HostGator

HostGator

https://www.hostgator.com/

tl; Dr.

Nispeten hızlı olmasına rağmen, ileri düzey kullanıcılar HostGator’un özelliklerden yoksun olduğunu görebilirler. Ancak, no-frills, kullanımı kolay bir web barındırma hizmeti arıyorsanız, HostGator sadece sizin için doğru hizmet olabilir! .

HostGator İncelemesi: 9 Artıları & Gator 5 Eksileri!

Sonraki uygun web barındırma listemizde en popüler en parlak görünümlü web barındırma hizmeti.

Güzel oldukları biliniyor.

Kullanıcı dostu oldukları biliniyor.

Ancak ‘Gator, endüstri devlerinin geri kalanına nasıl dayanır?

Öğrenmek için, geyiklerimizi bağışladık, gazetecilik tanrılarından bereket talep ettik ve HostGator’un Bebek’e ciddi testler yapmayı planladık (başka kimsenin yapmadığı testler, çok teşekkür ederim). HostGator sizin için doğru ana bilgisayarsa.

Testlerimizin sonuçları aslında oldukça şaşırtıcı, ancak bekleyenler için iyi şeyler geliyor ve bu incelemenin sonunda kararımız için sizi bekleyeceğiz.

ifşa

İki test sitemiz hgcloudhosted.com ve hgbabyhosted.com’dur. İlki HostGator Cloud Hatchling ile ev sahipliği yapıyor; ikincisi HostGator Baby ile barındırılırken.

HostGator’un Sizin İçin Mükemmel Olmasının 9 Nedeni

1. Hızlı Sunucu Yanıt Süresi

Şimdiye kadar duymadıysanız, burada Bitcatcha.com’da, web hostingimizin hızlı olmasını gerçekten çok seviyoruz. Çok hızlı.

İşte burada HostGator dikkatimizi çekti.

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo

32 ms36 ms221 ms221 ms139 ms

Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya

717 ms205 ms153 ms36 ms140 ms

Ortalama Hız: 190 ms – Tüm sonucu göster

Sadece 2 veri merkezine sahip oldukları düşünüldüğünde (her ikisi de ABD’de bulunur), HostGator Sao Paolo, Sidney ve Japonya’da gerçekten iyi performans göstermeyi başardı ve hepsi 205 ms’nin altındaki yanıt sürelerine çarptı.

Singapur ve Londra’da iyi yaptılar (221 ms) ama Bangalore’da 717 ms’de biraz geride kaldılar (bunu Hindistan’dan okuyorsanız, net olmak için en iyisi. Bunun yerine en iyi Hindistan barındırma planlarımıza göz atın!)

Dünya çapında ortalama 190 ms ile HostGator bizden bir A kazandı!

2. Hızlı Hızlı Yükleme Hızı

PHP7.1 ve yerleşik bir Apache tabanlı içerik sıkıştırma sistemi hariç, HostGator’un aslında çok fazla bir şeyleri yok.

SSD depolama (yalnızca bulut barındırma, boo! İle kullanılabilir), NGINX sunucu kurulumu veya SiteGround’un üst katmanı gibi özel önbellekleme özellikleri kullanmazlar … ancak site yükleme süreleri çok hızlıdır!

Webpagetest.org’u kullandık ve HGBabyHosted.com test sitemizi HGCloudHosted.com’umuza karşı çukur ettik ve sonuçlar şöyle:

HostGator Baby WebPageTest.org Sonuçlar width =

Web Sayfası Hız Testi (HostGator Baby)

HostGator Bulut WebPageTest.org Sonuçları

Web Sayfası Hız Testi (HostGator Bulut)

HostGator’ın Bulut barındırma, kullanmaktan zevk aldığımız en hızlı ve en güvenilir web barındırma hizmetlerinden biridir (buradaki incelememize göz atın), bu yüzden paylaşılan web barındırma sitesinin yükleme hızının neredeyse karşılaştırılabilir olduğunu söylediğimizde çok şey söylüyor onların bulut barındırma!

