Jak vytvořit blog – 5 jednoduchých kroků k zahájení blogu v roce 2020

Všechny skvělé děti, které znáte, vytvářejí blogy, blogování a dělá to docela dobré peníze. Proč se nedostat do hry a mít kousek toho sladce sladkého blogu taky, že jo?


Věc je, že pokud jste na této stránce a čtete tento kus, pravděpodobně nevíte, jak vytvořit blog.

No, máte štěstí, příteli, protože jsme tak laskaví, že si můžeme vzít čas na nabití našich rušných plánů, abychom mohli napsat tohoto průvodce, abyste mohli svůj vlastní blog zprovoznit a spustit okamžitě.!

Věřte tomu nebo ne, vytvoření blogu není ani obtížné, ani nepotřebujete mnoho technických znalostí. U částí, které vyžadují technické know-how, vás provedeme těmito pokyny, abyste se cítili bezpečněji a bezpečněji.

Co je to blog?

Co takhle mluvit o tom, co přesně blog je?

Blog je ve skutečnosti jen další web, který se zaměřuje na psaný obsah, obvykle prezentovaný méně formálním způsobem psaní.

Když se blogování nejprve stalo věcí, lidé jej používali hlavně jako online deník, který psal své myšlenky dolů, aby svět mohl číst.

Dnes se blogosféra rozvinula a vytvořila mnoho podkategorií, jako jsou fitness bloggeri, fotoblogové, mumie bloggerové… pokud si to dokážete představit, s největší pravděpodobností pro to existuje blogger.

Proč lidé začínají blogy

Lidé mají mnoho motivací ke spuštění svých vlastních blogů.

Někteří si chtějí procvičit své psaní. Někteří to považují za katolické, když se vyjadřují online. Někteří jsou prostě nadšení pro své vybrané místo.

Nemohu mluvit za všechny, ale jedním motivátorem, který přitahuje většinu lidí do krásného světa blogů, je schopnost vydělávat peníze ze svých blogů..

Protože bloggerové píšou o svých osobních zkušenostech, sdílejí velmi osobní spojení se svými čtenáři, spojení, které vysoké profilové značky jsou ochotny platit jen proto, aby blogger podporoval jejich produkt (samozřejmě za předpokladu, že blogger má slušné následování).

Bez ohledu na to, jaké motivace musíte spustit, blogem je, že blogování je jeden úžasný koníček, a pokud to uděláte správně, můžete z něj udělat velmi dobrý život..

Poznámka

Zdá se, že mnoho lidí má mylnou představu, že k zahájení blogu musíte být dobrým spisovatelem. Dobré psaní vám může pomoci prezentovat váš blog profesionálnějším způsobem, ale jeho obsah se prodává. Svůj blogový příspěvek můžete vždy vylepšit. Pokud chcete zlepšit psaní, podívejte se do této příručky pro psaní obsahu.

Jak vytvořit blog – 5 kroků k zahájení blogování

Krok 1: Vyberte výklenek

Tento vzrušující první krok k zahájení blogu bude formovat způsob, jakým blogujete po zbytek své kariéry v blogování, takže je to jednoduchý, ale velmi důležitý krok: Musíte se rozhodnout o svém výklenku.

Budeš fotografem blogerem? Dáváte přednost blogu o svých cestách? Možná jste v tech. Možná je jídlo marmeládou.

Bez ohledu na to, jaké jsou vaše vášně nebo zájmy, zvolená nika vám v budoucnu pomůže vytvořit cestu pro vaše blogovací témata. Nejedná se o tvrdé a rychlé pravidlo (někteří bloggerové tam neustále úspěšně procházejí tématy s velkým úspěchem), ale jde o průvodce, který pomáhá udržet váš blog zaměřený a relevantní.

Takže si vyberte své místo. Vyberte jméno. Udržujte to jednoduché a krátké.

Krok 2: Vyberte blogovací platformu

Existuje spousta bezplatných blogovacích platforem, z nichž si můžete vybrat, například Wix, Blogger, Tumblr a WordPress..

