ProtonVPN ülevaade: ProtonVPN 9 plussi ja 6 miinuseid

ProtonVPN


ProtonVPN

https://protonvpn.com/

tl; dr

ProtonVPN on juba mõnda aega tegutsenud ja ettevõttel on ka turvalised e-posti teenused. Kvaliteediks ja funktsioonideks, mida leiate siit, on segakott, mis pole sugugi halb – enne pikaajalise plaani registreerumist veenduge lihtsalt, et see suudab teha kõike, mida soovite. Lisateave.

ProtonVPN ülevaade: 9 plussi & ProtonVPN 6 miinust

ProtonVPN ei ole kõige väljakujunenud virtuaalse privaatvõrgu (VPN) pakkuja ja tegelikult asus ta 2014. aastal pakkuma turvalisi e-posti teenuseid.

Nende peakorter asub Šveitsis Genfis ja nad kinnitavad kasutajatele osaliselt, tuginedes oma asukohamaa rangetele privaatsuseeskirjadele.

Mis meile ProtonVPN kohta meeldib

1. Asub Šveitsis

Šveits on Alpide kodu, suurepärane piimašokolaad, kuulus Šveitsi armee nuga ja palju muud. Kuid see on kuulus ka marutaudi metsikuse eest, millega ta privaatsust valvab. Õigus eraelu puutumatusele on tagatud Šveitsi föderaalse põhiseadusega (artikkel 13):

“Igal inimesel on õigus privaatsusele oma era- ja pereelus ning kodus ning e-posti ja telekommunikatsiooni osas.”

See teeb sellest privaatsusele ja turvalisusele spetsialiseerunud ettevõtte jaoks ideaalse asukoha, kus asub nende peakorter. ProtonVPN on üks neist ettevõtetest, kelle tööbaas on Genfis turvaline.

2. Tugev krüptimine & Protokollid

Krüptimine on VPN-teenuse pakkujate üks tunnusjooni, kuna kogu nende olemasolu on seotud privaatsuse ja turvalisuse eeldusega. Neid saab pakkuda erinevaid krüptimisprotokolle ja -astmeid. Mõned VPN-i teenusepakkujad võimaldavad kasutajatel valida soovitud krüptimistaseme, kuid ProtonVPN on otsustanud minna kogu konna ja valida ainult parima.

See pakub ainult parimat kasutatava seadme jaoks saadaolevat protokolli. Näiteks toetab nende Windowsi rakendus ainult OpenVPN-i (nii TCP kui ka UDP), samas kui IKEv2 saate kasutada ainult mobiilseadmete jaoks. Krüptimine on seatud ka kõrgeimale võimalikule tasemele – AES-256.

Võtmete vahetamine toimub 4096-bitise RSA abil, samal ajal kui sõnumi autentimine toimub HMAC kaudu SHA384 abil. See on umbes sama turvaline kui isiklikuks kasutamiseks.

Huvitavaks märkuseks on see, et kuigi turvalisuse tagamiseks on need sätted optimaalsed, ei pruugi need kõigile parimad olla. Erinevad inimesed kasutavad VPN-sid erinevatel eesmärkidel ja protokoll / krüptimine on üks viisidest, mida saab kasutada jõudluse mingil moel moduleerimiseks.

Näiteks kui ma tahaksin kasutada VPN-i ainult sisuliste geolukkude ümbersõitmiseks, tahaksin tõenäoliselt krüptimise vähendamise võimalust, et pigistada ühendusest nii palju kiirust välja, kui ma saaksin..

3. Pole lekkeid, pole logisid

Osa minu testidest sisaldab alati põhilisi lekketeste, mis hõlmavad DNS-i lekkeid ja WebRTC-lekkeid. ProtonVPN on sama turvaline, nagu nad ütlevad, ja minu hindamise käigus lekkeid ei leitud. Ettevõttel on ka range logimata jätmise poliitika.

Ehkki paljud VPN-i pakkujad väidavad seda, on ProtonVPN sammu edasi astunud ja koostanud läbipaistvusaruande, kus loetletakse ametiasutustelt saadud teabenõuded ja nende taotluste suhtes võetud meetmed..

Kuigi sealne teave on üsna algeline ja ei ütle meile tegelikult palju, on see positiivne edasiminek. Lõppude lõpuks peavad ettevõtted tasakaalus olema peenel joonel, eriti VPN-i ettevõtted, kui tegemist on seadusega.

