NordVPN İncelemesi (ve SOCKS5 proxy ile Torrent Kurulum Kılavuzu)

NordVPN İncelemesi & Torrent Uçak Bileti

NordVPN, Panama merkezli bir Zero-Log VPN şirketidir. Torrent uyumlu bir VPN hizmetidir ve tüm planlar 30’dan fazla ülkedeki sunucularda sınırsız bant genişliği içerir. Ayrıca tüm büyük torrent istemcileri (uTorrent, Vuze, Deluge, vb.) İle harika çalışan tüm planlara dahil olan Socks5 proxy hizmetini de alırsınız. NordVPN aynı zamanda hala Netflix Uyumlu (birkaç taneden biri).


bizim NordVPN İncelemesi torrent / dosya paylaşım kullanıcısı perspektifinden hizmetlerine derinlemesine dalış yapacak. Gizlilik politikalarını, güvenliklerini, özelliklerini ve daha fazlasını analiz edeceğiz.

Ayrıca, torrent için tam olarak NordVPN’in nasıl kullanılacağını gösteren bir kurulum kılavuzumuz var.

NordVPN 30 günlük% 100 geri ödeme Garantisi ile gelir, yani hizmetlerini bir ay boyunca temel olarak risksiz deneyebilirsiniz.

En iyi teklif: Kupon ile% 72 tasarruf edin ve ayda 3.29 $ karşılığında NordVPN kazanın: WINTERDEAL

NordVPN Profili

NordVPN Yazılımı

NordVPN’in VPN Yazılımı (Windows sürümü gösterilmiştir)

NordVPN İncelemesi: Özellikler

 • Sıfır Günlükleri: Maksimum Gizlilik. (Torrent’ler için İdeal)
 • 256 bit’e kadar OpenVPN şifrelemesi (ABD Ordusu ile aynı güçte)
 • Netflix Uyumlu: Netflix tarafından engellenmeyen birkaç sağlayıcıdan biri
 • Özel NordVPN Yazılımı: Mac / Windows / iOS / Android için kullanılabilir
 • Çoraplar5 Proxy Dahil: Torrent istemcinizin IP adresini değiştirme
 • Sınırsız Bant Genişliği / Hızları
 • 6 Eşzamanlı bağlantılar: Aynı anda 6 cihazı / bilgisayarı koruyun!
 • Torrent / P2P İzinli: NordVPN özel p2p sunucu konumlarına sahiptir

NordVPN seçmek için en iyi nedenler

Torrentler için mükemmel çok amaçlı çözüm: NordVPN torrent için istediğiniz tüm gizlilik ve güvenlik özelliklerine sahiptir. Sıfır günlük gizlilik politikası, Socks5 + VPN hizmeti, sınırsız bant genişliği, özel VPN yazılımı ve tüm cihazlarınızı yapılandırmanıza yardımcı olacak mükemmel kurulum kılavuzları. NordVPN Panama’da bulunuyor (İsviçre gibi bir mahremiyet cenneti).

Netflix ile çalışır: NordVPN’in ‘SmartPlay’ özelliği, herhangi bir sunucu konumundan tüm favori akış hizmetlerinize (Netflix dahil) erişmenizi sağlayan yerleşik bir SmartDNS gibidir..

NOrdVPN İnceleme: Yazılım

NordVPN’in masaüstü (Mac / Windows) yazılımı hafif, hızlı ve güçlüdür. Dünya genelinde 55’ten fazla ülkede 300’den fazla sunucuya tam erişim sağlar. İşte içerdiği özelliklere genel bir bakış:

Sunucu Seçimi

Sunucuları türe, konuma ve hatta belirli bir sunucu numarasına göre seçebilirsiniz (birçok konumda 10’dan fazla benzersiz sunucu bulunur). ‘Sunucu’ görünümünde, her sunucunun ping süresini ve% yükünü görebilirsiniz.

