Pokud uvažujete o zahájení online podnikání, přistáli jste na správném webu. Zde projdeme všechny osvědčené postupy, abychom udrželi vaše online podnikání v chodu, kroky, které musíte podniknout, aby se vaše podnikání legitimizovalo, a možná za vás hodíme několik podnikatelských nápadů, když jsme u toho.

Použití Internetu k řízení vaší firmy

Vytvoření celosvětového webu je skutečně jednou z nejlepších věcí, které se nám kdy mohou stát. Změnilo to způsob, jakým žijeme, z toho, jak se pohybujeme (mapy Google vs tradiční mapy + žádají o pokyny), jak hledáme doporučení (online recenze vs ústa). Také to usnadnilo provozování online obchodu než kdy jindy.

Díky dostupnosti vysokorychlostního širokopásmového připojení na většině míst po celém světě máme svobodu provozovat naše podnikání z pohodlí našich domovů, nebo dokonce, zatímco usrkáváme mai-tais v nějakém tropickém ráji (pokud jsou samozřejmě dostupné WiFi).

Jednou z nejkrásnějších věcí na online obchodech je to, že váš trh není omezen pouze na vaši zemi. Sni ve velkém. Díky síle internetu můžete své produkty prodávat po celém světě!

Proč většina online obchodů jde nahoru

Věci nejsou nikdy tak jednoduché, jak se zdá. I přes pohodlí a výhody, které internet přináší do našich životů, zjistíte, že mnoho lidí je stále neúspěšných při budování svého podnikání v digitální podobě. Je to proto, že většina lidí prostě neví, jak vytvářet, prodávat a prodávat své výrobky v digitálním prostoru.

Nastavení platformy elektronického obchodu pro váš nejnovější produkt bez plánu a jen doufat, že se prodá, je jako kupovat jednosměrnou letenku na další vlak do selhání.

Doporučené postupy a tipy pro online obchody

V tomto článku projdeme některé z věcí, které musíte udělat, aby byl váš online obchod úspěšný. Kdo ví? S dostatečnou vytrvalostí a trochou štěstí můžete dokonce udeřit a proměnit své podnikání v další skvělý start jednorožce!

Bez ohledu na to, zda jste průmyslový veterinář nebo mladý podnikatel s jasnýma očima, jsme si jisti, že následující tipy jsou velmi užitečné, takže si tuto stránku uložte jako záložku, abyste ji v budoucnu snadno využili.

Pokud chcete více aktualizací a hacků pro malé firmy, přihlaste se také k odběru našeho zpravodaje.

Dobře, dost nestydatá sebepropagace, pojďme s článkem pokračovat!

Jak začít online podnikání

Krok 1: Poskytněte řešení existujících problémů

Problémy jsou příležitosti. Některé problémy mohou být pro někoho jednoduše překážkou, zatímco jiné mohou být přímo přitěžující. Identifikací problémů a vytvořením produktu / služby, která tento problém řeší, vytvoříte řešení, které trh již potřebuje. To je jistý způsob, jak oheň zvýšit své šance na vytvoření úspěšného podnikání.

I když se zabýváte řešením problémů, bude pro vaši firmu přínosem pouze identifikace problémů vašich zákazníků. Můžete opravit problémy, o nichž jste nevěděli, že máte, a podpořit tak opakované návštěvy vašich zákazníků.

Můžete to udělat:

 • Hostující fóra, která jsou relevantní pro váš produkt / službu.
  Čtením o tom, co si lidé stěžují nebo jsou nešťastní, získáte cenné informace o jejich problémech a o to, čeho se snaží dosáhnout. Některé z více populárních fór, které můžete navštívit, jsou reddit a Bizwarriors. Případně využijte Facebook a připojte se ke skupinám relevantním pro vaši niku! Odtud získáte spoustu poznatků.
 • Návštěva Quory
  Quora může být pro vás cenným přínosem při získávání poznatků. Má přes 200 milionů unikátních uživatelů měsíčně, z nichž všichni hledají řešení svých problémů.
 • Provádí výzkum klíčových slov
  Průzkum klíčových slov vám pomůže najít klíčová slova, která uživatelé hledají. Zóna v několika klíčových slovech, která lidé hledají, ale nemají velkou konkurenci. To odhaluje řešení, která lidé chtějí.
 • Podívejte se na soutěž
  Navštivte webové stránky konkurenta a zjistěte, co dělají správně. Uvidíte, jaká řešení nabízejí trhu, a odtud můžete „inovovat“. (Jen abys věděl, když řeknu „inovovat“, myslím tím kopírování a vylepšování.)

