Torrenti krüptimine 101

Mis on torrentide krüptimine? Kas peate oma torrentid krüptima? Mis kasu sellest on ja mis on parim viis oma torrentide krüptimiseks?

Kui teil on neid (või sarnaseid) mõtteid varem olnud, pole te üksi. Torrent-krüptimine on üks võimsamaid (ja kõige vähem mõistetavaid) torrent-tehnikaid. Krüptimise kasutamine on dramaatiliselt kasvanud ja kõik suuremad bittorrent-kliendid pakuvad nüüd mingil kujul sisseehitatud krüptimist.

See juhend näitab teile õpetamist:

 1. Mis on torrentide krüptimine ja miks see on oluline
 2. Miks pole teie torrent-tarkvara sisseehitatud krüptimise kasutamine parim variant
 3. Kuidas kasutada oma sisseehitatud krüptimist (tasuta meetod)
 4. Kuidas kasutada VPN-i tugevamaks torrentide krüptimiseks & hoia 100% oma eakaaslastest

Kas olete valmis? Teeme ära.

Mis on krüptimine

Kasutate veebis krüptimist iga päev, ehkki te ei pruugi seda realiseerida. Iga kord, kui külastate oma panga või krediitkaardiettevõtte veebisaiti või sooritate ostu Amazonis; teie veebibrauser kasutab krüptimist. Krüptimine takistab kolmandatel osapooltel teie edastatud andmeid lugeda.

See hoiab ära identiteedivarguse tundlike andmete, näiteks krediitkaardinumbrite, aadresside ja paroolide, saatmisel Internetis.

Ilma krüptimiseta võivad kõik, kes jagavad sama võrku, teiega lugeda kogu oma andmevoogu (mõelge avalikele wifi-võrkudele). Samuti saab teie ISP (Interneti-teenuse pakkuja) sügavat pakettide kontrolli kasutada kogu edastatud andmete lugemiseks, allalaadimiste jälgimiseks ja veebiajaloo salvestamiseks.

Krüptimine krüpteerib / kaitseb teie saadetud andmeid, nii et ainult veebisait / server, kellega suhtlete, suudab seda lugeda.

Miks oma torrente krüpteerida

Selle jaoks, miks peaksite oma torrentliiklust krüptima, kulub vaid kaks sõna:

 1. Kiirus
 2. Privaatsus

Visiem, kas noklusina, tacu
Kiirus:
Selles kvartaalses ülemaailmses Interneti-aruandes leiti, et bittorrent oli 2014. aastal Põhja-Ameerikas ülemise ribalaiuse esimene kasutaja, edestades suuremaid ettevõtteid nagu Youtube, Netflix ja Skype. Seega ei tohiks olla üllatus, et paljud peamised Interneti-teenuse pakkujad otsustavad torrentide (aeglase) üleslaadimise / aeglase allalaadimise.

Konkreetse tarkvara / teenuse aktiveerimiseks peab teie Interneti-teenuse pakkuja suutma teie liiklust lugeda ja eraldada sellest muudest lubamatutest kasutusviisidest. Krüptimine takistab teie Interneti-teenuse pakkujal seda teha. Lisateabe saamiseks lugege meie täielikku juhendit torrentide drosseldamise kohta.

Privaatsus: Vaikimisi on torrenti allalaadimised täiesti krüptimata. See tähendab, et teie Interneti-teenuse pakkuja näeb täpselt, milliseid faile te külvate / alla laadite ja kui palju andmeid te bittorrenti kaudu edastate. Krüptimise õige kasutamine takistab teie Interneti-teenuse pakkujal teie allalaadimiste jälgimist.

2 krüptimisvalikut: VPN vs sisseehitatud

Kõigil töölaua torrentiklientidel on nüüd valikuline sisseehitatud krüptimine, kuid sellel meetodil on oma piirangud ja see vähendab dramaatiliselt vastastikust kättesaadavust (ja kiirust). Parem alternatiiv on kasutada VPN-i nime kandvat tööriista (Virtuaalne privaatvõrk). VPN pakub veelgi tugevamat krüptimist, ei vähenda teie olemasolevate eakaaslaste arvu ja sellel on täiendav eelis, kui peitete oma IP-aadressi torrenttides..