NordVPN aşağıdakiler de dahil olmak üzere özel amaçlı kullanımlara sahiptir:

 • Çift Şifreleme (veriler ayrı anahtarlar kullanılarak iki kez şifrelenir)
 • Anti-DDOS: Oyun oynamak için mükemmel
 • Ultra hızlı akış: Engellemeyi kaldır Netflix, iPlayer, Hulu
 • Özel IP: Kendi IP adresinizi alın (kimseyle paylaşılmaz)

NordVPN özel kullanımlı sunucular (AntiDDOS, DoubleVPN, Akış)

NordVPN’in özel kullanım sunucuları, diğer VPN’lerin sahip olmadığı harika yeni işlevler ekler. Gerçekten popülerler, bu yüzden oldukça kalabalık.

Resim

NordVPN’in özel yazılımı (Windows Sürümü)

Yazılım Ayarları

NordVPN ayarları menüsü belirli özellikleri açıp kapatmanıza, VPN protokolünüzü seçmenize ve bazı güvenlik ayarlarını yapmanıza olanak tanır.

DNS Sızıntı Koruması: Bağlantınızı DNS sunucularını kullanmaya zorlayarak İnternet Sağlayıcınızın web geçmişinize müdahale edemediğinden emin olun. NordVPN’in kendi Şifreli DNS sunucuları vardır veya güvendiğiniz bir üçüncü taraf DNS (FreeDNS, ComodoDNS, vb.).

SmartPlay: ‘SmartPlay’ kutusunu işaretlediğinizde, hangi sunucu konumunu seçerseniz seçin Netflix, Hulu, HBOGo ve iPlayer’ın engellemesini kaldırabilirsiniz. Eğer sihir gibi geliyorsa, öyle. Bu harika.

Protokol Seçimi: NordVPN yazılımı yalnızca OpenVPN protokolünü kullanır (PPTP gibi alternatiflerden çok daha güvenli). Ancak UDP veya TCP veri paketi türlerini seçebilirsiniz. UDP daha hızlıdır ve çoğu kullanıcı için en iyi seçim olacaktır: Torrentler, Akış, Genel tarama.

Resim

NordVPN’in Diğer Özellikleri

6 Eşzamanlı Bağlantılar: NordVPN, hizmetlerini aynı anda 6 cihazda kullanmanızı sağlar! Yazılımlarını sınırsız sayıda cihaza yükleyebilir ve 6’ya kadar aynı anda bağlanabilirsiniz.

VPN Protokolleri: NordVPN’in yazılımı yalnızca OpenVPN olsa da, cihazınız OpenVPN uyumlu değilse PPTP veya L2TP / IPSec / IKE protokolleri aracılığıyla manuel VPN bağlantılarını da destekler.

Tor-Aşırı VPN: NordVPN, daha fazla güvenlik / gizlilik için VPN trafiğinizi Tor ağı üzerinden yönlendirecek belirli bir sunucu sunuyor.

Sınırsız bant genişliği: Aktarabileceğiniz veri miktarı için günlük / aylık bir sınır yoktur. Çıldırmak!

NordVPN Güvenlik Özellikleri

NordVPN güvenliği ciddiye alır ve endüstri şifreleme standartlarını karşılar veya aşar:

Şifreleme Gücü: NordVPN 256-AES şifreleme kullanır (AES, yüksek güvenlik için varsayılan standart şifredir. Dünyadaki en denetlenmiş ve güvenli şifrelere sahiptir). 256 bit AES şifrelemesi, bilinen tüm üçüncü taraf anahtar tahmin / şifre çözme saldırıları tarafından kırılamaz olarak kabul edilir.

Öldür-Switch: NordVPN bir Uygulama Kill anahtarı içerir. Çalışan herhangi bir uygulamayı / işlemi ‘Kill’ listesine ekleyebilirsiniz ve NordVPN bağlantınız başarısız olursa, kill anahtarı gerçek IP adresiniz sızmadan veya herhangi bir veri güvensiz bir şekilde iletilmeden önce listelenen tüm uygulamaları kapatır. Özellikle torrentler / p2p için harika bir özellik. Torrent istemcinizi (uTorrent, Vuze vb.) ‘Öldür’ listesine eklemeniz yeterlidir.

NordVPN Kill Anahtarı

Yazılım ‘Ayarlar’ menüsünden ‘Öldür’ listesine Uygulamalar ekleyin

NordVPN Günlük Kaydı İlkesi (Sıfır Günlük!)

