Nijerya Web Siteleri İçin En İyi 4 Web Host (& Kaçınılması Gereken 4) – Güncellendi 2019

Nijerya’da bir web sitesi kurmayı düşünüyor musunuz??


Eğer öyleyse, sitenizi güçlendiren temel olan hızlı ve güvenilir bir web barındırıcısına ihtiyacınız olacak. Nijeryalı web sitenizi barındırmak için iki ana seçenek vardır:

 1. Nijerya merkezli küçük, yerel bir ev sahibi seçin
 2. Daha büyük, tanınmış bir uluslararası sunucu seçin.

Bu yazı boyunca göreceğiniz gibi, seçenek 2: yerleşik bir uluslararası ana bilgisayar seçmenizi öneririz. Birçok yerel Nijeryalı ev sahibi olmasına rağmen, performansları çok yavaş. Aslında, kabul edilebilir performans üreten yalnızca bir yerel sunucu keşfettik.

Bunun yerine, SiteGround gibi uluslararası ana bilgisayarların üstün hızlarını ve ultra güvenilirliğini öneriyoruz. Afrika’da bile performansları olağanüstü.

Contents

İyi Bir Hosting Ne Arar

Nijerya Web Siteleri için En İyi Web Hosting

Ayrıntılara girmeden önce, en iyi web barındırma sağlayıcısı nedir.

Bir web barındırıcısı, web sitenizin hızını, güvenilirliğini ve kararlılığını belirler, bu nedenle doğru seçimi yapmanız önemlidir. Peki, tam olarak ne arıyoruz?

1. Hız

Web sitesi hızının önemini hepimiz biliyoruz. Ve hız tüm hızlı bir web barındırma ile başlar. Bir web barındırıcısı 200 ms içinde yanıt vermelidir (Google’a göre), bu nedenle bulunduğunuz yerde ve dünyanın her yerinde hızlı yanıt veren bir ana bilgisayar arayın.

2. Çalışma Zamanı

“Çalışma zamanı” güvenilirliğin bir ölçüsüdür. Başka bir deyişle, web sitenizin çevrimiçi olduğu sürenin yüzdesidir. % 98’lik bir çalışma süresi bile sitenizin yılın altı günü kapalı olduğu anlamına gelebilir (!)% 99,8 veya daha yüksek bir çalışma süresi arayın.

3. Güvenlik

Saldırıya uğramaktan daha kötü bir şey yoktur. Tüm içeriğinizi ve sıkı çalışmanızı kaybettiyseniz ne yapardınız? Bu nedenle web barındırma güvenliği çok önemlidir. İyi bir ana bilgisayarda otomatik güncellemeler ve kötü amaçlı yazılım taraması olmalıdır. Hatta bazıları ücretsiz SSL (güvenlik) sertifikası ile birlikte gelir.

4. Yedeklemeler

Ekstra güvenlik ve pratik özellik olarak, birçok ana bilgisayar artık düzenli otomatik yedeklemelerle geliyor.

5. müşteri hizmetleri

İdeal olarak, web barındırıcınızın 7/24/365 müşteri hizmeti olması gerekir. Çoğu ev sahibinin artık telefon, bilet sistemleri ve çevrimiçi sohbet gibi müşteri hizmetleri seçenekleri var. Bazı ev sahiplerinin premium destek hizmeti için ekstra ücret talep ettiğini unutmayın.

6. Depolama ve bant genişliği

“Depolama”, ana bilgisayarın sunucularında ne kadar içerik, görüntü ve veri depolayabileceğinizi ifade eder. “Bant genişliği” sunucudan ne kadar verinin akabileceğidir. Bunun hız ve ziyaretçi sayısı üzerinde etkisi vardır. Doğal olarak, sebeple en yüksek depolama ve bant genişliğini istiyoruz.

7. Fiyat

Her zaman en ucuz web barındırıcısına razı olmayın. Sonunda hız ve güvenilirlik ile ilgili sorunlara neden olabilir. Web siteniz büyümeye başlarsa sizi geri tutabilir. Aynı zamanda bir servet harcamanıza gerek yok! İhtiyacınız olan tüm özelliklere sahip uygun fiyatlı bir ev sahibi arayın.

Yerel Nijeryalı ev sahibi veya uluslararası ev sahibi?

Bahsettiğim gibi, Nijerya’da bir web sitesi barındırma söz konusu olduğunda iki ana seçeneğiniz var.

