VS Bluehost – Prečo si myslíme, že by ste mali ísť s

SiteGround


proti

Bluehost

Prečo si myslíme, že by ste mali ísť s

tl; dr

Opäť sme sa zamerali na dve dobre zavedené mená v oblasti hostenia. SiteGround, pretože to poznáme, a navyše som presvedčený, že slúži ako dobrý štandard, s ktorým môžeme porovnávať ostatné hostingové spoločnosti..

V boji proti tomu, čo sa javí ako silná ponuka od spoločnosti Bluehost, sa táto spoločnosť bohužiaľ stiahla z dôvodu kombinácie faktorov, medzi ktoré patria sťažnosti používateľov a menej ako hviezdna reputácia holdingovej spoločnosti EIG. Celkovo sa výsledky výrazne prikláňajú k prospechu SiteGround.

V oblasti hostingu viac ako dve desaťročia si SiteGround vybudoval svoju povesť zdola nahor. Dnes táto impozantná spoločnosť hostí viac ako milión domén prostredníctvom miest roztrúsených po celom svete.

Medzi jej ponuky patrí technológia rýchlosti a spolu s automatickými aktualizáciami WordPress, častými zálohami, SSL zadarmo od Encrypt SSL, všetko ľahko spravované prostredníctvom cPanelu, SiteGround je bezpochyby jedným z kráľov webhostingovej arény..

V porovnaní s tým je Bluehost dnes spoločnosť EIG, napriek tomu, že bola v podnikaní tak dlho, ako bol SiteGround. Spoločnosť EIG nie je tradične technologickou spoločnosťou, ale jej hlavnou stratégiou je akvizícia hostiteľských spoločností.

Spoločnosť EIG prevzala spoločnosť Bluehost po katastrofálnom zavedení jej predchádzajúceho majiteľa obmedzovania CPU, ktoré každý deň skončilo zmrazením hostovaných webových stránok na hodiny.

Toto budeme porovnávať dnes

 1. Plány a ceny
 2. Kľúčové vlastnosti – SiteGround Ponúka bezplatné prevody stránok!
 3. Výkon – umiestnenie servera, rýchlosť a doba prevádzky
 4. Podpora zákazníkov a čo hovoria používatelia
 5. Používateľské rozhranie
 6. Čo sa mi páči na stránkachGround
 7. Čo sa mi páči na Bluehost
 8. Záverečné myšlienky

Poznámka

Bitcatcha vlastní a spravuje dve testovacie miesta použité v tomto prehľade. SGUSHosted.com a BHHosted.com sú hostené v ich príslušnom dátovom centre v USA.

Plány a ceny

Najzákladnejší predpoklad väčšiny webových hostiteľov sa točí okolo dvoch základných oblastí, ich cien a funkcií. Pozrime sa, čo majú títo dvaja vedľa seba, pokiaľ ide o cenu a niektoré kľúčové vlastnosti;

SiteGroundBluehost

ÚVODNÁ CENA
StartUp / Basic 3,95 dolárov 2,95 dolárov
GrowBig / Plus 5,95 dolárov 5,95 dolárov
GoGeek / Prime 11,95 dolárov 5,95 dolárov

RENEWALRENEWAL
StartUp / Basic 9,95 dolárov 7,99 dolárov
GrowBig / Plus 14,95 $ 10,99
GoGeek / Prime 29,95 dolárov 14,99 dolárov
návšteva

Kľúčové vlastnosti

SiteGround GrowBigBluehost Plus
WebsitesUnlimitedUnlimited
Space20 GBnmetered
BandwidthUnlimitedUnmetered
Tvorca stránokAnoAno
DomainsUnlimitedUnlimited
Ovládací panelcPanel Vylepšený cPanel
Zálohovanie zadarmo Áno (denne) č
Bezplatná migráciaÁnoNe
E-mailové účty zadarmo ÁNOAno
Plné funkcie

Ako je uvedené v grafoch, plán Bluehost Plus, ktorý beží na úvodnej ponuke 5,95 dolárov, sa porovnáva s plánom zdieľaného hosťovania spoločnosti SiteGround v strednej vrstve. V niektorých kľúčových oblastiach prevyšuje SiteGround Bluehost okrem úložného priestoru.

