OnPay İnceleme – OnPay Bordro 9 Artıları ve 4 Eksileri

OnPay


OnPay

https://onpay.com/

tl; Dr.

OnPay iyi bir bordro hizmetidir. Artıları ve eksileri arasında adil bir payı var, ancak fiyat noktası onu sektörde iyi bir rakip haline getiriyor. Daha fazla bilgi edin.

OnPay İnceleme – 9 Artıları & OnPay Bordro 4 Eksileri

Asla bordro haftasını seven küçük bir işletme sahibiyle tanışmadım. Onlar için bordro çalışması için birini işe alabilirlerse, aynı tür küçümseme yapmazlar. Eğer bordroyu çalıştırmayı kendileri üstlendiyse, hepsinin kesinlikle hor gördüğünü garanti edebilirim …

İyi bir şey şu anda gelecekte yaşıyoruz ve internetin yükselişiyle birlikte her zaman bir şey için bir uygulama gibi görünüyor.

Yemek yapmayı mı öğreniyorsunuz? Bunun için bir uygulama var.

İşletme giderlerini manuel olarak izlemekten nefret mi ediyorsunuz? Bunun için bir uygulama var.

Korku bordro mu? Bunun için OnPay var!

Bordro inceleme serimiz için araştırma yaparken OnPay ile karşılaştık ve bir inceleme garanti etmek için bordro ağrı noktasını (whoa, dil twister) çözdüklerini düşündük..

Ancak, yazılımın ne kadar iyi performans gösterdiğine girmeden önce, şirket tarihinin ardına biraz göz atmanın en iyisi olduğunu düşündük.

OnPay’in Küçük Hikayesi

OnPay’in, özel girişim sermayesi şirketlerinin havalı toplantı salonlarından gelen diğer girişimlere benzer olduğunu söylemek, SaaS (Hizmet Olarak Yazılım) için bir haksızlık olacaktır..

Nitekim, OnPay yıllardır bordro endüstrisinde.

Küçük bir aile işletmesi, internetin yükselişinden önce pek çok ay önce başladı. Şirket CEO’su Jesse Burgess’i şirketi 2007 yılında çalıştırmak için işe aldığında, 200’den fazla küçük işletme müşterisiyle uğraşırken şirketin 6 katipinin daha verimli hale gelmesinin yollarını bulmak zorunda kaldı..

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu zorlu bir görevdi ve yeni basılan CEO hızlı bir şekilde adapte olmak zorunda kaldı.

Bordro işinin kolayca otomatikleştirilebileceğini ve çevrimiçi olarak taşınabileceğini fark ettiğinde bir ampul anı yaşadı, bu yüzden bir inanç sıçradı, şirketi yeniden markaladı ve böylece OnPay doğdu.

OnPay, bordro sektöründe uzun süredir deneyimlerinden yararlandı ve müşterilerine güvenilir, kullanımı kolay ve kullanışlı bir bordro yazılımı sağlamak, müşterilerini serbest bırakabilmeleri için serbest bırakmak için teknolojideki en son yeniliklerle birleştirdi. en iyi yaptıkları şey üzerine – kendi işlerini yürütmek.

Son zamanlarda Ernst’den EBM Katelyn Sullivan kiraladılar & ABD’de muhasebeci ve muhasebeci ortak gelişimine liderlik eden genç.

Bugüne kadar, OnPay Amerika’da 50 eyalette yıllık 2 milyar doların üzerinde bordro işlemektedir.

Etkileyici değil mi?

OnPay İşletmeniz İçin Doğru mu??

Araştırmamızdan, OnPay bordro SaaS şirketlerinin rock yıldızı gibi görünüyor.

Deneyime sahipler, teknolojiye sahipler, doğru insanlara sahipler ve risk sermayesi finansmanına bağlı değiller (yani kontrolden vazgeçmeden endişe duymadan istedikleri şeyi yapacaklar).

Ancak sizin gibi akıllı tüketiciler, bir şirketin basın bültenleri ve utanmaz öz tanıtımlarla kendilerini yükseltmesinin kolay olduğunu bileceklerdir. Akıllı son kullanıcının soracağı tek soru çok basit:

“Bu SaaS şirketime uygun mu?”

