CyberGhost İncelemesi: CyberGhost Kullanmanın 5 Artıları ve 3 Eksileri!

CyberGhost VPN


CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com/

tl; Dr.

CyberGhost, VPN hizmetleri için herhangi bir makale taraması yapıyorsanız karşılaştığınızdan emin olduğunuz bir isimdir. Merkezi Romanya’da bulunan şirket, Avrupa’nın 14 Göz yargı yetkisinin dışındadır ve bugün dünyanın 60 ülkesinde 3000’den fazla sunucuyu yönetmektedir. Eğer bana daha karışık duygular veren bir VPN servis sağlayıcısı ile karşılaşırsam, budur. Kısacası, kritik kusurları atlamak; iyi temel koruma, iyi hız ama P2P hayranları için kötü bir fikir.

CyberGhost İncelemesi: CyberGhost Kullanmanın 5 Artıları ve 3 Eksileri!

CyberGhost, tanıma açısından bir dereceye kadar ortada değildir. Ne tanınmış tarafta ne de tamamen tanınmaz durumda. Belki de özellikle VPN’lerde arka plan araştırması yapmadığınız sürece herkesin bileceği bir isim değildir.

Bununla birlikte, bundan elde edilebilecek herhangi bir algılamaya rağmen, şirket 2011’deki kuruluşundan bu yana kesinlikle büyüdü ve bugün VPN devi Nord kadar çok sunucuya sahip (kesinlikle etkileyici bulduğum sunucu sayısı).

CyberGhost Hakkında Neyi Seviyoruz

1. Avrupa’ya Yoğun Odaklanma

Aralarından seçim yapabileceğiniz 3.000’den fazla sunucuyla, bunun hemen hemen her ülkede tüm dünyayı örtmek için yeterli olabileceği düşünülebilir. Ne yazık ki, CyberGhost’un odağının çoğu Avrupa operasyonları alanında olduğu için durum böyle değil. Bazılarınız bunu çok sınırlayıcı olarak görse de, bunu belirli (büyükse) bir pazara hizmet etmek olarak düşünmeyi tercih ediyorum..

Ne yazık ki, bu, hızların bulunduğu bir muamma ile sonuçlanır. Daha sonra, farklı alanlardaki hız farklılıklarına daha ayrıntılı bir şekilde bakacağız, ancak bulunduğunuz yere ve seçtiğiniz sunucuya bağlı olarak, harika veya -hızlı hızlar alabileceğinizi söylemek yeterli..

1.1 Benzersiz Güvenlik Özellikleri

Orada, CyberGhost’un sahip olduğu o kadar çok şey var ki, nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bir VPN servis sağlayıcısı için bu şirket güvenlik söz konusu olduğunda etkileyici miktarda ‘ekstralar’ sağlar. Belki de buna yol açan bir güvenlik sağlayıcısı olarak şirketin köklerinde yatmaktadır..

Zorla HTTPS

En çok ilgilendiğim şeyle başlayalım, CyberGhost istemcisi web sitelerine HTTPS bağlantılarını zorlayabilir. Doğru, bu bir tarayıcı eklentisi aracılığıyla da yapılabilir, ancak yine de bir VPN hizmeti kullanmak istediğiniz için, bunların hepsi bir arada,?

Zorunlu HTTPS’nin kullanışlılığını anlamak için bir bankacılık web sitesini ziyaret ettiğinizi varsayalım. Bir HTTPS bağlantısı, verilerinizin bilgisayarınızdan banka hesabınıza kadar güvenli olmasını sağlar.

Çevrimiçi İzlemeyi Engelle

Bir sonraki adım, CyberGhost’un çevrimiçi etkinliklerinizi izleyebilecek web içeriğini kaldırabilmesidir. Bu, bilinmeyen kaynakların sizi izlemesini engeller ve tüm VPN’lerin yapması gereken bir şeydir. Çevrimiçi izlemeyi engellemek, günümüzde çok gerekli olan bir şeydir, çünkü birçok şirket çevrimiçi veri toplama faaliyetlerinde giderek daha müdahaleci hale gelmektedir..

Örneğin, Android mobil işletim sistemini kullanıcıların her zaman nerede olduklarını bilgilendirmeye karar vermenin uygun olduğuna karar veren arkadaşımız Google’ı ele alalım. Ayrıca, Konum izleme yalnızca Google ile sınırlı değildir, bu yüzden neden CyberGhost’un bu verilerin mümkün olduğunca dışarı çıkmasını engellemiyorsunuz??