Naše zvolená platforma by byla WordPress, protože je to jedna z nejvýkonnějších platforem pro blogování, která dnes napájí 33,9% webových stránek na internetu..

33,9% web používá WordPress

Zdroj: w3techs.com

Je také přívětivý k SEO, velmi snadno použitelný a má spoustu pluginů, což přináší další funkčnost stolu bez potřeby mnoha technických znalostí.

Můžete také získat webhosting a doménové jméno přímo z webu WordPress.com, ale jak moje stará babička říkala: „dobré věci nepřijdou levně, levné věci nepřijdou dobře“.

Krok 3: Získání doménového jména a webhostingu

Chcete-li rozšířit to, co jsem řekl v předchozím bodě, WordPress.com je naprosto fenomenální, ale jejich bezplatný webhosting a doménové jméno přichází s množstvím omezení.

 1. Nemáte „yourname.com“
  I když se to nemusí zdát jako velký obchod, odděluje amatéry od profesionálů. Pokud si vážíte svůj blog a chcete, aby se tento blog rozrůstal, budete chtít získat vlastní název domény.
 2. Omezení webhostingu
  Zdarma WordPress.com přichází s velmi malým webhostingovým prostorem (piddly 3GB). Jakmile toto místo zaplníte, budete muset zaplatit za upgrade a nadále používat svůj blog.
 3. Nejsou povoleny žádné doplňky
  Bezplatná verze neumožňuje pluginy, což je smutné a láme mi křehké malé srdce.
 4. Reklamy všude
  Je dost špatné, že nemůžete zpeněžit svůj bezplatný web wordpress.com, ale budou umisťovat reklamy všude! Pamatujte, že „dobré věci nepřijdou levně, levné věci nepřijdou dobře“. Umístění reklamy je způsob, jak může WordPress generovat příjmy.
 5. Váš blog může být smazán
  Jak byste se cítili, kdybyste se snažili budovat svůj blog a následovníky po dobrý rok a jednoho dne se probudíte a zjistíte, že váš blog byl smazán, protože jste omylem porušili některou z mnoha podmínek používání WordPress? Stalo se to dříve a stane se to znovu. Je to riziko, které nejsem ochotný podstoupit.

To je jen několik z problémů, na které můžeme myslet. Název své domény a webhosting si můžete zakoupit vždy samostatně, abyste se s žádným z těchto problémů nesetkali. Zde je průvodce krok za krokem, jak toho dosáhnout.

Doménové jméno

Existuje spousta registrátorů domén, jako je GoDaddy a Namecheap, ale nám se nám líbí Namecheap, protože jsou vynikajícím registrátorem a hodí zdarma WhoisGuard. To vám pomůže udržet vaši identitu v tajnosti, pokud chcete anonymně blogovat.

Tento proces je docela jednoduchý, stačí se tam vydat, zaregistrovat se, vybrat název vaší domény a máte hotovo!

Nezapomeňte, že budete chtít vybrat název domény, který je jednoduchý a snadno zapamatovatelný. Udržujte to chytlavé, pokud můžete. Žádné funky rozšíření, jako je „.io“ nebo „.biz“, nechte to na „.com“, protože to je to, na co je většina lidí zvyklá.

web hosting

Možná si myslíte, že webhosting je jen prostorem pro uložení souborů webových stránek a jakýkoli náhodný webhosting bude v pořádku, ale neměli byste se více mýlit. Ve skutečnosti, pokud chcete, aby váš blog byl úspěšný, radši se zatraceně ujistěte, že máte webhostingovou službu, která je spolehlivá a rychlá.

Narazili jste na blog, který se načítá tak strašidelně pomalu, že jste prostě nebyli obtěžováni čekat, až se obsah objeví? Pokud se budete sami věnovat času, uvidíte, že 3 sekundy stačí k tomu, abyste cítili, že je blog pomalý, a 5 sekund je průměrná doba, po kterou se lidé odrazí.

Váš webhosting je rozhodující pro to, aby váš blog fungoval rychle a elegantně, takže neztrácíte čtenáře kvůli zbytečně pomalému načítání.

