Do tej pory zapewne wiesz, że potrzebujesz obecności online.

Potrzebujesz przestrzeni online, aby pomóc w rozwoju firmy, sprzedaży produktów lub zdobyciu tam swojego nazwiska.

Trudna część polega na zastanowieniu się, jak to zrobić i obliczeniu, ile to będzie kosztować.

Największym problemem tutaj jest wyruszenie w złym kierunku. Wybór niewłaściwej platformy na początku może kosztować wiele miesięcy cofania się (nie wspominając o kosztach pieniężnych związanych z jej konfiguracją).

Uwaga

W tym dziesięciominutowym przewodniku przedstawię cztery różne metody konfigurowania obecności online. Dla każdego z nich podzielę koszty inwestycji, wyjaśnię, kto powinien z nich korzystać, a także związane z nimi zalety i wady.

Sam popełniłem ten błąd. Skonfigurowałem strony internetowe na dwóch, trzech różnych platformach, zanim zdałem sobie sprawę, że mogłem wydać mniej pieniędzy i zmniejszyć kłopot, jeśli po prostu przeprowadzę badania i wybiorę właściwą trasę.

Nie jestem jedyny. Kiedy zapytałem 27 ekspertów o ich największe błędy w blogowaniu, duża garstka powiedziała, że ​​żałują wyboru niewłaściwej platformy i od samego początku nie opracowali odpowiedniego planu.

To jest przewodnik, który chciałbym mieć, kiedy zaczynałem. Samouczek, który pomaga w ustaleniu, która platforma jest dla Ciebie najlepsza.

To jest klucz tutaj. Nie ma idealnego sposobu na skonfigurowanie obecności online, tylko odpowiedniego dla Twoich celów i ambicji.

Jak stworzyć stronę internetową

W skrócie, oto cztery, na które patrzymy:

  1. Platforma mediów społecznościowych, ponieważ nie każdy potrzebuje strony internetowej.
  2. WordPress.org – średnio zaawansowana platforma do tworzenia stron internetowych z pełną kontrolą.
  3. Wix Prosty, początkujący kreator stron internetowych dla portfeli i blogów.
  4. Kreator stron ShopifySimple specjalnie dla sklepów internetowych.

Po drugie, zastanowimy się, jak zwiększyć Twoją obecność w Internecie. Niestety sama witryna lub strona mediów społecznościowych nie przyciąga magicznie odwiedzających. Przedstawimy Ci kilka sposobów, w jaki możesz aktywnie przyciągać ludzi i zwiększać swoją obecność w Internecie.

Która platforma jest odpowiednia do Twojej obecności online??

1. Strona mediów społecznościowych

Plusy – Jest bezpłatny, prosty i wymaga niewielkiej konserwacji.
Cons – Mniejsza kontrola nad zmianami projektu i algorytmu.
Koszt instalacji – Całkowicie za darmo.
Ucz się więcej – Facebook / Instagram

Instagram

Niektóre firmy i osoby prywatne nie potrzebują witryny. Jest to kłopot i koszt, który może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

Czasami strona na Facebooku lub konto na Instagramie to najlepszy sposób na budowanie grona odbiorców, kontaktowanie się z ludźmi i ich aktualizowanie. Są to platformy, które znają już Twoi klienci i czeka na Ciebie 1,6 miliarda aktywnych użytkowników!

Na przykład kawiarnia lub restauracja może działać tylko za pomocą profilu na Facebooku lub Instagramie. Mogą przesyłać nowe zdjęcia, aktualizować menu, komunikować się z klientami, promować wydarzenia i wyróżniać oferty specjalne z jednego miejsca.

Strona Sola Cafe na Facebooku

Strona FB restauracji: Sola Cafe

Mogą nawet użyć wtyczki Facebooka, aby przyjmować rezerwacje. Witryna w tym przypadku może po prostu skomplikować sytuację i podzielić odbiorców. Zamiast tego skoncentruj się na zbudowaniu jednego potężnego kanału.

Jeśli chodzi o treści wideo i blogowanie, Facebook również to obsługuje. Rodzime filmy na Facebooku mają teraz 8 miliardów wyświetleń dziennie, a ich artykuły błyskawiczne pozwalają publikować blogi bez strony internetowej.