Sisseehitatud krüptimisvõimalus

See on täiesti tasuta krüptimismeetod, mis võimaldab teil krüpteerida andmeedastuse teiste eakaaslaste vahel, kui neil on ka krüptimine lubatud.

Kui peeril pole krüptimine lubatud, siis sõltuvalt teie seadetest:

 1. Teie andmed laaditakse alla krüptimata
 2. Te ei saa sellelt partnerilt alla laadida (kui kasutate sunnitud krüptimisrežiimi)

uTorrent krüptimisseaded

uTorrent krüptimisseaded

Täistööajaga krüptimise tagamiseks sisseehitatud meetodi abil tuleb krüptimisrežiimiks seada ‘Sunnitud’ (või samaväärne teie enda torrentitarkvara, mida arutame hiljem samm-sammult). Negatiivne külg on see, et saate ühenduse luua vaid eakaaslastega, kellel on ka krüptimine lubatud. See võib teie saadaolevaid eakaaslasi vähendada koguni 95%.

Oluline märkus: Selle meetodi kasutamine krüpteerib ainult teie torrentide allalaadimised. See ei krüpteeri teie veebibrauserit ega varja fakti, et külastate torrentide veebisaite. Samuti ei krüptita ka algse .torrent-faili veebist allalaadimist, vaid ainult nende aluseks olevate failide ülekandmist. See meetod ei varja ka teie torrenti IP-aadressi.

VPN-i krüptimisvalik

Torrentide peitmiseks on VPN-i kasutamine äärmiselt lihtne. See nõuab 4 sammu:

 1. telli torrent-sõbralik vpn-teenus
 2. laadige alla VPN-tarkvara
 3. Looge ühendus teie valitud VPN-serveri asukohaga (nii lihtne kui 1 hiireklõps)
 4. Laadige torrentid alla anonüümselt.

See selleks!

Ühendage VPN-serveriga

IPVanish VPN-i serveri valiku ekraan

VPN-i kasutamine annab teile torrentide allalaadimisel mitmeid eeliseid. Vaatame neid järgmises osas…

Miks on VPN parim krüptimisvõimalus

VPN-i kasutamisel on 3 erinevat eelist võrreldes teie torrent-kliendi sisseehitatud krüptimisega.

 1. VPN-i krüptimine on palju PALJU tugevam
 2. VPN-i kasutamine ei vähenda teie saadaolevate eakaaslaste arvu
 3. Samuti varjab VPN torrentites teie tegeliku IP-aadressi (muutes teie allalaadimised anonüümseks / raskesti jälgitavaks)

Krüptimise tugevus

Sisseehitatud krüptimisvalik kasutab üldiselt umbes 64-bitist krüptimistugevust. Parimad torrent-VPN-id kasutavad seevastu 256-bitist OpenVPN-krüptimist.

See ei pruugi tunduda suur erinevus (tundub ainult 4x), kuid krüptimise matemaatika tööpõhimõtte tõttu on 256-bitine krüptimine tegelikult 2 ^ 192 korda tugevam (see on 2-st 192 võimsusest). tõesti suur arv).

See erinevus on krüptimises, mida saab julma jõu rünnakute abil hõlpsalt lahti murda, ja 256-bitises krüptimises, mis on sama tugev kui USA sõjaväes ülisalajases suhtluses. (Võrdluseks – USA valitsus kasutab üldiseks suhtluseks ainult 128-bitist krüptimist). Teisisõnu, 256-bitine krüptimine on äärmiselt tugev.

Kolleegide saadavus

Selleks, et teie torrenti kliendi krüptimine toimiks, peavad ka eakaaslastel, kellega ühendate, olema krüptimine lubatud. VPN-il pole selliseid piiranguid. Kuna VPN-server krüpteerib kogu teie andmevoo (sõltumata eakaaslaste krüptimisseadetest), saate 100% -lise võrguteenuse (ja kiirema kiiruse), ilma et kunagi riskiksite krüptimata ühendusega..

Anonüümne IP-aadress (kaitske oma isikut)

Ära tee viga, anonüümne IP-aadress on VPN-i kasutamise suurim eelis.

Torrenti alla laadides on teie IP-aadress (mis tuvastab teie ainulaadse Interneti-ühenduse) kõigile teistele torrent-sülemile avalikult nähtavaks..

