HideMyAss HMA VPN

HideMyAss VPN

https://www.hidemyass.com/

tl; Dr.

HideMyAss’ın güzel bir adı ve oldukça benzersiz bir logosu var, ancak gizlilik açısından bu VPN birkaç endişe yaratıyor. Şirketin merkezi Avast’tır, ancak merkezi İngiltere’de bulunur. Performans da arzulanan bir şey bırakıyor, ancak kesinlikle bu alanın en kötüsü değil. Genel olarak, bu, satın almadan önce dikkatlice düşünmeniz gereken bir hizmettir..

HideMyAss İnceleme: 4 Artıları & HMA VPN Kullanmanın 4 Eksileri

2005 yılında 16 yaşında bir çocuk tarafından başlatılan HideMyAss (HMA) uzun ve katlı bir tarihe sahiptir. İlk olarak ağ kısıtlamalarını nispeten sınırlı bir bağlamda atlatmak için inşa edilmiştir. Geliştiricisi, yıllar içinde hizmeti sürekli olarak genişletti ve büyüttü.

2015 yılında, temel konseptin ilk lansmanından sadece on yıl sonra HMA, 40 milyon dolarlık AVG Technologies’e satıldı. Buna karşılık AVG, HMA’nın bugün oturduğu Avast tarafından satın alındı..

Kullanıcıların blokları atlatmaya yardımcı olma konusundaki orijinal niyetine rağmen, HMA satılmadan önce bile spot ışığı altına girdi. 2012 yılında şirket, bir kullanıcının faaliyetleri hakkında bilgi vermek için İngiltere’de mahkeme kararlarına uymuştur..

Şirketin politikaları ve davranışı, yetkililerin kullanıcı bilgilerine erişmesini önlemek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan çoğu VPN servis sağlayıcısından ayırmıştır..

HideMyAss VPN Hakkında Sevdiğim 4 Şey

1. Güçlü Güvenlik Seçenekleri

HMA hakkında ne düşünürsem düşünelim, onların güvenliği hala oldukça iyi. İşte mağazada ne var;

1.1 Birden Çok Protokolü Destekler

256-bit sabit yüksek şifreleme oranları sunuyorlar. Varsayılan olarak, tüm Windows ve Android kullanıcıları OpenVPN alırken, MacOS ve iOS kullanıcıları IKEv2’de olacak.

Windows için hidemyass varsayılan protokolü openvpn

Varsayılan Windows uygulaması yalnızca OpenVPN’e izin verir.

Gerçekten isterseniz PPTP kullanma seçeneği de vardır, ancak bu temel HMA uygulamasına dahil değildir. PPTP’nin OpenVPN’den daha az güvenli olduğu biliniyor, ancak gerçekten kullanmak istiyorsanız müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz..

Sizi OpenVPN ve PPTP arasında seçim yapabileceğiniz farklı bir uygulamanın bağlantısına yönlendirirler. Çok daha güvenli bir seçenek olduğu için OpenVPN’e bağlı kalmanızı tavsiye ederim.

1.2 5 Cihaza Kadar Korur

Bugünün normu, her birimizin birden fazla akıllı cihaza sahip olmasıdır. HMA bunu anlıyor ve servislerine aynı anda beş cihaza kadar bağlayabilirsiniz. Bu, tüm cihazlarınızı aynı anda güvende tutmanıza yardımcı olur.

Sonuçta, AppleTV ve belirli sayıda yönlendirici de dahil olmak üzere tüm ana platformları ve birkaç ekstraı destekleyen uygulamalar var. Ne yazık ki, yönlendiriciler için bir de yakalama var. Kendi başınıza kuramazsınız, ancak Flashrouters gibi bir üçüncü taraf aracılığıyla önceden yapılandırılmış olmanız gerekir.

1.3 Kill Switch Mevcut

Ek bir özellik olarak, bu VPN, VPN tüneliyle ilgili herhangi bir sorun tespit ederse, cihazınızın içine veya dışına veri iletimini durdurmak için bir kill anahtarı içerir..

hidemyass akıllı öldürme anahtarına sahip

Ayrıca, belirli uygulamaların VPN hizmetini atlamasına izin vermeyi seçebilmeniz için bölünmüş bir tünel seçeneği vardır..

