupu VPN pre torrenty

Toto je najjednoduchšia možnosť, pretože vo svojom klientovi torrent nemusíte meniť žiadne nastavenia (uTorrent, Vuze atď.)..

Vyžaduje sa iba 6 krokov:

 1. Zaregistrujte sa na prístup k súkromnému internetu
 2. Stiahnite si softvér VPN pre stolné počítače VPN (k dispozícii Windows / Mac)
 3. Prihláste sa do siete VPN pomocou svojho používateľského mena / hesla (e-mailom vám pri registrácii)
 4. Pripojte sa k serveru VPN (odporúčame Holandsko, Švajčiarsko, Kanada).
 5. Povoliť „Kill-Switch“ PIA (voliteľné, ale odporúčané)
 6. Spustite obľúbeného torrent klienta

To je všetko! Vaše torrenty sú teraz šifrované a vaša skutočná adresa IP bude skrytá pred vašimi kolegami z torrentu.

Ako sa prihlásiť na PIA

Registrácia na súkromný prístup na internet je rýchla a ľahká. Môžete sa doslova zaregistrovať, zaplatiť, stiahnuť a pripojiť sa k ich VPN za menej ako 5 minút. Na vytvorenie účtu je potrebných len veľmi málo informácií.

Potrebuješ:

 1. E-mailová adresa (na príjem vašich prihlasovacích údajov)
 2. Spôsob platby (Prijímajú sa kreditné karty, Paypal a anonymné bitcoíny)
 3. Ak platíte kreditnou kartou, sú potrebné aj vaše fakturačné údaje

PIA vám dokonca umožňuje použiť zvyšné darčekové karty od populárnych maloobchodníkov na zaplatenie anonymne, ak je bitcoín príliš mätúci. Úprimne povedané, väčšina používateľov by sa mala radšej rozhodnúť pre pohodlie platieb cez paypal.

Po prihlásení a platbe vám PIA okamžite pošle e-mail s vašimi prihlasovacími údajmi a odkazom na stiahnutie softvéru (nezabudnite teda použiť platnú e-mailovú adresu).

Nastavenia zabezpečenia softvéru

Naše odporúčané nastavenia vyzerajú takto (keď otvoríte softvér, kliknite na tlačidlo „Rozšírené“, aby ste sa dostali do tejto ponuky).

Rozšírené nastavenia súkromného prístupu na internet

Menu rozšírených nastavení

Poznámka: Možnosti automatického prihlásenia / automatického pripojenia sú úplne na vás.

Nastavenia:
Typ pripojenia – UDP (to by vám malo dať najrýchlejšie rýchlosti)
Prepínač zabíjania VPN – Ak VPN zlyhá (zabraňuje úniku IP adresy), vaše pripojenie na internet sa zruší.
Ochrana pred únikom DNS – Robí z vášho počítača iba servery DNS PIA (skryť webovú históriu pred poskytovateľom internetu)
Ochrana pred únikom IPv6 – Voliteľné, ale zabraňuje úniku IP prostredníctvom nového protokolu IPv6

Skontrolujte nastavenie a odstráňte problémy

Je dôležité skontrolovať svoju IP adresu torrentu, aby ste sa uistili, že všetko funguje podľa očakávania. Napísali sme kompletný návod na overenie zmeny adresy IP vášho torrentu.

Ak sú rýchlosti pomalšie ako sa očakávalo (napríklad pod 500 kb / s), mali by ste povoliť automatické mapovanie portov v ponuke nastavení / možností pripojenia vášho torrent klienta. Vyhľadajte možnosť, ktorá hovorí ‘UPnP’ alebo , NAT-PMP“a začiarknite políčko. Tým sa zabezpečí, že vaše torrent pakety sú správne preposlané cez váš smerovač a nestratia sa / neblokujú sa.

Tu je miesto, kde ho nájdete v uTorrent: možnosti > Preferencie > prípojka

uTorrent automatické mapovanie portov

uNastavenia mapovania portov Porrent

To je všetko, vaše torrenty by teraz mali byť šifrované a anonymizované. Môžete tiež pridať proxy pripojenie (v rovnakom čase ako VPN) pre zvýšenie ochrany osobných údajov alebo ak uprednostňujete inú IP adresu svojho torrentu ako IP vášho webového prehliadača..

Ako získať prihlasovacie meno a heslo pre proxy servera PIA (NEPRESNEJTE)

Každé predplatné služby PIA prichádza s prístupom k ich proxy serveru bez protokolu SOCKS5 v Holandsku. Je pomerne rýchly a je ideálny na použitie s vašim obľúbeným torrent softvérom.