NordVPN, Günlüğe Kaydedilmeyen VPN hizmeti olarak kendini tanıtır. Bu gizlilik inovasyonuna Özel İnternet Erişimi ve Torguard gibi şirketler öncülük etti. Artık p2p / torrent kullanıcıları sundukları anonimlik nedeniyle bu ‘Logless’ hizmetlerine akın ediyor.

Bildiğimiz kadarıyla NordVPN’in gizlilik politikası mahkemede test edilmedi. Şimdiye kadar, yalnızca Özel İnternet Erişimi Günlük Kaydı Yapmadığı iddialarını kanıtlamak için bir değişiklik yaptı.

İşte NordVPN’in Logging ile ilgili doğrudan Gizlilik Politikasından açıklaması…
elimizde bir katı kayıt tutmama politikası çevrimiçi kullanıcı etkinliğini görme söz konusu olduğunda: İnternet dostu bir ülke olan ve veri depolama veya raporlama gerektirmeyen Panama’da olmak, üçüncü tarafların taleplerini reddetme yetkisine sahibiz. dönem.
Eğer gizlilik konusunda son derece dikkatli iseniz, Panama’da bulunmak büyük bir avantajdır. Diğer sıfır günlük sağlayıcıları (PIA, Torguard gibi) & IPVanish) ABD’de bulunmaktadır, bu nedenle teoride devlet mahkemelerine veya NSA ulusal güvenlik taleplerine tabi olabilirler. Teorik olarak NordVPN bağışıklık (veya daha az savunmasız) olabilir.

Not: Her zaman torrent / p2p kullanıcılarının her zaman bir ‘Logless / zero-log’ VPN hizmeti (NordVPN gibi) seçmelerini öneririz. Bunu yaparken torrent yaparken güçlü gizlilik sağlar ve VPN’ye bağlıyken torrent etkinliğinizi gerçek IP adresinize bağlamanız neredeyse imkansız hale gelir. Logless VPN’ler de en torrent dostu olma eğilimindedir.

Çorap5 Proxy

NordVPN sadece bir VPN servisi değildir. Tüm planlar ayrıca 5’ten fazla torrent dostu sunucu konumu da dahil olmak üzere 10’dan fazla ülkede Socks5 proxy sunucularına erişim içerir.

Torrentleri sık sık indirirseniz, favori torrent istemcinizde (uTorrent, Vuze, Deluge, vb.) Yapılandırılabilen bir Socks5 proxy’sinin esnekliğini seveceksiniz. Proxy, şifrelemesiz bir VPN gibidir, bu nedenle bağlantınızı yavaşlatmadan torrent IP adresinizi değiştirir. Proxy + VPN’yi birlikte kullanabilirsiniz, böylece yine de güçlü şifreleme elde edersiniz (proxy VPN tünelinin içine girer) ve IP’niz daha fazla anonimlik için iki kez değiştirilir.

Proxy, VPN ile veya VPN olmadan kullanılabilir. Bazı kullanıcılar mıknatıs bağlantılarının proxy kurulumuyla her zaman iyi çalışmadığını bulmuşlardır, bu nedenle torrentleri mıknatıs bağlantısıyla başlatmakta sorun yaşıyorsanız, önce torrent’i ‘Yeniden başlatmaya zorla’ deneyin. Bu işe yaramazsa, proxy’yi devre dışı bırakın ve yalnızca VPN’yi kullanın.

Nasıl kurulur: Aşağıdaki ‘Torrents için NordVPN’ bölümünde uTorrent / Bittorrent için bir kurulum kılavuzumuz var.

TOrrents / p2p / Dosya Paylaşımı için NordVPN nasıl kullanılır

NordVPN, anonim bir VPN arayan Torrent indiricileri için mükemmel bir seçimdir.

NordVPN aşağıdakilerin ideal kombinasyonuna sahiptir:

 • ‘Zero-Log’ gizlilik politikası (VPN oturum geçmişinizle ilgili günlük veya kayıt yok)
 • Socks5 proxy dahil: Torrent trafiğinizi anonimleştirmek için 2. seçenek
 • SmartPlay: Netflix, Hulu ve iPlayer dahil coğrafi kısıtlı akış sitelerinin kilidini açın.

