\ Birçok insan için Hindistan’da bir VPN kullanma zorunluluğu normalde aklımızı geçmez. Ne yazık ki, dijital faaliyetler söz konusu olduğunda ülke en liberal ülke değil. Yıllar geçtikçe, bazılarının Hindistan için İnternet’te özgürlüğün ihlali olarak göreceklerinin sayısında rahatsız edici bir artış oldu..

Freedom House’un verilerine göre, Hindistan bağlantı kısıtlamaları, tartışmalı hükümet gözetimi faaliyetleri ve hatta ülkenin telekom düzenleyicisi tarafından geçirilen müdahale faaliyetleri konusunda yeni kurallar gördü.

Bu olaylar ve daha fazlası, İnternet kullanıcılarının beklemesi gereken gizlilik hakkını ciddi bir şekilde ihlal etti. Bu, korunmasız İnternet kullanımının olağan riskleriyle birleştiğinde, Hindistan’ı BitCatcha’nın VPN toplamalarında önemli bir yer haline getirdi.

Contents

Hindistan İnternet Erişimini Sıkıca Düzenliyor

Hindistan uzun zamandır büyük (ve artan sayıda) web sitesine erişimi engellemeye çalıştı. Bu sitelerin pornografik siteler gibi belki de yasadışı veya ahlaksız olduğunu düşünmekte haklı olabilirsiniz, ancak durum her zaman böyle değildir.

Uyarı Sitesi Yasaklandı - Hindistan

Hükümet tarafından yasaklanan bir siteye erişmeye çalışırken Hindistan’daki kullanıcılara uyarı mesajı
(Görüntü kaynağı: Dailyhunt)

Örneğin, 2011 yılında ve 2016 kadar yakın bir tarihte ülkede Facebook’ta herhangi bir uyarı yapılmaksızın geçici olarak yasaklamalar yapıldı.

Hükümet ayrıca, vatandaşların belirli bir listedeki herhangi bir siteyi ziyaret etmeye çalışmalarını yasaklayan kapsamlı bir yasa ile diğer birçok web sitesindeki yasağı resmileştirdi. Bu kanuna aykırı cezalar ağırdır ve olağan para cezalarını aşarak yakalanırsa üç yıla kadar hapis cezasına izin verir.

Hükümetin Gözetim Faaliyetleri Yasaldır!

Birçok web sitesine erişimi engelleme girişimleri nedeniyle, Hindistan’ın her zaman kendi vatandaşları üzerinde gizli gözetleme biçimleri yürüttüğü varsayılmıştır. Bu, verilen resmi izin sayesinde bir dereceye kadar yasallaştırılmıştır..

Hükümet, 10 federal ajansın herhangi bir bilgisayardan bilgi alma ve izleme hakkına izin verdi. Bu, vatandaşlarının faaliyetlerini denetlemek için Çin’de gerçekleştirilen kitlesel gözetim faaliyetlerine doğru bir hamle.

Bu ajanslar artık sadece izleme ve müdahale etmekle kalmayıp, resmi olarak bu şekilde elde edilen bilgilerin şifresini bile çözebilirler. Yetkili ajanslar sadece ulusal güvenlikle ilgili olanlar değil, aynı zamanda vergi soruşturması, narkotikler, mali suçlar ve diğerlerini de denetliyorlar..

Bu bilgi kendi başına zaten endişe vericidir, ancak daha da fazlası, Hint Yüksek Mahkemesi’nin gizlilik hakkını temel bir hak olarak tanıdığı göz önüne alındığında. Bu, hükümetin yasalara aykırı bu tür faaliyetler için izin verdiği anlamına gelir.

Medya Akışı ile İlgili Şüpheli Mevzuat

Ülkede medya akışı ve P2P dosya paylaşımı biraz puslu bir alan. Teknik olarak akış yasalara aykırı olmasa da, bu tür hizmetleri sunan site yasaklanmış siteler listesinde olabilir.

2016’da Hindistan’da bir yüksek mahkeme yargıcısı medya akışının izlenmesinde herhangi bir suçun bulunmadığına değil, faaliyetle ilişkili diğer alanlarda karar verdi. Bunlar arasında telif hakkı materyallerinin dağıtımı, sergilenmesi veya satışı yer alır. Ne yazık ki, o sırada ülkedeki İSS’ler, kullanıcılarına tüm medya akış etkinliklerinin cezalandırılabilir suçlar olduğunu – görüntüleme de dahil olmak üzere -!