Krok 2: Zápis na prodej

Psaní dobré kopie je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zvýšit prodej. Naučte se základní techniky copywritingu nebo najměte si dobrého copywritera (mějte na paměti, že dobrý autor neprodukuje dobrého copywritera. Jsou to úplně jiné dovednosti).

Dobrý copywriter bude vědět, kam umístit dobré tlačítko výzvy k akci. Budou vědět, jak psát vzrušující nadpisy, které jsou krátké, ale dostatečně silné, aby upoutaly pozornost publika, a krok za krokem je přivedly na stránku pokladny. Poté, co zákazníci zaplatí, budou odborně křížově prodávat a nechat je v tom mít dobrý pocit.

Zde je několik tipů, jak psát působivou kopii:

 • Udržujte své titulky krátké a sladké.
 • Napište pro digitální dav. Mají opravdu krátkou pozornost.
 • Nepoužívejte složitá slova ani jazyk.
 • Napište za účelem.
 • Použijte cestu kupujícího. Je prokázáno, že funguje z nějakého důvodu!

Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si náš podrobný článek o tom, jak psát obsah webových stránek.

Krok 3: Vytvořte web, který se cítí jako prémiový

Když někdo narazí na vaše webové stránky pro malé firmy, máte méně než 5 sekund, abyste udělali dobrý dojem. Stránky, které vypadají amatérsky, nevyvolávají přesně důvěru v lidi a jakmile se rozloučí, obvykle se rozloučí navždy.

Věnujte pozornost uživatelskému rozhraní (UI) a uživatelské zkušenosti (UX).

 • Je vaše uživatelské rozhraní snadno ovladatelné?
 • Odpovídají vaše stránky dostatečně rychle?
 • Je kopie na tomto pozadí obtížně čitelná?
 • Jaký je váš hodnotný návrh?
 • Dává procházení webu svým zákazníkům příjemný zážitek?
 • Je nákup věcí z vašeho webu skutečně snadný?

Myslete na svůj web jako na fyzický obchod. Nechtěli byste nakupovat v obchodě, který vypadá, že je to přední strana pro obchody s drogami na zadní straně. Podívejte se na tento článek a navrhněte obchod, díky němuž se vaši zákazníci budou cítit jako upuštění nějakého těsta.

Krok 4: Zaveďte se jako odborník ve svém oboru

Tento tip se vztahuje na online i offline podniky. Všimněte si, že když něco kupujete, máte sklon nakupovat od nejznámějšího znějícího prodavače?

Stejný koncept platí pro online obchody.

Když zníte dobře, sebevědomě a autoritativně, lidé mají tendenci k vám důvěřovat a nakoupí vše, co doporučíte.

Nepotřebujete ani vědět všechno o vašem produktu, stačí vědět víc než vaši zákazníci a jak z něj mohou těžit. Poskytněte jim hodnotný obsah a napište tipy zdarma (podobně jako tento článek). Nezapomeňte vždy odkazovat zpět na vaše stránky, aby lidé, kteří čtou vaše kousky, věděli, odkud pocházejí.

Můžete také:

 • Psaní článků (na základě výzkumu klíčových slov).
 • Vytvářejte videa (pokud psaní není pro vás).
 • Odpovězte na Quoru.
 • Napište pro střední.
 • Zúčastněte se příslušných fór.

Krok 5: Využijte e-mailový marketing

Nepodceňujte sílu e-mailového marketingu. Když vám někdo poskytne svou e-mailovou adresu, v podstatě vám poskytuje přímou komunikaci.