Ponadto Facebook ma doskonałą platformę reklamową, dzięki czemu możesz kierować reklamy do odbiorców i kierować ich prosto na swoją stronę (więcej o reklamach na Facebooku później).

Minusem posiadania strony w mediach społecznościowych jest to, że jesteś na łasce ich decyzji. Jeśli Facebook zmieni algorytm, aby ograniczyć zasięg (co robią regularnie), być może trzeba będzie zapłacić za połączenie z obserwującymi.

Jesteś również ograniczony pod względem wzornictwa. Możesz przesyłać zdjęcia i nagłówki, ale niektóre układy Facebooka lub Instagrama mogą być frustrujące.

Co najważniejsze, jeśli chcesz coś sprzedać, Facebook nie jest idealny. Chociaż wtyczki są dostępne, Facebook regularnie zmienia dozwolone wtyczki. Twój sklep może zostać usunięty bez powiadomienia.

2. Witryna WordPress

Plusy – Pełna kontrola i nieograniczony potencjał.
Cons – Koszt utrzymania, wymagane umiejętności techniczne.
Koszt instalacji – Zaczyna się od 5 USD – 20 USD miesięcznie za hosting i domenę.
Ucz się więcej – Hosting WordPress

Eleganckie motywy - Motywy WP Premium

Motyw Premium WordPress: eleganckie motywy

WordPress jest najlepszym wyborem, jeśli chcesz mieć własną stronę internetową z pełną kontrolą i elastycznością. WordPress obsługuje 25% wszystkich stron internetowych, więc jest to zaufana, szanowana platforma.

Z WordPress możesz zrobić wszystko. Zbuduj sklep internetowy, stwórz portfolio witryny, publikuj blogi i treści, stwórz witrynę partnerską. Możesz hostować reklamy, zbierać adresy e-mail, zarabiać pieniądze i prowadzić działalność online z jednego miejsca.

Jest także skalowalny. Obsługuje niektóre z największych witryn w Internecie, w tym The New Yorker, Techcrunch, Variety, Mashable i Time Inc, ale działa równie dobrze na osobistym blogu.

Panel WordPress

Witryny WordPress można dostosowywać, dzięki czemu możesz spersonalizować swoją obecność w Internecie za pomocą dowolnego projektu lub stylu. WordPress zawiera wiele bezpłatnych szablonów (lub „motywów”). Każda z nich może zostać dostosowana do twoich preferencji lub profesjonalny projektant stron internetowych może stworzyć dla Ciebie coś zupełnie wyjątkowego. (Lub jeśli podoba Ci się płatne członkostwo, zapewni ci dostęp do pięknych motywów premium).

Cała ta kontrola i elastyczność wiąże się jednak z pewnymi kosztami. Chociaż sam WordPress jest bezpłatny, architektura z nim związana nie jest. Będziesz potrzebował usługodawcy hostingowego (jest to w zasadzie kawałek nieruchomości internetowej, na której znajduje się Twoja strona) i nazwy domeny, www.my-website.com.

Wybór dobrego hosta jest równie ważny jak sama strona internetowa. Przyczynia się do szybkości ładowania, bezpieczeństwa i wydajności. Nasza tabela porównawcza hostów tutaj jest dobrym miejscem do rozpoczęcia – dobry (& niedrogi) hosting.

Tworzenie i utrzymywanie strony WordPress wymaga również elementu umiejętności technicznych. WordPress twierdzi, że możesz skonfigurować i zainstalować w ciągu 5 minut, ale uruchomienie witryny zajmuje nieco więcej czasu.

Istnieje krzywa uczenia się, która pochłonie dużo czasu, szczególnie jeśli chcesz ulepszyć projekt, regularnie go aktualizować i poprawić wydajność.

Jeśli podoba Ci się dźwięk posiadania własnej witryny, ale nie chcesz tyle kłopotów, istnieje inna opcja, Wix.