Her şey dışarıda güzel, parlak ve parlak görünebilir, ancak iyi çalışmazsa, sadece sinirli, rahatsız ve rahatsız edici olursunuz..

İnternette bulunan küçük çevrimiçi işletmeler için en iyi kaynak olan Bitcatcha’yı girin #shamelessselfplug #sorrynotsorry.

OnPay’i ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz ve profesyonellerini listeleyeceğiz & eksileri, böylece yazılım sizin için iyi çalışıp çalışmadığını hesaplanmış bir karar verebilirsiniz. Temel olarak, yazılımı test etme ve detaylandırma sorununu ele alacağız, böylece size gerek kalmayacak – zamandan ve muhtemelen değerli paradan tasarruf etmenizi.

Bize daha sonra teşekkür edebilirsin :)

9 Yol OnPay Rocks!

1. Profesyonel Görünümlü Kullanıcı Arayüzü!

Bunu söylemenin daha iyi bir yolu yok – OnPay’in arayüzü profesyonel görünümlü!

Programa ilk giriş yaptığımızda ve her şeyi ayarladığımızda, ilk düşüncelerimiz “ha, bu gerçekten basit”.

Ancak temel, kötü olduğu anlamına gelmez. Temel, tüm bu yeteneklere ihtiyaç duymadan işleri halledeceği anlamına gelir.

onpay bordrounda basit kullanıcı arayüzü var

Gösterge tablosu basittir ve size “Son Koşular”, “Sonraki Planlanmış Ücretli Çalışmalar”, “Önemli Tarihler” ve “Çalışan Teklifleri” olan 4 ana kutucuğu gösterir.

Solda, sitede gezinmek için sekmeleri bulacağınız yer.

Size “Çalışanlarınız” (kayıt olurken girmeniz gerekecek), “Bordro” (yazılımın et ve patatesleri), “Raporlar”, “İK İşlevleri” ve “Ayarlar” – hepsi giyinmiş rahatlatıcı mavi bir renk tonu.

Olgun ve profesyonel iş kitlesinin tercih edebileceği bir arayüzdür, çünkü temizdir ve işi dikkatiniz dağılmadan yapar.

2. Yeni Çalışanlara Kolayca Ulaşın

OnPay, cennete gönderilen sisteme yeni işe alımlar yapmanızı kolaylaştırıyor çünkü bir bordro programıyla istediğiniz son şey, yeni çalışanlar eklemek için sistemle savaşmaktır..

onpay bordro çalışan eklemek kolay

Tek yapmanız gereken “İşçiler” sekmesine gitmek, “Çalışanlar” a tıklamak, sonra sağdaki dev “İşe Kirala” düğmesine bakmaktır. Gerçekten özleyemezsin.

Bunu tıklayın, 3 seçeneğiniz olacak bir sayfaya yönlendirilirsiniz – “Teklif Mektubu Gönder”, “Çalışan Ekle”, “Yüklenici Ekleyin”.

onpay bordrosında yeni çalışan işe alma seçenekleri vardır

“Çalışan Ekle” yi tıkladıktan sonra, çalışanınızın temel ayrıntılarını girmeniz istenir.

onpay bordro girişi çalışan bilgisi

Gerçekten takdir ettiğim bir şey, çalışanları kişisel bilgilerini girmeleri için davet etme yeteneğidir. Bu, size çok fazla zaman kazandıracaktır, çünkü kendileri hakkında sahip oldukları tüm bilgilere sahip olmayabilirsiniz. Dezavantajı, bunu doldurmak için kendi tatlı zamanlarını alabilirler, bu yüzden bu oldukça çift kenarlı kılıç olabilir.

Gerekli bilgileri doldurduktan sonra, “Devam” a basın, ekrandaki talimatları izleyin ve OnPay otomatik olarak yeni kiralama bilgilerini ayrıntılarını doldurmaya davet eden bir e-posta gönderecektir – hızlı, kolay ve rahat!

Onu seviyoruz!