I když existuje spousta webhostingových služeb v okolí (klikněte sem pro náš seznam nejlepších webhostingů), ale doporučujeme hostit váš blog spolehlivou mezinárodní webhostingovou značkou, jako je SiteGround..

Jistě, že mohou být k dispozici levnější možnosti, ale provozuschopnost služby SiteGround, spolehlivý zákaznický servis, seznam výhod a šíleně rychlá doba odezvy serveru jsou naprosto brilantní. Ve skutečnosti jim tak důvěřujeme, že spolu s nimi hostujeme tento web!

Získání účtu a nastavení blogu pomocí programu SiteGround je ve skutečnosti celkem jednoduché. Co musíte udělat:

 1. Vyberte si svůj hostingový plán na stránkách www.siteground.com.
 2. Chcete-li zjistit, co je k dispozici, klikněte na „Začněte“
 3. Plány SiteGround

 4. Doporučujeme získat plán GrowBig (5,95 $ / měsíc), protože jde o příjemnou rovnováhu mezi cenou a výhodami, ale v závislosti na tom, jaké by vaše potřeby mohly být, můžete jít na StartUp (3,95 $ / měsíc) nebo GoGeek (11,95 $ / měsíc). Nebudete tady příliš, jen si vyberte plán a jděte s ním. V případě potřeby můžete svůj účet upgradovat nebo downgradovat později.
 5. Nyní byste měli vidět stránku, na které jste dostali možnost zaregistrovat doménu nebo použít vlastní. Pokud jste již postupovali podle pokynů v této příručce, měli byste už mít své vlastní doménové jméno, takže klikněte na „Již mám doménu“ a vyplňte jej do příslušného pole. Klikněte na „Pokračovat“.
 6. zkontrolovat a dokončit

 7. Zde budete chtít vyplnit vaše osobní údaje, jako je vaše e-mailová adresa (ujistěte se, že je platná! Tam, kam vám pošlou potvrzení), přiřaďte heslo, jméno, příjmení, zemi, telefonní číslo, PSČ atd. Pokud chcete, můžete vyplnit název vaší firmy, ale to je volitelné.
 8. vyberte doménu

 9. Přejděte trochu dále a najděte místo pro vyplnění platebních údajů. Zadejte podrobnosti o své kreditní kartě, vypršení platnosti karty, jméno držitele karty a kód CVV (Pokud nevíte, co to je, jedná se o 3 číslice na zadní straně karty).
 10. platební info

 11. Dále se zobrazí sekce s informacemi o nákupu. Musíte si vybrat mezi 12 měsíci a 36 měsíci. Vyberte požadovaný plán a platební období.

  Webový skener SG nepotřebujete, takže jej můžete přeskočit. Pokud však máte pocit, že potřebujete další zabezpečení, pokračujte a zaškrtněte toto políčko.

  Zaškrtnutím políček potvrďte, že jste si přečetli zásady ochrany soukromí a soukromí. Pokud jsou zprávy a aktualizace zaseknuté, zaškrtněte také toto políčko. Nemusíte však, je to striktně volitelné.

  Hit „Pay Now“.

 12. informace o nákupu

 13. Voila! Nyní máte nový účet s SiteGround! Také by měli zaslat potvrzení na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli dříve. Hit “Přejít do zákaznické zóny”.
 14. nový účet

Instalace WordPress

Tato sekce je pokračováním předchozí sekce, ale kvůli snadné stravitelnosti ji rozdělujeme na různé části.

Poznámka

Pokud se během některého z těchto kroků zaseknete, neváhejte nás kontaktovat e-mailem nebo kontaktujte podporu chatu LiveGround. Jsou velmi užitečné a povedou vás ve všem, s čím potřebujete pomoci.

 1. Nyní byste měli vidět sekci s názvem „nastavit nový hostingový účet“. Vyberte „Zahájit nový web“ a poté klikněte na „WordPress“ v části „Vyberte si software, který chcete nainstalovat“.