Test sonuçlarına göre, paylaşılan barındırma yük hızı Bulut planımızın yükleme hızından sadece biraz daha yavaş ve Bulut planının SSD, hız arttırıcılar, temelde dünyanın sahip olduğu tüm çan ve ıslıklarla birlikte gelmesi göz önüne alındığında bu çok şaşırtıcı. teklif etmek.

Ayrıca, her iki test sitesi arasındaki TTFB’ye bakın – fark göz ardı edilebilir!

Biraz ince ayar ve çaba ile yükleme hızını daha da azaltabileceğimizden ve HostGator Bebek planımızdan mümkün olduğunca fazla meyve suyu sıkabileceğimizden eminiz.!

3.% 99,9 Garantili Çalışma Süresi!

Arıza süreleri bir siteye ciddi zarar verebilir! Potansiyel satışları kaybetmenize ve daha da kötüsü – sitenizin Google sıralamasında düşmesine neden olur, bu da tüm bu soğuk ilk sayfa tıklamalarını kaybedeceğiniz anlamına gelir ve bu da DAHA FAZLA satışınızı kaybetmenize neden olur!

Yani evet, kesinti süresi endüstride gerçekten büyük bir hayır, bu yüzden HostGator’un planının % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi, başarısız olursa, mevcut planımızda kullanılacak 1 aylık kredi ile geri ödeneceğiz.

Bununla birlikte, HostGator’un sağlam çalışma süresine sahip olma konusundaki itibarı ile, kredilerini hiç kullanmamız gerekeceğini düşünmüyoruz. Tüm bunları söyledikten sonra, gerçekten memnun olmadığımızın bazı garantileri var, ancak daha sonra eksileri bölümünde.

Nisan 2018’den beri çalışma süresi

100%

* HGBabyHosted.com (Datecenter: ABD, Plan: Bebek)

Ocak 2017’den beri çalışma süresi

% 99,97

* HGCloudHosted.com (Datecenter: ABD, Plan: Tarama Bulutu)

4. Süper Kullanıcı Dostu Kullanıcı Arayüzü

Nedenini bilmiyorum, ama orada çoğu web barındırma hizmetlerinin kullanıcı arayüzü, 80’lerde işe yarı yolda çıkmaya karar veren biri tarafından tasarlanmış gibi görünüyor.

Bir şeyi yapmanın bir yolunu bulmak için bin kez tıklamanız gerekecek ve düzene aşina değilseniz sorun daha da kötüleşecek (bu yüzden cPanel’i tercih ediyoruz – her şey olması gerektiği yerde!)

HostGator değil.

HostGator kullanıcı arayüzü

Parlak renkleri ile, sadece kullanıcılara değil, gerçekten hoş bir UI’ye sahip olanlar onlar – aynı zamanda müşteri giriş sayfasında gezinmeyi çok kolay hale getirdiler!

Her şey sezgisel olarak yerleştirilmiştir, tüm önemli bağlantılar ve düğmeler, doğal olarak göze çarpan yerlerde bulunur ve tüm deneyimi mümkün olduğunca kullanıcı dostu hale getirir.

Bu özellikle işletme sahipleri için önemlidir, neden? Çünkü hangi düğmenin bir şey yapmak için ne yapacağını ve nereye gideceğini bulmakla meşgul olduğunuzda, işinizi yönetmemek için değerli zaman harcıyorsunuz, yani para kazanmıyorsunuz!

HostGator ile UX tasarımcıları sayesinde müşteri girişinde kolayca gezinebilir ve sitenizi hemen kurabilirsiniz!

5. Kickass Site Builder ve 1 Tıkla Kurulum

Site oluşturma söz konusu olduğunda, herkesin kolaylık ve hızın işletme sahipleri için önemli olduğunu kabul edebileceğimizi düşünüyorum.

HostGator’un yerleşik site oluşturucusu her ikisini de yapmayı başarır, böylece bir şablonu hızlı bir şekilde seçmenize, kalbinizin içeriğine göre özelleştirmenize ve yalnızca birkaç saat içinde çalışmaya hazır hale getirmenize olanak tanır.

Gerçekten profesyonel görünümlü temaları var ve beğendiğiniz bir şeyi seçtikten sonra widget’lar, özellikler, arama çubukları veya istediğiniz herhangi bir şeyle kişiselleştirebilirsiniz..

