Vytvořte online přítomnost od nuly: Jednoduchý průvodce bez nesmyslů

Nyní pravděpodobně víte, že potřebujete online přítomnost.


Potřebujete online prostor, který pomůže budovat vaše podnikání, prodávat výrobky nebo dostat své jméno tam.

Choulostivou částí je zjistit, jak to udělat, a vypočítat, kolik to bude stát.

Největším problémem je zde špatným směrem. Výběr špatné platformy na začátku vás může stát zpožděním měsíců (nemluvě o peněžních nákladech na její nastavení).

Poznámka

V tomto desetiminutovém průvodci se podívám na čtyři různé způsoby nastavení online přítomnosti. U každého z nich rozdělím náklady na investice, vysvětlím, kdo by je měl použít a jaké klady a zápory jsou zapojeny.

Udělal jsem tuto chybu sám. Nastavil jsem webové stránky na dvou, třech různých platformách, než jsem si uvědomil, že bych mohl utratit méně peněz a omezit potíže, pokud bych právě provedl průzkum a vybral správnou cestu na prvním místě.

Nejsem ani jediný. Když jsem se zeptal 27 odborníků na jejich největší chyby v blogování, velká hrstka řekla, že litují, že vybrali nesprávnou platformu, a nedokázali zmapovat ten správný plán od prvního dne.

Toto je průvodce, který bych si přál, když jsem začínal. Ne-nesmyslný kurz, který vám pomůže zjistit, která je pro vás nejlepší platformou.

To je klíč tady. Neexistuje žádný dokonalý způsob, jak nastavit online přítomnost, pouze ten správný pro vaše cíle a ambice.

Jak vytvořit web

Na první pohled jsou čtyři, na které se díváme:

 1. Platforma sociálních médií, protože ne každý potřebuje web.
 2. WordPress.org – středně pokročilá platforma pro vytváření webových stránek s úplnou kontrolou.
 3. WixA jednoduchý, začátečník webový tvůrce pro portfolia a blogy.
 4. ShopifySimple tvůrce webových stránek speciálně pro internetové obchody.

Zadruhé se chystáme přijít na to, jak rozšířit vaši online přítomnost. Bohužel, web nebo stránka sociálních médií sama o sobě magicky nepřitahuje návštěvníky. Představíme vám několik způsobů, jak k nim aktivně přimět lidi a rozšířit svou online přítomnost.

Která platforma je pro vaši online přítomnost vhodná?

1. Stránka sociálních médií

Klady – Je to zdarma, jednoduchá a nenáročná na údržbu.
Nevýhody – Menší kontrola nad změnami designu a algoritmů.
Náklady na nastavení – Zcela zdarma.
Další informace – Facebook / Instagram

Instagram

Některé firmy a jednotlivci nepotřebují web. Je to hádka a náklady, které mohou být kontraproduktivní.

Stránka Facebook nebo Instagram je někdy nejlepší způsob, jak vybudovat publikum, spojit se s lidmi a udržovat je aktualizované. Toto jsou platformy, které vaši zákazníci již znají a na vás čeká 1,6 miliardy aktivních uživatelů!

Například kavárna nebo restaurace by mohla fungovat pouze s profilem na Facebooku nebo Instagramu. Mohli nahrávat nové obrázky, průběžně aktualizovat menu, komunikovat se zákazníky, propagovat události a zvýrazňovat speciální nabídky z jednoho místa.

Sola Cafe Facebook Page

Stránka restaurace FB: Sola Cafe

Mohli dokonce použít plugin Facebook pro rezervace. Web v tomto případě může jen komplikovat věci a rozdělit publikum. Místo toho se zaměřte na budování jednoho výkonného kanálu.

Pokud jde o videoobsah a blogování, Facebook se o to stará také. Nativní videa na Facebooku nyní zasáhla denně 8 miliard zhlédnutí a jejich okamžité články vám umožňují publikovat blogy bez webových stránek.

Facebook má navíc vynikající reklamní platformu, takže můžete zacílit na publikum a přivést je přímo na vaši stránku (více o reklamách Facebook později).

Nevýhodou, že máte pouze stránku sociálních médií, je to, že jste na milost jejich rozhodnutí. Pokud Facebook změní svůj algoritmus, aby omezil váš dosah (což dělají pravidelně), možná budete muset zaplatit za spojení se svými následovníky.

Jste také omezeni z hlediska designu. Můžete nahrávat obrázky a záhlaví, ale omezení rozložení Facebooku nebo Instagramu může být pro některé frustrující.

A co je nejdůležitější, pokud chcete něco prodat, Facebook není ideální. Ačkoli jsou pluginy k dispozici, Facebook pravidelně mění, které pluginy umožňuje. Váš obchod lze odstranit bez předchozího upozornění.