Gördüğünüz gibi, konuyla ilgili yasal ince çizgiler var ve kesinlikle burada bir teknikliğe yakalanmak istemiyorsunuz.

Hindistan’daki İSS’ler Proxy’leri Engelliyor

Reddit kullanıcıları, ülkenin en büyük telkolarından Reliance Jio’nun proxy web sitelerini engellediğine dair raporları tartışıyor. Proxy’ler kullanıcıların coğrafi konum kısıtlamaları üzerinde çalışmasına yardımcı olur, yani şirket 250 milyon kullanıcı-güçlü abone tabanının davranışını dikte eder.

Yine, bu, genel olarak İSS’lerin veriler üzerinde kendi etkilerini göstermemesi gerektiği ilkesi üzerinde çalışan net tarafsızlığı ihlal etmektedir. Quartz sitesi ülkede bir soruşturma yaptı ve “En az yedi proxy sitesine erişilemedi… Jio bağlantısından”.

Bunlar sadece yasaklanmış siteler değil, aynı zamanda VPN yazılımının indirilmesine izin veren sitelerdi. Telco, diğerleri arasında Hide.me, Hidester ve Megaproxy’ye erişimi engelledi. Diğer İSS’ler henüz takip etmemiş olsa da, aynı şeyi yapmalarını engelleyecek şeyler?

Yine, buradaki konu, yasal olan veya olmayan, şirketlerin hükümet hattına ayak basmaya karar vermeleri, hükümet çabalarına (Jio gibi) kendi bağımsız desteklerini sunmaları veya istedikleri gibi yapmaları arasında belirsiz bir sınırdır. Her iki durumda da, Hindistan’daki İnternet kullanıcıları merhamet ediyor.

Hindistan’da VPN’ler Hala Yasal

Bu noktada Hindistan’da VPN hizmetlerinin kullanımını yasaklayan resmi bir yasa haberleri olmamasına rağmen, bu biraz zor bir konudur. Örneğin yukarıda tartıştığım Jio Reliance örneğini ele alalım – İSS’ler tüm VPN servis sağlayıcılarını yasaklanan siteler listesine eklemeye karar verirse?

Bir VPN kullanırken yasal olarak kısıtlanmış olmayabilir, yine de ülkedeki tüm kullanıcıların yasadışı faaliyetler için VPN kullanmasını engelleyen yasalar vardır. Bunu, bir VPN hizmeti kullanacak olsaydınız – günlük tutmayan daha iyi olması anlamına gelirdi!

Hindistan İçin Bir VPN’de Aradıklarımız

1. Gizlilik ve anonimlik

Şimdiye kadar fark edebileceğiniz gibi, Hindistan, ister ulusal ister ülkeye ziyaretçi olun, VPN kullanmadan internette sörf yapmak istediğiniz türden bir yer değildir. Yukarıda paylaştığım faktörler ve bu düzenlemeleri ihlal etmenin sonuçlarının ciddiyeti nedeniyle, bir VPN’in Hindistan’daki kullanıcılar için sunduğu gizlilik ve anonimlik yönlerine odaklanmak iyi bir fikirdir..

Hem hükümetin hem de özel sektörün birlikte çalışmasının yanı sıra trafiği izlemek ve kontrol etmek için bağımsız olarak çalışırken, bir VPN’nin verilerinizin ve etkinliklerinizin tam olarak olması gerektiği gibi tutulmasını sağlayabilmesi gerekir – özel.

Bunu sağlamanın en iyi yollarından biri, yalnızca kayıt tutmama konusunda sıkı politikalara sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda veri saklama yasalarında eksik olan ülkelere dayanan VPN’lere de göz kulak olmaktır. Bu, beş göz ve on dört göz yargı yetkisindeki ülkeleri kesinlikle içermez.

2. Güvenlik

VPN’lerdeki güvenlik alanı, Hindistan tabanlı kullanıcılar için her yerde olduğu gibidir. İdeal denge sadece sizin tarafınızdan, bir kullanıcı olarak bilinir. Daha düşük VPN hızları riski altında 256 bit şifrelemeyi mi tercih ediyorsunuz yoksa daha fazla hız için bu çubuğu düşürmek mi istiyorsunuz??

Şahsen, Hindistan pazarı için şifreleme seviyelerini iki ana nedenden dolayı yüksek tutmanın en iyisi olacağını hissediyorum. Birincisi, tartıştığımız durumdaki kahramanlardan biri, karşılaşılan herhangi bir şifrelemeyi kırmaya çalışmak için daha fazla kaynağa sahip olacak Hindistan hükümetidir..