HostGator Site Oluşturucu Şablonları

Tüm süreç hızlı ve kullanışlıdır ve test sitemizi kurmak sadece birkaç saatimizi aldı (tüm hız testleri için WordPress’i stoklamak zorunda kaldık).

Dezavantajı, site oluşturucuların genellikle hız için optimize edilmemiş olmalarıdır, bu nedenle kolaylık için bir ödünleşim vardır.!

Ayrıca, en sevdiğiniz uygulamaların yüklenmesini süper hızlı ve inanılmaz derecede kolay hale getiren 1-Click kurulumlarının keyfini çıkaracaksınız! Bu, sitenizi mümkün olan en kısa sürede kaldırmanıza olanak tanır, böylece kelimenin tam anlamıyla işe başlayabilir ve bu satış numaralarını alabilirsiniz!

HostGator 1 Yükle'yi tıklayın

Tek yapmanız gereken istediğiniz uygulamayı tıklamak, yüklenmesini istediğiniz dizini seçmek ve kurulum düğmesine basmaktır – HostGator sizin için her şeyi önceden yapılandırır!

HostGator 1 Uygulamaları Yükle'ye tıklayın

6. Çok Duyarlı Müşteri Hizmetleri

Sitenizle ilgili size yardımcı olacak hiç kimsenin yanlış gittiği konusunda hoşnutsuzluğunuz varsa, gerçekten duyarlı ve güçlü bir müşteri hizmetleri ekibinden memnun kalacaksınız..

HostGator’un müşteri desteği konusundaki deneyimimiz genellikle oldukça iyiydi. Livechat aracılığıyla, yanıt vermeleri için 3 dakikadan fazla beklemek zorunda kalmadık ve sorunlarımız nispeten küçük olduğundan, sitemizi 15 dakika içinde tekrar çevrimiçi hale getirmeyi başardılar!

Ancak şu an itibariyle, bilet göndermek mümkün değil çünkü görünüşe göre bilet sistemini yükseltiyorlar, bu yüzden canlı sohbetlerine tamamen bağlı olmamız gerekecek, ya da.

Kimseyle konuşmamayı tercih ederseniz, büyük bir bilgi tabanı makaleleri arşivi var, böylece karşılaştığınız sorunları kendiniz düzeltmeye çalışabilirsiniz!

Şimdiye kadar müşteri hizmetlerinden oldukça memnunuz, buuuuut, daha karmaşık sorunları çözmek söz konusu olduğunda ne kadar yetenekli oldukları konusunda birkaç endişemiz var, bu da eksiler bölümümüzde vurgulayacağız.

7. Sınırsız / Ölçülmemiş Kaynaklar!

Hayattaki en iyi şeylerin ücretsiz olduğunu ve hemfikir olmamız gerektiğini söylüyorlar! Paylaşılan HostGator ile bizi havaya uçuran özelliklerden bazıları ücretsiz ve ölçülmemiş şeyler. İşte favorilerimizden bazıları:

Bunu alın – HostGator ile istediğiniz sayıda alan adı ve e-posta adresi barındırın! Hangi alanlara öncelik verileceğine karar vermek veya yeni personel için e-posta adresleri için fazladan ödeme yapmak zorunda olmaktan endişe etmeyin. Gelecekte kanıt!

Ayrıca ölçülmemiş bant genişliği ve disk alanının keyfini çıkaracaksınız, ancak bunlar TOS’un kabul edilebilir kullanım politikasıyla sınırlıdır. Sistemi kötüye kullanmadığınız (örn. Yedeklemelerinizin yedeklerini sistemlerine kaydetme) veya eşler arası dosya paylaşım etkinliklerine katılmadığınız sürece, iyi olmalısınız.

HostGator Sınırsız Depolama ve Bant Genişliği Süresi İşletim Hizmeti

8. Ücretsiz Özel IP (Yalnızca İş Planı)!!

İş Planı ile ÜCRETSİZ özel IP’den yararlanacaksınız ve neden bu önemli?