Reklam Engelleme ve Virüs Koruması

CyberGhost o kadar iyi entegredir ki, bir Reklam Engelleyici ve Virüs bile içerir & Web sitesi koruması. Bu, can sıkıcı reklamların gösterilmesini ve bazı web sitelerinde potansiyel olarak zararlı içerikten sizi güvende tutar.

1.2 Güçlü Protokol Seçimi ve Şifreleme

Şimdiye kadar çok farkında olmayanlar için VPN’lerin ana avantajları gizlilik ve güvenlik. Kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı bilmeyen kişilerde olduğu gibi gizlilik. İnsanlarda olduğu gibi güvenlik de ne yaptığınızı göz ardı edemez. Güvenliği sağlamak için ihtiyacınız olan iki ana bileşen – protokolün kendisi ve şifreleme türü.

CyberGhost, neredeyse tüm büyük protokolleri (L2TP gibi çok eski oldukları için gerçekten tavsiye etmemeyi önerdiğim protokolleri bile) desteklemesi açısından bir avantaja sahiptir. Benzer şekilde, 256-bit’e kadar değişen seviyelerde şifreleme sunarlar, bu da en üst düzeydedir. 256 bit şifreleme kullanan yeşil boyalı birçok şeyi düşünün.

Buradaki nokta, seçimin sizin elinizde olmasıdır. Protokoller ve şifreleme seviyeleri ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir. Farklı protokoller farklı hızları destekler ve açıkçası şifreleme oranı ne kadar yüksek olursa, VPN bağlantımızın yavaşlaması muhtemeldir (bu da büyük ölçüde donanıma bağlıdır).

İstediğiniz tek şey bir VPN’nin IP’nizi taklit etmesi ve minimum güvenliği sağlamasıysa, yüksek hızlı bağlantıların keyfini çıkarmanızı sağlayacak düşük bir şifreleme düzeyi seçmekte özgürsünüz. Paranoyaksanız, CyberGhost size de yardımcı olabilir.

1.3 Çeşitli Kullanım İçin Optimize Edilmiş Profilli Sunucular

CyberGhsot sunucu havuzunu bulanıklaştıran 3.000 kadar sunucuyla, bağlantı seçmede sorun yaşanmaması gerektiği açıktır, değil mi? Pek değil. Kendinizi bir restoranda otururken hayal edin ve 3.000 öğelik bir menü size geliyor.

Neyse ki, şirket sunucularını dikkatli bir şekilde profillendiriyor, yani farklı amaçlar için optimize edilmiş sunucu havuzları var. Onlardan nasıl seçim yapacağınız size kalmış. Favori yerlerinizin bir listesine sahip olabilir veya önceden sıralanmış listelerden seçim yapabilirsiniz. Bu, en az kalabalık sunucular, NoSpy sunucuları veya hatta en kalabalık sunucular gibi listeleri içerir (ancak neden istediğinizi bilmiyorum).

Bir Torrent hayranı olduğunuzu varsayalım – bu, P2P dosya paylaşımında bulunan gerçek bir insan havuzu, bu nedenle CyberGhost yalnızca onlar için optimize edilmiş sunucular ayırdı.

2. Çoklu Platform Desteği

Linux dosya sunucusu, Windows PC, Mac Bilgisayar ve çeşitli akıllı telefonlar ve tabletler içeren ev için şanslısınız! CyberGhost, hesap başına 7 cihaza kadar destekliyor. Bu, şimdiye kadar gördüğüm en cömert cihazlardan biri. Adil olmak gerekirse, bugün ortalama hane halkı en azından bu kadar çok cihaza sahip olduğunu düşünüyorum, bu yüzden desteklemek için makul bir sayı.

CyberGhost Hesap Başına 7 Cihaza Destekler

Birçok VPN servis sağlayıcısı normal yayılımı karşılar – Windows, Linux, MacOS, Android, iOS ve bazı yönlendiriciler. Yukarıdaki listeden fark ederseniz, CyberGhost Raspberry Pi, bazı NAS cihazları ve hatta Sanal Makineler için ayarlanmıştır!

Her şey seçim hakkında ve CyberGhost’un bu listeyi doldurmaya gittiği ölçüde, gerçekten etkilendim.

Burada, VPN’yi bir yönlendiriciye atarak hesap başına X cihaz sınırını aşabileceklerini düşünenler için bir uyarı kelimesi eklemeliyim, çünkü destekleniyor.