Torrenting için NordVPN VPN Yazılımı nasıl kullanılır

NordVPN’in kendi VPN istemcisini kullanmak, güvenli, özel torrentlerle çalışmaya başlamanın en hızlı / en kolay yoludur. Tek yapmanız gereken birçok VPN sunucusu konumundan birine bağlanmak (ideal olarak Hollanda veya İsviçre gibi torrent dostu bir konumda).

Adım # 1 – NordVPN yazılımını bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda açın
Adım # 2 – Bir sunucu seçin (Hollanda’yı öneririz) ve ‘Bağlan’ı tıklayın

NordVPN sunucu konumunu seçin

Bu kadar. Tüm internet trafiğiniz (torrentler dahil) artık NordVPN’in sunucuları üzerinden yönlendirilecek. NordVPN’i ilk kez kullandığınızda, düzgün çalıştığından emin olmak için 3. adımı yapmak iyidir.

Adım # 3 – IP kurulum torrent ile VPN kurulumunuzu test edin
Bu kılavuzu izleyin: Torrent IP adresinizi kontrol etme

Torrent’ler için NordVPN Çorap Proxy’si Nasıl Kurulur

NordVPN’in Socks5 proxy seçeneği tüm büyük masaüstü torrent istemcilerinde kullanılabilir. UTorrent, Deluge, Vuze, QBittorrent için proxy kurulum kılavuzlarımız var (NordVPN’e özgü değil), & Tixati.

Proxy’leri destekleyen 2 Android uygulaması için de kılavuzlarımız var: tTorrent & Flud.

Proxy’yi kullanmak isteyip istemediğinizden emin değilseniz, göz atın: VPN vs. Proxy (torrentler için)

Adım # 1 – Kullanıcı adınızı / şifrenizi alma

NordVPN, VPN veya Proxy kullansanız da aynı giriş / şifreyi kullanır. Kaydolduğunuzda giriş kimlik bilgilerinizi ayarlayacak ve unutulmuş bir şifreyi e-posta yoluyla alabilirsiniz.

Adım # 2 – Bir sunucu seçin

NordVPN, belirli sunucu konumlarında p2p / torrentlere izin verir (şu anda 12’den fazla ülke p2p’yi desteklemektedir). Her konumdaki belirli sunucular da Socks5 proxy bağlantılarına izin verir. İşte tam NordVPN sunucu listesi.

Her sunucu için geçerli sunucu yükünü görebilirsiniz (ne kadar kalabalık). ‘Ad’ sütununun altında, bu öğretici için kullanmak istediğiniz sunucunun adını kopyalayın. SOCKS5 sütununda, seçtiğiniz sunucunun proxy bağlantılarını desteklediğini belirten bir ‘Onay İşareti’ olduğundan emin olmak önemlidir..

Kullanacağız: nl2.nordvpn.com bu öğretici için, ancak Socks5 ve p2p’yi desteklediği sürece istediğiniz herhangi bir sunucu konumunu kullanabilirsiniz.

NordVPN p2p sunucu konumları (Socks proxy'sini destekleyen)

NordVPN sunucuları listesinin ‘P2P’ bölümünden bir sunucu konumu seçin. Sunucunun Socks5’i desteklediğinden emin olun

Adım # 3 – Torrent istemcisini kurmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri toplayın

Herhangi bir torrent istemci yazılımında proxy kurmak için 4 parça bilgiye ihtiyacınız vardır:

 1. Kullanıcı adı (VPN kullanıcı adınızla aynı)
 2. Parola (VPN şifresi ile aynı)
 3. Sunucu adresi: Nl2.nordvpn.com kullanıyoruz, ancak nl3, nl4 veya başka bir ülkeyi birlikte kullanabilirsiniz (lu1.nordvpn.com, lu2, vb.).
 4. Bağlantı Noktası # 1080 (Tüm NordVPN çorap proxy sunucuları 1080 numaralı bağlantı noktasını kullanır)

Adım # 4 – Torrent İstemcinizde Proxy’yi Kurun

Bu kılavuz için uTorrent / Bittorrent istemcisini kullanıyoruz (şu anda en popüler olduğu için), ancak diğer büyük torrent istemcileri için de kılavuzlarımız var. Sadece 3. adımda topladığınız bilgileri rehberde gösterilen bilgilerle değiştirin.