Nemusíte se starat o reklamu, nemusíte se starat, jestli se vaše zpráva ztratí v moři reklam na sociálních médiích.

Když vám zákazníci poskytnou svou e-mailovou adresu, znamená to, že jste jim již nabídli něco, co považovali za cenné, a že vám věří. Díky tomu je pro ně mnohem snazší uvádět na trh nové produkty!

Vytvořte si seznam přihlášených k odběru novinek na vašem webu. Využitím e-mailového marketingu můžete získat vše, co můžete získat!

Pokud potřebujete více tipů pro e-mailový marketing, věnujte pozornost těmto článkům. Sledujte je nábožensky a budete odborníkem na e-mailový marketing!

Krok 6: Upsell stávajícím zákazníkům

Získání prvního prodeje od vašich návštěvníků je pravděpodobně nejobtížnější součástí prodejního procesu. Jakmile jim však dáte přesvědčivý důvod k tomu, aby se nejprve rozdělili svými penězi, neuvěřitelných 36% z nich bude ochotno od vás znovu nakupovat produkty.

Navrhněte produkty nebo služby, které doplní jejich počáteční nákup. Vytvořte věrnostní programy nebo slevové kódy, které mohou uplatnit při svém příštím nákupu. Nabídněte jim nabídky „Děkuji“ při odhlášení.

Dejte jim celoživotní odměny a oni budou vašimi celoživotními zákazníky.

Když už mluvíme o odměnách, tady je něco, co vám pomůže s vzestupem.

BONUS: Nápady pro online podnikání přátelské pro nováčky

Zde uvádíme několik obchodních nápadů, do kterých se můžeme pustit s minimálním úsilím.

1. Spusťte web affiliate marketingu

Nemáte palec do affiliate marketingu – podle Awin.com se předpokládá, že do roku 2020 bude průmyslem 6,8 miliardy dolarů, s meziročním růstem o 10%..

Proveďte výzkum tím, že navštívíte fóra ve svém výklenku, podívejte se na problémy uživatelů na quora a reddit, zatímco děláte výzkum klíčových slov. Pamatujte, že budete chtít poskytnout řešení existujících problémů.

Jakmile zjistíte, jaké problémy budete řešit, je čas vytvořit obsah. Napište průvodce. Poskytněte cenné informace, dejte lidem důvod navštívit vaše stránky. Chcete-li prodat, napište a využijte cestu kupujícího.

Poznámka

Budete se chtít zaregistrovat jako vydavatel v přidružených sítích, jako je Shareasale. Hledejte kvalitní výrobky nebo značky, se kterými chcete spojit svoji značku.

Při vytváření obsahu musíte také vytvořit svůj web. Vezměte v úvahu design uživatelského rozhraní a uživatelského rozhraní a vytvořte profesionálně vypadající web, který bude dostatečně jednoduchý na navigaci.

Budete také muset uvést na trh svůj web pro affiliate marketing, jinak nikdo nebude vědět, že existuje. Napište články nebo blog hosta pro jiné weby, abyste se k sobě mohli vrátit. Zúčastněte se fór a odpovídejte na otázky týkající se Quory. Staňte se odborníkem ve svém oboru.

Měli byste si také vytvořit „registrační“ stránku pro svůj zpravodaj pro účely e-mailového marketingu. Lidé, kteří vám dávají své e-mailové adresy, vám dávají povolení k přímému kontaktu s nimi, proto je nutné využít e-mailového marketingu k jejich zpětnému navrácení na váš web.!

Nezapomeňte, že vzestup je klíčem k udržení vašeho online podnikání v černé barvě. Pepper svůj obsah s interními odkazy, které jsou ve vzájemném vztahu, aby se zvýšila doba, kterou lidé tráví na vašem webu. Čím více času strávíte na svém webu, tím je pravděpodobnější, že provedete prodej.