Not

Yönlendiricinizde bir VPN hizmeti çalıştırmak, çoğu VPN’nin uygulayacağı eşzamanlı cihaz bağlantı sınırını aşmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, bir dezavantaj var. Neredeyse tüm durumlarda (özellikle genel ev kullanımı yönlendiricileri için), bunu yapmak cihaza özgü VPN uygulamalarını çalıştırıp çalıştırmadığınıza kıyasla İnternet trafiğinizi yavaşlatacaktır. Bunun nedeni, yönlendiricilerin gerçek zamanlı olarak gereken veri şifrelemesini daha az işleyebilmeleri ve böylece veri iletim hızlarınızın yavaşlamasıdır..

3. İyi ve Kararlı Hızlar

CyberGhost’un yüksek hızlar sunduğunu söyleyemesem de, bazı sunucuların çok fazla potansiyel gösterdiğini itiraf etmeliyim. Aşağıdaki hız testi sonuçlarından geçerken, lütfen mevcut geniş bant hızımın teorik 50Mbps ile sınırlı olduğunu unutmayın. Çoğu zaman yakın veya en az 45Mbps alabilirim, bu oldukça iyi.

Herhangi bir VPN genellikle bazı bant genişliğini tıraş eder, bu yüzden beklentim ortalama 30-40 Mbps ortalama alabilmemdi. Bu elbette sunucunun fiziksel konumuma olan uzaklığına göre ayarlanacaktır..

CyberGhost’u SpeedTest ile test etmek, ki bu çok güvenilir, dünyanın dört bir yanından gelen hızların çok değiştiğini gördüm. Benim için daha da şaşırtıcı olan şey, Malezya’da olduğum yer yerine Singapur tabanlı sunuculardan daha yüksek hızlara sahip olmamdı. Sadece bunun altyapıdan kaynaklandığını varsayabilirim.

Genel bir kural olarak, seçtiğiniz sunucu gerçek konumunuzdan uzaklaştıkça daha yüksek ping hızları ve daha düşük hızlar elde etmeyi bekleyin. Hangi VPN hizmetini seçerseniz seçin, bu genellikle doğrudur.

Test sırasında, sunucu yükleri (testleri yürüttüğümde) aşağıdaki gibiydi;

 • % 23 yüküm
 • SG% 50 yük
 • AU% 50 yük
 • NL% 37 yük
 • SA% 27 yük
 • ABD% 53 yük

Malezya sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Asya – Malezya Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Singapur sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Asya – Singapur Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Sydney sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Avustralya – Sydney Server
(Tam hız test sonucuna bakın)

Kuzey Amerika sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Amerika – Kuzey Amerika Sunucusu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Güney Afrika sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Afrika – Güney Afrika Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Amsterdam sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Hollanda – Amsterdam Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Video akışı için, genellikle YouTube üzerinden UHD videolarının, sunucuları genellikle çok kararlı olduğu için iyi bir gösterge olduğunu görüyorum. UHD’de koştuğum video örneği çok düzgün ve çok güzeldi. Kendiniz denemek isterseniz, aynı videoyu istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

CyberGhost VPN'de UHD videoları izleyin

3.1 Torrentlerde Düz Hat Hızı

CyberGhost’un bana sahip olduğu en yakın Torrent sunucusu Hindistan, ancak yine de sıradaki Japonya’yı tercih ettim. Bu sunucuda sunulan hızlar, yapılması gereken bir şey değildi, ancak torrent oturumlarım boyunca çok istikrarlı indirme oranlarını yönettim.

Bana göre istikrar, torrentler söz konusu olduğunda genellikle yüksek hızın üstünde. Eminim ki birçoğunuz BU dosyayı almaya çalışırken torrent hızlarının yükselme ve düşme sıkıntısını yaşadınız.!

Test sırasında, bağlandığım Japonya sunucusu% 33 yükte çalışıyordu.

Hız testi - Japan Server

Bu sunucuya özellikle torrent’e bağlandığımı unutmayın. Şimdiye kadar denediğim birkaç VPN sağlayıcısı, bağlandığınız her yerde buna izin verecek, ancak CyberGhost bu konuda oldukça katı. Singapur sunucusunda torrent kullanmayı denedim ve bana torrentler için indirme hızında büyük, şişman bir sıfır verdi.