2. WordPress Site

Klady – Kompletní kontrola a neomezený potenciál.
Nevýhody – Náklady na údržbu, požadované technické dovednosti.
Náklady na nastavení – Začíná na $ 5 – $ 20 za měsíc pro hosting a doménu.
Další informace – Hosting WordPress

Elegantní témata - WP Premium Themes

Prémiové téma WordPress: Elegantní témata

WordPress je nejlepší volbou, pokud chcete svůj vlastní web s úplnou kontrolou a flexibilitou. WordPress ovládá 25% všech webů tam, takže je to důvěryhodná a respektovaná platforma.

S WordPress můžete dělat cokoli. Vytvořte internetový obchod, vytvořte webovou stránku portfolia, zveřejňujte blogy a obsah, vytvořte přidružený web. Můžete hostovat reklamy, sbírat e-mailové adresy, vydělávat peníze a provozovat online podnikání na jednom místě.

Je to také škálovatelné. Napájí některé z největších webů na webu, včetně The New Yorker, Techcrunch, Variety, Mashable a Time Inc, ale funguje stejně dobře pro osobní blog.

Panel WordPress

Weby WordPress jsou přizpůsobitelné, takže si můžete svou online přítomnost přizpůsobit pomocí jakéhokoli designu nebo stylu, který se vám líbí. WordPress přichází s řadou bezplatných šablon (nebo „témat“). Každý může být vyladěn podle vašich preferencí nebo profesionální web designer může vytvořit něco zcela jedinečného od nuly pro vás. (Nebo pokud máte rádi placené členství, získáte přístup k nádherným prémiovým tématům.)

Veškerá tato kontrola a flexibilita však stojí za to. Přestože samotný WordPress je zdarma, architektura, která je s ním dodávána, není. Budete potřebovat webového hostitele (v podstatě jde o internetovou nemovitost, na které váš web sedí) a doménové jméno, www.my-website.com.

Výběr dobrého hostitele webu je stejně důležitý jako samotný web. Přispívá k rychlosti načítání, bezpečnosti a výkonu. Naše srovnávací tabulka hostitelů je zde dobrým místem pro zahájení – dobré (& za rozumnou cenu) webhosting.

Vytvoření a údržba webu WordPress vyžaduje také prvek technické dovednosti. WordPress tvrdí, že můžete nastavit a nainstalovat do 5 minut, ale uvedení webu do provozu trvá o něco déle.

Existuje křivka učení a zabere to hodně času, zvláště pokud chcete vylepšit design, pravidelně jej aktualizovat a zlepšit výkon.

Pokud se vám líbí zvuk vlastní webové stránky, ale nechcete tolik potíží, je tu další možnost, Wix.

3. Wix

Klady – Jednoduchý, drag and drop design, snadné nastavení.
Nevýhody – Omezeno ve srovnání s WordPress.
Náklady na nastavení – Zdarma, ale vyplatí se upgradovat na prémiové plány pro osobní doménu (od 4,50 $).
Další informace – Přečtěte si recenzi Wix

Vytvořte krásné stránky pomocí Wix

Wix je podobný WordPress, ale bez všech starostí. Je pravda, že je omezenější, ale ne každý potřebuje složitý seznam funkcí.

Krása Wix je jeho jednoduchost. Postarají se o hostování, ukládání, výkon a veškeré technické věci v zákulisí. Stačí se přihlásit a přidat obsah.

Všechny šablony jsou drag-and-drop, takže si můžete rozvrhnout svůj web bez jakéhokoli kódování vůbec. Šablony zdarma jsou obecně stylovější než WordPress, které osloví nezávislé pracovníky a kreativní profesionály.

Soup-studios.com

Web Wix: Soup-studios.com

Šablony Wix se hodí na jednoduché portfoliové weby a blogy a tam se daří. Wix nabízí mechaniku pro vytvoření internetového obchodu, ale WordPress nebo Shopify (přichází další) nabízejí lepší platformu pro elektronický obchod.

Celkově vzato je Wix skvělou volbou pro jednoduchá portfolia a weby provozované těmi, kteří nechtějí příliš mnoho potíží..

Nevýhodou je, že budete mít menší kontrolu nad back-end svého webu a celkový výkon. Může být také obtížnější integrovat pokročilé funkce, jako jsou nákupní vozíky a e-mailové registrační formuláře.

4. Nakupujte

Klady – Jednoduché a rychlé nastavení internetového obchodu.
Nevýhody – Pro funkce jsou drahé.
Náklady na zřízení – Balíček „Základní“ začíná na 29 USD měsíčně.
Další informace – Přečtěte si recenzi Shopify

Vytvořte si online obchod s Shopify

Shopify, jak název napovídá, je vyroben speciálně pro internetové obchody.