4. Turvalised põhiserverid

protonvpn turvalised tuum mitu serverit

ProtonVPN-i turvalise tuuma kontseptsioon on tegelikult see, mida enamik VPN-i pakkujaid lihtsalt nimetab „multi-hop lahenduseks“.

See tähendab, et täiendava privaatsusvõimaluse tagamiseks suunatakse teie ühendus läbi VPN-serverite sarja. ProtonVPN puhul koosneb nende ‘turvaline tuum’ serveritest kolmes riigis – Šveitsis, Islandil ja Rootsis.

Kui lubate oma VPN-kliendis valiku „Turvaline tuum”, siis suunatakse teie ühendus enne mõnda teist riiki, mille olete valinud oma VPN-serveri asukohaks, läbi ühe neist kolmest riigist.

5. Vastuvõetavad kiirused

Kiirus on VPN-teenuste puhul üks tundlikumaid teemasid ning klientide ja teenusepakkujate vahel on alati käimas vaidlused. Tavaliselt kurdavad kliendid aeglase kiiruse üle, samal ajal kui teenusepakkujad üritavad selgitada, et kiirus sõltub nii paljudest teguritest.

Enne kui lihtsalt võtate minu tulemused nimiväärtusega, pean katsetamiseks selgitama mõnda asja. Esiteks on seade oluline – krüptimine võtab töötlemisvõimsust ja teie seadme võimalused võivad olla teguriks.

Teine on kaugus valitud VPN-serverist – mida kaugemal on teie valitud server, seda aeglasem on teie ühendus tõenäoliselt (latentsuse osas). Seda silmas pidades viin neid teste lauaarvutis läbi Malaisia ​​füüsilisest asukohast.

Minu Interneti-ühenduse baaskiirus (teoreetiliselt) on 500Mb, kuid katsetamise ajal suutsin saavutada vaid pisut alla 300Mbps:

protonvpn kiiruskatse malaisia

Baaskiiruse testi tulemus Malaisiast.

Vaatame seda, vaatame, kuidas ProtonVPN toimib, kui luuakse ühendus paljude teiste strateegiliste asukohtadega serveritega kogu maailmas:

protonvpn kiiruskatse Austraalia

Kiiruskatse tulemus Austraaliaga ühendamisel.

protonvpn kiiruskatse Singapur

Kiiruskatse tulemus Singapuriga ühendamisel.

protonvpn kiiruskatse UK London

Kiiruskatse tulemus ühendab Londonit.

protonvpn kiiruskatse USA

Kiiruskatse tulemus USA-ga ühendamisel.

protonvpn kiirus turvaline tuum USA

Kiiruskatse tulemus ühendatakse USA-ga, kasutades rakendust Secure Core (Island).

Nagu näete, on ProtonVPN pakutavad kiirused enamasti sujuvad. Enamik neist kiirustest on peaaegu kõige jaoks piisav, vajadusel voogesita isegi kvaliteetset 4k videot. Ainus kord, kui märkate, et olete VPN-is, on see, kui proovite alla laadida tohutut faili – see võib võtta natuke rohkem aega.

Testi lõpptulemuses langes Islandil oma Secure Core serverit kasutades märgatavalt nii latentsus kui ka kiirus, mida on oodata. Kuid isegi nende määrade korral polnud sirvimiskogemus kuigi halb. See on lihtsalt hind, mida peate maksma oma privaatsuse säilitamise eest Internetis.

6. Esineb 41 riigis

Nagu enamikul headel VPN-teenuse pakkujatel, on ProtonVPN-il hea kohalolek kogu maailmas – 41 riigis, kus nad hooldavad üle 500 serveri. Ehkki see pole kõige suurem arv riike ja servereid, on see siiski korralik arv.

Infrastruktuur (nii riistvara kui ribalaius) maksab pommi ja kasutajana oleksin väga skeptiline teenusepakkuja suhtes, kes väidab, et pakub madalaima hinnaga hindu tohutul hulgal servereid. Mõni saab seda teha, kuid mitte nii palju.

7. Streams Netflix & BBC iPlayer

Isiklikult on minu VPN-i kasutamise üks peamisi põhjuseid see, et tahan pääseda juurde Netflixi USA regiooni sisule. See on minu jaoks oluline tegur. ProtonVPN-i käitamisel sain Netflixi USA sisu voogesitada enamasti sujuvalt, seega annan neile selle edasi.