Zdá sa to trochu neobvyklé, pretože cena úložného priestoru je dnes pre väčšinu webhostingových spoločností takmer zanedbateľná, je to však pravdepodobne kvôli optimalizácii zariadení na konci SiteGround kvôli ich rýchlostnej technológii..

osobne, Veľmi preferujem všetky rozšírené funkcie, ktoré ponúka program SiteGround namiesto neobmedzeného úložného priestoru. Bezplatná migrácia je tu však SKUTOČNÝ GEM, pretože to veľa poskytovateľov hostingu neponúka zadarmo.

Prevod stránok

Siteground tiež hovorí:

„Poskytujeme bezplatné prevody webových stránok ako súčasť našej palubnej služby od prvého dňa našej spoločnosti. V súčasnosti dostávame každý mesiac viac ako 3 000 žiadostí o migráciu. Zhromaždené skúsenosti sú obrovské a môžete sa staviť, že náš tím narazil a vyriešil (takmer) akýkoľvek možný problém, ktorý sa môže objaviť počas prenosu webovej stránky. “

Prečítajte si viac informácií o bezplatnom prenose webových stránok.

Poplatky za službu Bluehost za migráciu stránok

V minulosti som sa s touto situáciou stretol viackrát, a pre tých, ktorí to neponúkajú zadarmo, účtujú strašne veľa, a to od 100 dolárov a viac za najzákladnejšie stránky.!

V skutočnosti chce spoločnosť Bluehost za prenos vašich webových stránok účtovať neuveriteľných 149,99 dolárov. V žiadnom prípade nebudem rozdávať tento druh hotovosti.

149,99 dolárov za prenos stránok

SiteGround1

Bluehost0

Výkon – umiestnenie servera, rýchlosť a doba prevádzky

Umiestnenie servera

SiteGround má veľmi dobré rozmiestnenie umiestnení pre svoje dátové centrá na troch kontinentoch. Má jednu polohu v USA (Chicago), tri v Európe (Londýn, Amsterdam, Miláno) a jedno v Ázii (Singapur). Tieto miesta sú strategické a ponúkajú zákazníkom spoločnosti SiteGround vynikajúcu rýchlosť pri plánovaní hostingu.

Bluehost sa tiež spolieha na viac miest, v USA (Utah), Európe (Londýn) a Ázii (Bombaj a Hongkong)..

Rýchlosť servera SiteGround

USA (Z)
US (E)
Londýn
Singapore
Sao Paulo

55 ms3 ms92 ms223 ms139 ms

Bangalore
Sydney
Japonsko
Kanada
Nemecko

380 ms226 ms148 ms12 ms103 ms

Menovité A +; Avg. Rýchlosť: 138,1 ms
(Pozri úplný výsledok)

SiteGround má očividne svoje silné stránky v USA, hoci európske služby sú tiež pozoruhodne rýchle.

V Singapure je mierna latencia kvôli vzdialenosti od jeho fyzického servera (naše testovacie stránky sú hostené v ich dátovom centre v Chicagu). Zdá sa, že je to kompenzované rýchlym tempom, že Oceánia vrátane Austrálie je očividne na rovnakej úrovni, čo sa dobre hodí pre ostatné miesta v Ázii.

Rýchlosť servera Bluehost

USA (Z)
US (E)
Londýn
Singapore
Sao Paulo

23 ms78 ms183 ms93 ms164 ms

Bangalore
Sydney
Japonsko
Kanada
Nemecko

330 ms168 ms125 ms92 ms174 ms

Menovité A; Avg. Rýchlosť: 153 ms
(Pozri úplný výsledok)

Bluehost tiež ukazuje rýchlu reakčnú dobu servera na mnohých miestach, zdá sa však, že Európa trochu trpí. Pri porovnávaní krku k krku nemusí byť medzi týmito dvoma rozdielmi veľa zjavného rozdielu. To však vidíme Servery SiteGround ponúkajú oveľa stabilnejšie načasovanie ako Bluehost cez palubu.

