Spustelėjus tinklalapio nuorodą, atrodo, kad toks paprastas dalykas.

Tačiau užkulisiuose visame pasaulyje iškart pateikiamos šimtai prašymų pateikti jums vaizdų ir teksto. Per kelias trumpas sekundes vyksta daug įvykių, o daug kas gali suklysti.

Viskas gali pradėti lėtėti, atsižvelgiant į jūsų svetainę.

Jei sekate mano dabartinę svetainių įkėlimo spartą, žinosite, kad lėtos svetainės yra blogos naujienos! Tiesą sakant, tingus puslapis gali jums kainuoti tūkstančius lankytojų ir sulaukti konversijų.

Turėdamas tai omenyje, einu užkulisiuose norėdamas pamatyti, kas vyksta. Artinkime tas kelias sekundes ir pažiūrėkime, kas trukdo!

Pro patarimas

Lėtai užmuškite svetainę! Įkraukite savo „WordPress“ greitį šiais 8 hakeriais.

1. Serverio našumas

Jūsų svetainė įkeliama nuo pat pradžių. Kai kas nors spustelėja jūsų svetainę, tai panašu į automobilio variklio rakto pasukimą. Jūsų lankytojas prašo jūsų variklio užvesti.

Pirmas dalykas, kuris atsitinka, yra toks: Jūsų naršyklė („Firefox“, „Safari“ ir kt.) Siunčia ping į jūsų serverį. Prašoma pateikti visą informaciją ir duomenis, kad būtų galima įkelti jūsų svetainę.

Jei jūsų serverio našumas prastas, atsakymas užtruks ilgiau. Nesvarbu, kaip greitai viskas vyksta, lėtas serveris visada leis jums lėtai pradėti.

Prastas serverio veikimas beveik visada priklauso nuo jūsų žiniatinklio prieglobos. Pigi žiniatinklio priegloba paprastai suteiks jums bendrą serverį, o tai reiškia, kad jūs dalijatės erdve ir ištekliais su daugybe kitų svetainių. Jei jūsų svetainė lėta, taip yra todėl, kad esate eilėje su daugybe kitų svetainių!

2. Serverio vieta

Jei kada nors skambinote tolimojo susisiekimo maršrutais, žinote, kad užmegzti ryšį užtrunka ilgiau. Taip yra todėl, kad norint patekti į vietą informacija turi būti fiziškai perkelta. Duomenys perduodami kabeliais ir perduodami palydovais.

Panašus dalykas nutinka spustelėjus svetainę. Spustelėję svetainę, siunčiate pranešimą į serverį. Prašote pakrauti.

Tarkime, kad jūsų serveris yra Amerikoje. Kai lankytojas japonas spustelėja jūsų svetainę, informacija turi būti perkelta per Ramųjį vandenyną. Jis turi prašyti prieigos prie serverio. Tada jis turi keliauti atgal per vandenyną, kad įkeltų jį į savo ekraną.

Duomenys spartūs. Bet tai nėra magija!

3. Daug eismo

Jei patiriate daug srauto, ilgainiui jūsų svetainė sulėtės.

Dabartiniu lygmeniu žiniatinklio serveris vienu metu gali aptarnauti tik tam tikrą skaičių žmonių. Tai šiek tiek primena eilę parduotuvėje. Kuo daugiau žmonių ateina į parduotuvę, tuo lėčiau jie aptarnaujami.

Tada ne tik tai, bet ir parduotuvė turi pritraukti papildomų išteklių, kad galėtų padėti. Jie turi iškviesti papildomus darbuotojus iš nugaros, kad padėtų visiems tarnauti. Tačiau dabar pamatinė programa taip pat sulėtėja.

Tas pats nutinka ir jūsų svetainėje. Jūsų serveris bandys valdyti visą papildomą srautą, tačiau jis kažkur sulėtės.

4. Ypač dideli vaizdai (ir sudėtingas failo formatas)

Ar prisimeni senas dial-up interneto dienas? Didelio atvaizdo įkėlimas gali užtrukti iki minutės, vienu kartu po vieną! Tai kankino!

Nuo plačiajuosčio ryšio padėtis pagerėjo, tačiau vis dar galioja bendra taisyklė.

Kai pingite serverį, jis pradės nešti kiekvieną svetainės bitą į savo naršyklės ekraną. Serveris neša turinį, tekstą ir vaizdus. Tai panašu į tai, kad mūsų parduotuvės savininkas išneštų jūsų atsargas iš galo.

Kai galvoji apie tai taip, tai paprasta. Didelių, sunkių daiktų išėmimas užtruks ilgiau.

Didelio atvaizdo įkėlimas užtruks ilgai. Jei savo svetainėje turite daug didelių vaizdų, pridedate papildomą kiekvieno paveikslėlio įkėlimo laiką.