Pange siiski tähele, et mõnel juhul pole ProtonVPN-serverid suutnud Netflixiga ühendust luua. Ma pole suutnud testida kõiki 500 paaritu serverit, kuid need, millega olen seni hästi töötanud.

Samamoodi võivad neile, kes soovivad vaadata BBC iPlayerit, südamele panna, et see töötab lihtsalt suurepäraselt.

8. Toetab Tor-brauserit & P2P

Ultraparanoidi jaoks, kui te pole rahul oma ühenduse loomisega vaid VPN-teenusega, märkate hea meelega, et ka Tor-brauser töötab sellega.

Kuid võtke arvesse, et mitte kõik ProtonVPN-serverid ei toeta Tor-i (nende serverite loendi ja nende võimaldamise kohta klõpsake siin).

P2P on samuti saadaval, kuid sarnaselt ainult teatud serveritega.

9. Muutuv hind

BasicPlusVisionary
Hind / kuu 4 dollarit 8 dollarit 24 dollarit
Seadme nr2510 number
Turvaline CoreNoYesYes

ProtonVPN-i üks paremaid asju on see, et see annab oma klientidele võimaluse valida, mida nad maksavad. Mõned kasutajad soovivad parema hinna eest põhiteenuse taset ja selle saate ProtonVPN-iga. Tegelikult on neil ka vaba plaan.

Tasuta pakett on kiiruse ja serveri asukoha osas väga piiratud, kuid see ei pane piiratud ribalaiusega kasutajaid ajama. Võite valida ka muud paketttasandid, mis avab juurdepääsu rohkematele serveritele, toetatud seadmete arvule ja lisafunktsioonidele.

Mis puutub VPN-idesse, siis ütleksin, et nende madalama astme plaanid teenindavad kliendisegmenti, mida paljud teenusepakkujad ei soovi rahuldada. Nende kõrgema astme plaanid vastavad rohkem tööstusharu standarditele, kuid neid võib pidada kalliks, kui võrrelda neid mõnede parimate pakkujatega nagu Surfshark ja NordVPN.

Mis meile ProtonVPN-i juures ei meeldinud

1. Piiratud Aasia piirkonna serverid

Ehkki ProtonVPN-i servereid on 41 riigis, märkasin, et Aasia piirkonda teenindab neist vaid mõni üksik. Saate küll mõned olulised kohad, näiteks Singapur ja Hong Kong, kuid neile, kes vajavad selles piirkonnas riigi tasandil tuge, peate pettuma.

Kuigi see võib olla üldiseks kasutamiseks vastuvõetav, jäävad kliendid, kellel võivad olla konkreetsed vajadused, näiteks kohalik ühendus ärilistel eesmärkidel või muul viisil, õnnestuda.

2. Kalduvus VPN-i blokkidele

Testimise käigus leidsin, et ProtonVPN on rohkem veebisaitide poolt blokeeritud kui enamik minu proovitud VPN-e. See toimub kas serverina, mis tuvastab VPN-ühenduse või blokeerib selle otse serveritele, mis põhjustab juhuslikke vigu, näiteks CSS-i ebakorrapärasusi.

Kahjuks polnud probleemid, millega kokku puutusin, isegi pärast nende klienditoega ühenduse võtmist lahendamata.

Ehkki tunnistan, et VPN-teenuse pakkujal on peaaegu võimatu töötada sajaprotsendilise eduga, olid ProtonVPN-iga haaratud probleemid märgatavad – palju enam kui enamiku teiste jaoks, mida ma seni kasutanud olen.

3. kipub olema kergelt geim

Kõik ettevõtted kasutavad mingisugust turundusstrateegiat, kuid põhjus, miks ma lihtsalt pidin selle ProtonVPN-i varjuküljeks lisama, on see, et nende turundustrikkid võivad potentsiaalseid kliente mingil moel negatiivselt mõjutada.

Võtame näiteks nende eelduse „Secure Core” serverid, mida nad kasutavad oma teenuste reklaamimisel peamise müügipunktina. Tuumiku moodustavad Šveits, Island ja Rootsi, kuid Rootsi on tegelikult viie silmaga kogukonna liige.

See teeb mind natuke ebamugavaks ja viib meid tagasi lootusele ProtonVPN-i sõnale, et neil pole logisid ja et nad on kõik oma serverid korralikult konfigureerinud tagamaks, et.

Teised müügipunktid, näiteks nende serverid, mis asuvad varasemates maa-aluses sõjaväerajatistes, on huvitavad, kuid ei mõjuta tegelikult teie privaatsust kuigi palju.