SiteGround1

Bluehost1

uptime

S potešením môžem povedať, že v prípade oboch hostiteľov sa doba prevádzkyschopnosti nezdá byť veľkým problémom. Počas 30-dňového obdobia obaja vykázali 100 percentnú dostupnosť, čo je veľmi dobré.

Ak nie ste oboznámení s prevádzkou, väčšina hostiteľov ponúka minimálne 99 percent a dokonca aj niekoľko minút dole môže mať významný vplyv na toto číslo..

Prevádzková doba stránok

Prevádzková doba stránok

Bluehost uptime

Bluehost uptime

Existuje však ďalší prvok pre uptimerobot, na ktorý veľa ľudí dohliada, pretože je to v podstate určené na ukázanie … no, na čas. Ak si všimnete grafy na každom obrázku, zobrazujú typické časy odozvy, ktoré zobrazujú servery.

Aj keď sa môžu pochváliť 100-percentnou prevádzkou, Bluehost má čas odozvy, ktorý výrazne zaostáva za SiteGround. Toto je jedna z významných vecí, ktoré považujem za základné faktory ovplyvňujúce hodnotenie hostiteľa.

SiteGround1

Bluehost0

Zákaznícka podpora

Jednou z kľúčových vecí pri riešení webhostingu – a to nemôžem dostatočne zdôrazniť – je ich zákaznícka podpora.

Aj keď ste príležitostný užívateľ a predstava, že potrebujete nejakú pomoc iba raz za čas, môže byť riešenie s nereagujúcimi alebo nedostatočnými podpornými pracovníkmi veľmi rozzúrené..

A verte mi, pravdepodobne budete potrebovať ich pomoc oveľa častejšie, ako očakávate. Od problémov, ako sú výpadky, pripojenie k serveru a bezpečnosť, vaše kľúčové pripojenie k hostiteľovi je prostredníctvom ich pracovníkov technickej podpory. Nie je nič dôležitejšie ako podporný tím, ktorý rýchlo a efektívne reaguje.

Čo pre nás teda dostali títo obri z hľadiska podpory?

SiteGround zákaznícky servis

Veľmi ma teší, že program SiteGround podporuje celú škálu podpory, ktorá ponúka 365-dňové živé chatovacie služby, systém predaja lístkov a dokonca aj číslo, na ktoré môžete zavolať o pomoc. Vzhľadom na minulé skúsenosti s niektorými živými rozhovormi som si oddýchol, keď som na moje posolstvo odpovedal do 10 sekúnd. Už predtým boli prípady, keď som čakal tak dlho, že som si myslel, že chatovací systém bol prerušený!

Zákaznícky servis Bluehost

Toto nastavenie je podobné v zákazníckom servise spoločnosti Bluehost a hoci som tu dlho neostal, stále sa cítim trochu vystrašený z ich podpory. To sa vracia k tomu, že Bluehost je spoločnosť EIG, o ktorej som už počul toľko negatívnych vecí.

V skutočnosti sa tento problém objavil práve v mojom predchádzajúcom porovnávacom hodnotení, o ktorom sa môžete dočítať tu – SiteGround VS Hostgator.

Kľúčová kríza sa však objaví, keď je načase, aby verejnosť prehodnotila svoje služby. Práve tu sa kopáme hlbšie za scénu a zisťujeme, čo sa skutočne stalo.

Čo hovoria používatelia o službe SiteGround

Názor používateľov SiteGround

Čo hovoria používatelia o Bluehost

Zmiešané emócie na Bluehost

Ako vidíte, pokiaľ ide o Bluehosta, existujú zmiešané emócie, o ktoré je potrebné sa obávať. Problém nie je schopný ponúknuť klientom stabilný prúd služieb, a preto by sa to malo vziať na vedomie.

V skutočnosti sa vyskytli niekoľkokrát, keď používatelia prešli na sociálne médiá, aby si spolu so službami dali najavo nízku úroveň zákazníckych služieb, ktoré im poskytujú:

Stanovisko na Twitteri k Bluehost

SiteGround1

Bluehost0

Používateľské rozhranie

Pre tých z vás, ktorí by mohli byť novým webhostingom, existujú dva aspekty pojmu používateľské rozhranie, pokiaľ ide o vaše hostingové účty..