 1. Nijerya’da sunucuları olan yerel bir ev sahibi seçin Yerel bir ev sahibi Afrikalı bir kitleye hitap edebilir, ancak dünyanın geri kalanında genellikle daha yavaştır.
 2. Nijerya’yı kapsayan küresel bir ev sahibi seçin Küresel bir ev sahibi size dünyanın her yerinde yüksek hızlar verecektir. Büyük, uluslararası ev sahipleri daha iyi teknolojiye, müşteri desteğine ve güvenliğe sahip olabilir.

Nijeryalı web hosting için diğer hususlar

Nijeryalı bir site için web hosting satın almak iki ek husus oluşturmaktadır.

 1. Desteklenen Ödeme Yöntemleri Pek çok kişi Nijerya’da kredi kartı kullanmadığından (hileli faaliyetlerin yüksek olması nedeniyle), doğrudan banka havalesini kabul eden bir web barındırıcısına ihtiyacınız olabilir. Yerel ev sahiplerinin bunu kabul etme olasılığı daha yüksektir.
 2. .NG Alan Adı .ng alan adı isteyebilirsiniz. Maalesef, çoğu uluslararası sunucu .ng alan adı kaydını desteklemiyor. Ancak, .ng alan adını bir ikinci taraf alan adı şirketine kaydedebilirsiniz (Akredite kayıt şirketlerinin listesine bakın) ve ardından ad sunucularını hostinginize yönlendirin. (Barındırma hizmetinizi değiştirmek istediğinizde ek koruma sağladığı için genellikle bunu yapmanızı öneririz).

Bizim önerimiz

Yerleşik, uluslararası bir ev sahibi seçmenizi öneririz. (SiteGround bizim bir numaralı seçimimizdir). En büyük beş yerel Nijeryalı ev sahibini de test ettik ve sonuçlardan hayal kırıklığına uğradık. Aslında, aşağıdaki önerilen ana bilgisayarlarımıza hiçbirini dahil etmiyoruz.

Testleri günün farklı saatlerinde tekrarladık ve sürekli olarak kötü sonuçlar gördük.

RANKED: Nijeryalı Siteler İçin En İyi Web Hosting

Not

Kullanılan döviz kuru 1 USD = 361.73 NGN’dir.

1. SiteGround

https://www.siteground.com

SiteGround

Dünya Çapında Hız

bir+

Ort. Tepki Süresi

175 ms

Fiyat (NGN)

17.145 * / yıl

Ana Özellikler

 • 10 GB SSD depolama
 • 10.000 ziyaret / aylık
 • cPanel & SSH
 • Ücretsiz Cloudflare
 • Günlük yedekleme

"Mükemmel bir çok yönlü web hosting seçimi!"

Performans ve uygun fiyat arıyorsanız, SiteGround ilk tercihiniz olmalıdır. Giriş hızları süper rekabetçi, sunucu hızları mükemmel, gezegende bir A + puanı.

SiteGround ayrıca ücretsiz bir CDN (içerik ağı dağıtımı) hizmeti ile birlikte gelir; bu, sitenizin daha hızlı bölgesel hızlar için Nijerya’ya yakın bir sunucudan teslim edileceği anlamına gelir.

SiteGround% 99,9 çalışma süresini garanti eder ve cömert özellikler sunar (günlük yedeklemeler dahil). Hepsinden iyisi, mutlu olmamanız durumunda 30 günlük garanti ile birlikte gelir.

SiteGround ile iyi olmayan şeyler

 • Ertesi yıl için yenileme fiyatı yüksektir ve bazı kullanıcıları yakalayabilir. İkinci yıl fiyatını anladığınızdan emin olun.
 • SiteGround yalnızca kredi kartı ödemelerini kabul eder.

Not

Onlarla Bitcatcha.com’u ağırladığımız için SiteGround’u yakından takip ediyoruz. Ana makine hakkında bilmeniz gereken her şey için derinlemesine analizimize göz atın (Test sitelerimiz, sunucu hız testi, terim vb.). SiteGround incelemesini okuyun.

2. Hostinger

https://www.hostinger.com/

Hostinger

Dünya Çapında Hız

bir+

Ort. Tepki Süresi

163 ms

Fiyat (NGN)

16.278 / yıl

Ana Özellikler

 • Sınırsız SSD
 • 1 ücretsiz alan adı
 • hPanel
 • Olağanüstü destek
 • Düşük tanıtım fiyatı

"Yeni başlayanlar için en iyi web barındırıcılarından biri."

Hostinger, web siteleri oluşturmaya aşina olmayan insanlar için adım adım kılavuzlar sağlamak için tasarlanmış mükemmel bir destek sistemi ile çok başlangıç ​​dostu bir web hosting şirketidir.