3. Özelleştirilebilir Gösterge Tablosu!

İlk noktada, kontrol panelinin ne kadar basit olduğunu ortaya çıkardık. Her ne kadar mutlu olsak da, biraz da olabilir… hayatlarında biraz daha fazla heyecan tercih eden insanlar için vanilya.

İyi bir şey, OnPay’in gösterge tablosunu özelleştirilebilir hale getirmesidir, böylece gösterge tablosunun görünümünden sıkılırsanız, onunla değişiklik yapabilirsiniz.

onpay bordro, kontrol panelinin özelleştirilmesini sağlar

En alta kadar kaydırdığınızda “Gösterge Tablosunu Özelleştir” düğmesini bulacaksınız. Tıklayın ve sahip olduğunuz seçenekleri göreceksiniz..

onpay bordro kontrol paneli özelleştirme seçenekleri

İstediğimiz kadar ayrıntılı olmasa da, tercihlerimize göre ayarlayabileceğimiz bir gösterge tablosuna sahip olmak güzel. Daha temiz şeyleri tercih ederseniz, bu şık zen görünümü için bazı karoları kapatabilirsiniz.

4. Çalışan Arama Özelliğini Seviyoruz!

Bu nedenle, küçük şirketlerin bu konuda büyük bir sorunu olmayabilir, ancak küçük işletmenizin yüksek ciro oranına sahip 15 veya daha fazla kişi varsa, bu özellik programdaki en sevdiğiniz özelliklerden biri olacaktır.

Eski bordro sisteminizde bunun nasıl olduğunu biliyorsunuz, belirli bir çalışanı aramak veya değişiklik yapmak istiyorsanız, istediğiniz çalışanı bulmak için sonsuz çalışan listenizde zamanın sonuna kadar ilerlemeniz gerekir.?

Eh, o sonsuz günler artık çalışan arama fonksiyonu ile sona erdi!

onpay bordro çalışanların aranmasına izin verir

OnPay’deki ekip muhtemelen belirli bir çalışanı bulmak için bu kadar kaydırma yapmanın ne kadar acı olduğunu anladı, çünkü bu “Çalışan Bul” işlevini mevcut tüm sekmelerde kullanılabilir hale getirdiler.

Bir çalışan bulmak için kelimenin tam anlamıyla o düğmeyi tıklamanız ve çalışanın adını girmeniz yeterlidir.

OnPay sizi o çalışanı otomatik olarak bulacak ve profiliyle ne yapmanız gerekiyorsa kolayca yapabileceğiniz profil sayfasına götürecektir..

Çok büyük bir özellik değil, ancak programı kullanmayı çok daha kolay hale getiriyor.

Çalışanlar konusunda olduğumuz için, sevdiğimiz başka bir küçük ama çok takdir edilen özellik daha var – çalışanların profil resmi yazılımda açıkça görüntüleniyor!

Elbette, bu gerçekten küçük ekipler için çok fazla görünmeyebilir, ancak 15’ten fazla çalışanı olan yüksek bir ciro işindeyseniz, özellikle yüksek basınçlı durumlarda yüzler ve isimler hızlı bir şekilde unutulur.

Bir ada bir yüz koymak, çalışanlarınızı daha kolay tanımanıza yardımcı olur, bu da adı gerçekten Horatio olduğunda Peter’a yanlışlıkla hitap etmek gibi utanç verici durumlardan kaçınmanıza yardımcı olur..

5. Çalışan Bordro – Artık Karmaşık!

OnPay ile bir iki güne kadar sürebilen zaman alıcı bir işlem olan şey artık dakikalar içinde kolayca yapılabilir.