Bir e-ticaret sitesi çalıştırırken, müşterinizin verilerini güvende tutmak için özel IP ve SSL almak isteyeceksiniz! Müşterileriniz ve siteniz arasında güven yaratmaya yardımcı olur ve onlardan tekrar iş yapmak istiyorsanız bu gerçekten önemlidir.!

Çoğu kişi bu hizmet için ödeme yapmak zorunda kalacak (SiteGround, yalnızca özel IP için yılda 30 ABD doları ücret alıyor!) Böylece HostGator’un İş planından ücretsiz olarak yararlanmak BÜYÜK!

Adanmış IP’nin masaya getirdiği pek çok avantaj var, ancak yakın gelecekte başka bir makalede bunu ele alacağız.

9. Bitcatcha Okuyucular için% 60’a varan İndirim

Hala çitin üzerindeyseniz, bu sadece HostGator ile ev sahipliği yapmak isteyip istemediğinize karar vermenize yardımcı olabilir – onlarla sadece okuyucularımıza özel çılgın bir anlaşma yaptık!

Check-out sırasında “bitcatcha”Ve bir okkalı tadını çıkaracaksınız % 60 indirim paylaşılan ve bayi barındırma paketi planlarından herhangi biri (yalnızca başlangıç ​​dönemi)!

Bunun yerine Cloud hosting arıyorsanız, üzülmeyin – aynı kod size yeni bulut barındırma planlarında% 30 ve VPS, Dedicated veya WordPress planlarında% 40 indirim sağlar!

Not

% 60 indirim yalnızca ilk fatura için geçerlidir. Yenileme normal fiyat üzerinden ücretlendirilecektir. . (Kupon Kodu: bitcatcha)

HostGator Hakkında Ne Sevmiyorsunuz

1. Özel Hız Özellikleri Eksikliği

HostGator kendi başına oldukça iyi performans gösterse de, (bizden bir A + derecesi almak kolay değil!) kurulum veya tek tıklamayla sistem optimizasyonları!

Şu anda, sunucudan tüm suyu optimize etmenin ve sıkmanın tek yolu, zaman ve uzmanlık gerektiren eklentileri manuel olarak ayarlamak ve yüklemek – çoğu işletme sahibinin her zaman elinizin altında olmayabilir..

2. Gölgeli Çalışma Süresi Garantisi

Bu yüzden bize% 99 kesintisiz çalışma garantisi verdiler ve aslında çalışma süreleriyle tutarlı ve şüphesiz çok iyi.

FAKAT.

Çalışma süreleri% 99’un altına düştüğünde gerçekte ne olur? Söz verdiğimiz gibi 1 aylık kredimizi alacak mıyız?

İpucu: kimse bilmiyor.

HostGator gölgeli çalışma süresi garantisi

Gördüğünüz gibi, Hizmet Şartları, çalışma süreleri% 99,9’un altına düşerse paketlerimiz için bir aylık kredinin tadını çıkarırken, kredinin onayı yalnızca HostGator’un takdirindedir..

Başka bir deyişle, eğer hissederlerse garantiyi onurlandırmamayı seçebilirler.

HostGator’un kendilerini vicdansız taleplere karşı koruması gerektiğini anlasak da, kredinin onaylanmasına ilişkin tek takdir yetkisi ciddi derecede gölgeli ve garantilerini tamamen tartışıyor.

3. Vasıfsız Müşteri Hizmetleri

Tamam, gerçekten duyarlı oldukları için çerez puanları kazandılar, ancak destek personelinin ciddi sorunları çözme yeteneği hakkında ciddi şüphelerimiz var..

Geçmiş deneyimlerden bahsetmişken, canlı yardımları Hindistan’a (EIG’nin yan kuruluşlarının çoğu gibi) dışarıdan tedarik edilmiş gibi görünüyor ve çoğu zaman gerçek sorunları çözmede oldukça işe yaramazlar.

Aynı şekilde hisseden tek kişi biz değiliz, aşağıdaki ekran görüntülerine göz atın:

HostGator kullanıcı yorumları

Ayrıca, yazarken, bir bilet gönderemiyoruz çünkü görünüşe göre bilet sistemlerini yükseltiyorlar. Onları aramak istedik ama sadece destek telefon numaralarını bulmak için çembere atlamak zorunda kaldık.