3. Wix

Plusy – Prosta konstrukcja, przeciągnij i upuść, łatwa konfiguracja.
Cons – Ograniczony w porównaniu do WordPress.
Koszt instalacji – Bezpłatnie, ale warto uaktualnić do planów premium dla domeny osobistej (od 4,50 USD).
Ucz się więcej – Przeczytaj recenzję Wix

Stwórz piękną stronę z Wix

Wix jest podobny do WordPressa, ale bez kłopotów. To prawda, że ​​jest bardziej ograniczony, ale nie każdy potrzebuje skomplikowanej listy funkcji.

Piękno Wix to jego prostota. Zajmują się hostingiem, przechowywaniem, wydajnością i wszystkimi technicznymi sprawami za kulisami. Możesz po prostu zalogować się i dodać treść.

Wszystkie szablony są przeciągane i upuszczane, dzięki czemu możesz ułożyć swoją stronę internetową bez żadnego kodowania. Bezpłatne szablony są na ogół bardziej stylowe niż WordPress, który spodoba się freelancerom i kreatywnym profesjonalistom.

Soup-studios.com

Witryna Wix: Soup-studios.com

Szablony Wix nadają się do prostych stron z portfolio i blogów i tam właśnie kwitnie. Wix oferuje mechanikę zakładania sklepu internetowego, ale WordPress lub Shopify (nadchodzące następne) oferują lepszą platformę dla handlu elektronicznego.

Podsumowując, Wix jest świetną opcją dla prostych portfeli i stron internetowych prowadzonych przez tych, którzy nie chcą zbyt wiele kłopotów.

Minusem jest to, że będziesz mieć mniejszą kontrolę nad zapleczem swojej witryny i ogólną wydajnością. Trudniejsze może być również zintegrowanie zaawansowanych funkcji, takich jak koszyki na zakupy i formularze rejestracji e-mail.

4. Shopify

Plusy – Prosta, szybka konfiguracja sklepu internetowego.
Cons – Funkcje Pro są drogie.
Koszt założenia – Pakiet „Basic” zaczyna się od 29 USD miesięcznie.
Ucz się więcej – Przeczytaj recenzję Shopify

Utwórz sklep internetowy za pomocą Shopify

Shopify, jak sama nazwa wskazuje, jest stworzony specjalnie dla sklepów internetowych.

Projekt i układ są proste i jednoznaczne. Ponownie, nie jest wymagane kodowanie, dzięki czemu możesz szybko rozpocząć pracę. W rzeczywistości Ben zaplanował czas od początku do końca, a stworzenie sklepu Shopify zajęło tylko 19 minut.

Prawdziwym pięknem Shopify są zintegrowane funkcje e-commerce. Automatycznie obsługuje płatności, stawki wysyłki, podatki i śledzenie zamówień. Za dodatkową opłatą możesz również skorzystać z ich wbudowanej usługi marketingowej i zintegrować oprogramowanie ze sklepem w świecie rzeczywistym, aby uprościć swoje konta.

Shopify Store - Sarah Abraham

Sklep Shopify: Sarahandabraham.com

Alternatywą dla Shopify jest użycie WordPress z wtyczką o nazwie WooCommerce. Ogólnie rzecz biorąc, WordPress & WooCommerce działa taniej pod względem transakcji i kosztów zryczałtowanych. Płacisz jednak za prostotę i łatwość użytkowania.

Minusem jest to, że masz mniejszą kontrolę nad architekturą witryny. Tutaj WordPress i Woocommerce są bardziej elastyczne, ale wiąże się to z dodatkową pracą i konserwacją.

BONUS: 7 sposobów na zobaczenie

Wybór odpowiedniej platformy i jej konfiguracja to tylko pierwszy krok. Kolejny etap jest widoczny. Niestety nie ma tutaj skrótów, a ruch nie dociera automatycznie. Oto siedem sztuczek, za pomocą których możesz zaprowadzić ludzi do swojej witryny lub kont społecznościowych:

1. Reklamy na Facebooku

Koszt – Wydaję około 100 USD tygodniowo na reklamy na Facebooku, ale na pewno możesz zacząć od mniej. Inni wydadzą tysiące, gdy będą w stanie zagwarantować zwrot z inwestycji.

Reklamy na Facebooku to jeden z najlepszych sposobów na dotarcie do bardzo ukierunkowanej grupy odbiorców. Masz pełną kontrolę nad demografią, lokalizacją i zainteresowaniami odbiorców, więc promujesz tylko osoby zainteresowane.