OnPay ile bordro 4 kolay adımda yapılır:

 1. Bordro çalıştırmak istediğiniz çalışanı seçin
 2. Çalışma saatlerini girin (saatlik ücretli personel için)
 3. Bordroyu inceleyin
 4. Bordroyu onayla

OnPay’in bordro çalıştırmak istediğiniz çalışanları seçmenize izin vermesi harika. Bu, bordro sekansınızı düzenlemenize olanak tanır, örn. önce maaşlı personel için bordro çalıştırın, sonra saatlik personele geçin, sonra sözleşmeli personel.

bordro onpay ile kolayca yapılır

Çalışılan saatlere girmek söz konusu olduğunda, oldukça basittir – saatlik personelinizin koşmak için çalıştığı saatleri girin.

onpay bordro ile çalışan ayrıntılarını tek bir görünümde görün

Tüm ayrıntıları tek bir ekranda görebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ilgili ayrıntıları girmek ve işiniz bitti!

Dizinin aldığı inceleme bölümü ilginç olduğu yerdir. OnPay, bordronunuz üzerinde ayrıntılı bir inceleme hazırlar, böylece her bir kuruşun nereye baktığını görmenizi sağlayan her şeye kuş bakışı bakabilirsiniz.

onpay bordro ayrıntılı bordro incelemesi var

Buna hoş bir dokunuş, OnPay’ın bordroda anormal veya olası hatalar tespit etmesi durumunda bir uyarı sistemi entegre etmesidir..

onpay bordro bordro hatası hakkında uyarır

Bu hatalarla devam etmeye çalışırsanız, size başka bir uyarı açılır penceresi sunulur. Bu, bordro programı ile insan hatası yapmamanıza yardımcı olur.

onpay bordro açılır hesaplama uyarısı

Her şeyi düzelttikten ve bordrodan memnun kaldığınızda, bu sürecin son adımı bir sonraki ekranda “Bordroyu Onayla” düğmesine basmaktır.

onpay bordro onayı

OnPay, maaşları otomatik olarak çalışanlarınızın hesaplarına yatırmaya devam edecek ve bu da fon transferi yapmak zorunda kalmanın baş ağrısını azaltacaktır.!

6. Bordro Hatalarını Kolayca Düzelt!

Bazı programlar, gönderilen bordroda yapılan hataları düzeltmemizi gerçekten zorlaştırıyor. OnPay ile, bu hataları düzeltmek aslında oldukça kolaydır.

Gösterge tablosuna gidin ve “Son İşlemler” de “Tümünü Görüntüle” yi tıklayın.

onpay bordro bordro günlüklerine sahiptir

Orada, son gönderilen ödeme işlemlerinizin bir listesini görebilmeniz gerekir. Düzeltmek istediğinizi bulun ve “Sil” düğmesine basın.

onpay bordro bordro silmeye izin verir

Şimdi, bu hataları düzeltmeniz ve bordroyu tekrar çalıştırmanız gerekiyor. “Sil” düğmesini görmüyorsanız, bu işlemin zaten gönderildiğini ve maaşların verildiğini unutmayın. Düzeltilmesi için destek ekibine yazmanız gerekir.

7. OnPay’in Bolca Raporu Var!

Raporlardan gerçekten keyif almaktan hoşlanıyorsanız, OnPay’in uzun rapor özetleri listesinden çok daha fazla memnun kalacağınızı söylemeliyim:

 • Bordro Listesi
 • Bordro Kaydı
 • Bordro Özeti
 • Çalışan Özeti
 • Konum Özeti
 • Bölüm Özeti
 • Konum özeti
 • GL Özeti
 • Kazanç Özeti
 • Tahakkuk Listesi
 • İşçi Comp Listesi
 • İşçi Özeti Özeti
 • 401K İlan
 • 401K Özet
 • 401K İhracat

Bir şeyin özetlenmesi ve raporlanması gerekiyorsa, muhtemelen onPay’de.

Görsel odaklı raporları tercih edenler için de tabloları var.

onpay bordro rapor çizelgeleri var

Tüm raporları çok kapsamlı olduğundan, bunları kalbinizin içeriğine tarayabilirsiniz. Ayrıca raporları Excel veya PDF biçiminde kaydetme seçeneğiniz de olacaktır – çok uygun!

onpay bordro raporlar için excel ve pdf formatına sahiptir

Çok yararlı rapor üreten sistemde harika iş, OnPay!

8. OnPay’in İK İşlevleri vardır!

İK ve Bordro görevleri bazen geçebilir, bu nedenle OnPay’in bazı İK işlevlerini yazılımlarına atması mantıklıdır.

