ExpressVPN Torrent Kılavuzu

ExpressVPN popüler (ancak pahalı) bir premium VPN sağlayıcısıdır. Torrentlere / p2p’ye izin veriyorlar, ancak ExpressVPN torrentler ve torrent indirme için iyi mi? Bu makalede ele alacağımız şey bu.

Tartışacağız:

 • ExpressVPN’in en iyi özellikleri
 • Kayıt politikaları (gizlilik politikası)
 • ExpressVPN torrentlere izin veriyor mu?
 • ExpressVPN’i uTorrent, Vuze veya Deluge ile nasıl kullanabilirsiniz?
 • Daha iyi (veya daha ucuz) ExpressVPN alternatifleri var mı?

Başlayalım.

Resim

ExpressVPN torrentlere / p2p’ye izin verir, ancak bunlar en iyi seçiminizdir?

ExpressVPN’e Giriş

ExpressVPN, İngiliz Virgin Adaları (BVI) merkezli premium bir VPN hizmetidir. Yüksek hızları, mükemmel yazılımları, sağlam teknik desteği ile tanınırlar. Tabii ki, bu da bir bedeli var ve en ucuz planları bile 8 $ / ayın üzerinde.

İnsanların ExpressVPN’e abone olmayı seçmelerinin nedenleri…

Hızlı: ExpressVPN dünyadaki en hızlı VPN olduğunu iddia ediyor. Bunun doğru olup olmadığından emin değilim, ama kesinlikle hızlarda ortalamanın üzerinde. Sunucular nispeten uncrowed.

Mükemmel Yazılım: ExpressVPN’in özel VPN yazılımı (Mac, Windows, iOS, Android) en üst kalitedir. Kesinlikle her yerde en iyi 4 veya 5 arasında yer alıyor ve mobil müşterileri rakiplerine kıyasla gerçekten öne çıkıyor.

En İyi ExpressVPN Özellikleri

 • 256-bit Şifreleme: (en yüksek güç)
 • 4 VPN Protokolü: (OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP)
 • Öldür-Switch: (torrentler için yararlı bir kill-switch güvenlik özelliği. vpn başarısız olursa ip sızıntılarını önler)
 • IP adresi günlüğü yok: (Bu torrent gizliliği için iyidir, ancak yine de gerçek bir ‘Sıfır günlük’ VPN değildir..
 • Özel VPN Yazılımı: Tüm büyük platformlar için mükemmel VPN istemcisi

ExpressVPN Torrentlere İzin Verir mi?

Torrent’ler için bir VPN satın almayı düşünürken cevaplanması gereken en önemli soru budur. Teknik desteklerine doğrudan ExpressVPN’in p2p / torrentlere izin verip vermediğini sorduk.

Cevap?
Evet. ExpressVPN, işkence ve p2p dosya paylaşımına izin verir

Kısıtlamalar:
ExpressVPN, p2p / torrent indirmelerini belirli sunucu konumlarıyla kısıtlamaz. İstediğiniz herhangi bir sunucuyu veya ülkeyi kullanabilirsiniz.

ExpressVPN Günlük Kaydı İlkesi / Gizlilik İlkesi

Torrent VPN Kılavuzu’ndaki diğer kılavuzlardan herhangi birini okuduysanız, torrent dostu bir VPN seçerken 1. tarama ölçütlerimizin:

"VPN günlük tutuyor mu??"

Genel olarak, torrentleri indirmek için sadece gerçek ‘Zero-Log’ VPN sağlayıcılarını öneriyoruz, çünkü en yüksek düzeyde gizlilik sunuyoruz (ek ücret ödemeden).

Ancak en çok önem verdiğimiz günlükler IP adresi günlükleridir (VPN, sunucularına hangi IP adresine eriştiğinizi ve hangi IP’ye atandığınızı kaydeder).

ExpressVPN’in bazı minimum bağlantı günlükleri tuttuğu ortaya çıkıyor, ancak yalnızca aşağıdaki gibi bilgiler içerebilir:

 • Bağlantının süresi
 • Aktarılan veri miktarı (KB cinsinden)
 • Kullanılan protokol vb….

IP adresleri ne olacak??