1.4 Sızıntı Koruması

Hem DNS hem de WebRTC sızıntıları için HMA testleri iyi gitti. Birkaç farklı sunucu bağlantısını denememize rağmen menşeli IP’mizde sızıntı yoktu. DNS ve WebRTC testlerinin yürütülmesi oldukça kolaydır. Çevrimiçi olarak önceden oluşturulmuş çok sayıda araç var ve bu siteleri ziyaret edip çalıştırdığınızda DNS’iniz VPN etkin durumunuzla sızıp sızmadığını size bildirecek.

2. Geniş Sunucu Ağı

Toplamda, HMA’nın 298 konuma yayılmış 1.000’den fazla sunucudan oluşan bir ağı var.

hidemyass geniş bir sunucu kapsamına sahiptir

Bu muhtemelen tek tek konumlar için gördüğüm en geniş kapsama sahip ve diğer en iyi VPN’lerin çoğu 90 ila 100 kapalı ülke arasında değişiyor.

2.1 Özelleştirilmiş P2P & Akış Sunucuları

HMA’da film akışı yapmak veya torrent çalıştırmak istiyorsanız bağlamanız gereken birkaç seçkin sunucu vardır. Dürüst olmak gerekirse, birçok VPN servis sağlayıcısı bunu bir fayda olarak döndürse ve bu sunucuları uzman olarak kabul etse de, şüphelerim var.

hidemyass vpn, p2p için optimize edilmiş sunuculara sahiptir

Yine de, benim düşünceme rağmen, HMA medya akışı için beş sunucu ve P2P için sekiz sunucu ince ayar yaptı. New York gibi bazı önemli konumlar iki kez sayılır, çünkü her ikisini de bu sunucularda yapabilirsiniz.

2.2 Kilit Netflix Bölgeleriyle Çalışır

Netflix için odak noktam her zaman ABD bölgelerinde olmuştur, çünkü neredeyse tüm iyi filmlerin olduğu yer burasıdır. Ayrıca tüm Netflix bölgeleri arasında en büyük kütüphaneye sahiptir ve HMA ile dünyanın her yerinden izleyebilirsiniz..

Netflix burn-in testim (iki gün boyunca bir tıkınırcasına seyretme) akışımın sorunsuz devam ettiğini gösterdi. Bir kez VPN bağlantısının kesildiği bir durum vardı ama bir kez değil korkunç Netflix proxy uyarısı aldım.

Etkileyici olmayan ABD sunucu hızlarına rağmen, sorunsuz bir Netflix deneyiminin tadını çıkarmak benim için fazlasıyla yeterliydi. Filmlerdeki dakika yığınlarını atlasam bile aşırı tamponlama gözlemlemedim.

2.3 BBC iPlayer’ı çalıştırır

BBC iPlayer’ın çoğu kişinin ‘izlemesi gereken’ listesinin başında olmadığını fark etsem de, bunu bir VPN’nin yeteneklerinin testi olarak kullanmayı seviyorum. İPlayer’ın kullanımı konusunda bazı sıkı kısıtlamalar var – neredeyse Netflix kadar kötü.

hidemyass bbc iplayer akışı mümkün

İngiltere’de gerçekten bir Donkey Town olup olmadığını bilmek istiyorum.

Bunu atlatmak kesinlikle bir artı. HMA İngiltere merkezli bir hizmet olduğundan, burada olsa iyi çalışacağını tahmin yanlış değildi. Donkey Town, İngiltere’ye bağlanmak, akış olarak şaşırtıcı derecede hızlıydı.

2.4 IP Karıştırması Gerçekleştirebilir

Melbourne Shuffle ile aynı değil, IP shuffle şimdiye kadar sadece HMA’da gördüğüm bir şey. Uygulamada IP’nizi hızlı bir şekilde ‘karıştırmanıza’ veya değiştirmenize olanak tanıyan çok kullanışlı bir düğmeler var.