Design a rozvržení je jednoduché a přímé. Opět není nutné žádné kódování, takže můžete začít fungovat a rychle. Ve skutečnosti to Ben načasoval od začátku do konce a vytvoření obchodu Shopify trvalo pouhých 19 minut.

Skutečnou krásou systému Shopify jsou integrované funkce elektronického obchodování. Automaticky zpracovává platby, přepravní sazby, daně a sledování objednávek. Za příplatek můžete také využít jejich vestavěnou marketingovou službu a integrovat software do obchodu v reálném světě pro zjednodušení vašich účtů.

Obchod Shopify - Sarah Abraham

Obchod Shopify: Sarahandabraham.com

Alternativou k Shopify je použití WordPress s pluginem s názvem WooCommerce. Obecně WordPress & WooCommerce vyjde levněji, pokud jde o transakce a paušální náklady. Platíte však za jednoduchost a snadné použití.

Nevýhodou je, že máte menší kontrolu nad základní architekturou svého webu. Zde jsou WordPress a Woocommerce flexibilnější, ale s tím přichází další práce a údržba.

BONUS: 7 způsobů, jak být vidět

Výběr správné platformy a její nastavení je jen jeden krok. Další fáze je vidět. Bohužel zde nejsou žádné zkratky a doprava nepřijde automaticky. Zde můžete pomocí sedmi triků přivést lidi na váš web nebo sociální účty:

1. Facebook reklamy

Náklady – Strávím zhruba 100 $ týdně za reklamy na Facebooku, ale určitě můžete začít s méně. Jiní utratí tisíce, jakmile budou moci zaručit návratnost investice.

Facebookové reklamy jsou jedním z nejlepších způsobů, jak využít super cílené publikum. Máte úplnou kontrolu nad demografickými údaji, umístěním a zájmy publika, takže propagujete pouze lidi, kteří o to mají zájem.

Pomocí reklam informujte lidi o svém webu a o tom, jak vyřešíte jejich problémy. Facebookové reklamy jsou také cenově dostupné. Doporučuji nejprve je vyzkoušet v malém měřítku a poté postupně zvyšovat výdaje.

Další informace naleznete v průvodci zvyšováním míry prokliku na reklamách Facebook.

2. Optimalizace pro vyhledávače (SEO)

Náklady – Nejsou zde žádné finanční náklady (pokud si najmete odborníka), pouze čas strávený výzkumem a implementací technik.

SEO je především o tom, jak váš web zařadit do vyhledávání Google. Je to OBROVSKÉ téma, které si zaslouží zvládnutí celé knihy znalostí (i když tento zdroj od lidí na Mozu je skvělé začít).

Vaším prvním krokem je rozhodování o tom, která klíčová slova chcete zařadit. Jinými slovy, co by lidé měli do Googlu napsat, aby vás našli? (Máme praktický blog, který vám pomůže najít nejlepší klíčová slova pro vaši firmu).

Dále proveďte jednoduchou optimalizaci na stránce. Umístěte tato klíčová slova „na stránku“ do značek nadpisů, záhlaví, popisů obrázků a značek atd. Toto je pouze jednoduchá příprava a budování základů pro budoucnost.

Podniky „skutečného světa“, jako jsou kavárny nebo restaurace, si budou chtít také na Googlu vyzvednout svou polohu na mapě a umístit se na seznamy online. Další informace o „místním SEO“ najdete zde.

3. Začněte vytvářet obsah

Náklady – Psaní blogů je zcela zdarma. Pokud si však přejete najmout nezávislého pracovníka, bude to stát mezi 0,10 – 0,20 $ za slovo na webových stránkách, jako jsou Problogger a UpWork..

Blogy, videa a obrázky jsou nejlepším způsobem, jak začít komunikovat s publikem a generovat nějaký šum. Obsah vám pomůže oslovit potenciální zákazníky a založit vaši značku.

Začněte blogovat

Přemýšlejte o svých aktuálních novinách sociálních médií. Jsou plné obsahu, který je určen k tomu, aby se s vámi spojil a vytvořil publikum. Vytvoření blogu nebo vytvoření videa vyžaduje určitý čas, ale stojí za to vynaložit úsilí.

Bez ohledu na to, v jakém odvětví jste, obsah vám pomůže přidat hodnotu vašim návštěvníkům. Ukazuje vaši odbornost, pomáhá budovat identitu a zvyšuje návštěvnost. Zkuste si přečíst našeho průvodce vytvořením obsahové strategie, která řídí těžký provoz.

4. Začněte s publikováním hostů

Náklady – Opět platí, že je to zdarma, pokud si nepřejete najmout profesionálního spisovatele.