Poznámka: Nevynechajte tento prvý krok, ktorým je vygenerovať kombináciu prihlasovacích údajov a hesiel pre server proxy. Je to iné ako vaše prihlasovacie údaje k VPN.

Dobre, poďme do toho a vygenerujeme užívateľské meno / heslo pre proxy server

Ako získať kombináciu prihlasovacích údajov a hesla servera proxy

Ak chcete vygenerovať svoje používateľské meno / heslo na prístup k proxy serveru, musíte sa prihlásiť do svojho účtu na svojej webovej stránke.

Potom prejdite nadol, kým neuvidíte túto časť:

Ako získať heslo PIA proxy

Na paneli účtu vytvorte prihlasovacie meno a heslo servera proxy

Potom jednoducho kliknite na tlačidlo „Regenerovať používateľské meno a heslo“. Nechajte okno otvorené, aby ste mohli ľahko skopírovať / vložiť svoje používateľské meno / heslo, keď ich trochu použijeme.

Informácie, ktoré potrebujete na nastavenie proxy servera PIA

Teraz, keď už máte svoje užívateľské meno / heslo (z vyššie uvedeného kroku), je k dispozícii iba niekoľko ďalších informácií, ktoré potrebujete, aby ste mohli používať proxy server PIA SOCKS5 s akýmkoľvek hlavným torrent softvérom. Môžete ju použiť dokonca aj v službe Flud (ak máte Android).

Užívateľské meno: (z predchádzajúceho kroku)
heslo: (z predchádzajúceho kroku)
Názov hostiteľa / adresa servera: proxy-nl.privateinternetaccess.com
port: 1080

Niektoré dôležité poznámky:
Ak používate iba proxy (bez VPN), možno budete chcieť povoliť šifrovanie vo vašom klientovi torrent. Zníži sa tým počet dostupných kolegov, ale tiež to zabráni vášmu poskytovateľovi internetových služieb pri obmedzovaní vašich torrentov alebo pri sledovaní toho, čo sťahujete..

Ďalšie informácie o používaní vstavaného šifrovania torrentov nájdete v našom sprievodcovi šifrovaním torrentov.

V nasledujúcich častiach vám ukážeme, ako nainštalovať tieto nastavenia servera proxy do vášho obľúbeného softvéru torrent. Každý torrent klient bude mať svoju vlastnú sekciu (zvyčajne zoradenú podľa popularity).

uTorrent Settings (PIA Proxy)

Ak chcete získať prístup k nastaveniam servera proxy v aplikácii uTorrent, prejdite na:
možnosti > Preferencie > prípojka (karty vľavo)

Do príslušných polí zadajte nižšie uvedené informácie:

typ: SOCKS5
proxy: proxy-nl.privateinternetaccess.com
port: 1080
Užívateľské meno: meno používateľa vygenerované v predchádzajúcom kroku
heslo: heslo vygenerované v predchádzajúcom kroku

a nezabudnite skontrolovať všetkých 6 políčok označených zelenou bodkou, aby ste predišli úniku identifikačných informácií pomocou utorrentu.

uTorrent proxy nastavenia pre súkromný prístup na internet

u Nastavenia Torrent proxy pre PIA

Ďalej máte možnosť pridať šifrovanie. Ak nepoužívate sieť VPN, tento krok pomôže zabrániť škrteniu / monitorovaniu poskytovateľov internetových služieb, môže to však znížiť počet dostupných partnerov. Prečítajte si našu príručku šifrovania torrentu, kde nájdete všetky podrobnosti.

u Nastavenia Torrent Encryption

Ísť do Ponuka > možnosti > Preferencie > BitTorrent, a urobte nastavenia tak, aby vyzerali takto:

uTorrent nútené šifrovanie (PIA Proxy)

Režim „núteného šifrovania“ (pomáha predchádzať škrteniu)

Vstavané šifrovanie uTorrent je lepšie ako nič, ak váš poskytovateľ internetu obmedzuje / spomaľuje sťahovanie torrentov. Náš Sprievodca šifrovaním Torrentu obsahuje úplné vysvetlenie, ako efektívne šifrovať vaše torrenty.

Nastavenia proxy servera Vuze (pre súkromný prístup na internet)

Ak chcete získať prístup k nastaveniam servera proxy Vuze, prejdite na stránku…
Ponuka > náradie > možnosti > Spojenie (záložka vľavo) > zastupovanie
Poznámka – ak chcete upraviť nastavenia servera proxy, musíte byť v pokročilom používateľskom režime. Prejdite na Možnosti > Režim používateľa na prepínanie

Použite nastavenia uvedené nižšie spolu s používateľským menom / heslom proxy servera, ktorý ste už vygenerovali, aby sa vaše nastavenia zhodovali s obrázkom nižšie. Skontrolujte všetky rovnaké políčka.