Akış hizmetlerinden birinin bağlı olduğunuz sunucu için çalışmadığını fark ederseniz bu çok yararlı olabilir. Karıştırma düğmesine basmanız yeterlidir ve akış hizmetinizi tekrar deneyebilmeniz için IP’nizi değiştirir.

HMA sunucularının çoğunda, özellikle akış sunucularında değiştirebileceğiniz birden fazla IP adresi vardır. Örneğin, hem P2P hem de Akışa izin veren New York sunucularının 56 IP adresi vardır.

3. İyi Müşteri Hizmetleri

HMA her şeyde en iyi olmayabilir, ancak mükemmel olduğu bir alan müşteri desteğidir. Bu hem fikir bir durumdu, çünkü hem genel hem de daha teknik olarak onlara sormak için bir takım sorularım vardı.

hidemyass mükemmel müşteri hizmetine sahiptir

HMA müşteri desteği hızlıydı & verimli.

Canlı sohbetlerini kullanarak çok hızlı bir şekilde yanıt almayı başardım. İnanın, bu Canlı Sohbet hizmetleri söz konusu olduğunda bir norm değildir ve kendimi neredeyse bir sorgu gönderir göndermez yanıt buldum.

Aşırı sıraya alma veya e-posta yanıtı için sonsuza kadar beklemek zorunda kalmama kesinlikle saçmalık yoktu. Sohbet acentesi nazik ve bilgili, aradığım kesin detayları ve bilgileri bana verebiliyordu.

Bazılarınız bunun tam olarak önemli bir şey olmadığını düşünebilir – ama cidden, öyle. Doğrudan soruları ilgili bir şekilde yanıtlamayı reddederken, müşterinin ekipmanını veya eylemlerini suçlamak için ellerinden gelenin en iyisini yapacak olan uzun beklemeler ve çok engelleyici müşteri destek acenteleri yaşadım..

Bu HMA ile yaşadığım deneyim değildi ve içtenlikle bu mükemmel standartları ileriye taşıyacaklarını umuyorum. Bunun için takıma Şeref.

4. 30 Gün Para İade Garantisi

Bir deneme çalışması veya uzatılmış para iade garantisi olarak düşünün, bu uzun vadeli kullanacağınız bir ürüne yatırım yaparken dikkat etmeniz gereken bir şeydir (örneğin, üç yıllık HMA aboneliğim gibi).

Bazı VPN sağlayıcılarının katı bir geri ödeme politikası olmadığı ve dürüst olmak gerekirse, bunlara her zaman çok dikkat ettim. İyi bir ürününüz varsa, neden kullanıcıların mutsuz olacağından ve paralarını geri çekilmesini talep edeceğinden korkuyorsunuz?

Para iade garantisi, bir şirketin kendi ürünlerine olan inancının sağlam bir güvencesidir ve kullanıcılara açıkça dile getirilmesi önemlidir. Yine de bahsetmem gereken bir şey, HMA’ya kaydolmanın kendinizi otomatik yenilemelere açmasıdır, bu yüzden planınızın sonunda bir sürprizden kaçınmak için bunu devre dışı bıraktığınızdan emin olun..

HideMyAss VPN Hakkında Sevmediğim 4 Şey

1. Sınırlı Kullanıcı Gizliliği

Bunun belki de incelememin en büyük parçası olacağı ve birçoğunuzun muhtemelen okuduktan sonra çok mutsuz olacağı konusunda uyarınız. Kullanıcı gizliliği, bir VPN hizmetinin korunması gereken ilk ve en önemli şeylerden biridir ve bence, HMA, endüstriden yasaklanması gereken çok fazla kırmızı bayrak atıyor.

1.1 Sahibi Avast

Bir albatros gibi HMA’nın üzerinde asılı olan sahiplik bulutu karanlık ve kasvetli bir buluttur. Genel olarak Avast bayrağı altında olsa da, doğrudan İngiltere merkezli Privax Limited tarafından yönetilir ve işletilir.