Můžete také vyzkoušet generaci olova. Je to v podstatě to samé jako affiliate marketing, kromě toho, že budete shromažďovat potenciální zákazníky pro značky. Zaměřte se na výklenky, jako jsou společnosti vydávající kreditní karty, bankovnictví, fintech, a kontaktujte zúčastněné značky, abyste prodiskutovali model platby za registraci.

Pokud chcete, aby váš web byl úspěšný, je třeba mít na paměti mnoho věcí, ale jednu věc, kterou nemohu dostatečně zdůraznit, je toto – ujistěte se, že váš web hosting je RYCHLE, jinak nebudete mít moc návštěvníků.

Provedli jsme náš výzkum a sestavili jsme seznam nejrychlejších webových hostitelů. Chcete-li získat podrobnější průvodce vytvářením webových stránek, přejděte sem.

2. Spusťte blog

Ačkoli blog a web jsou podobné, rozhodně nejsou stejné. Web vytváří převážně statický obsah, zatímco blog je vždy neustále aktualizován a má osobnější povahu.

Přestože lidé mohou být přitahováni k obsahu na webu, mohou být přitahováni k osobnosti bloggera.

Jakmile bude mít váš blog dost velký počet, můžete ho zpeněžit prodejem reklamního prostoru, psaním sponzorovaných příspěvků, poskytováním lidí poradenských služeb a dokonce i affiliate marketingu.

Ve skutečnosti existuje poměrně málo bloggerů, kteří z jejich blogů učinili úspěšné malé online podniky.

Tim Ferris nepotřebuje úvod se svým populárním čtyřhodinovým blogem o pracovním týdnu, zatímco módní přehlídkou dominuje Amy Song.

Jednou z našich oblíbených platforem pro vytváření blogu je WordPress, snadno použitelný webový tvůrce, který je ideální pro bloggery. Pokud je to něco, do čeho se chystáte, možná byste se měli podívat na tento článek.

Pamatujte, poskytujte řešení existujících problémů, pište na prodej, stavte prémiové stránky, staňte se odborníkem, využívejte e-mailový marketing a vždy UPSELL!

3. Zahajte podnikání v oblasti elektronického obchodování

Díky platformám elektronického nakupování, jako je Amazon, si každý den získává na popularitě, není žádným úkolem využít jeho slávu a prodávat své výrobky v obchodě..

Pokud však chcete vybudovat dlouhodobou a úspěšnou značku, možná budete chtít místo toho založit vlastní firmu v oblasti elektronického obchodování..

Nechápejte mě špatně, s prodejem produktů na Amazonu není nic špatného (i velké značky to dělají). Je to jen to, že jako nová značka butiku budete soutěžit se stovkami, ne-li tisíci lidí, kteří na těchto platformách prodávají podobné produkty..

Když si vytvoříte svůj vlastní obchod s elektronickým obchodem, můžete jej přizpůsobit a umístit svoji značku tak, aby byla odlišena od konkurence. Jeden z nejlepších způsobů, jak začít, je přes Shopify.

Je vyroben pro elektronický obchod, snadno použitelný a má úžasné marketingové nástroje!

Můžete také zkusit Dropshipping. Je to jeden z nejpopulárnějších obchodních modelů v okolí, protože sotva vynakládáte jakékoli náklady. Výrobky jsou umístěny ve skladu vašeho dodavatele a jsou dodávány, až když obdržíte objednávku. Jen buďte opatrní a získejte si dobrého dodavatele, protože špatný se špatnou službou poškodí pouze vaši značku.

Budete muset investovat do marketingu a ujistit se, že vaše produkty mají dostatek času na obrazovku. Nezapomeňte mít na paměti našich 6 osvědčených postupů a vaše firma by měla být schopna odolat zkoušce času.

4. Zahajte podnikání v oblasti kreativního designu

Vždy je potřeba digitální vizuální umění, a přestože tam jsou programy zdarma, lidé raději platí profesionály, aby za ně udělali umělecké dílo. Chápou, že umělec produkuje dílo, ne nástroje.