Ayrıca dünya çapında hız testlerimizde A + puanları da çok hızlı.

Yılda sadece 16.278 NGN katil giriş fiyatıyla Hostinger’in hizmetleri, özellikle yeni başlayanlar için gerçekten paraya değer.

Hostinger ile iyi olmayan şey

 • Fiyatları çok düşük olduğu için ücretsiz SSL veya günlük yedekleme sağlamazlar. İyi bir şey, ihtiyaç duyduğunuzda bu hizmetler satın alınabilir.

Not

Hostinger’da toplam 3 hesabımız var. Tam kapsama alanı için derinlemesine Hostinger incelememizi okuyun.

3. A2 Hosting

https://www.a2hosting.com

A2 Hosting

Dünya Çapında Hız

bir+

Ort. Tepki Süresi

169.5 ms

Fiyat (NGN)

17.015 * / yıl

Ana Özellikler

 • 20X Daha Hızlı Turbo Sunucular
 • Sınırsız Web Sitesi
 • Veri Merkezi · ABD, AB & Asya
 • Ücretsiz SSD Depolama Alanı
 • 24 × 7 ABD desteği

"Sınırsız kaynaklarla ekonomik web hosting. Her tür web sitesi için mükemmel seçim!"

A2 web hosting bu listede 3. olmasına rağmen, gerçekten bizim için zor bir karardı. Tüm dünyada üstün A + hızlarına ve veri merkezlerine sahip uluslararası bir ev sahibi olarak, özellikle sınırsız kaynaklarıyla 2. sıralamaya çok yakındılar.

Ayrıca A2 Optimize Edilmiş Yazılımları ve 1-Click kurulumu gibi mükemmel zaman kazandıran özelliklere de sahipler. Bunları Turbo sunucularıyla (normal sunuculardan 20 kat daha hızlı) gelen Turbo planlarına yükseltme seçeneğiyle eşleştirin ve A2 gerçekten dikkate alınması gereken bir güçtür.

A2 Hosting ile iyi olmayan şeyler

 • Canlı Sohbet biraz tutarsız. Şanssızsanız, size saniyeler içinde yanıt verir, normalden biraz daha uzun süre beklemeniz gerekebilir..

4. Inmotion Sunucusu

https://www.inmotionhosting.com/

Inmotion Hosting

Dünya Çapında Hız

bir+

Ort. Tepki Süresi

156,9 ms

Fiyat (NGN)

17.320 * / yıl

Ana Özellikler

 • Ücretsiz alan adı
 • Maksimum Hız Bölgeleri ™
 • Sınırsız transfer
 • SSH erişimi
 • 24 × 7 ABD desteği

"Sitemi barındırmak için Inmotion kullanıyorum. Onlara bu kadar güveniyorum."

Inmotion, dünya çapında A + hızlarına sahip uluslararası bir ev sahipliği yapmaktadır. Inmotion ayrıca sınırsız depolama alanı ve bant genişliği, günlük yedeklemeler ve% 99,9 çalışma süresi ile birlikte gelir.

Mevcut bir müşteri olarak Inmotion’in olağanüstü müşteri hizmetleri ve kullanım kolaylığı için kefil olabilirim.

Inmotion ile iyi olmayan şey

 • Inmotion, PayPal ile ödeme yapılmasına izin vermez. Kredi kartı veya ABD satınalma siparişine ihtiyacınız olacak.

✘ Nijeryalı Web Sunucuları Önerilmez

Konumları, ödeme kolaylığı ve alan adı kullanılabilirliği için yerel bir Nijeryalı ana bilgisayar seçmeye cazip gelebilirsiniz. Ancak, özellikle küresel bir kitleniz varsa hız ve performanstan ödün vermeyin..

Aşağıdaki dört Nijeryalı web sunucusunu test ettik ve hız ve performanslarının standartlarımızın çok altına düştüğünü gördük.

Yerel bir Nijeryalı ana bilgisayar istiyorsanız, QServers’ı seçin ve aşağıdaki ana bilgisayarlardan kaçının:

&# 128078; Whogohost

https://www.whogohost.com/

Whogohost

Dünya Çapında Hız

C

Ort. Tepki Süresi

315.9 ms

Fiyat (NGN)

21.500 / yıl

Ana Özellikler

 • 25 GB depolama alanı
 • 75 GB bant genişliği
 • Ücretsiz .ng alan adı
 • Sınırsız SQL
 • FTP hesapları

Bu, popülerliğe göre Nijerya’daki 1 numaralı ev sahibi. Ancak bunu performans için karıştırmayın. Aslında, WhoGoHost’un performansının oldukça düşük olduğunu gördük.