Diğer kurulum kılavuzları: Vuze, Tufan, QBittorrent

1. uTorrent’te, Menü > Seçenekler > Tercihler (veya Windows’ta Ctrl + P tuşlarına basın)
2. Tercihler menüsünün sol tarafındaki ‘Bağlantı’ sekmesini tıklayın
3. ‘Kimlik Doğrulama’ kutusunu işaretleyin, böylece kullanıcı adı / şifre girebilirsiniz
4. Aşağıdaki ayarlarla eşleşecek şekilde ayarları değiştirin, kendi kullanıcı adınızı / şifrenizi / sunucu adınızı girin

 1. Seç socks5 açılır menüden
 2. Sunucu adresi (NordVPN sunucuları listesinin ‘Ad’ sütunundan
 3. 1080
 4. NordVPN kullanıcı adınız
 5. NordVPN Parolanız

uTorrent proxy ayarları (NordVPN Socks5)

UTorrent’de NordVPN proxy kurulumu. Otomatik portforwarding ile gösterilir (yönlendiriciniz UPnP’yi destekliyorsa)

5. ‘Proxy Sunucusu’ bölümünün altındaki her kutunun İşaretli olduğundan emin olun. Bu ayarlar uTorrent’in proxy tüneli dışındaki belirli bağlantılardan sızmasını önler (kötü). UTorrent’in tüm eş ve izleyici bağlantıları için proxy IP adresini kullandığından emin olmak istiyorsunuz.

Dinleme Bağlantı Noktası / UPnP
Yukarıdaki resimde, ‘Dinleme Bağlantı Noktası’ bölümünde her kutuyu işaretledik. Yönlendiricinizde UPnP etkinse, bu en iyi / en kolay seçenektir. Çoğu yönlendiricide varsayılan olarak uPnP etkinleştirilmiş durumdadır. uPnP temelde otomatik bir port yönlendirme teknolojisidir.

Bu ayarları denerseniz ve çalışmıyorsa, manuel bağlantı noktası yönlendirmeyi denemeniz gerekebilir. UTorrent’i yönlendiricinizden manuel olarak yönlendirdiyseniz, ‘Windows Güvenlik Duvarı İstisnası’ dışında kutuların işaretini kaldırın ve ‘Gelen bağlantılar için kullanılan bağlantı noktası’ kutusuna iletilen uTorrent bağlantı noktanızı girin. Daha fazla yardım için uTorrent için bu bağlantı noktası yönlendirme kılavuzunu inceleyin.

Adım # 5 – uTorrent’in IP adresini kontrol edin (proxy kurulumunu doğrulayın)

Yukarıda gösterilen tüm proxy ayarlarıyla uygula’yı tıkladıktan sonra bir test torrentini indirin ve çalışıp çalışmadığına bakın. Eğer öyleyse, proxy’niz doğru çalışıyor olabilir. Torrent indiremiyorsanız, kullanıcı adınızı / şifrenizi / adres / port ayarlarınızı iki kez kontrol edin.

Proxy’yi doğrulamanın en iyi yolu torrent indirmelerinizi anonimleştirmektir Özel bir IP izleme torrent kullanarak torrent IP’nizi kontrol etmektir.

NordVPN diğer torrent dostu VPN’lerle nasıl karşılaştırılır??

NordVPN öncelikle torrentleri indirmek için kullanmayı planlıyorsanız, temel olarak bir VPN’de olmasını istediğiniz tüm özelliklere sahiptir. NordVPN ayrıca, diğer VPN’ler tarafından eşsiz olan SmartPlay teknolojisinin ek bonusuna da sahiptir..

İlk önce artıları ve eksileri inceleyelim…

NordVPN Artıları

NordVPN, torrent VPN’de istediğiniz tüm özelliklere sahiptir:

 1. Gerçek ‘Sıfır Günlük’ gizlilik politikası
 2. Torrentlere izin verildi (yalnızca 12’den fazla ülkede belirli yerlerde olsa da)
 3. 256 bit şifreleme
 4. IP sızıntı koruması (Kill-switch ve DNS Sızıntıları)
 5. Tüm büyük platformlar için özel yazılım (PC / Mac / Android / iOS)

Ve SmartPlay özelliği büyük bir bonus. Uluslararası seyahat ederken Netflix veya Hulu’yu, diğer VPN’lerin% 90 + ‘sının engellendiği tek bir tıklamayla izleyebilirsiniz..