HR sekmesine tıkladığınızda, UI ferahlatıcı bir yeşile dönüşür! Belki de İK’nın güvenli bir alan olduğu izlenimini vermesi gerekiyor. Bunun doğru olup olmadığına bakılmaksızın seviyoruz!

onpay bordrosunun İK işlevleri vardır

OnPay’in İK sistemi oldukça basit, ancak yapması gerekeni yapıyor. Müşterilerin tatil istemesi için bir portal ve organizasyon şeması gibi rakip bordro / İK programları ile aynı işlevlere sahiptir..

Temel olarak, OnPay’in İK fonksiyonları çığır açmaz, ancak çalışır!

9. OnPay’in Fantastik Desteği Var!

Her zaman bir şirketin yalnızca destek ekibi kadar güçlü olduğunu hissettik. Onlar endüstrinin gerçek kahramanları, her zaman ihtiyacı olan müşterilere yardım etmek için oradalar ve öfkeli kullanıcılar gerçekçi olmayan talepler ve tehditler yaptığında her zaman ilk savunma hattıdırlar.

OnPay’in destek ekibinin çok bilgili ve yardımcı olduğunu fark etmekten mutluluk duyduk. Ancak, bilgili ve yardımcı olmak çoğu zaman yeterli değildir ve ekibin isteklere hızlı bir şekilde yanıt vermesi gerekir veya sinirli müşteriler öfkeli müşteriler olarak ortaya çıkabilir.

Canlı sohbet saatlerinin sadece 09:00 – 20:00 olduğunu görünce sorgularımıza hemen cevap veremediler, ancak sabah ilk iş olarak e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmeyi başardılar! Oradan, canlı sohbete geçtik ve burada sahip olduğumuz soruları ustalıkla yanıtladılar.

onpay bordrosunun mükemmel desteği var

Ayrıca oldukça samimi bir grup, ne kadar aptalca soruları cevaplamaktan mutluluk duyuyorlar.

onpay bordro dostça desteğe sahiptir

OnPay destek ekibine şeref!

Ödemenin 4 Yolu On Rock

OnPay’in onlar için çok iyi şeyleri var, ancak yazılımın mükemmel olduğunu söylersek yalan söylerdik. OnPay’in iyileştirilmesi gerektiğini düşündüğümüz birkaç şey var, ancak bunların yazarın kendi mütevazi fikirleri olduğunu unutmayın..

1. OnPay hızlı hissetmiyor

Hızını fark etmediğinizde bir SaaS’ın gerçekten hızlı olduğunu biliyorsunuz. Kullandığınız gibi doğru hissettiren bir şey – kesintisiz ve kesintisiz kesintisiz.

OnPay ile yavaş olduğunu söyleyemeyiz, çünkü değil. Sadece hız diğer sağlayıcılar kadar belirgin değil. Kendimizi bazen sayfayı yenilememiz gerekirse merak ediyorduk.

Özetle, OnPay’ın site yük hızları sadece… sadece kabul edilebilir, bu çok daha iyi olabilir, çünkü çok daha iyi olabilir.

2. Özellikler uğruna Özellikler

OnPay, özellik dolu görünüyor, çünkü. Sorun şu ki, özellikler sadece orada olmak için varmış gibi.

Örneğin, bu “Katılım” özelliğini ele alalım. Buzu kırmaktan başka bir amaca hizmet etmez. Takım moralini ölçmek için anketler yapmak gibi çok daha fazlasını yapabilirlerdi, ama sadece bunu bıraktılar.

onpay bordro çalışan bağlılığı özelliğine sahiptir

Başka bir örnek, OnPay’in belge şablonları olabilir. İyi idam edildiyse, gerçekten zaman tasarrufu sağlayabilirler ve evraklarımızda bize yardımcı olabilirler! Ne yazık ki, sadece 2 şablonu var gibi görünüyor.

onpay bordrosında İK belge şablonları var

Kullanışlı? Evet. Sadece daha fazlasını bekledik.