4. Uzun Vadeli Plan Arayanlar İçin İdeal Fiyat

Fiyatlarını ilk gördüğümde, biraz şok olmuştum çünkü ilk kontrat olmadan aylık fiyata baktım. ExpressVPN ve NordVPN gibi üst düzey VPN sağlayıcıları olarak düşündüğüm bazılarına karşı ve hatta daha yüksek bir fiyatla aylık 12,99 $.

MonthlyYearlyBi yılda
Fiyat / ay $ 12.99 $ 5.25 $ 3.50
Toplam Fatura $ 12.99 $ 63.00 $ 63.00
Fatura Döngüsü1-ay12-ay18-ay
Para İadesi14-gün45-gün45-gün

Bununla birlikte, 2 yıllık planları fiyatı önemli ölçüde düşürüyor. İki yıl boyunca ayda 3,50 $, fiyatlandırma sadece harika ve yenmek için zor. Ayrıca, daha düşük oranlara inen özel fırsatların örneklerini de gördüm, bu yüzden CyberGhost’ta özel indirimlere dikkat edin.

45 Günlük Para İade Garantisi!

Satın almadan önce denemeyi sevenlerden biriyseniz, rahatlayabilir ve CyberGhost’un 45 günlük para iade garantisi ile rahatlayabilirsiniz. Bu küçük bir baskıda değil, yasal olarak gizlenmiş değil, SSS sayfalarında;

Not

CyberGhost’un 45 aylık, soru sorulmayan, 6 aylık veya daha büyük aboneliklerimiz için geri ödeme politikası vardır. Bu, hiçbir hata satın alma işleminin yapılmamasını sağlar ve müşterilerin hizmetlerimizi kullanamaması gibi durumlara yardım etmeyi amaçlar (örneğin, İSS’niz VPN bağlantılarını engelliyorsa).

* Aylık aboneliklerin 14 günlük para iade garantisi vardır.

Aslında, 7 günlük ücretsiz deneme sürümü ile bunları ücretsiz olarak deneyebilirsiniz, herhangi bir dize eklenmez.

5. Netflix de dahil olmak üzere Akış için iyi

Yine, bu çok iyi profilli sunuculara sahip CyberGhost’a geri dönüyor. Video akışı için olanları da tamamladılar ve Netflix, erişmek isteyebileceğiniz video akışı hizmetlerinden sadece biri. Her neyse, Netflix ABD’ye erişmek için yapmanız gereken tek şey akış için optimize edilmiş ABD sunucularından birine bağlanmak.

Burada dürüst olalım, Netflix coğrafi konum sahteciliğini sevmez. Bunun gibi hizmetleri öldürmek için elinden geleni yapar, ancak CyberGhost bunlardan hiçbirine sahip değildir ve aslında Netflix ABD akışını garanti ettiklerini belirtir..

Windows kullanıcıları için, uygulama aslında çoklu akış servis sağlayıcılarıyla çıldırmanıza izin veren akış engellemesini kaldırma seçeneği içerir. Manuel deneme ve hata yok, sadece tıklayın ve gidin. Kilit açma işlemi, CyberGhost tarafından her gün dahili olarak güncellenen bir listeye dayanmaktadır.

CyberGhost Hakkında Sevmediğimiz Şeyler

1. Kutudan Çıkmadı

Bu bir anlaşma kırıcı olmayabilir ve kesinlikle herkesin başına gelmeyebilir, ancak deneyimlerimi paylaşmak zorundayım. Tak ve kullan büyük bir hayranıyım ve CyberGhost Windows Client benim için biraz garipti. Tabii, yükledi ve uygulamayı iyi başlattı, ama git’i tıkladığımda,… GİT, doğru?

Benimki umutsuzluğum için çok fazla değildi ve nedenini bulmak zorundaydım. Çok uzun sürmedi, ancak varsayılan ayarların benim için gerçekten iyi olmadığını fark ettim. CyberGhost Windows uygulaması güzel oynamaya karar vermeden önce protokolümü ve sunucumu manuel olarak seçmek zorunda kaldım.

Söylediğim gibi, bir anlaşma kırıcı değil, ancak teknik deneyiminiz sınırlıysa, bu size bir şok olarak gelebilir.

2. Tehlikeli Veri Yargı Yetkisi ve Anonimlik

Bu, bu benim için hemen hemen bir biggie ve herkes için de olmalı. İnceleme, arka plan araştırması ve benzeri süreçler sırasında, CyberGhost ile anonim olup olmadığım fikri söz konusu olduğunda oldukça çamurlu su buldum.