İkincisi, ülkedeki düşük ortalama internet hızları nedeniyle, ulaşılabilir toplam maksimum hızlarınızdan ödün vermeden şifreleme seviyelerini mümkün olduğunca yüksek tutabilmenizdir..

3. Coğrafi Konum kimlik sahtekarlığı

Normalde coğrafi konum sahteciliği hakkında konuştuğumuzda, Netflix ABD veya İngiltere’deki BBC iPlayer gibi ana sağlayıcılardan alternatif içeriğe erişmek amacıyla olur. Ancak, Hindistan kullanıcılarının coğrafi konum sahtekarlığında sabırsızlıkla beklemeleri gereken çok şey var, çünkü tam anlamıyla erişemedikleri bir sürü site var.

Bu, özellikle proxy sitelerinin bile kullanılmasını yasaklayan bazı telkoların raporları olduğu için bir VPN’nin parlayacağı yer..

4. P2P desteği

Hindistan’da erişimi engellenen siteler kategorilerinden biri torrent siteleri gibi görünüyor. Yine, bu bir VPN’nin gerçekten yardımcı olacağı başka bir alandır. TorGuard veya NordVPN gibi P2P trafik yönergelerinin hizmet şartlarında açıkça belirtildiği VPN’lere dikkat edin.

5. Hız ve kararlılık

Hindistan’da ortalama 27.68Mbps ortalama sabit hat geniş bant hızı ile, VPN’lerin çoğunun oradaki kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun sıfır sorunu olmalıdır. Mobil hızlar ortalama 10.13Mbps’de daha da düşük, bu nedenle Hindistan’daki VPN’lerle ilgili temel endişe kesinlikle hız olmayacak.

Hindistan için en iyi VPN’ler

Tüm VPN testlerimde olduğu gibi, hızlarını değerlendirmeden önce her zaman kendimi değerlendiriyorum. Aşağıdakiler, VPN bağlantısı etkin olmadan 500 Mbps’lik bir hizmet hattına dayalı gerçek geniş bant hızımdır:

Temel Hız (VPN Yok) - Hindistan

(Burada taban çizgisi hız testi sonucunun tamamını görüntüleyin)

Malezya merkezli olduğum için, hızlarım Asya bölgesi VPN sunucularına yüksek bağlantı ve ABD ya da Avrupa’daki sunuculara bağlandığımda daha yavaş olacak. Bu test için size mesafedeki nispi hız hakkında fikir vermek için Hindistan merkezli bir hız test sunucusuna bağlandım.

Gördüğünüz gibi, yerel bir sunucuya VPN’siz bağlantı bana 333Mbps’lik iyi bir hız kazandırıyor. Hızlar elbette zaman zaman değişecektir, bu yüzden bunu bir tutam tuz ile alın.

Not

 1. Fiyat 1 USD = 69,39 INR döviz kuruna dayanmaktadır.
 2. Gösterilen fiyat 12 aylık aboneliklere dayanmaktadır. Daha uzun süre abone olduğunuzda fiyat daha ucuz olabilir.

1. NordVPN

https://nordvpn.com

NordVPN

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (INR)

276,87 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Günlük yok
 • Öldürme anahtarı
 • 6 cihazı destekler

"Şık arayüzü, istikrarlı hızları ve fantastik uzun vadeli fiyat planları ile Nord, her VPN kullanıcısı için mükemmel bir seçimdir."

NordVPN, birçok nedenden ötürü Hindistan için En İyi VPN listemizde güçlü bir yer alıyor. Birincisi, VPN’lerde olmak için iyi bir yer olan Panama’da bulunuyor olmaları. Bunun yanı sıra, NordVPN’in saygın bir ünü var ve birçok ülkede çok sayıda sunucuya sahip başka bir VPN sağlayıcısı.

Kesin kayıt tutmama politikası 256 bit askeri sınıf şifreleme ve mükemmel fiyat planları ile birleşerek neredeyse herkese direnmesi zor bir anlaşma sunuyor.

NordVPN Hız Testi - Hindistan

NordVPN Hız Testi Hindistan – Mumbai Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

47Mbps aşağı akış hızı ile NordVPN bu test turunda Hindistan sunucularında çok istikrarlı bir performans gösterdi. Onları daha da çekici yapan şey sadece P2P trafiğine izin vermekle kalmayıp P2P trafiği için özel olarak optimize edilmiş sunuculara sahip olmalarıdır!