Prvé rozhranie s účtom hostiteľa webu, čo je oveľa širšie zobrazenie služieb, ktoré používate. Druhým je ovládací panel, ktorý je určený na spracovanie funkcií vášho webhostingového plánu.

Tá je kritickejšia, pretože práve tam trávite väčšinu času a úsilia. SiteGround a Bluehost ponúkajú cPanel, aj keď mierne stiahnutý z kože, aby vyzeral trochu jedinečne.

(Vľavo: SiteGround; Right: Bluehost)

cPanel je vynikajúcou voľbou, pretože používateľom ponúka extrémne jednoduchý spôsob spravovania svojich webových stránok. Je to tiež veľmi bežné rozhranie, čo znamená, že ak potrebujete pomoc, je to len kameňom dohodený.

Hoci Bluehost ponúka to, čo nazývajú vylepšená verzia cPanel, aby som bol úprimný, cítim, že je to skôr ako zjednodušená verzia. Je pravda, že je to dobré pre nákupcov webhostingu, ale z dlhodobého hľadiska mám pocit, že v ponuke SiteGround je väčšia flexibilita..

Cítiť sa v ceste k vývoju webových stránok netrvá príliš dlho. Postupne zistíte, že prístup k ďalším funkciám je veľmi dobrá vec, najmä preto, že to znamená, že sa nemusíte obracať na zamestnancov zákazníckeho servisu svojho hostiteľa tak často..

SiteGround1

Bluehost0

Čo sa mi páči na stránkach Siteground

Množstvo skúseností, bezchybné výsledky a pôsobivý výkon. Vďaka týmto kľúčovým bodom sa platforma SiteGround postaví nad hlavu a ramená nad konkurenciu, pokiaľ ide o ponuky zdieľaného webhostingu. Ich nároky na technológiu rýchlosti je ťažké prekonať, aj keď ide o mierne vyššiu cenu.

Stručne;

 • Vynikajúce vlastnosti
 • Dobrá reputácia
 • Stabilné rýchlosti
 • Silná podpora služieb zákazníkom

Čo sa mi páči na Bluehost

Čo môžem povedať? Som blázon za nízke ceny a porovnávaný krk a krk. Neexistuje porovnanie medzi zdieľanými webhostingovými plánmi SiteGrounds a Bluehosts. Pre poskytovateľa webhostingu, aj keď je to iba pre počiatočné obdobie registrácie, Bluehost má špinavé lacné plány a bude ťažké nájsť veľa, ktoré sú lacnejšie..

Aj keď viem, že existujú nejaké sťažnosti a zlé recenzie, cenové čerpanie je neodolateľné. Ale to som len ja, pretože som el lac, ktorý moje stránky v skutočnosti vôbec nevyužíva.

 • Silná cena
 • Slušné vlastnosti
 • Dobre zavedená služba

Záverečné myšlienky

Áno, sú veci, ktoré milujem o tom, čo každý hostiteľ ponúka. Bohužiaľ, moja osobná láska k cene najnižšej ceny, naozaj nemôžem poprieť, že služba SiteGround ponúka lepšiu ponuku..

Okrem funkcií obsiahnutých v plánoch je skutočným kickerom aj zlá povesť, ktorá po EIG okolo nasleduje ako pes na pätách, ktorý neustále ustupuje.

Ako sa hovorí, dôkaz je v pudingu a hovorila aj verejnosť. To prispelo k vynikajúcej reputácii SiteGround, vďaka čomu tu nie sú ničím nadšení, že sú šampióni.

SiteGround

https://www.siteground.com
PREČÍTAJTE SI CELÉ PRESKÚMANIE
5

Bluehost

https://www.bluehost.com
PREČÍTAJTE SI CELÉ PRESKÚMANIE
1

Obchod pre čitateľov Bitcatcha

SiteGround: 60% zľava na webhosting (od 3,95 $ / mesiac).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map