Çek Cumhuriyeti aslında oldukça gizlilik dostu, ancak Privax Limited altında HMA’nın park edilmesi mutlak bir kırmızı bayrak. İngiltere, orijinal UKUSA anlaşmasında, “Beş Göz” olarak da bilinen bir ülkedir.

İngiltere Euro yargı yetkisinden ayrıldığından, ülkedeki işletmeler artık şemsiye standartlarında kullanıcı gizliliğini korumak zorunda değildir. Aslında, HMA, kullanıcılarının gizliliğini koruyan korkunç bir geçmişe sahiptir.

Yetkili makamların talebi üzerine, bir kez İngiltere ve bir kez ABD ile kullanıcı verilerinin basitçe aktarılması için birkaç kez gündeme geldi..

1.2 HideMyAss Bazı Bilgileri Günlüğe Kaydeder

Yukarıda, HMA’nın talep üzerine yetkililerle işbirliği yaptığını belirttiğimiz gibi, bunun “Kayıt Yok” hizmeti sunan bir VPN olmadığını da açık bir şekilde söyleyebiliriz. Aslında, HMA, faaliyetleri günlüğe kaydetmediğini iddia etmesine rağmen kullanıcı bilgilerini günlüğe kaydettiğini açıkça belirtir..

hidemyass bağlantı bilgilerini kaydeder

(Kaynak)

Günlüğe kaydettiği şeyleri teslim ettiği durumlarda ortaya çıkan mahkumiyetlerden, kullanıcıların yetkililer tarafından engellenmesi hala yeterlidir. Sizi koruyan bir VPN istiyorsanız, bu kaydolmak için hizmet değildir.

1.3 DMCA İhlal Araştırmaları ile İşbirliği

Günlüklerin teslimine ek olarak, HMA’nın DMCA ihlallerinin ele alınması ile işbirliği yaptığı da bilinmektedir. Aslında, kullanıcılar geçmişte İSS’lerin yaptıklarına benzer şekilde hizmetin kendisinin DMCA ihlali bildirimlerini dağıttığından şikayet ettiler.

2. HideMyAss’taki Hızlar Harika Değil

VPN hız testlerimi her seferinde aynı makine ve ISS hattında, Ethernet üzerinden 500Mbps fiber bağlantı üzerinden çalıştırıyorum. Bu genellikle bağlantı temiz olduğu sürece bana tam olarak bildirilen hızımı verir.

hidemyass hız testi temel hız

(Tüm sonuca bakın)

Testlerim için, her uzak konum, her biri çift olarak bir dizi testten geçer. Bir kez VPN açık ve sonra kapalı. Bu, her iki senaryoda da eşleşen gecikmeyi ve hızları gözlemlemenizi sağlar.

Not

Son zamanlarda, Evden Çalışma direktifleri sayesinde İnternet kırılma noktasına kadar zorlandı. Bu nedenle, bu test sonuçlarının dünya daha sonraki bir tarihte tekrar dengeye gelene kadar bir tutam tuzla alınması tavsiye edilir. Hızları periyodik olarak inceleyeceğim ve gerektiğinde ayarlamalar yapacağım.

HideMyAss Hız Testi – ABD

ABD tabanlı sunucularda VPN olan veya olmayan hızlar, testlerimi gerçekleştirdiğim sırada biraz cansızdı. Bununla birlikte, ABD tam anlamıyla bulunduğum dünyanın her yerinde olduğundan, VPN ile ve VPN olmadan bariyer aynı kalır.

hidemyass vpn hız testi ABD kapalı

HMA VPN hız testi ABD – VPN kapalı
(Tüm sonuca bakın)

hidemyass vpn hız testi ABD açık

HMA VPN hız testi ABD – VPN açık
(Tüm sonuca bakın)

Hızlar kullanılabilir ve akış için kesinlikle yeterli, ancak indirme bir hit veya özledim ve P2P kesinlikle bu kadar yararlı olmayacak.