Nastavenie:
Hostiteľ: proxy-nl.privateinternetaccess.com
port: 1080
Užívateľské meno: (vaše používateľské meno)
heslo: (tvoje heslo)
Verzia ponožiek: V5

Ak do príslušného poľa zadáte svoje používateľské meno / heslo, vaše nastavenia by mali vyzerať presne takto. Potom kliknutím na tlačidlo „TEST SOCKS“ (TESTOVÉ SOCKY) potvrďte, že nastavenie funguje.

Vuze proxy nastavenie pre súkromný prístup na internet

Vuze proxy nastavenie pre súkromný prístup na internet

Nastavenia šifrovania Vuze

Ak používate súčasne iba proxy, a nie VPN, odporúčame vám použiť šifrovanie protokolu Vuze, aby ste zabránili vášmu ISP v škrtení alebo čítaní vašich stiahnutí torrentov. Úplné vysvetlenie šifrovania torrentu a jeho výhod nájdete v našej Príručke šifrovania Torrent.

Ak chcete získať prístup k nastaveniam šifrovania vo Vuze, prejdite na Ponuka > náradie > možnosti > prípojka > Transportné šifrovanie

V prípade šifrovania „Nútené“ (čo znamená, že nie sú povolené nezabezpečené pripojenia) zmeňte nastavenia tak, aby sa zhodovali s nasledujúcimi nastaveniami, a zrušte začiarknutie všetkých políčok:

Vuze šifrovanie

Vuze ‘Forced’ Encryption settings

Súvisiace články

Tu je niekoľko ďalších sprievodcov, ktoré považujete za mimoriadne užitočné, ak je Vuze vaším torrent klientom:

 • Ako skontrolovať svoju torrent IP – pomocou tohto sprievodcu overte, či vaše nastavenia servera proxy skrývajú vašu IP podľa očakávania
 • Ako používať anonymne Vuze – Pokyny na nastavenie proxy servera proxy proxy vuze +.

Nastavenia Deluge Proxy

Ak chcete používať server proxy spoločnosti PIA so serverom Deluge, najskôr prejdite na stránku editovať > Preferencie > zastupovanie (z kategórií vľavo)

Spoločnosť Deluge vyžaduje, aby ste manuálne nakonfigurovali nastavenia servera proxy pre každú službu osobitne. Pre každé z nich použijeme rovnaké nastavenia servera proxy, musíte ich však zadať postupne 1.

Štyri služby sú: Peers, Web Seed, Trackery, DHT.

Tu sú nastavenia, ktoré chcete pre každé z nich zadať:

 • typ: Ponožky V5 W / Auth
 • Užívateľské meno: Vaše užívateľské meno
 • heslo: Tvoje heslo
 • Hostiteľ: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • port: 1080

keď skončíte, malo by to vyzerať takto:

obrázok

Nastavenie Deluge Encryption

Ak nepoužívate sieť VPN, môžete použiť zabudované šifrovanie spoločnosti Deluge (prečítajte si nášho úplného sprievodcu šifrovaním)

Ak chcete získať prístup k nastaveniam šifrovania, prejdite na stránku sieť (kategória) v Preferencie (Ponuka)

Zmeňte svoje nastavenia tak, aby sa zhodovali s týmito nastaveniami (povolia iba plne šifrované prenosy)

 • prichádzajúci: vynútený
 • odchádzajúce: vynútený
 • Úroveň šifrovania: Full Stream
 • Zašifrovať celý stream: kontrolované

Rozsiahle nastavenia núteného šifrovania

Deluge ‘Forced’ Full-Stream Encryption

Ďalšie užitočné príručky

Nezabudnite sa pozrieť na našich ďalších sprievodcov, aby ste mohli naplno využiť službu Deluge. Určite budete chcieť skontrolovať svoju IP adresu torrentu a overiť, či nastavenie servera proxy funguje.

 • Ako skontrolovať IP adresu spoločnosti Deluge – Skontrolujte, či nastavenie servera proxy funguje tak, ako sa očakávalo, aby skrylo vašu adresu IP
 • Sprievodca anonymitou Deluge – Ako používať Deluge s proxy a / alebo VPN pre optimálne súkromie

Nastavenia servera QBittorrent Proxy (pre súkromný prístup na internet)