Pilt

Peer-nimekiri Linuxi torrentist

Paljud inimesed ei saa aru, et enamik torrentide seireid toimub torrentite sülemistes IP-aadresside logimisega, mitte ISP-ga, kes jälgib teie liiklust. Saidid, nagu scaneye, hoiavad iga jälgitud IP-aadressi alusel alla laaditud andmebaasitrenne.

Kui kasutate sisselogimata VPN-i, kuvatakse teie torrent-sülemites IP-aadress, mis kuulub teie VPN-teenusele. Kui VPN-i ettevõte ei logi (nagu see), ei saa teie torrenti IP-aadressi tuvastada teie tegelikule IP-le.

Visiem, kas noklusina, tacu 3 suurepärast logimata VPN-i

 • IPVanish (Kiireim testitud VPN)
 • Peida mind (sisaldab puhverserverit VPN ja SOCKS. Saadaval on piiratud tasuta pakett)
 • Torguard (Üks vanimaid logimata VPN-e, mis pakub torrenti kasutajatele)

Kuidas sisseehitatud Torrenti krüptimist konfigureerida (tasuta võimalus)

Olgu, nüüd näitame teile samm-sammult, kuidas lubada krüptimine oma lemmikkliendikliendis. See on funktsioon, mis on sisse ehitatud igasse suuremasse torrenti klienti.

Pidage ainult meeles, et krüptimise kasutamisel oma torrenti kliendis on järgmised piirangud:
Teil võib olla kas 100% krüptitud ühendus või 100% vastastikune kättesaadavus. Teil ei saa mõlemat olla. Sunnitud (täisajaga) krüptimise kasutamine vähendab teie saadaolevate eakaaslaste arvu.

Krüptimisrežiimid

Krüptimise aktiveerimisel kasutab iga torrenti klient oma terminoloogiat / seadeid. Pole tähtis, mis sõnu nad kasutavad, tegelikult on ainult 3 peamist krüptimisrežiimi:

 • Krüptimine on keelatud (krüptimata)
 • Valikuline krüptimine (Kasutatakse krüptimist eakaaslastega, millel see on lubatud, kuid loob ühenduse ka krüptimata eakaaslastega)
 • Sunnitud krüptimine (looge ühendus ainult krüptimisvõimeliste eakaaslastega. 100% krüptitud allalaadimised)

Olgu, krüpteeritakse. Torrentide kliendid on tähestikulises järjekorras.

Deluge: krüptimisseaded

Samm 1: Avage eelistuste menüü, minnes Redigeeri > Eelistused (või vajutage klahvi Ctrl + P)
2. samm: Valige eelistuste menüü vasakul küljel kategooriate vahekaardil „Võrk”

Näete akent, mis näeb välja umbes selline:

Pilt

Pange tähele akna allosas olevat jaotist Krüptimine. Valitavad seaded sõltuvad teie eelistustest ja riskitaluvusest.

Siin on iga režiimi seaded:

# 1: krüptimine on keelatud (pole soovitatav)

Komplekt Sissetulev ja Väljaminev kuni: ‘puudega’
Visiem, kas noklusina, tacu

# 2: valikuline krüptimine (kasutab krüptimist, kui see on saadaval)

Selles režiimis kasutatakse kõige tugevamat krüptimisvalikut. Teil on juurdepääs kõigile eakaaslastele, kuid mitte kõik ühendused pole krüptitud.

Teie seaded peaksid välja nägema täpselt sellised –>

Suur krüptimine (valikuline režiim)

Valikuline krüptimine (saadaval on 100% eakaaslased)

# 3: 100% krüptimine (laadige alla ainult krüptitud ühendustest)

See on kõige turvalisem režiim (ja aitab vältida torrentide drosselit), kuid saate alla laadida ainult väikestest% kõigist eakaaslastest.

Kuni laadite alla hästi külvatud torrente, peaks kiirus olema hea.

Sunnitud krüptimisseaded

Sunnitud krüptimine (100% krüptitud ülekanne)

uTorrent: krüptimisseaded

Samm 1: Valige menüüst uTorrent Valikud > Eelistused (Või vajutage klahvi Ctrl + P)
3. samm: Minge vasakpoolses menüüs vahekaardile Bittorrent

Peaksite nägema midagi sellist:

uTorrent krüptimisseadete menüü

Krüptimisseaded (Valikud > Eelistused > Bittorrent)

Muutame sätteid jaotises ‘Protokolli krüptimine’ sektsioon allosas. Siin on kõigi kolme krüptimisrežiimi sätted:

Keelatud

Seadke väljaminev väärtuseks Keelatud, nagu ülaltoodud pildil näidatud.