Cidden Hostgator, ne yapıyorsunuz?

4. Ödeme Sırasında Şeyleri Satmak

Bu çok mutlu olmadığımız gölgeli bir uygulamadır.

Satın alma noktasındayken, HostGator’un sezgisel kullanıcı arayüzü sizi gerçekten ihtiyacınız olmayan tüm yan ürünleri satın almanız için kandırmaya çalışır.

Seçeneklerinize dikkatlice baktığınızdan emin olun ve istemediğiniz şeylerin kutularının işaretlerini kaldırın, aksi takdirde ekstra ödeme yaptığınızı görürsünüz..

5. Sadece 2 Veri Merkezi

Evet, doğru okudunuz – HostGator’un yalnızca 2 veri merkezi var ve her ikisi de ABD’de bulunuyor. Daha uzak bir ülkede bulunuyorsanız ve bir HostGator hesabı satın almayı düşünüyorsanız, yanıt süresinin sizin için yeterince hızlı olup olmadığını görmek için bu ekran görüntüsüne tekrar göz atmak isteyebilirsiniz..

ABD (W)ABD (E)LondraSingapurSao Paulo
32 ms36 ms221 ms221 ms139 ms

BangaloreSidneyJaponyaKanadaAlmanya
717 ms205 ms153 ms36 ms140 ms

İzleyicilerin nerede?

Daha da kötüsü, hangi veri merkezini kullanabileceğimizi seçemiyoruz, HostGator otomatik olarak bizim için karar veriyor!

Sadece 2 veri merkezine sahip olmak zaten harika değil ancak müşterilerinizin hangi veri merkezini barındırmak istediklerini seçmelerine izin vermiyor, bu sadece soğuk.

Tabii, HostGator gibi Asya ülkelerinde uluslararası yan kuruluşları var Hostgator.in ve HostGator.sg, ama bunlar gerçekten kötü hizmete sahip olduğu için kötü şöhretli, bu da bizi onlarla ağırlamak istemiyor.

HostGator’un Planları ve Özellikleri

Paylaşılan Planlar

HostGator’un paylaşılan hesapları, herkesin ihtiyaçlarına uygun 3 harika boyutta gelir.

Hatchling
Bebek

İzin Verilen Alanlar
1
Sınırsız
Sınırsız

Bant genişliği
Unmetered
Unmetered
Unmetered

Ücretsiz SSL
Evet
Evet
Evet

Ücretsiz Özel IP
Hayır
Hayır
Evet

Fiyat
2,78 ABD doları / ay
3,98 ABD doları / ay
5,98 ABD doları / ay

* 36 aylık abonelik dönemi için özel tanıtım fiyatı.

Sadece fırfırlar web barındırma ile 1 site barındırmak istiyorsanız, o zaman kuluçka planı gayet iyi çalışıyor, ama şahsen biz Bebek planı ile başlamak daha iyi olduğunu hissediyorum. Ayda sadece bir dolardan biraz daha pahalı ve istediğiniz kadar alana ev sahipliği yapacaksınız!

Tabii ki, işler iyi gidiyorsa, her zaman iş planına geçmeyi seçebilir ve ücretsiz SSL, Özel IP ve VoIP telefon hizmeti gibi tüm özel hizmetlerin tadını çıkarabilirsiniz..

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu küçük ekstra lüksler aslında e-ticaret sitenizin daha yasal görünmesini sağlamak için çok uzun bir yol kat ediyor!

Bulut Barındırma

Cloud hosting sizin için daha önemliyse, şu 3 seçenek arasından seçim yapabilirsiniz:

Yavru Bulut
Bebek Bulutu
İş Bulutu

İzin Verilen Alanlar
1
Sınırsız
Sınırsız

Hafıza
2GB
4 cigabayt
6GB

CPU Çekirdeği
2
4
6

Özel IP
Hayır
Hayır
Evet

Fiyat
4,95 ABD doları / ay
6,57 $ * / aylık
9,95 ABD doları / ay

* 36 aylık abonelik dönemi için özel tanıtım fiyatı.