Neden Bitcatcha’nın # 1 VPN olduğunu öğrenmek için NordVPN hakkındaki ayrıntılı incelememizi okuyun!

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com

ExpressVPN

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (INR)

577,32 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Açık denizde gizlilik koruması
 • Tam 256 bit şifreleme
 • 148 VPN konumu

"ExpressVPN’i kullanmak Hindistan’da size hızlı, güvenli ve medya akışını ve daha fazlasını sağlayan bir IP adresi alabilir."

Buradaki birçok kısıtlamadan dolayı, ExpressVPN’in Hindistan için kapsamlı altyapı ödenekleri vermiş olması şaşırtıcı değildir. Şirketin hem Chennai hem de Mumbai’de kilit sunucuları ve İngiltere üzerinden yönlendirilebilen bir alternatifi var.

Ortalama olarak, bu VPN hizmeti, birinci sınıf hızlardan kapsamlı uygulamalara ve protokollere kadar çok yönlü mükemmel bir hizmet sunar – güvenlik, gizlilik ve anonimlik için idealdir. Güvenlik protokolleri, günümüzde mevcut tüketici kullanımı için de sınıfının en iyisidir..

Hizmeti kapsamlı bir şekilde test ettim ve Hindistan’daki kullanıcılar için en iyi VPN servis sağlayıcısı olarak tavsiye etmekten çekinmem. ExpressVPN stabildir ve iyi bir cihaz yelpazesine erişim sağlar.

ExpressVPN Hız Testi - Hindistan

ExpressVPN Hız Testi Hindistan – Chennai Server
(Tam hız test sonucuna bakın)

Ne kadar iyi olduğuna dair bir fikir olarak, VPN olmadan varsayılan hat hızımı ExpressVPN kapalı testiyle aynı konuma karşılaştırdım. ExpressVPN açık ve Hindistan’da bir sunucuya bağlıyken, 18 Mbps’lik iyi bir hız göstermeyi başardım.

Neden en iyi seçimlerimizden biri olduğunu görmek için ExpressVPN hakkındaki tam incelememizi okuyun!

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (INR)

207,48 / ay

Ana Özellikler

 • Multi-Hop bağlantısı
 • Birçok platformu destekler
 • Günlük yok

"Fırfırlar içermeyen ve performansta tutarlı olan Surfshark, güçlü bir yaklaşan yarışmacı olarak adını yapıyor."

Surfshark’ın iyi bir nedenden dolayı çok nippy ve minimalist bir arayüzü var – güvenli ve güvenli bir VPN hizmeti sunmaya odaklanıyor. Doğru, fırfırlar yolunda çok az şey var ve bu sayede ağını çok kısa sürede 1000’den fazla sunucuya genişletmeyi başardı..

Göreceli gençliğine rağmen (Surfshark sadece 2018’in sonlarında tanıtıldı), bu servis sağlayıcı en iyi köpekleri takip etmeyi başardı ve genel olarak birçok kişinin seveceği bir fiyat için çok stressiz bir deneyim sunuyor.

Bu görünüşte minimalist tutuma rağmen, Surfshark hala iyi bir VPN servis sağlayıcısının tüm önemli bileşenlerini sunmayı başarıyor. Bu, neredeyse tüm sunucularında P2P trafiğini desteklemeyi, güçlü şifrelemeleri, video akış platformlarının çok bölgeli içeriğine erişimi ve daha fazlasını içerir..

surfshark hız testi Hindistan

Surfshark Hız Testi Hindistan – Latur Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Hindistan için en iyi üç VPN’den biri olan Surfshark, normalde genellikle tıkanıklığa yatkın bir bölgede etkileyici hızlara ulaşmayı başaran az sayıdaki kişiden biriydi. Bir Latur sunucusundan yapılan hız testleri yaklaşık 80 Mbps’lik aşağı akış hızlarını gösterdi.

Surfshark hakkındaki kapsamlı incelememizde mükemmellik hakkında daha fazla bilgi edinin!

4. TorGuard

https://torguard.net

TorGuard

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (INR)

346,26 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • P2P için tasarlandı
 • TorGuard gizlilik proxy’si
 • 5 bağlantıyı destekler

"TorGuard’ı kullanmak keyifli bir deneyimdir ve İnternet bağlantılarının gerçekten güvenli olduğunu garanti eder."