Ak chcete používať proxy službu PIA s QBittorrentom, porovnajte príslušné nižšie uvedené nastavenia s poľami v ponuke možností QBittorrentu, ako je to zobrazené nižšie. Ak chcete získať prístup k nastaveniam servera proxy, prejdite na: náradie > možnosti > prípojka

nastavenie

 • typ: SOCKS5
 • Hostiteľ: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • port: 1080
 • Užívateľské meno: generované v ovládacom paneli účtu PIA v predchádzajúcom kroku
 • heslo: generované v ovládacom paneli účtu

obrázok

Voliteľné šifrovanie pre QBittorrent

Ak NEPOUŽÍVAJETE súčasne VPN + Proxy, odporúča sa použiť vstavané šifrovanie QBittorrentu, ak sú vaše rýchlosti pomalšie, ako sa očakávalo. Dôvodom je skutočnosť, že pomalé rýchlosti sú často výsledkom blokovania alebo spomalenia (spomalenia) bežných bittorrentových portov vášho poskytovateľa internetu..

V našom šifrovacom sprievodcovi Torrent nájdete všetky podrobnosti o tom, ako / kedy / prečo šifrovať svoje torrenty. Alebo sa jednoducho zhodujte s nastaveniami QBittorrentu, ktoré zodpovedajú nastaveniam uvedeným nižšie:

pod náradie > možnosti > bittorrent
Zmeňte rozbaľovaciu ponuku „Režim šifrovania“ na „Vyžadovať šifrovanie“.

Nastavenia šifrovania QBittorrent

Ako povoliť šifrovanie v QBittorrent

Ďalšie užitočné príručky

Budete chcieť skontrolovať svoju IP adresu, aby ste si overili, či vaše nastavenie proxy servera funguje správne (a či nedochádza k úniku vašej skutočnej IP adresy. Máme tiež úplného sprievodcu anonymitou dažďov).

 • Ako skontrolovať svoju IP adresu torrentu
 • Ako používať Deluge anonymne – Nastavenia VPN / Proxy / Encryption pre Deluge.

Ako používať PIA VPN & Proxy spolu

Odberatelia PIA sa môžu rozhodnúť, že na anonymné sťahovanie torrentov použijú súčasne VPN a proxy server s prístupom na internet. Toto môže byť najlepšia voľba pre mnohých používateľov a má niekoľko výhod:

 • Vaše torrenty budú šifrované mimoriadne silným 256-bitovým šifrovaním
 • Vaša adresa IP torrentu sa bude líšiť od adresy IP webového prehľadávača
 • Váš prehliadač aj adresa IP torrentu sa budú líšiť od vašej skutočnej adresy IP (ktorá zostane skrytá)
 • Spoločné používanie VPN + Proxy môže byť rýchlejšie ako samotné VPN (predbežné dôkazy)
 • proxy servera SOCKS môže zabrániť úniku IP lepšie ako samotný prepínač VPN kill-switch

Ako to nastaviť

Krok 1 – postupujte podľa Sprievodcu nastavením proxy servera PIA v tomto článku a nainštalujte správne nastavenia servera proxy do svojho obľúbeného softvéru torrent.
Krok 2 – Jedno nastavenie servera proxy je nakonfigurované a testované, pre VPN nie sú potrebné žiadne špeciálne nastavenia

Ako používať PIA VPN / Proxy spoločne

Je tu iba jedno dôležité pravidlo:
Pred otvorením torrent klienta sa uistite, že ste sa pripojili k serveru VPN!

Ak najprv otvoríte softvér torrent, môže to spôsobiť chybu servera proxy, keď sa vaša základná adresa IP prepne, keď sa nakoniec pripojíte k sieti VPN. To často spôsobí, že sa proxy server na krátku dobu odpojí a zablokuje vás z budúcich pripojení.

Ak tak urobíte omylom, jednoducho zatvorte svoj torrent softvér, počkajte pár minút, znova sa pripojte k sieti VPN a potom normálne otvorte váš torrent softvér..

Ďalšie užitočné príručky / články

Ďakujeme, že ste si prečítali nášho sprievodcu používaním PIA pre torrenty. Dúfame, že vám bolo veľmi užitočné (ak ste tak urobili, zdieľajte ho s priateľom).

Tu je niekoľko ďalších užitočných príručiek, ktoré vám pomôžu zaistiť čo najbezpečnejšie a anonymné torrenty.

Populárni sprievodcovia

Prepínač zabíjania VPN (prečo je to dôležité pre zabezpečené torrenty)
Ako používať uTorrent anonymne
Ako používať anonymne Vuze
Ako používať QBittorrent anonymne
ako & prečo šifrovať sťahovanie torrentov

Ďalšie články a recenzie

Proxy verzus VPN (pre používateľov torrentu)
SOCKS vs. HTTP proxy (jeden je omnoho lepší)
Zadarmo VPN a prečo nie sú dobré pre torrent
Kontrola súkromného prístupu na internet
PIA vs. Torguard

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me