HideMyAss Hız Testi – Avrupa

Euro Bölgesi için, son zamanlarda örneğin Alman sunucuları ile bulunduğum yere daha yakın testler yapıyorum. Ancak, HMA ile temelde bu sağlayıcının ana üssü olduğu için İngiltere hizmetinde sağlam bir performans umuyordum.

hidemyass vpn hız testi AB kapalı

HMA VPN hız testi AB – VPN kapalı
(Tüm sonuca bakın)

hidemyass vpn hız testi AB açık

HMA VPN hız testi AB – VPN açık
(Tüm sonuca bakın)

Aşağı yönlü hızın zorlukla kullanılabilen 13Mbps ile yüzünde düz düştüğünü söylemek üzücü. Garip bir şekilde, yukarı akış oldukça dürüsttü, dürüst olmak gerekirse çoğu insan için fazla kullanılmıyor.

HideMyAss Hız Testi – Afrika

HMA’nın sahip olduğu genişleyen bir ağla, Afrika kıtasının varlığını rahatsız eden birkaç VPN’den biri. Beni daha da şaşırtmak, Afrika’da onlar için bir dizi bağlantı noktasının olmasıydı..

hidemyass vpn hız testi SA kapalı

HMA VPN hız testi SA – VPN kapalı
(Tüm sonuca bakın)

hidemyass vpn hız testi SA açık

HMA VPN hız testi SA – VPN açık
(Tüm sonuca bakın)

Yine de, spread hizmet kalitesine eşit değildi ve bir kez daha neredeyse kullanılabilir hızlara ulaştım.

HideMyAss Hız Testi – Asya

Her zamanki gibi, Asya bölgesinde bir VPN test etmek için en sevdiğim yer, hem bana yakınlığı hem de mükemmel altyapısı için Singapur. Bu, Cumhuriyet’teki bir sunucu ile hem aşağı hem de yukarı akışta düşük gecikme ve güçlü hızlarda açıkça gösterdi.

hidemyass vpn hız testi asya kapalı

HMA VPN hız testi Asya – VPN kapalı
(Tüm sonuca bakın)

hidemyass vpn hız testi asya üzerinde

HMA VPN hız testi Asya – VPN açık
(Tüm sonuca bakın)

Yine de, bu konuma olan her zamanki Ping sürelerim normalde daha iyi, bu yüzden düzenli koşullar altında, Singapur üzerinden HMA hızlarının daha da artacağına inanıyorum.

HideMyAss Hız Testi – Avustralya

Altındaki arazi o kadar da değil ve Australisia bölgesinin bir parçası olarak VPN bağlantı hızları açısından oldukça iyi. Yine de, HMA açıkken 30 Mbps hızında – bu oldukça üzücü bir sonuç.

hidemyass vpn hız testi aus kapalı

HMA VPN hız testi AUS – VPN kapalı
(Tüm sonuca bakın)

hidemyass vpn hız testi aus açık

HMA VPN hız testi AUS – VPN açık
(Tüm sonuca bakın)

Genel olarak, HMA’nın, kullanıcılarını dünyadaki hükümetler adına polislik yapmak için zaman ve kaynak harcamak yerine altyapısını iyileştirmek için çalışması gerektiğini söylüyorum. Gerçekten üzücü bir durum.

2.1 Dahili Çoklu Konum Hız Testi

HideMyAss uygulamasında ilgi çeken bir şey, yerleşik bir çok konumlu hız test aracı içermesidir. Bu, ağlarındaki çeşitli sunucuları test etmek için işaretlemenizi sağlar ve gerçekten iyi çalışıyorsa yararlı olabilir.

hidemyass vpn hız test aracı vardır

Hız testi aracı tarafından sunulan sonuçların, çoğu insanın kullandığı son derece popüler Ookla Hız Testi’ndeki sonuçlardan çok farklı olduğunu buldum.

3. Kayıt & Fiyatlandırma Woes

HMA, Windows, MacOS, iOS, Android, Linus ve hatta yönlendiriciler için kullanılabilir. Ancak, kayıtlarında dikkat edilmesi gereken bazı tuhaflıklar var & fiyatlandırma;

3.1 Fiyatlar & Ödeme Yöntemleri Bölgelere Göre Değişir

Bu, VPN hizmetlerinde normalde gördüğüm bir şey değil, çünkü onların konsepti hizmetlerin küreselleşmesidir. Yine de birkaç bölge için sayfalarını ziyaret ettim ve fiyatların değiştiğini gördüm – bazı durumlarda büyük miktarda.

hidemyass vpn fiyatlandırması bölgelere göre farklı

ABD’ye kaydolmak Malezya’daki aynı hizmetten çok daha pahalı.