TorGuard arayüzü ilk karşılaştığında biraz tarihli görünebilir, ancak kuşkusuz en güvenli VPN servis sağlayıcılarından biri olduğundan emin olabilirsiniz. Kullanıcıya bakan tarafta çok fazla bling olmasa da, performans oldukça dikkat çekici.

TorGuard ve birçok rakip arasında, tercih ettiğiniz şifreleme düzeyini seçmenize izin vermesi açısından önemli bir fark vardır. Bu, P2P kullanıcıları için şifrelemeyi bir çentiği azaltabileceğiniz ve istediğiniz zaman daha yüksek torrent hızlarının keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir!

Bunun yanı sıra, TorGuard’ın istikrarlı hızlar, çoklu platform yeteneği ve VPN engelleyicilerini atlama yeteneği gibi başka birçok kurtarıcı özelliği var.

TorGuard Hız Testi - Hindistan

TorGuard Hız Testi Hindistan – Chennai Server
(Tam hız test sonucuna bakın)

Hindistan için en iyi üç VPN’den biri olan TorGuard, elbette belirli hız gereksinimlerini karşıladı. Bu, test sonucumda Chennai tabanlı bir VPN sunucusundan gösterdi ve yine, ülkedeki kullanıcılar genellikle bu hızı birkaç sorunla almalıdır.

Tek dezavantajı, modern uygulamaların şıklığına alışmış genç kullanıcılar için TorGuard arayüzünün geçmişten bir şeye benzeyeceği.

Daha fazla bilgi için TorGuard ile ilgili kapsamlı analizimizi okuyun!

5. CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com

CyberGhost

hız

Yoksul

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (INR)

242,87 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Veri sıkıştırması sunar
 • Reklam engelleme
 • 7 cihazı destekler

"CyberGhost Romanya merkezli ama ülkede sunucu sayısını sürekli artırarak Hindistan kullanıcılarının ihtiyaçlarına dikkat etti."

CyberGhosties onlardan memnun ve kesinlikle pazarlamalarında kalça ve iyimser olmaya çalıştılar. Bu, VPN endüstrisindeki daha iyi bilinen isimlerden biri, ancak kişisel olarak, birazcık biraz aşırıya kaçmış olabileceklerini hissediyorum.

Akıllıca CyberGhost iyi konuşma konuşuyor ama onlarla testlerden geçtikten sonra küçük bir tutam tuz tavsiye. Bunun bir sıralama listesi olduğunu unutmayın, bu yüzden beklentilerim oldukça yüksek.

CyberGhost Hız Testi - Hindistan

CyberGhost Hız Testi Hindistan – Latur Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Hindistan’daki kullanıcıların, CyberGhost sunucularının çoğunun AB bölgesinde olduğunu, ancak neyse ki, Asya bölgesinde de olduğunu unutmayın. Hindistan da bir istisna gibi görünüyor ve orada daha yüksek bir sunucu sayısı oluşturmak için ekstra yol kat ettik.

Genel olarak, medyayı yayınlamak için hala yeterli olan 10Mbps’lik çok kullanışlı hızlar elde etmeyi başardık.

Daha fazla bilgi için CyberGhost hakkındaki tam incelememize bakın!

6. IPVanish VPN

https://www.ipvanish.com

IPVanish

hız

adil

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (INR)

450,34 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Zorunlu 256 bit şifreleme
 • Sınırsız P2P
 • 10 cihazı destekler

"Paranoyak için harika, ancak Hindistan merkezli kullanıcılar için belki de listenin başında olmayacak, IPVanish oldukça pazarlanmış ancak zayıf bir şekilde destekleniyor."

IPVanish son zamanlarda, bazı talihsiz olaylardan dolayı büyük ölçüde acı çekti… diyelim ki, talihsiz olaylar. Bununla birlikte, yeni yönetim altında olduklarını ve umarım bu tür şeylerin geçmişlerinde sadece hız tümsekleri haline geleceğini unutmayın..

Bu olayları bir kenara bırakarak, sahada bir VPN devi olarak kalırlar ve etkileyici hızlara sahiptirler. Neyse ki, hızları hakkında herhangi bir şikayetiniz varsa, istisnasız herkese 256 bit şifrelemeyi zorladıkları için yapabileceğiniz çok şey yoktur..