% 100 Geri Ödeme Politikası: NordVPN koşulsuz 30 günlük geri ödeme politikası (büyük PRO) sunar, böylece hizmetlerini temel olarak risksiz deneyebilirsiniz.

NordVPN Eksileri

Testimizde NordVPN ile bulduğumuz sadece 2 negatif var:

 1. Sunucuları diğer VPN’lerden biraz daha kalabalık olma eğilimindedir, bu nedenle ultra hızlı bir bağlantıyı en üst düzeye çıkaramayabilirsiniz. Birçok sunucu lokasyonunda hala 25+ Mbps var, bu da 4k’de netflix akışı için fazlasıyla yeterli.
 2. Sunucu ülkenizi seçebilirsiniz, ancak şehri seçemezsiniz. Bu çoğu insan için bir sorun olmayacak, ancak bir doğudoğu ABD sunucusu seçemediğimizi biraz sinir bozucu bulduk ve bunun yerine yazılım otomatik olarak ABD tabanlı bir sunucu konumu seçti. Ekipleri, özelliğin gelecekte ekleneceğini söylüyor.

NordVPN vs diğer VPN’ler

NordVPN tarafından sunulan özellikler, diğer 2 popüler Torrent Dostu VPN hizmetine çok benzer: Özel İnternet Erişimi ve IPVanish.

İşte hangisini seçeceğiniz konusunda bazı rehberlik…

Aşağıdaki durumlarda NordVPN’yi seçin:

 • Netflix / Hulu erişimi önemlidir. Smartplay harika. PIA & IPVanish Netflix tarafından engellendi.
 • Daha fazla Socks5 sunucu konumu istiyorsunuz (PIA, IPVanish yalnızca 1 tane var)
 • ABD merkezli olmayan bir VPN sağlayıcısı istiyorsunuz
 • İnternet bağlantınız 30 mbps veya daha yavaş

Aşağıdaki durumlarda IPVanish’i seçin:

 • En hızlı VPN’i istiyorsunuz (IPVanish 100Mbps + hız kapasitesine sahip)
 • Daha iyi performans / destek / hızlar elde etmek için daha fazla ödeme yapmanın sakıncası yok

veya…

 • IPVanish İncelememizi okuyun
 • IPVanish vs. NordVPN (tam karşılaştırma)

Aşağıdaki durumlarda Özel İnternet Erişimi’ni seçin:

 • En iyi değeri istiyorsunuz (en ucuz fiyata en fazla özellik)
 • Torrent için çoğunlukla bir VPN istiyorsunuz
 • Daha fazla şifreleme seçeneği istiyorsunuz (PIA, şifreleme gücünü değiştirmenize veya şifreleri değiştirmenize olanak tanır.
 • Kanıtlanmış bir sıfır günlük VPN istiyorsunuz (PIA’nın günlük talepleri FBI tarafından mahkemede test edildi ve onaylandı).
 • 3.33 $ / ay düşünüyorum Sınırsız bant genişliği / hız için iyi bir anlaşma gibi sesler (Tam PIA incelememizi okuyun)

Son Düşünceler ve diğer yardımcı kılavuzlar…

NordVPN sağlam, çok yönlü bir VPN’dir. Netflix’e erişmek istiyorsanız da en iyi seçimdir (hala Netflix uyumlu başka bir sıfır günlük VPN bulamadık).

Onların 30 günlük% 100 geri ödeme politikası harika, bu yüzden ve tamamlanmadıysanız tam bir geri ödeme alın.

Gizlilikleri veya güvenlikleri ve hizmetlerinin bittorent kullanıcıları için mükemmel bir seçenek olarak nasıl bulunduğu konusunda hiçbir şikayetimiz yok. Neredeyse 2 yıldır aboneler ödüyoruz. Ve eğer istediğinizden biraz daha pahalıysa, PIA alın. Özel İnternet Erişimi, satın alabileceğiniz en ucuz VPN’dir (yine de bizim opionion).

Genel NordVPN Derecelendirmeleri:% 88
Özellikler – 10
Güvenlik – 9
Gizlilik – 10
Hız – 7
Fiyat / Değer – 8

NordVPN 27 Aralık 2016 88/100 yıldız
VPN Hizmeti

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map