Vytváření obsahu je dobrý začátek, ale jak přimět lidi, aby ho viděli? Jedním ze způsobů je produkce obsahu pro existující blogy a weby. Je to šance, jak dostat své jméno před nové publikum a spojit se s těmi v oboru.

Zkuste napsat hostující blog a umístit jej na jiný blog ve svém výklenku. Pokud to přijmou, dostanete odkaz zpět na svůj web a váš obsah snad inspiruje nové publikum, aby vás sledovalo. (Odkazy na váš web jsou také důležité pro optimalizaci vyhledávačů).

5. Marketing chřipky

Náklady – Může to být zdarma, pokud přistupujete ke správným lidem a nabízíte vzájemnou propagaci. Přistoupení k nejoblíbenějším ovlivňovatelům však může stát 50 až 15 000 $ + na propagaci vašeho produktu.

Ovlivňovače jsou ti, kteří mají ve vašem oboru obrovské následky a důvěryhodnost. Influencer marketing se stává stále silnějším online a některé účty sociálních médií shromažďují miliony sledujících. Klepnutím na jejich stávající publikum můžete upozornit na sebe a své podnikání.

asfasf

Samozřejmě to není snadné a v některých případech to stojí poplatek, pokud chcete, aby vlivný pracovník uvedl váš produkt. Pokud si však vyberete ten správný blog nebo jednotlivce, může vám přivést hodně cíleného provozu.

Začněte tím, že identifikujete klíčové vlivy ve vašem oboru. Začněte s nimi konverzovat přes Twitter nebo jim pošlete zdvořilý e-mail. Pokuste se vybudovat vzájemný vztah, než něco požádáte.

6. Pošlete tiskovou zprávu

Náklady – Distribuce PR začíná kolem 100 $.

Tisková zpráva je dokument, který vypráví světu o vás. Můžete si najmout agenturu a navrhnout a distribuovat příjemnou tiskovou zprávu pro vaši společnost a nemělo by to moc stát. Tady je tisková zpráva, kterou jsme udělali, když jsme upgradovali náš server pro kontrolu rychlosti serveru a měli jsme štěstí, že si novinky vyzvedl Yahoo.

Bitcatcha Tisková zpráva

Profesionální tip: začněte zvýrazněním něčeho pozoruhodného o vaší firmě. Zkuste myslet jako novinář nebo blogger a pochopte, co by o nich chtělo napsat. Je na vašem produktu nebo obchodním modelu něco jedinečného? Uvádíte na trh něco inovativního nebo průlomového? Zahrňte o sobě příběh a poskytněte bloggerovi „příběh“, který se má vyvinout. Pak najděte agenturu, která ji bude distribuovat.

7. Nezapomeňte na marketing v reálném světě!

Náklady – Slovo z úst nic nestojí, ale pokud vyrábíte propagační materiály, cena se bude lišit v závislosti na tom, kolik vyděláte.

V online světě je snadné zapomenout na to, jak silný tradiční marketing může být. Nezapomeňte na svou vizitku a propagační materiály uvést odkazy na svou online přítomnost. Za účelem šíření slova stojí za to sledovat reklamu v odborných časopisech a specializovaných publikacích.

Závěry

Pokud jde o online přítomnost, neexistuje univerzální řešení.

Složitý web nemusí být pro vás nutně tou nejlepší odpovědí, zejména pokud právě začínáte. Existují zkratky a jednodušší možnosti, například jednoduchý účet na sociálních sítích nebo přímá stránka portfolia.

Pokud si ceníte jednoduchosti, neinvestujte do složitých webových stránek. Stejně tak se neomezujte, pokud budujete opravdovou digitální firmu.

Nejprve se rozhodněte, co od své online přítomnosti chcete. Za druhé, přizpůsobte platformu vašim potřebám. Zatřetí, pomocí aktivní propagace stavte na této online přítomnosti. Zde je přehled všech čtyř platforem.

Plošina Klady Nevýhody Více
Sociální média

Zdarma, jednoduché & nízká údržba

Méně kontroly nad designem & změny alga

0 $

měsíční

WordPress.org

Kompletní kontrola & neomezený potenciál

Náklady na údržbu, potřebné technické dovednosti

3,95 $ *

měsíční

Wix

Jednoduché, přetáhněte & drop design, snadné nastavení

Omezeno ve srovnání s WordPress

3,00 $ *

měsíční

Nakupujte

Jednoduché a rychlé nastavení internetového obchodu

Pro funkce jsou drahé

29 $ *

měsíční

Chodili jste do kruhů a snažili se dostat svou online přítomnost v pořádku? Nastavili jste web dříve, než plně pochopili, co jste potřebovali? Dejte mi vědět své myšlenky, komentáře a názory!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map