IPVanish Hız Testi - Hindistan

IPVanish Hız Testi Hindistan – Nagpur Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

IPVanish, hız açısından Hindistan’ın daha sınırlı varlığıyla bile eşit kalmayı başardı. Ben orada altyapı için iyi olan yaklaşık 20 Mbps aşağı akış hızı kurmayı başardı. Denemeye istekli olanlar için, bölgedeki her zaman daha iyi sonuçlar verebilecek diğer sunucuları deneyebilirsiniz. Yine de, bağlantı kararlı ve medya akışı için fazlasıyla yeterli.

Daha fazla bilgi için IPVanish ile ilgili ayrıntılı incelememizi okuyun!

7. PureVPN

https://www.purevpn.com

PureVPN

hız

adil

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (INR)

235,23 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Kullanımı kolay uygulamalar
 • Sınırsız bant genişliği
 • Bölünmüş tünellemeyi destekler

"PureVPN, sağlam bir sunucu ağı sayesinde kesinlikle eksiksiz bir endüstrideki liderlerden biridir."

Dünya çapında 140’tan fazla ülkede bulunan 2.000’den fazla sunucuya ev sahipliği yapan PureVPN kesinlikle bir endüstri lideri olarak kendini göstermek için gereken altyapıya sahiptir. Kullanıcılarını izinsiz girişlere veya tespitlere karşı korumak için bunu kurumsal düzeyde mükemmel güvenlik özellikleriyle tamamlar.

PureVPN Hız Testi - Hindistan

PureVPN Hız Testi Hindistan – Chennai Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Onları denemenin en büyük faydalarından biri, şu anda pazarda, OpenVPN’den önce ışık yılı olduğu düşünülen yeni nesil bir protokol olan WireGuard protokolüne erişime izin veren birkaç kişiden biri olması. Bununla birlikte, kapsamı biraz sınırlı, sadece beş ülkede varlığını sürdürüyor.

Chennai tabanlı bir PureVPN sunucusuna bağlandığımda 20 Mbps’ye yaklaşabildim – yine hapşırmayacak bir şey ama gördüğüm en iyi şeyden çok uzak. Yine de, bu rakamların gerçekten odak noktası olan bir şirketi yansıttığını söyleyebilirim..

8. En hızlıVPN

https://fastestvpn.com

FastestVPN

hız

adil

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (INR)

57.59 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • P2P için optimize edilmiş sunucular
 • Sunucu atlamayı sağlar
 • 10 cihazı destekler

"FastestVPN en hızlı değil, ama kesinlikle zor bir değer teklifi sunuyor."

FastestVPN test ettiğim en hızlı değil, aynı zamanda en yavaş olanı da değil. Birçok üst düzey VPN’lere kıyasla bağlantınızı çalıştırmak için daha sınırlı ülkeler sunar, ancak ayda 83 sent kadar düşük fiyatlarla çalmaktır. Ayrıca P2P optimizasyon sunucuları var, bu da onları iyi yapıyor.

Düşük fiyatların ciddi bir dezavantajı var ve bu, coğrafi engellemeyi aşmada sınırlı performans. Sonunda FastestVPN’in Netflix ABD içeriğine veya İngiltere’nin BBC iPlayer’ına erişmenize izin veremeyeceğini keşfettik – bummer!

Daha fazla bilgi edinmek için FastestVPN incelememize gidin!

Hindistan’da Gerçekten Bir VPN’ye İhtiyacım Var?

Hem devletin hem de ülkedeki İnternet özgürlüğü üzerindeki özel baskının korkunç birleşimi göz önüne alındığında, bir VPN kullanımının oradaki çoğu kullanıcının gündeminde oldukça yüksek olması gerektiğini hissediyorum. Bu iki katına çıkıyor, iş veya eğlence için Hindistan’da bulunan yabancılar için – kesinlikle mevzuattan kaçmak istemiyor ve bir Hint hapishanesine girmek istemiyorsunuz.

Birçok alanda çok fazla bilinmeyen var ve benim düşüncem, güvende olmanın her zaman üzgün olmaktan daha iyi olmasıdır. Hindistan’da İnternet’te iseniz, lütfen bugün sizin için doğru VPN’i arayın.

Özetlemek gerekirse, Hindistan için en iyi 3 VPN:

HIZ

GÜVENLİK & GİZLİLİK

FİYAT / MO

ExpressVPN

Mükemmel

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

INR577.32

VPN ZİYARETİ

NordVPN

Mükemmel

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

INR276.87

VPN ZİYARETİ

Surfshark

Mükemmel

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

INR207.48

VPN ZİYARETİ

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me