Maalesef cevap tam olarak belli değil. Geçmişte, ExpressVPN IP adreslerini kaydetmediklerini, ancak Kullanım Şartları şu anda IP adreslerinden hiç bahsetmiyoruz. Günlüğe kaydetme politikasının tek sözü açılış sayfalarından birinde:

Resim

Gördüğünüz gibi, açıkça kaydetmedikleri şeylerin listesi IP adreslerini listelemiyor. Bunun, ExpressVPN’in gizlilik politikalarında böyle bir politikaya alenen taahhüt etmedikçe gerçekten ‘Logless’ VPN olmadığı anlamına gelebiliriz..

ExpressVPN Alternatifleri

ExpressVPN torrentlere izin verir, ancak alternatifleri düşünmek isteyebileceğiniz bazı nedenler vardır:

 1. ExpressVPN meta veri günlüklerini tutar, bu yüzden onlar gerçekten log içermeyen bir VPN değiller
 2. ExpressVPN pahalıdır. 1 yıllık aboneliklerin ücreti yaklaşık 3 kat daha fazladır (bu tutar yalnızca ayda 3,33 ABD dolarıdır)

İşte ExpressVPN’e gerçekten sevdiğimiz bazı mükemmel alternatifler…

NordVPN (% 75 tasarruf edin)

Resim

Sıfır Günlükleri
256 bit şifreleme
Çorap5 proxy dahil
SmartDNS yerleşik
Netflix ile çalışır

NordVPN’i edinin »

NordVPN hızlı bir şekilde favori çok yönlü VPN’imiz haline geldi. Özel İnternet Erişimi gibi indirimli VPN’lerden bile her şeyi ve daha ucuz bir fiyata yapar.

NordVPN, Netflix (ve diğer 50’den fazla akış hizmeti) ile tamamen uyumludur. Popüler akış hizmetleri tarafından engellenmeyen kalan birkaç VPN’den biridir. NordVPN ayrıca 10’dan fazla yerde Socks5 proxy hizmeti (torrentler için mükemmel) içerir. Her şeyi nasıl kuracağınızla ilgili eksiksiz bir eğitim için kurulum kılavuzlarımıza bakın.

Oh, ve ben 30 günlük% 100 geri ödeme garantisi temelde risksiz olmanızı sağlar?

NordVPN’in expressVPN ile karşılaştırması

 • % 70’in üzerinde daha ucuz (her biri için reklamı yapılan en iyi fırsat karşılaştırması)
 • Her ikisi de Netflix ve diğer akış hizmetleriyle çalışır (Express ek kurulum gerektirir)
 • NordVPN Zero-Log (Express değil) ama ExpressVPN’in sunucuları daha hızlı
 • Yazılım, Hız ve Kurulum’a tam bir bakış için NordVPN İncelememizi okuyun

IPVanish

Resim

Sıfır Günlükleri
256 bit şifreleme
Çorap5 proxy dahil

IPVanish ExpressVPN’in en mantıklı alternatifidir, çünkü özellikler söz konusu olduğunda çok benzerler.

IPVanish’in 70’den fazla ülkede sunucuları, mükemmel yazılımları ve iyi teknik desteği vardır. IPVanish de son derece hızlı (muhtemelen daha da hızlı) –> IPVanish İncelememizi okuyun

Ama burada farklılıklar var:

 • IPVanish, bir SOCKS5 torrent proxy hizmeti içerir (ExpressVPN içermez)
 • IPVanish’in gerçek bir ‘Sıfır Günlük’ politikası vardır (ExpressVPN yoktur)
 • IPVanish 6,49 $ / ay’dan başlıyor (ExpressVPN’in en iyi teklifi 8,32 $ / ay)

Özel İnternet Erişimi

Resim

Sıfır Günlükleri
256 bit şifreleme
Çorap5 proxy dahil
$ 3.33 / ay (1 yıl)

3,33 $ / m için PIA alın

Özel İnternet Erişimi IPVanish’in neredeyse tüm avantajlarını sunar. Tabii, çok hızlı değiller ve yazılımları o kadar parlak değil, ama PIA’nın hala 1 milyondan fazla abonesi var.

Neden? beninanılmaz bir anlaşma!

Ayda 3,33 $ ‘dan başlayan sınırsız bant genişliği planları ile, bu birçok özelliğe sahip bir VPN’de daha iyi bir fiyat bulmak zor.