Čia svarbus ir failo formatas. Naršyklės gali greitai ir greitai įkelti JPG, PNG ir GIF vaizdus. Tačiau sunkūs formatai, tokie kaip TIFF ir BMP, perkrauna didžiulius gabalus. Venkite jų!

5. Kodo tankis

Čia galbūt jau jaučiate temą. Dideli, tankūs elementai sulėtins jūsų svetainės veikimą. Vienas iš tankiausių jūsų svetainės elementų yra kodas, kuris ją sukuria.

Jei esate susipažinęs su CSS, HTML ir „Javascript“, žinosite, kad jūsų svetainės dizainas slypi didžiuliame kode..

Pavyzdžiui, yra 60 milijonų kodo eilučių „Facebook“ vienas.

Milijonų kodo eilutė

(Žiūrėti visą vaizdą)

(Tai daugiau nei „Hadron Collider“)

((Bet vis tiek mažiau nei „Google“!)).

Jei jūsų svetainės užpakalinė dalis yra užkimšta pertekliniu kodavimu ir „javascript“, ją vilkite ilgiau.

6. Teksto grafika

Daugybė svetainių vis dar naudoja vaizdus tekstui rodyti.

Pvz., Norėdami parodyti savo logotipą, galite naudoti vaizdą. Arba galite turėti aiškinamąjį tekstą kaip pagrindinio puslapio pagrindinio puslapio paveikslėlio dalį.

Kaip galite įsivaizduoti, tokios grafikos įkėlimas užtrunka daug ilgiau, palyginti su paprasta šrifto alternatyva.

7. Per daug failų užklausų (RTT)

Aš jau paaiškinau, kaip didelius, sunkius elementus reikia daug ilgiau įkelti. Na, tai svarbu ne tik dėl jų dydžio. Tai, kiek jų yra.

Kiekvienam mažam svetainės elementui įkelti reikia skirtingos failo užklausos. Kiekvienas CSS failas, kiekvienas vaizdas, kiekvienas bendro naudojimo mygtukas ir kiekvienas „Javascript“ elementas yra naujo failo užklausa.

Jūsų serveris gali patenkinti tik tam tikrą užklausų kiekį per sekundę.

Tarkime, kad jūsų svetainė naudoja 50 failų užklausų kiekvieną kartą, kai ji įkeliama. Jei 100 žmonių visi vienu metu naudojasi jūsų svetaine, tai reiškia, kad per 5000 sekundžių prašoma failų. Jei esate mažame serveryje, tai rimtai sulėtins veiksmus.

Atminkite, kad failų aptarnavimui yra tiek daug išteklių.

8. Per daug papildinių

Jei naudojate „WordPress“, tikriausiai užkulisiuose turite daugybę papildinių. Na, kiekvienas iš jų pateikia savo bylos užklausą. Kiekvienas iš jų turi CSS failą ir keletą „JavaScript“ failų, kuriuos reikia įkelti.

Tai reiškia, kad reikia daugiau svorio ir daugiau failų užklausų. Jei naudojate daug papildinių, tai sulėtės. Paklauskite savęs, kurie iš jų yra būtini.

9. Nereikalingi peradresavimai

Įsivaizduokite, kad paprašysite nurodymų iki traukinių stoties. Tuomet nuvyksti ir sužinai, kad jis uždarytas. Jis buvo perkeltas į kitą miesto pusę, o dabar jūs turite vaikščioti per miestą.

Padaro jūsų amžių, ar ne?

Tas pats nutinka ir su peradresavimais. Tai panašu į puslapio įkelimą du kartus. Jei neturite fantastiškos priežasties tai padaryti, venkite peradresavimų savo svetainėje.

10. Pasenusi CMS

Jei savo svetainei tvarkyti naudojate „WordPress“, „Drupal“ ar „Wix“, pastebėsite įprastą iššokantįjį langą. Tai prašo jūsų įdiegti programinės įrangos naujinius ar naujas versijas.

Atnaujinimas paprastai reiškia, kad jie pašalino bet kokias klaidas ir problemas, ypač susijusias su greičiu. Įdiekite naujausias visos programinės įrangos ir papildinių versijas, kad greičiau ir sklandžiau įkeltumėte savo svetainę.

Ačiū už skaitymą! Pasilik su manimi, nes kitą savaitę tęsiu šį įrašą su išsamiu vadovu kiekvienai iš šių problemų išspręsti. [Atnaujinta: 14 apšvietimo gudrybių norint pagreitinti jūsų svetainę]

Tiesą sakant, aš raginu patikrinti savo el. Knygą, nurodydamas tikslius veiksmus, kurių ėmiausi, kad Bitcatcha.com būtų įkeltas per 3 sekundes.

Praneškite man, jei turite klausimų apie svetainės greitį toliau pateiktuose komentaruose.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me