4. P2P piiratud kättesaadavus

Suure P2P-fännina olin väga pettunud, et kõigist serveritest toetab ProtonVPN vaid käputäis riike; Šveits, Rootsi, Singapur ja Holland. See tähendab, et kui soovite samal ajal vaadata Netflix USA-d ja torrenti, pole teil õnne.

Ainus võimalus on kasutada jagatud tunneldamist ja vabastada oma torrentklient VPN-teenusest. See võib-olla pole mõnes riigis, kus kehtivad äärmiselt rõhuvad autoriõiguse seadused, kasutajatele teostatav lahendus.

5. Ainult e-posti tugi

Kui mul oli raskusi veebisaitidele jõudmisega, soovisin abi saamiseks pöörduda vaid selle poole, et ProtonVPN-il pole reaalajas tuge. Teie peamine tugiteenuste tee on e-posti teel – nende vastamine võtab natuke aega.

Minu esialgsele e-kirjale vastamiseks kulus neil 24 tundi (kui mitte arvestada automatiseeritud vastust) ja pärast seda kulus igale teabevahetusele umbes pool päeva, et sellele vastus saada. Ajavahe ei olnud siiski kõige suurem probleem, vastused olid siiski.

Põhiline teema, mille sain vastustest, oli järgmine: “meil on palju servereid, kui keegi ei tee seda, mida soovite, proovige neid ükshaaval, kuni teil veab.” Võite öelda, et see tõstis minu vererõhku päris mitu punkti.

6. Võib olla keeruline seadistada

Enamik VPN-e proovib tänapäeval nende tarkvara kasutamist võimalikult lihtsaks teha. Nagu see on, muudab VPN-i olemus neile suure takistuse neile, kes pole tehniliselt väga valmis.

Enamasti on ProtonVPN-il väga klanitud Windowsi rakenduse kasutajaliides. Tegelikult ma armastan seda lahedat vana kooli rohelise neoonvoodriga maailmakaarti.

Kui aga rääkida tunnelite jagamisest, toimub midagi imelikku. Jagatud tunneldamine on paljude pakkujate võimalus, mis võimaldab teil VPN-tunnelist välja jätta teatud rakendused või isegi veebisaidid. Selleks lisage tavaliselt rakendus või veebisaidi URL.

protonvpn split tunneling

Kas lisada IPv4 aadress? Miks mitte aktsepteerida lihtsalt domeeninime?

Mingil teadmata põhjusel veebisaidi ProtonVPN-i rakendusest väljajätmiseks peate leidma selle veebisaidi IP-aadressi. Oletame näiteks, et soovite google.com VPN-tunnelist välja jätta. Selle domeeninime sisestamise asemel peate leidma Google’i IP-aadressi (see on 172.217.3.100).

Kui aus olla, siis see lõhnab mulle arendustegevuse laiskuse ja nii aastaid ettevõtlusega tegeleva ettevõtte jaoks lihtsalt vabanduse järele.

Järeldus: kas ProtonVPN on hinda väärt?

Nagu näete, on nii ProtonVPN poolt kui ka vastu umbes sama palju argumente, millele ma võin mõelda. Päeva lõpus sõltub aga palju sellest, milleks teenust kasutate. Näiteks kui teid huvitab ainult ühenduse kindlustamine, lähedalasuva VPN-serveriga ühenduse loomine ja kõige muu unustamine – ProtonVPN sobib teile tõenäoliselt hästi.

Kui vajate väga paindlikku lahendust, mis võimaldab teil teha paljusid asju korraga (surfata, torrenti, voogu jne), peate võib-olla otsima alternatiivse pakkuja. ProtonVPN on oma põhitegevuses just hea, kuid hind, mida ta nõuab kasutajatelt Plus-plaani eest (juurdepääsule turvalisele keskusele ja muudele serveritele) – 8 dollarit kuus, on pisut järsk.

Uustulnukad VPN-idele ja väikestele kasutajatele peaksid olema toredad, eriti ülikerged kasutajad, kes saavad tasuta või põhiplaanidega kaasa elada.

Põhijooned

 • ✓ Ei logita
 • ✓ Tappa lüliti
 • ✓ Turvaserver
 • ✓ P2P & Netflixi tugi

Soovitatav

 • • Tippturvalisus
 • • Mitme platvormi kasutaja
 • • USA- & ELis asuvad kasutajad

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map