  Nyní budete muset vyplnit přihlašovací údaje WordPress. Vaše přihlašovací jméno pro WordPress bude oddělené od vašeho účtu SiteGround, takže si nezapomeňte své údaje zapamatovat. Pokračujte a vyplňte svůj e-mail, uživatelské jméno, heslo a poté své heslo opakujte, abyste se ujistili, že je správné.

  Stiskněte Potvrdit.

 2. nastavit wordpress

 3. SiteGround by vás měl vyzvat, abyste vylepšili svůj účet pomocí SG Site Scanner, ale jak již bylo zmíněno, je to zcela volitelné. Jakmile se rozhodnete, klikněte na Potvrdit a dokončete nastavení.
 4. kompletní nastavení wordpress

 5. Po krátké době načítání by se měla zobrazit obrazovka oznamující, že váš hostingový účet je připraven k použití. Pokračujte a klikněte na „Přejít do zákaznické oblasti“.
 6. kompletní hostingový účet

 7. Věřte tomu nebo ne, právě jste si vytvořili vlastní blog! Dopřejte si poklepáním po zádech!
 8. Nyní, když jste svůj blog WordPress uvedli do provozu, měli byste být na sebe hrdí. Je to hezké a čisté. Velmi zen. Také velmi obecný. Podle mých mladších přátel je váš web momentálně „Vanilla AF“, takže s tím udělejme něco,?

  Krok 4: Navrhování blogu

  V této části se podíváme na to, co můžeme hledat, abychom svému blogu dodali trochu více osobnosti.

  Můžeme ručně navrhnout a přizpůsobit blog, aby apeloval na vaše cílené čtenáře, ale to zabere spoustu času a vážně, v dnešní době a věku …

  nikdo nemá čas na navrhování vašeho blogu

  Naštěstí má WordPress tisíce bezplatných témat, která jsou plně přizpůsobitelná, což také vypadá velmi profesionálně!

  Takto přistupujete k tématům WordPress

  1. Přihlaste se k účtu WordPress. Mělo by to být „www.yoursite.com/wp-admin“. Budete chtít přepnout „váš web“ na vaši skutečnou adresu URL blogu. Zadejte své uživatelské jméno a heslo pro WordPress a poté se přihlaste.
  2. wordpress přihlášení

  3. Jakmile se nacházíte, měli byste vidět hlavní panel WordPress, který vypadá takto. Klikněte na „úplně změnit téma“.
  4. palubní deska wordpress

  5. Dále klikněte na témata WordPress.org a najdete tisíce témat, ze kterých si můžete vybrat! Pokud to pro vás není dost dobré, jděte na ElegantTheme, abyste si koupili některá opravdu dobře vypadající témata.
  6. wordpress téma

  Důležité

  Motivy jsou úžasné, ale mohou být složité. Rychlost načítání stránek je rozhodující pro to, aby byl váš blog hodnocen na Googlu, a výběr neoficiálních nebo nereagujících témat bude mít nepříznivý dopad na rychlost načítání. Nezapomeňte si prohlédnout komentáře ohledně negativních recenzí a otestovat citlivost motivu v sekci náhledu. Pokud téma již ve svém náhledu nereaguje, bude pravděpodobně na vašem blogu pomalý.

  1. Po výběru motivu klikněte na „Živý náhled“ a poté na „Aktivovat“ & Publikovat ”, chcete-li nainstalovat motiv.
  2. živé náhledové téma

   (Živý náhled vašeho motivu)

   aktivní téma

   (Aktivovat & publikovat téma)

  Vaše téma je nyní nainstalováno, ale přesto si budete chtít přizpůsobit a přidat trochu obsahu, nebo váš nový blog bude vypadat trochu prázdný.

  Přidání stránek do blogu

  Vaše malé dítě v blogu bude opravdu holé, pokud tam nezahrnete alespoň stránku „o nás“, abyste informovali své čtenáře, co od vás mohou očekávat.