Ayrıca, Özel İnternet Erişimi için torrent kurulum kılavuzlarını da ayırdık (büyük popülariteleri nedeniyle). Şuna bakın: uTorrent, Vuze, Deluge, PIA torrent kılavuzu

ExpressVPN ile Torrentleri Güvenle İndirme

ExpressVPN yalnızca VPN hizmeti sunar (IPVanish ve PIA gibi bir Socks5 torrent proxy’sine sahip değildir). Torrentler için proxy kullanmayı veya VPN ile Proxy’nin avantajlarını öğrenmek ilginizi çekebilir.

Torrent’lerinizi anonimleştirmek için bir VPN kullanmak çok basittir, ancak ExpressVPN ile gizliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için bazı ipuçları.

İpucu 1 – Torrent uyumlu bir sunucu konumu kullanın

ExpressVPN, p2p etkinliğini belirli sunucularla sınırlamaz, ancak muhtemelen belirli sunucu konumlarından (ABD veya İngiltere gibi) torrent almamanızı tercih ederler.

Torrent için iyi sunucu konumları şunları içerir: Kanada, Hollanda, Lüksemburg ve İsviçre.

2. İpucu – Kill-Switch’i etkinleştirin

Anonim torrent için birincil yöntem olarak bir VPN kullanıyorsanız, her zaman VPN kill anahtarını etkinleştirmelisiniz.

Bir Kill-switch, olası bir VPN bağlantısı (bağlantı kesme) olasılığı düşükse, cihazınızdaki tüm internet etkinliğini öldürecek bir yazılım seçeneğidir. İnternet erişimini geri yüklemenin tek yolu ya 1 – VPN’ye yeniden bağlanmak ya da 2- ağ bağdaştırıcınızı sıfırlamaktır.

ExpressVPN’in kill-switch’i, ‘Genel’ sekmesi altındaki yazılım ayarlarında bulunur. Etiketli kutuyu işaretlemeniz yeterlidir:

Ağ Kilidini Etkinleştir (Internet Kill Switch)

Ve gitmek için iyi olmalısın. Ayrıca isteğe bağlı olarak, expressVPN’e bağlıyken bilgisayarınızı ağınızdaki diğer aygıtlar için erişilebilir hale getirip getirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Her iki durumda da torrent kullanırken güvenliğinizi etkilemez.

ExpressVPN kill-switch

Torrent sırasında yanlışlıkla IP sızıntılarını önlemek için ExpressVPN’in ‘kill anahtarını’ etkinleştirin.

3. İpucu – Torrent istemcinizi açmadan önce daima ExpressVPN’e bağlanın

Bu kulağa bariz gelebilir, ancak kaç kişinin bu basit hatayı yaptığı şaşırtıcıdır. İstemcinizi açmadan önce VPN’nize her zaman bağlanmalı ve torrent yazılımından çıkana kadar bağlantıyı kesmemelisiniz. Etkin indirmeleriniz olmasa bile bu durum hala geçerlidir.

Ek bir güvenlik katmanı istiyorsanız, torrent istemciniz olarak Vuze’yi kullanabilirsiniz. Vuze, VPN tüneli etkin olmadığı sürece torrentleri indirmenize bile izin vermeyen harika bir ‘Arayüz Bağlama’ özelliğine sahiptir. Vuze kurulum eğiticimizi okuyun.

ExpressVPN için Torrent İstemci Kılavuzları

ExpressVPN herhangi bir büyük torrent istemcisi ile çalışır ve torrent yazılımınızda özel bir yapılandırma gerekmez. İstediğiniz VPN sunucusuna bağlanın, Kill-Switch’i açın ve torrentleri indirmeye başlayın.

Ancak her torrent istemcisinin kendine özgü özellikleri ve işlevleri vardır, bu nedenle en popüler olanlar için bir kurulum kılavuzu oluşturduk. Bu, maksimum gizlilik, mümkün olan en yüksek hızları sağlamanıza ve torrent kurulumunuzu sızıntı açısından test etmenize yardımcı olacaktır..

Torrent Kurulum Kılavuzları:

 • Android (tTorrent / Flud)
 • Büyük tufan
 • qBittorrent
 • Tixati
 • uTorrent
 • Vuze

14 Mart 2018 BBVPN tarafından güncellendi

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me