Şirketin resmi bir kayıt tutmama politikası olsa da, aynı zamanda bazı kullanıcılar tarafından Hotjar (bir oturum kayıt komut dosyası olan) gibi komut dosyalarını kullanması da dikkat çekti. Aslında, CyberGhost bunu kendi sitelerinde açıkça kabul eder, ancak bilgilerin müşterilerine daha iyi hizmet vermek için kullanıldığını iddia etmesine rağmen.

CyberGhost VPN Gizlilik Politikası

Dahası, CyberGhost’un Romanya’da bulunduğunu ilk gördüğümde, bu iyi oldu. Sonuçta, bu ülke Avrupa’nın 14 Göz yargı yetkisinin dışında. Ancak, daha sonra 2017’deki sahibinin CyberGhost’u CrossRider adlı bir dijital reklam şirketine sattığını öğrendim..

Şimdi, bir dijital reklam şirketi oturum kayıt komut dosyalarını kullanmak için ihtiyaç duyduğu bir VPN servis sağlayıcısı ile ne yapar? Arsa kalınlaşıyor ve ben konu hakkında biraz dikkatli hissediyorum.

3. Sınırlı Ödeme Seçenekleri

CyberGhost yalnızca Kredi Kartı, PayPal veya BitPay’i kabul ettiğinden, bu tekrar anonimlik durumuna geri döner. Doğru, BitPay BitCoin için kullanılıyor, ancak tam anlamıyla yüzlerce kripto var ve her zaman hediye kartları şeklinde nakit seçeneği de var..

Gizlilik, güvenlik ve anonimlik konusunda uzmanlaşmış bir şirket neden bu kadar sınırlı ödeme seçenekleri sunuyor – muhtemelen kullanıcının ayrıntılarını gösterecek seçenekler? Cevabım yok, ancak bana göre bu yukarıda bahsettiğim kadar büyük bir sorun değil.

Sonuç: CyberGhost için Ödeyeceğim?

Toplantım başlamadan önce, kişisel konumumu burada belirteyim. Bir VPN için ödeme yapıyor ve kullanıyorsam, hız açısından belirli bir performans bekliyorum. Ödeme seçenekleri ve bunun gibi şeyler hakkında çok telaşlı değilim ve anonimlik devam ederse, sadece borderline benim için yapacak.

CyberGhost hakkında birçok iyi şey söyledim ve evet, muhtemelen başka bir yerde bulamayacağınız birçok yerleşik ekstra sundukları doğrudur. Daha da iyi bir kanca olarak, pratikte en düşük fiyatlar olan uzun vadeli bir plan için oturum açabilirsiniz. Hizmetin gerçekten mükemmel olduğu yerlerde, bence, sunucularını ne kadar iyi optimize ettikleri.

Daha önce tartıştığım video akışı ve torrent sunucularını örnek olarak alalım. Bu nişlerden herhangi biri peşinde olduğunuz şeyse, CyberGhost’un kesinlikle mükemmel bir seçim olduğunu söyleyebilirim. Torrent hayranları, video yayıncıları, coğrafi konum depoları için… evet demelisiniz.

Ancak, bence çok büyük bir AMA var. Muhtemelen birçok insan için CyberGhost tabutuna çivi koyabilen şey budur. Gizlilik ve anonimlik temeline dayanarak, CyberGhost kullanarak güvende hissetmem için elimdeki bilgilerin etrafında çok fazla şüphe ve tartışma var.

CyberGhost’un iddiaları normal bir şirket için yeterince meşru görünse de, bir VPN servis sağlayıcısının bu taktikleri kullanmasının basitçe savunulamaz olduğunu söylüyorum. Öyleyse, bunun için elinizden gelen her şeyi alın – anonimlikten fedakarlıkla değer ve performans sizin seçiminizdir.

Evet ya da hayır demeyi zor buluyorum, bu yüzden karar gereksinimleriniz tarafından verilmeli.

Ana Özellikler

 • MAN MANY Platformlarını Destekler
 • ✓ Reklam ve Kötü Amaçlı Yazılım Engelleme
 • ✓ 256 bit Şifreleme
 • ✓ Profilli Sunucular
 • ✓ OpenVPN / SSTP / L2TP / IPsec
 • ✓ Mükemmel Uzun Vadeli Fiyat Planları

Şunlar için önerilir

 • • Video Akış Domuzları
 • • Anonimlik konusunda telaşlı olmayanlar
 • • P2P Hayranları
 • • Niş Platform Cihazı Sahipleri

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map