Valikuline krüptimine

Teie seaded peaksid välja nägema täpselt sellised:

uTorrent valikuline krüptimine

uTorrenti krüptimine (valikuline režiim)

Sunnitud krüptimine (100% krüptimine)

See režiim loob ühenduse ainult e-kirjadega, mille krüptimine on lubatud. Seadistused peaksid olema:

uTorrent 'sunnitud' krüptimine

uTorrent krüptimine (sunniviisiline režiim)

Vuze: krüptimisseaded

Krüptimisseadete kohandamiseks Vuze’is peate olema ‘Advanced’ kasutajarežiimis. Selleks minge aadressile:
Tööriistad > Valikud > Režiim

Seejärel muutke kasutajaoskuse režiim: ‘Advanced’

Vuze täpsema kasutaja režiim

Valige kasutajarežiimiks Advanced (Tööriistad > Valikud > Režiim)

Järgmisena, ikka veel ekraanil Suvandid, lüüakse PÕHJU vasakule ‘Ühendus’ paljastada ‘Transpordi krüptimine’Seaded…

Pilt

Siin on optimaalsed sätted kõigi 3 režiimi jaoks:

Krüptimine on keelatud

Tühjendage ruut „Nõua krüptitud transporti”. Kõik allpool olevad valikud peaksid olema hallid (nagu ülaltoodud pildil)

Valikuline krüptimine

Valikulise (mitte sunniviisilise) krüptimise lubamiseks vuze’is lülitate sisuliselt sisse vajaliku krüptimise, kuid määrake varuvariandid juhuks, kui peer ei luba krüptitud ühendusi.

Teie seaded peaksid olema:

Vuze 'valikuline' krüptimisrežiim

‘Valikulised’ krüptimisseaded

Sunnitud krüptimine (100% krüptitud edastus)

See on kõige turvalisem režiim ja on parim kaitse ISP-torrentide tõkestamise vastu. Teil on vähem saadaolevaid eakaaslasi (see on põhjus, miks peaksite parem kasutama torrentisõbralikku VPN-i)

Teie seaded peaksid olema:

Vuze 'sunnitud' krüptimine: soovitatud sätted

Vuze ‘sunnitud’ krüptimisseaded

Põhimõtteliselt peate „nõudma krüptitud transporti”, võimaldamata varutoiminguid. See sunnib vuze looma ühenduse ainult e-kirjadega, mille krüptimine on lubatud.

Kokkuvõte ja muud kasulikud artiklid

Loodetavasti on torrentide allalaadimine praeguseks täielikult krüptitud, kasutades selleks kas VPN-i või sisseehitatud transpordikrüptimist.

Siit saate teada seni:

 1. Mis on krüptimine ja miks see kasulik on (Vihje: takistage torrentide allalaadimiste tõmbamist / jälgimist)
 2. Miks on VPN parim krüptimisriist (Palju tugevam krüptimine + vastastikuse kaotuseta + anonüümne IP-aadress)
 3. Kuidas kasutada oma sisseehitatud krüptimist oma lemmikkliendi jaoks (igasugune krüptimine on parem kui ükski)

Siin on veel mõned artiklid, mis aitavad teil reisil täiesti anonüümsete torrentide poole:

Giid

Kuidas uTorrentit anonüümselt kasutada (VPN / puhverserveri seadistamine)
Kuidas Vuze’i kasutada anonüümselt (VPN / puhverserveri häälestus)
Kuidas kasutada Deluge anonüümselt
VPN vs puhverserver. Kumb peidab torrente paremini?

Ülevaated / artiklid

Parimad Torrenti VPN-id (anonüümsete allalaadimiste jaoks)
Privaatse Interneti-juurdepääsu ülevaade (parim odav VPN)
IPVanish Review (kiireim mittelogenev vpn)
Privaatne Interneti-juurdepääs vs IPVanish

Suur tänu lugemise eest, loodan, et see artikkel oli suureks abiks! Jagage seda sõprade või jälgijatega, kasutades vasakul asuvat jagamisriba. Rõõmsat piina!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me