  1. Na panelu WordPress budete chtít přejít na „Stránky“ a kliknout na „Přidat nový“
  2. přidat stránku wordpress

  3. Budete přesměrováni na stránku, kde můžete vyplnit záhlaví a odstavec. Pokračujte a do záhlaví napište „O nás“ a do „odstavce“ napište něco o svém blogu. Až budete hotovi, stiskněte „Publikovat“.
  4. přidat název stránky

  Propojení vašich stránek s nabídkou

  Vaše stránka „o nás“ se nezobrazí, dokud pro ni nevytvoříte odkaz v nabídce.

  Jediné, co musíte udělat, je jednoduše zamířit na ovládací panel WordPress, pod vzhledem klikněte na „menu“. Seznam stránek by měl být automaticky přidán do struktury nabídky. Pokud tomu tak není, stačí zaškrtnout políčka v části „přidat položky nabídky“ a stisknout „přidat do nabídky“.

  Až budete hotovi, klikněte na „vytvořit nabídku“ a váš blog bude aktualizován se stránkami propojenými v nabídce.

  nabídka odkazů

  Přidávání blogových příspěvků

  Ach, chléb a máslo z vašeho malého webu, právě proto jste do toho investovali. Vaše příspěvky na blogu vám pomohou udržet vás v relevantnosti, udržet váš web v hodnocení ve vyhledávání Google a umístit se jako orgán ve vaší nika. Pokud to děláte správně, z toho si dokonce vyděláte na živobytí!

  Než však na své stránky náhodně přidáte blogové příspěvky, připravte si je, takže v budoucnu bude jejich třídění v budoucnu mnohem snazší..

  1. Na hlavním panelu WordPress klikněte na „příspěvky“ a vyberte „kategorie“. Měli byste vidět níže uvedenou obrazovku. Vyplňte název kategorie. V tomto případě to můžete nazvat „blog“. Ve spodní části klikněte na „přidat novou kategorii“.
  2. přidat kategorie

  3. Dále v části „příspěvky“ klikněte na „přidat nový“. Měli byste vidět stránku, kde můžete vyplnit název a obsah příspěvku. Pokračujte a udělejte to, pokud chcete. Až budete hotovi, vyhledejte na pravé straně obrazovky lištu „kategorie“ a zaškrtněte políčko označené „blog“.
  4. přidat příspěvek

   Hit “Publikovat” a váš nový příspěvek na blogu je dobré jít! Vše, co musíte udělat, je přidat kategorii do svých nabídek a vše je nastaveno.

  Vytváření přizpůsobených titulů & taglines

  Pokud chcete, aby lidé objevili váš blog a přečetli váš obsah, budete určitě chtít věnovat pozornost této části průvodce.

  Název vašeho webu sděluje lidem, o čem je váš blog, a taglines pomáhají podporovat to, co název říká. Pomáhají také vyhledávacím strojům seřadit a odeslat váš blog příslušným vyhledávačům.

  Chcete-li přizpůsobit své tituly a značky, stačí doufat, že se vrátíte na hlavní panel WordPress, přejděte na „Nastavení“ a poté na „Obecné“.

  wordpress nastavení

  Zde můžete změnit název a název webu podle toho, co chcete. Pokračujte a udělejte to a poté klikněte na „Uložit změny“.

  Zakázání komentářů

  Někdy, když na svém blogu sdílíte osobní myšlenky, nechcete nechat otevřenou sekci komentářů k útokům bezduchých trolů a nechat je nechat bezvýznamné komentáře.

  Ve skutečnosti můžete komentáře zcela deaktivovat, abyste těmto trolům nedali šanci dělat věci troll.

  Na hlavním panelu WordPress přejděte na „Nastavení“ a „Diskuse“. Zde zrušte zaškrtnutí „Povolit lidem zveřejňovat komentáře k novým článkům“.

  nastavení komentáře

  Vytvořte statickou domovskou stránku

  Ano, chcete spustit blog, ale nechcete, aby vaše domovská stránka vypadala jako jedna!

  To, co budete potřebovat, je statická přední stránka, jakási „domovská“ stránka, na kterou mohou návštěvníci přistát a vzít si vše, co vidí. Stejně jako většina profesionálních blogů se statická přední stránka nezmění a ukáže čtenářům to samé při každé návštěvě vašeho webu..