Bunun bir örneği olarak, ABD’deki üç yıllık planları, dik kayıt indiriminden sonra 143.64 dolar, ancak aynı plan Malezya’dan kaydolanlar için 252 RM (yaklaşık 58 $) tutuyor. Fiyatı hedefleyen bölgenin üstünde olmasam da, bu tutarsızlık oldukça büyük.

Ayrıca, bazı bölgelerde PayPal ile kaydolabilir, bazılarında mevcut olmayabilir. Bu, karmaşık kayıt süreçleriyle birleşince, iş süreçlerini kolaylaştırmak için on yıldan fazla süredir hizmet veren bir hizmet için gerçekten şaşırtıcı.

3.2 Planları Otomatik Olarak Yenileme

Daha önce de bahsettiğim gibi, HMA’ya kaydolursanız, planınız sona erdiğinde otomatik olarak planınızı yenileme hakkı verir. Planın, oturum açtığınız indirimli fiyatla değil, tam fiyatla yenilendiğini unutmayın..

hidemyass otomatik yenileme aboneliği

İstediğiniz bu değilse, otomatik yenilemeyi mümkün olan en kısa sürede devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

4. Uygulama Tasarımı En İyi Değil

Bir VPN kadar karmaşık bir şeyle (bazı insanlar için), kullanıcı deneyiminin mümkün olduğunca kesintisiz olmasını sağlamak için servis sağlayıcıları harekete geçirir. Bu HMA’nın başka bir tuhaflığı ve VPN’nin yıllar boyunca temel tasarımda değişmemiş olabileceğinden şüpheleniyor.

4.1 Açılır Pencereler

Uygulamadaki seçenekler arasında gezinmeye çalışırken, tek bir ana uygulama arayüzünde geçiş yapmak yerine açılır pencereler oluşturma eğilimindedir. Bu tasarım yöntemi çok eski bir okul ve beni Windows’un ilk günlerine geri getiriyor. Az söylemek can sıkıcı ve dikkat dağıtıcı.

4.2 Markanın Kimlik Krizi Var

Kaydolmadan önce HMA ile ilgili not ettiğim şeylerden biri, o çok havalı, iyi, eşek (ya da eşek?) İdi. Ancak gördüğünüz şey her zaman elde ettiğiniz şey değildir ve ikonik logo, sonuçta o kadar ikonik değildir..

hidemyass marka simgesi tutarlı değil

Solda – reklamı yapılan; uygulamada göründüğü gibi sağda

Gördüğünüz yere bağlı olarak değişiyor ve bazı durumlarda kesinlikle korkunç oluyor.

Sonuç: HideMyAss VPN İçin Ödeyeceğim?

Bu belki de uzun süredir cevaplamam gereken en kolay soru. Sadece “Hayır“, fakat “Asla!”. Bir VPN servis sağlayıcısının müşterilerin ilgisine karşı aktif olarak çalışacağı düşüncesi şaşırtıcıdır..

Bir hizmet olarak tüm yetersizlikleri ile çift ve afet için belirli bir tarif var. Bu, potansiyel müşterilere iyi bir şekilde yönlendirmelerini tavsiye edebileceğim bir VPN.!

Aslında, En İyi VPN listemize gidin ve daha iyi alternatifler bulabilirsiniz.!

Ana Özellikler

  • ✓ Bölünmüş Tünel
  • ✓ İyi Güvenlik
  • ✓ 5 Cihaza Kadar Kullanın
  • Kill Akıllı Öldürme Anahtarı
  • P2P Özel P2P & Yayın Akışı

Şunlar için önerilir

  • • Güvenlik Bilinçli Kullanıcı
  • • Sansürün Üstesinden Gelmek
  • • Geo-Block’u Atla

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me