Yine, maliyetleri gerçekten düşürmek istiyorsanız tarama bulutuyla gidebilirsiniz, ancak Baby cloud ile çok daha fazlasını elde edersiniz. Paylaşılan barındırma planlarında olduğu gibi, uygun gördüğünüzde Business Cloud planına yükseltme seçeneğiniz de olacaktır.

WordPress Bulut

Ayrıca WordPress Cloud planları var!

starter
Standart

İzin Verilen Siteler
1
2
3

Ziyaretler / ay
100k
200k
500k

Yedekler
1GB
2GB
3 GB

Hesaplama Gücü
2 kere
2 kere
5x

Fiyat
5,95 ABD doları / ay
7,95 ABD doları / ay
9,95 ABD doları / ay

* 36 aylık abonelik dönemi için özel tanıtım fiyatı.

Artık bu planlar, WordPress için optimize edilmiş olmaları açısından paylaşılan ve bulut barındırma planlarından tamamen farklı ve iş planında bile maksimum 3 siteye ev sahipliği yapacaksınız.

HostGator Müsabakalara Nasıl Dayanıyor?

HostGator VS SiteGround – WordPress için daha iyi?

HostGator’u mevcut favori web barındırıcımız SiteGround ile karşılaştıramadık, ancak karşılaştıramadık, bu yüzden her şirketin sunduğu özelliklere bir göz atalım.

HostGator
SiteGround

Tek Tıkla WP Yüklemeleri
Evet
Hayır

Önceden optimize edilmiş ayarlar
Hayır
SiteGround Optimizer

Tescilli Hız Özellikleri
Hayır
SuperCacher

Git Desteği
Hayır
Evet

Çalışma Süresi Garantisi
kuşkulu
Evet

Ücretsiz SSL
Evet
Evet

Ücretsiz Günlük Yedeklemeler
Hayır
Evet

Veri merkezleri
2 (yalnızca ABD)
5 (3 bölgede)

Böyle yan yana yerleştirildiğinde, hangi web barındırma size yaklaşık aynı fiyat aralığında daha iyi para için değer sağladığı oldukça açıktır.

HostGator’un WordPress için Tek Tıklamayla yüklemeleri harika ve gerçekten çok zaman kazanmanıza yardımcı oluyor, ancak özellikler söz konusu olduğunda SiteGround’un üst kolu var.

SiteGround’un SG optimize edicisi ve Supercacher (eklentileri manuel olarak değiştirip yüklemenize gerek yok) ile çok daha fazla zaman kazanıyoruz ve ücretsiz SSL ve günlük yedeklemeleri plana çok değer katıyor!

Ayrıca, veri merkezlerinden konuşalım – HostGator’un ABD’deki 2’si, SiteGround’un 5’i 3 bölgeye yayıldı.

HostGator’un sunucu yanıt süreleri aslında oldukça hızlı olmasına rağmen, uzaktaki ülkeler, mesafe nedeniyle reklamı yapılan hızlarından tam olarak yararlanamayabilir.

SiteGround ile, bulunduğunuz yere en yakın olan ve kesinlikle sunucu yanıt süresine yardımcı olan bir veri merkezi seçebileceksiniz..

Tüm bunları söyledikten sonra, orada mükemmel bir web barındırma yoktur. Her birinin kendi artıları ve eksileri, sevgili SiteGround’umuz bile var (yenilemelerinin ne kadar pahalı olduğunu sevmiyoruz – buradan daha fazlasını okuyun).

HostGator ile, özellik eksikliğinden dolayı kullanıcı dostu kullanıcı arayüzü ve süper düşük giriş seviyesi fiyatlandırmasıdır. Fiyat noktalarında bunun gibi başka bir kullanıcı arayüzü bulmakta zorlanacaksınız!

Not

İkisi arasında daha ayrıntılı bir karşılaştırma için analizimizi buradan okuyun – SiteGround VS HostGator.

HostGator’un Site Oluşturucusu VS Inmotion’ın BoldGrid’i

Inmotion Hosting incelememizde belirttiğimiz gibi, yerleşik BoldGrid site oluşturucusu oldukça harika.