Korzystaj z reklam, aby informować ludzi o swojej witrynie i sposobie rozwiązywania ich problemów. Reklamy na Facebooku też są niedrogie. Radzę najpierw przetestować je na małą skalę, a następnie stopniowo zwiększać wydatki.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z moim przewodnikiem na temat zwiększania współczynnika klikalności w reklamach na Facebooku.

2. Optymalizacja wyszukiwarek (SEO)

Koszt – Nie ma tu żadnych kosztów finansowych (chyba że zatrudnisz eksperta), tylko czas poświęcony na badanie i wdrożenie technik.

SEO polega na tym, aby Twoja witryna znalazła się w rankingu w wyszukiwarkach Google. Jest to OGROMNY temat, który zasługuje na opanowanie całej księgi wiedzy (chociaż ten materiał od ludzi z Moz to świetne miejsce na początek).

Pierwszym krokiem tutaj jest podjęcie decyzji, według których „słów kluczowych” chcesz uszeregować. Innymi słowy, co ludzie powinni wpisać w Google, aby Cię znaleźć? (Mamy przydatnego bloga, który pomoże Ci znaleźć najlepsze słowa kluczowe dla Twojej firmy).

Następnie wykonaj prostą optymalizację „na stronie”. Umieść te słowa kluczowe „na stronie” w tagach tytułowych, nagłówkach, opisach obrazów i tagach itp. To tylko proste podstawy i budowanie fundamentów na przyszłość.

Firmy „z prawdziwego świata”, takie jak kawiarnie czy restauracje, również będą chciały uzyskać informacje o swojej lokalizacji na mapie w Google i umieścić się w katalogach online. Dowiedz się więcej o „lokalnym SEO” tutaj.

3. Zacznij produkować zawartość

Koszt – Pisanie blogów jest całkowicie bezpłatne. Jeśli jednak wolisz zatrudnić freelancera, będzie on kosztował od 0,10 do 0,20 USD za słowo na stronach takich jak Problogger i UpWork.

Blogi, filmy i zdjęcia to najlepszy sposób na rozpoczęcie komunikacji z odbiorcami i generowanie hałasu. Treść pomaga docierać do potencjalnych klientów i budować markę.

Rozpocznij blogowanie

Pomyśl o swoich aktualnych kanałach informacyjnych w mediach społecznościowych. Są pełne treści, które mają na celu kontakt z Tobą i budowanie grona odbiorców. Napisanie bloga lub wyprodukowanie filmu zajmuje trochę czasu, ale jest warte wysiłku.

Bez względu na to, w jakiej branży jesteś, treści pomagają zwiększyć wartość odwiedzających. Pokazuje Twoją wiedzę, pomaga budować tożsamość i przyciąga większy ruch. Przeczytaj nasz przewodnik na temat tworzenia strategii dotyczącej treści, która generuje duży ruch.

4. Rozpocznij wysyłanie postów gości

Koszt – Ponownie jest to bezpłatne, chyba że chcesz zatrudnić profesjonalnego pisarza.

Tworzenie treści to dobry początek, ale jak sprawić, by ludzie ją zobaczyli? Jednym ze sposobów jest tworzenie treści dla istniejących blogów i stron internetowych. To szansa, aby pokazać swoje imię nowym odbiorcom i nawiązać kontakt z przedstawicielami branży.

Spróbuj napisać blog gościa i zamieść go na innym blogu w swojej niszy. Jeśli je zaakceptują, otrzymasz link z powrotem do swojej witryny, a Twoja treść zainspiruje nowych odbiorców do śledzenia Cię. (Linki do Twojej witryny są również niezbędne do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek).

5. Marketing wpływowy

Koszt – Może być bezpłatny, jeśli zbliżysz się do właściwych ludzi i zaoferujesz wzajemną promocję. Podejście do najpopularniejszych wpływowych użytkowników może jednak kosztować od 50 do 15 000 USD + w celu promocji Twojego produktu.