Můžete zvážit specializaci na design loga, design webových stránek nebo dokonce specializovat na obecný grafický design.

Udělejte si jméno tím, že se podělíte o cenné designérské tipy na fórech, jako je Quora nebo s lidmi na vašich platformách sociálních médií. Nedělejte si starosti se sdílením svých dovedností ani rozdáváním tajemství.

S YouTube se lidé mohou snadno naučit vše, co potřebují, ale stále raději zaplatí odborníkovi, aby se věci dali profesionálně.

Nezapomeňte dát hodnotu a na oplátku získáte větší hodnotu!

5. Založte studio nebo výrobní podnik

Poptávka po produkci obrazu a videa je vyšší než kdy jindy díky přílivu digitální / sociální mediální reklamy. Je to zajímavé, poutavé a nejdůležitější ze všeho, co bylo potřeba převést.

Můžete zahájit studio se zaměřením na produkci obrázků, retušování, výrobu videa, nebo se možná jen soustředíte pouze na vytváření digitálních produktů, jako jsou tapety na telefony.

Poté můžete své služby prodat reklamním agenturám, odeslat záběry ze skladů na platformy, jako je Shutterstock nebo Blackbox, nebo se zaregistrovat k něčemu, jako je vývojářský program Samsung, a vytvořit témata, která se budou prodávat v jejich Galaxy sestavách..

Nejlepší ze všeho je, že můžete snadno přizpůsobit své podnikání najímáním nezávislých pracovníků! Uvědomte si, že pokud se vám podaří najít dobrého nezávislého pracovníka, držte se jich, protože na tom závisí váš život. Spolehliví nezávislí pracovníci se těžko dostanou, a pokud narazíte na jednoho, odměňte je dobře!

6. Vytvořte e-learningový program

Online výukové programy jsou v dnešní době zlostem. Jsou levné, informativní a poskytují dobrou hodnotu pro spotřebitele i tvůrce. Nejlepší ze všeho je, vytvořit program jednou, a to přinese pasivní příjem!

Vytvořte firmu, která se točí kolem e-learningových programů. Vytvářejte cenné návody a informace, nahrávejte na e-learningovou platformu, jako je Udemy, a budete mít řadu produktů, které nikdy nevyprší!

Závěrečné úvahy

Zde je krátký souhrn věcí, které můžeme udělat, abychom zajistili, že vaše malá online firma vzkvétá jako mečoun majestátně vyskakující z vody (vypadá to lépe, když je zobrazen zpomaleně).

 1. Poskytněte řešení stávajících problémů
  Objevte body bolesti svých zákazníků a vyřešte je.
 2. Napište na prodej
  Nikdo nemá rád číst, takže se ujistěte, že vaše kopie je napsána na PRODÁLE!
 3. Vytvořte web, který se cítí jako prémiový
  Nezáleží na tom, jestli prodáváte mokrý brambor nebo značkovou kabelku, musíte se ujistit, že váš obchod vypadá dobře.
 4. Staňte se odborníkem ve svém oboru
  Poskytněte svým zákazníkům hodnotu podle svých znalostí a odměnou vám celoživotní hodnotou.
 5. Využití e-mailového marketingu
  Je to přímá komunikace s vašimi zákazníky. Využijte to, ale zacházejte s ním s úctou.
 6. Upgradujte na své stávající zákazníky
  Pokud od vás koupili dříve, znovu od vás koupí. Musíte jim dát důvod ke koupi.

Tady to máš. 6 solidních kroků, aby vaše podnikání v malém podniku zůstalo v černém. Ujistěte se, že je buď odevzdáte do paměti, nebo se označíte těmito tipy. Jednoho dne se podíváte zpět na své úspěchy a děkujete Googlu, že jste narazili na tento kus poslaný nebem.

Pokud však máte nějaké dotazy, na které byste rádi odpověděli, napište nám zprávu nebo e-mail. Určitě vám odpovíme co nejdříve. Nyní jděte a ukažte světu, čeho jsou běžní každodenní malí podnikatelé schopni dosáhnout.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me