3. UI İyi Görünüyor, ancak UX Çalışmaya İhtiyaç Duyuyor

İlk bakışta, OnPay’in kullanıcı arayüzü, tüm doğru yerlerde düğmelerle gerçekten temiz görünüyor. Tüm doğru UI kutularını işaretliyorlar, bu nedenle sitede gezinme bir sorun olmamalı… bunun dışında, en azından bazı durumlarda.

İşlevsellik hakkında şüpheli kararlar verdiler. Örneğin, bordroyu silmeye karar verdiklerine bakacağız.

Doğal olarak, bordro raporlarını ve “Bordro” sekmesindeki “Bordroyu Sil” düğmesini listeleyebilseler iyi olur, bu nedenle bordro ile ilgili her şey tek bir yerde bulunabilir, ancak durum böyle değil.

Gösterge tablosuna gitmek, “Son İşlemler” i tıklamak ve koşuyu oradan silmek zorunda kaldık. Sezgisel hissetmez ve uygulamayı kullanırken birkaç kez kaybolmuş hissettik, bir şeyleri çözmek için destek vermek için başvurmak zorundayız.

Tabii ki, bunu bir tutam tuzla almalısın çünkü bu çok iyi bir kullanıcı aptallığı sorunu olabilir (Evet, kendim hakkında konuşuyorum).

4. OnPay Mobil Uygulaması Yok

Adil olmak gerekirse, kimsenin bordroyu çalıştırmak için gerçekten bir mobil uygulamaya ihtiyacı yoktur, ancak OnPay’in de İK işlevlerine sahip olduğunu unutmayın. Bir uygulamaya dokunup tatil isteklerini ve bordro çalışmalarını onaylayabilirsek (veya reddedebilirsek) daha uygun olacaktır.

Telefonumuzun tarayıcısını kullanarak OnPay’e kolayca giriş yapabileceğimizi biliyoruz, ancak özel bir uygulama, küçük işletme tasarrufu sağlar ve işleri yoğun işletme sahipleri için çok daha kolay hale getirir.

OnPay’in Planı & Fiyatlandırma: Genel Bakış

Basitlik OnPay’in stratejisidir ve fiyatlandırma planlarında gösterilir. Sadece bir bedeli var, bu nedenle işletme sahipleri için karar vermek daha kolay.

Taban fiyatı 40 $, çalışan başına ek 6 $.

onpay bordro planları ve fiyatlandırma

10 çalışanınız olduğunda ayda sadece 76 dolara mal olacak.

Alacağınız özellikler düşünüldüğünde ödenmesi gereken adil bir fiyattır.!

Karar: OnPay için gitmeli misin?

Bu bizim için gerçekten zor bir şeydi.

Bir yandan, OnPay büyüklük potansiyeline sahiptir. Profesyonel görünüyor, basit ve vaatlerini yerine getiriyor. Bir SaaS’ta tam olarak istediğimiz şey bu, ancak ileriye doğru her adımda, iki tane değil, belki de sadece bir adım geri gidiyor gibi görünüyor.

Kullanıcı arayüzü iyi ve öğrenme eğrisini zor olarak adlandırmasak da, OnPay’in UX ve site navigasyonu ile ilgili bazı sorunları var, yani yazılımı verimli kullanmak için eğitim almanız gerekebilir. Sadece yeterince sezgisel hissetmiyor.

Pek çok özelliği var, ancak mevcut özelliklerin birçoğu, var olan uğruna orada oldukları gibi, takılmış hissediyorlar. Keşke bu özellikleri ortadan kaldırma çabası!

Ayrıca gerçekten ayrıntılı raporları var (ki bazı kullanıcıların hoşuna gideceğinden eminim), ancak bir şekilde, bu raporları gözden geçirmek bize baş ağrısı veriyor. Bu garip, çünkü diğer programlarla ayrıntılı raporlar aldık ve tamamen iyiydik.

Özetle, OnPay çalışıyor. Devrimci değil. Aklını uçurmayacak, ama işe yarıyor.

Ve düşük fiyatları ile iyi bir anlaşma. Unutmayın, sizin için ne ödeme olsun!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map