Wpływowi są ci, którzy mają ogromne obserwacje i wiarygodność w twojej branży. Marketing wpływowy staje się coraz silniejszy w Internecie, a niektóre konta w mediach społecznościowych gromadzą miliony obserwujących. Korzystając z ich obecnych odbiorców, możesz zwrócić uwagę na siebie i swoją firmę.

asfasf

Oczywiście nie jest to łatwe, aw niektórych przypadkach kosztuje opłatę, jeśli chcesz, aby osoba wpływowa polecała Twój produkt. Jeśli jednak wybierzesz odpowiedniego bloga lub osobę, może on kierować do Ciebie dużo ukierunkowanego ruchu.

Zacznij od zidentyfikowania kluczowych czynników wpływających na Twoją branżę. Rozpocznij z nimi rozmowę na Twitterze lub wyślij im uprzejmy e-mail. Spróbuj zbudować wzajemne relacje, zanim o coś poprosisz.

6. Wyślij komunikat prasowy

Koszt – Dystrybucja PR zaczyna się od około 100 USD.

Informacja prasowa to dokument, który mówi światu o tobie. Możesz zaangażować agencję do opracowania i rozpowszechnienia ciekawej informacji prasowej dla swojej firmy, która nie powinna kosztować dużo. Oto informacja prasowa, którą zrobiliśmy, kiedy zaktualizowaliśmy naszą funkcję sprawdzania prędkości serwera i mieliśmy szczęście, że wiadomości zostały odebrane przez Yahoo.

Informacja prasowa Bitcatcha

Porada: zacznij od podkreślenia czegoś ważnego w Twojej firmie. Spróbuj myśleć jak dziennikarz lub bloger i zrozum, co skłoniłoby ich do napisania o tobie. Czy jest coś wyjątkowego w twoim produkcie lub modelu biznesowym? Wprowadzasz coś innowacyjnego lub przełomowego? Dodaj trochę historii o sobie i daj blogerowi „historię” do rozwinięcia. Następnie znajdź agencję, która ją rozpowszechni.

7. Nie zapomnij o marketingu rzeczywistym!

Koszt – Mówienie nic nie kosztuje, ale jeśli produkujesz materiały promocyjne, koszty będą się różnić w zależności od tego, ile zarabiasz.

W świecie online łatwo zapomnieć, jak potężny może być tradycyjny marketing. Pamiętaj, aby zamieścić linki do Twojej obecności online na wizytówce i materiałach promocyjnych. Warto nawet szukać reklam w czasopismach branżowych i niszowych publikacjach, aby rozpowszechniać informacje.

Wnioski

Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, jeśli chodzi o obecność w Internecie.

Złożona witryna internetowa niekoniecznie jest dla Ciebie najlepszą odpowiedzią, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz. Istnieją skróty i łatwiejsze opcje, takie jak proste konto w mediach społecznościowych lub prosta strona portfolio.

Nie inwestuj w skomplikowaną stronę, jeśli cenisz sobie prostotę. Ale nie ograniczaj się, jeśli budujesz prawdziwy cyfrowy biznes.

Najpierw zdecyduj, czego chcesz od swojej obecności online. Po drugie, dopasuj platformę do swoich potrzeb. Po trzecie, skorzystaj z aktywnej promocji, aby wykorzystać tę obecność online. Podsumowując, oto skład dla wszystkich czterech platform.

Platforma Plusy Cons Więcej
Strona mediów społecznościowych

Darmowe, proste & niskie koszty utrzymania

Mniej kontroli nad projektem & zmiany algo

0 USD

miesięczny

WordPress.org

Kompletna kontrola & nieograniczony potencjał

Koszt utrzymania, potrzebne umiejętności techniczne

3,95 USD *

miesięczny

Wix

Proste, przeciągnij & upuszczenie, łatwa konfiguracja

Ograniczony w porównaniu do WordPress

3,00 USD *

miesięczny

Shopify

Prosta, szybka konfiguracja sklepu internetowego

Funkcje Pro są drogie

29 USD *

miesięczny

Czy krążysz w kółko, próbując uzyskać właściwą obecność w Internecie? Czy utworzyłeś stronę internetową, zanim w pełni zrozumiałeś to, czego potrzebujesz? Daj mi znać o swoich przemyśleniach, komentarzach i opiniach!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me