HostGator Site Oluşturucu

HostGator’un Site Oluşturucu’da bir sayfayı düzenleme

HostGator’un kendi özel site oluşturucusu gerçekten çok iyi ve kullanımı kolay olsa da, BoldGrid’e karşı hiçbir şey yok.

Sadece kullanışlı bir şey arıyorsanız ve sitenizi herhangi bir ayarlama yapmadan iyi görünüyorsa, HostGator’un site oluşturucusu işi iyi yapar, ancak daha karmaşık kontroller ve özel seçenekler istiyorsanız, HostGator bunu kesmeyecek.

BoldGrid’in kullanımı biraz daha karmaşıktır, ancak özelleştirme açısından çok daha fazlasını sunar.

Daha karmaşık manevralar yapabilmeniz için daha fazla araca sahipler ve hepsinden önemlisi, BoldGrid ile kendi olarak tutmak için tasarladığınız site, ana bilgisayarları değiştirmeye karar verirseniz site taşıma sorunu olmamalı!

Bununla birlikte, BoldGrid’in Inmotion Hosting ile ücretsiz gelen Premium bir web oluşturucusu olduğunu ve HostGator’un site oluşturucusunun sadece bu olduğunu unutmayın – ücretsiz bir site oluşturucu.

Ne olursa olsun, HostGator’un ücretsiz site oluşturucusu işini iyi yapıyor.

Karar: HostGator ile ev sahipliği yapmalı mıyım?

HostGator hakkında iyi hissetmemize rağmen, bunun bizi gerçekten harika hissettirmediğini söylemeliyiz. Optimizasyonları ve ince ayarları gerçekten umursamayan bir demografik olan bir ev sahibi ve unut kalabalığa hitap ediyor gibi görünüyor.

Bu kategoriye girerseniz, HostGator aslında sizin için mükemmel bir ev sahibi! Hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmayacak. Kullanımı gerçekten kolay ve sezgisel – sadece yükleyin, özelleştirin ve gitmekte fayda var!

Ancak, tweak, optimizasyon ve web barındırma dışında en hızlı meyve suyu almak için ne gerekiyorsa yapmak tür biriyseniz, HostGator çok sevmeyebilirsiniz. Biz onlar sadece sistemlerinin hıçkırık olmadan çalışmasını sağlamak böylece bizden mümkün olduğunca fazla kontrol almaya çalışıyoruz hissediyorum – yukarıda belirtildiği gibi, web barındırma anlayışlı kalabalık barındırma için harika ama ne olduğunuzu biliyorsanız yapıyor, bu oldukça kısıtlayıcı geliyor.

Özelliklerinde eksik oldukları şey, kullanım kolaylığı için telafi ederler. Kullanıcı arayüzleri çok sezgisel ve kullanımı kolay, büyükannemin HostGator ile basit bir site oluşturabileceğinden eminim.

Hızla, HostGator’un sunucu yanıt süreleri hakkında herhangi bir şikayet almadık. Benzersiz sunucu hız denetleyicimizin test sonuçları ile kanıtlandığı gibi nispeten hızlıdırlar.

Bununla birlikte, yalnızca 2 veri merkezi (her ikisi de ABD merkezli) olması ve hangisine ev sahipliği yapmak istediğimizi seçmemize izin vermemelerini sevmiyoruz.

Destek departmanlarında daha iyi yetenekli insanlar işe alma ihtiyaçları (veya Hindistan’a taşeronluk yapmamaları), ancak kredinin vadesi geldiğinde verilen krediler çok duyarlı.

Bunun yanı sıra, HostGator için oldukça iyi olduğumuzu düşünüyorum.

Ana Özellikler

 • Met Ölçülmemiş Disk Alanı
 • Met Ölçülmemiş Bant Genişliği
 • SSL Ücretsiz SSL
 • H SSH Erişimi, CGI
 • ✓ PHP5, RoR, Python, Cron
 • ✓% 99,9 Kesintisiz Çalışma Garantisi
 • ✓ 45 günlük Para İadesi

Şunlar için önerilir

 • • e-Ticaret
 • • WordPress
 • • Forum
 • • Joomla, Drupal
 • • İşletme Web Sitesi
 • • Tüm Boyutlu Web Sitesi

>

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me