  Pokud tak neučiníte, použije WordPress jako domovskou stránku vaše nejnovější blogové příspěvky, které upřímně vypadají prostě amatérsky.

  Statickou přední stránku můžete vytvořit takto:

  1. Přejděte na svůj WordPress Dashboard, klikněte na „Nastavení“ a „Čtení“.
  2. Klikněte na „A Statická stránka“, poté vyberte domovskou stránku, kterou chcete, a poté „Uložit změny“..
  3. nastavení domovské stránky

  Přidání nebo odebrání obsahu na postranním panelu

  Někteří lidé chtějí na svém postranním panelu obsah. Někteří lidé raději hledají čistší vzhled a zbavují se ho. V každém případě je to všechno na vás.

  Přidání nebo odebrání obsahu z postranního panelu je docela snadné.

  1. Přejděte na hlavní panel WordPress, přejděte na „vzhled“ a klikněte na „widgety“.
  2. Zobrazí se vám seznam dostupných widgetů a váš postranní panel blogu. Vše, co potřebujete udělat, je přetáhnout požadované widgety na postranní panel nebo jednoduše smazat widgety, které tam nechcete..
  3. nastavení postranního panelu

  Krok 5: Použití pluginů

  Tehdy, když jsme chtěli optimalizovat naše blogy, přidávat funkce nebo vytvářet nové funkce, museli jsme to udělat ručně (což je časově i bolestivé v zadku).

  V dnešní době můžete díky plug-inům dělat vše a ještě více pomocí několika kliknutí!

  Na svůj web můžete v podstatě přidat cokoli, co chcete. Proměňte ji v internetový obchod nebo galerijní portfolio. Pokud si to dokážete představit, pravděpodobně existuje plugin!

  Chcete-li nainstalovat pluginy, musíte udělat pod hlavním panelem WordPress, kliknout na „Pluginy“ a „přidat nové“. Odtud se podívejte na oblíbenou kartu nebo na kartu doporučení, kde najdete doplňky, které vyhovují vašim potřebám, a máte hotovo!

  přidat plugin

  Existuje nekonečný seznam pluginů, ze kterých si můžete vybrat, ale mějte na paměti, že některé pluginy mohou váš blog zpomalit. Proveďte malý průzkum pluginů a váš blog bude fungovat jako sen.

  Zde jsou některé z našich oblíbených pluginů:

  • Váš SEO
   Pomáhá to, aby byl váš blog přátelský vůči SEO
  • Swift Performance Lite
   Pomáhá zkrátit dobu ukládání do mezipaměti pro WordPress, což urychluje načítání blogu!
  • Google Analytics podle ExactMetrics
   Tento vám pomůže sledovat množství návštěvníků, které váš blog dostává. Velmi užitečné při nastavování referenčních hodnot!

  Nyní jste blogger!

  Gratulujeme náhodné osobě v blogosféře, úspěšně jste si vytvořili svůj vlastní blog! Pomohli jsme, ale všechny těžké zvedání jste provedli sami, takže byste se měli opravdu poplácat po zádech!

  Než začnete, zde je stručné opakování věcí, které musíte udělat, abyste mohli vytvořit svůj blog.

  1. Zaregistrujte si doménu a vyberte webhostingovou službu
   • Sbíráme správnou webhostingovou společnost
   • Výběr názvu domény
  2. Vytvoření blogu
   • Instalace WordPress jako platformy
  3. Navrhování vašeho blogu
   • Výběr správného motivu
   • Instalace motivu
  4. Přidávání obsahu
   • Přidávání příspěvků, nabídek a úprav vašich stránek
   • Přizpůsobení a vyladění
   • Instalace doplňků

  Pokračujte v přizpůsobování!

  Mějte na paměti, že WordPress je vysoce přizpůsobitelný. Se službou WordPress můžete opravdu vytvořit jakýkoli druh blogu, který chcete, takže pokračujte v experimentování a přizpůsobování, dokud nebudete 100% spokojeni s tím, co máte! Jako vždy, napište nám zprávu pro každou otázku, kterou máte.

  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map