Dünya çapında hız testlerimizde, Google’ın Avrupa’da önerilen 200 ms’nin altına düşerek C puanı aldı.

WhoGoHost ayrıca belirli ödemeler için bir işlem ücreti alır. Örneğin, PayPal ile ödeme yaparsanız, 423 fees ek ücret ödeyebilirsiniz..

&# 128078; Web4Africa

https://web4africa.ng/

Web4Africa

Dünya Çapında Hız

D+

Ort. Tepki Süresi

408.1 ms

Fiyat (NGN)

24.000 / yıl

Ana Özellikler

 • 20GB disk depolama alanı
 • 200GB bant genişliği
 • Temel web oluşturucu
 • SSL sertifikası
 • Ücretsiz yedeklemeler

Google Trend, Web4Africa’yı Nijerya’daki en popüler ikinci web barındırıcısı olarak görüyor. Ne yazık ki, bu ev sahibi de performans beklentilerinin altında.

Web4Africa, dünya çapındaki hız testlerimizde, Google’ın ABD’de önerilen 200 ms’nin dışında bir D + puanı aldı. Başka bir deyişle, bu ev sahibi Amerikan ve küresel kitleler için çok yavaş.

Öte yandan, Web4Africa Gana veya Nijerya’daki sunucular arasında seçim yapmanıza izin verdiğinden, yerel bölgede performans güçlüdür.

&# 128078; DomainKing

http://www.domainking.ng/

DomainKing

Dünya Çapında Hız

C+

Ort. Tepki Süresi

260,4 ms

Fiyat (NGN)

20,000 / yıl

Ana Özellikler

 • 10 GB disk depolama alanı
 • 100 GB bant genişliği
 • 10 alana izin verilir
 • cPanel
 • % 99,9 kesintisiz çalışma süresi

DomainKing, Afrika’da varlığı olan bir Hint web barındırıcısıdır. Nijerya’da popülerlik bakımından üçüncü sıradadır, bu nedenle bu ev sahibine rastlayabilirsiniz.

Diğer yerel Nijeryalı ev sahipleri gibi, banka havalelerine izin verir ve .ng alan adlarını destekler. Bununla birlikte, hızı ve performansı önerilen ana bilgisayarlara göre yavaştır. Dünya çapındaki hız testimizde C + puanı alıyor.

DomainKing, 7/24 destek ve% 99,9 kesintisiz çalışma süresi sunar. Bununla birlikte, depolama alanı ve bant genişliği sınırlıdır ve daha büyük sınırların keyfini çıkarmak için fazladan ödeme yapmanız gerekir.

&# 128078; Utiware

http://www.utiware.net/

Utiware

Dünya Çapında Hız

D

Ort. Tepki Süresi

716.3 ms

Fiyat (NGN)

20,000 / yıl

Ana Özellikler

 • 15 GB disk depolama alanı
 • 25GB bant genişliği
 • Sınırsız alt alan adı
 • eTextMail dahil
 • 120 e-posta

Utiware, ABD’de sunucuları olan Nijeryalı bir sunucu. Sonuç olarak, Amerikalı izleyicilere hızlı yanıt veriyor. Ancak, dünyanın geri kalanında başarısız oluyor.

Genel olarak, Utiware dünya çapında hız testlerimizde en yavaş sonuçları verdi ve.

Karar

Nijeryalı web sitelerini barındırmak için birçok seçenek olmasına rağmen, yerel Nijeryalı ev sahiplerinin çoğunu öneremeyiz. Yerel veya küresel bir kitlenin talepleri için çok yavaşlar.

HIZ DERECESİ

AVG. HIZ

FİYAT (NGN / YIL)

SiteGround

bir+

175 ms

17145

Hostinger

bir+

163 ms

16278

A2 Hosting

bir+

169.5 ms

17015

Inmotion Hosting

bir+

156,9 ms

17320

Bu nedenle Bitcatcha, uluslararası barındırma seçeneklerinin güvenilirliğini ve eşsiz performansını önerir. SiteGround, bugüne kadar en güvenilir olanıdır ve Hostinger güçlü ve uygun fiyatlı bir alternatif sunarken en iyi seçimimizdir..

Nijeryalı web barındırma hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bana bir mesaj bırakın ve cevaplamaktan memnuniyet duyarız.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map